ITmix.cz logo

Recenzia: inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 4S

Silné stránky
 • Presné meranie športových aktivít
 • GPS
 • Monitorovanie spánku
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché používanie
 • Možnosť stiahnuť ďalšie aplikácie
 • Veľká výdrž batérie
Slabé stránky
 • Vyššia cena
 • Obmedzená možnosť odpovedať na správy alebo hovory

Hodinky Garmin Vivoactive 4S využijú amatérski aj profesionálni športovci. Kombinujú športový a elegantný vzhľad a ponúkajú množstvo senzorov na presné meranie športových aktivít. Môžete ich využiť aj na monitorovanie spánku. Operačný systém Garmin je v slovenčine, podporuje bezkontaktné platby a umožňuje sťahovanie ďalších aplikácií.

Balenie je príjemne malé a ľahké

Garmin Vivoactive 4S nám do redakcie dorazil v škatuli s rozmermi 11 × 10 × 10 cm. Celková hmotnosť balenia je 270 gramov. Hneď po vybalení z krabice nás hodinky na prvý pohľad zaujali svojím elegantným vzhľadom a minimalistickým farebným prevedením, ktoré je ideálne pre nežnejšie pohlavie.

Súčasťou balenia je:

 • samotné inteligentné hodinky,
 • nabíjací kábel
 • a návod na použitie.

Inteligentné hodinky sa pripevňujú na zápästie rovnako ako akékoľvek bežné hodinky. Dokonale padnú na zápästie s obvodom 11 až 17,5 cm. Tento variant je preto vhodnejší pre ženy. Muži pravdepodobne viac ocenia väčší model Garmin Vivoactive 4.

Výhodou je, že podobne ako iné inteligentné hodinky sa dá remienok ľahko vymeniť. Môžete si preto kúpiť viacero variantov líšiacich sa farbou alebo materiálom a meniť ich podľa svojich potrieb alebo aktuálnej nálady.

Technické parametre Garmin Vivoactive 4S

Tieto inteligentné hodinky vás na prvý pohľad zaujmú svojím okrúhlym ciferníkom s transflexným displejom. Jeho veľkou výhodou je fakt, že je perfektne čitateľný aj na ostrom slnku, vďaka čomu sú hodinky vhodné na najrôznejšie outdoorové aktivity.

Poteší vás aj dlhá výdrž batérie, ktorá dosahuje až 8 dní. Ďalšou výhodou je operačný systém Garmin OS, ktorý podporuje sťahovanie ďalších aplikácií a bezkontaktné platby Garmin Pay.

Vďaka podpore technológie ANT+ môžete inteligentné hodinky prepojiť s ďalšími športtestermi (napr. hrudnými pásmi). To sme, žiaľ, v rámci našej recenzie nemali možnosť otestovať.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,1" transflexný
Výdrž batérieAž 8 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel USB
PripojenieBluetooth, ANT+, GPS
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka40 × 40 × 12,7 mm
Hmotnosť bez remienka40 g

Hodinky s oceľovým rámikom a sklom Gorilla Glass

Na prvý pohľad vyzerajú inteligentné hodinky veľmi pekne a moderne. Nami testovaný variant kombinuje elegantné biele a ružové zlato, čo z neho robí skvelú voľbu najmä pre ženy. Model je však dostupný aj v pánskej verzii (napr. v sivej alebo čiernej farbe). Samotný ciferník je okrúhly, čím sa hodinky líšia napríklad od hodiniek Apple Watch, ktoré dlhodobo vsádzajú na štvorcový displej.

Hodinky Garmin Vivoactive 4S majú oceľový rámik, takže displej nepresahuje až k okrajom. Displej je tiež vybavený odolným tvrdeným sklom Gorilla Glass 3. generácie, ktoré vyniká pevnosťou a odolnosťou.

Remienok je silikónový a pýši sa ľahkou konštrukciou, ktorá je pohodlná aj pri dlhom nosení. Ocenia ho športovci aj ľudia, ktorí trpia alergiou na kov. Samotný remienok sa však dá ľahko vymeniť za iný podľa vašich aktuálnych potrieb.

Garmin Vivoactive 4S bez remienka váži 40 gramov. To z neho robí skôr ťažšie hodinky, ale stále to nie je nič zásadné (napr. Apple Watch 6 vážia 47 gramov). Ak je však pre vás hmotnosť prioritou, môžete sa poobzerať napríklad po hodinkách Xiaomi Amazfit GTS 2 mini, ktoré vážia len 19,5 gramu.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie
4.2/5

Ako uviesť inteligentné hodinky do prevádzky

Prvé spustenie týchto hodiniek Garmin je pomerne jednoduché a intuitívne. Najprv je potrebné zariadenie nabiť, medzitým si môžete do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Garmin Connect, ktorá je bezplatne dostupná na Google Play a App Store.

V aplikácii potom vyberiete, že chcete pripojiť nové zariadenie, a spustíte proces párovania. Obe zariadenia vás procesom párovania prevedú samy, takže sa nemusíte obávať, že by to bolo niečo zložité.

V mobilnej aplikácii hneď na začiatku nastavíte svoje osobné údaje, ako je pohlavie, výška a hmotnosť. Pre ženy je tu aj časť s informáciami o vašom menštruačnom cykle. Môžete si tiež nastaviť denné ciele pre počet spálených kilokalórií alebo počet prejdených krokov.

Na spárovanie sme použili iPhone 11 so systémom 15.0.1 a všetko prebehlo bez problémov.

Inteligentné hodinky sú vybavené aj technológiou ANT+, a preto umožňujú pripojenie k zariadeniu s touto technológiou. Zvyčajne ide o hrudné pásy, ktoré poskytujú presné údaje o vašej srdcovej aktivite.

Inteligentné hodinky používajú operačný systém Garmin OS

Inteligentné hodinky používajú operačný systém Garmin OS. Jeho výhodou je skutočnosť, že hodinky možno pripojiť k mobilným telefónom so systémom Android aj iOS. V tomto ohľade sa líšia od hodiniek Apple Watch, ktoré možno spárovať len s mobilným telefónom rovnakej značky.

Garmin OS je určený predovšetkým pre športovcov. Jeho ovládanie je pomerne jednoduché. Jeho výhodou je aj možnosť inštalácie ďalších aplikácií a podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay. Operačný systém podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať prípadnej jazykovej bariéry.

Do hodiniek Garmin Vivoactive 4S si môžete stiahnuť ďalšie aplikácie

Pomocou spomínanej mobilnej aplikácie Garmin Connect môžete spárovať inteligentné hodinky s mobilným telefónom a sledovať rôzne štatistiky. Samotná aplikácia je prehľadná a intuitívna. Môžete si napríklad zobraziť svoju aktuálnu tepovú frekvenciu, počet spálených kilokalórií a počet nádychov za minútu.

Ženy ocenia aj možnosť sledovať svoj menštruačný cyklus. K dispozícii sú aj údaje o počte prejdených krokov a ďalšie. Prostredníctvom aplikácie môžete svoje úspechy zdieľať s priateľmi. Prípadne si môžete vybrať jednu z dostupných výziev s odznakmi a pridať sa k nim, aby ste získali dodatočnú motiváciu. Výzva je napríklad založená na počte kilometrov, ktoré ste počas mesiaca nabehali. Po splnení výzvy získate odznak uvedený vo svojom profile.

Ak si chcete do svojho zariadenia stiahnuť ďalšie aplikácie, musíte si najprv do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Garmin Connect IQ (dostupnú aj pre systémy Android a iOS). Tam si potom môžete vybrať z dostupných aplikácií, ktoré sú prispôsobené pre rôzne športy. K dispozícii je aj možnosť stiahnuť si nové ciferníky hodiniek (napríklad s vianočnou tematikou). Hodinky si zároveň po nainštalovaní tejto aplikácie môžu automaticky stiahnuť niektoré ďalšie aplikácie. V našom prípade to bola aplikácia na sledovanie menštruačného cyklu.

Aplikácia Garmin Connect teda slúži na spárovanie hodiniek a telefónu a následné sledovanie vášho zdravotného stavu. Aplikácia Garmin Connect IQ slúži len na inštaláciu ďalšieho softvéru do inteligentných hodiniek.

Funkcie sú prispôsobené športovcom

Ako sme už naznačili, tieto inteligentné hodinky nájdu využitie najmä medzi športovcami. Ak chcete zariadenie používať na plnohodnotné posielanie správ, telefonovanie a celkovo uľahčenie života, vhodnejšie môžu byť iné inteligentné hodinky (napríklad Apple Watch 7).

Výhodou hodiniek je prepracované monitorovanie športových aktivít, ktoré je podporené množstvom senzorov.

Krokomer

Hodinky merajú počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Pri našom testovaní bol výsledok približne rovnaký ako ten, ktorý ukazuje aplikácia Zdravie v iPhone.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie
4.2/5

Meranie srdcovej frekvencie

Jednou zo základných funkcií inteligentných hodiniek je meranie srdcovej frekvencie. Aktuálnu hodnotu si môžete kedykoľvek zobraziť v štatistikách zdravia. Ak je vaša srdcová frekvencia v pokojovom režime príliš nízka alebo vysoká, zariadenie vás na túto skutočnosť upozorní.

Meranie srdcovej frekvencie je spoľahlivé
Meranie srdcovej frekvencie je spoľahlivé

Meranie okysličenia krvi

Túto funkciu sme na hodinkách spočiatku nemohli nájsť. Je to preto, že funkciu je potrebné najprv aktivovať v mobilnej aplikácii. Nájdete ju v časti Režim spánku, potom musíte prejsť na položku Pulzný oxymeter a aktivovať funkciu. Môžete si vybrať, či má zariadenie merať okysličenie krvi počas celého dňa, alebo len počas spánku.

Meranie je potrebné najprv povoliť
Meranie je potrebné najprv aktivovať

Monitorovanie počas spánku

Ak spíte so smart hodinkami, môžete si po prebudení zobraziť štatistiky spánku v mobilnej aplikácii. Hodinky dokážu zistiť, ako dlho ste boli v ľahkom, hlbokom a REM spánku. V noci oceníte funkciu Nerušiť, ktorá vypne všetky oznámenia. Štatistiky spánku sú prepracovanejšie než tie, ktoré ponúkajú základné hodinky Apple Watch. Novšie Garmin Vivoactive 5 ponúkajú okrem sledovania spánku aj monitorovanie zdriemnutia.

Bohužiaľ, merania nie sú úplne presné. Pri našom testovaní napríklad hodinky odhadli, že k zaspávaniu došlo približne o hodinu skôr, ako sa v skutočnosti stalo. Za spánok teda pravdepodobne považovali sledovanie programu v ľahu.

Môžete si nastaviť aj budík (základný, nie inteligentný, ktorý vás zobudí pri ľahkom spánku). Hodinky vás prebudia jemným vibrovaním na zápästí a potom si môžete vybrať, či chcete budík vypnúť, alebo ho nechať ešte 10 minút odpočívať.

Meranie VO2 max

Hodinky Garmin Vivoactive 4S vám pomocou svojich monitorov poskytnú aj pomerne presný odhad vášho VO2 max. Hodnota VO2 max je jedným zo spoľahlivých ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je táto hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa počas fyzickej námahy dostane do vašich svalov.

Početné režimy cvičenia

Hodinky Garmin Vivoactive 4S pravdepodobne najviac oceníte pri cvičení. Môžete si vybrať z množstva rôznych športov vrátane chôdze, behu, jazdy na bicykli, jogy, pilatesu alebo dokonca dýchania. U Garmin Vivoactive 5 nájdete aj funkcie pre vozíčkárov.

Inteligentné hodinky majú snímač GPS , takže ich môžete použiť aj na presné meranie vašich outdoorových aktivít. Po začatí takejto aktivity stačí chvíľu počkať, kým sa hodinky spoja so systémom GPS. Potom môžete začať so samotným športom. Na displeji sa zobrazí uplynulý čas od začiatku aktivity, vaše priemerné tempo a vzdialenosť. K dispozícii sú aj informácie o vašej aktuálnej srdcovej frekvencii vrátane interpretácie, v ktorej zóne sa vaša srdcová frekvencia nachádza.

Údaje sa však líšia v závislosti od konkrétnej fyzickej aktivity. Keď sme napríklad testovali inteligentné hodinky počas hodiny jogy, zobrazovali uplynulý čas a srdcovú frekvenciu. Okrem toho boli k dispozícii aj údaje o úrovni stresu a frekvencii dýchania.

Pri cvičení môžete aplikáciu jednoducho minimalizovať a používať inteligentné hodinky na čokoľvek iné.

Po skončení cvičenia si môžete v mobilnej aplikácii Garmin Connect zobraziť prehľadné štatistiky týkajúce sa vášho výkonu.

Ďalšou praktickou funkciou je skutočnosť, že zariadenie vás upozorní, aby ste vstali a išli sa prejsť, ak ste dlho nečinní. Túto funkciu však môžete vypnúť.

Meranie frekvencie dýchania

Zariadenie dokáže zisťovať aj frekvenciu vášho dýchania (počas dňa a počas spánku). Túto hodnotu môžete kedykoľvek skontrolovať.

Hodinky merajú frekvenciu vášho dýchania
Hodinky merajú frekvenciu vášho dýchania

Monitorovanie stresu

Hodinky merajú úroveň vášho stresu počas dňa. Ak by bola vaša úroveň stresu príliš vysoká, zariadenie vás upozorní a odporučí vám, aby ste chvíľu len dýchali.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie
4.2/5
Informujú vás, keď ste v strese
Informuje vás, keď ste v strese

Monitoruje váš menštruačný cyklus

Pre ženy je k dispozícii funkcia monitorovania menštruačného cyklu. Ale pozor. Táto funkcia nebola v hodinkách k dispozícii hneď od začiatku. Objavila sa až po nainštalovaní mobilnej aplikácie Garmin Connect IQ, ktorá sa stiahla sama. Ak ju nechcete používať, môžete ju odinštalovať pomocou aplikácie Garmin Connect IQ.

Hodinky vám zobrazia aktuálny deň vášho cyklu a môžete ich použiť aj na zaznamenávanie rôznych fyzických príznakov (napr. bolesti brucha, kŕče, únava...) a ďalších informácií (napr. týkajúcich sa vašej nálady, libida alebo sexuálnej aktivity). Podrobné informácie sú k dispozícii aj v mobilnej aplikácii Garmin Connect, kde si na začiatku nastavíte typ a dĺžku cyklu.

Funkcia batérie tela

Táto funkcia slúži na monitorovanie a vyhodnocovanie rovnováhy fyzickej námahy a regenerácie počas dňa. Na výpočet hodnoty funkcie využíva napríklad variabilitu srdcového tepu, stres, kvalitu spánku alebo vaše aktivity. Hodinky zvyčajne ukazujú vysokú hodnotu na začiatku dňa; s pribúdajúcim časom alebo po náročnom tréningu sa toto číslo znižuje.

Funkcia Body Battery
Funkcia Body Battery

Sledovanie pitného režimu

Hodinky vám tiež pomáhajú sledovať pitný režim. Deje sa to tak, že priamo na hodinkách zaznamenáte, že ste práve vypili pohár vody. Na konci dňa potom môžete ľahko zistiť, ako ste na tom.

Môžete sledovať pitný režim
Pitný režim môžete sledovať

Môžete odpovedať na prichádzajúce správy v obmedzenom rozsahu

Zariadenie vás tiež upozorní na prichádzajúce oznámenia z mobilného telefónu. Na prichádzajúcu správu môžete odpovedať rýchlou odpoveďou zo zoznamu prednastavených správ. Táto funkcia je však k dispozícii len vtedy, ak hodinky spárujete s mobilným telefónom so systémom Android. Majitelia zariadení so systémom iOS majú v tomto ohľade smolu.

Inteligentné hodinky vás môžu upozorniť aj na prichádzajúci hovor, ktorý môžete odmietnuť. Ak máte mobilný telefón so systémom Android, hodinky by mali podporovať aj funkciu odmietnutia textového hovoru.

Hodinky môžete používať na bezkontaktné platby

Hodinky SmartWatch môžete používať na bezkontaktné platby pomocou služby Garmin Pay. Ak je pre vás táto funkcia kľúčová, odporúčame skontrolovať zoznam bánk, ktoré v súčasnosti podporujú službu Garmin Pay.

Túto funkciu musíte najprv nastaviť v mobilnej aplikácii Garmin Connect. Pomocou nej jednoducho pridáte platobnú kartu a zvolíte heslo, ktoré zadáte vždy, keď budete chcieť funkciu používať. Týmto spôsobom je platobná karta chránená pred zneužitím.

Môžete ich použiť aj na ovládanie hudby

Pomocou hodiniek môžete pohodlne ovládať hudbu, ktorú máte v mobilnom telefóne (napr. v aplikácii Spotify). Prípadne si môžete stiahnuť skladby priamo do hodiniek a počúvať hudbu bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón. Kapacita internej pamäte je 3,5 GB. Vďaka technológii Bluetooth možno k zariadeniu jednoducho pripojiť bezdrôtové slúchadlá.

Ak chcete do hodiniek sťahovať skladby, musíte použiť mobilnú aplikáciu Garmin Connect a pripojiť hodinky k sieti Wi-Fi. Potom môžete do zariadenia sťahovať skladby prostredníctvom vybraných aplikácií (napr. Spotify alebo Deezer).

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie
4.2/5
K hodinkám môžete pripojiť slúchadlá
K hodinkám môžete pripojiť slúchadlá

Ďalšie funkcie inteligentných hodiniek

Ďalšou praktickou funkciou je aktuálna predpoveď počasia, ktorá je pekne spracovaná. Môžete tiež používať stopky, ktoré sú užitočné na meranie intervalov počas cvičenia.

Aktuálna predpoveď počasia
Aktuálna predpoveď počasia

Pokročilé senzory na monitorovanie vášho zdravia

Inteligentné hodinky využívajú niekoľko snímačov, ktoré pomáhajú monitorovať vaše zdravie a fyzickú aktivitu. Patria medzi ne:

 • snímač srdcovej frekvencie,
 • GPS,
 • Glonass (globálny satelitný systém určovania polohy, ktorý používa ruská armáda),
 • Galileo (európsky autonómny globálny satelitný systém určovania polohy),
 • barometrický výškomer (na určenie nadmorskej výšky),
 • kompas (na navigáciu),
 • gyroskop,
 • snímač kyslíka v krvi
 • a akcelerometer (na detekciu pohybu).

Konkurenčné hodinky Apple Watch 6 a Apple Watch 7 sú navyše vybavené elektrickým snímačom srdcovej frekvencie na generovanie EKG. Na druhej strane nie sú vybavené technológiami Glonass a Galileo, čo pravdepodobne ocenia outdooroví nadšenci.

Jas displeja sa automaticky prispôsobuje podmienkam

Inteligentné hodinky vo verzii 4S majú 1,1" transflexný displej. Rovnaké zariadenie je pritom dostupné aj vo väčšej verzii pre mužov, kde má displej uhlopriečku 1,3". Hodinky sú vybavené vždy zapnutým displejom Garmin Chroma Display™, ktorý je ľahko čitateľný aj na jasnom slnečnom svetle (hodinky automaticky upravujú jeho jas). Rozlíšenie displeja je 215 × 215 px.

Konkurenční výrobcovia inteligentných hodiniek sa zvyčajne spoliehajú na displeje LCD alebo AMOLED, ktoré sa môžu pochváliť krásnymi farbami a verným zobrazením úrovne čiernej. V prípade tohto modelu sa však dočkáte spomínaného transflexného displeja, ktorý síce nie je taký pekný na pohľad, ale na druhej strane je perfektne čitateľný aj na ostrom slnku. U novších Garmin Vivoactive 5 sa už stretnete s AMOLED displejom, čo je významná medzigeneračná zmena.

Palec hore dostávajú hodinky za sklo Gorilla Glass tretej generácie, ktoré chráni zariadenie pred najrôznejšími nárazmi a škrabancami.

Ak hľadáte hodinky s väčším displejom, môžeme vám odporučiť napríklad Apple Watch 7, ktoré majú vo verzii so 45 mm ciferníkom displej s uhlopriečkou 1,9 palca. Hodinky Amazfit GTS 2 pracujú s displejom s uhlopriečkou 1,65", zatiaľ čo verzia mini má displej s uhlopriečkou 1,55". Ak hľadáte hodinky s okrúhlym ciferníkom, môžete sa ešte poobzerať po hodinkách Xiaomi Mi Watch s uhlopriečkou 1,39".

Inteligentné hodinky vydržia na jedno nabitie až 8 dní

Veľkou výhodou týchto inteligentných hodiniek je určite dlhá výdrž batérie, ktorá môže dosiahnuť až 8 dní. Ak budete inteligentné hodinky používať so zapnutou navigáciou GPS, výdrž batérie bude oveľa nižšia (približne 18 hodín). Ak máte zapnutú aj hudbu, výdrž batérie môže byť približne 6 hodín.

Pri našom testovaní sme dosiahli výdrž batérie 6 dní a na inteligentných hodinkách sme rozhodne nešetrili. Napríklad hodinky Apple Watch 6 a 7 majú výdrž batérie len 18 hodín. Existujú však aj modely, ktoré na jedno nabitie vydržia ešte dlhšie. Sú to napríklad Xiaomi Amazfit GTS 2 mini, ktoré majú výdrž batérie až 14 dní.

Na nabíjanie slúži priložený USB kábel. Zariadenie môžete nabiť z 0 na 100 % približne za 2 hodiny. Samotnému systému nabíjania by sme však niečo vytkli. Konkurenčné modely často využívajú praktický magnetický kábel, ale pri týchto smart hodinkách dostanete úplne klasický kábel, ktorý sa pripája zo zadnej strany a hodinky potom musia počas nabíjania ležať na boku.

Na nabíjanie sa používa kábel USB
Na nabíjanie sa používa kábel USB

Hodinky sme testovali aj vo vode

Vodotesnosť symbolizuje jednu z kľúčových vlastností inteligentných hodiniek. Hodinky Garmin Vivoactive 4S majú vodotesnosť 5 ATM, takže si ich pokojne môžete vziať so sebou do sprchy alebo bazéna.

Môžete sa s ními dokonca sprchovať
Môžete sa s nimi dokonca sprchovať

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako dlho vydržia hodinky na jedno nabitie?

Hodinky Garmin Vivoactive 4S vydržia na jedno nabitie až 8 dní. Konkrétnu výdrž batérie však vždy ovplyvňuje spôsob používania zariadenia. Pri našom testovaní to bolo 6 dní.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie
4.2/5
Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie mobilného telefónu a inteligentných hodiniek použite mobilnú aplikáciu Connect, ktorá je k dispozícii bezplatne pre systémy Android aj iOS.

S ktorým mobilným telefónom sú inteligentné hodinky kompatibilné?

Inteligentné hodinky sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android a iOS.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Áno, inteligentné hodinky podporujú službu Garmin Pay, a preto ich možno používať na bezkontaktné platby. Túto technológiu však nemusia podporovať všetky banky.

Pre koho sú inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 4S vhodné?

Garmin Vivoactive 4S by sme odporučili predovšetkým ľuďom, ktorí to so športom myslia vážne a chcú si zaobstarať zariadenie s veľmi presným meraním športových aktivít. Veď hodinky Garmin sú určené predovšetkým na šport. Ak hľadáte zariadenie, ktoré vám uľahčí každodenný život, pravdepodobne vás viac zaujmú hodinky Apple Watch 7 (alebo lacnejšie Xiaomi Amazfit GTS 2, ktoré neponúkajú toľko funkcií).

Zariadenie zaujme širokou škálou športových aktivít, pri ktorých poskytuje veľmi presné merania. K dispozícii je aj nepretržité monitorovanie srdcového tepu a hodinky možno využiť aj na analýzu spánku. Nevýhodou je skutočnosť, že na prichádzajúce správy a hovory nie je možné odpovedať, ak máte mobilný telefón so systémom iOS. Majitelia zariadení so systémom Android si môžu vybrať aspoň zo zoznamu prednastavených odpovedí.

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivoactive 4S
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Summary

Hodinky Garmin Vivoactive 4S využijú amatérski aj profesionálni športovci. Kombinujú športový a elegantný vzhľad a ponúkajú množstvo senzorov na presné meranie športových aktivít. Môžete ich využiť aj na monitorovanie spánku. Operačný systém Garmin je v slovenčine, podporuje bezkontaktné platby a umožňuje sťahovanie ďalších aplikácií.

Klady

 • Presné meranie športových aktivít
 • GPS
 • Monitorovanie spánku
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché používanie
 • Možnosť stiahnuť ďalšie aplikácie
 • Veľká výdrž batérie

Zápory

 • Vyššia cena
 • Obmedzená možnosť odpovedať na správy alebo hovory
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.2/5 - (6 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 4S
 1. Pre mňa sklamanie plávanie v bazéne nepresne , čo sa týka hudby nedá sa nastaviť hlasitosť je to nastavene na maximum a stišiť sa nedá, výdrž batérie 4 dni snimač kyslika krvi už by som tu nebol viac by som ich asi nekupil za tie peniaze sa dá kúpiť aj lepší model ale Garmin je Garmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram