ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Mi Watch

Silné stránky
 • Veľký displej
 • 117 športových aktivít
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché používanie
 • Dlhá výdrž batérie
Slabé stránky
 • Nemožnosť odpovedať na správy a hovory
 • Nepodporuje bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať aplikácie

Hodinky Xiaomi Mi Watch zaujmú veľkým ciferníkom s AMOLED displejom. Môžu sa pochváliť dlhou výdržou batérie, vďaka ktorej vydržia na jedno nabitie až 16 dní. Majú zabudovaný snímač GPS, vďaka čomu je možné pohodlne sledovať outdoorové aktivity. Využiť môžete aj meranie srdcového tepu a okysličenia krvi.

Obsah balenia sa nelíši od väčšiny smart hodiniek

Hodinky Xiaomi Mi Watch sa predávajú v obdĺžnikovej škatuľke s rozmermi 3,4 × 6,5 × 27,5 cm a celkovou hmotnosťou balenia približne 200 gramov. V našom prípade krabičke dominoval modrý dizajn (vzhľadom na zvolený farebný variant).

V krabičke sa okrem samotných smart hodiniek môžete tešiť na:

 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Súčasťou balenia je len jeden silikónový remienok. Ak však chcete, môžete si ich dokúpiť viac a vymeniť ich podľa aktuálnych potrieb. Samotná výmena je veľmi jednoduchá a zaberie vám chvíľu.

Remienok jednoducho utiahnete rovnako ako klasické hodinky. Bude vyhovovať majiteľom zápästia s obvodom 13 až 22 cm.

Špecifikácie hodiniek Xiaomi Mi Watch

Hodinky Xiaomi Mi Watch vás na prvý pohľad zaujmú najmä svojím veľkým okrúhlym ciferníkom, ktorý lepšie padne na širšie mužské zápästie. Uhlopriečka displeja je 1,39" a hodinky sa ľahko ovládajú.

Ich silnou stránkou je aj dlhá výdrž batérie, vďaka ktorej zariadenie vydrží na jedno nabitie až 16 dní. Nevýhodou však je, že z smart hodiniek nepošlete správu ani neprijmete hovor. Musíte sa pripraviť aj na to, že v používanom operačnom systéme nemôžete inštalovať žiadne ďalšie aplikácie. Smart hodinky tiež nepodporujú bezkontaktné platby.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,39" AMOLED
Výdrž batérieAž 16 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, GPS
Operačný systémvlastný systém Xiaomi
Rozmery bez remienka45,9 × 53,4 × 11,8 mm
Hmotnosť bez remienka32 g

Telo ciferníka je plastové

Inteligentné hodinky majú jednoduchý a nadčasový dizajn. Značka zvolila okrúhly ciferník, ktorý je pomerne masívny a najmä pri ženách s menším zápästím pôsobia hodinky na zápästí pomerne robustne. Na mužskom zápästí vyzerá zariadenie oveľa lepšie.

Telo ciferníka je vyrobené z plastu, ktorý nepôsobí takým dojmom kvality ako hodinky z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele. Hodinky majú aj rámček, takže displej nesiaha až po samý okraj ciferníka.

Na pravej strane nájdete dve tlačidlá. Horné tlačidlo slúži na jednoduchý prechod do ponuky alebo návrat na domovskú obrazovku. Spodné tlačidlo potom slúži na rýchle zapnutie zvoleného športového režimu.

Zariadenie je vybavené aj silikónovým remienkom, ktorý je pohodlný na zápästí, ľahký a ocenia ho športovci a osoby s alergiou na kovy. Jeho výhodou je aj jednoduchá a rýchla výmena.

Hodinky Xiaomi Mi Watch bez remienka vážia 32 g, čo je akási zlatá stredná cesta. Napríklad hodinky Apple Watch 6 vážia 47 g a ich nástupca má o 9 g menej. Na druhej strane medzi ľahšie modely patria napríklad Xiaomi Amazfit GTS 2 s hmotnosťou 24,5 g alebo verzia mini s hmotnosťou 19,5 g.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Hodnotenie
3.7/5

Prvé spustenie smart hodiniek je jednoduché

Uvedenie hodiniek do prevádzky je pomerne jednoduché. Najprv ich musíte nabiť pomocou priloženého kábla. Medzitým si môžete do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Xiaomi Wear Lite, ktorá je dostupná pre systémy Android a iOS.

Na spárovanie oboch zariadení budete potrebovať mobilný telefón so systémom Android 5.0 a vyšším alebo iOS 10 a vyšším. My sme pri testovaní použili iPhone 11 s verziou 15.0.1 a všetko prebehlo bez problémov.

Komunikáciu medzi zariadeniami zabezpečuje technológia Bluetooth vo verzii 5.0. Samotné párovanie je potom jednoduché. V mobilnej aplikácii vyberiete zakúpené zariadenie a spustíte proces párovania. Potom už len potvrdíte požiadavku na hodinkách a chvíľu počkáte, kým sa všetko zosynchronizuje.

Prvé spustenie je otázkou niekoľkých okamihov
Prvé spustenie je otázkou niekoľkých okamihov

Operačný systém podporuje slovenčinu

Hodinky Xiaomi Mi Watch bežia na vlastnom operačnom systéme spoločnosti Xiaomi. Jeho výhodou je prehľadné a jednoduché prostredie v slovenčine, na druhej strane sú tu aj niektoré nedostatky. Do tohto operačného systému nie je možné inštalovať aplikácie tretích strán. Takisto nepodporuje bezkontaktné platby.

Do hodiniek nie je možné inštalovať iné aplikácie

Do hodiniek Xiaomi Mi Watch bohužiaľ nemôžete inštalovať iné aplikácie , takže môžete používať len tie, ktoré sú v hodinkách k dispozícii.

Na spárovanie mobilného telefónu a inteligentných hodiniek a následné sledovanie štatistík môžete použiť mobilnú aplikáciu Xiaomi Wear Lite, ktorá je k dispozícii zadarmo pre operačné systémy Android a iOS.

Samotná aplikácia je pomerne jednoduchá. Na domovskej obrazovke sa zobrazuje počet prejdených krokov a množstvo spálených kilokalórií. K dispozícii sú aj údaje týkajúce sa spánku, srdcového tepu, energie, stresu a kyslíka v krvi. Dámy môžu zaznamenávať aj informácie týkajúce sa ich menštruačného cyklu. Zaujímavou funkciou je vyobrazenie kresleného športovca alebo športovkyne (v závislosti od zadaného pohlavia).

Funkcie hodiniek Xiaomi Mi Watch

Ponuka funkcií hodiniek Xiaomi Mi Watch je skôr základná, ale na druhej strane to zodpovedá nízkej cene týchto smart hodiniek. Ak ich chcete používať predovšetkým na monitorovanie svojho zdravia, bude vám to stačiť. Ak ich však chcete používať na prijímanie správ alebo dokonca telefonovanie, to vám nebude umožnené. Operačný systém tiež nepodporuje bezkontaktné platby a do hodiniek nemôžete nainštalovať žiadne iné aplikácie.

Napríklad populárne hodinky Apple Watch 7 ponúkajú podstatne viac funkcií, podporujú bezkontaktné platby, dokážu podrobnejšie monitorovať váš zdravotný stav (vrátane EKG) a dokonca umožňujú pohodlne telefonovať a odpovedať na správy. Podľa potreby si môžete stiahnuť aj aplikácie. Ak hľadáte sofistikovanejšie riešenie a ste majiteľom iPhonu, podľa nás sa rozhodne oplatí priplatiť si.

Krokomer

Základnou funkciou inteligentných hodiniek je meranie počtu krokov, ktoré počas dňa urobíte. Na domovskej obrazovke vždy zobrazuje aktuálnu hodnotu, aby vás motivoval.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Hodnotenie
3.7/5

Meranie srdcovej frekvencie

Smart hodinky vám počas dňa zmerajú aj srdcovú frekvenciu. Aktuálnu hodnotu nájdete na displeji hodiniek aj v mobilnej aplikácii Xiaomi Wear Lite.

Meranie srdcovej frekvencie
Meranie srdcovej frekvencie

Meranie okysličenia krvi

Zariadenie zvládne aj meranie okysličenia vašej krvi. Pri tomto meraní musíte zostať v pokoji a počkať niekoľko sekúnd na výsledok.

Monitorovanie spánku

Hodinky Xiaomi Mi Watch môžete mať na zápästí v noci a používať ich na monitorovanie spánku. Po prebudení ohodnotí váš spánok od 1 do 100 a graficky zobrazí jeho jednotlivé fázy. Hodinky dokážu zistiť, ako dlho ste boli v ľahkom, hlbokom a REM spánku, čo niektorým konkurenčným modelom chýba. Chýba však funkcia inteligentného budenia pre ľahký spánok.

Cvičenia a záznamy cvičení

Hodinky môžete používať aj na monitorovanie svojej fyzickej aktivity. Na výber je celkom 117 športových režimov vrátane tradičných a netradičných športov. Vďaka zabudovanému senzoru GPS môžete hodinky používať aj na monitorovanie outdoorových aktivít, ako je chôdza, beh alebo bicyklovanie.

Predtým, ako sa začnete venovať nejakému športu, si môžete nastaviť cieľ v podobe uplynutého času alebo kalórií. Hodinky môžete tiež nastaviť tak, aby vás upozornili na uplynutie zvoleného intervalu.

Po zapnutí športového režimu sa na displeji zobrazí uplynulý čas, množstvo spálených kilokalórií a vaša aktuálna srdcová frekvencia. Môžete ho použiť aj na ovládanie prehrávania hudby v mobilnom telefóne. Bezdrôtové slúchadlá však nemožno spárovať so smart hodinkami (iba s telefónom), čo je trochu škoda.

Cvičenie môžete kedykoľvek pozastaviť. Nevýhodou však je, že počas športovania nemôžete minimalizovať režim cvičenia a používať hodinky na čokoľvek iné. Spätne si môžete svoje aktivity prezerať v histórii, kde nájdete, čo ste robili, a množstvo prehľadných grafov.

Meranie energie počas dňa

Hodinky Xiaomi Mi Watch dokážu merať aj vašu energiu počas dňa. Aplikácia vypočíta hodnotu na základe záznamov o vašom spánku, srdcovom tepe a cvičení. Mobilná aplikácia tiež poskytuje komentár k nameranej hodnote a odporúčania (napr. aby ste si na chvíľu oddýchli).

Hodinky merajú vašu energiu
Hodinky merajú vašu energiu

Monitorovanie stresu

Inteligentné hodinky môžu monitorovať úroveň vášho stresu na základe kolísania srdcovej frekvencie. Môžete tiež sledovať prehľadný graf, ktorý vám zobrazí štatistiky za niekoľko posledných dní. Monitorovanie stresu sa vykonáva automaticky.

Dokážu monitorovať váš stres
Dokážu monitorovať váš stres

Dýchacie cvičenia

Ak sa chcete počas dňa upokojiť, môžete využiť funkciu dychových cvičení. Nastavíte, ako dlho chcete cvičenia vykonávať a s akou intenzitou, a zariadenie vám potom prehľadne ukáže, kedy sa máte nadýchnuť a vydýchnuť. Hodinky vás na túto funkciu počas dňa neupozornia.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Hodnotenie
3.7/5
Môžete absolvovať dychové cvičenia
Môžete absolvovať dychové cvičenia

Nemôžete odpovedať na prichádzajúce správy

Smart hodinky vás budú upozorňovať na rôzne oznámenia. V mobilnej aplikácii môžete nastaviť, z ktorých aplikácií chcete alebo nechcete dostávať oznámenia. Bohužiaľ, nemôžete odpovedať na prichádzajúce správy a z hodiniek nemôžete uskutočňovať hovory (nanajvýš môžete odmietnuť hovor pomocou hodiniek). Zariadenie tiež nepodporuje emoji. Oznámenia môžete vypnúť, aby vás zariadenie nerušilo počas spánku, na stretnutiach a pod.

V tomto smere jednoznačne vyhrávajú hodinky Apple Watch, pričom Apple Watch 7 sú dokonca vybavené QWERTY klávesnicou, ktorá umožňuje vyťukávať správy priamo na hodinkách.

Ďalšie funkcie smart hodiniek

Inteligentné hodinky sú vybavené aj niekoľkými ďalšími funkciami vrátane budíka, stopiek, časovača alebo aktuálnej predpovede počasia. Pomocou hodiniek môžete tiež ovládať hudbu, ktorú si prehrávate v mobilnom telefóne. Pri našom testovaní táto funkcia fungovala dobre s mobilnou aplikáciou Spotify, ale hodinky nerozpoznali skladbu na YouTube.

Smart hodinky možno použiť aj na ovládanie fotoaparátu v mobilnom telefóne, čo je ideálne napríklad na spoločné fotografovanie. Môžete tiež získať informácie o tlaku vzduchu alebo použiť baterku či funkciu Nájsť môj telefón. Po spustení vás mobilný telefón upozorní vibráciami. Ak používate virtuálneho asistenta Alexa od spoločnosti Amazon, môžete ho pomocou hodiniek ovládať.

Senzory smart hodiniek zodpovedajú cene

Hodinky Xiaomi Mi Watch sú vybavené nasledujúcimi senzormi:

 • optický senzor srdcového tepu,
 • senzor saturácie kyslíka v krvi,
 • akcelerometer a gyroskop (na detekciu pohybu),
 • barometrom (na predpoveď počasia)
 • a kompas.

V tejto cenovej kategórii majú inteligentné hodinky rozhodne čo ponúknuť. Ak hľadáte niečo navyše, možno vás zaujmú hodinky Apple Watch 6 alebo 7, ktoré majú okrem vyššie uvedených senzorov aj elektrický senzor srdcovej frekvencie na vytvorenie EKG.

AMOLED displej je pomerne veľký

Smart hodinky majú 1,39" AMOLED displej, ktorý má rozlíšenie 454 × 454 px. Reakcia na dotyk je vynikajúca a hodinky sú dokonale čitateľné aj na dennom svetle. Zariadenie využíva automatickú reguláciu jasu v závislosti od okolitých podmienok. Displej má tiež funkciu always-on, takže zostáva stále zapnutý.

Ak by sme mali porovnať displej s konkurenciou, Apple Watch 7 majú uhlopriečku 1,9" (v prípade väčšej verzie). Na druhej strane, Apple Watch 6 majú vo väčšej verzii displej s uhlopriečkou 1,78". Konkurenčné hodinky Amazfit GTS 2 majú displej s uhlopriečkou 1,65", zatiaľ čo verzia mini má uhlopriečku 1,55".

Displej je dobre čitateľný aj vonku
Displej je dobre čitateľný aj vonku

Na jedno nabitie vydržia až 16 dní

Hodinky Xiaomi Mi Watch sú vybavené batériou s kapacitou 420 mAh, vďaka čomu sú schopné vydržať až 16 dní používania. Ak však budete sledovať svoje aktivity často so zapnutou GPS navigáciou, bude to podstatne menej. Pri našom testovaní sme sa dostali na 9 dní výdrže batérie a hodinky sme rozhodne nešetrili.

Na nabíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Hodinky sa z 0 na 100 % nabijú približne za dve hodiny.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Hodnotenie
3.7/5

Konkurenčné hodinky Apple Watch nevydržia na jedno nabitie ani deň. Apple Watch 7 však majú aspoň funkciu rýchleho nabíjania, ktorá týmto hodinkám chýba. Na druhej strane, nabíjať ich budete naozaj len raz za čas, takže to nie je až taká prekážka.

Dobre zvládajú prípadnú vlhkosť

Tieto smart hodinky sú odolné voči vode podľla parametra 50 M. To znamená, že sa s nimi môžete bez obáv sprchovať alebo ich môžete používať na meranie svojich plaveckých výkonov. Úroveň odolnosti voči prachu však výrobca neuvádza.

S hodinkami môžete ísť aj plávať
S hodinkami môžete ísť aj plávať

Často kladené otázky

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Smart hodinky vydržia na jedno nabitie až 16 dní. Konkrétna výdrž je však vždy ovplyvnená tým, na čo zariadenie používate. Pri našom testovaní sme dosiahli výdrž 9 dní.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie inteligentných hodiniek a mobilného telefónu je k dispozícii bezplatná aplikácia Xiaomi Wear Lite v Google Play a App store.

S akým mobilným telefónom sú inteligentné hodinky kompatibilné?

Hodinky Xiaomi Mi Watch možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 a vyšším alebo iOS 10 a vyšším.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Bohužiaľ nie. Inteligentné hodinky fungujú s operačným systémom Amazfit, ktorý nepodporuje bezkontaktné platby.

Pre koho sú smart hodinky Xiaomi Mi Watch vhodné?

Xiaomi Mi Watch potešia každého, kto si vystačí so základnými funkciami a hľadá inteligentné hodinky za prijateľnú cenu. Ak však chcete zariadenie využívať na komunikáciu, pravdepodobne sa poobzeráte po inom modeli (napríklad s Amazfit GTS 2 môžete aspoň prijímať hovory, ale s Amazfit GTS 3 už reproduktor nie je k dispozícii). Výhodou týchto smart hodiniek je nepochybne veľký displej a operačný systém v slovenčine. Prehľadná je aj mobilná aplikácia, ktorá je dostupná pre Android aj iOS.

Veľkou nevýhodou je však nemožnosť prijímať správy a telefonické hovory. Do hodiniek si tiež nebudete môcť nainštalovať žiadne ďalšie aplikácie. Počítať musíte aj s tým, že zariadenie nepodporuje bezkontaktné platby.

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Mi Watch
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.7

Smart hodinky za rozumnú cenu

Hodinky Xiaomi Mi Watch zaujmú veľkým ciferníkom s AMOLED displejom. Môžu sa pochváliť dlhou výdržou batérie, vďaka ktorej vydržia na jedno nabitie až 16 dní. Majú zabudovaný snímač GPS, vďaka čomu je možné pohodlne sledovať outdoorové aktivity. Využiť môžete aj meranie srdcového tepu a okysličenia krvi.

Klady

 • Veľký displej
 • 117 športových aktivít
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché používanie
 • Dlhá výdrž batérie

Zápory

 • Nemožnosť odpovedať na správy a hovory
 • Nepodporuje bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať aplikácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram