ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3

Silné stránky
 • Možnosť pripojenia k aplikácii Strava
 • Priaznivá cena
 • AMOLED displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Možnosť telefonovania
Slabé stránky
 • Neupozorňovanie na správy zo všetkých aplikácií
 • Z hodiniek možno vytočiť len 10 obľúbených kontaktov
 • Nezobrazuje emoji

Hľadáte cenovo dostupné smart hodinky so športovými aj lifestylovými funkciami? Hodinky Redmi Watch 3 sa môžu pochváliť dostatočne veľkým AMOLED displejom, prehľadným rozhraním a dlhou výdržou batérie. Prečítajte si, ako obstáli v našom teste a aké sú s nimi naše skúsenosti.

Často kladené otázky a odpovede

S ktorými mobilnými telefónmi možno spárovať inteligentné hodinky?

Hodinky Redmi Watch 3 možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 12.0 a vyššej.

Aký je rozdiel medzi hodinkami Redmi Watch 3 a Redmi Watch 3 Active?

Prvým rozdielom je cena. Hodinky Redmi Watch 3 stoja prakticky dvojnásobok toho, čo Redmi Watch 3 Active. Hodinky Redmi Watch 3 Active nie sú vybavené GPS, hodinky Redmi Watch 3 áno. Hodinky Watch 3 Active majú 1,83" displej, hodinky Watch 3 majú 1,75" displej. Líši sa aj typ displeja. Hodinky Watch 3 majú AMOLED displej, hodinky Watch 3 Active majú displej LCD. Redmi Watch 3 podporujú režim Always-On, variant Active nie. Hodinky Redmi Watch 3 Active ponúkajú funkciu vytáčania telefónneho čísla priamo na ciferníku, táto funkcia nie je v hodinkách Redmi Watch 3 k dispozícii.

Dokážu sa hodinky Redmi Watch 3 pripojiť k aplikácii Strava?

Áno. V aplikácii Mi Fitness prejdite do časti Profil a vyberte položku Pripojené aplikácie. Povoľte aplikáciu Strava a všetko autorizujte. Odteraz sa vaše aktivity namerané pomocou hodiniek budú automaticky odosielať aj do aplikácie Strava.

Obsah balenia a technické parametre

Smart hodinky Redmi Watch 3 sa predávajú v jednoduchej škatuľke, ktorá obsahuje samotné hodinky s remienkom, napájací kábel s proprietárnym konektorom a používateľskú príručku.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaTPU materiál
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,75" AMOLED displej
Výdrž batérieAž 12 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS
Operačný systémVlastný systém Xiaomi
Rozmery bez remienka42,6 × 36,6 × 10 mm
Hmotnosť bez remienka37 g

Prvý dojem? Dizajn pripomína hodinky Apple Watch

Keď sa nám hodinky Redmi Watch 3 prvýkrát dostali do rúk, ako prvé nás napadlo, odkiaľ výrobca čerpal inšpiráciu. Hodinky nápadne pripomínajú lacnejšiu napodobeninu hodiniek Apple Watch. Vzhľadom na nízku cenu nás neprekvapí, že sa stretávame s plastovým puzdrom. Celok však nevyzerá nekvalitne, práve naopak. Hodinky vyzerajú na svoju cenu celkom solídne. Na druhú stranu, novšie hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 ponúknu hliníkový materiál, ktorý pôsobí prémiovejšie

Remienok je vyrobený z materiálu TPU a používa rovnaký systém zapínania okolo zápästia ako hodinky Apple. Klasickú pracku teda na týchto hodinkách nenájdete. Čo sa týka veľkosti, remienok je vhodný pre zápästia s obvodom 13,5 až 20 cm. V našom prípade mal redaktor s úzkym zápästím hodinky nasadené až po poslednú dierku (problém môžu mať deti - napríklad mladí tínedžeri). Remienok sa dá v prípade potreby ľahko odpojiť od puzdra a vymeniť za iný.

Plastové vyhotovenie je spojené s príjemnou výhodou hmotnosti. Celé to váži 37 gramov a časom sme prakticky zabudli, že hodinky nosíme. Taktiež nemajú tendenciu prekážať pri bežných denných činnostiach alebo pri práci na počítači. Vďaka absencii kovovej spony si tiež napríklad nepoškriabete povrch notebooku a podobne.

Celkovo sú hodinky Redmi Watch 3 menšie ako hodinky Redmi Watch 3 Active. Vzhľadom na to sa v našom teste ukázalo, že model Active je vhodnejší napríklad pre seniorov alebo deti, ktorým sa bude väčšia veľkosť ľahšie používať.

Môžete si ich vziať do bazéna

Vďaka vodotesnosti 5 ATM si môžete vziať smart hodinky aj do bazéna. Počas sledovania plávania sa dotykový displej automaticky uzamkne. Zariadenie meria uplynulý čas, počet preplávaných metrov a dĺžok a množstvo spálených kilokalórií. Trochu prekvapivo hodinky počas plávania nezobrazujú aktuálnu tepovú frekvenciu. Ak teda chcete zostať v zóne tepovej frekvencie, hodinky to nemajú ako zistiť. Na druhej strane, lacnejší model Redmi Watch 3 Active plavecký režim vôbec neponúka.

Výrobca bohužiaľ neuvádza odolnosť voči prachu.

Svižný systém, s ktorým sa ľahko pracuje

Operačný systém smart hodiniek je svižný, vďaka čomu sa so zariadením ľahko pracuje. Nemá tendenciu zasekávať sa a jednotlivé funkcie sa spúšťajú takmer okamžite po stlačení príslušnej možnosti. Samozrejmosťou je aj podpora slovenčiny.

Základné senzory, ktoré zodpovedajú cene

Ani na spodnej strane hodiniek sa z pochopiteľných dôvodov nestretávame so žiadnymi prémiovými materiálmi. Ide o plastovú konštrukciu, ktorú dopĺňa niekoľko základných senzorov. Konkrétne ide o snímač srdcového tepu s meraním okysličenia krvi, akcelerometer na detekciu pohybu, gyroskop a geomagnetický senzor. Nechýba ani Beidou/GPS/GLONASS/Galileo/QZSS na určovanie polohy.

Pokročilé senzory v podobe napríklad teplomera tu nenájdete. V tomto prípade sa musíte poobzerať po hodinkách vo vyššej cenovej kategórii.

Až 12 dní na jedno nabitie

Silnou stránkou smart hodiniek je nepochybne výdrž batérie. Hodinky Redmi Watch 3 dostali do vienka 289 mAh batériu, s ktorou je reálne dosiahnuť až 12-dňovú výdrž na jedno nabitie. Na nabíjanie slúži priložený kábel s proprietárnym konektorom. S jeho pomocou dosiahnete plné nabitie približne za hodinu a pol.

Ako príklad uvedieme aktívnejší deň počas nášho testu, kedy hodinky namerali 2 hodiny športovej aktivity. Zapli sme aj nepretržité monitorovanie úrovne záťaže. Na hodinky sme prijali približne 20 oznámení z mobilného telefónu a raz sme ich použili na telefonovanie. V ten istý deň sme použili aj monitorovanie spánku. Funkcia stále zapnutého displeja zostala vypnutá. Po 24 hodinách takéhoto používania klesla kapacita batérie približne o 16 %. V tomto prípade sme sa dostali na úroveň približne týždňovej výdrže batérie. Ak budete zariadenie používať v skromnejšom režime, nie je problém dostať sa na 12 dní.

Napájací kábel
Napájací kábel

AMOLED displej v hlavnej úlohe

Hodinky Redmi Watch 3 sú vybavené 1,75-palcovým AMOLED displejom, ktorý je vybavený ochranným sklom s vrstvou proti odtlačkom prstov. Jeho maximálny jas je 600 nitov. Pri bežnom používaní je to úplne postačujúce. Za jasného počasia, keď slnečné lúče dopadajú priamo na displej hodiniek, však môžete mať s čitateľnosťou trochu problémy. Vždy si však môžete displej zatieniť druhou rukou (napríklad, ak si potrebujete súrne prečítať prichádzajúcu správu). Novšie Redmi Watch 4 majú o niečo väčší 1,97" displej.

Vďaka veľkosti displeja sa hodinky pohodlne používajú a prstom ľahko trafíte presne tú možnosť alebo funkciu, ktorú chcete stlačiť.

Redmi Watch 3 Active sa od týchto inteligentných hodiniek líšia okrem iného tým, že majú 1,83" LCD displej. Hodinky Redmi Watch 3 podporujú režim Always-On, variant Active nie. Automatické ovládanie jasu tu chýba a objavuje sa len na novších Xiaomi Redmi Watch 4.

Hodinky majú AMOLED displej
Hodinky majú AMOLED displej

Funkcie hodiniek Redmi Watch 3

Smart hodinky Redmi Watch 3 slúžia na základné sledovanie zdravia a pohybu. Možno ich použiť aj na komunikáciu, hoci zariadenie má v tomto smere určité medzery.

Kde kúpiť Redmi Watch 3
Redmi Watch 3
Hodnotenie
3.8/5

Základné funkcie sledovania zdravia

Podobne ako iné inteligentné hodinky, aj Redmi Watch 3 zvládnu sledovať počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Pre ešte väčšiu motiváciu sú k dispozícii pohybové krúžky, kde môžete sledovať, ako sa vám darí plniť ciele v oblasti prejdených krokov, spálených kilokalórií a minút cvičenia.

K dispozícii je aj funkcia nepretržitého monitorovania srdcového tepu. Priamo na hodinkách nájdete graf s časovými údajmi za celý deň (od polnoci do polnoci). Ak sa chcete pozrieť na dlhší časový úsek, je na to určená mobilná aplikácia.

Hodnoty namerané hodinkami však boli príliš vysoké. Napríklad počas bežnej práce s počítačom sa naša srdcová frekvencia pohybovala okolo 95 úderov za minútu, zatiaľ čo iné inteligentné hodinky nám v podobných situáciách bežne ukazujú srdcovú frekvenciu okolo 60 úderov za minútu. Dokonca aj pri bežnej chôdzi bez zadýchavania nám tep často vyskočil na 140 úderov za minútu. Keďže výsledky (aspoň podľa nášho názoru) lepšie odrážali realitu s lacnejšími hodinkami Redmi Watch 3 Active, usúdili sme, že ide pravdepodobne o problém konkrétneho kusu.

V ponuke funkcií nájdete aj možnosť merania aktuálneho okysličenia krvi alebo úrovne stresu, kde si môžete nastaviť, či má ísť o meranie na požiadanie alebo celodenné meranie. My sme sa rozhodli pre druhú možnosť, aby sme zistili, ako krivku ovplyvňujú bežné aktivity. Väčšinou bola krivka úrovne stresu počas dňa pomerne stabilná, a hoci sme zaznamenali niekoľko veľmi krátkodobých výkyvov, nedokázali sme určiť, čím mohli byť spôsobené (niektoré z nich sa vyskytli uprostred noci). Možno to teda bola chyba.

Monitorovanie spánku

Ak budete mať hodinky v noci na zápästí, budú automaticky monitorovať váš spánok. Po prebudení sa môžete tešiť na údaje týkajúce sa jeho trvania a priemernej srdcovej frekvencie. Ak chcete sledovať aj jednotlivé fázy spánku, budete musieť na hodinkách najprv zapnúť pokročilé sledovanie (pre nás trochu prekvapivo). Čo sa týka výsledkov, zistili sme, že čas zaspávania zodpovedá skutočnosti. Podobne aj hodnotenie spánku v mobilnej aplikácii bolo porovnateľné s tým, ako sme sa cítili po prebudení. Výsledky merania srdcovej frekvencie boli pravdepodobne nepresné, ako sme spomínali v recenzii vyššie.

Monitorovanie športovej aktivity

Smart hodinky môžete, samozrejme, používať na monitorovanie svojich športových aktivít. Zariadenie podporuje monitorovanie viac ako 120 rôznych aktivít. Hodinky môžete priamo nastaviť tak, aby vás upozornili, keď splníte určitý cieľ (napríklad uplynulý čas alebo vzdialenosť prekonanú počas behu), čo je príjemné. Môžete byť upozornení aj vtedy, keď dosiahnete nastavenú zónu srdcovej frekvencie, ak si ju chcete strážiť a zostať v určitom rozmedzí.

Priamo na hodinkách nájdete 10 bežeckých tréningov, ktoré vám ukážu, čo práve robíte (napr. ľahká chôdza, šprint, atď.). Hodinky vás na zmeny intenzity upozornia vibrovaním na zápästí.

10 bežeckých tréningov
10 bežeckých tréningov

Na rozdiel od hodiniek Redmi Watch 3 Active sú hodinky vybavené systémom GPS na určenie vašej polohy. To znamená, že napríklad pri behu alebo chôdzi zaznamenajú vašu trasu bez toho, aby ste potrebovali mobilný telefón. Hodinky sme testovali počas chôdze. V porovnaní s drahšími hodinkami im pripojenie k GPS trvalo o niečo dlhšie (čo je vidieť na mape so záznamom aktivity). Samotné určenie trasy, ktorá bola v čiastočne zastavanej oblasti, však bolo adekvátne a hodinky mapovali trasu, ktorú sme prešli, pomerne spoľahlivo. Menšiu výhradu máme opäť k príliš vysokej tepovej frekvencii, ale ako sme spomínali, môže to byť chyba konkrétneho kusu.

Sledovanie menštruačného cyklu

Pre ženy je priamo v hodinkách k dispozícii funkcia sledovania menštruačného cyklu, v ktorej si môžete zobraziť kalendár zobrazujúci pravdepodobné plodné dni, dátumy ovulácie a menštruácie. V mobilnej aplikácii si môžete nastaviť, koľko dní vopred chcete, aby vás hodinky upozornili na blížiaci sa dátum menštruácie alebo ovulácie, čo môže byť pomôcka nielen vtedy, ak sa snažíte otehotnieť a chcete mať svoj cyklus na pamäti.

História hovorov
História hovorov

Upozornenia a telefonické hovory

Smart hodinky vás počas dňa upozorňujú na prichádzajúce správy z mobilného telefónu. Trochu prekvapivo si najprv musíte v mobilnej aplikácii vybrať, z ktorých aplikácií chcete dostávať notifikácie. To by nebol problém, keby zoznam skutočne obsahoval všetky aplikácie, ktoré máte v telefóne. V našom prípade napríklad chýbala komunikačná aplikácia Slack a hodinky nás neupozorňovali na žiadne prichádzajúce správy z nej. Ďalšou nevýhodou je, že nemôžete odpovedať na prichádzajúce správy.

Hodinky majú problém so správnym zobrazovaním emoji. Namiesto toho zobrazujú len prázdny štvorec. Na prichádzajúcu správu vás upozornia pomerne silnou vibráciou na zápästí. Ak máte ruku na stole, je to dosť hlasité (čo môže byť problém napríklad pre deti v škole). Riešením je zapnutie režimu Nerušiť, to však potom robí inteligentné hodinky trochu zbytočnými.

Smart hodinky sú vybavené reproduktorom a mikrofónom, a preto sa dajú použiť na zrkadlenie telefónnych hovorov. Hovor je možné vytočiť priamo z hodiniek, má to však háčik. Nikde nenájdete numerickú klávesnicu, na ktorej by ste mohli jednoducho vytočiť požadované telefónne číslo. Kontakt si musíte najprv pridať do obľúbených položiek v mobilnej aplikácii (môžete ich však pridať len 10). Tieto obľúbené kontakty potom môžete vytáčať z hodiniek. Funkcia tak slúži skôr na ukladanie rodinných príslušníkov alebo naozaj často volaných čísel. Prípadne môžete ešte kliknutím vytočiť hovor v prípade, že ste ho zmeškali. Samotná kvalita hovoru je potom dostatočná a ani my, ani druhá strana sme nemali problém s porozumením.

Klasické vytáčanie sa prekvapivo nachádza aj na lacnejších hodinkách Redmi Watch 3 Active. Je preto záhadou, prečo výrobca túto funkciu neimplementoval do drahšieho modelu.

Hodinky si pamätajú aj vašu bezpečnosť. Ak si v mobilnej aplikácii nastavíte núdzový kontakt, môžete ho v krízovej situácii vytočiť trojnásobným stlačením bočného tlačidla za sebou. Aby však táto funkcia fungovala, musíte mať v blízkosti pripojený mobilný telefón. To môže byť užitočné, ak napríklad hodinky dáte deťom a uložíte jedného z rodičov ako SOS kontakt. Takto môžu v krízovej situácii vytočiť vaše číslo, aj keď majú svoj mobilný telefón napríklad vo vrecku batohu.

Ovládanie hudby

Prostredníctvom smart hodiniek môžete ovládať hudbu, ktorá práve hrá na vašom mobilnom telefóne (napríklad počas behu, keď počúvate skladby v slúchadlách). Môžete pozastaviť, znovu spustiť a prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí predpoveď počasia, budík, stopky, časovač, kompas, baterka a funkcia Nájsť môj telefón. Hodinky môžete použiť aj na ovládanie uzávierky fotoaparátu mobilného telefónu, keď je zapnutý (napríklad pri fotografovaní skupinovej fotografie pomocou statívu). Hodinky môžete použiť aj na ovládanie hlasového asistenta Alexa.

Kde kúpiť Redmi Watch 3
Redmi Watch 3
Hodnotenie
3.8/5

Záver – komu by sme hodinky Redmi Watch 3 odporučili?

Smart hodinky Redmi Watch 3 by sme odporučili ľuďom, ktorí hľadajú základnejšie vybavenie. Môžu byť vhodné aj pre deti, hoci by sme odporúčali vopred skontrolovať, či im remienok sadne na zápästie. Keďže hodinky nemajú žiadne ďalšie funkcie na sledovanie polohy detí alebo dokonca funkciu počúvania, možno ich odporučiť starším deťom, ktoré túžia po inteligentných hodinkách (a rodičom, ktorí hľadajú cenovo dostupný model).

Zariadenie má svoje nedostatky, na druhej strane zaujme rozumnou cenovkou. Poslúži vám na sledovanie tepovej frekvencie, cvičenia, spánku a menštruačného cyklu. Využiť môžete aj funkciu telefonovania, priamo z hodiniek však možno vytočiť len 10 obľúbených kontaktov.

Samozrejmosťou sú notifikácie prichádzajúcich správ, aj keď si, bohužiaľ, nemôžete nastaviť upozornenia na správy zo všetkých aplikácií v telefóne (v našom prípade nám chýbala napríklad aplikácia Slack používaná na prácu).
Výhodou smart hodiniek je pomerne dlhá výdrž batérie, ktorá sa môže vyšplhať až na 12 dní. Nechýba ani možnosť prepojenia s populárnou aplikáciou Strava.

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.8

Cenovo dostupné hodinky pre dospelých a deti

Hľadáte cenovo dostupné smart hodinky so športovými aj lifestylovými funkciami? Hodinky Redmi Watch 3 sa môžu pochváliť dostatočne veľkým AMOLED displejom, prehľadným rozhraním a dlhou výdržou batérie. Prečítajte si, ako obstáli v našom teste a aké sú s nimi naše skúsenosti.

Klady

 • Možnosť pripojenia k aplikácii Strava
 • Priaznivá cena
 • AMOLED displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Možnosť telefonovania

Zápory

 • Neupozorňovanie na správy zo všetkých aplikácií
 • Z hodiniek možno vytočiť len 10 obľúbených kontaktov
 • Nezobrazuje emoji
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3
Redmi Watch 3
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram