ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu Sq 2

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Výdrž batérie
 • Detekcia nehody
 • Vytváranie vlastných tréningov
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot
Slabé stránky
 • Nemožnosť telefonovať
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Skladby nie je možné do hodiniek uložiť 

Smart hodinky Garmin Venu Sq 2 sú úspešným nástupcom predchádzajúcej generácie. Tešiť sa môžete na dostatočne veľký AMOLED displej a až 12-dňovú výdrž batérie. Okrem toho vás potešia aj funkcie na sledovanie vášho zdravia a športových aktivít. S hodinkami si môžete zacvičiť s niektorým z animovaných tréningov alebo si ísť zabehať s virtuálnym trénerom Garmin Coach.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Ak však chcete prijať hovor, musíte na komunikáciu použiť mobilný telefón. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí, ale fanúšikom telefónov iPhone táto funkcia chýba.

Často kladené otázky a odpovede

S akými mobilnými telefónmi možno hodinky spárovať?

Garmin Venu Sq 2 možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android od verzie 7.0 a iOS od verzie 14.

Akú mobilnú aplikáciu budem potrebovať?

Pomocou aplikácie Garmin Connect spárujte svoje inteligentné hodinky a mobilný telefón. Pomocou aplikácie Garmin Connect IQ si môžete do hodiniek stiahnuť ďalšie aplikácie.

Ako sa Garmin Venu Sq 2 líši od Venu Sq?

Významná medzigeneračná zmena sa týka displeja. Zatiaľ čo Garmin Venu Sq majú starší LCD displej, druhá generácia hodiniek je vybavená displejom AMOLED. Ďalšou výhodou je predĺžená výdrž batérie, ktorá je až 12 dní namiesto pôvodných 6 dní.

Je možné komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Používatelia telefónov so systémom Android na ne môžu odpovedať pomocou prednastavených textových odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov iPhonu. Na prijatie hovoru budete potrebovať smartfón kvôli absencii hlasitého odposluchu.

Čo sa nachádza v balení?

Inteligentné hodinky Garmin Venu Sq 2 sa predávajú v kompaktnej škatuľke, ktorá je v sivom a bielom unifikovanom dizajne, ktorý spoločnosť Garmin v súčasnosti používa pre všetky svoje hodinky. Ich rozmery sú 14 × 7 × 7 cm a vážia 147 gramov. Po otvorení sa môžete tešiť na:

 • samotné smart hodinky s jedným remienkom,
 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Vďaka rozmerom remienka sú smart hodinky vhodné pre zápästia s obvodom 12,5 až 19 cm, a preto sú vhodné pre ženy aj mužov. Remienok možno ľahko vymeniť za iný remienok (široký 20 mm) vďaka rýchloupínaciemu nástavcu.

Technické parametre Garmin Venu Sq 2

Hlavnou zmenou oproti predchádzajúcej generácii Garmin Venu Sq je nepochybne prítomnosť AMOLED displeja, ktorý nahrádza pôvodný variant TFT. Tešiť sa môžete aj na predĺženú výdrž batérie, a to všetko pri zachovaní príjemne kompaktných rozmerov.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,41" AMOLED
Výdrž batérieAž 12 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka40,6 × 37,0 × 11,1 mm
Hmotnosť bez remienka38 g

Hliníkový rámik a odolné sklo Gorilla Glass 3

Inteligentným hodinkám Garmin Venu Sq 2 dominujú kvalitné materiály v podobe tvrdeného polyméru a ľahkého odolného hliníka. Mäkký silikónový remienok je skvelý pre športovcov aj alergikov na kovy. Na zápästí sa drží veľmi pohodlne. Okrem toho hodinky zaujmú odolným sklom Gorilla Glass 3, ktoré chráni ich displej. Hodinky sme testovali týždeň vo vnútornom aj vonkajšom prostredí bez fyzickej ochrany displeja. Na konci testu sme nezaznamenali žiadne škrabance, z čoho usudzujeme, že ochranná fólia nie je pri bežnom používaní hodiniek bezpodmienečne nutná.

Hmotnosť hodiniek bez remienka sa vyšplhala na 38 gramov, čo je prakticky porovnateľné s predchádzajúcou generáciou Garmin Venu Sq.

Ako spárovať Garmin Venu Sq 2 s mobilným telefónom

Spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu je otázkou niekoľkých okamihov. Najprv je potrebné zariadenie nabiť. Medzitým si do telefónu stiahnite aplikáciu Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

V mobilnej aplikácii vyberte, že chcete pridať nové zariadenie. Na hodinkách sa čoskoro objaví jedinečný kód, ktorý musíte prepísať v aplikácii. Potom sa začne proces párovania a nastavenia a vy môžete začať používať smart hodinky.

Kde kúpiť Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnotenie
4.3/5

Hodinky Garmin Venu Sq 2 je možné spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 7.0 a vyššej a iOS vo verzii 14 a vyššej.

Prehľadný operačný systém

Zariadenie Garmin Venu Sq 2 funguje na operačnom systéme Garmin OS. Jeho silnou stránkou je podpora slovenčiny a veľmi prehľadné rozhranie. Hodinky podporujú aj bezkontaktné platby Garmin Pay.

Rozhranie hodiniek je pomerne svižné a jednotlivé možnosti dobre reagujú na dotyk (aj keď v niektorých prípadoch sme museli dotyk opakovať). Napríklad v prípade konkurenčných hodiniek Apple Watch sa nám zdalo používateľské prostredie o niečo príjemnejšie.

Do hodiniek si môžete stiahnuť ďalšie aplikácie pomocou mobilnej aplikácie Garmin Connect IQ, ktorá je dostupná aj na Google Play a App Store.

Mobilná aplikácia ponúka štatistiky na jednom mieste

Silnou stránkou smart hodiniek Garmin je mobilná aplikácia Garmin Connect, ktorá ponúka veľmi prehľadné a intuitívne prostredie. Podporuje angličtinu, takže sa nemusíte obávať žiadnej jazykovej bariéry.

V mobilnej aplikácii nájdete štatistiky týkajúce sa vášho pohybu a zdravia. Môžete sa tiež zúčastňovať rôznych výziev, za ktoré získate odznak vo svojom profile. Pre ženy je tu aj sekcia na sledovanie menštruačného cyklu alebo tehotenstva. A k dispozícii je aj množstvo možností nastavenia hodiniek.

Monitorovanie zdravia a pohybu zabezpečuje niekoľko senzorov

Smart hodinky Garmin Venu Sq 2 sú vybavené viacerými senzormi na snímanie zdravia a pohybu. Konkrétne medzi ne patria:

 • senzor srdcovej frekvencie na zápästí Garmin Elevate,
 • pulzný oxymeter,
 • akcelerometer na detekciu pohybu,
 • GPS, Glonass, Galileo a kompas na navigáciu.

AMOLED displej je veľmi dobre čitateľný

Významnou zmenou oproti predchádzajúcej generácii hodiniek je zvolený typ displeja. Zatiaľ čo na hodinkách Garmin Venu Sq môžete očakávať TFT displej, druhá generácia hodiniek je vybavená kvalitným a dobre čitateľným AMOLED displejom s funkciou Always-On. Medzi generáciami sa zmenila aj veľkosť displeja. Namiesto uhlopriečky 1,3" majú tieto hodinky displej s uhlopriečkou 1,41", vďaka čomu sa naň zmestí viac informácií.

Displej je dobre čitateľný aj vonku, na jasnom slnečnom svetle sa však môže prejavovať odleskmi, čo vás núti nasmerovať hodinky tak, aby ste lepšie videli údaje.

Displej je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. generácie, ktoré vyniká vysokou odolnosťou. Na ovládanie zariadenia využijete nielen dotykový displej, ale aj dve tlačidlá umiestnené na pravej strane.

Hodinky majú AMOLED displej
Hodinky majú AMOLED displej

Výdrž batérie sa vyšplhá až na 12 dní

Výdrž batérie sa medzi generáciami zdvojnásobila, takže je to určite vítaná správa. V režime inteligentných hodiniek vydrží na jedno nabitie až 11 dní (v prípade Garmin Venu Sq 6 dní). Pri použití úsporného režimu sa výdrž batérie vyšplhá na 12 dní.

Pri použití režimu GPS zodpovedá výdrž batérie maximálne 26 hodinám. Ak hodinky využívajú všetky satelitné systémy určovania polohy, je to maximálne 20 hodín. Celodenné túry alebo dlhé jazdy na bicykli tak pre hodinky nepredstavujú žiaden problém.

Inteligentné hodinky sme testovali 7 dní, pričom sme ich používali na celodenné monitorovanie zdravia a prijímanie notifikácií. Trikrát týždenne sme s nimi približne hodinu športovali. Po tomto čase zostávalo ešte približne 20 % kapacity. V úspornejšom režime teda nebudete mať problém dosiahnuť deklarovanú výdrž.

Na nabíjanie hodiniek slúži priložený napájací kábel, ktorý je súčasťou balenia. Napájací adaptér v balení nenájdete, môžete však použiť bežný adaptér na nabíjanie mobilných telefónov. Na rozdiel od mnohých konkurenčných značiek Garmin nepoužíva magnetické kolísky. Plné nabitie sa dosiahne približne za dve hodiny.

Môžete s nimi aj plávať

Smart hodinky sú odolné voči tlaku 5ATM. To znamená, že s nimi môžete bez obáv plávať, ale nie sú určené na potápanie. Odolnosť voči vode a prachu podľa parametra IP však výrobca neuvádza.

Funkcie Garmin Venu Sq 2 sú určené pre športovcov

Hodinky Garmin Venu Sq 2 sa vďaka svojim funkciám zameriavajú predovšetkým na športovcov a ľudí, ktorí chcú získať naozaj podrobné informácie o svojom zdraví. Ak od smart hodiniek očakávate komunikačné funkcie (t. j. telefonovanie alebo posielanie ručne písaných správ), budete sa pravdepodobne obzerať po inom zariadení. V tomto smere môžeme odporučiť napríklad obľúbené hodinky Apple Watch alebo Samsung Galaxy Watch.

Kde kúpiť Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnotenie
4.3/5
Hodinky sú vhodné pre športovcov
Hodinky sú vhodné pre športovcov

Základné funkcie monitorovania zdravia

Inteligentné hodinky budú merať počet krokov, ktoré počas dňa urobíte. Meranie je presné a konzistentné ako pri ostatných modeloch Garmin. Samozrejmosťou je potom meranie tepovej frekvencie, pričom výsledky si môžete pozrieť aj spätne. Vďaka pulznému oxymetru zvládnu hodinky aj monitorovanie okysličenia krvi.

Medzi ďalšie praktické funkcie na monitorovanie vášho zdravia patrí ukazovateľ aktuálnej telesnej záťaže, ktorý meria vašu stresovú záťaž. Vďaka funkcii Body Battery môžete získať prehľad o tom, či má vaše telo aktuálne energiu na nejakú náročnejšiu aktivitu alebo je vhodnejšie zamerať sa na odpočinok. Funkcia podľa nášho názoru funguje celkom dobre. Napríklad v deň, keď sa vyskytlo viac stresových udalostí, bola hodnota Body Battery prirodzene nižšia ako v deň, kde bolo zaradené viac odpočinku. Môžeme teda povedať, že funkcia pekne odráža aktuálny stav vášho organizmu. Jednou z dôležitých podmienok správneho fungovania funkcie Body Battery je celodenné nosenie hodiniek, a to aj počas spánku. Hodinky môžete použiť aj na monitorovanie pitného režimu a zadávať objem tekutín, ktoré ste počas dňa vypili.

Môžete tiež spustiť funkciu Health Snapshot. Meranie trvá 2 minúty a výsledkom sú informácie týkajúce sa vašej srdcovej frekvencie, variability srdcovej frekvencie, úrovne okysličenia krvi, počtu dychov za minútu a telesnej záťaže.

Monitorovanie spánku

Ak nosíte smart hodinky na zápästí v noci, budú automaticky monitorovať váš spánok. Po prebudení môžete vidieť, ako dlho trvali jednotlivé fázy vášho spánku. Vďaka funkcii Nerušiť vás v noci nebudú rušiť žiadne prichádzajúce notifikácie. Môžete tiež využiť funkciu budíka. Bohužiaľ, ide o klasický budík, nie o inteligentný budík, ktorý vás zobudí vo fáze ľahkého spánku

Funkcia Body Battery pomáha aj s meraním kvality vášho spánku, pomocou ktorej môžete zistiť, či bol váš spánok dostatočne dlhý a kvalitný alebo či potrebujete spať dlhšie. Hodnota Body Battery by mala byť po kvalitnom a dostatočne dlhom spánku na úrovni 100 %.

Funkcie, ktoré oceníte pri tréningu

Smart hodinky Garmin sa zameriavajú predovšetkým na športovcov a tento model nie je iný. Garmin Venu Sq 2 preto ponúkajú širokú škálu aktivít, ktoré môžete s ich pomocou sledovať. Každý zo športových profilov je vybavený vlastnými nastaveniami a funkciami. Napríklad, pre silový tréning si môžete vybrať jeden z dostupných tréningových plánov, pre HIIT cvičenia si ľahko nastavíte jeden z časovačov a podobne.

Informácie počas tréningu
Informácie počas tréningu

Silnou stránkou hodiniek je, že vám poskytujú všestranné športové funkcie a podrobné záznamy o vašich aktivitách. V tomto ohľade sa hodinky Venu Sq 2 môžu porovnávať s drahšími hodinkami Garmin, a preto sú vhodné pre ľudí, ktorí chcú s obmedzeným rozpočtom preniknúť do sveta Garmin. Hodinky umožňujú nastaviť podrobné hodnoty, ktoré chcete v danom čase sledovať a každý športový profil možno nastaviť individuálne. Po skončení tréningu si môžete zobraziť podrobné informácie týkajúce sa vášho výkonu (napríklad tempo, spálené kalórie, počet jázd na lyžiach, atď.).

Veľkou výhodou sú prednastavené cvičenia, takže sa počas tréningu môžete nechať viesť hodinkami. Na displeji vždy pohodlne uvidíte, ktoré cvičenie máte vykonať, vrátane počtu opakovaní alebo času, ktorý mu máte venovať.

Ďalšie tréningy si môžete bezplatne stiahnuť v aplikácii Garmin Connect. Prípadne si môžete vytvoriť aj vlastný tréning (výberom z ponúkaných cvičení) a potom ho jednoducho preniesť do hodiniek.

Ak ste vášnivým bežcom, oceníte funkciu virtuálneho bežeckého trénera Garmin Coach. Pomôže vám zistiť, ako ste na tom s kondíciou a tiež vám pomôže pripraviť sa na preteky na 5 alebo 10 km či polmaratón.

Navigáciu hodiniek Garmin Venu Sq 2 môžete využiť na navigovanie späť na štart alebo do vopred uloženého bodu. Vkladanie trás vo formáte .gpx nie je podporované.

Myslite na svoju bezpečnosť

Garmin Venu Sq 2 ponúka funkciu automatickej detekcie nehody. Ak dôjde k nehode, hodinky automaticky upozornia vaše prednastavené kontakty a pošlú im aj vašu aktuálnu polohu.

Sledovanie menštruačného cyklu

Tieto inteligentné hodinky pre ženy ponúkajú funkciu na sledovanie menštruačného cyklu alebo tehotenstva. V mobilnej aplikácii najprv zadáte informácie týkajúce sa vášho cyklu a potom vás hodinky upozornia na očakávaný začiatok ďalšej menštruácie.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Upozorňujú na hovory a prichádzajúce správy

S hodinkami Garmin Venu Sq 2 budete mať vždy prehľad. Upozornia vás na prichádzajúce notifikácie z vášho mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy reagovať vopred nastavenými odpoveďami. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone.

Kde kúpiť Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnotenie
4.3/5

Rovnako ako prvá generácia Venu Sq, ani táto nie je vybavená reproduktorom, a preto neumožňuje telefonovať priamo z hodiniek. Hoci vás teda upozorní na prichádzajúci hovor, na komunikáciu s druhou stranou budete musieť použiť mobilný telefón alebo pripojené Bluetooth slúchadlá.

Zobrazenie prichádzajúceho oznámenia
Zobrazenie prichádzajúceho oznámenia

Pohodlné bezkontaktné platby

Hodinky Garmin Venu Sq 2 podporujú službu Garmin Pay, takže s nimi môžete bezkontaktne platiť v obchodoch. Odporúčame vám overiť si, či vaša banka podporuje službu Garmin Pay. A ako postupovať pri nastavení služby Garmin Pay?

 1. Svoju platobnú kartu pridáte do hodiniek prostredníctvom služby Garmin Connect, kde si tiež nastavíte kód, ktorý použijete vždy, keď budete hodinkami platiť.
 2. Potom zadáte všetky potrebné údaje o karte. Na rozdiel od hodiniek Apple Watch nemôžete platobnú kartu odfotiť, takže sa informácie v aplikácii automaticky prepíšu.
 3. Mobilná aplikácia vás tiež raz vyzve na overenie totožnosti, aby sa zabránilo neoprávnenému použitiu karty. V našom prípade sme do aplikácie Garmin Pay pridali platobnú kartu Air Bank. Na overenie svojej totožnosti sme mohli použiť mobilnú aplikáciu Air bank alebo zavolať na linku zákazníckeho servisu.
 4. Keď chcete v obchode platiť hodinkami, spustíte na hodinkách službu Garmin Pay, zadáte zvolené heslo a priložíte hodinky k platobnému terminálu.

Ak máte zapnutý senzor srdcového tepu, stačí zadať PIN kód raz za 24 hodín (za predpokladu, že si počas tohto obdobia hodinky nedáte dole zo zápästia). Ak nemáte zapnuté snímanie srdcového tepu, hodinky si zakaždým vypýtajú PIN kód.

Ovládanie hudby

Prostredníctvom smart hodiniek môžete ovládať prehrávanú hudbu v mobilnom telefóne (napr. prepnúť skladbu alebo pozastaviť prehrávanie).

Ak si vyberiete model Garmin Venu Sq 2 Music, získate aj možnosť uložiť do jeho pamäte až 500 skladieb na pohodlné počúvanie bez nutnosti nosiť mobilný telefón. Okrem kopírovania hudobných súborov priamo na disk hodiniek je možné do pamäte hodiniek sťahovať celé zoznamy skladieb, napríklad z aplikácie na streamovanie hudby Spotify. Ak máte prémiové konto v službe Spotify, môžete stiahnuté skladby počúvať priamo z hodiniek bez mobilného telefónu.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí predpoveď počasia, zobrazenie kalendára, stopky, časovač a ďalšie.

Môžete si nastaviť budík aj časovač
Môžete si nastaviť budík aj časovač

Záver – komu by sme smart hodinky Garmin Venu Sq 2 odporučili?

Smart hodinky Garmin Venu Sq 2 sú nepochybne vylepšeným modelom v porovnaní s predchádzajúcou verziou. Poteší ich výrazne predĺžená výdrž batérie aj prítomnosť AMOLED displeja. Zároveň sú vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti skvelou voľbou nielen pre mužov, ale aj pre ženy.

Hodinky veľmi dobre zvládajú monitorovanie zdravia a pohybu. Zmerajú vám srdcový tep, okysličenie krvi, cvičenie a kvalitu spánku. Okrem toho môžete využiť prednastavené tréningy alebo si v mobilnej aplikácii vytvoriť vlastný tréning a následne ho cvičiť.

Medzi nevýhody patrí fakt, že z hodiniek stále nemôžete plnohodnotne telefonovať. Používatelia iPhonu tiež nemôžu používať funkciu prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy. Ak chcete do hodiniek ukladať skladby na počúvanie offline, musíte siahnuť po modeli Garmin Venu Sq 2 Music.

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu Sq 2
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Smart hodinky s výdržou batérie až 12 dní

Smart hodinky Garmin Venu Sq 2 sú úspešným nástupcom predchádzajúcej generácie. Tešiť sa môžete na dostatočne veľký AMOLED displej a až 12-dňovú výdrž batérie. Okrem toho vás potešia aj funkcie na sledovanie vášho zdravia a športových aktivít. S hodinkami si môžete zacvičiť s niektorým z animovaných tréningov alebo si ísť zabehať s virtuálnym trénerom Garmin Coach.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Ak však chcete prijať hovor, musíte na komunikáciu použiť mobilný telefón. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí, ale fanúšikom telefónov iPhone táto funkcia chýba.

Klady

 • AMOLED displej
 • Výdrž batérie
 • Detekcia nehody
 • Vytváranie vlastných tréningov
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot

Zápory

 • Nemožnosť telefonovať
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Skladby nie je možné do hodiniek uložiť 
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram