ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6

Silné stránky
 • Meranie teploty v spánku
 • Veľký displej
 • Rýchla odozva
 • Detekcia nehody
 • Podpora rýchleho nabíjania
Slabé stránky
 • Vyžaduje inštaláciu 3 aplikácií
 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Nižšia výdrž batérie

Samsung Galaxy Watch 6 sú vydarené smart hodinky pre používateľov systému Android. Prichádzajú s tenším rámčekom a lepším procesorom, vďaka ktorému je pohyb v menu plynulejší. Z hľadiska funkcií sa však prakticky nelíšia od Galaxy Watch 5 a sklamaním môže byť, že výdrž batérie sa nedočkala žiadneho zlepšenia.

Samsung Galaxy Watch 6 sú po vzore predchádzajúceho modelu vybavené AMOLED displejom. Sú tiež vybavené snímačom teploty, čo sa konečne prejavilo v podporovaných funkciách. S hodinkami si tak môžete merať teplotu pokožky počas spánku a hodinky údaje využívajú aj na presnejšie sledovanie menštruačného cyklu.

Často kladené otázky a odpovede

S ktorým mobilným telefónom sú kompatibilné?

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 10.0 alebo vyšším. Nie sú kompatibilné so zariadeniami iPhone. Najširší rozsah funkcií je k dispozícii pri spárovaní s mobilným telefónom rovnakej značky.

Oplatí sa prejsť z Galaxy Watch 5 na Galaxy Watch 6?

Galaxy Watch 5 a Watch 6 sú si v mnohých ohľadoch veľmi podobné, takže nemôžeme povedať, že sa oplatí prechádzať medzi generáciami. Výdrž batérie sa nezmenila, rovnako ako rozsah funkcií. Mierne však narástla veľkosť displeja a najnovšie hodinky pracujú s vylepšeným procesorom. Galaxy Watch 5 spočiatku nepodporovali teplotu pokožky (hoci majú teplomer), ale po aktualizácii už môžete túto funkciu využívať. Ani v tomto ohľade sa teda od Galaxy Watch 6 nelíšia.

Môžem prostredníctvom hodiniek komunikovať?

Áno, hodinky podporujú telefonické hovory a môžete z nich aj posielať správy.

Ako sa Galaxy Watch 6 líši od Galaxy Watch 6 Classic?

Oba modely hodiniek sa dodávajú v dvoch veľkostiach a dvoch farbách. Galaxy Watch 6 Classic sú vo všeobecnosti väčšie a ťažšie. Ďalší rozdiel spočíva v použitých materiáloch. Galaxy Watch 6 sa spoliehajú na kombináciu armoru a hliníka, zatiaľ čo Watch 6 Classic sa spoliehajú na nehrdzavejúcu oceľ. Hodinky Galaxy Watch 6 Classic sú tiež vybavené otočnou mechanickou lunetou, zatiaľ čo Galaxy Watch 6 môžu používať len digitálnu lunetu. Hoci sme si ju pri testovaní vyskúšali, v praxi sme na pohyb v ponukách stále používali klasické posúvanie do strán. Navigácia na správnu obrazovku pomocou digitálnej lunety si vyžaduje presnosť a trpezlivosť.

Jednoduché balenie, na ktoré sme zvyknutí

Smart hodinky sa predávajú v elegantnej podlhovastej škatuľke Okrem samotných hodiniek v nej nájdete napájací kábel s magnetickou kolískou a používateľskú príručku.

Samsung Galaxy Watch 6 sa predávajú v dvoch veľkostiach. Model so šírkou puzdra 40 mm (ktorý sme testovali) je vhodnejší pre dámy, zatiaľ čo model so šírkou puzdra 44 mm je vhodnejší pre mužov.

Treba poznamenať, že remienok si zaslúžil niekoľko otvorov navyše (alebo mohol byť kratší). Redaktor s úzkym zápästím (s obvodom 15 cm) musel remienok zapnúť na posledný otvor. Keďže sme testovali model pre dámy, očakávali by sme istú úpravu aj v tomto smere. Na druhej strane, remienok môžete ľahko vymeniť za iný, ktorý si kúpite. Ak máte obvod zápästia menší ako 15 cm, odporúčali by sme rovno kúpiť iný remienok.

Technické parameter Samsung Galaxy Watch 6

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 zaujmú AMOLED displejom, relatívne nízkou hmotnosťou a odolnosťou voči vode a prachu.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP68
DisplejAMOLED 1,31" (40 mm verzia) alebo 1,47" (44 mm verzia), maximálny jas 2 000 nitov
Výdrž batérieAž 40 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC, eSIM (pre modely LTE)
Operačný systémWear OS
Rozmery bez remienka (väčšia verzia)40,4 × 38,8 × 9,0 mm (44,4 × 42,8 × 9,0 mm)
Hmotnosť bez remienka (väčšia verzia)28,7 g (33,3 g)

Vysokokvalitné spracovanie s tenkým rámčekom

Rovnako ako jeho predchodcovia, aj zariadenie Galaxy Watch 6 má okrúhly ciferník. Vďaka čistému a minimalistickému dizajnu môžete hodinky používať nielen na šport, ale aj na každodenné nosenie. Rozhodne nejde o outdoorový model, ktorý by nebol vhodný do spoločnosti. Z hľadiska materiálov sa spolieha najmä na hliník (v modeli Watch 6 Classic sa objavuje nehrdzavejúca oceľ). Spracovanie však nepôsobí tak prémiovo ako v prípade Huawei Watch 4 Pro, dokonca štandardný model Watch 4 pôsobí o niečo robustnejšie.

Hodinky zaujmú aj výrazne tenšími rámčekmi. Rámček sa pri modeli Galaxy Watch 6 zmenšil o 30 % a pri modeli Watch 6 Classic o 15 %, čo znamená, že na displej sa zmestí ešte viac informácií.

Rovnako ako v prípade zariadenia Galaxy Watch 5 sa na pravej strane nachádzajú dve tlačidlá. Na zariadení Watch 6 Classic nájdete aj otočnú lunetu, zatiaľ čo na zariadení Galaxy Watch 6 môžete používať digitálnu lunetu s hmatovou odozvou na displeji. Odozva dotykového displeja je naozaj skvelá a rýchla a hodinky celkovo ponúkajú veľmi svižný zážitok. O ochranu displeja sa opäť stará zafírové sklíčko, ktoré veľmi dobre odoláva škrabancom.

Čo sa týka lunety na hodinkách Watch 6 Classic, je skvelá na všeobecné a rýchle skrolovanie. Na druhej strane trochu uberá na ergonómii. Pri používaní dotykového displeja do nej ľahko narazíte. Na limit narazíte aj vtedy, keď sa snažíte vyťukať správu alebo vytiahnuť ponuky či centrá oznámení na hodinkách. Zvážte preto, na čo budete inteligentné hodinky používať najčastejšie.

Remienok je silikónový, vďaka čomu je pohodlný aj pri dlhom nosení alebo možno v noci počas spánku. Kovová spona je však pomerne výrazná a vysoká, čo môže byť pre niektorých ľudí problém, napríklad pri celodennej práci na klávesnici.

Hmotnosť menšej verzie je 28,7 gramu, väčšia verzia váži 33,3 gramu. V našom prípade to rozhodne nebola výrazná hodnota. Menším nedostatkom môže byť snáď len to, že hodinky sú pomerne vysoké. Párkrát sa nám stalo, že sme o ne pri bežnom pohybe zakopli.

Hodinky sú zamerané na Android, najlepšie od Samsungu

Od Galaxy Watch 4 už Samsung nepodporuje kompatibilitu smart hodiniek s iPhonmi a pri Galaxy Watch 6 to nie je inak. Pozor aj na to, že musíte mať Android vo verzii 10.0 alebo novšej. Na spárovanie sa používa aplikácia Galaxy Wearable a celý proces je rýchly a jednoduchý.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnotenie
4.1/5

Ak chcete získať čo najširší rozsah funkcií, bez mobilného telefónu Samsung sa nezaobídete. Na niektoré funkcie (napr. EKG alebo meranie krvného tlaku) si musíte stiahnuť doplnkovú aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je k dispozícii len v obchode Galaxy Store. Hodinky môžu majiteľov telefónov Samsung upozorniť aj na nepravidelný srdcový rytmus. Funkcia upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus je však dostupná len v niektorých krajinách a Slovenská republika v zozname bohužiaľ chýba.

Okrem toho nezabudnite na aplikáciu Samsung Health, v ktorej nájdete prehľadné štatistiky týkajúce sa vášho zdravia a cvičenia. Zo služby Google Play si môžete stiahnuť aj ďalšie aplikácie.

Sofistikované senzory aj na meranie teploty

Vďaka špičkovej sade snímačov zvládne zariadenie Galaxy Watch 6 monitorovať nielen srdcovú frekvenciu, ale aj krvný tlak a okysličenie krvi. Bude tiež merať váš spánok vrátane teploty pokožky. Meranie teploty je kľúčovou funkciou pre presnejšie monitorovanie ženského cyklu a hodinky by vás mali vedieť upozorniť aj na prípadné hroziace ochorenie.

Pomocou aplikácií tretích strán (my sme použili Thermo Check) možno hodinky použiť aj na meranie teploty povrchu. Svoje využitie môžu nájsť napríklad u otužilcov, ktorí sa chcú pred vstupom do vody pripraviť na to, čo ich čaká. Alebo si môžete zmerať približnú teplotu potravín. Keď boli hodinky ponorené do nádoby s vodou, zobrazovali teplotu 24 °C, zatiaľ čo bežný digitálny teplomer v rovnakom čase ukazoval teplotu 19 °C, takže ťažko povedať, ktorej hodnote môžeme dôverovať.

Aj zariadenie Galaxy Watch 5 je vybavené snímačom teploty. V čase nášho testovania s ním však ešte nefungovali žiadne funkcie. Po aktualizácii by aj tento starší model mal byť schopný merať teplotu.

AMOLED displej s funkciou Always-On

Rovnako ako predchádzajúci model, je aj zariadenie Galaxy Watch 6 vybavené AMOLED displejom. Jeho veľkosť medzi generáciami mierne narástla. Hodinky s priemerom 40 mm majú 1,31", zatiaľ čo 44 mm variant má 1,47".

Displej ponúka dobrú čitateľnosť a skvelé zobrazenie čiernej farby. Ešte lepšiu čitateľnosť dosahujú transflexné displeje, ktoré sa objavujú na niektorých modeloch inteligentných hodiniek Garmin. Maximálna svietivosť hodiniek sa medzigeneračne zvýšila (z 1000 nitov na 2000 nitov), čo si bežný používateľ všimne prakticky len pri veľmi jasnom slnečnom počasí. Za nás bol aj displej Galaxy Watch 5 už dobre čitateľný.

Jas displeja je možné nastaviť manuálne alebo si ho môžete zapnúť tak, aby tak robil automaticky (pre túto možnosť sme sa rozhodli aj my). Hodinky podporujú aj funkciu Always-On, s ktorou je však spojené rýchlejšie vybíjanie batérie.

Displej je ľahko čitateľný
Displej je ľahko čitateľný

Aká je výdrž batérie?

Ak porovnáme výdrž batérie hodiniek Watch 6 so staršou generáciou, kapacita batérie sa zmenila, ale väčšej výdrže sa, žiaľ, nedočkáme. Väčšia verzia hodiniek má batériu s kapacitou 425 mAh, zatiaľ čo menšia verzia používa batériu s kapacitou 300 mAh. To isté platí aj pre Galaxy Watch 6 Classic. Z hľadiska výdrže batérie vyhrávajú hodinky Galaxy Watch 5 Pro s maximálnou výdržou 80 hodín.

Sklamala nás celková výdrž hodiniek v režime GPS. Keď sme si ich vzali na celodenný turistický výlet, výdrž batérie dosiahla približne 5 hodín.

Kapacita batérie sa síce medzi generáciami zvýšila, ale v reálnom živote si túto zmenu ani nevšimnete, preto pre porovnanie pripájame zmeny v jednotlivých variantoch:

 • Kapacita batérie zariadenia Galaxy Watch 6 40 mm: 300 mAh (+5,6%)
 • Kapacita batérie zariadenia Galaxy Watch 5 40 mm: 284 mAh
 • Kapacita batérie zariadenia Galaxy Watch 6 44 mm: 425 mAh +3,6%)
 • Kapacita batérie zariadenia Galaxy Watch 5 44 mm: 410 mAh

Výdrž batérie hodiniek oboch veľkostí dosahuje pri bežnom používaní maximálne 40 hodín, v praxi je však o niečo kratšia. Samozrejme, vždy záleží na tom, ako a na čo zariadenie používate. My sme sa rozhodli vypnúť funkciu Always-On, nastavili sme meranie tepu na každých 10 minút (nie nepretržite alebo na požiadanie) a hodinky sme používali počas spánku a na meranie teploty. Počas dňa sme dostávali desiatky oznámení a každý deň sme priemerne zaznamenali 30 minút monitorovaného pohybu. V tomto prípade bolo potrebné hodinky prakticky každý deň nabíjať (resp. po dni a pol takéhoto používania už boli vybité).

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnotenie
4.1/5

Na nabíjanie slúži priložený kábel s magnetickou kolískou. Výhodou je, že hodinky podporujú rýchle nabíjanie. Za 30 minút ich nabijete na 45 %, čo je skvelé napríklad na monitorovanie spánku alebo športových aktivít.

Na predĺženie výdrže batérie môžete využiť aj režim úspory energie. Nie je to však režim, ktorý si môžete vziať na týždňovú expedíciu. Skôr počítajte maximálne s niekoľkými hodinami v závislosti od režimu používania a času, kedy tento režim zapnete.

Môžete ich použiť na plávanie

Zariadenie Samsung Galaxy Watch 6 je odolné voči prachu a vode podľa normy IP68. To znamená, že im neublíži bežné daždivé počasie, pobyt v prašnom prostredí a môžete si ich vziať aj do bazéna. V skutočnosti podporujú monitorovanie plávania. Navyše, počas používania blokujú dotykové ovládanie, aby ste náhodou nespustili funkciu, ktorú nechcete. Displej si pravdepodobne vysušíte hneď po plávaní. Ak ho vyberiete z vody a ostáva mierne vlhký, stále dobre reaguje na dotyk.

V prípade, že vás viac zaujíma sledovanie športových aktivít a hľadáte podobne cenovo dostupné hodinky ako Galaxy Watch 6, odporúčame vám hodinky Huawei Watch GT 4.

Zdravotné funkcie Samsung Galaxy Watch 6

Čo sa týka funkcií, sú prakticky rovnaké ako u predchodcu Galaxy Watch 5. Zároveň sa funkcie nelíšia ani u Galaxy Watch 6 Classic. Zároveň sa nedá povedať, že by vám hodinky poskytovali nejaké prepracované odporúčania naprieč zdravotnými a športovými funkciami, ako zlepšiť konkrétne ukazovatele (napr. ako znížiť množstvo telesného tuku a pod.).

Denná aktivita, srdcový tep, stres a ďalšie údaje

Podobne ako iné smart hodinky, aj Galaxy Watch 6 ponúka základné funkcie na monitorovanie vášho zdravia. Meria teda počet prejdených krokov, čas strávený aktivitou a množstvo kilokalórií spálených počas dňa. Môžete si nastaviť vlastné osobné ciele a hodinky vás upozornia, keď je čas vstať a pretiahnuť sa počas dňa.

Okrem toho dokážu merať aj vašu srdcovú frekvenciu. Výhodou je, že si môžete vybrať, či požadujete nepretržité meranie, meranie každých 10 minút v pokoji alebo len manuálne. Hodinky vás tiež upozornia, ak je nameraná hodnota príliš vysoká alebo nízka. Počas dňa si môžete zmerať aj aktuálnu stresovú záťaž alebo absolvovať dychové cvičenie. K dispozícii je aj možnosť merania okysličenia krvi alebo VO2 Max.

Meranie EKG a krvného tlaku

Ako sme už spomenuli, na používanie funkcie merania EKG a krvného tlaku budete potrebovať mobilnú aplikáciu Samsung Health Monitor. Aplikácia vás najskôr vyzve, aby ste hodinky kalibrovali podľa pokynov. Ak chcete používať funkciu merania krvného tlaku, budete potrebovať platný tlakomer s manžetou na dokončenie procesu kalibrácie. Používatelia telefónov Samsung v podporovaných krajinách môžu využívať upozornenia na nepravidelný srdcový tep (v Slovenskej republike však táto funkcia nie je k augustu 2023 k dispozícii). Na rozdiel od hodiniek Huawei Watch 4, spoločnosť Samsung neuvádza, že tieto hodinky sú certifikovaným zdravotníckym zariadením.

Analýza zloženia tela

Pomocou hodiniek môžete podrobne analyzovať zloženie svojho tela. Výsledkom je zobrazenie podielu kostrového svalstva, tuku a vody v tele. K dispozícii je aj odhad BMI a BMR (t. j. množstvo energie spotrebovanej v pokoji). Hodnoty treba samozrejme brať ako orientačné, ale na základný prehľad o vašom zdraví je táto funkcia skvelá. Odporúčame tiež používať hodnoty ako referenčné a vždy sa pozrieť na trend hodnôt v dlhšom časovom horizonte (pretože môžu kolísať). Ak napríklad chudnete a na druhý deň po cvičení hodinky hlásia nárast tuku, nemožno z toho vyvodzovať žiadne závery.

Sledovanie spánku

Zariadenie Galaxy Watch 6 ponúka veľmi sofistikované sledovanie spánku. Po prebudení si môžete zobraziť údaje o jeho celkovom trvaní, trvaní jednotlivých fáz a hladine kyslíka v krvi. K dispozícii je aj skóre spánku a hodnotenie spánku. V našom prípade hodinky správne rozpoznali aj krátky spánok počas sledovania filmu pred spaním. Podľa všetkého je pomerne presné aj sledovanie času prebudenia a zaspávania.

Pocitovo môžu údaje po prebudení zodpovedať skutočnosti, hoci presnosť meraní treba brať s určitou rezervou. Ak ste niekedy skúšali spať s hodinkami od rôznych výrobcov, často sa na nich po prebudení zobrazia veľmi odlišné informácie o kvalite vášho spánku. A, samozrejme, je ťažké určiť, ktoré hodinky skutočne odhaľujú skutočnosť.

V našom prípade napriek pomerne dlhému spánku trvala podľa hodiniek hlboká fáza len 28 minút, čo by mohlo zodpovedať tomu, že redaktor sa po prebudení necítil stopercentne fyzicky oddýchnutý. Ocenili by sme však nejaké personalizované odporúčania hodiniek, čo presne robiť, aby sa skóre spánku v jednotlivých oblastiach zvýšilo.

V nočnom režime sa stlmia nielen notifikácie, ale najnovšie stmavne aj displej hodiniek a zariadenie začne na meranie potrebných hodnôt používať neviditeľný infračervený LED senzor (namiesto klasického zeleného). Vďaka tomu nebudú hodinky v noci rušiť vás ako aj vášho partnera.

Meranie teploty počas spánku nie je určené výlučne pre ženy, informácie sú po prebudení dostupné všetkým. Údaje však opäť musíte brať s rezervou. V našom prípade sa teplota pokožky počas noci pohybovala od 32 do 35,7 °C (upozorňujeme, že ide o teplotu pokožky na zápästí, nie o telesnú teplotu).

Sofistikované sledovanie menštruačného cyklu

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 po vzore Apple Watch 8 prinášajú možnosť podrobného sledovania menštruačného cyklu. V tejto súvislosti môžete využiť aj meranie teploty v noci, takže hodinky dokážu lepšie odhadnúť dátum vašej ovulácie atď. Na zlepšenie presnosti predpovedí výrobca odporúča nosiť ich počas nočného spánku aspoň 4 hodiny, 5 dní v týždni.

Samozrejme, údaje treba brať s rezervou. Ak sa však napríklad snažíte otehotnieť alebo len chcete presnejšie vedieť, v akej fáze cyklu sa práve nachádzate, hodinky vám budú skvelým pomocníkom.

Monitorovanie športových aktivít

Smart hodinky môžete samozrejme používať aj na monitorovanie svojich športových aktivít. V ponuke je viac ako sto aktivít, pričom pribudla aj nová možnosť, a to sledovať beh na dráhe. Vybrané aktivity dokážu hodinky automaticky rozpoznať (napr. chôdzu alebo beh) a spustia meranie za vás vrátane následného vypnutia merania. Nemusíte teda pamätať na spustenie režimu sledovania počas obyčajnej chôdze a všetky údaje budete mať pekne po ruke.

Namerané údaje vychádzajú zo športu, ktorý vykonávate. Napríklad v režime kruhového tréningu získate len predstavu o trvaní, množstve spálených kilokalórií a srdcovej frekvencii. Pri behu naopak nechýbajú informácie o prejdenej vzdialenosti, tempe, rýchlosti alebo asymetrii kroku pravej a ľavej nohy. Režim cyklistiky ponúkne to isté okrem asymetrie.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnotenie
4.1/5

Pri plávaní môžete sledovať celkovú preplávanú vzdialenosť, ktorá sa okrem iného prepočíta aj na počet bazénov. Na smart hodinkách Garmin alebo Huawei bývajú metriky pri niektorých športoch o niečo podrobnejšie. Pred kúpou teda zvážte, aké údaje sú pre váš šport kľúčové.

Zaujímavou funkciou je zóna HR, kde si môžete nastaviť päť zón srdcovej frekvencie a pri cvičení sa držať preferovanej zóny. Ak sa nechcete zaoberať nastavovaním, môžete si nechať hodinky určiť jednotlivé zóny na základe úrovne vašej kondície počas 10-minútového behu. Hodinky vám však nepovedia, čo znamená zotrvanie v jednotlivých zónach srdcovej frekvencie počas cvičenia, takže sa predpokladajú určité znalosti zo strany používateľa.

Počas cvičenia je možné režim monitorovania športového výkonu minimalizovať do pozadia a hodinky používať na čokoľvek iné (napríklad na odpísanie správy). Po skončení cvičenia vás potom čakajú podrobné štatistiky. Nečakajte však animované cvičenia ani možnosť vytvárať si vlastné tréningy ako na smart hodinkách Garmin. V mobilnej aplikácii sa môžete pripojiť k niektorému z tréningových plánov. Priamo na hodinkách potom nájdete bežeckého trénera, ktorý vám ukáže, na čo sa máte v danom okamihu počas behu zamerať.

Myslia na vašu bezpečnosť

Ak hodinky zistia pád, automaticky vytočia číslo tiesňového volania alebo iný kontakt, ktorý ste vopred nastavili. Funkcia vytáčania kontaktu závisí od toho, či si vyberiete hodinky s LTE alebo bez LTE. V prípade modelu s LTE nemusíte mať pri sebe spárovaný mobilný telefón, ale v prípade hodiniek bez LTE sa bez spárovaného telefónu nezaobídete.

Funkcie životného štýlu

Okrem mnohých zdravotných funkcií ponúkajú inteligentné hodinky množstvo funkcií, ktoré vám uľahčia každodenný život.

Využijete aj na komunikáciu

Galaxy Watch 6 sú lifestylové smart hodinky, pretože vám umožňujú pohodlne komunikovať. Môžete z nich teda ľahko prijať hovor a kvalita hovoru je slušná. Na prichádzajúcu správu môžete odpovedať vlastnou odpoveďou (nielen prednastavenou). Správu môžete napísať na klávesnici, nadiktovať ju hlasom (len v angličtine) alebo nakresliť jednotlivé písmená. Kreslenie písmen je najzdĺhavejšie a hodinky nie vždy správne rozpoznajú, ktoré písmeno máte na mysli. Klávesnica ponúka pomerne pohodlný spôsob zadávania, ale je ľahké urobiť preklep.

Galaxy Watch 6 teraz plne podporujú aj aplikáciu WhatsApp na komunikáciu, ktorá by opäť mala prísť s aktualizáciou predchádzajúcich modelov.

Bezkontaktné platby

Pomocou hodiniek môžete pohodlne vykonávať bezkontaktné platby v obchodoch (len sa predtým uistite, že vaša banka podporuje službu Google Pay). Platby sú chránené kódom PIN, ktorý stačí zadať, keď si hodinky zložíte zo zápästia. V praxi to znamená, že ak v ten istý deň navštívite niekoľko obchodov za sebou, PIN kód budete musieť zadať len pri prvej platbe.

Mapy a navigácia

Hodinky podporujú mapy, takže ich môžete použiť na navigáciu na požadované miesto alebo skontrolovať svoju aktuálnu polohu na mape. Na rozdiel od zariadenia Galaxy Watch 5 Pro hodinky nepodporujú prenos trás GPX na účely navigácie (napríklad pri pešej turistike alebo cyklistike).

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie hodiniek patrí predpoveď počasia, kalendár, stopky, časovač, kalkulačka a zobrazenie svetového času.

Ponúka skvelé funkcie, aj keď máte iné zariadenie Samsung. Údaje o tréningu si môžete napríklad prezerať na televízore Samsung Smart TV alebo tablete Galaxy Tab S9. Ak ho spárujete so zariadením Galaxy Z Flip5, môžete na hodinkách prepínať medzi fotografovaním a nahrávaním videí alebo priblížiť či oddialiť scénu.

Záver – komu by sme hodinky Samsung Galaxy Watch 6 odporučili?

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 sú určené výhradne pre fanúšikov zariadení so systémom Android. Keďže k najširšej škále funkcií máte prístup pomocou mobilného telefónu rovnakej značky, vo všeobecnosti by sme ich odporúčali používateľom telefónov Samsung. Ide o lifestylové hodinky, kombinujú funkcie pre každodenný život, komunikáciu a tiež monitorovanie vášho zdravia.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnotenie
4.1/5

Silnou stránkou smart hodiniek je dostatočne veľký AMOLED displej s podporou funkcie Always-On. Tešiť sa môžete na sofistikované funkcie na monitorovanie spánku a sledovanie menštruačného cyklu. Hodinky merajú nielen srdcový tep, ale aj krvný tlak a zaznamenávajú EKG.

Z hodiniek môžete pohodlne telefonovať a odpovedať na správy. Ako to už pri týchto inteligentných hodinkách býva, široká ponuka funkcií je vykúpená nižšou výdržou batérie. Preto počítajte s tým, že zariadenie budete nabíjať takmer každý deň. Drobnou nevýhodou je aj potreba inštalácie 3 aplikácií do mobilného telefónu.

Medzi generáciami nezaznamenáte žiadne výrazné rozdiely, preto prechod z hodiniek Watch 5 na Watch 6 nemožno jednoznačne odporučiť. Podobne ani v porovnaní s hodinkami Watch 4 nedošlo k žiadnym výrazným zmenám, hoci v tomto prípade si môžete želať napríklad svižnejší pohyb v menu alebo väčší displej s menším rámčekom. Ak je pre vás dôležitá dlhšia výdrž batérie, odporúčame siahnuť po hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Vydarené hodinky, ktoré merajú aj teplotu

Samsung Galaxy Watch 6 sú vydarené smart hodinky pre používateľov systému Android. Prichádzajú s tenším rámčekom a lepším procesorom, vďaka ktorému je pohyb v menu plynulejší. Z hľadiska funkcií sa však prakticky nelíšia od Galaxy Watch 5 a sklamaním môže byť, že výdrž batérie sa nedočkala žiadneho zlepšenia.

Samsung Galaxy Watch 6 sú po vzore predchádzajúceho modelu vybavené AMOLED displejom. Sú tiež vybavené snímačom teploty, čo sa konečne prejavilo v podporovaných funkciách. S hodinkami si tak môžete merať teplotu pokožky počas spánku a hodinky údaje využívajú aj na presnejšie sledovanie menštruačného cyklu.

Klady

 • Meranie teploty v spánku
 • Veľký displej
 • Rýchla odozva
 • Detekcia nehody
 • Podpora rýchleho nabíjania

Zápory

 • Vyžaduje inštaláciu 3 aplikácií
 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Nižšia výdrž batérie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.9/5 - (7 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6
Samsung Galaxy Watch 6
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram