ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 265

Silné stránky
 • Jasný AMOLED  displej so sýtymi farbami
 • Dotykové ovládanie
 • Desiatky športových režimov
 • Solídna výdrž batérie
 • Mnoho bežeckých ukazovateľov
 • Vodotesnosť 5 ATM (50 m)
 • Hudobný prehrávač s 8GB pamäťou
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Vyššia cena
 • Plastové telo hodiniek

Nové modely bežeckých hodiniek Garmin Forerunner 265 a 265s zaujmú najmä AMOLED displejom s dotykovým ovládaním, ale aj ešte väčším množstvom ukazovateľov, senzorov a štatistík pre beh a ďalšie športy z vyšších modelových radov, čím dokonale dopĺňajú dvojkovú radu Forerunner. Dôležité čísla a grafy sú navyše krásne viditeľné priamo na hodinkách, a to aj na priamom slnečnom svetle. Model 265s ("s" tu znamená small) je vďaka svojmu o 4 mm menšiemu priemeru vhodnejší pre tenšie zápästia. Preto si nájde svojich zákazníkov najmä medzi ženami. Inak sú modely 265 a 265s funkčne identické.

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi Garmin Forerunner 265 a 265S?

Rozdiel je najmä vo veľkosti: model 265S má priemer ciferníka 42 mm, zatiaľ čo model 265 má priemer 46 mm. Väčší model je teda aj z hľadiska farebných kombinácií a šírky remienka - 22 mm - zameraný skôr na mužov. Menší model 265S so šírkou remienka 20 mm si budú vyberať skôr ženy. Rozdiel je aj vo výdrži batérie, ktorá je pri modeli 265S o niečo dlhšia.

Stojí upgrade z modelu forerunners 255 za to?

Záleží na tom, nakoľko sú pre vás dôležité parametre ako kvalita displeja, režim always-on a dotykové ovládanie. Pretože dotykový displej nového modelu 265 je krásne ostrý a farby sú neuveriteľne sýte. Z tohto dôvodu však režim always-on pomerne rýchlo vybíja batériu a mnohí budú radšej používať na zapnutie displeja pohyb zápästia.

Samotný výrobca uvádza, že pri bežnom používaní, keď hodinky štandardne vydržia 13 dní, sa výdrž batérie pri používaní režimu always-on skráti na 5 dní. V našom redakčnom teste sme mali veľmi podobnú skúsenosť a skutočne sme pocítili skrátenie výdrže pri zapnutí tejto funkcie.

Zároveň oceníte aj niekoľko nových funkcií pre bežcov. Ak predsa len uprednostňujete aktívny, vždy zapnutý displej, ovládanie hodiniek pomocou tlačidiel a preferujete čo najdlhšiu výdrž batérie, vyberte model 255. Ďalším dôvodom na upgrade je celý rad nových funkcií na meranie bežeckého výkonu - napríklad tréningovej pripravenosti alebo dynamiky behu. Model 265 preberá mnohé funkcie z vyššej generácie predchádzajúceho modelu Garmin Forerunner 955.

Môžete prijímať hovory a odpovedať na správy pomocou hodiniek?

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Používatelia telefónov so systémom Android na ne môžu odpovedať pomocou prednastavených textových odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov iPhonu. Na prijatie hovoru budete potrebovať smartfón kvôli absencii hlasitého odposluchu.

Balenie hodiniek Garmin Forerunner 265

Hodinky sa dodávajú v balení Garmin - v malej sivej škatuľke, v ktorej okrem hodiniek so silikónovým remienkom nájdete len to najnutnejšie - napájací kábel a príručky.

Technické parametre Garmin Forerunner 265 a 265S

Najzaujímavejšou vecou na hodinkách je AMOLED displej, ktorý hodinky Garmin Forerunner 265 a 265S dokonale oživil. Na AMOLED displeji svietia jednotlivé pixely, vďaka čomu má skvelý kontrast a vykreslenie čiernej farby. Transreflexný displej MIP (používaný v hodinkách Garmin Forerunner 255 a 255s) využíva na lepšiu viditeľnosť odraz denného svetla a za zníženej viditeľnosti potrebuje podsvietenie.

Displej s rovnakou technológiou používajú napríklad aj hodinky vyššej triedy Forerunner 965 alebo Garmin EPIX 2 či Garmin Venu 2 a Garmin Venu 2+.

Z technologického hľadiska majú hodinky množstvo funkcií, ktorými sa v predchádzajúcich generáciách mohli pochváliť len vyššie rady - napríklad Garmin Forerunner 955.

Parametre Garmin Forerunner 265

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 5 ATM (vhodné na plávanie)
Displej1,3" AMOLED
Výdrž batérieAž 13 dní (20 hodín s GPS)
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka46,1 × 46,1 × 12,9 mm
Hmotnosť bez remienka47 g

Parametre Garmin Forerunner 265S

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
TrvanlivosťVodotesnosť 5 ATM (vhodné na plávanie)
Displej1,1" AMOLED
Výdrž batérieAž 15 dní (20 hodín s GPS)
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka41,7 × 41,7 × 12,9 mm
Hmotnosť bez remienka39 g

Spracovanie hodiniek

Na prvý pohľad sa model 265 veľmi podobá na Garmin Forerunner 255. Testovali sme čiernu verziu, ktorá na zápästí vyzerá veľmi dobre a veľkosť (priemer ciferníka 46 mm) je tak akurát pre mužov s priemerným zápästím. Muži s väčším zápästím možno radšej siahnu po niektorom z robustnejších modelov Garmin Fenix. Pre ženy je potom ideálny model 265S, ktorý je z hľadiska funkcií identický, ale má menší priemer 42 mm.

Nami testované biele vyhotovenie modelu 265S vyzerá na ženskej ruke pekne a menšia veľkosť bude vyhovovať každému, kto uprednostňuje kompaktné, nenápadné hodinky pred odvážnym, športovým modelom.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

Displej je chránený sklom Corning Gorilla Glass, ktoré zaručuje odolnosť, keď sa s hodinkami vydáte na nejaké dobrodružstvo, napríklad na trailový beh.

Rámček hodiniek je vyrobený z polyméru vystuženého vláknami, čo je len plast, a to je škoda. Hodinkám v tejto cenovej kategórii by prospelo prémiovejšie vyhotovenie. V porovnaní napríklad s hodinkami Apple Watch vyzerajú hodinky jednoducho lacnejšie, hoci si Garmin dal na ich spracovaní záležať.

Apple Watch sú však skôr lifestylové hodinky do mesta, v prípade Forerunnerov je jednoducho všetko podriadené športovému výkonu. Vďaka použitým materiálom sú hodinky príjemne ľahké (len 47 gramov, v prípade modelu 265S dokonca 39) a na ruke ich takmer necítite. A koniec koncov, pravdepodobne ich nebudete nosiť k obleku alebo šatám.

Silikónový remienok má dve vrstvy, čo hodinkám dodáva zaujímavý nádych, keďže druhá vrstva je v kontrastnej farbe. Remienok je tiež veľmi pohodlný na ruke. Samozrejme, možno ho ľahko vymeniť vďaka systému Quick-Release. Vďaka šírke 22 mm (alebo 20 mm v prípade modelu 265S), ktorá zostáva rovnaká ako pri predchádzajúcej generácii, môžete pri upgrade-u použiť ďalší remienok alebo si ponechať svoj obľúbený.

Po obvode hodiniek nájdete 5 tlačidiel, pričom tlačidlo štart/stop vpravo hore je väčšie a má kontrastný nápis RUN na boku (popis na ciferníku zostáva štart/stop, takže ide skôr o dizajnový prvok, ktorý ocenia vášniví bežci). Zároveň je tlačidlo vďaka väčšej veľkosti a oválnemu tvaru pohodlné na nahmatanie, napríklad aj v rukaviciach.

Aký je rozdiel medzi Garmin Forerunner 265 a 255?

Dvašesťpäťky v porovnaní s modelom Forerunner 255:

 • sú vybavené AMOLED displejom (hlavná zmena),
 • rovnako veľké,
 • o niečo ľahšie,
 • majú dvojvrstvový remienok
 • a zväčšené tlačidlo RUN.

Príjemnou funkčnou zmenou je prítomnosť otvorov na nastavenie veľkosti po celom remienku, čo umožňuje väčšiu variabilitu pri nastavovaní veľkosti (a nasadenie hodiniek napríklad cez bundu alebo na riadidlá bicykla). Toľko k dizajnovým zmenám, inak sú si hodinky veľmi podobné.

Hlavný rozdiel spočíva v spomínanom AMOLED displeji. Rozdiel oproti MIP na modeli 255 je obrovský. Forerunner 265 doslova žiari, všetky farby v grafoch sú jasné a vyzerá to naozaj úžasne. Najmä ak prejdete priamo z modelu 255 alebo iného modelu bez AMOLED displeja, budete sa chcieť na hodinky len pozerať. Vďaka rýchlejšej obnovovacej frekvencii hodinky reagujú aj na dotyk, čo model 255 neumožňuje. Používateľské rozhranie je podobné, ale na novom displeji vyzerá oveľa lepšie a akosi plynulejšie. Použité je aj iné písmo a všadeprítomné sú rôzne grafy, animácie a ilustrácie, ktorých je oveľa viac ako na modeli 255.

Na druhej strane, ak nechcete hodinky často nabíjať, rozlúčte sa s funkciou always-on. Tú však dobre nahrádza funkcia rozsvietenia pohybom zápästia, kedy sa hodinky rozsvietia len vtedy, keď sa na ne pozriete (aj keď sme mali pocit, že sa hodinky nerozsvietia vždy spoľahlivo a musíte silnejšie pohnúť rukou, čo môže byť niekedy otravné).

So svetlejším displejom prišla aj kratšia výdrž batérie modelu 265 , ktorá však stále dosahuje úctyhodných 13 dní, čo je o deň menej ako pri modeli 255. Paradoxne to neplatí pre Forerunner 265S, kde je výdrž batérie dlhšia ako u predchádzajúceho modelu (15 dní oproti 13 dňom v režime smart hodiniek).

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

V porovnaní s verziou 255 Music má Forerunner 265 vyššiu kapacitu pamäte - 8 GB. V prípade novej generácie už neexistuje variant Music, pretože všetky modely majú hudobný prehrávač s pamäťou ako štandard.

Ďalším rozdielom je väčší rozsah bežeckých funkcií modelu Forerunner 265. Spomenúť treba najmä funkciu Ready to Train a meranie dynamiky behu priamo na zápästí.

Rozdiely medzi modelmi 265 a 265S

Ak sa rozhodnete pre novší model Garmin Forerunner 265, musíte si ešte vybrať medzi variantmi 265 a 265S. Hlavný rozdiel spočíva vo veľkosti. Model 265S je o 4 mm menší a remienok je tiež o 2 mm tenší (20 mm), takže model 265S je vhodnejší pre ženy a tenšie zápästia (model 265S je tiež o niečo kratší, takže ľudia s robustnejším zápästím budú mať problém aj s pohodlným pripnutím hodiniek na zápästie). Menší model však paradoxne poskytuje dlhšiu výdrž batérie (15 dní v režime smart hodiniek oproti 13 dňom v prípade modelu 265).

Líšia sa aj dostupné farebné prevedenia. Model 265 je k dispozícii v kombináciách:

 • čierna/sivá (na vnútornej strane remienka),
 • biela/modrá,
 • tyrkysová/čierna

Garmin Forerunner 265S ponúka farebné možnosti:

 • biela/zelená,
 • čierna/žltá,
 • ružová/biela.

Aj farebné kombinácie ukazujú, že hodinky sú určené pre rôzne pohlavia. Funkcie hodiniek sa nijako nelíšia.

Výdrž batérie a nabíjanie

Výdrž batérie v modeli 265 je napriek AMOLED displeju solídna. Deklarovaných 13 dní je dostatočných, ale ak hodinky používate skôr pasívne a máte približne jednu aktivitu za dva dni. Pri aktívnejších športovcoch, ktorí používajú GPS, sa výdrž batérie znižuje. V prípade jednej až dvoch aktivít denne (približne dve hodiny) hodinky vydržia približne 4 dni. V režime GPS potom zvládnu iba 20 hodín, čo nie je ani celý deň. V porovnaní s modelom Forerunner 255 (30 hodín) je to málo a môže to byť problém pre bežcov, ktorí sa vydávajú na dlhšie preteky napríklad cez noc alebo na náročnejšie bežecké túry.

Z hľadiska výdrže batérie má výhodu menší model 265S, ktorý vydrží 24 hodín v režime GPS a celých 15 dní v režime inteligentných hodiniek. 265 a 265S Forerunner sa nabíjajú klasickým proprietárnym káblom Garmin, ktorý sa pripája do zadnej časti hodiniek. Hodinky sa nabijú z nuly na 100 % približne za hodinu, čo je dostatočné.

Bezdrôtové nabíjanie stále chýba, avšak kábel má na druhom konci konektor USB-C, takže tu je istý posun vpred.

Spárovanie je takmer okamžité

Na pripojenie hodiniek k telefónu potrebujete aplikáciu Garmin Connect, ktorú si môžete stiahnuť z obchodu Google Play aj App Store. Vyberiete možnosť pridať nové zariadenie, zo zoznamu vyberiete typ hodiniek a použijete kód na spárovanie.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

Pripojenie je okamžité, chvíľu trvá, kým sa zaregistrujete v aplikácii a nastavíte svoje osobné údaje, ako je vek, výška, hmotnosť alebo ciele (kroky, kalórie atď.). Ak ste už predtým používali hodinky Garmin, máte všetko pripravené a stačí sa len prihlásiť.

Aplikácia Garmin Connect na vyhodnotenie bežeckých tréningov

Pomocou aplikácie Garmin Connect môžete sledovať priebeh svojho bežeckého výkonu. Máte prehľad o svojich behoch, môžete analyzovať vývoj svojej srdcovej frekvencie, sledovať svoju tréningovú pripravenosť a odporúčanú regeneráciu alebo si vybrať jeden z tréningových plánov.

Ak vás napríklad čakajú bežecké preteky, na ktoré sa potrebujete pripraviť, aplikácia Garmin vám prispôsobí tréningový plán. Môžete si nastaviť dátum pretekov, vzdialenosť, čas, ktorý chcete dosiahnuť a dokonca si vybrať trénera, ktorý vás bude prípravou sprevádzať. Potom už len postupujete podľa pokynov, odškrtávate si tréningy a vyhodnocujete svoje výkony.

Môžete sa tiež zapájať do rôznych výziev, či už s priateľmi alebo globálnych a získavať rôzne odznaky. Získajte motiváciu na behanie s hodinkami Garmin Forerunner 265.

Vodotesnosť

Hodinky nie sú určené len na sledovanie behu, ale aj na iné športy, vrátane plávania. Preto sa môžete spoľahnúť na vodotesnosť 5 ATM (50 metrov) a vziať si hodinky do sprchy, bazéna alebo dokonca na paddleboard (pre ktorý nájdete v hodinkách špeciálny režim, rovnako ako pre plávanie v bazéne alebo vo voľnej vode).

Funkcie (nielen) pre bežcov

Hlavným dôvodom kúpy bežeckých hodiniek je, samozrejme, sledovanie tréningov. Hodinky ponúkajú desiatky športových režimov vrátane režimov pre viacero športov (napríklad triatlon), ale ich dominantnou funkciou je beh.

Nová funkcia Dynamika behu vám umožňuje sledovať dôležité ukazovatele, ako napríklad

 • dĺžka kroku,
 • kadencia,
 • čas kontaktu so zemou,
 • výkon vo wattoch
 • alebo vertikálna oscilácia.

Hodinky získavajú všetky tieto údaje len z pohybu zápästia, takže metriky musíte brať s rezervou. Môžu však byť skvelé na zlepšenie techniky behu. Pomocou tréningových plánov Garmin Coach sa napríklad môžete naučiť, ako zvýšiť kadenciu bežeckých krokov, zbytočne nezdvíhať nohy a výrazne zlepšiť svoje časy.

Oceníte aj bezpečnostné funkcie (známe už z modelov 255), ako napr:

 • Detekcia nehody, pri ktorej hodinky dokážu vyhodnotiť nebezpečnú situáciu (nehodu) a odoslať správu s vašou aktuálnou polohou na vopred definované kontakty.
 • LiveTrack vám potom umožní priamo zdieľať vašu polohu a prednastavenú trasu s vašimi blízkymi v reálnom čase. Obe tieto funkcie je potrebné nastaviť.

Pripravenosť na tréning

Jedným z hlavných vylepšení oproti modelu Garmin Forerunner 255 je funkcia pripravenosti na tréning. Skóre vám ukáže, ako ste pripravení na ďalší tréning, a to vyhodnotením ukazovateľov, ako je srdcová frekvencia, kvalita spánku, čas zotavenia, variabilita srdcovej frekvencie a ďalšie. Túto funkciu v predchádzajúcej generácii ponúkal len vyšší model Garmin Forerunner 955.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

Samozrejme, odporúčaniami sa vôbec nemusíte riadiť, ale ak chcete optimalizovať svoj výkon, môže to dobre fungovať. Zo skúseností musíme povedať, že keď bola indikovaná tréningová pripravenosť nižšia, energia a výkon boli skutočne slabšie. Mohol to však byť aj len placebo efekt. Presvedčte sa sami, ako vám táto funkcia vyhovuje.

Na základe údajov o vašom tele a výsledkov dokážu hodinky odhadnúť aj čas behu na rôzne vzdialenosti - 5, 10 km alebo dokonca maratón. Na presné odhady však potrebujete dlhodobé používanie. Pri krátkodobom testovaní majú hodinky tendenciu vás nadhodnocovať a podhodnocovať na základe vášho aktuálneho tréningu. Jednoducho povedané, čím viac ste v poslednom čase behali, tým lepšie časy vám aplikácia predpovedá a naopak.

Hodinky neustále vyhodnocujú vašu pripravenosť na tréning
Hodinky neustále vyhodnocujú vašu pripravenosť na tréning

Hoci má Forerunner 265 veľa funkcií, ktoré nájdete v najdrahších hodinkách Garmin, jedna vec mu chýba, a to plnohodnotné mapy. Zariadenie Forerunner 265 umožňuje navigáciu po trasách, ktoré doň nahráte a upozorňuje vás na odchýlky, ale neposkytuje plnohodnotnú navigáciu v teréne. Navigácia po trase však funguje veľmi dobre vďaka AMOLED displeju. Ak chcete využívať plnohodnotné mapy na AMOLED displeji, vyskúšajte Garmin EPIX 2.

Presnosť sledovania trasy potom závisí od zvoleného režimu. Hodinky využívajú systém SatiQ, ktorý inteligentne prepína medzi dostupnými režimami satelitného príjmu podľa prostredia, v ktorom sa nachádzate. Cieľom technológie SatIQ je zachovať maximálnu presnosť polohy a zároveň vyvážiť spotrebu batérie. Používanie systému SatiQ je o niečo náročnejšie na spotrebu batérie ako samotný systém GPS (16 hodín výdrže batérie oproti 20 hodinám).

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky samozrejme neustále monitorujú vašu aktuálnu tepovú frekvenciu a môžete si tiež zobraziť graf vašej tepovej frekvencie za posledné štyri hodiny so zvýraznením najvyšších a najnižších hodnôt.

Okysličenie krvi

Pulzný oxymeter meria aktuálne okysličenie krvi, a to buď aktuálnu hodnotu alebo môžete nastaviť nepretržité meranie (v takom prípade si dajte pozor na nižšiu výdrž batérie). Hodnota z pulzného oxymetra sa zobrazuje ako percento nasýtenia kyslíkom. V aplikácii Garmin Connect si potom môžete zobraziť ďalšie podrobnosti, napríklad trendy za niekoľko dní.

Monitorovanie spánku

Pre bežecký výkon je dôležitá aj kvalitná regenerácia a najmä spánok. Preto sú hodinky Forerunners 265 vybavené pokročilou analýzou spánku. Tú si môžete každé ráno prezrieť v súhrnnej správe, ktorá zobrazuje napríklad informácie o:

 • kvalite spánku (ako dlho ste spali, kedy ste boli zobudení, ľahký a hlboký spánok a fázy REM),
 • vašej úrovni regenerácie,
 • variabilite srdcovej frekvencie
 • a odporúčania týkajúce sa aktivity na nasledujúci deň.

Informácie v rannej správe si môžete ľahko prispôsobiť podľa toho, na čo sa chcete zamerať.

Hodinky nemajú inteligentný budík, takže nemáte inú možnosť, ako nastaviť klasický budík.

Meranie VO2 max

Zariadenie Garmin Forerunner 265 dokáže zmerať alebo odhadnúť vašu maximálnu hodnotu VO2.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

VO2 max vyjadruje maximálny objem kyslíka, ktorý je človek schopný využiť, a tým hodnotí fyzickú výkonnosť. Čím je hodnota vyššia, tým lepšie pre vašu fyzickú kondíciu.

Monitorovanie záťaže

Hodinky môžu monitorovať aj úroveň vášho stresu počas dňa. Neznamená to, že hodinky dokážu zistiť, či ste vystresovaní napríklad dôležitým telefonátom. Skóre stresu monitoruje záťaž vášho tela a táto hodnota sa meria počas celého dňa (ak nosíte hodinky), keď je vaše telo v pokoji (hodinky nemerajú skóre stresu počas tréningu alebo inej fyzickej aktivity).

Skóre v reálnom čase sa pohybuje od 1 do 100, pričom 100 zodpovedá najvyššej záťaži. Skóre dosahuje najvyššie hodnoty práve po náročnom tréningu, ale zvýši ho napríklad aj hroziace vírusové ochorenie, prepracovanosť, nedostatok spánku alebo nadmerná konzumácia alkoholu či jedla. Sledovaním záťaže môžete monitorovať reakcie svojho tela a podľa toho prispôsobiť intenzitu tréningu.

Hodinky merajú vašu stresovú záťaž
Hodinky merajú vašu stresovú záťaž

Desiatky športových režimov

Ako je pri hodinkách Garmin zvykom, môžete si vybrať z desiatok športových aktivít, ktoré chcete na hodinkách merať. Plávanie sme už spomenuli, ale samozrejme tu nájdete aj rôzne typy behu (vrátane toho na páse), cyklistické režimy, lyžovanie, veslovanie alebo dokonca crossový tréning. Hodinky ponúkajú aj predinštalované tréningy pre HIIT, silový tréning, kardio, jogu alebo pilates, do ktorých sa môžete vždy hneď pustiť.

Vďaka AMOLED displeju a veľkému vysokému rozlíšeniu je všetko krásne viditeľné za akýchkoľvek svetelných podmienok.

K dispozícii sú aj profily pre viacero športov - triatlon, duatlon, plavecké preteky a ďalšie, takže nemusíte sledovať každú etapu ako samostatnú aktivitu.

Funkcia Body Battery

Podobne ako ostatné najnovšie modely hodiniek Garmin, aj Forerunner 265 zobrazuje funkciu Body Battery, hodnotu od 0 do 100, ktorá vyjadruje telesnú energiu.

Hodnota vychádza zo spomínaného skóre stresu (telesnej záťaže) a uľahčuje sledovanie, pretože nemusíte sledovať celodennú krivku. Okamžite vidíte jedno číslo, ktoré zjednodušene vyjadruje, koľko % energie vášmu telu zostáva.

Body Battery dobíjate predovšetkým kvalitným spánkom a vybíjate ju tréningom, ale aj jednoduchým fungovaním počas dňa. Môže sa zdať, že Body Battery dobije dostatočný odpočinok počas dňa, nízka úroveň stresu a kvalitný spánok, ale vaša pripravenosť na tréning bude po včerajšej náročnej aktivite stále nízka, preto sa oplatí sledovať oba ukazovatele.

Body Battery môžete doplniť odpočinkom
Body Battery môžete doplniť odpočinkom

Funkcie životného štýlu

Po spárovaní so systémom iOS vám hodinky neumožňujú uskutočňovať hovory ani odpovedať na správy. Držia sa svojho športového zaradenia, čo môže byť dobrá cesta. Ale pre tých, ktorí chcú mať neustále prehľad o tom, čo sa deje, hodinky umožňujú zobraziť všetky notifikácie z telefónu.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie
4.2/5

V prípade systému Android vás hodinky upozornia na prichádzajúce správy a hovory a budete na ne môcť reagovať prednastavenými textovými odpoveďami.

Skvelou funkciou pri behu a výletoch do mesta je hudobný prehrávač s 8 GB vnútornou pamäťou, takže aj keď nemáte pri sebe telefón, môžete počúvať stiahnuté zoznamy skladieb, napríklad zo služby Spotify.

Garmin Forerunner 265 sú tiež jedny z hodiniek vybavených technológiou NFC potrebnou na bezkontaktné platby, takže si nemusíte brať peňaženku ani na nejaké občerstvenie.

V aplikácii Garmin Connect pridáte platobnú kartu, vyplníte jej číslo, dátum platnosti a ďalšie potrebné údaje a nastavíte PIN, ktorý zadáte pri platení. Skôr ako začnete nastavovať službu Garmin Pay, uistite sa, že ju vaša banka podporuje. Zoznam bánk nájdete tu.

Informácie o počasí sa hodia pri behu
Informácie o počasí sa hodia pri behu

Záver – pre koho je zariadenie Garmin Forerunner 265 určené?

Garmin Forerunner 265 a 265S sú hodinky určené najmä pre bežcov, ale aj pre športovcov všeobecne. Široká škála senzorov a vyhodnocovaných metrík, ako je napríklad pripravenosť na tréning alebo dynamika behu, vám umožní optimalizovať výkon nielen správnym nastavením tréningu, ale aj plánovaním účinnej regenerácie.

V tomto ohľade model 265 prekonáva svojho kolegu z rovnakého radu Forerunner 255. Prevzal mnohé funkcie z vyšších radov a pridal brilantný AMOLED displej, s ktorým je radosť pracovať a ktorý doslova žiari farbami za všetkých podmienok, dokonca aj na priamom slnku.

Napriek takému skvelému displeju si hodinky zachovávajú solídnu výdrž batérie. Ak hľadáte bežecké hodinky, Forerunner 265 je skvelou voľbou v strednej cenovej kategórii. Pre ženy odporúčame model 265S s identickými funkciami a o 4 mm menšou veľkosťou, ktorá lepšie padne na drobné ženské zápästie. Tomuto zameraniu zodpovedá aj výber farieb.

Ak však už vlastníte Forerunner 255 a chcete ho vylepšiť, zamerajte sa skôr na vyšší rad 965. Model 265 síce ponúka množstvo nových funkcií, ale výbava zostáva podobná a pri nižšom rozpočte je 255 skvelou voľbou. Ak však nosíte starší model (napríklad Garmin Forerunner 45 alebo 55), aktualizácia vás prenesie do úplne nového sveta (a to nielen vďaka AMOLED displeju) a prinesie množstvo novej motivácie k behu.

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 265
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Šikovné hodinky nielen pre bežcov

Nové modely bežeckých hodiniek Garmin Forerunner 265 a 265s zaujmú najmä AMOLED displejom s dotykovým ovládaním, ale aj ešte väčším množstvom ukazovateľov, senzorov a štatistík pre beh a ďalšie športy z vyšších modelových radov, čím dokonale dopĺňajú dvojkovú radu Forerunner. Dôležité čísla a grafy sú navyše krásne viditeľné priamo na hodinkách, a to aj na priamom slnečnom svetle. Model 265s ("s" tu znamená small) je vďaka svojmu o 4 mm menšiemu priemeru vhodnejší pre tenšie zápästia. Preto si nájde svojich zákazníkov najmä medzi ženami. Inak sú modely 265 a 265s funkčne identické.

Pros

 • Jasný AMOLED  displej so sýtymi farbami
 • Dotykové ovládanie
 • Desiatky športových režimov
 • Solídna výdrž batérie
 • Mnoho bežeckých ukazovateľov
 • Vodotesnosť 5 ATM (50 m)
 • Hudobný prehrávač s 8GB pamäťou

Cons

 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Vyššia cena
 • Plastové telo hodiniek
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram