ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky Apple Watch: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky Apple Watch: porovnávací test a recenzie

Smart hodinky Apple Watch sú určené výhradne pre používateľov zariadení Apple. Môžu sa pochváliť elegantným dizajnom, širokou ponukou aplikácií a možnosťou inštalácie ďalších aplikácií podľa vašich potrieb. Samozrejme, môžete využívať aj hlasovú asistentku Siri. S hodinkami môžete pohodlne platiť pomocou služby Apple Pay. Zároveň môžete telefonovať a komunikovať prostredníctvom správ. Aké sú najlepšie hodinky Apple Watch na vonkajšie použitie a aké sú najlepšie hodinky Apple Watch na každodenné nosenie?

Často kladené otázky a odpovede

Čo je typické pre hodinky Apple Watch?

Apple Watch sú jedny z najlepších smart hodiniek so zameraním na používateľov iPhonu. Nemôžete ich spárovať s telefónom so systémom Android. Všetky modely majú typický štvorcový ciferník so zaoblenými hranami. Väčšina modelov je k dispozícii v dvoch veľkostiach, aby vyhovovali mužom aj ženám. Hodinky možno používať nielen na monitorovanie zdravia a športových aktivít, ale aj na plnohodnotnú komunikáciu.

Koľko stoja smart hodinky Apple Watch?

Cenové rozpätie hodiniek Apple Watch je pomerne široké. Najlacnejšie hodinky Apple Watch SE sa pohybujú okolo 250 eur, zatiaľ čo najdrahšie hodinky Apple Watch Ultra stoja až 1 000 eur. Toto cenové rozpätie platí k marcu 2023.

Aké sú rozdiely medzi produktami pre ženy a mužov?

Výrobky Apple pre ženy a mužov sa líšia prakticky len veľkosťou ciferníka a zvolenými farbami. Menšie sú zvyčajne určené pre ženy, väčšie pre mužov. Hodinky Apple Watch Ultra sú k dispozícii len v jednej veľkosti, ale vzhľadom na ich robustný dizajn sú určené prakticky len pre mužov.

Aká aplikácia sa používa na spárovanie hodiniek Apple Watch s telefónom?

Aplikácia Watch slúži na spárovanie inteligentných hodiniek a mobilného telefónu. Na sledovanie štatistík potom použite aplikáciu Zdravie.

Aké produktové rady ponúka Apple Watch?

Apple Watch sú k dispozícii v niekoľkých produktových radoch. Apple Watch SE zahŕňajú produkty s najnižšou cenou, skvelým pomerom ceny a výkonu a obmedzeným súborom funkcií. Rad Apple Watch ponúka klasické, elegantné hodinky so stále sa rozširujúcou ponukou funkcií. Apple Watch Ultra sú určené outdoorovým nadšencom, pre ktorých je dôležitá odolnosť a funkcie pre extrémne športy.

Čo je pre hodinky Apple Watch charakteristické

Apple Watch sú kvalitné smart hodinky kalifornskej značky Apple, ktoré ponúkajú moderný dizajn a množstvo zaujímavých funkcií. Svoje uplatnenie nájdu medzi ľuďmi, ktorí sú vernými používateľmi iných zariadení Apple. Tieto smart hodinky je možné spárovať iba s telefónom iPhone. Fanúšikovia systému Android si musia vybrať z modelov iných značiek (napríklad Samsung alebo Garmin).

Apple Watch majú vo všeobecnosti za cieľ byť akousi predĺženou rukou vášho telefónu. Z tohto dôvodu z nich môžete pohodlne telefonovať a posielať správy (prednastavené alebo nadiktované). Na písanie správ môžete použiť aj anglickú klávesnicu. Slovenská verzia nie je k októbru 2023 k dispozícii.

K dispozícii je samozrejme aj monitorovanie srdcového tepu, okysličenia krvi a spánku. Apple Watch Series 6 a novšie ponúkajú aj meranie EKG. Apple Watch 8, Watch 9, Watch Ultra a Ultra 2 majú dokonca zabudovaný teplomer, ktorý sa používa na presné monitorovanie zdravia žien a odhad ovulácie.

Ako sa líšia jednotlivé produktové rady Apple Watch

Apple Watch sú k dispozícii v niekoľkých produktových radoch. Poďme sa pozrieť na to, čím sa jednotlivé produktové rady líšia.

Apple Watch SE

Apple Watch SE sľubujú skvelý pomer ceny a výkonu. Ide o najlacnejšie hodinky Apple Watch na trhu, ktoré postačia na základné sledovanie zdravotných a športových aktivít. V porovnaní s inými produktovými radmi býva súbor funkcií obmedzený.

Pre koho sa hodiaPre koho sa nehodia
Pre tých, ktorí chcú hodinky Apple Watch, ale nechcú za ne minúť tisíce eur.Pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú vynikajúcu odolnosť v extrémnych podmienkach.
Pre ženy a mužov (2 veľkosti ciferníka hodiniek).Pre tých, ktorí si chcú merať EKG a okysličenie krvi.
Pre základné monitorovanie zdravia, cvičenie, monitorovanie spánku a komunikáciu.Pre tých, ktorí túžia po displeji Always-On.
Pre ženy, ktoré chcú hodinky používať na odhad ovulácie.

Apple Watch Series

Klasická verzia hodiniek Apple Watch, ktorá je obľúbená. Existujú modely pre mužov aj ženy. Každé hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach ciferníka. Bývajú vybavené najnovšími funkciami a technológiami, ale na druhej strane nie sú určené pre outdoorových nadšencov.

Pre koho sa hodiaPre koho sa nehodia
Pre fanúšikov "klasických" elegantných hodiniek Apple Watch.Pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú vynikajúcu odolnosť v extrémnych podmienkach.
Pre mužov a ženy (2 veľkosti ciferníka hodiniek).Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.
Pre tých, ktorí si chcú merať EKG a okysličenie krvi.
Pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť a chcú získať odhad ovulácie.
Pre tých, ktorí si želajú mať vždy zapnutý displej.
Pre tých, ktorí chcú hodinky odolné voči vode a prachu.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra je prémiový rad smart hodiniek, ktorý sa zameriava na outdoorových nadšencov a milovníkov adrenalínu.

Pre koho sa hodiaPre koho sa nehodia
Pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú špičkovú odolnosť v extrémnych podmienkach.Pre ženy.
Pre tých, ktorí sa chcú s hodinkami potápať (majú hĺbkomer a snímač teploty vody).Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.
Pre tých, ktorí milujú turistiku a outdoorové aktivity, pri ktorých sa používa kompas.Pre tých, ktorí hľadajú hodinky v ležérnom mestskom dizajne.
Pre mužov.
Pre tých, ktorí si chcú merať EKG a okysličenie krvi.
Pre tých, ktorí túžia po displeji Always-On.

Dámske Apple Watch - menší ciferník a ženský dizajn

Dámske hodinky Apple Watch sú zvyčajne menšou verziou hodiniek (zvyčajne so šírkou ciferníka 40 alebo 41 mm). Existujú aj niektoré dizajny pre dámy, ktoré sú u žien obľúbenejšie. Hovoríme napríklad o hodinkách v zlatom alebo v ružovo zlatom prevedení.

Pokiaľ ide o funkcie, všetky hodinky Apple Watch sú vybavené funkciou monitorovania zdravia žien. Hodinky Apple Watch Series 8 a novšie sú vybavené teplomerom, ktorý meria teplotu z vášho zápästia počas spánku a používa ju na odhad očakávaného času ovulácie. Zariadenie tak môže slúžiť ako pomocník na vašej ceste k otehotneniu.

Pánske hodinky Apple Watch bývajú robustnejšie

V prípade pánskych hodiniek Apple Watch máte na výber z väčších variantov ciferníkov, ktoré sú široké 44 alebo 45 mm. Čo sa týka farby, záleží potom na vašom osobnom vkuse. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre neutrálnu čiernu farbu.

Hodinky Apple Watch Ultra a Ultra 2 sú určené výhradne pre mužov a vyznačujú sa veľmi robustnou konštrukciou. Ich ciferník je široký 49 mm a celkový dizajn je navrhnutý v outdoorovom štýle. Tomu zodpovedajú aj ponúkané funkcie.

Najlepšie hodinky Apple Watch v jednotlivých kategóriách

Ak premýšľate, ktoré hodinky Apple Watch si zaobstarať, musíte si premyslieť, čo od nich očakávate. K dispozícii je lacný základ, bežný model a hodinky pre outdoorových nadšencov.

Stratégia spoločnosti Apple je taká, že najnovší model v danej kategórii je zároveň najlepší. Takže ponuka funkcií sa postupne rozširuje. Ak však vlastníte rok staré hodinky, možno sa vám neoplatí prejsť na najnovší model. Vždy by ste teda mali zvážiť, či využijete nové funkcie, alebo budete spokojní s tými existujúcimi.

Apple Watch Ultra 2

Najlepší outdoorový model
Silné stránky
 • Novší čip S9
 • Lepšia lokalizácia iPhonu (od modelu 15)
 • Nové gesto Double Tap
 • Prepracovanejšia Siri
 • K dispozícii je uhlíkovo neutrálny model
 • Väčšia vnútorná pamäť
Slabé stránky
 • Zmeny oproti AW Ultra nie sú zásadné
 • Vyššia cena
 • Nižšia výdrž batérie
 • Kompatibilita len s iPhonmi
 • Absencia slovenskej klávesnice

Apple predstavuje novú generáciu svojich outdoorových smart hodiniek Apple Watch Ultra 2. Dočkali sme sa však len niekoľko nových funkcií. Konkrétne ide o novší čip, podporu gesta Double Tap, zväčšenie internej pamäte z 32 GB na 64 GB a vylepšenú hlasovú asistentku Siri. Oplatí sa teda toto zariadenie kúpiť a stojí za to o ňom uvažovať? To vám povieme v našej recenzii.

Celkové hodnotenie
4.4/5

Apple Watch Series 9

Najlepšie univerzálne hodinky
Silné stránky
 • Novší čip S9
 • Gesto Double Tap
 • Väčšia vnútorná pamäť
 • Presnejšia lokalizácia iPhonu (od verzie 15)
 • K dispozícii je aj uhlíkovo neutrálny model
Slabé stránky
 • Nepatrné zmeny v porovnaní s AW8
 • Vyššia cena
 • Kompatibilita len s iPhonmi
 • Absencia slovenskej klávesnice
 • Výdrž batérie

Apple po roku prichádza s novou generáciou smart hodiniek. V porovnaní s hodinkami Apple Watch 8 však nové hodinky Apple Watch 9 ponúknu len niekoľko nových zmien a funkcií. Konkrétne sú napríklad vybavené novým čipom, zväčšila sa ich vnútorná pamäť a môžete používať gesto Double Tap. Ako sa smart hodinkám darilo, sa dozviete v našej recenzii.

Celkové hodnotenie
4.3/5

Apple Watch SE 2. generácie

Lacný základ
Silné stránky
 • Detekcia autonehody
 • O 20 % vyšší výkon ako prvá generácia
 • Rovnaký čip ako Apple Watch 8
 • Priaznivá cena
 • Možnosť zakúpenia LTE verzie
Slabé stránky
 • Chýbajúca funkcia Always-On
 • Nemeria EKG, okysličenie krvi a teplotu
 • Nepodporuje rýchle nabíjanie

Apple Watch SE 2. generácie sú cenovo dostupné smart hodinky, ktoré zvládajú monitorovanie zdravia a komunikáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach a niekoľkých farbách. Oproti prvej generácii ponúkajú o 20 % vyšší výkon a funkciu detekcie autonehody, ktorá dokáže automaticky zavolať záchrannú službu.

Medzi nevýhody patrí nižšia výdrž batérie, ale to platí všeobecne pre všetky hodinky Apple Watch. Hodinky tiež nezvládajú pokročilé zdravotné merania, ako je EKG, monitorovanie okysličenia krvi a telesnej teploty. Rovnako ako Apple Watch SE prvej generácie nepodporujú funkciu Always-On displej.

Celkové hodnotenie
4.2/5

Náhradné remienky pre Apple Watch: aké sú možnosti?

Každý model hodiniek Apple Watch je vybavený technológiou Quick Release, ktorá umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu remienkov. Vďaka tomu si môžete kúpiť niekoľko farebných alebo materiálových variantov a vymieňať ich podľa aktuálnej nálady. Na trhu sú k dispozícii originálne remienky pre Apple Watch, ako aj produkty iných značiek, ktoré sú s hodinkami kompatibilné. Stačí zistiť, ktorý model remienka na hodinky bude kompatibilný (s ohľadom na ich veľkosť).

Čo sa týka materiálov, môžete staviť na silikón, ktorý je obľúbený najmä u športovcov. Príjemné na zápästí sú aj nylonové varianty. Ak hľadáte elegantnejší variant, môžete si zaobstarať kožený alebo kovový remienok v rôznych farbách.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (6 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Apple Watch Ultra
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram