ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Silné stránky
 • Jednoduché používanie
 • Sledovanie polohy dieťaťa
 • Funkcia odpočúvania
 • Možnosť vytvárania fotografií na diaľku
Slabé stránky
 • Displej je ťažšie čitateľný
 • Lokalizácia nie je bezchybná

Chcete mať pod kontrolou bezpečnosť svojich detí? Potom by vás mohli zaujímať smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, ktoré odporúčame rodičom detí vo veku okolo 6 rokov. Môžu ich používať na monitorovanie svojich ratolestí, telefonovať im alebo posielať textové správy. Pomocou zabudovaného fotoaparátu môžete tiež na diaľku odfotiť obrázok alebo použiť trochu kontroverznú funkciu diaľkového odpočúvania. Ako hodnotíme jednotlivé funkcie a ako hodinky obstáli v našom teste?

Často kladené otázky a odpovede

Ktorú mobilnú aplikáciu budú rodičia používať?

Carneo GuardKid+ 4G Platinum možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS. Na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu sa používa aplikácia Carneo Guard, ktorá je k dispozícii v Google Play i App Store. Rodičia používajú aplikáciu, deti nemusia mať mobilný telefón. Spárovanie umožňuje prístup ku všetkým dôležitým funkciám sledovania a komunikácie.

Pre koho sú inteligentné hodinky určené?

Smart hodinky sú určené predovšetkým starostlivým rodičom, ktorí chcú mať prehľad o aktuálnej polohe svojich detí a v prípade potreby sa s nimi pohodlne spojiť. Vďaka prítomnosti SOS tlačidla ich možno odporučiť aj seniorom, ktorí si v prípade potreby môžu ľahko privolať pomoc alebo zostať v kontakte so svojimi blízkymi.

Obsah balenia a technické parametre

Obsah balenia týchto detských smart hodiniek nie je žiadnym prekvapením. Súčasťou balenia sú samotné inteligentné hodinky s jedným remienkom, ochranná fólia, používateľská príručka a návod na použitie. Na využívanie všetkých funkcií budete potrebovať aj nano SIM kartu, ktorú je však potrebné zakúpiť samostatne.

Práve bez zakúpenia SIM karty budú hodinky prakticky nepoužiteľné. Výrobca zároveň neodporúča používať dobíjacie karty, pretože hodinky po vyčerpaní kreditu nedokážu komunikovať s aplikáciou. Podľa výrobcu je očakávaný prenos dát pri štandardnom používaní maximálne 200 Mb mesačne bez použitia videohovorov. Spotreba dát je 5 MB na 1 minútu videohovoru.

Hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum sú k dispozícii v 3 farebných variantoch - modrom, ružovom a čiernom. Zariadenie sa teda zameriava na chlapcov aj dievčatá.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP67
Displej1,44" dotykový IPS displej
Výdrž batérieAž 4 dni
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operačný systémvlastný systém Carneo
Rozmery bez remienka41 × 47 × 16 mm
Hmotnosť vrátane remienka52 g

Plastová konštrukcia pôsobí pomerne robustne

Čo sa týka materiálového spracovania, hodinky neprekvapivo pracujú s plastom. Podobne, ako ostatné detské smart hodinky, sú pomerne vysoké. Deti si teda na ich prítomnosť na zápästí budú pravdepodobne chvíľu zvykať, a to aj vzhľadom na hmotnosť 52 gramov. Predsa len, na úzkom detskom zápästí môžu pôsobiť dosť masívne. O niečo menšie sú napríklad konkurenčné hodinky ARMODD Kidz GPS 4G. Garett Kids Cute 2 4G má prakticky porovnateľnú hmotnosť 50 gramov.

Na ľavej strane hodiniek nájdete slot na nano SIM kartu. Na jeho otvorenie nie sú potrebné žiadne nástroje. Ak máte dlhšie nechty, slot otvoríte nimi, prípadne si môžete vziať na pomoc obyčajný nôž.

Na pravej strane hodiniek sa potom nachádzajú dve tlačidlá. Jedno z nich slúži na zapnutie/vypnutie zariadenia (alebo aktiváciu/deaktiváciu displeja), druhé slúži na rýchle a pohodlné vytočenie SOS volania. Samotné tlačidlá majú vyvýšené piktogramy a vďaka tomu sú ľahko nahmatateľné aj naslepo. Poteší aj rýchla odozva.

Uvedenie hodiniek do prevádzky sa môže zo začiatku zdať pomerne zložité a zdĺhavé. S pomocou návodu sme si s ním však dokázali poradiť.

Silikónový remienok má klasické zapínanie s plastovou prackou. Vďaka svojim rozmerom sa hodí na zápästia s obvodom 11 až 19 cm. Z tohto dôvodu môžu hodinky nosiť aj dospelí (vzhľadom na bezpečnostné prvky môžu byť vhodné napríklad pre starších ľudí).

Používateľské rozhranie s podporou slovenčiny

Inteligentné hodinky aj mobilné aplikácie podporujú slovenčinu. Trochu prekvapivo však niektoré nápisy nie sú preložené a aj pri nastavení hodiniek do slovenčiny zostávajú v angličtine. Samotné ovládanie hodiniek je pomerne intuitívne, hoci za svižnosť systému možno udeliť niekoľko mínusových bodov. Pri stlačení konkrétnej možnosti niekedy trvá niekoľko sekúnd, kým sa dostaví požadovaná reakcia. V tejto kategórii smart hodiniek sme však na túto vlastnosť zvyknutí.

Hodinky je možné prepojiť nielen s jedným, ale aj s viacerými telefónmi. Vďaka tomu majú obaja rodičia napríklad prehľad o polohe hodiniek. Je potrebné vytvoriť jeden účet a prihlásiť sa doň z dvoch rôznych telefónov.

Senzory umožňujú sledovať polohu vášho dieťaťa

Pokiaľ ide o senzory, hodinky nefungujú so žiadnym senzorom srdcového tepu ani monitorom okysličenia krvi. Keďže zariadenie slúži predovšetkým na bezpečnosť detí, je vybavené systémom GPS. V miestach so slabým signálom potom na určenie polohy využíva blízke siete Wi-Fi a vysielače mobilnej siete (GSM).

Dotykový IPS displej

Carneo GuardKid+ 4G Platinum má 1,44" dotykový IPS displej. Vzhľadom na svoju veľkosť ponúka dobrý prehľad o rôznych ikonách, na druhej strane jeho čitateľnosť nie je najlepšia (najmä na jasnom slnečnom svetle). Taktiež jednotlivé ikony vyzerajú trochu rozmazane. Rovnaký pocit sme mali aj pri konkurenčnom zariadení ARMODD Kidz GPS 4G. Garett Kids Cute 2 4G alebo Garett Kids Essa 4G ponúkajú o niečo väčší displej.

Deti ocenia možnosť výberu ciferníka (v ponuke sú 4 varianty). Tie zahŕňajú digitálne aj analógové hodiny, vďaka čomu sú hodinky určené pre tie deti, ktoré ešte nie sú úplne zžité s rozpoznávaním analógových hodín. Ovládanie prostredníctvom dotykového displeja je jednoduché a intuitívne a deti si ho pravdepodobne veľmi rýchlo osvoja. Na druhej strane seniori budú pravdepodobne viac zápasiť s menej čitateľným displejom a spravidla menšími ikonami, ktoré môžu byť pre nich ťažšie stlačiteľné.

Výdrž batérie sa zvyčajne pohybuje okolo 1-2 dní

Hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum dostali do vienka batériu s kapacitou 1 000 mAh. Celková výdrž batérie na jedno nabitie potom závisí od spôsobu používania zariadenia. Najväčší vplyv na výdrž batérie má samozrejme frekvencia polohovania, počet uskutočnených videohovorov alebo aj spustenie krokomeru.

Kde kúpiť Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnotenie
4.1/5

Počas nášho testovania sme zvolili automatickú lokalizáciu každých 10 minút. Krokomer sme nechali vypnutý, pretože pre nás nebol až taký dôležitý. Počas dňa sme poslali približne 10 správ a urobili 2 fotografie. Počas dňa sme tiež uskutočnili približne 10 minút telefonických hovorov. Zapli sme aj nočný režim úspory energie, v ktorom sa hodinky odpojia od elektrickej siete medzi 22. hodinou večer a 6. hodinou ráno. V opísanom prípade sme hodinky nabíjali približne po 30 hodinách.

Na nabíjanie hodiniek sa používa napájací kábel s magnetickým konektorom. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny, podpora rýchleho nabíjania nie je k dispozícii. To je však pri detských smart hodinkách štandard.

Napájací kábel
Napájací kábel

Odolnosť voči vode a prachu

Výhodou inteligentných hodiniek je ich odolnosť voči vode a prachu podľa normy IP67. To znamená, že model je plne prachotesný a odolá aj vlhkosti či vode (aj keď na poškodenie vodou sa, samozrejme, nevzťahuje záruka).

Vlastnosti hodiniek Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Inteligentné hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum ponúkajú množstvo funkcií, ktoré sa starajú najmä o bezpečnosť najmenších. Okrem toho však zvládne aj veľmi základné sledovanie pohybu (meria počet krokov prejdených počas dňa). Neponúka však záznam tepovej frekvencie ani žiadne iné funkcie súvisiace so zdravím. Na tento účel slúži napríklad Lamax BCool, ktorý však na druhej strane neponúka funkcie komunikácie a sledovania polohy. Stručne povedané, obe zariadenia sa zameriavajú na deti v rôznom veku.

Tlačidlo SOS

Ak sa vaše dieťa dostane do krízovej situácie, môže jednoducho stlačiť tlačidlo SOS na 3 sekundy priamo na hodinkách a privolať pomoc. V mobilnej aplikácii je možné nastaviť až 3 telefónne čísla (teda typicky 3 členov rodiny). Ak náhodou prvý kontakt nie je v danom čase dostupný, hodinky automaticky vytočia ďalší kontakt v poradí. Keďže tlačidlo je potrebné podržať dlhšie, deti nebudú mať tendenciu ho omylom stlačiť.

Tlačidlo SOS
Tlačidlo SOS

Sledovanie polohy a nastavenie bezpečnej zóny

Prostredníctvom mobilnej aplikácie môžete jednoducho skontrolovať, kde sa vaše dieťa práve nachádza. Ich polohu uvidíte prehľadne na mape. Počas nášho testovania sa poloha hodiniek zobrazená v aplikácii väčšinou zhodovala so skutočnosťou. Len v niekoľkých prípadoch (keď boli hodinky umiestnené v budove) bola poloha určená o niekoľko desiatok metrov ďalej. Ak je teda napríklad vaše dieťa v škole, nemusí sa vždy zobraziť presná adresa školy, ale možno najbližšia ulica.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť aj tzv. bezpečné zóny (napríklad okruh okolo domu, školy alebo športoviska). Ak vaše dieťa túto zónu prekročí, mobilná aplikácia vás automaticky upozorní.

Okrem toho môže mobilná aplikácia sledovať aj históriu pohybu detí za určité časové obdobie. Vďaka tomu môžete zistiť, či išli napríklad zo školy rovno domov alebo sa cestou niekde pozabudli.

Telefonovanie, posielanie správ a vzdialené počúvanie

Pomocou smart hodiniek môžete jednoducho telefonovať. Môžete si vybrať z uložených kontaktov alebo vytočiť číslo priamo na ciferníku. Ak nechcete mať možnosť vytáčať žiadne číslo, môžete túto funkciu v aplikácii vypnúť. Kontakty sa do hodiniek pridávajú prostredníctvom mobilnej aplikácie rodičov, takže ich môžete mať pod dohľadom.

Okrem klasických hovorov hodinky podporujú aj videohovory (hoci kvalita obrazu prirodzene nie je špičková). Na to, aby ste sa uistili, že je vaše dieťa v poriadku, to však stačí. Kvalita klasického hovoru je potom tiež dostatočná a obe strany nemali problém porozumieť si. Jedinou výčitkou je nemožnosť zvýšiť hlasitosť hovoru na hodinkách. Ak sa teda vaše dieťa nachádza v hlučnom prostredí (typicky v škole počas prestávky), nemusí vás počuť. Nastavenie hlasitosti hodiniek umožňujú napríklad Lamax WatchY2.

Mobilnú aplikáciu môžete tiež nastaviť tak, aby volala len kontaktom v telefónnom zozname na hodinkách. Takto nebudú vaše deti rušiť hovory z rôznych telefónnych centier a podobne. Funkciu sme otestovali a funguje bez problémov.

Rodičia môžu svojim deťom posielať správy prostredníctvom mobilnej aplikácie. K dispozícii je možnosť vyťukať správu aj nahrať hlasovú správu. To môže byť užitočné pre menšie deti, ktoré ešte nevedia čítať. Môžete tiež posielať emoji.

Deti potom môžu prostredníctvom aplikácie Wechat posielať buď textové správy, hlasové správy alebo emoji (rodičia môžu chatovať v mobilnej aplikácii). Týmto spôsobom možno rodičom posielať aj selfie. Správy pomocou aplikácie Wechat možno posielať nielen jednotlivcovi, ale aj v skupinových konverzáciách (t. j. napríklad obom rodičom súčasne). Hodinky majú klávesnicu T9 a samotné vyťukávanie jednotlivých písmen je pomerne zdĺhavé. Počas nášho testu sme urobili veľa preklepov aj kvôli tomu, že jednotlivé možnosti na displeji sú pomerne malé.

Bezpečnostnou (avšak trochu kontroverznou funkciou) je funkcia odpočúvania. V mobilnej aplikácii zadáte svoje telefónne číslo a následne vám hodinky bez akéhokoľvek označenia zavolajú. Dieťa teda netuší, že v tom čase počúvate napríklad jeho rozhovor s priateľom.

Kde kúpiť Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnotenie
4.1/5

Zákaz používania v triede

Pomocou mobilnej aplikácie môžete nastaviť konkrétny čas, keď nechcete, aby hodinky rušili vaše deti. Zvyčajne to môže byť počas vyučovacích hodín, keď by akékoľvek hovory alebo prichádzajúce správy mohli spôsobiť, že učitelia hodinky deťom odoberú. K dispozícii je možnosť prispôsobiť časové obdobie pre 4 dni v týždni. Piaty deň preto musí byť časovo nastavený identicky ako jeden z ostatných 4 dní.

Nemôžete však hodinkám zakázať napríklad akékoľvek hry, hudbu alebo fotoaparát a urobiť z nich v podstate "hlúpe hodinky", ktoré by zobrazovali len čas.

Fotoaparát

Smart hodinky majú zabudovaný predný fotoaparát, ktorý môžu deti ľahko použiť na zhotovovanie selfie. Nasnímané fotografie sa ukladajú do galérie, takže si ich môžu prezerať aj s odstupom času.

Trochu kontroverznou bezpečnostnou funkciou je možnosť použiť vzdialené vytváranie fotografií. Túto funkciu spustíte prostredníctvom aplikácie. Hodinky potom automaticky vytvoria fotografiu bez toho, aby o tom dieťa vedelo.

Prehrávanie hudby

Priamo v hodinkách sa nachádza funkcia prehrávania hudby. Bohužiaľ sme však nikde nenašli, ako dostať skladby do hodiniek. Predpokladali sme, že to bude možné prostredníctvom mobilnej aplikácie, ale takáto funkcia tu nie je. Hodinky tiež nemajú žiadny slot na pamäťovú kartu. Nakoniec sa ukázalo, že skladby je možné do hodiniek preniesť cez bluetooth (t. j. napríklad odoslaním vybraných súborov z mobilného telefónu do hodiniek).

Hry na skrátenie dlhých chvíľ

Hodinky myslia aj na zábavu alebo vzdelávanie pre najmenších. S ohľadom na to tu nájdete dve aplikácie - Matematika s číselnými príkladmi a Flashcards na výučbu základných slovíčok v angličtine.

Na hodinkách nájdete funkciu App Store, ktorá vám umožní stiahnuť si doplnkové funkcie. Konkrétne tu v súčasnosti nájdeme aplikácie Instagram a WhatsApp. Pokúsili sme sa nainštalovať aplikáciu WhatsApp, avšak aj po niekoľkých hodinách sa na displeji hodiniek zobrazuje čakanie na dokončenie inštalácie. Náš pokus bol teda bohužiaľ neúspešný. Okrem toho však obe funkcie postrádajú zmysel vzhľadom na to, že hodinky nájdu využitie u menších detí okolo 6 rokov. Účet na Instagrame však môžu mať deti staršie ako 13 rokov, pri WhatsApp je veková hranica dokonca 14 rokov.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí budík, stopky, kalkulačka, kalendár alebo funkcia nahrávania zvuku. V mobilnej aplikácii medzi ďalšie funkcie patrí tzv. Odmena za lásku, v rámci ktorej môžete svojim deťom poslať určitý počet virtuálnych srdiečok.

Záver – komu by sme smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum odporučili?

Inteligentné hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum by sme odporučili starostlivým rodičom, ktorí chcú mať prehľad o aktuálnej polohe svojich detí a v prípade potreby ich kontaktovať. Vzhľadom na rozsah ponúkaných funkcií si myslíme, že sú vhodné pre deti vo veku okolo 6 rokov. Ak sa deti náhodou dostanú do nepríjemnej situácie, môžu si prostredníctvom tlačidla SOS privolať pomoc. Hodinky podporujú aj trochu kontroverznú funkciu odpočúvania, pri ktorej môžete počúvať aktuálne dianie v okolí hodiniek bez toho, aby sa o tom vaše dieťa dozvedelo. To isté platí aj pre fotografovanie na diaľku.

Veľkou výhodou je možnosť plnohodnotnej komunikácie. Môžete svojim deťom zavolať, uskutočniť videohovor, poslať im textovú alebo hlasovú správu. Bohužiaľ však počas hovoru nemôžete ovládať hlasitosť na hodinkách.

Čo sa týka nevýhod, spomenuli by sme nie vždy úplne presnú lokalizáciu hodiniek vo vnútri budovy. Aj keď sú hodinky a mobilná aplikácia v slovenčine, v niektorých prípadoch nie je preklad stopercentný. Nedostatkom je aj trochu horšie čitateľný displej a nižšia výdrž batérie, čo sa však vzhľadom na funkcie hodiniek dá odpustiť.

Recenzia: smart hodinky pre deti Carneo GuardKid+ 4G Platinum
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Praktické hodinky pre starostlivých rodičov

Chcete mať pod kontrolou bezpečnosť svojich detí? Potom by vás mohli zaujímať smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, ktoré odporúčame rodičom detí vo veku okolo 6 rokov. Môžu ich používať na monitorovanie svojich ratolestí, telefonovať im alebo posielať textové správy. Pomocou zabudovaného fotoaparátu môžete tiež na diaľku odfotiť obrázok alebo použiť trochu kontroverznú funkciu diaľkového odpočúvania. Ako hodnotíme jednotlivé funkcie a ako hodinky obstáli v našom teste?

Klady

 • Jednoduché používanie
 • Sledovanie polohy dieťaťa
 • Funkcia odpočúvania
 • Možnosť vytvárania fotografií na diaľku

Zápory

 • Displej je ťažšie čitateľný
 • Lokalizácia nie je bezchybná
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram