ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 4

Silné stránky
 • Pôsobivá výdrž batérie
 • Bezdrôtové nabíjanie mobilom
 • Široká ponuka prevedení
 • Ostrý, vysokokontrastný displej
 • Hlasom navigované tréningy
 • Monitorovanie príjmu kalórií
Slabé stránky
 • Slabiny v monitorovaní spánku
 • Navigácia zobrazuje len smerové pokyny
 • Chýbajú platby NFC

Smart hodinky Huawei Watch GT 4 ponúkajú zaujímavý rad funkcií na monitorovanie športového a životného štýlu a zdravia. Vďaka mikrofónu a reproduktoru dokážu zrkadliť hovory na telefóne a umožňujú odpovedať na správy pomocou preddefinovaných odpovedí. Hodinky ponúkajú celkový prehľad o vašom kalorickom stave s možnosťou zaznamenávať prijaté kalórie v ovládacej aplikácii. Podobne ako Huawei Watch GT 3, sú hodinky k dispozícii v dvoch veľkostiach a v rôznych dizajnoch.

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi Huawei Watch GT 4 46 mm a GT 4 41 mm?

Verzia 41 mm je určená predovšetkým pre dámy a osoby, ktorí uprednostňujú kompaktnejší a elegantnejší dizajn. Menšie hodinky sú vybavené batériou s nižšou kapacitou (323 mAh), takže na jedno nabitie vydržia maximálne 7 dní. 46 mm verzia je určená pre pánov a osoby, ktorí uprednostňujú väčší, športovejší ciferník. Výdrž batérie dosahuje pôsobivých 14 dní.

S ktorým smartfónom sú hodinky kompatibilné?

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 4 sú kompatibilné so smartfónmi so systémom Android (8.0 a vyšším), ako aj iOS (13.0 a vyšším). Zatiaľ čo na telefónoch so systémom Android hodinky ponúkajú prakticky všetky funkcie, iOS neumožňuje odpovedať na prijaté oznámenia a niektoré funkcie nie sú dostupné v ovládacej aplikácii.

Môžem s hodinkami Watch GT 4 telefonovať?

Áno, hodinky umožňujú plne zrkadliť hovory zo spárovaného telefónu pomocou pripojenia bluetooth, mikrofónu a reproduktora. Pomocou hodiniek môžete prijať, odmietnuť alebo odpovedať na hovor pomocou preddefinovaných správ. Do hodiniek môžete presunúť 10 obľúbených kontaktov, ktoré môžete kedykoľvek vytočiť alebo môžete volať na posledné prijaté/vytočené čísla.

V balení hodiniek nájdete len to najnutnejšie - okrem samotných hodiniek len magnetický napájací kábel a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre Huawei Watch GT 4

Technické špecifikácie hodiniek Watch GT 4 si v tejto recenzii predstavíme trochu menej tradičným spôsobom. Keďže hodinky sú dostupné v dvoch verziách, technické špecifikácie sú ich najväčším rozdielom. Nie sú to však jediné vlastnosti, ktoré tieto inteligentné hodinky charakterizujú. Preto odporúčame prečítať si pred kúpou náš článok o tom, ako si vybrať smart hodinky alebo recenzie konkrétnych produktov.

Názov parametra46 mm verzia (pánska)41 mm verzia (dámska)
Typ remienkaElastomér, koža, oceľ, kompozitKoža, oceľ, milánsky ťah
OdolnosťIP68, 5 ATMIP68, 5 ATM
DisplejAMOLED, 1,43", 466 x 466 pxAMOLED, 1,32", 466 x 466 px
Kapacita batérie524 mAh323 mAh
Výdrž batérieAž 14 dníAž 7 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábelMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, NFC (u nás neaktívny)Bluetooth 5.2, NFC (u nás neaktívny)
Operačný systémHarmony OSHarmony OS
Rozmery bez remienka46 mm × 46 mm × 10,9 mm41,3 mm × 41,3 mm × 9,8 mm
Hmotnosť bez remienka48 g37 g

Konštrukcia a spracovanie 46 mm verzie

Hodinky Huawei Watch GT sa od prvej generácie nesú v duchu elegancie. Dominantnou časťou puzdra štvrtej generácie je preto oceľ, ktorú na spodnej strane dopĺňa keramický kryt. Nami testovaná 46mm verzia je vybavená striebornou lunetou, ktorá je umiestnená v jednej rovine so sklíčkom (údajne Gorilla Glass). Čierna verzia s elastomérovým remienkom má lunetu kvôli lepšej ochrane mierne vyvýšenú nad úroveň sklíčka.

Hoci sklíčko Gorilla Glass a luneta sú na rovnakej úrovni, počas testovania nedošlo k poškriabaniu ani k inému poškodeniu sklíčka.

Na oceľové puzdro hodiniek radu Watch GT sme si už dobre zvykli. Výnimkou sú, samozrejme, verzie Pro, ktoré sú vyrobené z odolnejšieho titánu a ktoré sú zvyčajne vybavené zafírovým sklíčkom namiesto Gorilla Glass. V čom sa však 46 mm verzia hodiniek Watch GT 4 jednoznačne odlišuje od zvyšku portfólia, je puzdro v tvare osemuholníka. Vďaka tomu sú hodinky jedinečné aj v porovnaní s drvivou väčšinou smart hodiniek na trhu, ktorých puzdrá sú štvorcové, obdĺžnikové alebo okrúhle.

Menšia 41mm verzia má tradičnejšie okrúhle puzdro s výrazným uchytením remienka.

Ovládanie hodiniek je typicky intuitívne

Hodinky Watch GT 4 sa podobne ako Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro ovládajú pomocou dotykového displeja a dvojice tlačidiel na boku. Horné tlačidlo má podobu otočnej korunky, ktorej používanie je tradične veľmi intuitívne.

Otáčanie korunky dopĺňa haptická odozva (vibrácie) hodiniek a nie samotná korunka. Privítali by sme, keby korunka bola o niečo väčšia, prípadne aby jej otáčanie bolo odclonené. V takom prípade by mal používateľ väčšiu istotu pri jej používaní. V kontexte ceny to však nie sú výrazné nedostatky hodiniek. Korunka je stále veľmi praktickým a funkčným doplnkom.

Korunka výrazne uľahčuje navigáciu v používateľskom prostredí
Korunka výrazne uľahčuje navigáciu v používateľskom prostredí

Pohľad na spodné tlačidlo s podlhovastým tvarom vám môže pripomenúť hodinky Watch 4 a Watch 4 Pro, ktoré toto tlačidlo používali ako elektródu pre EKG. Napriek tejto podobnosti však funkcia merania EKG zostáva doménou prémiovejších hodiniek. Tlačidlo slúži buď na potvrdenie výberu alebo môže plniť vami definovanú funkciu.

Dotykové ovládanie alebo ovládanie korunkou možno počas športových aktivít deaktivovať. Tým sa zabráni náhodnej aktivácii hodiniek alebo zmene nastavení. Dotykové ovládanie alebo ovládanie korunkou však môžete kedykoľvek opätovne aktivovať stlačením a podržaním korunky. Samotné stlačenie ukončí športovú aktivitu.

Výdrž batérie sa medzi generáciami nezmenila

Pokiaľ ide o výdrž batérie, výrobca ponúka niekoľko hodnôt, ktoré sú však totožné s predchádzajúcou generáciou hodiniek Watch GT 3. Maximálna výdrž batérie na jedno nabitie je 14 dní a pri bežnom používaní 8 dní.

Náš test výdrže batérie prebiehal za nasledujúcich podmienok:

 • absolvovali sme približne tri hodiny aktivít sledovaných pomocou GPS,
 • hodinky prijali približne 30 oznámení za deň,
 • hodinky nepretržite merali úroveň stresu a srdcovú frekvenciu,
 • počas dvoch nocí hodinky monitorovali spánok vrátane spánkového apnoe,
 • uskutočnili sme približne 15 minút telefonátov,
 • stále zapnutý displej (AOD) nebol aktivovaný.

V tomto nastavení hodinky vydržali približne 10 dní, čo bolo veľmi príjemné prekvapenie. Naše používanie hodiniek nebolo náročné na batériu, ale ani úsporné. Výrobcom udávanú maximálnu hodnotu sme mohli dosiahnuť, ak by sme obmedzili športové aktivity, deaktivovali nepretržité meranie a s hodinkami netelefonovali. V praxi by sme hodinky používali len na sledovanie času a notifikácií.

Výrobca uvádza ďalšie hodnoty v súvislosti s výdržou. Výdrž batérie 8 dní sa vzťahuje na "bežné používanie", ktoré je podrobnejšie špecifikované na produktovej karte smart hodiniek. Z výsledkov nášho testu môžeme usúdiť, že podmienky výrobcu sú o niečo náročnejšie ako podmienky nášho testu a že hodnoty uvádzané výrobcom sú pomerne presné.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4
Hodnotenie
4.1/5

To isté môžeme povedať aj o 4-dňovej výdrži batérie s aktívnym AOD displejom. Za podmienok, ktoré uvádzame vyššie, vydržali hodinky s aktívnym AOD 4,5 dňa.

Hodinky Watch GT 4 nie sú svojou konštrukciou určené na dlhé túry a expedície. Koniec koncov, ide o lifestylové hodinky, takže je pochopiteľné, že sa nestretnete s režimom úspory energie na jedno kliknutie, ako je to v prípade hodiniek Watch 4 a Watch 4 Pro. Napriek tomu, ak chcete predĺžiť výdrž batérie, stále máte možnosť ručne deaktivovať funkcie.

Hodinky môžete nabíjať bezdrôtovo

Nabíjanie hodiniek z 0 na 100 % nám trvalo približne 80 minút, pričom sme použili priložený napájací kábel a napájací adaptér s maximálnym výkonom 18 W. Okrem toho môžete na nabíjanie batérie použiť aj smartfón, ktorý podporuje bezdrôtové zdieľanie energie. Keďže hodinky podporujú štandard Qi, na ich nabíjanie môžete použiť aj bezdrôtové nabíjačky tretích strán.

Po 10 minútach napájania zo siete sa hodinky nabijú na približne 10 %. Ak hodinky používate striedmo, toto nabitie vám vystačí na celý deň.

Operačný systém hodiniek a aplikácia Huawei Health

Hodinky ponúkajú operačný systém HarmonyOS, ktorý vyvinula spoločnosť Huawei. Typickou slabinou tohto systému je chýbajúca podpora služieb Google. Ponuka aplikácií tretích strán je preto pomerne obmedzená.

Silnou stránkou systému je jeho plynulosť a intuitívnosť. Hlavná ponuka je prehľadná a celé používateľské rozhranie je pomerne ľahko ovládateľné. Samozrejme, Huawei Watch GT 4 patria medzi inteligentné hodinky v slovenčine a ich jazykovej lokalizácii nemáme čo vytknúť.

V súvislosti so systémom by sme radi upozornili na to, že aplikáciu Huawei Health pre smartfóny, ktorá je pre fungovanie hodiniek nevyhnutná, v Google Play ani App Store nenájdete. Aplikácia je k dispozícii len v obchode App Gallery, ktorý vyvinula spoločnosť Huawei z dôvodu chýbajúcej podpory služieb Google vo svojich zariadeniach.

Vďaka tomu je spárovanie hodiniek so smartfónom o niečo náročnejšie ako v prípade hodiniek od výrobcov, ako sú Samsung, Apple alebo Garmin.

Zdravotné funkcie

Pokročilé funkcie sledovania zdravotného stavu, ako je správa o zdravotnom stave, záznam EKG, meranie arteriálnej tuhosti alebo hodnotenie stavu pľúc, zostávajú doménou hodiniek Watch 4 Pro a Watch 4. Vzhľadom na to, že tieto funkcie nie sú v praxi práve najprínosnejšie, však nemusia byť dôvodom na to, aby ste si za prémiovejšie hodinky priplácali. Napriek absencii týchto funkcií ponúkajú hodinky Watch GT 4 slušnú škálu zdravotných funkcií.

Nový senzor TruSeen 5.5 a monitorovanie srdcovej frekvencie

TruSeen je vlastný senzor spoločnosti Huawei od roku 2016. Podobne ako senzory životných funkcií konkurencie, aj TruSeen sa postupom času vyvíjal a s každou generáciou prinášal nové funkcie. Verzia 5.5 sa môže pochváliť vyššou presnosťou a zlepšenou efektivitou spracovania údajov vďaka strojovému učeniu.

Senzory sú umiestnené vo vyčnievajúcom keramickom veku
Senzory sú umiestnené vo vyčnievajúcom keramickom veku

Pri monitorovaní srdcovej frekvencie sme sa nestretli so žiadnymi nedostatkami. Senzor pohotovo reaguje na zmeny rytmu, ale pochopiteľne si vyžaduje pevné utiahnutie na zápästí. Ak zistí nekonzistentné údaje, vyzve vás, aby ste remienok utiahli pevnejšie.

Medzi sledovanými ukazovateľmi je aj okysličenie krvi (saturácia). Ide o dôležitý ukazovateľ niektorých zdravotných problémov. Merania sa môžu vykonávať buď na požiadanie alebo priebežne. Počas testovania sme vykonali sériu meraní, ktoré zakaždým ponúkli podobné výsledky. Nestretli sme sa so žiadnymi problémami a meranie po správnom utiahnutí trvalo menej ako 30 sekúnd.

Z hľadiska funkcií je oxymeter v súčasnosti štandardom
Z hľadiska funkcií je oxymeter v súčasnosti štandardom

Monitorovanie záťaže bolo presné a hodnoty kolísali podľa našich očakávaní. Chvíľu po vypätej a subjektívne stresovej situácii boli namerané vyššie hodnoty, ktoré klesli až po niekoľkých minútach. Podobné zvýšenie sme zaznamenali aj po konzumácii výdatnejšieho jedla.

Úrovne stresu počas testovania korelovali s aktivitami redaktora
Úrovne stresu počas testovania korelovali s aktivitami redaktora

Monitorovanie spánku a spánkového apnoe

Hodinky Watch GT 4 zaznamenajú čas spánku, čas prebudenia, dĺžku spánku a jednotlivé fázy spánku. Týka sa to nielen nočného spánku, ale aj zdriemnutia počas dňa. Zaznamenané údaje sú pomerne presné, ale pri testovaní mali hodinky problémy so zaznamenávaním prerušenia spánku.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4
Hodnotenie
4.1/5

V prípade zazvonenia budíka na telefóne po nočnom odpočinku, ktorý sme potom posunuli o 30 minút a pokračovali v spánku, hodinky toto prerušenie vôbec nezaznamenali.

Ako sme spomenuli na začiatku tejto kapitoly, Huawei má niekoľko inovácií, ktoré niektorí jeho konkurenti nepoznajú. Týka sa to funkcie Sleep Breathing Awareness, ktorá monitoruje prerušenie dýchania počas spánku (odborne spánkové apnoe). Hoci v praxi môže ísť o veľmi praktický nástroj na zaznamenanie zlej kvality spánku, pri testovaní nám bol málo užitočný. V čase, keď si hodinky "mysleli", že náš redaktor spí, skúsil zadržať dych na 10 sekúnd. Výsledok bol rovnaký ako pri prerušení spánku - hodinky túto anomáliu nezaznamenali.

Budete mať prehľad o svojich kalóriách

Výrobca posunul sledovanie kalórií o veľký skok nahor. Tento krok veľmi oceňujeme, pretože mnohí používatelia používajú hodinky pri snahe schudnúť. Vďaka aplikácii Huawei Health teraz môžete zaznamenávať svoj kalorický príjem podľa skonzumovaných jedál. Hoci musíte ručne zadávať skonzumované jedlá a ich kalórie, je to značná výhoda oproti konkurencii, ktorá zvyčajne umožňuje sledovať len spálené kalórie.

Hodinky samozrejme sledujú aj množstvo spálených kalórií. Zohľadňuje pasívne kalórie, ktoré spaľujete len prostredníctvom svojho pokojového metabolizmu (činnosť mozgu, dýchacích svalov, srdcového svalu, atď.). Zohľadňujú aj aktívne kalórie, ktoré spálite prostredníctvom tréningu.

V aplikácii môžete sledovať spálené kalórie a tiež zadať počet prijatých kalórií
V aplikácii môžete sledovať spálené kalórie a tiež zadať počet prijatých kalórií

Výsledkom je, že hodinky vám môžu ponúknuť prehľad o vašom celkovom kalorickom stave. V praxi vás hodinky informujú o tom, že vaše telo je v kalorickom deficite a spaľuje svoje energetické zásoby. Pre ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť, to môže byť žiaduci stav, ale pre ostatných to nemusí byť prínosom pre zdravie.

Funkcia celkového kalorického stavu je krásne graficky znázornená
Funkcia celkového kalorického stavu je krásne graficky znázornená

Monitorovanie zdravia žien

Vďaka špecifickému dizajnu 41mm verzie a schopnosti monitorovať menštruačný cyklus môžeme Huawei Watch GT 4 zaradiť medzi smart hodinky pre ženy. K dispozícii je prehľadný kalendár s farebným zvýraznením fáz cyklu. Môžete zaznamenávať rôzne sprievodné javy menštruácie a k dispozícii je aj upozornenie na blížiacu sa ovuláciu alebo nástup menštruácie.

Meranie telesnej teploty

Hodinky sú vybavené teplomerom, ktorý sníma teplotu vašej pokožky. Keďže zápästie je často oveľa chladnejšie ako jadro tela, namerané hodnoty nemusia vypovedať o zdravotnom stave. Počas testovania sa mnohokrát stalo, že hodinky namerali teplotu nižšiu ako 35 °C. Ak by teplota telesného jadra klesla pod túto hodnotu, určite by sme boli podchladení.

Teplomer by bol o niečo praktickejší, keby bol určený na meranie teploty okolia, ako napríklad Garmin Instinct 2X Solar alebo Garmin Epix 2. Ak si však hodinky zložíte zo zápästia, teplomer prestane byť aktívny, takže nebude ponúkať žiadne údaje.

Teplomer v praxi trochu stráca na funkčnosti
Teplomer v praxi trochu stráca na funkčnosti

Lifestylové funkcie

Funkcie životného štýlu hodiniek v nás zanechali veľmi dobrý dojem. Jeho jedinou slabinou je nemožnosť platiť bezkontaktne. Hodinky sú síce vybavené čipom NFC, ten je však v Slovenskej republike deaktivovaný. Napriek tomu ide o hodinky, ktoré za svoju relatívne rozumnú cenu ponúkajú veľmi zaujímavý rad funkcií, ktoré vám uľahčia život.

Pozitívne hodnotíme zrkadlenie telefónnych hovorov

Hodinky Watch GT 4 síce nemajú slot na SIM kartu ani možnosť pripojenia na e-sim, ale napriek tomu s nimi môžete telefonovať. Umožňujú totiž zrkadlenie hovorov zo smartfónu pomocou pripojenia bluetooth. Pomocou hodiniek môžete prijať, odmietnuť alebo odpovedať na hovory prichádzajúce na váš telefón pomocou vopred definovaných správ.

Pomocou hodiniek môžete tiež uskutočňovať hovory vďaka zabudovanému mikrofónu a reproduktoru. V prvom rade môžete vytočiť nedávno volané alebo prijaté čísla. Okrem toho môžete pomocou aplikácie Huawei Health pridať do hodiniek 10 obľúbených kontaktov, takže ich budete mať vždy k dispozícii.

Do hodiniek si môžete nahrať 10 obľúbených kontaktov
Do hodiniek si môžete nahrať 10 obľúbených kontaktov

V praxi zrkadlenie hovorov funguje skvele. Pri hrabaní lístia na záhrade si náš redaktor nechal telefón v dome. Zhodou okolností mu zavolal známy a hodinky ho vibráciami upozornili. Bez toho, aby musel ísť dovnútra po telefón, mohol náš redaktor vytočiť posledné číslo a prijať celý hovor, pričom pracoval vonku vo vzdialenosti 10 až 15 metrov od telefónu. Vďaka slušnej kvalite mikrofónu a reproduktora sa pri práci nemusel obmedzovať.

Notifikácie

Hodinky dokážu zobraziť notifikácie akejkoľvek aplikácie v smartfóne. Pomocou aplikácie Huawei Health môžete vybrať, ku ktorým aplikáciám majú mať hodinky prístup. V predvolenom nastavení sú oznámenia sprevádzané vibráciami, ktoré môžete v nastaveniach deaktivovať.

V prípade SMS správ alebo sociálnych sietí máte k dispozícii aj reakcie. Odpovedať môžete pomocou emotikonov v palete prehľadu alebo pomocou preddefinovaných správ. V hodinkách je niekoľko prednastavených správ, ale v ovládacej aplikácii si môžete definovať vlastné. Keďže hodinky nemajú virtuálnu klávesnicu, s ktorou sme sa stretli pri hodinkách Watch 4 a Watch 4 Pro, ďalšie možnosti odpovedí nie sú k dispozícii.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4
Hodnotenie
4.1/5

V prípade spárovania hodiniek so smartfónom so systémom iOS nie sú odpovede na upozornenia k dispozícii vôbec.

Predpoveď počasia

Hodinky získavajú údaje o počasí na základe polohy spárovaného smartfónu. Informujú vás o aktuálnom počasí a jeho vývoji v najbližších hodinách. K dispozícii je predpoveď počasia na nasledujúci týždeň. Hodinky vás informujú aj o východe a západe slnka alebo o aktuálnej fáze mesiaca.

V prípade, že si do smartfónu stiahnete aplikáciu Petal Maps a začnete navigovať na požadované miesto, hodinky vám ukážu smerové pokyny. Plnohodnotná navigácia, s ktorou sme sa stretli na hodinkách Watch 4, nie je k dispozícii.

Ďalšie praktické funkcie

Okrem vyššie uvedených funkcií hodinky ponúkajú aj tieto: budík, časovač, stopky, kalendár, kompas, výškomer, barometer, svietidlo (maximálny jas a biele pozadie), ovládanie a prehrávanie hudby, nájsť môj telefón a určite by ste našli mnoho ďalších, ktoré by sa vám hodili.

Športové funkcie

Ponuka podporovaných športových aktivít pozostáva z viac ako 100 rôznych disciplín. Hodinky Watch GT 4 tento zoznam obohacujú o tenis, stolný tenis a bedminton. Okrem toho sú však športové funkcie až na niekoľko výnimiek podobné ako u staršej generácie, takže by sme ich odporúčali najmä rekreačným a hobby športovcom.

Hodinkám neuškodí ani plávanie či triatlon
Hodinkám neuškodí ani plávanie či triatlon

Monitorovanie aktivity je najpodrobnejšie pri behu, jazde na bicykli a plávaní. V prípade behu vám hodinky zmerajú nielen tepovú frekvenciu, ale aj vzdialenosť, zaznamenajú trasu, spálené kalórie a počet krokov. K dispozícii sú aj pokročilé metriky, ako je kadencia alebo dĺžka kroku. Po dlhšom behu hodinky odhadnú aj vašu maximálnu hodnotu VO2, ktorá je dlhodobým ukazovateľom vašej kondície.

Vytváranie vlastných tréningových plánov pre beh nie je neznáme a prebieha rovnako ako v prípade hodiniek Watch 4. Kde má však GT 4 výhodu, sú hlasom riadené tréningy. V čase písania tejto recenzie je k dispozícii 13 tréningov, ktoré pozostávajú z rôznych fáz (rozcvička, výklus, odpočinok). Hlasový asistent vás počas tréningu upozorňuje, aby ste prešli na ďalšiu fázu, ktorú vždy predstaví a občas pridá do svojho rozprávania užitočné rady. Asistent vám môže odporučiť, aby ste spomalili alebo viac hýbali rukami.

Ponuka monitorovaných športových aktivít je tradične pestrá
Ponuka monitorovaných športových aktivít je tradične pestrá

Záver – pre koho sú smart hodinky Huawei Watch GT 4 vhodné?

Huawei Watch GT 4 odporúčame všetkým, ktorí hľadajú lifestylové hodinky s dlhou výdržou a praktickými funkciami. Osemhranné titánové puzdro poteší aj používateľov, ktorí uprednostňujú elegantný vzhľad v kombinácii s dobrou odolnosťou. Poslúžiť môžu aj rekreačným športovcom alebo záujemcom o zdravý životný štýl.

Hodinky ponúkajú možnosť zaznamenávať množstvo prijatých a spálených kalórií, takže budete mať vždy prehľad o svojom kalorickom stave. Zo športových funkcií oceníte hlasové pokyny pre tréning, vďaka ktorým budete informovaní o aktuálnej fáze tréningu. Pri lifestylových aktivitách oceníte spoľahlivé zrkadlenie hovorov a možnosť uložiť si do hodiniek 10 obľúbených kontaktov.

Na druhej strane hodinky neodporúčame používateľom, ktorí by chceli hodinkami bezkontaktne platiť, pretože táto funkcia nie je k dispozícii. Zároveň hodinky nie sú ideálnou voľbou pre profesionálnejších športovcov, ktorým odporúčame Garmin Forerunner 255 v podobnej cenovej kategórii.

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 4
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Cenovo dostupné smart hodinky s dlhou výdržou batérie a elegantným dizajnom

Smart hodinky Huawei Watch GT 4 ponúkajú zaujímavý rad funkcií na monitorovanie športového a životného štýlu a zdravia. Vďaka mikrofónu a reproduktoru dokážu zrkadliť hovory na telefóne a umožňujú odpovedať na správy pomocou preddefinovaných odpovedí. Hodinky ponúkajú celkový prehľad o vašom kalorickom stave s možnosťou zaznamenávať prijaté kalórie v ovládacej aplikácii. Podobne ako Huawei Watch GT 3, sú hodinky k dispozícii v dvoch veľkostiach a v rôznych dizajnoch.

Klady

 • Pôsobivá výdrž batérie
 • Bezdrôtové nabíjanie mobilom
 • Široká ponuka prevedení
 • Ostrý, vysokokontrastný displej
 • Hlasom navigované tréningy
 • Monitorovanie príjmu kalórií

Zápory

 • Slabiny v monitorovaní spánku
 • Navigácia zobrazuje len smerové pokyny
 • Chýbajú platby NFC
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 4
Huawei Watch GT 4
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram