ITmix.cz logo

Najlepšie pánske smart hodinky: porovnávací test a recenzie

Najlepšie pánske smart hodinky: porovnávací test a recenzie

Pánske smart hodinky sú zvyčajne väčšie, aby lepšie vyzerali na mužskom zápästí a ľahšie sa používali. Okrem toho výrobcovia pracujú s neutrálnym dizajnom. Aké sú ich ďalšie špecifiká? V tomto článku odhalíme ďalšie vlastnosti pánskych smart hodiniek a tiež niekoľko tipov na inteligentné hodinky, ktoré sú medzi mužmi najobľúbenejšie.

Najčastejšie otázky týkajúce sa pánskych smart hodiniek

Majú pánske inteligentné hodinky nejaké špeciálne funkcie?

Pánske inteligentné hodinky sú v mnohých ohľadoch funkčne podobné dámskym inteligentným hodinkám. Preto v nich zvyčajne nájdete napríklad funkciu na monitorovanie srdcového tepu, okysličenia krvi, spánku a rôznych fyzických aktivít. Na druhej strane im často chýba funkcia na monitorovanie menštruačného cyklu.

Aké sú rozmery pánskych smart hodiniek?

Pánske smart hodinky sú zvyčajne väčšie ako dámske, aby lepšie sedeli na mužskom zápästí. Napríklad pánske hodinky Apple Watch majú šírku ciferníka 45 mm, zatiaľ čo dámske len 41 mm.

Na čo myslieť pred kúpou inteligentných hodiniek?

Pred výberom zariadenia si premyslite, na čo budete hodinky najčastejšie používať. Vedúci pracovníci, ktorí používajú hodinky na prácu, budú hľadať iné funkcie, zatiaľ čo outdooroví nadšenci, ktorí hľadajú zariadenie na svoje adrenalínové športy, budú hľadať iné.

Aké dizajny sú k dispozícii?

Väčšina smart hodiniek sa spolieha na neutrálny dizajn, a preto sú vhodné pre mužov. Dá sa teda povedať, že muži majú širší výber ako ženy alebo deti.

Recenzie pánskych smart hodiniek

V našej redakcii sme otestovali niekoľko smart hodiniek pre mužov. Prečítajte si naše podrobné recenzie, ktoré vás oboznámia s ich výhodami a prípadnými nedostatkami.

Inteligentné hodinky na každodenné nosenie alebo len na šport?

Pri výbere smart hodiniek zvážte, pri akej príležitosti ich budete najčastejšie používať. Ak túžite po predĺženej ruke mobilného telefónu, pravdepodobne siahnete po elegantnom modeli, ktorý si môžete vziať do práce. V takom prípade pre vás môže byť rozhodujúce, že hodinky podporujú napríklad prijímanie správ alebo hovorov (v našom porovnaní smart hodiniek boli dobrou voľbou hodinky Apple Watch).

Na druhej strane,ak hľadáte inteligentné hodinky výhradne na šport, budete hľadať model, ktorý vám spríjemní a zmeria fyzickú aktivitu. V takom prípade si vyberte zariadenie, ktoré podporuje meranie vášho obľúbeného športu. Ak sa radi venujete outdoorovým športom, rozhodujúca pre vás môže byť aj odolnosť hodiniek a ich výdrž na jedno nabitie (skvelé výsledky dosahujú napríklad hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex).

Medzi top outdoorové modely smart hodiniek môžete zaradiť aj Apple Watch Ultra, ktoré majú prepracovaný kompas, v prípade nehody dokážu automaticky privolať pomoc a zvládnu potápanie do hĺbky 40 metrov. Počas potápania zobrazujú aktuálnu hĺbku a teplotu vody, čím v podstate nahrádzajú potápačské počítače.

Veľkosť je prispôsobená pánskym zápästiam

Pánske smart hodinky majú v porovnaní s dámskymi modelmi určité konštrukčné špecifiká. Najmä ich veľkosť. Rozmery pánskych hodiniek bývajú väčšie, aby zariadenie vyzeralo lepšie na širšom mužskom zápästí. Takýto variant sa tiež mužom, ktorí majú spravidla väčšie prsty, ľahšie ovláda.

Modely bývajú navrhnuté v neutrálnejších farbách a nestretnete sa s odtieňmi, ktoré sú typické skôr pre nežnejšie pohlavie (t. j. napríklad ružová alebo ružovo zlatá). Často nájdete aj modely, ktoré sú čisto outdoorové, s dizajnom určeným predovšetkým do prírody. Takéto inteligentné hodinky bývajú určené pre outdoorových dobrodruhov. V našom porovnaní smart hodiniek pre mužov pamätáme aj na takéto modely.

Celý produktový segment smart hodiniek je orientovaný viac na mužov ako na ženy.

Vo všeobecnosti možno povedať, že väčšina smart hodiniek na trhu vyhovuje mužom z hľadiska veľkosti a dizajnu. Žiaľ, dámskych modelov je pomerne málo a muži to majú z hľadiska výberu inteligentných hodiniek podstatne jednoduchšie.

Funkcie pánskych inteligentných hodiniek sa nelíšia

Ak by sme sa zamerali na porovnanie smart hodiniek pre mužov a ženy, vo všeobecnosti sa z hľadiska funkcií príliš nelíšia. V prípade dámskych modelov sa často stretnete s funkciou na sledovanie menštruačného cyklu, ktorá je pre mužov zbytočná.

Inteligentné hodinky z oboch kategórií však zvyčajne zvládajú monitorovať srdcový tep, okysličenie krvi, spánok a rôzne fyzické aktivity.

Recenzie pánskych fitness náramkov

Namiesto smart hodiniek si môžete vybrať aj fitnes náramky, ktoré vám pomôžu so základným monitorovaním zdravia. V porovnaní so smart hodinkami sú však ich funkcie pomerne obmedzené. Spravidla nie sú vybavené systémom GPS, a preto pri meraní outdoorových aktivít musíte mať pri sebe mobilný telefón na pripojenie k systému GPS.

Ak však hľadáte základnejší model alebo máte obmedzený rozpočet, môže to byť skvelá voľba. Väčšina fitnes náramkov ponúka rôzne farby remienkov. Muži a ženy tak majú pri výbere zvyčajne rovnaké možnosti.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.1/5 - (24 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Apple Watch Ultra
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram