ITmix.cz logo

Recenzia: digitálny zápisník reMarkable 2, podrobný test a dlhodobé skúsenosti

Silné stránky
 • Tenký a kvalitné prevedenie
 • Pohodlné používanie
 • Skvelá odozva pera
 • Čítačka kníh
 • Možnosť zdieľania obrazovky
 • Prevod písaného textu na digitálny
 • Dlhá výdrž batérie
Slabé stránky
 • Vyššia obstarávacia cena
 • Niektoré funkcie sú založené na predplatnom
 • Žiadne podsvietenie

Digitálny zápisník reMarkable 2 je skvelý na písanie poznámok a čítanie elektronických kníh. Zariadenie vás na prvý pohľad zaujme svojím tenkým a ľahkým prevedením, vďaka ktorému je ideálne na cestovanie. Môžete využiť funkciu prevodu písaného textu na digitálny formát a vyskúšať si čiernobiele kreslenie. V neposlednom rade poteší aj dlhá výdrž jeho batérie.

Prvý dojem alebo čo je súčasťou balenia

Elektronický zápisník reMarkable 2 sa predáva v elegantnej škatuli (alebo skôr v niekoľkých škatuliach) a ich rozbaľovanie je zážitok porovnateľný s rozbaľovaním produktov Apple. Celé balenie je papierové a viacvrstvové, čo odkazuje na hlavnú výhodu zariadenia, ktorou je schopnosť dokonale imitovať papierový povrch na čítanie a písanie.

Okrem samotného zariadenia balenie obsahuje napájací kábel a návod na použitie.

V našej redakcii sme mali možnosť otestovať variant s látkovým a koženým puzdrom. Osobne sa nám viac páčilo kožené puzdro, ktoré pôsobí ešte luxusnejším dojmom. Ak by sa náhodou zašpinilo, pravdepodobne sa nečistôt zbaví ľahšie ako látkový variant. Na druhej strane, kožený variant sa pomerne rýchlo zašpiní odtlačkami prstov. Naopak, látka odtlačky prstov nechytá, ale jej nevýhodou je, že sa na okrajoch pare a väčšie nečistoty (napríklad rozliata káva) môžu byť katastrofálne.

Príslušenstvo reMarkable 2

K digitálnemu zápisníku si môžete zaobstarať celý rad príslušenstva. Pozrime sa bližšie na jednotlivé možnosti.

Perá

Môžete si vybrať z dvoch rôznych pier. S bielym perom "Marker " môžete len písať, s vylepšeným čiernym perom "Marker plus " môžete nielen písať, ale aj mazať pomocou gumy zabudovanej na jeho konci. V tejto recenzii sme sa rozhodli pre vylepšené čierne pero, aby sme lepšie otestovali všetky funkcie. Súčasťou balenia bola aj sada 9 náhradných hrotov do pera.

Obal alebo Folio

V ponuke je niekoľko variantov obalov na zápisník pre reMarkable 2. My sme vyskúšali spomínaný textilný a kožený variant.

Typ obalu, ktorý sme si vybrali, sa k zápisníku pripája pomocou magnetického prúžku v chrbte obalu a štyroch magnetických vyvýšených bodov umiestnených priamo na reMarkable 2 zo zadnej strany. Tieto gumené body alebo nožičky slúžia aj ako protišmykový prvok, keď sa reMarkable používa bez ochranného krytu.

Tento spôsob upevnenia poskytuje spoľahlivú ochranu vášho zariadenia. Magnety sú pevné a nehrozí, že by zápisník náhodne vypadol z krytu.

Klávesnica reMarkable Type Folio

Ďalším príslušenstvom je klávesnica reMarkable Type Folio, ktorá kombinuje funkciu veľmi tenkej klávesnice a ochranného krytu. Klávesnicu možno rôzne umiestniť podľa toho, či na nej chcete primárne písať alebo ju kombinovať s ručným písaním.

Klávesnica má však jednotlivé klávesy umiestnené pomerne blízko pri sebe a aj vzhľadom na jej veľkosť je písanie všetkými desiatimi klávesmi pomerne nepohodlné. Celodenné písanie na tejto klávesnici je preto ťažšie predstaviteľné, ale na občasné napísanie niekoľkých viet postačí. Aj keď ste si klávesnicu osvojili a píšete rýchlo, obnovovacia frekvencia obrazovky (resp. e-Ink displeja) nie je ideálna a písanie má určité oneskorenie. Vďaka klávesnici je tiež celý set pomerne ťažký. Písanie ceruzkou na reMarkable, držaný v ruke, potom môže byť trochu nepohodlné.

Asi najvýraznejším problémom je však použiteľnosť klávesnice pri písaní slovenského textu, keďže nepodporuje diakritiku. V súčasnosti ju teda môžete používať, napríklad ak vytvárate texty v angličtine.

Technické parametre reMarkable 2

E-ink tablet reMarkable 2 vás určite zaujme svojím tenkým a luxusným dizajnom. S hmotnosťou 403 gramov je zároveň ideálnym spoločníkom na cesty. Okrem toho vás poteší aj slušná výdrž batérie, ktorá dosahuje až 2 týždne.

Zápisník pracuje s procesorom s frekvenciou 1,2 GHZ a 1 GB pamäte RAM. Pripravené je pre vás aj interné úložisko s kapacitou 8 GB, ale ak si zaplatíte predplatné, môžete využívať neobmedzené cloudové úložisko.

Stav úložiska si môžete zobraziť
Stav úložiska si môžete zobraziť
Názov parametraHodnota
Výkon procesora1,2 GHz
RAM1 GB
Interná pamäť8 GB
Výdrž batérieAž 2 týždne
Operačný systémCodex
Rozmery187 × 246 × 4,7 mm
Hmotnosť403 g

Cena reMarkable 2

Od septembra 2022 sa zmenilo, aké funkcie sú k dispozícii predplatiteľom a tým, ktorí sa rozhodnú používať tablet reMarkable 2 zadarmo. Treba poznamenať, že ide rozhodne o zmenu k lepšiemu a nepredplatitelia budú mať teraz prístup k oveľa širšej škále funkcií.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

Bezplatné funkcie pre všetkých

Všetci používatelia majú teraz k dispozícii nasledujúce funkcie (aktualizácia máj 2023), ktoré boli predtým podmienené zaplatením predplatného:

 • Integrácia služieb Disk Google, Dropbox a OneDrive
 • Konverzia rukou písaného textu do digitálnej podoby
 • Odosielanie poznámok na e-mail
 • Zdieľanie obrazovky

Bez využitia predplatnej služby Connect budú v cloudovom úložisku k dispozícii len dokumenty, ktoré boli použité a synchronizované online za posledných 50 dní.

Extra funkcie s predplatným Connect

Ak sa rozhodnete zaplatiť si predplatné služby Connect, získate nasledujúce extra funkcie:

 • Neobmedzené cloudové úložisko
 • Možnosť vytvárať a upravovať poznámky v počítačovej a mobilnej aplikácii
 • 3-ročná záruka reMarkable 2 Protection Plan

Cena predplatného Connect a k máju 2023 činí 2,99 €/mesiac.

Prvé použitie: ako uviesť reMarkable 2 do prevádzky

Najprv si musíte vytvoriť konto na oficiálnej webovej stránke reMarkable. Po prihlásení zaplatíte predplatné (ak chcete). Potom stačí prejsť do časti Zariadenie a aplikácie, kde nájdete jednorazový kód na prepojenie konta s novo zakúpeným zariadením.

Jednorazový kód na synchronizáciu zariadenia s účtom
Jednorazový kód na synchronizáciu zariadenia s účtom

V nastaveniach sa pripojíte k sieti Wi-Fi. Potom v časti General settings vyberte položku Account, kde sa zobrazí výzva na zadanie jednorazového kódu. Po jeho potvrdení sa všetko synchronizuje a vy môžete začať naplno používať svoje zariadenie.

Slovenská lokalizácia nie je v prostredí operačného systému podporovaná. Podobne ani klávesnica neponúka slovenské rozloženie a znaky.

Rozpoznávanie textu a prevod do digitálnej podoby je plne kompatibilný a so slovenčinou funguje bezchybne.

reMarkable 2 zaujme tenkým a pevným spracovaním

Tento digitálny zápisník si vás určite získa svojím precíznym spracovaním. Na prvý pohľad zaujme svojím mimoriadne tenkým dizajnom (iba 4,7 mm). Rám okolo displeja je kovový, čo na jednej strane mierne zvyšuje hmotnosť zariadenia, na druhej strane tento materiál poskytuje potrebnú pevnosť.

Zadná strana zariadenia kopíruje prednú stranu a je vyrobená z plastu. Rozdiel medzi prednou a zadnou stranou je však prakticky nerozoznateľný. Zadnej strane ďalej dominujú štyri gumené nožičky. Vďaka nim sa zápisník nebude zbytočne hýbať, ak ho budete mať položený na stole a budete na ňom písať.

Zápisník je určený pre ľavákov aj pravákov. V nastaveniach môžete tablet prepnúť do režimu pre pravákov alebo ľavákov a získať tak rozšírený okraj na ľavej alebo pravej strane v závislosti od vašich potrieb.

Nastavenia pre pravákov a ľavákov
Nastavenia pre pravákov a ľavákov

Mobilná a počítačová aplikácia

S mobilnou a desktopovou aplikáciou budete mať svoje dokumenty kedykoľvek a kdekoľvek so sebou. Pomocou aplikácie môžete do zariadenia nahrávať dokumenty (alebo ich zo zariadenia sťahovať). Počítačovú aplikáciu môžete použiť aj na zdieľanie obrazovky.

Počítačovú aplikáciu si môžete pohodlne stiahnuť priamo zo stránky my.remarkable.com (v časti Device & Apps). Je k dispozícii pre systémy macOS 10.13 a novšie a Windows 10 a novšie. Mobilná aplikácia je potom k dispozícii na Google Play a App Store.

Synchronizácia medzi zariadeniami

Synchronizácia poznámok v reMarklable, mobilnom telefóne a počítači funguje naozaj dobre. Po upravení dokumentu alebo pridaní novej poznámky na jednej platforme, sa takmer okamžite zobrazí na ostatných platformách.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

K poznámkam môžete pridávať štítky, ktoré sa zobrazia aj v mobilnej a počítačovej aplikácii. Poznámky potom môžete pomocou štítkov jednoducho triediť.

Čo umožňuje mobilná aplikácia

V mobilnej aplikácii môžete jednoducho zobraziť všetky súbory, ktoré sa práve nachádzajú v tablete reMarkable 2. Súbory môžete otvárať a prezerať. Prípadne môžete vytvárať aj nové priečinky a organizovať súbory. Mobilná aplikácia podporuje vyhľadávanie. Vďaka tomu, že máte v mobilnom telefóne slovenskú klávesnicu, môžete pri vyhľadávaní používať aj diakritiku. Vyhľadávanie je však možné len v názvoch súborov. Aplikáciu môžete použiť aj na jednoduché zdieľanie a odosielanie poznámok a dokumentov svojim priateľom alebo kolegom.

Zaplatením členstva Connect získate prístup k jednej podstatnej funkcii, ktorou je písanie poznámok priamo v mobilnej aplikácii. Môžete napríklad začať vytvárať úplne novú poznámku alebo pokračovať vo vytváraní poznámky, ktorú ste už začali na reMarkable (alebo v počítači). Žiaľ, v mobilnej aplikácii však nemôžete pridávať vlastné poznámky k elektronickým knihám, dokumentom PDF alebo obrázkom. Ste teda obmedzení len na úpravu poznámok.

Čo umožňuje desktopová aplikácia

Počítačová aplikácia ponúka prakticky rovnaké funkcie ako mobilná aplikácia vo svojej základnej verzii. Môžete jednoducho otvárať a zobrazovať jednotlivé súbory, organizovať ich a používať vyhľadávanie.

Ak sa rozhodnete zaplatiť si členstvo Connect, získate aj prístup k úpravám dokumentov v rovnakom rozsahu ako v mobilnej aplikácii.

V novej verzii aplikácie môžete vďaka aktualizácii používať tučné písmo a formátovanie kurzívou. Pribudla tiež možnosť kliknúť na odkazy v dokumentoch PDF, ktoré sa následne otvoria vo webovom prehliadači.

V mobilnej ani počítačovej aplikácii nemôžete používať funkciu kreslenia alebo písania textu rukou.

Ako sa reMarkable 2 používa

Práca s digitálnym zápisníkom reMarkable 2 je naozaj príjemná. Dotykovú obrazovku môžete ovládať prstami a stylusom. Ovládanie prstami však môžete používať len pri pohybe v ponukách alebo pomocou gest (napríklad na otočenie strany). Gesto pinch to zoom (na priblíženie alebo oddialenie stránky) je veľmi praktické a je k dispozícii aj v dokumentoch PDF. Gestá sme si osvojili pomerne rýchlo a sú naozaj praktické.

Na skutočné písanie alebo kreslenie je potrebné používať pero. Stylus nie je potrebné nijako dobíjať. Vďaka prítomnému magnetu ho možno ľahko prichytiť k okraju tabletu a mať ho tak stále pri sebe. Magnet na pripevnenie pera sa zrejme nachádza v hornej časti pravého okraja zápisníka. Spoľahlivo sa však k peru, resp. k jeho plochej časti, prichytí len na jednej z jeho horných častí.

Pero sníma prítlak aj náklon a písanie je veľmi podobné písaniu bežným perom. Plastový hrot stylusu je na dotyk mäkší, a preto treba počítať s tým, že ho budete musieť po čase vymeniť. Odozva pri písaní je však naozaj skvelá a rýchla.

V hlavnej ponuke nájdete všetky svoje dokumenty prehľadne roztriedené do priečinkov s poznámkami, súbormi PDF a elektronickými knihami. K dispozícii je aj časť venovaná vašim obľúbeným dokumentom. Prípadne môžete svojim dokumentom priradiť vlastné tagy a podľa nich ich triediť. Ponuka obsahuje aj kôš a časť s nastaveniami.

Aké funkcie reMarkable 2 (ne)ponúka

reMarkable 2 je primárne navrhnutý ako digitálny zápisník a čítačka kníh.

Ak sa zameriame na to, čo tomuto zariadeniu chýba, môžeme spomenúť napríklad reproduktory (vrátane audio konektora), podsvietenie a mikrofón, ktorý by slúžil na diktovanie poznámok. Niektoré konkurenčné zápisníky túto výbavu ponúkajú - môžeme napríklad menovať nami recenzovaný ONYX BOOX NOTE AIR 3C. Samozrejme, počítať musíte aj s absenciou fotoaparátu, s ktorým sa stretnete napríklad pri iPade alebo tabletoch všeobecne.

A spomenúť musíme aj absenciu technológie bluetooth na prenos súborov. Ak chcete do zápisníka dostať dokument, budete musieť využiť cloudové úložisko.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

Digitálny zápisník

Hlavnou funkciou zariadenia reMarkable 2 je nepochybne funkcia zápisníka. Pri vytváraní nového dokumentu si môžete vybrať jednu z dostupných šablón. Okrem tej základnej (s úplne prázdnou stránkou) sú k dispozícii napríklad šablóny na vytvorenie hárkov TODO listov alebo organizáciu celého týždňa.

Môžete si vybrať z niekoľkých šablón
Môžete si vybrať z niekoľkých šablón

Je trochu škoda, že ste na každej stránke obmedzení hranou definovanou rozmermi stránky. To znamená, že sa nemôžete posúvať na displeji a pokračovať vo vytváraní obsahu za okrajom náhľadu (ak nemáte dostatok miesta). V tomto ohľade vyhráva iPad, v ktorom túto funkciu podporuje mnoho aplikácií.

Pri písaní si môžete vybrať z ôsmich rôznych nástrojov na písanie (napríklad ceruzka, kaligrafické pero alebo zvýrazňovač). Na výber sú aj rôzne hrúbky čiar a farby (čierna, sivá alebo biela). Praktickou funkciou je možnosť používať rôzne vrstvy. Pridaním novej vrstvy môžete pokračovať v predchádzajúcej tvorbe na vlastnej vrstve. Ak sa potom rozhodnete druhú vrstvu odstrániť, práca z prvej vrstvy zostane zachovaná. Orientáciu stránky možno zvoliť na šírku alebo na výšku.

Ak si zaobstaráte pero "Marker plus", môžete vymazávať koncom tohto pera. Alternatívne je k dispozícii softvérová guma. Pri lacnejšom pere "Marker" si musíte vystačiť so softvérovou gumou. Ako môžete vidieť vo videu, menšie plochy sa dajú dobre vymazať koncom pera, ale pri väčších plochách vám softvérová guma často urobí rýchlejšiu prácu.

Pri vytváraní dokumentov oceníte aj možnosť označiť oblasť, vďaka čomu ju môžete niekam presunúť (v rámci dokumentu) alebo zmeniť veľkosť textu.

K dispozícii je aj možnosť kopírovania a vkladania, ktoré je možné aj medzi rôznymi zošitmi. Ak teda používateľ potrebuje nakresliť napríklad náčrt v šablóne prispôsobenej na tvorbu perspektívy, môže ho po vytvorení presunúť do zošita s čistým pozadím.

ReMarkable 2 neumožňuje používateľovi vybrať si v tom istom zošite rôzne šablóny (napr. jednu stranu s čiarami, druhú stranu s mriežkou alebo bez vodiacich čiar).

Výhodou digitálneho zápisníka oproti iPadu je, že počas vytvárania dokumentu vás nebude skutočne nič rozptyľovať (napr. prichádzajúce oznámenia), ani nebudete mať potrebu "relaxovať" pri písaní surfovaním po internete a podobne.

K poznámkam môžete cez web pridať obrázok z počítača (farebný obrázok sa prevedie na čiernobiely). Môžu to byť súbory PDF, JPG, PNG a EPUB s veľkosťou do 100 MB.

Rovné čiary

S aktualizáciou softvéru 3.8 prichádza možnosť kresliť dokonale rovné čiary. Ak nakreslíte čiaru rukou, vďaka tejto funkcii sa automaticky zmení na dokonale rovnú čiaru, vďaka čomu budú vaše náčrty prehľadnejšie. Ak chcete, aby bola čiara rovná, stačí na sekundu podržať koniec ťahu. V prípade potreby potom môžete ľahko upraviť uhol alebo dĺžku čiary.

Checkboxy

Ak chcete sprehľadniť svoj zoznam (napríklad zoznam úloh), môžete na to použiť zaškrtávacie políčka. Zaškrtávacie políčka sú k dispozícii aj v aplikáciách pre počítače a mobilné zariadenia. Získate tak skvelý prehľad o svojich úlohách vo všetkých zariadeniach.

Nekonečná stránka

Predtým, ako sa reMarkable 2 objavil s aktualizáciou, fungoval ako kniha. To znamená, že ste mali vždy nastavený formát stránky a museli ste prejsť na ďalšiu stránku. Teraz však môžete horizontálne rolovať na jednej stránke a získať tak v podstate nekonečnú stránku. Stačí, ak urobíte gesto posunutím nahor. Táto funkcia nájde svoje využitie napríklad pri vytváraní myšlienkových máp, kde je obmedzenie priestoru nežiaduce. Tento nedostatok možno nájsť napríklad v konkurenčnom modeli ONYX BOOX NOTE AIR 3C.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

Strojový text

Nástroje na písanie teraz obsahujú funkciu strojového textu. Spočíva v jednoduchom napísaní požadovaného textu pomocou klávesnice, ktorá sa zobrazí na displeji. Je užitočná napríklad vtedy, ak konvertujete rukou písaný text do digitálnej podoby a potom potrebujete napísať niečo ďalšie. Upozorňujeme, že klávesnica nepodporuje slovenské znaky.

Na extrahovanie a kopírovanie tohto textu môžete použiť aj gestá. Dvojitým ťuknutím vyberte slovo, trojitým ťuknutím vyberte odsek a štvornásobným ťuknutím vyberte celý text v dokumente.

Kreslenie

Digitálny zápisník môžete použiť aj na kreslenie, ale k dispozícii budete mať len čiernu, sivú a bielu farbu. Hotové dielo potom môžete exportovať do formátov PDF, PNG a SVG.

U iPadu môžete v rôznych aplikáciách kresliť diagramy, ktoré sa potom prevedú do digitálnej podoby. V tomto digitálnom zápisníku však túto funkciu nenájdete, takže diagramy môžete kresliť len rukou.

Konverzia textu

Ručne písaný text môžete previesť na digitálny bez toho, aby ste museli platiť predplatné. Táto funkcia funguje veľmi dobre a určite nemusíte písať krasopisným štýlom, aby zariadenie text rozpoznalo. Zariadenie si poradí s textom písaným na počítači aj s textom písaným rukou. Zariadenie je tiež citlivé na veľkosť písmen. Výhodou je, že zariadenie rozpoznáva aj diakritiku a poradí si aj so slovenčinou.

Čítačka kníh

Okrem zápisníka možno zariadenie používať aj ako praktickú čítačku kníh. Môžete do nej sťahovať dokumenty PDF a ePub. V týchto dokumentoch si môžete pomocou pera vytvárať vlastné poznámky alebo zvýrazňovať dôležité pasáže. Zvýrazňovač v čítačke je k dispozícii v odtieňoch sivej, ale ak súbor PDF uložíte a exportujete späť do počítača, zvýraznené pasáže môžu mať tradičný žltý, zelený alebo modrý odtieň.

Zvýrazňovač sa automaticky prichytí, respektíve zarovná k zvýraznenému textu. Výsledné zvýraznenie tak nepôsobí dojmom, že bolo vykonané rukou, ale pravítkom. Ostatné nástroje, ako napríklad ceruzka, pero atď. však nemajú rovnakú funkciu. Ak chcete týmito nástrojmi podčiarknuť dôležitú časť textu, poznámkový blok už nedokáže podčiarknutie spracovať do rovnej čiary ako pri pravítku, ale ponechá podčiarknutie v nezosúladenej podobe, v akej ste ho vytvorili rukou.

Do uložených obrázkov môžete vkladať aj vlastné poznámky a náčrty.

Text sa na reMarkable 2 číta rovnako dobre ako na papieri. Absencia podsvietenia (a teda aj absencia modrého svetla, ktoré dáva vašim očiam odpočinúť) je očakávaná. Na druhej strane, ak chcete zariadenie používať v tme, lepšie vám poslúži iPad, ktorý podsvietenie má.

Rozšírenia pre Google Chrome, Drive a ďalšie

Na stránke my.remarkable.com si môžete jednoducho stiahnuť doplnok pre prehliadač Google Chrome, ktorý vám umožní nahrať do čítačky akýkoľvek článok z webu. Podobne môžete rozšírením vybaviť Word alebo PowerPoint a posielať dokumenty priamo do čítačky.

Okrem toho môžete do svojho zariadenia pridať prístup k účtom Google Drive, Dropbox a OneDrive.

Odosielanie poznámok e-mailom

Ľubovoľný dokument môžete poslať e-mailom priamo zo zápisníka svojim blízkym alebo dokonca kolegom v práci. Okrem toho môžete do prílohy napísať akýkoľvek text pomocou štandardnej klávesnice. Text z ručne písaného dokumentu (alebo dokonca z dokumentu PDF) sa pridá do e-mailu ako príloha. Môžete si vybrať, či sa má text z ručne písaného dokumentu pripojiť k e-mailu ako príloha, alebo či má byť súčasťou textu e-mailu.

Bohužiaľ, zápisník v súčasnosti nepodporuje slovenskú klávesnicu a pri písaní e-mailu sa budete musieť zaobísť bez diakritiky.

Zdieľanie obrazovky

Ak si stiahnete aplikáciu reMarkable do počítača, môžete použiť funkciu zdieľania obrazovky. Jedinou podmienkou je, že digitálny zápisník a váš počítač musia byť pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi. Táto funkcia už nie je podmienená prémiovým predplatným, a preto je dostupná pre každého. Zároveň je oveľa prepracovanejšia ako pri ONYX BOOX NOTE AIR 3C.

Vyhľadávanie

V reMarkable 2 môžete použiť aj funkciu vyhľadávania. Dokumenty môžete vyhľadávať podľa ich názvu, ako aj podľa konkrétnych slov vo vybranom dokumente (PDF a epub). Pri zadávaní kľúčového slova musíte použiť klasickú klávesnicu.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

Zariadenie podporuje aj vyhľadávanie v konvertovanom texte v rámci otvoreného dokumentu. Ručne písaný text nie je možné vyhľadávať.

Pri vyhľadávaní v celom systéme súborov však nemožno vyhľadávať slovo, ktoré sa nachádza vo všetkých dokumentoch. Ak do tohto vyhľadávania zadáte slovo nachádzajúce sa v rámci dokumentu, program reMarkable nezobrazí žiadne výsledky.

Keďže klávesnica nepodporuje diakritiku, vyhľadávanie slovenských slov obsahujúcich dĺžne a mäkčene je prakticky nemožné. Ak zadáte slovo bez diakritiky (napríklad POCITAC namiesto POČÍTAČ), zariadenie si s ním neporadí a nezobrazí žiadne výsledky. Táto funkcia má teda pri práci so slovenským textom značné medzery. Vyhľadávanie slovenských slov funguje podstatne lepšie v mobilných a počítačových aplikáciách, kde text zadávate pomocou bežnej klávesnice s diakritikou.

Zabezpečenie

Tento digitálny zápisník umožňuje zabezpečenie pomocou hesla, ktoré si môžete zvoliť v nastaveniach. V prípade straty alebo krádeže zariadenia sa nikto nedostane k vašim údajom.

Kontakt v prípade straty

Na domovskej obrazovke zariadenia reMarkable 2 môžete pridať svoje meno a telefónne číslo, na ktoré sa môžu prípadní nálezcovia obrátiť v prípade odcudzenia zariadenia.

Výdrž batérie a nabíjanie

Silnou stránkou tohto tabletu je nepochybne jeho slušná výdrž batérie, ktorá na jedno nabitie dosahuje až 14 dní. Na nabíjanie použite priložený napájací kábel (alebo akýkoľvek iný s konektorom USB-C).

Nabíjanie zariadenia reMarkable 2
Nabíjanie zariadenia reMarkable 2

Servis a záruka

reMarkable 2 bohužiaľ nemá žiadne zastúpenie na našom trhu a ani oficiálnych distribútorov. Nemožno ho teda zakúpiť v žiadnom z bežných internetových ani kamenných obchodov.

Budete sa musieť spoľahnúť na nákup v oficiálnom e-shope, ktorý vám zariadenie doručí zo svojho skladu v Hongkongu. Na druhej strane treba povedať, že po objednaní vám zariadenie reMarkable 2 prišlo približne za týždeň. Záručný servis sme, žiaľ, nemohli otestovať, keďže s testovaným zariadením neboli žiadne problémy. Ak si však urobíte malý prieskum na internete, zistíte, že referencie na záručný servis alebo zákaznícku podporu vo všeobecnosti, sú pomerne pozitívne.

Často kladené otázky

Kde kúpiť reMarkable 2?

V súčasnosti, v roku 2023, sa dá reMarkable kúpiť len priamo od výrobcu v zahraničí. Distribútori v Slovenskej republike ho, bohužiaľ, neponúkajú. Pozitívom však je, že dodanie zo zahraničia je otázkou niekoľkých dní a na záručný servis nájdete dobré referencie.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Tento digitálny notebook vydrží na jedno nabitie až dva týždne. Na jeho nabíjanie potom môžete použiť priložený napájací kábel alebo akýkoľvek iný s USB-C konektorom.

Sú funkcie reMarkable 2 spoplatnené?

V základnej verzii získate možnosť vytvárať poznámky, integráciu so službami Google Drive, Dropbox a OneDrive, funkciu na prevod rukou písaného textu do digitálnej podoby, možnosť odosielať poznámky do e-mailu a funkciu zdieľania obrazovky. S predplatným Connect môžete využívať aj možnosť vytvárať a upravovať poznámky v mobilnej a počítačovej aplikácii a neobmedzené cloudové úložisko.

Ako môžem importovať elektronické knihy do svojho zariadenia?

Elektronické knihy (alebo akékoľvek iné dokumenty) môžete ľahko dostať do svojho zariadenia prostredníctvom počítača alebo mobilnej aplikácie.

Je možné robiť poznámky v dokumentoch PDF?

Áno, v dokumentoch PDF môžete vytvárať akékoľvek náčrty alebo zvýrazňovať dôležité pasáže podľa svojich potrieb.

Kde kúpiť reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnotenie
4.8/5

Záver – komu by sme reMarkable 2 odporučili?

Digitálny zápisník reMarkable 2 by sme odporučili tým, ktorí milujú čaro papiera, ale chcú prejsť na elektronické zapisovanie poznámok. Tie budú sústredené na jednom mieste, čím vám odpadnú starosti s tým, kde máte uložené jednotlivé listy papiera alebo lístočky s poznámkami.

Zariadenie je tiež ideálnou voľbou pre študentov, ktorí chcú reMarkable 2 používať na učenie a prípadne si robiť vlastné poznámky do spisov. V neposlednom rade ho využijú aj tí, ktorí si chcú užiť pohodlné a oku lahodiace čítanie elektronických kníh.

reMarkable 2 nepochybne zaujme svojím tenkým a zároveň odolným dizajnom. Pri písaní poznámok oceníte niekoľko rôznych písacích nástrojov s možnosťou výberu hrúbky písma. A poteší aj dlhá výdrž batérie.

Zápisník môžete používať zadarmo alebo sa rozhodnúť pre predplatné Connect. Vďaka nemu môžete využívať neobmedzené cloudové úložisko a vytvárať alebo upravovať poznámky v mobilnej a počítačovej aplikácii.

Z možných nevýhod by sme spomenuli snáď len absenciu podsvietenia a celkovo vyššiu obstarávaciu cenu. Zariadenie odporúčame kúpiť na oficiálnych stránkach výrobcu (reMarkable 2 k máju 2023 neponúka Alza ani žiadny iný veľký e-shop s elektronikou).

Recenzia digitálny zápisník reMarkable 2
 • Kvalita spracovania
 • Funkcie digitálneho zápisníka
 • Batéria
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.8

Profesionálny pomocník na tvorbu poznámok

Digitálny zápisník reMarkable 2 je skvelý na písanie poznámok a čítanie elektronických kníh. Zariadenie vás na prvý pohľad zaujme svojím tenkým a ľahkým prevedením, vďaka ktorému je ideálne na cestovanie. Môžete využiť funkciu prevodu písaného textu na digitálny formát a vyskúšať si čiernobiele kreslenie. V neposlednom rade poteší aj dlhá výdrž jeho batérie.

Klady

 • Tenký a kvalitné prevedenie
 • Pohodlné používanie
 • Skvelá odozva pera
 • Čítačka kníh
 • Možnosť zdieľania obrazovky
 • Prevod písaného textu na digitálny
 • Dlhá výdrž batérie

Zápory

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Niektoré funkcie sú založené na predplatnom
 • Žiadne podsvietenie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.8/5 - (19 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: digitálny zápisník reMarkable 2, podrobný test a dlhodobé skúsenosti
reMarkable 2
Hodnotenie: 4.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram