ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Amazfit T-Rex 2

Silné stránky
 • Robustná konštrukcia
 • Prehľadné rozhranie
 • Veľký rozsah športových aktivít
 • Dlhá výdrž batérie
 • Veľký displej
 • Praktické funkcie
 • Podpora slovenčiny
 • Vodotesnosť
Slabé stránky
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať ďalšie aplikácie
 • Na správy môžu odpovedať len používatelia systému Android

Špičkové smart hodinky, ktoré na jedno nabitie vydržia až 45 dní. To sú hodinky Amazfit T-Rex 2, ktoré zaujmú veľkým AMOLED displejom, robustným dizajnom a modernými funkciami. Podporujú slovenčinu, ponúkajú prehľadné rozhranie a môžete s nimi sledovať viac ako 150 rôznych športov. Navyše sa môžu pochváliť vojenskou odolnosťou a sú určené do extrémnych podmienok.

Dizajn cieli skôr na mužov

V minulosti sme pre vás recenzovali smart hodinky Amazfit T-Rex. Preto nás neprekvapilo, že ich nástupca, model Amazfit T-Rex 2, opäť využíva robustný dizajn, ktorý oslovuje predovšetkým mužských používateľov.

Samotné hodinky sa predávajú v klasickej jednoduchej krabičke s rozmermi 10,5 × 11 × 7 cm a hmotnosťou 233 gramov. Z krabičky sa môžete tešiť na samotné inteligentné hodinky, magnetický napájací kábel a používateľskú príručku.

Čo sa týka remienka, výrobca opäť vsadil na silikónový materiál. Vzhľadom na použité rozmery budú hodinky sedieť na zápästia s obvodom 14 až 20,5 cm. Upevnenie remienka je opäť zabezpečené skrutkami (nie rýchloupínacími ako u mnohých konkurenčných hodiniek). Ich výhodou je celkovo pevnejšia konštrukcia ako pri bežnom zapínaní. Skrutky však majú nezvyčajnú trojbodovú hlavu a ak ich budete chcieť odstrániť, budete sa musieť poobzerať po vhodnom skrutkovači, ktorý nemá každý má vo svojom náradí.

Na trhu sú však k dispozícii súpravy náhradných remienkov s príslušným skrutkovačom.

Technické parametre Amazfit T-Rex 2

Tieto smart hodinky zaujmú robustným dizajnom a pomerne veľkým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,39". Za zmienku stojí aj pôsobivá výdrž batérie, ktorá sa môže vyšplhať až na 45 dní. Tešiť sa môžete aj na prehľadný operačný systém Zepp OS. Bohužiaľ, hodinky nepodporujú sťahovanie ďalších aplikácií a ani s nimi nezaplatíte.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 100 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,39"
Výdrž batérieAž 45 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Operačný systémZepp OS
Rozmery bez remienka4,71 × 4,71 × 1,37 cm
Hmotnosť bez remienka67 g

Plastové puzdro s metalickým náterom

Rovnako ako prvá generácia, aj Amazfit T-Rex 2 využíva puzdro z polyméru. Vďaka ľahkému kovovému povlaku však môže z diaľky pripomínať kov, a preto pôsobí dokonalým dojmom. Jedinou skutočne kovovou časťou sú však tlačidlá, ktoré majú pieskovú úpravu, ktorá zabraňuje skĺznutiu prstov pri ich ovládaní.

Jedinou výčitkou by snáď mohol byť fakt, že silikónový remienok je vybavený plastovou (nie kovovou) prackou, a preto môže byť náchylnejší na zlomenie.

Bez remienka váži Amazfit T-Rex 2 67 gramov. Predchodca mal len 58 gramov, takže celková hmotnosť dosť poskočila a rozhodne nepatrí medzi najľahšie hodinky na trhu. Na druhej strane, vyššia hmotnosť a robustnejšie konštrukcie sú u outdoorových modelov celkom bežné.

Ako spárovať Amazfit T-Rex 2 s mobilným telefónom

Spárovanie smart hodiniek s mobilným telefónom je bezproblémové. Najskôr hodinky nabite a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Zepp, ktorá je k dispozícii zadarmo na Google Play a App Store.

Pokiaľ ide o kompatibilitu, hodinky Amazfit T-Rex 2 je možné spárovať s mobilným telefónom so systémom Android od verzie 7.0 a iOS od verzie 12.

Po prvotnom zapnutí hodiniek si najprv vyberiete požadovaný jazyk (nechýba slovenčina). Na displeji sa potom zobrazí QR kód. V mobilnej aplikácii vyberiete, že ste si zakúpili nové smart hodinky. Aplikácia vás potom vyzve, aby ste naskenovali QR kód. Obe zariadenia sa potom spárujú a vy môžete začať hodinky používať.

Hodinky sa ovládajú pomocou dotykového displeja a niekoľkých bočných tlačidiel. Na ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá UP a DOWN, ktorými sa môžete pohybovať medzi rôznymi možnosťami. Na pravej strane potom nájdete tlačidlo SELECT, ktoré slúži na potvrdenie voľby a tlačidlo BACK na návrat o krok späť.

Rozhranie je prehľadné, ale s hodinkami nezaplatíte

Smart hodinky Amazfti T-Rex 2 bežia na operačnom systéme Zepp OS. Ako sme už spomínali, jeho silnou stránkou je určite podpora slovenčiny a intuitívne rozhranie, v ktorom nie je problém sa orientovať.

Bohužiaľ si však do hodiniek nebudete môcť stiahnuť žiadne ďalšie aplikácie a zariadenie nepodporuje ani bezkontaktné platby. Ak je pre vás táto funkcia kľúčová, odporúčame siahnuť po niektorom z modelov Garmin alebo Apple Watch.

Rozhranie hodiniek je prehľadné
Rozhranie hodiniek je prehľadné

V mobilnej aplikácii nájdete prehľadné štatistiky

Na domovskej obrazovke mobilnej aplikácie uvidíte informácie týkajúce sa srdcovej frekvencie, stresovej záťaže a spánku. K dispozícii je aj možnosť zobraziť históriu vašej aktivity. Ženy ocenia aj časť venovanú menštruačnému cyklu, ktorá vám poskytne všetky dôležité informácie na jednom mieste.

Kde kúpiť Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnotenie
4.0/5

V aplikácii si môžete nastaviť aj svoje ciele, napríklad počet prejdených krokov alebo hmotnosť, ku ktorej sa chcete priblížiť. Ak máte vo svojom okolí priateľov, ktorí tiež používajú aplikáciu Zepp, môžete si ich pridať do mobilnej aplikácie a sledovať informácie o ich aktivite a spánku.

Funkcie Amazfit T-Rex 2

Z hľadiska funkcií majú tieto inteligentné hodinky rozhodne čo ponúknuť. Oproti svojmu predchodcovi sú tu funkcie na meranie okysličenia krvi, monitorovanie stresu a sledovanie menštruačného cyklu. Výrobca dokonca pridal aj možnosť komunikácie, aj keď obmedzenú. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Krokomer

Podobne ako konkurenčné hodinky, aj Amazfit T-Rex 2 zvládajú počítanie krokov prejdených počas dňa.

Meranie srdcovej frekvencie

Podstatnou funkciou je meranie srdcovej frekvencie, ktoré prebieha počas celého dňa (každú minútu). Ak spustíte meranie športovej aktivity, hodinky budú monitorovať vašu srdcovú frekvenciu každú sekundu.

Meranie okysličenia krvi

Kým hodinkám Amazfit T-Rex táto funkcia chýbala, ich nástupca ju už má v plnom rozsahu. Môžete tak sledovať svoje aktuálne okysličenie krvi.

Monitorovanie záťaže

Táto funkcia nebola dostupná ani v modeli Amazfit T-Rex, ale objavila sa v tomto modeli. Meranie stresu trvá približne 45 sekúnd, po ktorých hodinky zobrazia hodnotu. Podrobnejšie informácie vrátane starších záznamov hodnôt potom nájdete v mobilnej aplikácii.

Monitorovanie menštruačného cyklu

Táto funkcia, ktorú ocení nežnejšie pohlavie, nebola v týchto hodinkách vynechaná. Ľahko si tak môžete skontrolovať, kedy nastane vaša očakávaná menštruácia, ovulácia a plodné obdobie.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Monitorovanie spánku

Hodinky môžete nosiť na zápästí aj počas spánku. Po prebudení potom získate vyhodnotenie kvality svojho spánku a rôzne štatistiky. Zariadenie vám ukáže, ako dlho trvali fázy ľahkého, hlbokého a REM spánku. Dokáže tiež monitorovať frekvenciu vášho dýchania. Podrobné informácie nájdete aj v mobilnej aplikácii.

Aby vás počas noci nerušili prichádzajúce notifikácie, môžete ich jednoducho stlmiť v ovládacom centre na hodinkách. Môžete si tiež nastaviť budík, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí. Nejde však o budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku.

Monitorovanie spánku
Monitorovanie spánku

Cvičenia a záznamy cvičení

Ak hľadáte hodinky za rozumnú cenu na monitorovanie svojich športových aktivít, prídete si na svoje. Na výber máte z viac ako 150 rôznych aktivít , výrobca sa rozhodol ponuku mnohonásobne rozšíriť. V prípade hodiniek Amazfit T-Rex Pro predstavuje ponuka viac ako 100 aktivít.

Kde kúpiť Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnotenie
4.0/5

Medzi tieto aktivity patria obľúbené športy (beh, bicyklovanie, posilňovanie), ako aj trochu netradičné aktivity, ktoré s pohybom nemajú veľa spoločného. Hovoríme o hraní šachu, bridžu alebo dokonca o ešporte.

Po spustení merania vám hodinky zobrazia uplynulý čas od začiatku cvičenia, vašu tepovú frekvenciu, množstvo spálených kalórií a v prípade potreby aj vzdialenosť (napríklad pri behu, chôdzi alebo jazde na bicykli). Môžete tiež ovládať hudbu. Meranie môžete počas cvičenia pozastaviť a v prípade potreby sa k nemu vrátiť. Ak však máte zapnuté monitorovanie aktivity, hodinky nemôžete používať na nič iné. Vždy ho musíte najprv pozastaviť.

Užitočnou funkciou je aj zobrazenie intenzity cvičenia za posledných 7 dní. Vďaka tomu sa môžete ľahšie rozhodnúť, či sa venovať tréningu, alebo radšej odpočívať. K dispozícii sú dokonca aj informácie o čase potrebnom na regeneráciu. Túto funkciu nájdete napríklad v konkurenčných hodinkách Garmin.

Meranie skóre PAI

Zariadenie dokáže merať aj skóre PAI (Personal Activity Intelligence). Táto hodnota sa vyhodnocuje pomocou algoritmu, ktorý vyhodnocuje fyzickú aktivitu s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície. Výpočet zohľadňuje napríklad vašu srdcovú frekvenciu, fyziologické údaje a intenzitu vašej dennej aktivity.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť, či vás majú hodinky upozorniť na dlhodobú nečinnosť, a teda na cvičenie.

Skóre PAI
Skóre PAI

Notifikácie

Hodinky podporujú zobrazovanie prichádzajúcich notifikácií z mobilného telefónu. Upozornia vás aj na prichádzajúci hovor, ktorý môžete pomocou hodiniek prijať alebo odmietnuť.

Veľkým zlepšením oproti predchádzajúcej generácii a hodinkám Amazfit T-Rex Pro je podpora prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy. Má to však jeden háčik. Táto funkcia je pripravená len pre majiteľov mobilných telefónov so systémom Android. V prípade iPhonu budete o túto funkciu bohužiaľ ochudobnení.

Na prichádzajúce správy môžete odpovedať pomocou rýchlych odpovedí. Táto funkcia však nie je podporovaná v telefónoch iPhone.

Prichádzajúce notifikácie
Prichádzajúce notifikácie

Spoločnosť Amazfit sľúbila, že do týchto hodiniek zakomponuje navigáciu. V našom prípade však nebola k dispozícii hneď po vybalení a museli sme hodinky najprv aktualizovať. Samotná navigácia zatiaľ funguje tak, že si do hodiniek môžete importovať vlastnú trasu (prostredníctvom aplikácie Zepp) a potom sa nechať navigovať. Celý proces je však trochu komplikovanejší.

Ako nastaviť navigáciu v hodinkách Amazfit T-Rex 2

 1. Najprv musíte prejsť v mobilnom telefóne napríklad na Mapy.cz a vybrať trasu.
 2. Potom kliknite na položku Exportovať.
 3. Trasa sa vyexportuje do telefónu vo formáte GPX.
 4. Po jej stiahnutí vyberte, že chcete súbor otvoriť pomocou aplikácie Zepp.
 5. Trasa sa potom zobrazí v aplikácii Zepp, kde môžete kliknúť na tlačidlo Uložiť.
 6. Tým sa dostanete k možnosti Odoslať do zariadenia.
 7. Potom musíte na hodinkách vybrať príslušnú aktivitu (chôdza, beh alebo bicyklovanie).
 8. Kliknite na možnosť Navigácia.
 9. A vyberte položku Moja trasa.
 10. Potom vyberte trasu, spustite aktivitu a budete môcť sledovať trasu na hodinkách.

Ako však môžete vidieť na priloženom obrázku, zobrazenie trasy je veľmi zjednodušené. Ak máte dobrý orientačný zmysel, pravdepodobne si vystačíte aj s touto základnou navigáciou. Ak však potrebujete vidieť aj mapu ako celok, budú pre vás vhodnejšie hodinky Garmin s prepracovanejšou navigáciou.

Pohodlné ovládanie hudby

Ak prehrávate hudbu na mobilnom telefóne (napríklad prostredníctvom služby Spotify alebo YouTube), môžete na jej ovládanie použiť hodinky. Môžete ich pozastaviť, znovu spustiť a prepínať (na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu). K dispozícii je aj funkcia ovládania hlasitosti.

Rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu, ani do týchto hodiniek nemôžete ukladať skladby a počúvať ich offline.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Ďalšie funkcie

Hodinky sú vybavené ďalšími funkciami, ktoré vám uľahčia život. Môžete si napríklad zobraziť aktuálnu predpoveď počasia, svetový čas, spustiť stopky atď. K dispozícii je aj funkcia Nájsť telefón, ktorá po spustení spustí mobilný telefón vydávajúci zvukový signál.

Senzory

Zariadenie Amazfit T-Rex 2 využíva niekoľko presných senzorov na monitorovanie vášho zdravia a pohybu. Patria medzi ne:

 • bioTracker 3.0 senzor srdcovej frekvencie,
 • akcelerometer na detekciu pohybu,
 • barometer,
 • pulzný oxymeter na meranie okysličenia krvi,
 • kompas,
 • gyroskop,
 • dvojpásmové GPS
 • a satelitné určovanie polohy vo forme GPS, GLONASS, BDS, Galileo a QZSS.

Displej

Rovnako ako predchádzajúci model, aj Amazfit T-Rex 2 má dotykový AMOLED displej. Medzi generáciami sa mierne zväčšil. Pôvodnú uhlopriečku 1,3", ktorú ponúkal model Amazfit T-Rex Pro, nahradila uhlopriečka 1,39". Rozlíšenie displeja je 454 × 454 pixelov v porovnaní s 360 × 360 px u predchodcu.

Displej pritom možno hodnotiť pozitívne. Je dostatočne veľký a dobre čitateľný v interiéri aj exteriéri (hoci vonku nedosahuje takú kvalitu ako transflexné displeje).

Jeho jas si môžete jednoducho upraviť v nastaveniach, prípadne nechať hodinky, aby si jas upravili automaticky. Poteší aj prítomnosť režimu Always-On, ktorý umožňuje hodinkám zobrazovať čas na inak vypnutom displeji. Pozitívne hodnotíme aj grafiku a štýl jednotlivých ikon. Za každou ikonou je ľahko vidieť jej funkciu.

Jas displeja môžete upraviť v nastaveniach
Jas displeja môžete upraviť v nastaveniach

Výdrž batérie až 45 dní

Pri outdoorových hodinkách bude pre vás rozhodujúcim faktorom aj výdrž batérie. Spoločnosť Amazfit si je toho vedomá. Preto sa rozhodla do hodiniek zakomponovať batériu s kapacitou 500 mAh, vďaka čomu je maximálna výdrž batérie až 45 dní. To je však maximálna hodnota, ktorú môžete zvyčajne dosiahnuť, ak obmedzíte funkcie hodiniek na minimum. Pre porovnanie, hodinky Amazfit T-Rex Pro majú 390 mAh batériu s maximálnou výdržou 18 dní.

Kde kúpiť Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnotenie
4.0/5

Kombinovaná výdrž batérie

Pokiaľ ide o bežnú výdrž batérie pri používaní inteligentných hodiniek, tá môže dosiahnuť až 24 dní. Najrýchlejšie sa však hodinky vybijú, keď začnete sledovať svoje pohybové aktivity v exteriéri so zapnutým systémom GPS na monitorovanie vašej polohy.

Predchádzajúci model Amazfit T-Rex mal pritom kombinovanú výdrž batérie až 20 dní. V tomto ohľade sa teda hodinky opäť posunuli ďalej.

Výdrž batérie v úspornom režime

Ak obmedzíte funkcie hodiniek na minimum, môžete dosiahnuť maximálnu výdrž 45 dní. S konkurenčnými outdoorovými hodinkami Garmin Fénix 7 môžete v úspornom režime dosiahnuť až 57 dní. Na druhej strane, horšie sú na tom napríklad hodinky Amazfit T-Rex Pro, pri ktorých výrobca udáva maximálnu výdrž 18 dní v úspornom režime.

Výdrž batérie pri používaní s GPS

Za zmienku určite stojí výborná výdrž batérie pri používaní aktívneho GPS, ktorá sa môže vyšplhať až na 50 hodín nepretržitej prevádzky. V prípade modelu Amazfit T-Rex táto hodnota dosiahla 32 hodín a zariadenie sa tak nepochybne dočkalo určitého zlepšenia.

Na nabíjanie použijete priložený magnetický napájací kábel, pričom plné nabitie dosiahnete približne za 2 hodiny.

Ideálny partner do náročných podmienok

Nemôže byť pochýb o tom, že Amazfit T-Rex 2 sú outdoorové hodinky. Svedčí o tom skutočnosť, že spĺňajú vojenskú odolnosť, a preto ich možno používať v extrémnych podmienkach až do -30 °C bez toho, aby bola akokoľvek ohrozená ich funkčnosť.

Potešujúca je aj hodnota vodotesnosti, a to 100 metrov (predchádzajúci model Amazfit T-Rex mal vodotesnosť 50 metrov). Rovnakú vodotesnosť ponúka aj model Amazfit T-Rex Pro. Zariadenie si teda môžete nechať na zápästí, keď sa sprchujete alebo idete plávať. Mimochodom, medzi športovými režimami monitorovania nechýba ani plávanie v bazéne a na voľnej vode.

Môžete si ich vziať aj do bazéna
Môžete si ich vziať aj do bazéna

Často kladené otázky

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Pri bežnom používaní je životnosť batérie až 24 dní. Ak však obmedzíte funkcie hodiniek na minimum, môžete sa dostať až na úctyhodných 45 dní.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie mobilného telefónu a smart hodiniek použite bezplatnú aplikáciu Zepp, ktorá je k dispozícii v službe Google Play a App Store.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Smart hodinky možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 7.0 alebo novšej a so systémom iOS vo verzii 12 alebo novšej.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Zariadenie Amazfit T-Rex 2 bohužiaľ nepodporuje bezkontaktné platby.

Záver – komu by sme hodinky Amazfit T-Rex 2 odporučili?

Zariadenie Amazfit T-Rex 2 nájde využitie u outdoorových nadšencov a extrémnych športovcov, ktorí hľadajú spoľahlivé zariadenie za rozumnú cenu. V porovnaní s konkurenčným Garmin Fénix 7 vás finančne vyjde na menej ako polovicu a aj za túto cenu získate slušné funkcie, možnosť merať množstvo športových aktivít a úctyhodnú výdrž batérie. Po aktualizácii môžete využívať aj navigačné služby, ktoré však nie sú tak prepracované ako napríklad v spomínanom Fénixe 7.

Kde kúpiť Amazfit T–Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnotenie
4.0/5

Tešiť sa môžete aj na dostatočne veľký AMOLED displej, vďaka ktorému sa zariadenie ľahko používa. Poteší aj podpora slovenčiny, vďaka ktorej sa nemusíte obávať jazykovej bariéry. Hodinky si môžete vziať so sebou aj k bazénu a môžu sa pochváliť odolnosťou na vojenskej úrovni.

Bohužiaľ, ak zariadenie spárujete so zariadením iPhone, nebudete môcť využívať funkciu prednastavenej odpovede na správy. Musíte tiež počítať s tým, že Amazfit nepodporuje bezkontaktné platby a že si do hodiniek nebudete môcť stiahnuť žiadne ďalšie aplikácie.

Recenzia: smart hodinky Amazfit T–Rex 2
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Chytré hodinky s výdržou 45 dní

Špičkové smart hodinky, ktoré na jedno nabitie vydržia až 45 dní. To sú hodinky Amazfit T-Rex 2, ktoré zaujmú veľkým AMOLED displejom, robustným dizajnom a modernými funkciami. Podporujú slovenčinu, ponúkajú prehľadné rozhranie a môžete s nimi sledovať viac ako 150 rôznych športov. Navyše sa môžu pochváliť vojenskou odolnosťou a sú určené do extrémnych podmienok.

Klady

 • Robustná konštrukcia
 • Prehľadné rozhranie
 • Veľký rozsah športových aktivít
 • Dlhá výdrž batérie
 • Veľký displej
 • Praktické funkcie
 • Podpora slovenčiny
 • Vodotesnosť

Zápory

 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať ďalšie aplikácie
 • Na správy môžu odpovedať len používatelia systému Android
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.5/5 - (6 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Amazfit T-Rex 2
Amazfit T–Rex 2
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram