Recenzia: smart hodinky Niceboy WATCH GTR

Často kladené otázky a odpovede

Akú mobilnú aplikáciu budem potrebovať?

Na spárovanie smarthodiniek a mobilného telefónu použite aplikáciu FitCloudPro, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Hodinky môžete používať na pohodlné telefonovanie. Na prichádzajúce správy však nie je možné odpovedať.

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Výrobca udáva maximálnu výdrž batérie 5 dní. Pri našom testovaní, keď sme hodinky nešetrili, sme sa však bez problémov dostali až na 7 dní.

S ktorými mobilnými telefónmi možno Niceboy WATCH GTR spárovať?

Inteligentné hodinky možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 10 a vyššej a iOS vo verzii 8.2 a vyššej.

Čo sa nachádza v balení?

Inteligentné hodinky Niceboy WATCH GTR sa predávajú v klasickej farebnej škatuľke Niceboy, ktorej dominuje žlto-biela farebná kombinácia. Celkové rozmery balenia sú 17 × 7,5 × 3 cm a hmotnosť 161 gramov. Po otvorení škatuľky sa vám naskytne pohľad na smart hodinky s jedným remienkom, magnetickým napájacím káblom a návodom na použitie.

Vďaka použitému remienku budú hodinky perfektne sedieť na zápästiach s obvodom 15 až 22 cm. Veľkou výhodou je, že remienok má sponu Quick Release, vďaka ktorej ho možno ľahko vymeniť za iný s rovnakou technológiou. Šírka pracky je 22 mm.

Technické parametre Niceboy WATCH GTR

Inteligentné hodinky sa môžu pochváliť dostatočne veľkým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,35", vďaka ktorému sa pohodlne používajú. Výhodou je aj skvelá výdrž batérie, ktorá bežne presahuje aj výrobcom deklarovaných 5 dní.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,35" AMOLED
Výdrž batérieAž 5 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth
Operačný systémVyrobené na zákazku spoločnosťou Niceboy
Rozmery bez remienka45 × 47 × 12 mm
Hmotnosť bez remienka39 g

Puzdro, ktorému dominuje vysokokvalitný hliník

Smart hodinky majú vysokokvalitný dizajn, ktorý prekvapí veľmi prijateľnou cenou. Puzdro je vyrobené z hliníka, ktorý sa často nachádza v drahších hodinkách. Hmotnosť bez remienka je 39 gramov, čo možno označiť za taký zlatý stred v oblasti nositeľnej elektroniky. Remienku dominuje silikónový materiál, ktorý je ideálny pre športovcov a ľudí trpiacich alergiou na kov.

Hodinky majú dve tlačidlá na pravej strane, pričom horné je otočné a slúži na rýchly a pohodlný pohyb v menu. Okrem toho na ovládanie hodiniek využijete dotykový displej.

Kde kúpiť Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnotenie
4.0/5

V redakcii nás zaujala konštrukcia s hrúbkou len 12 mm, ktorá pôsobí elegantným dojmom a vďaka ktorej sa hodinky pohodlne nosia na zápästí. Vďaka svojim rozmerom sa hodia na pánske aj dámske zápästie, hoci mužom by sme ich odporúčali o niečo viac. Ženy, ktoré hľadajú kompaktnejšie a dizajnovejšie hodinky, sa môžu inšpirovať našou kategóriou dámskych smart hodiniek.

Odolajú prachu a ponoreniu do vody

Inteligentné hodinky sú odolné voči prachu a vode podľa normy IP67. To znamená, že sú plne odolné voči prachu a môžete s nimi bez obáv plávať (hoci v športovej ponuke chýba režim plávania). Len majte na pamäti, že na prípadné poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka.

Medzi senzormi chýba GPS

Hodinky Niceboy WATCH GTR sú vybavené senzorom na meranie srdcového tepu, okysličenia krvi a krvného tlaku. K dispozícii je aj akcelerometer na detekciu pohybu. Zariadeniu by sme však vytkli absenciu GPS, ktorú nájdete napríklad v takisto cenovo dostupných hodinkách Amazfit.

Medzi senzormi chýba GPS
Medzi senzormi chýba GPS

Výdrž batérie je až 5 dní

Smart hodinky Niceboy WATCH GTR sú vybavené 300 mAh batériou. Vďaka nej vydržia na jedno nabitie až 5 dní. Výdrž batérie je ovplyvnená tým, na čo hodinky používate. Keď zapnete funkciu Always-On a budete často telefonovať, môže rapídne klesnúť. V prípade konkurenčných hodiniek Xiaomi Watch S1 je maximálna výdrž batérie 12 dní.

Pri našom testovaní sme hodinky nosili na ruke približne 8 hodín denne. Každý druhý deň sme ich používali na monitorovanie hodinovej aktivity. Počas dňa sme s nimi uskutočnili niekoľko hovorov. A aj tak sme sa bez problémov dostali na týždňovú výdrž batérie.

Na nabíjanie hodiniek slúži priložený magnetický napájací kábel. V porovnaní s niektorými konkurenčnými modelmi je však magnet slabší a môže ľahšie vypadnúť z miesta.

Veľký AMOLED displej v hlavnej úlohe

Silnou stránkou týchto smart hodiniek je nepochybne veľký 1,35" AMOLED displej, ktorý zaujme skvelým podaním farieb a kontrastom. Jeho rozlíšenie je úplne postačujúcich 390 × 390 px. V mobilnej aplikácii si môžete vybrať z viac ako 200 rôznych ciferníkov a prispôsobiť si hodinky podľa vlastného vkusu. Pri našom testovaní sa však niekoľkokrát stalo, že sa ciferník počas dňa z ničoho nič zmenil.

Veľkou výhodou displeja je dostupnosť funkcie Always-On, vďaka ktorej máte aktuálny čas neustále na očiach. Treba však poznamenať, že používanie tejto funkcie znižuje celkovú výdrž batérie. Displej môžete tiež nastaviť tak, aby sa rozsvietil, keď pohnete zápästím.

Ako spárovať Niceboy WATCH GTR s mobilným telefónom

Po vybalení hodiniek ich v prípade potreby najprv nabite. Po spustení sa zobrazí výzva na výber jazyka, v ponuke však nechýba ani slovenčina. Potom si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu FitCloudPro (dostupná na Google Play a App Store).

Aplikácia vás vyzve na vytvorenie používateľského účtu (zadaním e-mailu a hesla). Potom vyplníte svoje osobné údaje týkajúce sa dátumu narodenia, pohlavia, výšky a hmotnosti. Môžete si tiež nastaviť denný cieľ pre počet prejdených krokov. Aplikácia potom vyhľadá inteligentné hodinky a vy potvrdíte spárovanie.

Kde kúpiť Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnotenie
4.0/5

Niceboy WATCH GTR je kompatibilný s mobilnými telefónmi so systémom Android vo verzii 10 a vyššej a iOS vo verzii 8.2 a vyššej.

Mobilná aplikácia ponúka prehľadné rozhranie a zobrazuje rôzne štatistiky týkajúce sa vášho zdravia, spánku a cvičenia. Môžete ju použiť aj na nastavenie svojich smart hodiniek. Podporuje slovenčinu, hoci preklad nie je v niektorých prípadoch úplne stopercentný.

Funkcie Niceboy WATCH GTR

Inteligentné hodinky Niceboy WATCH GTR zvládajú sledovanie základných a pokročilých zdravotných ukazovateľov. Poslúži aj pri monitorovaní športu, spánku a zdravia žien. A vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru z nich môžete pohodlne telefonovať.

Funkcie na udržanie vášho zdravia pod kontrolou

Smart hodinky zvládajú meranie základných metrík, ktoré vám poskytnú prehľad o vašom zdraví. Počas dňa merajú počet prejdených krokov a spálených kilokalórií. Môžete si tiež kedykoľvek skontrolovať aktuálnu tepovú frekvenciu.

Prostredníctvom hodiniek alebo mobilnej aplikácie si môžete začať merať aj krvný tlak a okysličenie krvi. Mimochodom, funkciu merania krvného tlaku nájdete skôr v hodinkách vyššej cenovej kategórie, takže Niceboy má v tomto smere palec hore.

Monitorovanie spánku

Ak nosíte hodinky počas noci, môžete sa tešiť na informácie o kvalite vášho spánku po prebudení. Zariadenie vám oznámi, ako dlho trvali jednotlivé fázy spánku. K dispozícii je aj klasická (nie inteligentná) funkcia budíka.

Monitorovanie menštruačného cyklu

Nežnejšie pohlavie ocení funkciu monitorovania menštruačného cyklu, ktorú možno aktivovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. V nej si nastavíte obvyklú dĺžku cyklu, trvanie menštruácie a dátum začiatku poslednej menštruácie.

Monitorovanie športovej aktivity

Inteligentné hodinky možno okrem iného použiť aj na monitorovanie športových aktivít. Na výber je 12 hodiniek, ktoré môžu byť v porovnaní s niektorými konkurenčnými hodinkami malé. Medzi podporované športy patrí beh, turistika, cyklistika, basketbal, bedminton, futbal, joga, stolný tenis, skákanie cez švihadlo, baseball a volejbal. Úplne chýba napríklad režim na monitorovanie plávania alebo silového tréningu. Oveľa širšiu ponuku športov ponúka o niečo drahší model Amazfit GTR 4.

Na výber je 12 športových aktivít
Na výber je 12 športových aktivít

Po spustení merania vám hodinky zobrazia uplynulý čas od začiatku cvičenia, aktuálnu tepovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií. Bohužiaľ, počas športovania nemôžete hodinky používať na nič iné.

Sledovanie športových aktivít je úplne základné a jednoduché, a to aj vzhľadom na cenu. Ak vás zaujímajú podrobnejšie štatistiky, oplatí sa siahnuť po smart hodinkách Garmin, ktorých cena je vyššia.

Kde kúpiť Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnotenie
4.0/5

Hodinky nie sú vybavené technológiou GPS. Pri monitorovaní outdoorových aktivít je preto potrebné mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa spájajú s GPS.

Notifikácie, správy a hovory

Hodinky Niceboy WATCH GTR vás budú upozorňovať na prichádzajúce správy z mobilného telefónu. Bohužiaľ však nie je možné na ne odpovedať. Napríklad zariadenie Amazfit GTR 4 umožňuje používateľom systému Android používať aspoň prednastavené odpovede na správy.

Okrem toho hodinky podporujú funkciu telefonovania. Pomocou hodiniek môžete sami vytočiť telefónny hovor. Číslo je možné vyťukať na ciferníku alebo vybrať z obľúbených kontaktov. Prístup k nim získate prostredníctvom mobilnej aplikácie v hodinkách.

Bohužiaľ, inteligentné hodinky majú problém so správnym zobrazením emoji. Na druhej strane vynikajú kvalitou zvuku. Druhá strana je ľahko pochopiteľná.

Ovládanie hudby

Ak spustíte prehrávanie hudby na spárovanom mobilnom telefóne, môžete ju ovládať pomocou hodiniek. Skladbu môžete pozastaviť, znovu spustiť alebo prepínať. Môžete tiež ovládať hlasitosť.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí zobrazenie aktuálneho počasia, stopky, časovač a funkcia Nájsť môj telefón.

Záver – komu by sme smart hodinky Niceboy WATCH GTR odporučili?

Inteligentné hodinky Niceboy WATCH GTR sú ideálnym zariadením pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie na základné monitorovanie zdravia, pohybu a telefónu. Hodinky zvládnu nielen meranie tepu, ale aj okysličenie krvi a dokonca aj krvný tlak. Pýšia sa dostatočne veľkým a dobre čitateľným AMOLED displejom, ktorý podporuje funkciu Always-On.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy z telefónu, nevýhodou však je, že nedokážu zobrazovať emoji. Nedostatkom je aj dostupnosť menšieho počtu aktivít, pri ktorých trochu prekvapivo chýba napríklad režim pre plávanie, silový tréning alebo univerzálny režim pre iné športy. Hodinky tiež nemajú GPS, ale to sa dá vzhľadom na veľmi priaznivú cenu odpustiť.

Ak hľadáte cenovo dostupný spôsob, ako zaznamenať svoje športové aktivity vrátane ich trasy pomocou GPS, vyskúšať môžete fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro. Vášnivým športovcom, ktorých zaujímajú tiež pokročilé metriky, odporúčame športtestery z radu Garmin Forerunner z vyššej cenovej kategórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *