ITmix.cz logo

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX

LAMAX je cenovo dostupná značka elektroniky. Je obľúbená najmä u poslucháčov, ktorí chcú maximalizovať pomer cena/výkon, športovcov, detí a všeobecne nenáročných používateľov. Jej sortiment zahŕňa prenosné reproduktory, inteligentné hodinky alebo bezdrôtové slúchadlá. Sortiment zahŕňa modely v rôznych cenových kategóriách, ktoré sa líšia svojím dizajnom a účelom.

Prečítajte si, pre koho sú bezdrôtové slúchadlá LAMAX určené, čím sa vyznačujú a na aké funkcie sa môžete tešiť. Prezradíme vám tiež, ktoré konkrétne modely zvíťazili v našich testoch vo vybraných kategóriách.

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho sú slúchadlá LAMAX určené?

Slúchadlá LAMAX sa vyznačujú dostupnou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Vďaka tomu sú určené pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie. Sortiment zahŕňa modely cez uši aj do uší. Niektoré slúchadlá sú vybavené doplnkovými funkciami. Svoje využitie nájdu nielen u dospelých, ale aj u detí, ktorých rodičia sa nechcú obávať kúpy príliš drahej elektroniky.

Koľko stoja slúchadlá LAMAX?

Cena slúchadiel LAMAX prirodzene závisí od modelu, ktorý si vyberiete. Najlacnejšie slúchadlá nájdete za približne 20 eur, zatiaľ čo najdrahšie modely stoja okolo 100 eur (ceny platné k októbru 2023).

Aké funkcie ponúkajú slúchadlá LAMAX?

Slúchadlá LAMAX môžete používať na počúvanie hudby, sledovanie filmov a počúvanie podcastov. Vďaka prítomnosti mikrofónu ich môžete používať aj na telefonovanie, pričom lepšiu kvalitu hovoru dosiahnete s modelmi s funkciou ANC (Active Noise Cancellation). Niektoré modely majú aj špeciálne režimy prehrávania (napr. hudobný alebo herný režim). Spoločnosť LAMAX však k slúchadlám, ktoré prešli naším testovaním, neponúka mobilnú aplikáciu (napr. s funkciou Nájsť slúchadlá alebo možnosťou nastavenia ekvalizéra).

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá LAMAX z nášho testu

Slúchadlá LAMAX pre vás testujeme v našej redakcii a prinášame vám ich podrobné recenzie. Prečítajte si, ktoré modely tejto značky v jednotlivých kategóriách vyšli z nášho testovania ako víťazi.

Najlepšie slúchadlá LAMAX cez uši

Víťazom tejto kategórie sa stali bezdrôtové slúchadlá LAMAX Base2, ktoré vynikajú cenovou dostupnosťou, skladacou konštrukciou a výdržou až 48 hodín na jedno nabitie.

LAMAX Base2

Najlepšie testované slúchadlá cez uši
Silné stránky
 • Jednoduché pripojenie
 • Výdrž batérie
 • Skladacia konštrukcia
 • Priaznivá cena
 • Dobrá pasívna izolácia
Slabé stránky
 • Menšia veľkosť slúchadiel
 • Slabá kvalita mikrofónu
 • Tlačidlá sú ťažšie nahmatateľné

Cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá LAMAX Base2 ponúkajú kodeky AAC a SBC na bezproblémový prenos v zariadeniach so systémami Android a iOS. Užite si dlhú výdrž batérie až 48 hodín. Kvalita zvuku má vzhľadom na nízku cenu svoje nedostatky, ale osloví nenáročných používateľov. Čo všetko sa nám na týchto slúchadlách (ne)páčilo?

Celkové hodnotenie
3.5/5

Najlepšie TWS slúchadlá do uší LAMAX

Ak hľadáte kvalitné a zároveň cenovo dostupné True Wireless slúchadlá, odporúčame vám LAMAX Dots3 ANC od spoločnosti LAMAX. Tešiť sa môžete na kompaktné puzdro a až 42-hodinovú výdrž batérie.

LAMAX Dots3 ANC

Najlepšie testované do uší
Silné stránky
 • Atraktívna cena
 • Účinné potlačenie hluku
 • Pohodlné na dlhšie nosenie
 • Vhodné na šport
 • Jednoduché používanie
 • Dlhá výdrž
 • Malé puzdro
Slabé stránky
 • Absencia ekvalizéra
 • Horšie prístupné dotykové plochy
 • Kvalita zvuku klesá pri vyššej hlasitosti

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3 ANC ponúkajú za svoju cenu slušnú kvalitu zvuku so zvýraznenou basovou zložkou, účinným ANC a výdržou batérie, ktorá sa vyrovná prémiovým slúchadlám. Slúchadlá sú vďaka bohatému basovému zvuku ideálne na počúvanie elektronickej hudby a vďaka ANC a dlhej výdrži batérie vás nesklamú ani na cestách.

Celkové hodnotenie
3.9/5

Najlepšie slúchadlá na cesty od spoločnosti LAMAX

Na dlhých cestách oceníte pohodlný dizajn slúchadiel, dlhú výdrž batérie a kompaktné rozmery. LAMAX Dots3 ANC toto všetko ponúka.

Najlepšie slúchadlá na šport od LAMAX

Pri športovaní sa hodí odolnosť voči vode a vlhkosti, teda potu. V tomto smere poslúžia slúchadlá LAMAX Dots2 Play za prijateľnú cenu. Ich strata (napríklad v šatni fitnescentra) vás nebude až tak bolieť.

LAMAX Dots2 Play

Najlepšie testované na šport
Silné stránky
 • Slúchadlá sa dajú pohodlne vytiahnuť
 • Dlhá výdrž batérie
 • Dostupná cena
 • Jednoduché párovanie
 • Informačné LED diódy
Slabé stránky
 • Nepohodlné ovládanie pomocou tlačidiel
 • Základná kvalita zvuku
 • Žiadna mobilná aplikácia

LAMAX Dots2 sú cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá True Wireless s dlhou výdržou batérie až 37 hodín s nabíjacím puzdrom. O aktuálnom stave nabitia vás informujú LED diódy. Na ovládanie slúchadiel slúžia dve multifunkčné tlačidlá, každé umiestnené na jednom slúchadle. Čo nás na tomto zariadení zaujalo?

Celkové hodnotenie
3.7/5

Najlepšie slúchadlá do kancelárie a na telefonovanie

Pri telefonovaní alebo používaní v kancelárii oceníte funkciu aktívneho potlačenia hluku. Tú ponúkajú slúchadlá LAMAX Dots3 ANC, pri ktorých nás kvalita funkcie prekvapila aj vzhľadom na prijateľnú cenu.

Najlepšie herné slúchadlá od spoločnosti LAMAX

Hráčom by sme odporučili slúchadlá LAMAX Dots3 ANC, ktoré ponúkajú špeciálny herný režim, ktorý optimalizuje synchronizáciu zvuku a obrazu.

Najlepšie univerzálne slúchadlá na každý deň od spoločnosti LAMAX

Z hľadiska všestranného využitia na každý deň v našom teste zvíťazili slúchadlá LAMAX Dots3 ANC, v ktorých za rozumnú cenu získate veľmi slušnú kvalitu zvuku.

Čím sa vyznačujú bezdrôtové slúchadlá LAMAX

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX všeobecne vynikajú veľmi priaznivou obstarávacou cenou, za ktorú ponúkajú veľa muziky. Kvalita zvuku má síce svoje nedostatky, ale bežnému nenáročnému poslucháčovi bude pravdepodobne stačiť. Slúchadlá sa vo všeobecnosti spoliehajú na plastovú konštrukciu, ale vo väčšine prípadov pôsobia dobrým a solídnym dojmom. Použitie plastu rozhodne nie je mínusom, keďže tento materiál sa všeobecne nachádza v mnohých drahších slúchadlách.

Tešiť sa môžete aj na bezproblémové spárovanie s mobilným telefónom alebo iným zariadením, ktoré prebehne behom chvíľky. Viaceré modely vynikajú aj dlhou výdržou batérie, čo je rozhodne pozitívna vlastnosť.

Niektoré slúchadlá cez uši sa dodávajú s praktickým audio káblom, ktorý umožňuje klasické káblové počúvanie bez ohľadu na kapacitu batérie. Vďaka tomu si môžete vychutnať pohodlné počúvanie napríklad v lietadle alebo autobuse. Pri počúvaní s audio káblom si môžete vychutnať aj ešte vyššiu kvalitu zvuku.

Aké funkcie majú slúchadlá LAMAX k dispozícii?

Funkcie slúchadiel LAMAX sa samozrejme líšia od modelu k modelu. Vo všeobecnosti možno tieto slúchadlá používať nielen na počúvanie, ale aj na telefonovanie vďaka prítomnosti mikrofónu. Kvalita mikrofónu je však najmä u lacnejších modelov trochu nedostatočná, a preto možno slúchadlá v tomto smere odporučiť len na príležitostné hovory.

Vybrané modely sú vybavené funkciou aktívneho potláčania hluku (ANC) pre ešte lepší zážitok z počúvania. Niektoré slúchadlá ponúkajú aj rôzne režimy počúvania (napríklad hranie hier a hudby), medzi ktorými môžete prepínať. Vďaka mikrofónu získate aj možnosť pohodlného ovládania hlasových asistentov, ako je Google Assistant alebo Siri.

V prípade nami testovaných slúchadiel LAMAX nie je k dispozícii mobilná aplikácia, ktorá by ponúkala ďalšie funkcie (ako napríklad v prípade JBL alebo Niceboy). Absenciu mobilnej aplikácie však možno ospravedlniť veľmi priaznivou cenou, za ktorú sa jednotlivé modely predávajú.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

LAMAX Dots3 ANC
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram