ITmix.cz logo

Reproduktory JBL: ktorý je najlepší?

Reproduktory JBL: ktorý je najlepší?

Reproduktory JBL sú obľúbené na celom svete. Spája sa v nich nielen dobrá kvalita zvuku za dostupnú cenu, ale aj moderný dizajn a odolnosť. Sortiment zahŕňa malé cestovné reproduktory, ako aj veľké domáce kiná. Zistite, čím sa táto technika vyznačuje a aký je podľa našej redakcie najlepší JBL reproduktor na trhu.

Súvisiace články

Recenzie vybraných produktov

Často kladené otázky a odpovede

Aký je najlepší reproduktor JBL?

Pravidelne pre vás testujeme reproduktory JBL a vyhľadávame najlepšie modely, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Pre viac informácií preto odporúčame prečítať si jednotlivé recenzie bluetooth reproduktorov, ktoré obsahujú podrobné hodnotenia.

Pre koho sú určené reproduktory JBL?

Reproduktory JBL sa vo všeobecnosti zameriavajú na ľudí, ktorí hľadajú zariadenie so solídnou kvalitou zvuku a zároveň dostupnou cenou. Vďaka množstvu rôznych variant na výber môžete mať malý reproduktor na cesty, ako aj väčšie zariadenie na domáce počúvanie. Prednosťou sú aj vydarené dizajnové prevedenia.

Aké série reproduktorov ponúka spoločnosť JBL?

Reproduktory JBL sú k dispozícii v niekoľkých produktových radoch. Ide o sériu Charge s typickým dizajnom plechoviek a dlhou dobou prehrávania. K dispozícii je aj séria Flip so skvelou kvalitou zvuku a veľmi vydareným dizajnom. Malé cestovné reproduktory pokrýva produktový rad Go. Rad JBL Clip ponúka malé reproduktory s karabínou na zavesenie. Reproduktory JBL Xtreme vynikajú spracovaním a dlhou dobou prehrávania. A reproduktory PartyBox zaujmú svojím vysokým výkonom a veľkými rozmermi.

Čím sa vyznačujú reproduktory JBL

Reproduktory JBL právom patria medzi špičku na trhu, aspoň pokiaľ ide o hobby audio a bezdrôtové reproduktory.

Okrem nadpriemernej kvality zvuku zaujmú aj kvalitným spracovaním a modernými technológiami. Navyše vám vďaka slušnej výdrži batérie poskytnú kvalitný zvuk na niekoľko hodín.

Bluetooth reproduktory JBL vynikajú aj z hľadiska odolnosti voči vode a prachu. Vďaka tomu ich môžete bez obáv používať na počúvanie vonku na záhrade alebo priamo pri bazéne. Väčšina modelov má stupeň krytia IP67.

Vďaka funkcii PartyBoost je možné reproduktory JBL navzájom prepojiť a dosiahnuť tak ešte intenzívnejší zvukový zážitok.

Aké funkcie ponúkajú reproduktory JBL

Pri reproduktoroch JBL sa stretnete s rôznymi funkciami, ktoré vždy závisia od konkrétneho modelu. Preto nie každý reproduktor ponúka všetky funkcie uvedené nižšie.

 • Handsfree režim - takýto reproduktor je vybavený mikrofónom a umožňuje pohodlne uskutočňovať hovory.
 • Ekvalizér - slúži na zlepšenie kvality výstupu. Nastavenie sa vykonáva v mobilnej aplikácii.
 • Bezdrôtové bluetooth streamovanie - umožňuje bezdrôtovo pripojiť dva smartfóny alebo tablety súčasne a vychutnať si striedavé prehrávanie.
 • Powerbanka - vybrané modely možno použiť ako powerbanku, napríklad na dobíjanie mobilného telefónu.
 • PartyBoost - umožňuje spárovať dva alebo viac reproduktorov pre silnejší zvukový zážitok.
 • Rádio - umožňuje jednoducho a rýchlo nastaviť obľúbené rozhlasové stanice.

Najlepší reproduktor JBL z nášho testu

V našej redakcii pre vás pravidelne testujeme Bluetooth reproduktory JBL a prinášame vám podrobné recenzie. Vďaka tomu sa môžete ľahko inšpirovať pri výbere toho správneho zariadenia.

Najlepší univerzálny reproduktor

Ak by sme mali pomenovať najlepší univerzálny reproduktor JBL vôbec, ako víťaz nášho testu vyšiel JBL Flip 6.

JBL Flip 6

Najlepší univerzálny reproduktor JBL
Silné stránky
 • Kvalitný zvuk v malom tele
 • Skvelý na podcasty
 • Aplikácia JBL Portable vrátane ekvalizéra
 • Funkcia PartyBoost
 • Odolný voči prachu a vode (IP67)
 • Výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie
Slabé stránky
 • Umiestnenie indikátora stavu batérie
 • Len bluetooth pripojenie
 • Chýba funkcia powerbanky
 • Chýba rádio

JBL Flip 6 je bluetooth reproduktor s vysokou kvalitou zvuku pri zachovaní kompaktných rozmerov a hmotnosti. Vďaka až 12-hodinovej výdrži batérie a odolnosti IP67 si reproduktor môžete vziať na pláž a počúvať hudbu celý deň. Tento bluetooth reproduktor možno pripojiť k iným reproduktorom JBL prostredníctvom aplikácie JBL Portable, ktorá umožňuje aj nastavenie ekvalizéra.

Vďaka veľkému množstvu farebných variant si každý môže vybrať podľa svojho vkusu. JBL Flip 6 sa v našom teste ukázal ako skvelý univerzálny bluetooth reproduktor, ktorý ponúka príjemný zvuk nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov a počúvaní podcastov.

Celkové hodnotenie
4.4/5
Kde kúpiť

Najlepší cestovný reproduktor

Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a slušná kvalita zvuku budú pri cestovaní rozhodujúce. V tomto ohľade v našich recenziách zvíťazil reproduktor JBL Go 3.

JBL Go 3

Najlepší cestovný reproduktor JBL
Silné stránky
 • Kompaktné rozmery
 • Nízka hmotnosť
 • Kvalita zvuku v pomere k veľkosti
 • Vodotesnosť
 • Mobilné aplikácie
Slabé stránky
 • Chýbajúca funkcia PartyBoost
 • Chýbajúci napájací adaptér
 • Užší frekvenčný rozsah

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 si ľahko obľúbite vďaka jeho kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti. Napriek svojmu malému telu dokáže produkovať pomerne silný zvuk a poteší vás, že dokáže prehrávať hudbu až 5 hodín v kuse. Navyše je odolný voči vode a prachu a môžete s ním používať prehľadnú mobilnú aplikáciu.

Celkové hodnotenie
4.2/5
Kde kúpiť

Viac informácií o značke JBL

Populárnu značku JBL založil v Kalifornii v roku 1946 J.B. Lansing. Značka sa pôvodne volala Lansing Sound, ale neskôr bola premenovaná. Samotný názov značky pochádza z iniciálok jej zakladateľa. Okrem reproduktorov sa spoločnosť zameriava aj na výrobu profesionálnych zvukových zariadení a slúchadiel.

O kvalite výrobkov JBL svedčí napríklad skutočnosť, že sa zariadenia používajú v profesionálnych nahrávacích štúdiách, kinách v USA a hudobných sálach po celej Európe. Dokonca aj najprestížnejšie podujatia, ako sú Super Bowl a udeľovanie cien Grammy, sa ozvučujú pomocou zariadení JBL.

Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram