Recenzia: smart hodinky Huawei Watch Fit 2

Často kladené otázky a odpovede

Oplatí sa prechod z Huawei Watch Fit?

Hodinky Huawei Watch Fit a Watch Fit 2 sú z hľadiska funkcií prakticky porovnateľné. Tešiť sa môžete napríklad na o niečo väčší displej, počítať musíte aj s vyššou hmotnosťou.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii v obchode App Store, môžete použiť na spárovanie inteligentných hodiniek a mobilného telefónu a na sledovanie štatistík. Používatelia systému Android si musia najprv stiahnuť aplikáciu AppGallery a potom vyhľadať aplikáciu Huawei Health.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Hodinky je možné spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 6.0 alebo novšej a iOS vo verzii 9 alebo novšej.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Prostredníctvom hodiniek môžete uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory. Používatelia telefónov so systémom Android môžu používať prednastavené odpovede na prichádzajúce správy, ale táto funkcia nie je k dispozícii pre telefóny iPhone.

Čo sa nachádza v balení?

Inteligentné hodinky Huawei Watch Fit 2 sa predávajú v minimalistickej, nenápadnej škatuľke s rozmermi 14 × 8,5 × 6,5 cm a celkovou hmotnosťou 230 gramov. Po otvorení škatuľky sa vám naskytne pohľad na samotné inteligentné hodinky s remienkom. Okrem toho je súčasťou balenia aj magnetický napájací kábel a návod na použitie.

Hodinky sú na trhu dostupné v troch variantoch: Active (so silikónovým remienkom) Classic (s koženým remienkom) a Elegant (s kovovým remienkom).

Hodinky nám do redakcie prišli vo variante Classic, teda s koženým remienkom. Vďaka nemu pôsobia celé hodinky veľmi elegantne a budú ideálne na každodenné nosenie aj do spoločnosti. Vďaka rozmerom remienka sa hodinky hodia na zápästia s obvodom 13 až 21 cm.

Technické parametre Huawei Watch Fit 2

Z technických parametrov môžeme vyzdvihnúť prítomnosť dostatočne veľkého AMOLED displeja, odolnosť voči vode a maximálnu výdrž batérie 10 dní. Hodinky sú vybavené technológiou NFC, Huawei však v súčasnosti neponúka bezkontaktné platby. Ak by sa to však v budúcnosti zmenilo, s týmito hodinkami budete pripravení.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaKožený (alebo kovový či silikónový)
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej s uhlopriečkou 1,74"
Výdrž batérieAž 10 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS, NFC
Operačný systémHarmony OS
Rozmery bez remienka46 × 33,5 × 10,8 mm
Hmotnosť bez remienka30 g

Elegantný vzhľad a nízka hmotnosť

Tieto smart hodinky sa môžu pochváliť kompaktnými rozmermi a podlhovastým hranatým tvarom ciferníka, vďaka ktorému vyzerajú ako trochu väčší fitness náramok. Puzdro hodiniek je vyrobené z kombinácie hliníka a polyméru a na svoju cenu vyzerá pomerne robustne. Na druhej strane práve prítomnosť polyméru na zadnej strane možno zariadeniu vyčítať. Určite by sme tu radšej videli napríklad keramiku alebo sklo, ale vzhľadom na cenu to môžeme výrobcovi odpustiť.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnotenie
4.0/5

Pozitívne hodnotíme aj ich hmotnosť, ktorá je bez remienka len 30 gramov. Na zápästí sa vám teda určite budú nosiť príjemne a po chvíli pravdepodobne zabudnete, že ich na zápästí vôbec máte.

Do hlavného menu sa dostanete cez bočné tlačidlo. Pre pohyb v ponuke používate dotykové ovládanie. Bočné tlačidlo vás potom vráti aj na domovskú obrazovku.

Hlavné menu hodiniek
Hlavné menu hodiniek

Ako spárovať Huawei Watch Fit 2 s mobilným telefónom

Po rozbalení hodiniek ich musíte najprv nabiť pomocou dodanej nabíjačky. Potom budete vyzvaní na výber jazyka, v ponuke nechýba ani slovenčina.

Ďalší postup párovania oboch zariadení sa líši podľa toho, či máte mobilný telefón iPhone alebo Android.

Vprípade iPhonu si do mobilného telefónu jednoducho stiahnete aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii v obchode App Store.

V prípade systému Android je situácia komplikovanejšia vzhľadom na obmedzenia, ktoré existujú medzi USA a Čínou. Aplikácia Huawei Health nie je dostupná v službe Google Play. Najprv si musíte komplikovaným spôsobom stiahnuť aplikáciu Huawei AppGallery do mobilného telefónu (táto aplikácia nie je dostupná v službe Google Play, musíte postupovať prostredníctvom webového prehliadača). Keď už máte v telefóne aplikáciu Huawei AppGallery, vyhľadajte v nej aplikáciu Huawei Health a kliknite na možnosť nainštalovať. Pravdepodobne ešte budete musieť v mobilnom telefóne potvrdiť, že súhlasíte s inštaláciou aplikácie z neznámeho zdroja.

Potom je už postup rovnaký pre oba operačné systémy. V aplikácii Huawei Health vyberte položku Pridať zariadenie a vyberte model. Aplikácia vás následne vyzve na spárovanie hodiniek s telefónom. Všetko potvrďte a chvíľu počkajte, kým sa vykonajú všetky nastavenia. Potom môžete začať používať smart hodinky.

Huawei Watch Fit 2 sú kompatibilné so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a so systémom iOS vo verzii 9 a vyššej.

Aplikácia Huawei Health

Ako sme už spomenuli, na spárovanie hodiniek a mobilného telefónu budete potrebovať aplikáciu Huawei Health, ktorá vám následne poslúži aj na sledovanie vašich štatistík. Aplikácia podporuje slovenčinu a ľahko sa v nej orientuje.

Úvodná obrazovka patrí jednotlivým štatistikám, ktoré obsahujú záznamy o vašom cvičení, srdcovom tepe, počte prejdených krokov alebo aj údaje o kvalite vášho spánku. V časti Cvičenie nájdete tréningové plány, ktoré vám pomôžu zlepšiť sa v danej aktivite. Na karte Zariadenia si môžete zobraziť informácie o hodinkách a nastaveniach ciferníka. A v časti Ja nájdete informácie týkajúce sa vášho osobného profilu.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnotenie
4.0/5

Aké senzory nájdete vo vnútri hodiniek?

Hodinky Huawei Watch Fit 2 sú vybavené nasledujúcimi senzormi:

Čo sa týka výbavy senzorov, je skôr základná. Ak od hodiniek očakávate aj meranie EKG, možno vám odporučiť Huawei GT 3 Pro. Niektoré hodinky Huawei sú vybavené aj teplomerom na meranie teploty pokožky. Nájdete ho napríklad na hodinkách Huawei Watch GT 3.

Displej zaujme automatickou reguláciou jasu

Hodinky vás na prvý pohľad určite zaujmú AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,74" a jemnosťou 336 PPI. Displej je ľahko čitateľný a vďaka automatickej regulácii jasu sa prispôsobuje aktuálnym podmienkam. Ďalšou výhodou je podpora funkcie Always-On, takže budete mať vždy prehľad o aktuálnom čase (bez toho, aby ste museli pohnúť zápästím).

Ciferník hodiniek si môžete vybrať podľa svojich osobných preferencií. Nájdete tu elegantné aj športové prevedenie.

Solídna výdrž batérie

Srdcom hodiniek je batéria s kapacitou 292 mAh. Vďaka nej je maximálna výdrž batérie 10 dní. Pri intenzívnom používaní hodiniek klesne výdrž batérie na približne 7 dní, čo sa nám podarilo dosiahnuť aj v našom teste.

Výdrž batérie výrazne ovplyvňuje zapnutie funkcie Always-On a frekvencia používania GPS pri monitorovaní outdoorových aktivít. Ak sa rozhodnete hodinky používať týmto spôsobom, výdrž batérie sa môže znížiť na približne 5 dní. Pri neustále zapnutej funkcii GPS je výdrž batérie približne 10 hodín.

Súčasťou balenia je magnetický napájací kábel na nabíjanie. Hodinky sa plne nabijú približne za dve hodiny.

Hodinky si môžete vziať aj do bazéna

Smart hodinky Huawei Watch Fit 2 sú vodotesné podľa parametra 50 metrov, takže ich môžete nosiť na zápästí aj počas plávania. V tomto smere sa nijako nelíšia od konkurenčných modelov v podobnej cenovej kategórii.

Funkcie hodiniek Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2 sú cenovo dostupné hodinky, ktoré vám budú merať srdcový tep, okysličenie krvi, spánok a vašu námahu pri cvičení. Okrem toho z nich môžete aj telefonovať. Používatelia systému Android môžu tiež odosielať prednastavené odpovede na prichádzajúce správy. Po aktualizácii by mala byť v hodinkách dostupná funkcia monitorovania zdravia žien.

Funkcie monitorovania srdcovej frekvencie a okysličenia krvi

Huawei Watch Fit 2 ponúkajú niekoľko funkcií na základné monitorovanie vášho zdravia. Zvládnu teda monitorovanie srdcovej frekvencie a okysličenia krvi. Okrem toho dokážu sledovať aj vaše ciele v podobe merania počtu krokov prejdených počas dňa, spálených kilokalórií a času stráveného cvičením.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnotenie
4.0/5

K dispozícii sú aj informácie o vašom stresovom zaťažení. Ak chcete, môžete pomocou zariadenia absolvovať krátke dychové cvičenie, ktoré vám pomôže upokojiť myseľ.

Monitorovanie spánku

Ak budete mať hodinky v noci na zápästí, budú automaticky monitorovať váš spánok. Podrobné údaje týkajúce sa vášho spánku na vás budú čakať v mobilnej aplikácii po prebudení.

Na hodinkách si môžete nastaviť aj budík, ktorý vás prebudí jemnými vibráciami na zápästí. Nejde však o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil počas ľahkej fázy spánku. V tomto smere vám lepšie poslúžia napríklad hodinky Amazfit GTS 4.

Cvičenie

Zariadenie môžete využiť aj na monitorovanie vašej športovej aktivity. Na výber budete mať celkom 94 tréningových režimov. Po spustení aktivity sa zobrazia podrobné informácie prispôsobené športovej aktivite (napríklad pri behu sú k dispozícii informácie o vašom tempe alebo vzdialenosti). K dispozícii je aj časovač, aktuálna srdcová frekvencia vrátane interpretácie a množstvo spálených kilokalórií.

Režim cvičenia možno kedykoľvek pozastaviť, ale počas monitorovania nemožno hodinky používať na nič iné. Po skončení cvičenia si môžete zobraziť podrobné štatistiky týkajúce sa vášho výkonu.

Pre niektoré fyzické aktivity (napríklad preskakovanie švihadla) je k dispozícii aj režim rozcvičky. Po jeho spustení vám hodinky zobrazia prehľadné animácie, aké cvičenie máte vykonávať a ako dlho. K dispozícii je aj hovorený komentár a ak chcete, môžete zvuk vypnúť.

Upozornenia a telefónne hovory

Pri týchto hodinkách je samozrejmosťou, že budete upozornení na všetky prichádzajúce notifikácie. Používatelia iPhonu však nemajú možnosť na ne reagovať. Naproti tomu používatelia systému Android môžu aspoň odosielať prednastavené odpovede. Ak by ste chceli vyťukať správu priamo na hodinkách, hodinky Huawei Watch 3 Pro by mohli byť vhodnejšie.

Výhodou je aspoň fakt, že plnohodnotná funkcia telefonovania je pripravená pre fanúšikov Androidu aj iOS. Drobnou nevýhodou však je, že priamo na hodinkách nemôžete vytočiť telefónne číslo. Ak chcete z hodiniek vytočiť hovor, musíte si najprv uložiť svoje obľúbené kontakty (maximálne 10) v aplikácii Huawei Health. Potom môžete tieto kontakty pohodlne vytočiť prostredníctvom hodiniek. Prípadne môžete na vytočenie hovoru jednoducho použiť mobilný telefón, ktorý aj tak musíte mať pri sebe.

Hodinky možno používať na uskutočňovanie hovorov
Hodinky možno používať na uskutočňovanie hovorov

Počúvanie hudby

Inteligentné hodinky majú internú pamäť s kapacitou 4 GB, do ktorej si môžete nahrať vlastné skladby a potom ich počúvať cez zabudovaný reproduktor alebo slúchadlá Bluetooth. Táto funkcia pôvodne nebola pripravená pre používateľov iPhonu, mala sa objaviť až vďaka aktualizácii. Avšak aj napriek tomu, že sme zariadenie aktualizovali, funkciu na pridávanie hudby sme v aplikácii jednoducho nenašli.

Mapy len pre systém Android

Po spárovaní s telefónom so systémom Android ponúkajú hodinky ďalšiu funkciu, a to Petal Maps. Túto aplikáciu si najprv musíte stiahnuť do mobilného telefónu prostredníctvom aplikácie Huawei AppGallery. V mobilnom telefóne potom môžete zadať, kam chcete mapy navigovať a hodinky vám na displeji ukážu smer. Pri nepretržitom používaní máp dosahuje výdrž batérie približne 10 hodín. Vzhľadom na cenovú hladinu, v ktorej sa hodinky nachádzajú, je to určite vítaná funkcia.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnotenie
4.0/5
Mapy a navigácia
Mapy a navigácia

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí predpoveď počasia, stopky, časovač, kompas, baterka a funkcia Nájsť môj telefón.

Záver – komu by sme hodinky Huawei Watch Fit 2 odporučili?

Smart hodinky Huawei Watch Fit 2 sú určené ľuďom, ktorí chcú zariadenie používať nielen na monitorovanie zdravia, športu a spánku, ale aj na komunikáciu. Odporúčali by sme ich skôr používateľom mobilných telefónov so systémom Android, pretože pre nich je pripravená širšia ponuka funkcií. Na rozdiel od používateľov iPhonu môžu využívať aj funkciu prednastavených odpovedí, prehľadné mapy a možnosť pridávať do hodiniek hudobné skladby.

Vo všeobecnosti poteší aj prítomnosť dostatočne veľkého AMOLED displeja s funkciou Always-On a príjemný dizajn. Vďaka kompaktným rozmerom zariadenie pravdepodobne zaujme ženy. Ďalšími výhodami sú možnosť plnohodnotne telefonovať z hodiniek, merať srdcový tep, okysličenie krvi a monitorovať spánok. Ak k tomu pridáte rozumnú cenu, získate šikovné zariadenie s množstvom praktických funkcií.

A čo by sme týmto hodinkám vytkli? Ak odhliadneme od obmedzených funkcií pre fanúšikov iPhonu, určite by bolo príliš komplikované ich spárovať s telefónom so systémom Android. Na druhej strane ide o činnosť, ktorú budete vykonávať len raz, a to sa hodinkám dá s prižmúreným okom odpustiť.

1 odpoveď na “Recenzia: smart hodinky Huawei Watch Fit 2”

  1. Žanet píše:

    Dobry den, nikde som nenasla, ci sa hodinky daju zablokovat na pin kod, aby sa nik do hodiniek nedostal. Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *