ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Honor Watch 4

Silné stránky
 • Funkcia telefonovania
 • Veľký výber športových aktivít
 • Prehľadný AMOLED displej
 • Slušná výdrž batérie
 • Animované tréningy
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Prenos hudby len pre Android
 • Nepresné monitorovanie spánku

Honor Watch 4 sú cenovo dostupné smart hodinky, ktoré majú svojim používateľom čo ponúknuť. Skvele sa hodia na monitorovanie zdravia a pohybu a možno ich použiť aj na plnohodnotné telefonovanie priamo zo zápästia. Ako sa hodinky osvedčili počas môjho testu a komu by som ich odporučila? A ktoré konkrétne funkcie mi trochu chýbali?

Často kladené otázky a odpovede

S ktorými mobilnými telefónmi možno spárovať inteligentné hodinky?

Honor Watch 4 sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android vo verzii 9.0 a vyššej a iOS vo verzii 11.0 a vyššej.

Môžem hodinky používať na komunikáciu?

Áno, z hodiniek môžete uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory. Okrem toho môžu používatelia mobilných telefónov so systémom Android používať funkciu odosielania prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy.

Akú aplikáciu budem používať?

Na spárovanie hodiniek s mobilným telefónom a sledovanie jednotlivých štatistík sa používa aplikácia HONOR Health, ktorá je k dispozícii v obchodoch Google Play a App Store.

Obsah balenia a technické parametre

Obsah balenia týchto smart hodiniek nie je nijako prekvapujúci. Súčasťou balenia sú samotné hodinky s jedným remienkom, napájací kábel a návod na použitie.

Môžete si vybrať model v zlatej a krémovej farbe alebo celočierny variant. Prvý variant je vhodný pre zápästia s obvodom 15 až 20 cm, druhý pre zápästia s obvodom 15 až 19,5 cm. Oba varianty sú teda prakticky porovnateľne veľké. Ja osobne mám skôr užšie zápästie a hodinky mi sadli bez problémov.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť do hĺbky 50 metrov
DisplejDotykový displej AMOLED, uhlopriečka 1,75"
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS
Operačný systémHonor OS
Rozmery (bez remienka)45,3 × 39,1 × 11,2 mm
Hmotnosť (bez remienka)32 g

Dizajn podobný Apple Watch

Podobne ako Huawei Watch Fit 2 a Fit 3, aj hodinky Honor Watch 4 nápadne pripomínajú oveľa drahšie hodinky Apple Watch. Hoci im chýba bočná korunka, tvar hodiniek je podobný. Z hľadiska materiálu dostanete hliníkovú zliatinu, pričom celok pôsobí vydarene, robustne a rozhodne nie je o nič ochudobnený.

Na pravej strane nájdete jedno bočné tlačidlo, ktoré je príjemné na dotyk a stlačenie. Okrem toho sa tu nachádza mriežka reproduktora. Remienok je silikónový, čo ocenia všetci športoví fanúšikovia. Je príjemný na pokožke, aj keď sa človek potí, a dobre odoláva aj vlhkosti.

Mne osobne smart hodinky na zápästí pekne sedeli a nijako ma neobmedzovali v každodennej rutine. Neprekážali mi ani počas spánku či práce na počítači. Model bez remienka váži 32 gramov, čo hodnotím ako taký šťastný priemer.

Mobilná aplikácia Honor Health

Na spárovanie smart hodiniek slúži mobilná aplikácia HONOR Health, ktorá je dostupná na Google Play aj v App Store. Samotná aplikácia slúži nielen na nastavenie hodiniek, ale nájdete v nej aj prehľadné štatistiky týkajúce sa vášho zdravia a cvičenia.

V súvislosti s tým spomeniem aj to, že hodinky bežia na operačnom systéme Honor, ktorý sa mi zdal prehľadný a osobne som nemala problém sa v ňom orientovať. Operačný systém aj mobilné aplikácie podporujú slovenčinu, takže neexistuje žiadna jazyková bariéra. Narazila som len na niekoľko výrazov, ktoré neboli preložené, ale nijako mi to neprekážalo.

Jediné, čo ma trochu prekvapilo, bolo odpojenie hodiniek od telefónu v domácom prostredí, s čím som sa ešte nestretla. Ak som mala mobilný telefón umiestnený na prízemí a vyšla som s hodinkami na prvé poschodie, pravidelne sa od telefónu odpojili.

AMOLED displej v hlavnej roli

Dominantou inteligentných hodiniek Honor Watch 4 je bezpochyby 1,75-palcový AMOLED displej s rozlíšením 450 × 390 pixelov a jemnosťou 340 PPI. Jas si môžete nastaviť manuálne alebo v nastaveniach nájdete funkciu automatickej úpravy jasu. K dispozícii je aj podpora funkcie Always-On-Display.

Funkcia automatického nastavenia jasu funguje pekne a väčšinou bez problémov. Len párkrát sa mi stalo, že pri prechode do tmavšieho/svetlejšieho prostredia trvala zmena jasu trochu dlhšie. Samotný displej sa používa pohodlne a vďaka obnovovacej frekvencii 60 Hz je používanie hodiniek celkom plynulé.

Výrobca neuvádza hodnotu maximálnej úrovne jasu. Subjektívne však môžem povedať, že čitateľnosť je na veľmi dobrej úrovni, hoci počas jasného poludňajšieho slnka som sa cítila pohodlnejšie napríklad s hodinkami Huawei Watch Fit 3.

Skvelá výdrž batérie

Hodinky Honor Watch 4 majú batériu s kapacitou 451 mAh. Vďaka nej vydržia na jedno nabitie až 14 dní. V praxi to, samozrejme, závisí od toho, na čo sa rozhodnete hodinky používať.

Kde kúpiť Honor Watch 4
Honor Watch 4
Hodnotenie
4.0/5

Ja som sa počas testu dostala na veľmi príjemných 9 dní. Počas dňa som prijímala desiatky notifikácií a trikrát týždenne som sa venovala zhruba hodinovej aktivite. Hodinky som používala aj na monitorovanie srdcového tepu a spánku. Na druhej strane som nechala vypnutú funkciu Always-On-Display.

Na nabíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Bohužiaľ, štandard bezdrôtového nabíjania Qi nie je podporovaný. Nabitie hodiniek z 0 na 100 % trvá približne 1,5 hodiny.

Bez problémov aj do bazéna

Hodinky sú navrhnuté tak, aby ste ich mohli vziať so sebou do bazéna, takže ich môžete používať na monitorovanie svojho plávania. Z tohto dôvodu sú vodotesné do hĺbky 50 metrov. Nie sú však vhodné na potápanie.

Funkcie Honor Watch 4

Hodinky Honor Watch 4 možno označiť za lifestylové hodinky za rozumnú cenu. Nedočkáte sa pokročilých štatistík a športových funkcií ako napríklad u drahších modelov Garmin, ale pre nenáročných používateľov sú určite postačujúce. Vzhľadom na absenciu NFC počítajte aj s tým, že s hodinkami nebudete platiť.

Základné monitorovanie zdravia a pohybu

Smart hodinky slúžia na základný prehľad o vašom zdraví a pohybe. Medzi funkcie patrí tzv. záznam aktivity, ktorý poskytuje informácie o počte prejdených krokov, minútach strávených fyzickou aktivitou a množstve spálených aktívnych kilokalórií.

Hodinky Honor Watch 4 merajú srdcovú frekvenciu počas celého dňa a prostredníctvom prehľadného grafu si môžete zobraziť nielen aktuálnu hodnotu, ale aj hodnoty za celý deň. Okrem toho je k dispozícii aj funkcia na meranie okysličenia krvi alebo monitorovanie stresu. Podľa môjho názoru tieto hodnoty pomerne verne odrážajú realitu. Počas dňa môžete s hodinkami vykonať aj krátke dychové cvičenie.

Monitorovanie spánku

Hodinky ponúkajú funkcie na monitorovanie vášho spánku a času spánku. V mojom prípade však zistili spánok, keď som nespala, a tento údaj v aplikácii ma úplne zaskočil.

Čo sa týka monitorovania spánku, pri mojom testovaní čas prebudenia viac-menej zodpovedal skutočnosti (líšil sa približne o 5 minút podľa budíka). Hodinky však ako čas zaspania chybne uvádzali skorší údaj o približne 1,5 hodiny, čo bohužiaľ, značne skresľuje výsledok. Ak vás zaujímajú informácie o jednotlivých fázach spánku, musíte nahliadnuť do mobilnej aplikácie, v hodinkách ich nenájdete. Aspoň tak by to malo fungovať. V mojom prípade sa údaje o spánku z nejakého dôvodu nesynchronizovali (hoci napríklad údaje o srdcovej frekvencii v mobilnej aplikácii boli aktualizované).

Monitorovanie športovej aktivity

Medzi režimami aktivity nájdete veľké množstvo športov vrátane trochu netradičných variantov v podobe laser game, púšťania draka alebo dokonca biliardu.

Údaje zobrazované počas cvičenia sa líšia v závislosti od zvolenej aktivity. Napríklad pri silovom tréningu nájdete informácie o srdcovej frekvencii, množstve spálených kilokalórií a uplynulom čase. Pri behu sa dozviete aj informácie o tempe, kadencii a prejdenej vzdialenosti. Podobne, cyklisti môžu vidieť svoju rýchlosť a vzdialenosť, zatiaľ čo plavci môžu zistiť, koľko bazénov zaplávali.

Tréningy pre bežcov a animované tréningy

Pre bežcov je priamo na hodinkách k dispozícii niekoľko tréningov rôznej dĺžky, ktoré vás prevedú behom. To môže byť ideálna voľba napríklad pre začiatočníkov. Okrem toho v hodinkách nájdete niekoľko animovaných tréningov, pri ktorých vám displej ukáže, ktoré cvičenie máte vykonávať a ako dlho. Súčasťou sú aj hlasové pokyny, ktoré však možno v prípade potreby ľahko vypnúť. Ak teda s cvičením začínate, hodinky vám veľmi dobre pomôžu naučiť sa správne vykonávať vybrané cviky.

Na základe vašej športovej aktivity hodinky odhadujú čas potrebný na regeneráciu pred ďalším tréningom, celkovú tréningovú záťaž za posledných 7 dní a hodnotu VO2 Max. Podľa môjho názoru tieto údaje celkom dobre odrážali skutočnosť.

Sledovanie menštruačného cyklu

Pre ženy je k dispozícii funkcia na získanie základného prehľadu o ich menštruačnom cykle. Podobne, ako u konkurencie, najprv zadáte údaje týkajúce sa vášho cyklu do mobilnej aplikácie a potom vám hodinky ukážu, v akej fáze sa práve nachádzate a kedy nastanú vaše plodné dni.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Notifikácie a telefonické hovory

Smart hodinky Honor Watch 4 zrkadlia oznámenia z vášho mobilného telefónu, aby ste boli v obraze. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android majú navyše možnosť odpovedať na prichádzajúce správy pomocou rýchlych prednastavených odpovedí.

Kde kúpiť Honor Watch 4
Honor Watch 4
Hodnotenie
4.0/5

Pre používateľov zariadení iPhone aj Android je k dispozícii plnohodnotná funkcia telefónu na zápästí. Kontakty nie je potrebné nikam prenášať (ako napríklad v prípade Huawei Watch Fit 3), ale automaticky sa prenesú do hodiniek. Zároveň tu nájdete aj číselník na vytáčanie ľubovoľného telefónneho čísla.

Kvalita hovoru je slušná a v mojom prípade sme sa s druhou stranou spojili bez problémov. Zatiaľ čo model určený pre čínsky trh počíta s podporou eSIM, vo variante pre český a slovenský trh sa tejto funkcie, bohužiaľ, nedočkáte.

Hovor môžete vytočiť priamo z hodiniek
Hovor môžete vytočiť priamo z hodiniek

Počúvanie hudby

Hodinky Honor Watch 4 sú vybavené 4 GB internej pamäte, ktorú možno využiť na ukladanie skladieb a ich počúvanie offline (napríklad počas športovania cez bezdrôtové slúchadlá). Bohužiaľ, podobne ako napríklad v prípade Huawei Watch Fit 3, je táto funkcia dostupná len pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí napríklad predpoveď počasia, stopky, časovač, kompas, baterka alebo funkcia Nájsť môj telefón.

Záver – komu by som smart hodinky Honor Watch 4 odporučila?

Hodinky Honor Watch 4 by som odporučila nenáročným používateľom. Na využitie celého rozsahu funkcií budete potrebovať mobilný telefón so systémom Android. Podobne, ako u konkurencie, sú verní používatelia Apple ochudobnení o odosielanie prednastavených odpovedí a prenos hudby.

Hodinky Honor Watch 4 ponúkajú základné funkcie sledovania zdravia a pohybu, ktoré sú v dnešnej dobe už virtuálnym základom smart hodiniek. Vo väčšine prípadov som získala merania, ktoré odrážali realitu. Jediné, čo by som hodinkám vytkla, je nepresný odhad času pri zaspaní a zaznamenávanie spánku, keď k nemu nedošlo. V tomto ohľade teda došlo k skresleniu mojich údajov.

Na druhej strane, pozitívne hodnotím prítomnosť funkcie na uskutočňovanie hovorov priamo zo zápästia. Poteší aj veľký výber športových aktivít a prehľadný AMOLED displej na jednoduché ovládanie. Športovci môžu využiť bežecké tréningy, ako aj niekoľko animovaných cvičení. Čerešničkou na torte je veľmi slušná výdrž batérie.

Recenzia: smart hodinky Honor Watch 4
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Cenovo dostupné smart hodinky

Honor Watch 4 sú cenovo dostupné smart hodinky, ktoré majú svojim používateľom čo ponúknuť. Skvele sa hodia na monitorovanie zdravia a pohybu a možno ich použiť aj na plnohodnotné telefonovanie priamo zo zápästia. Ako sa hodinky osvedčili počas môjho testu a komu by som ich odporučila? A ktoré konkrétne funkcie mi trochu chýbali?

Klady

 • Funkcia telefonovania
 • Veľký výber športových aktivít
 • Prehľadný AMOLED displej
 • Slušná výdrž batérie
 • Animované tréningy

Zápory

 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Prenos hudby len pre Android
 • Nepresné monitorovanie spánku
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Honor Watch 4
Honor Watch 4
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram