Najlepšie smart hodinky Huawei: porovnávací test a recenzie

Často kladené otázky a odpovede

Čo je charakteristické pre hodinky Huawei?

Smart hodinky Huawei sú cenovo dostupné a ponúkajú množstvo sofistikovaných funkcií. Zvládnu monitorovanie zdravia, športu a dokonca aj komunikáciu. Vzhľadom na obmedzený rozsah funkcií pre používateľov iPhonu sa viac zameriavajú na používateľov systému Android. V ponuke sú lacné inteligentné hodinky so základným rozsahom funkcií aj pokročilé modely vyrobené z prémiových materiálov.

Koľko stoja smart hodinky Huawei?

Najlacnejšie inteligentné hodinky Huawei sa pohybujú na cenovej úrovni 100 eur. Najdrahšie modely sú k dispozícii za približne 800 eur. Sumy sú uvedené k augustu 2023.

Aké sú rozdiely medzi produktami pre ženy a mužov?

Hodinky Huawei pre ženy a mužov sa v mnohom líšia. Na prvý pohľad si môžete všimnúť rozdiel v ich veľkosti a dizajne. Modely pre ženy sú kompaktnejšie a spoliehajú sa na farby, ktoré sú u dám obľúbené. Jednotlivé inteligentné hodinky sa však líšia aj v iných ohľadoch. Menšie hodinky spravidla dosahujú nižšiu výdrž batérie. Niekedy sú tiež vyrobené z rôznych materiálov. A ďalší rozdiel môže spočívať vo veľkosti úložiska.

Aké aplikácie budete používať na spárovanie s mobilným telefónom?

Spárovanie hodiniek s mobilným telefónom sa líši podľa zariadenia. V prípade iPhonu stačí prejsť do App Store a stiahnuť si aplikáciu Huawei Zdravie. Používatelia telefónov so systémom Android si musia najprv stiahnuť aplikáciu Huawei AppGallery prostredníctvom webového prehliadača a až potom si stiahnuť aplikáciu Huawei Health do svojho mobilného telefónu.

Podporujú smart hodinky Huawei bezkontaktné platby?

K augustu 2023 platí, že u nás smart hodinkami Huawei platiť nemôžete. Huawei Pay v súčasnosti podporuje iba platobné karty od čínskej spoločnosti UnionPay.

O smart hodinkách Huawei: aké sú ich výhody?

Inteligentné hodinky Huawei sú medzi používateľmi obľúbené. A niet divu. Sú to cenovo dostupné zariadenia, ktoré zaujmú odolnými materiálmi, širokou škálou funkcií a bezproblémovou prevádzkou.

Hodinky sa skvele hodia na základné monitorovanie vášho zdravia a pohybu. Ak sa rozhodnete pre drahšie modely, môžete využívať aj pokročilé funkcie, ako je EKG, laktátový prah a analýza arteriálnej tuhosti.

Vybrané modely ponúkajú aj plnú konektivitu s telefónom. Niektoré hodinky navyše umožňujú inštaláciu eSIM, takže pomocou nich môžete komunikovať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón.

Niektoré funkcie sú určené len pre systém Android

Smart hodinky Huawei sú zamerané skôr na používateľov zariadení so systémom Android, pre ktorých je k dispozícii širšia ponuka funkcií. Môžete napríklad využiť prednastavené odpovede na prichádzajúce správy, a teda odpovedať na ne týmto spôsobom. Hodinky Huawei Watch 3 Pro navyše umožňujú pohodlne vyťukať správu priamo na klávesnici hodiniek.

Na každých hodinkách nájdete interné úložisko s rôznou kapacitou, ktoré môžete využiť na ukladanie skladieb a ich počúvanie offline. Aj táto funkcia je však dostupná len pre používateľov zariadení so systémom Android.

Ďalšia praktická funkcia potom spočíva v podpore máp alebo navigácie. Používatelia so systémom Android si môžu do svojho mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Petal Maps a potom sa pomocou hodiniek navigovať do cieľa.

Kedy si (ne)kúpiť smart hodinky Huawei

Smart hodinky Huawei odporúčame kúpiť, ak:

Na druhej strane si smart hodinky Huawei nekupujte, ak:

Dámske smart hodinky Huawei sú kompaktnejšie

Inteligentné hodinky Huawei pre ženy vsádzajú na kompaktnejšie rozmery, ktoré lepšie sedia na ženskom zápästí. Napríklad v prípade Huawei Watch GT 3 má dámska verzia hodiniek šírku ciferníka 42 mm, zatiaľ čo pánska verzia má šírku ciferníka 46 mm. Dámske modely hodiniek potom pracujú s dizajnom, ktorý je všeobecne obľúbený u nežnejšieho pohlavia. Patrí medzi ne kombinácia bielej, zlatej a ružovozlatej farby. Vybrať si môžete aj z rôznych remienkov, medzi ktorými nájdete kovové, kožené a silikónové varianty.

Nevýhodou niektorých dámskych modelov je potom obmedzená výbava. Môžete sa preto stretnúť s batériou s nižšou kapacitou, ale aj s odlišnými materiálmi. Napríklad pri Huawei Watch GT 3 Pro je pánska verzia vyrobená z titánu, dámsky variant sa spolieha na keramiku. Z hľadiska funkcií sa však dámske a pánske hodinky nelíšia.

Pánske smart hodinky Huawei sa spoliehajú na robustnú konštrukciu

Ako sme už načrtli, smart hodinky Huawei pre mužov bývajú vo všeobecnosti robustnejšie a ťažšie. Vďaka tomu vyzerajú lepšie na väčšom mužskom zápästí. Rovnako ako v prípade dámskych modelov, sú zvyčajne k dispozícii spolu s rôznymi variantmi remienkov. Pokiaľ ide o farby, pravdepodobne si budete vyberať z neutrálnych odtieňov, ktoré často kombinujú čiernu a sivú farbu.

My sme mali možnosť otestovať Huawei Watch Fit 2 v dizajne, po ktorom siahnu skôr ženy. Hodinky sú však dostupné aj v iných farebných variantoch, preto ich zaraďujeme medzi modely pre mužov.

Najlepšie smart hodinky Huawei

Pri výbere inteligentných hodiniek Huawei musíte zvážiť, na čo ich chcete primárne používať. Preto sme z našich recenzií vybrali modely, ktoré sú vhodné na komunikáciu, pokročilé monitorovanie zdravia a nechýbajú ani hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu.

Huawei Watch 4

Najlepšie na komunikáciu
Silné stránky
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Certifikovaná odolnosť
 • Plynulé užívateľské prostredie
 • Pokročilé zdravotné funkcie
 • Korunka na ovládanie
 • Podpora eSIM a hovorov
Slabé stránky
 • Kratšia výdrž batérie
 • Žiadna podpora platieb
 • Titánový remienok nesedí každému
 • Rozdiel vo verziách je skôr kozmetický

Smart hodinky Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro ponúkajú atraktívny dizajn, širokú škálu funkcií a zaujímavé nástroje pre každodenný život. Zo zápästia a priloženého prsta zaznamenávajú EKG a určujú tuhosť vašich tepien. Vďaka súhrnu zdravotného stavu získate komplexný prehľad o svojom zdraví a popis jednotlivých hodnôt za 60 sekúnd.

Medzi monitorovanými športovými aktivitami nájdete klasiku, ako je beh a cyklistika, ale narazíte aj na menej tradičné činnosti, ako sú bojové umenia, in-line korčuľovanie alebo tanec. Vďaka ochrane IP68 hodinky podporujú aj vodné športy vrátane šnorchlovania, plávania, triatlonu a ďalších disciplín. V našej recenzii sme pre vás pripravili podrobný popis oboch hodiniek, ako aj zhrnutie ich hlavných rozdielov.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Huawei Watch GT 3 Pro

Najlepšie na monitorovanie zdravia
Silné stránky
 • Solídne spracovanie
 • Možnosť potápania
 • Meranie EKG
 • Meranie laktátového prahu
 • Špeciálne funkcie pre golfistov
Slabé stránky
 • Absencia bezkontaktných platieb
 • Obmedzená dostupnosť funkcií pre iPhone
 • Komplikované párovanie
 • Vybavenie menšej verzie je menšie, ako by sme očakávali

Hodinky Huawei Watch GT 3 Pro vynikajú špičkovým spracovaním a odolnosťou IP68. Môžete si vybrať titánový alebo keramický variant. Hodinky majú veľký AMOLED displej s funkciou Always-On. Okrem základných ukazovateľov zvládnu aj meranie EKG, analýzu arteriálnej tuhosti a meranie laktátového prahu.

Okrem toho sa dajú použiť na plnohodnotné telefonovanie. Používatelia telefónov so systémom Android môžu navyše na prichádzajúce správy reagovať prednastavenými odpoveďami, ktorých znenie si môžu sami určiť. Poteší vás aj slušná výdrž batérie, ktorá dosahuje až 14 dní v prípade pánskej verzie a 7 dní v prípade dámskeho variantu.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Huawei Watch Fit 2

Skvelý pomer ceny a kvality
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 variatny remienka
 • Možnosť telefonovania
 • Podpora prednastavených odpovedí (len pre Android)
 • Podpora slovenčiny
 • Dostupná cena
Slabé stránky
 • Komplikované párovanie s Android telefónom
 • Niektoré funkcie sú k dispozícii len v systéme Android

Smart hodinky Huawei Watch Fit 2 monitorujú váš srdcový tep, okysličenie krvi a spánok. Okrem toho ich môžete používať aj na plnohodnotné telefonovanie. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu navyše odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Okrem toho poteší aj ich elegantný dizajn, nízka hmotnosť, solídna výdrž batérie a prehľadné rozhranie.

Celkové hodnotenie
4.0/5

1 odpoveď na “Najlepšie smart hodinky Huawei: porovnávací test a recenzie”

 1. Vlado píše:

  Mam samsung s23 a hodinky gt3 pro. Pri pocuvani hudby viem hudbu na mobile ovladat len ked mam mobil zapnuty . Ked mi zhasne dysplej tak po takej minutke sa mi uz neda ovladat hudba v mobile. Ale staci dat mobil na nabijacku alebo rozvietit len zamknutu obrazovku na mobile a ovladat sa uz da. Neviete mi niekto poradit? Dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *