ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch Fit 3

Silné stránky
 • Prehľadný displej
 • Vysoký maximálny jas
 • Dlhá výdrž batérie
 • Dizajn podobný Apple Watch
 • Podpora funkcie telefonovania
Slabé stránky
 • Hodinkami nemožno platiť
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Prenos hudby len pre systém Android

Huawei Watch Fit 3 sú vydarené smart hodinky, ktoré ponúkajú funkcie monitorovania zdravia, pohybu a komunikácie. Na prvý pohľad určite zaujmú minimalistickým dizajnom pripomínajúcim drahšie hodinky Apple Watch a potešia aj dlhou výdržou batérie. Napriek veľmi prijateľnej cenovke ponúkajú veľké množstvo funkcií, ktoré oceníte počas dňa. Poďme sa pozrieť na to, ako obstáli v mojom testovaní.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú rozdiely oproti Huawei Watch Fit 2?

Huawei Watch Fit 3 majú väčší displej, vďaka ktorému je ich používanie ešte jednoduchšie a pohodlnejšie. Okrem toho bol dizajn zoštíhlený, takže hodinky ešte lepšie sedia na zápästí. Ich funkcie sú takmer rovnaké, ale je tu o niečo širšia ponuka športových režimov.

S ktorými mobilnými telefónmi sú hodinky kompatibilné?

Hodinky Huawei Watch Fit 3 možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 8.0 a vyššej a iOS vo verzii 13.0 a vyššej. Na spárovanie sa používa aplikácia Huawei Health.

Môžem hodinky používať na komunikáciu?

Používatelia systému Android môžu odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí, používatelia iPhonu nemôžu. Pre obe skupiny používateľov je k dispozícii plnohodnotná funkcia telefonovania.

Obsah balenia a technické parametre

Smart hodinky Huawei Watch Fit 3 sa dodávajú v primerane veľkej škatuli, ktorá okrem samotných hodiniek obsahuje aj napájací kábel a potrebnú dokumentáciu. Hodinky Huawei Watch Fit 3 sú k dispozícii v niekoľkých farebných variantoch a môžete si vybrať medzi základným fluoroelastomérovým, nylonovým alebo prémiovejším koženým remienkom.

Na testovanie som mala model v ružovej farbe so základným remienkom. Tento variant je vhodný pre zápästia s obvodom 12 až 19 cm (sivé, zelené, biele a čierne varianty hodiniek majú 13 až 21 cm). V prípade potreby sa dá remienok rýchlo a jednoducho vymeniť.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaFluoroelastomer, nylonový alebo kožený
OdolnosťOdolnosť voči vode do 5 ATM
DisplejDotykový displej AMOLED, uhlopriečka 1,82"
Výdrž batérieAž 10 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS
Operačný systémHarmony OS
Rozmery43,2 × 36,3 × 9,9 mm (bez remienka)
Hmotnosť26 g (bez remienka)

Dizajn inšpirovaný drahšími Apple Watch

Pri prvom pohľade na inteligentné hodinky je takmer okamžite jasné, kde sa výrobca inšpiroval. Model totiž (podobne ako napríklad Honor Watch 4) pripomína podstatne drahšie hodinky Apple Watch. Podobnosť spočíva v prítomnosti digitálnej korunky a bočného tlačidla, uchytenia remienka, ktoré sa ukrýva v tele hodiniek, a identického dizajnu displeja, ktorý tvorí prakticky celú prednú stranu. Na rozdiel od modelu Watch Fit 2 tu teda už neuvidíte typický podlhovastý dizajn, ktorý pripomínal skôr fitnes náramky. Sklo hodiniek je pravdepodobne tvrdené, so zafírom sa tu nestretnete.

Po vzore Apple Watch sú Huawei Watch Fit 3 vyrobené z hliníkovej zliatiny a vyzerajú pomerne robustne. Ich hmotnosť je len 26 gramov (bez remienka), vďaka čomu sa mne osobne na zápästí nosili veľmi pohodlne a v noci mi neprekážali v spánku. Ich tenký dizajn som ocenila aj pri nosení počas dňa, keď som si cez hodinky mohla ľahko pretiahnuť rukáv bundy.

Hodinky sa ovládajú dotykom, bočným tlačidlom a otočnou tlačidlovou korunkou. Samotné ovládanie je jednoduché a pohodlné a odozva hodiniek je vďaka 60 Hz obnovovacej frekvencii prakticky okamžitá.

Na bočnej strane nájdete tlačidlo a otočnú korunku
Na bočnej strane nájdete tlačidlo a otočnú korunku

Huawei Watch Fit 3 sú k dispozícii vo veľkosti 43 mm a predstavujú tak pomyselnú zlatú strednú cestu. Aj z tohto dôvodu model perfektne sedí na dámskom aj pánskom zápästí.

Prehľadná mobilná aplikácia

Tieto smart hodinky fungujú na operačnom systéme HarmonyOS. Samozrejmosťou je kompatibilita naprieč mobilnými telefónmi so systémom Android a iOS. Hodinky sa dajú prepnúť do slovenčiny, takže sa nemusíte obávať jazykovej bariéry.

Na spárovanie mobilného telefónu a smart hodiniek použite aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii v obchode App Store. V prípade Google Play je situácia komplikovanejšia, pretože aplikácia tam už nie je dostupná. Ak ju chcete získať, musíte si najprv stiahnuť aplikáciu Huawei AppGallery z mobilného telefónu (táto aplikácia nie je dostupná v službe Google Play, musíte postupovať cez webový prehliadač). V tejto aplikácii potom vyhľadáte aplikáciu Huawei Health a kliknete na možnosť nainštalovať. Následne budete musieť v mobilnom telefóne potvrdiť, že súhlasíte s inštaláciou aplikácie z neznámeho zdroja.

Inteligentné hodinky som testovala s mobilným telefónom Samsung a aplikáciu Huawei Health som si stiahla priamo z obchodu Samsung Galaxy Store.

Samotná aplikácia je prehľadná a nie je problém sa v nej orientovať. Okrem nastavenia hodiniek ju môžete využiť aj na sledovanie jednotlivých štatistík týkajúcich sa športu a zdravia. Aplikácia tiež umožňuje inštalovať do hodiniek ďalšie aplikácie (hoci ponuka nie je nejako široká). Niektoré z týchto aplikácií potom vyžadujú inštaláciu platenej aplikácie z AppGallery do mobilného telefónu. Vzhľadom na to, to nie je úplne ideálne.

Jasný a prehľadný AMOLED displej

Typ displeja sa medzi generáciami nezmenil, mierne sa zväčšila len jeho veľkosť. Zatiaľ čo na Huawei Watch Fit 2 sa stretnete s 1,74" AMOLED displejom, Watch Fit 3 majú 1,82" displej. Jeho rozlíšenie je 480 × 408 pixelov a jemnosť dosahuje celkom dostatočných 347 PPI.

Veľmi pozitívne hodnotím maximálny jas displeja, ktorý je 1 500 nitov. Pre porovnanie, oveľa drahšie hodinky Apple Watch Series 9 ponúkajú maximálny jas 2 000 nitov. Takže, aj keď na priamom slnku model Huawei nedosahuje takých kvalít, vzhľadom na cenovku ide o naozaj mimoriadnu hodnotu, s ktorou sa u konkurencie veľmi nestretnete. Osobne som nemala najmenšie problémy s viditeľnosťou ani na priamom slnku.

Samozrejmosťou je, rovnako ako v prípade Huawei Watch Fit 2, podpora funkcie Always-on-Display a automatická regulácia jasu. K dispozícii je aj množstvo rôznych ciferníkov, z ktorých si môžete vybrať ten svoj obľúbený. Ak vám ponuka nestačí, v mobilnej aplikácii nájdete množstvo ďalších ciferníkov (niektoré zadarmo, niektoré platené).

Displej sa rozsvieti takmer okamžite, keď zdvihnete zápästie, čo je z používateľského hľadiska určite pozitívne. Rovnako tak displej pohotovo reaguje na zmeny jasu pri prechode do tmavšieho alebo svetlejšieho prostredia. Displej nemá tendenciu odliepať sa a počas testu som si nevšimla ani jeho náchylnosť na poškriabanie.

Displej je jasný a prehľadný
Displej je jasný a prehľadný

Výdrž batérie je veľmi slušná

Podľa slov výrobcu zvládnu smart hodinky Huawei Watch Fit 3 na jedno nabitie až 10 dní prevádzky, čo je identické ako u ich predchodcu.

Z môjho testovania je však reálnejšie dostať sa na približne 6 až 7 dní. Za predpokladu, že hodinky aktívne používate na sledovanie zdravotných údajov, budete pomocou nich každý deň monitorovať zhruba hodinovú aktivitu a prijímať aj všetky oznámenia.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnotenie
4.1/5

Funkciu Always-On-Display som v tomto prípade nechala vypnutú, aby som predĺžila výdrž batérie. Pri monitorovaní outdoorovej aktivity so zapnutým GPS sa hodinky vybijú približne po 10 hodinách sledovania (takže nemusia vždy zvládnuť celodennú túru v horách, ale na to ani nie sú stavané).

Veľmi pozitívne hodnotím aj rýchlosť nabíjania. Plné nabitie som dosiahla približne za hodinu. Do pol hodiny, ktorá mi zvyčajne stačí na prípravu do práce, som hodinky nabila na približne 80 %. A ak sa neponáhľate, oceníte, že už za 10 minút môžete zariadenie nabiť na celý deň používania.

Na nabíjanie slúži priložený napájací kábel s magnetickými kolíkmi. Štandard bezdrôtového nabíjania Qi v tomto prípade neuvidíte, ale vzhľadom na cenu je to pochopiteľné. A nabíjanie je s dodávaným káblom naozaj veľmi rýchle.

Hodinky môžu ísť s vami do bazéna

Huawei Watch Fit 3 sú vodotesné do tlaku 5 ATM. Koniec koncov, medzi ponúkanými režimami cvičenia nájdete aj plávanie v bazéne. Nie sú však určené na potápanie.

Funkcie Huawei Watch Fit 3

Huawei Watch Fit 3 možno vo všeobecnosti charakterizovať ako vydarené lifestylové hodinky. Sofistikované športové funkcie a štatistiky (ako napríklad v pokročilých modeloch od Garminu) tu neuvidíte. Vzhľadom na to, sú hodinky určené skôr nenáročným používateľom, ktorí chcú získať základný prehľad o svojom zdraví, športových aktivitách a spánku. Tento účel spĺňa dokonale.

Funkcie na sledovania zdravia

Prvú kategóriu tvoria funkcie určené na monitorovanie zdravia. Hodinky vám zmerajú srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Zvládnu aj monitorovanie vašej stresovej záťaže. Namerané hodnoty si môžete spätne prezerať aj v priebehu dňa prostredníctvom prehľadného grafu a treba poznamenať, že pre mňa boli verné skutočnosti. Na grafe bolo pekne vidieť časy, keď som zažívala viac stresu ako zvyčajne, a to sa odzrkadlilo na krivke.

Ak sa chcete počas dňa uvoľniť, môžete využiť krátke dychové cvičenia, ktorými vás hodinky prevedú.

Dychové cvičenia
Dychové cvičenia

Zaujímavou funkciou môže byť aj sledovanie príjmu kalórií, kde si nastavíte, koľko kalórií chcete za deň prijať, a potom ich postupne zadávate do aplikácie. Zároveň sa môžete priebežne informovať o tom, ako sa vám darí plniť vaše ciele. Kalórie môžete do aplikácie zadávať ručne, ale oveľa radšej som mala možnosť jednoducho naskenovať čiarový kód potraviny (napríklad tvarohu) a zadať veľkosť porcie.

Monitorovanie spánku

Hodinky sa dajú použiť aj na monitorovanie spánku v noci. Po prebudení si môžete zobraziť údaje o celkovej dĺžke spánku, dĺžke jednotlivých fáz a skóre spánku. Pri mojom testovaní som mala jedinú výhradu k zlému odhadu času spánku, čo sa často stáva pri konkurenčných modeloch inteligentných hodiniek. Hodinky Huawei Watch Fit 3 totiž vyhodnotili ako začiatok spánku aj čas strávený v posteli sledovaním televízie, čo skreslilo údaje približne o hodinu. Na druhej strane, údaje boli presnejšie ako v prípade hodiniek Honor Watch 4, ktoré počas dňa zistili spánok aj vtedy, keď k nemu nedošlo.

Hodinky ponúkajú aj základný budík. Žiaľ, nenájdete tu inteligentný budík, ktorý by vás zobudil počas ľahkej fázy spánku, ako to dokáže Amazfit GTS 4.

Monitorovanie športovej aktivity

Hodinky Huawei Watch Fit 3, samozrejme, nájdu využitie aj pri monitorovaní cvičenia. Na výber je viac ako 100 športových režimov. V závislosti od zvolenej aktivity, sa vám na displeji zobrazia rôzne údaje, napríklad aktuálna srdcová frekvencia, uplynulý čas alebo množstvo spálených kilokalórií.

Chôdza, beh, cyklistika a presnosť GPS

Pri chôdzi alebo behu máte prístup k údajom o kadencii, tempe a prejdenej/ubehnutej vzdialenosti. Podobne tempo a vzdialenosť nechýbajú ani pri monitorovaní jazdy na bicykli. Ak nosíte hodinky na plávanie, môžete získať informácie o preplávanej vzdialenosti. Pozitívne hodnotím aj presnosť GPS a vykresľovanie trasy na mape, ktoré u mňa zodpovedalo realite (hoci v zastavaných oblastiach má často odchýlku až 10 metrov).

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnotenie
4.1/5

Ak porovnám údaje o tepovej frekvencii s hrudným pásom, presnosť je špičková a líši sa maximálne o 2 až 3 tepy od toho, čo nameral hrudný pás.

Animované tréningy

Nájdete tu aj niekoľko rozcvičiek a strečingov (napríklad rozcvičku pred behom, rutinné strečingy a ďalšie), pri ktorých vám hodinky prostredníctvom prehľadnej animácie ukazujú, čo máte robiť. K dispozícii je aj slovný komentár (v angličtine). Ak vám však tieto komentáre nevyhovujú, môžete ich v nastaveniach vypnúť. Táto funkcia bola k dispozícii už v predchádzajúcej generácii.

Bežecké kurzy a tréningové plány

Hodinky obsahujú aj užitočné bežecké kurzy, ktoré môžu poslúžiť nielen začiatočníkom. Pri spustení kurzu vám hodinky ukážu, čo máte práve teraz robiť (napríklad rýchlu chôdzu), v akom rozsahu tepovej frekvencie sa máte pohybovať a ako dlho máte danú aktivitu vykonávať. Pri zóne srdcovej frekvencie sa v hornej časti displeja zobrazuje nielen príslušná farba, ale celý displej je aj podfarbený. Takto stačí pri behu na chvíľku pozrieť na hodinky, aby ste sa uistili, že ste v správnej zóne srdcovej frekvencie.

Pomocou mobilnej aplikácie Huawei Health si môžete nastaviť aj bežecký plán a potom sa nechať viesť hodinkami. Mobilná aplikácia pre vás vytvorí tréningový plán po tom, ako odpoviete na niekoľko základných otázok.

Bežecké tréningy
Bežecké tréningy

Prednastavené tréningy

Môžete si vybrať aj z prednastavených tréningov, pri ktorých vidíte, aké sú obľúbené, aby ste sa mohli rozhodnúť na základe toho.

Pri všetkých športových režimoch nájdete aj možnosť nastaviť cieľ z hľadiska uplynulého času alebo množstva spálených kilokalórií. Po jeho dosiahnutí vás hodinky upozornia. Pri tréningu HIIT je k dispozícii aj funkcia na nastavenie požadovaného intervalu cvičenia a odpočinku.

Zdravotný trojlístok

Jednou z hlavných funkcií hodiniek je takzvaný zdravotný trojlístok, ktorý sa zameriava na pohyb, spánok (alebo regeneráciu) a náladu/stres. Táto funkcia je podľa mňa veľmi dobre spracovaná. Môžete si nastaviť svoje osobné ciele (napr. zníženie hmotnosti alebo zlepšenie spánku) a na základe toho vytvoriť plán. Hodinky vás potom budú motivovať k plneniu menších cieľov, a teda aj toho väčšieho.

Sledovanie menštruačného cyklu

Ženy ocenia aj funkcie slúžiace na sledovanie menštruačného cyklu. V mobilnej aplikácii najprv zadáte údaje o svojom cykle. Potom si môžete priamo na hodinkách zobraziť svoj menštruačný kalendár s farebným zobrazením dátumu menštruácie, plodných dní a očakávanej menštruácie. Grafické znázornenie tejto funkcie považujem za veľmi vydarené a prehľadné.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Notifikácie a telefonické hovory

Hodinky Huawei Watch Fit 3 bez problémov zvládajú zrkadlenie oznámení z mobilného telefónu. Používatelia iPhonu si môžu len prezerať prichádzajúce správy, zatiaľ čo používatelia systému Android majú možnosť odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. V tomto ohľade sa hodinky nijako nelíšia od svojho predchodcu.

Rovnako ako v prípade hodiniek Watch Fit 2, je k dispozícii aj plnohodnotná funkcia volania, ktorá slúži rovnako používateľom Androidu aj iPhonu. Hovory možno vytáčať priamo z hodiniek a kvalita hovoru je slušná. Nemala som problém porozumieť druhej strane a aj volaný ma počul bez problémov.

Podobne ako pri iných hodinkách Huawei, aby ste mohli vytočiť hovor priamo z hodiniek, musíte si kontakt najprv uložiť medzi obľúbené kontakty v aplikácii Huawei Health. Klasický dialer tu, žiaľ, nenájdete (ten ponúkajú napríklad konkurenčné hodinky Honor Watch 4).

Z hodiniek môžete pohodlne telefonovať
Z hodiniek môžete pohodlne telefonovať

Počúvanie hudby

Smart hodinky sú vybavené úložiskom, ale jeho veľkosť som, žiaľ, nikde nenašla. Toto úložisko sa dá využiť na nahrávanie skladieb priamo do hodiniek a ich počúvanie offline. Táto funkcia je však opäť určená len pre používateľov systému Android. Do hodiniek si môžete nainštalovať aj aplikáciu Spotify Controller a ovládať Spotify v telefóne týmto spôsobom.

Hoci ide o pomerne malé a lacné zariadenie, má celkom slušný reproduktor. Vďaka tomu si môžete pokojne prehrávať hudbu na ruke, ak by ste chceli.

Ďalšie funkcie

Medzi pomerne doplnkové funkcie inteligentných hodiniek patrí zobrazenie predpovede počasia, funkcia Nájsť môj telefón, časovač alebo budík. Využiť môžete aj možnosť diaľkového ovládania spúšte fotoaparátu, čo sa môže hodiť pri spoločnom fotografovaní. Ale pozor, táto funkcia funguje len vtedy, keď sú hodinky spárované s telefónom HUAWEI s operačným systémom EMUI 8.1 alebo vyšším, alebo s iPhonom so systémom iOS 13.0 alebo vyšším.

Alternatívou je aplikácia Camera Opus v galérii aplikácií, ktorú som sa pokúsila nainštalovať na hodinky aj na telefón, ale z nejakého dôvodu sa mi ju nepodarilo sprevádzkovať.

Čo hodinkám chýba?

Na záver sa v krátkosti zmienim o tom, čo na hodinkách nenájdete. S hodinkami nemôžete bezkontaktne platiť, ani získať navigáciu. Z pochopiteľných dôvodov nie je možné hodinky spárovať s účtom Google. V galérii aplikácií som našla aspoň aplikáciu na synchronizáciu Kalendára Google, ale ostatné aplikácie pre účet Google, bohužiaľ, synchronizovať nemožno. Počítajte aj s nedostupnosťou aplikácií v podobe WhatsApp alebo FB Messenger. Tie sú však doménou skôr drahších hodiniek. Toto teda nie je kritika, len jednoduché konštatovanie.

Záver – komu by som smart hodinky Huawei Watch Fit 3 odporučila?

Hodinky Huawei Watch Fit 3 by som odporučila ľuďom, ktorí hľadajú cenovo dostupné inteligentné hodinky nabité funkciami. Za relatívne prijateľnú cenovku totiž dostanete vydarené zariadenie na monitorovanie zdravia a pohybu. Veľkou výhodou je "zdravotný trojlístok", ktorý vás veľmi pekne motivuje k plneniu vašich cieľov. Navyše, vďaka dlhej výdrži batérie určite nebudete musieť riešiť ich každodenné dobíjanie.

Huawei Watch Fit 3 vsádzajú na dizajn pripomínajúci drahšie hodinky Apple Watch. Vďaka dostatočne veľkému dotykovému AMOLED displeju sa pohodlne používajú a poteší vás aj pomerne vysoký maximálny jas až 1 500 nitov.

Kde kúpiť Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnotenie
4.1/5

Jedinou nevýhodou je, že prednastavené reakcie a prenos hudby fungujú len pre používateľov systému Android. Počítať môžete aj s tým, že s hodinkami nemôžete platiť. Ak pre vás tieto skutočnosti nie sú prekážkou, Huawei Watch Fit 3 môžu byť pre vás skvelou voľbou.

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch Fit 3
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Veľmi vydarené hodinky za skvelú cenu

Huawei Watch Fit 3 sú vydarené smart hodinky, ktoré ponúkajú funkcie monitorovania zdravia, pohybu a komunikácie. Na prvý pohľad určite zaujmú minimalistickým dizajnom pripomínajúcim drahšie hodinky Apple Watch a potešia aj dlhou výdržou batérie. Napriek veľmi prijateľnej cenovke ponúkajú veľké množstvo funkcií, ktoré oceníte počas dňa. Poďme sa pozrieť na to, ako obstáli v mojom testovaní.

Klady

 • Prehľadný displej
 • Vysoký maximálny jas
 • Dlhá výdrž batérie
 • Dizajn podobný Apple Watch
 • Podpora funkcie telefonovania

Zápory

 • Hodinkami nemožno platiť
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Prenos hudby len pre systém Android
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram