ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro

Silné stránky
 • Možnosť telefonovania
 • Nízka cena
 • Podpora slovenčiny
 • Slušná výdrž batérie
 • Prehľadná mobilná aplikácia
Slabé stránky
 • Absencia GPS
 • NFC nepodporuje platby
 • Slabé zobrazenie emoji
 • Meranie EKG nemá výpovednú hodnotu

Cenovo dostupné smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro sú určené najmä pre nenáročných používateľov. Zvládnu základné monitorovanie zdravia a športu, ale nenájdete v nich pokročilé funkcie. Asi najväčšou slabinou zariadenia je absencia GPS. Pri monitorovaní outdoorových aktivít preto musíte mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa hodinky pripájajú k GPS. Výhodou je vydarený moderný dizajn a prítomnosť dostatočne veľkého IPS displeja. Vďaka tomu sa hodinky ľahko používajú. Upozornia vás na všetky prichádzajúce notifikácie a môžete z nich aj pohodlne telefonovať.

Často kladené otázky a odpovede

Ktorú mobilnú aplikáciu mám použiť na spárovanie so smart hodinkami ARMODD?

Na spárovanie mobilného telefónu a smart hodiniek použite aplikáciu WearPro, ktorá je k dispozícii v Google Play a App Store.

Môžu sa inteligentné hodinky používať na komunikáciu?

Pomocou týchto smart hodiniek môžete pohodlne vytáčať telefónne hovory a telefonovať s nimi. Zariadenie vás tiež upozorní na prichádzajúce správy, ale bohužiaľ na ne nie je možné odpovedať.

Je možné platiť hodinkami cez NFC?

Hoci sú tieto smart hodinky vybavené technológiou NFC, nemožno ich používať na bezkontaktné platby.

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Pri bežnom používaní majú inteligentné hodinky maximálnu výdrž batérie 7 dní. Pri našom testovaní sme dosiahli viac ako 4 dni. Pri prevádzke v pohotovostnom režime môže byť maximálna výdrž batérie až 20 dní.

Čo sa nachádza v balení?

Inteligentné hodinky ARMODD Squarz 11 Pro sa predávajú v minimalistickej škatuľke, ktorej dominuje elegantný čierny dizajn. Celkové rozmery balenia sú 23 × 7 × 2,5 cm a hmotnosť je 190 gramov. Po vybalení z krabice sa môžete tešiť na samotné smart hodinky s remienkom, magnetický napájací kábel a návod na použitie.

Hodinky sú na prvý pohľad estetické a svojím dizajnom pripomínajú drahšie hodinky Apple Watch. Vďaka použitému remienku sa hodia na zápästia s obvodom 13 až 22 cm (sú teda vhodné pre mužov aj ženy). Ďalšou výhodou je, že remienok sa dá ľahko vymeniť.

Technické parametre ARMODD Squarz 11 Pro

Smart hodinky zaujmú IPS displejom s uhlopriečkou 1,86", ktorý je v porovnaní s konkurenčnými modelmi pomerne veľký a umožňuje pohodlné ovládanie. Na druhej strane prekvapivo nie je vybavený technológiou GPS, ktorá je štandardom väčšiny inteligentných hodiniek.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP67
DisplejDotykový IPS, uhlopriečka 1,86"
Výdrž batérieAž 20 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, NFC
Operačný systémVlastný ARMODD
Rozmery bez remienka44 × 37 × 11 mm
Hmotnosť bez remienka51 g

Hodinkám dominuje hliníkové puzdro s otočnou korunkou

Smart hodinky sú k dispozícii za maximálne 90 eur. Vzhľadom na to sa dá očakávať, že ani použité materiály nebudú prémiové. Zariadenie má hliníkové puzdro a klasický silikónový remienok, ktorý je ideálny na šport a pre ľudí trpiacich alergiou na kovy.

Na pravej strane sa nachádza otočná korunka. Jej stlačením sa dostanete do hlavnej ponuky hodiniek, jej otáčaním môžete ľubovoľne meniť požadovaný ciferník. Otáčaním lunety sa môžete pohybovať aj v ponuke. Inteligentné hodinky však majú aj klasický dotykový displej, takže na ich ovládanie budete najčastejšie používať dotyk.

Hodinky ARMODD Squarz 11 Pro sedia na zápästí celkom príjemne. Jedinou nevýhodou môže byť fakt, že sú o niečo vyšší ako niektoré konkurenčné hodinky. Ich výška je 11 mm, pre porovnanie, Amazfit GTS 4 mini má len 9 mm. Aj keď sa to môže zdať ako zanedbateľný rozdiel, na našom zápästí sme ho cítili. Jeho hmotnosť je 52 gramov, čo z neho robí skôr ťažšie hodinky.

Odolnosť podľa parametra 67

Odolnosť smart hodiniek je označená parametrom IP67. To znamená, že sú úplne odolné voči prachu a vydržia aj dočasné ponorenie pod vodu v hĺbke do jedného metra na 3 minúty. Z tohto dôvodu ich nemožno odporúčať na potápanie ani plávanie (režim plávania v skutočnosti nie je ani zahrnutý v ponuke športov).

Kde kúpiť ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnotenie
3.7/5

Akými senzormi sú vybavené?

Inteligentné hodinky ARMODD Squarz 11 Pro dostali sadu základných senzorov na monitorovanie zdravia a pohybu. Konkrétne ide o tieto senzory:

 • senzor srdcového tepu,
 • pulzný oxymeter,
 • akcelerometer na detekciu pohybu,
 • a gyroskop.

Asi najviac nás prekvapila absencia GPS, ktorú už považujeme za štandard v smart hodinkách aj v tejto cenovej kategórii. Pri monitorovaní outdoorových aktivít hodinky využívajú GPS v telefóne, ku ktorému sa pripájajú.

Ak chcete merať svoju outdoorovú aktivitu (napríklad beh), musíte si so sebou vziať mobilný telefón. Hodinky totiž nemajú GPS a pripájajú sa k nemu len prostredníctvom telefónu.

Výdrž batérie? Maximálne 20 dní

Inteligentné hodinky ARMODD Squarz 11 Pro sú vybavené batériou s kapacitou 280 mAh. Vďaka nej vydržia na jedno nabitie pri bežnom používaní až 7 dní. Pri aktivácii tzv. pohotovostného režimu vydrží batéria až 20 dní. Pre porovnanie, Huawei Watch Fit 2 v rovnakej cenovej kategórii majú maximálnu výdrž batérie 10 dní, hodinky však majú GPS.

Výdrž batérie týchto hodiniek sme dôkladne otestovali. Pri celodennom nosení a sledovaní približne 3 hodín športových aktivít týždenne sme sa dostali na približne 4 dni výdrže batérie.

Na nabíjanie hodiniek slúži priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za dve hodiny.

Displej IPS so sklom Gorilla Glass

Smart hodinkám dominuje bezrámikový IPS displej s uhlopriečkou 1,86" a rozlíšením 420 × 485 px. Ako si však môžete všimnúť na fotografii, kvalita obrazu nie je úplne ideálna a ikony sú mierne rozmazané. Použitie AMOLED displeja by bolo určite vhodnejšie.

Vďaka dotykovému displeju sa hodinky ľahko a pohodlne používajú. Môžete sa tešiť na dobrú čitateľnosť v interiéri, ale aj vo vonkajších podmienkach. Poteší vás aj prítomnosť skla Gorilla Glass, ktoré chráni displej pred poškodením.

Ako spárovať inteligentné hodinky s mobilným telefónom

Spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu je pomerne jednoduché. Najskôr hodinky nabite a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu WearPro, ktorá je bezplatne dostupná na Google Play a App Store.

Hodinky sa od telefónu pomerne často odpojujú, čo zhoršuje celkový používateľský zážitok.

Aplikácia vás potom vyzve na vytvorenie používateľského účtu, prípadne môžete použiť účet tretej strany (takže sa môžete prihlásiť napríklad pomocou účtu Google). Potom budete musieť zadať svoje osobné údaje týkajúce sa pohlavia, hmotnosti, dátumu narodenia a ďalších drobných informácií. Potom vyberiete, že chcete spárovať mobilný telefón s hodinkami, potvrdíte a chvíľu počkáte, kým sa vykonajú všetky nastavenia.

Hodinky ARMODD Squarz 11 Pro možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android od verzie 5.0 a iOS od verzie 10.

Mobilná aplikácia WearPro

Samotná mobilná aplikácia WearPro sa jednoducho používa a ponúka všetky dôležité štatistiky na jednom mieste. Ľahko si môžete prezerať informácie týkajúce sa vášho pohybu, srdcového tepu, krvného tlaku, spánku a ďalšie. V časti Šport môžete začať sledovať vybrané outdoorové aktivity. Karta Zariadenia umožňuje vykonať nastavenia hodiniek a časť Ja je venovaná vašim osobným informáciám, nastaveniam jednotiek a cieľom.

Funkcie zariadenia ARMODD Squarz 11 Pro

Hodinky podporujú slovenčinu, takže sa v nich dá pomerne ľahko orientovať. Z hľadiska funkcií umožňujú základné monitorovanie vášho zdravia, ako aj jednoduché monitorovanie športových aktivít. Okrem toho z nich môžete aj telefonovať.

Vo všeobecnosti rozsah funkcií zodpovedá nízkej cenovej hladine, v ktorej sa hodinky nachádzajú. V drahších hodinkách bývajú funkcie oveľa prepracovanejšie.

Základné funkcie monitorovania zdravia

Hodinky sa stanú vaším nevyhnutným spoločníkom pri snahe o zdravý životný štýl. V dennom prehľade môžete vidieť počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť a počet spálených kilokalórií.

Okrem toho možno hodinky použiť na meranie srdcovej frekvencie a okysličenia krvi. Ak sa chcete počas dňa upokojiť, môžete spustiť takzvaný Dychový tréning s krátkym dychovým cvičením.

Meranie EKG

Hodinky sa dajú použiť aj na meranie EKG a táto funkcia sa zvyčajne nachádza na drahších hodinkách (napríklad Apple Watch). Konkurenčné modely tiež vyžadujú, aby ste počas merania držali prst na korunke, ale tieto hodinky to nevyžadujú.

Kde kúpiť ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnotenie
3.7/5

Výsledok merania je vo forme grafu a srdcovej frekvencie, ale podrobnejšie informácie nikde nenájdete. Kúpu týchto hodiniek na meranie EKG teda rozhodne neodporúčame.

Meranie EKG
Meranie EKG

Monitorovanie spánku

Hodinky môžete nosiť na zápästí aj počas noci. Po prebudení budete mať k dispozícii informácie o dĺžke a kvalite vášho spánku. Môžete si tiež nastaviť klasický budík, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí. Bohužiaľ, nejde o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil v ľahkej fáze spánku. Inteligentný budík nájdete napríklad v zariadení Amazfit GTS 4 mini.

Monitorovanie športových aktivít

Hodinky možno použiť na základné monitorovanie vašich fyzických aktivít. Na výber je celkom 11 športových režimov, ale mnohé konkurenčné hodinky (napríklad Amazfit) ponúkajú stovky športov. V tomto ohľade preto hodinky ARMODD trochu zaostávajú.

Hodinky dokážu zaznamenať chôdzu, beh, jazdu na bicykli, švihadlo, bedminton, basketbal, futbal, bežecký pás, jogu, voľný pohyb/posilňovňu a eliptický trenažér.

Po spustení vybranej aktivity vám hodinky zobrazia uplynulý čas, srdcovú frekvenciu, množstvo spálených kilokalórií a počet prejdených krokov. Počas tréningu však hodinky nemôžete používať na nič iné. Po skončení aktivity si môžete údaje zobraziť v mobilnej aplikácii. Športovú aktivitu je možné pozastaviť manuálne, automatické pozastavenie nie je k dispozícii.

Na výber je 11 športových režimov
Na výber je 11 športových režimov

Monitorovanie menštruačného cyklu

Pre ženy je k dispozícii praktická funkcia spočívajúca v monitorovaní menštruačného cyklu. V mobilnej aplikácii najprv zadáte dátum poslednej menštruácie, jej obvyklú dĺžku a trvanie cyklu. Aplikácia vám potom zobrazí podrobný menštruačný kalendár. Na hodinkách sa zobrazia len zjednodušené informácie o tom, v akej fáze cyklu sa práve nachádzate.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Pohodlné telefonovanie

Prostredníctvom hodiniek môžete pohodlne vytočiť hovor na svojom mobilnom telefóne. Môžete komunikovať buď z hodiniek alebo z telefónu, treba však zdôrazniť, že kvalita zvuku z hodiniek nie je veľmi dobrá. Môžete si vybrať zo zoznamu kontaktov alebo zadať ľubovoľné telefónne číslo priamo na displeji. Táto funkcia je pripravená pre majiteľov mobilných telefónov so systémom Android, ale aj pre fanúšikov iOS.

Pri prichádzajúcich hovoroch hodinky nezobrazia meno volajúceho tak, ako ho máte uložené v telefóne, ale iba telefónne číslo v medzinárodnom formáte.

Okrem toho vás hodinky budú upozorňovať na prichádzajúce notifikácie. V mobilnej aplikácii môžete nastaviť z ktorých aplikácií chcete dostávať notifikácie a z ktorých nie. Nie je tu však možnosť odpovedať na prichádzajúce správy. Hodinky mali tiež problém so správnym zobrazením niektorých emoji. V konkurenčných hodinkách Huawei Watch Fit 2 môžu používatelia telefónov so systémom Android používať prednastavené odpovede.

Ovládanie hudby

Prostredníctvom hodiniek môžete ovládať hudbu prehrávanú v mobilnom telefóne (napríklad cez Spotify alebo YouTube). Skladbu možno pozastaviť, znovu spustiť alebo prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu. Hodinky však nemajú vlastné úložisko, takže skladby nemôžete ukladať na počúvanie offline.

Pomocou hodiniek môžete ovládať svoju hudbu
Pomocou hodiniek môžete ovládať svoju hudbu

Hodinky majú NFC, ale nemôžete s nimi platiť

Výrobca sa chváli, že tieto hodinky podporujú technológiu NFC. V praxi ich však nemôžete použiť na bezkontaktné platby. NFC v hodinkách možno použiť napríklad s kompatibilným systémom na otváranie dverí. Keď všetko nastavíte a s hodinkami sa priblížite k dverám, automaticky sa odomknú.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí baterka, kalkulačka, predpoveď počasia, masáž zápästia a funkcia Nájsť môj telefón.

Záver – komu by sme smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro odporučili?

Inteligentné hodinky ARMODD Squarz 11 Pro by sme odporučili najmä nenáročným používateľom, ktorí hľadajú zariadenie so základným rozsahom funkcií. Vzhľadom na svoju veľkosť môžu hodinky poslúžiť aj starším deťom, ktoré túžia po nositeľnej elektronike na monitorovanie zdravia a športových aktivít.

Hodinky dokážu merať srdcový tep, okysličenie krvi, spánok a váš výkon pri športe. Výhodou je prehľadné rozhranie a jednoduché ovládanie, ktoré zvládnete za krátky čas. Poteší vás aj intuitívna mobilná aplikácia a podpora slovenčiny. So zariadením môžete pohodlne telefonovať, aj keď kvalita zvuku nie je úplne stopercentná.

Kde kúpiť ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnotenie
3.7/5

Z hľadiska nevýhod možno spomenúť absenciu GPS. Pri monitorovaní outdoorových aktivít preto musíte mať pri sebe mobilný telefón. Hoci sú hodinky vybavené technológiou NFC, nie je možné ich používať na bezkontaktné platby. Pri našom testovaní sa tiež ukázalo, že hodinky majú problém so správnym zobrazením niektorých emoji a tiež sa pomerne často odpájajú od telefónu.

Recenzia: smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.7

Cenovo dostupné a elegantné hodinky

Cenovo dostupné smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro sú určené najmä pre nenáročných používateľov. Zvládnu základné monitorovanie zdravia a športu, ale nenájdete v nich pokročilé funkcie. Asi najväčšou slabinou zariadenia je absencia GPS. Pri monitorovaní outdoorových aktivít preto musíte mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa hodinky pripájajú k GPS. Výhodou je vydarený moderný dizajn a prítomnosť dostatočne veľkého IPS displeja. Vďaka tomu sa hodinky ľahko používajú. Upozornia vás na všetky prichádzajúce notifikácie a môžete z nich aj pohodlne telefonovať.

Klady

 • Možnosť telefonovania
 • Nízka cena
 • Podpora slovenčiny
 • Slušná výdrž batérie
 • Prehľadná mobilná aplikácia

Zápory

 • Absencia GPS
 • NFC nepodporuje platby
 • Slabé zobrazenie emoji
 • Meranie EKG nemá výpovednú hodnotu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.5/5 - (4 hlasovanie)
2 komentáre – Recenzia: smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
 1. Dobry den, hodinky nie su určené na športovanie a do každého počasia. Presvedčila som sa o tom osobne . Dostala som ich 1.12.2023 na narodeniny a hned som si ich zobrala na lyžovačku . Hodinky zmokli od potu a snehu a prestali fungovať. Dnes mi prislo vyjadrenie z reklamačného ze hodinky užívané v rozpore s návodom na obsluhu co je nepravda, lebo nikde v návode sa nepíše o lyžovačke, snehu a podobne…

  1. Dobrý deň, všeobecne platí, že byť hodinky sebaodolnejšie, neznamená, že sa záruka vzťahuje na poškodenie vodou. Výrobca sa tým samozrejme chráni proti použitiu v rozpore s inštrukciami. Pokiaľ sú hodinky vodotesné napríklad do 10 m, ťažko by sa mohol brániť, keby sa niekto ponoril do 20 m a vyžadoval nápravu.

   U tohto modelu je situácia podobná. V našej recenzii spomíname odolnosť, ktorú výrobca udáva, ale zároveň neodporúčame používať ich vo vode.

   Samozrejme, chápeme, že to nebol váš prípad. Je však veľmi ťažké posúdiť, čo sa vlastne stalo. Nízka teplota v kombinácii s vodou, ktorá sa nešťastne dostala tam, kde nemala pôsobením vyššieho tlaku (napr. kvôli vetru pri jazde na lyžiach). Naozaj je veľmi ťažké zo strany výrobcu alebo kohokoľvek iného takú závadu posúdiť, preto je dobré mať v pamäti vyššie uvedené.

   Mohol to byť aj problém konkrétneho kusu, ale ako som uviedol skôr, poškodenie vodou všeobecne nie je štandardnou zárukou pokryté.

   Pre športové aktivity tohto charakteru by som odporúčil pozrieť sa po iných hodinkách z vyššej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú vyššiu odolnosť a sú zároveň vhodnejšie do nízkych teplôt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram