ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTS 4

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Podpora telefonovania
 • Prehľadné rozhranie
 • Podpora slovenčiny
 • Rozpoznávanie cvičenia
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Inteligentný budík
Slabé stránky
 • Na správy je možné odpovedať len s Android telefónom
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Slabá rozšíriteľnosť ďalšími aplikáciami

Amazfit GTS 4 prináša oproti svojmu predchodcovi jednu zásadnú zmenu. Podporujú funkciu telefonovania a možno ich používať na pohodlnú komunikáciu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu využívať aj funkciu prednastavených odpovedí. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre telefóny iPhone.

Smart hodinky zaujmú aj dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On a prehľadným rozhraním. Dokážu rozpoznať vybrané fyzické aktivity, merať srdcový tep, okysličenie krvi a tiež vás zobudiť vo fáze ľahkého spánku.

Často kladené otázky a odpovede

Oplatí sa prejsť z Amazfit GTS 3 na Amazfit GTS 4?

Hlavnou zmenou tohto modelu je podpora telefonovania, ktorá je k dispozícii pre mobilné telefóny so systémom Android aj iOS. Môžete tiež používať prednastavené odpovede (len pre systém Android). Poteší vás aj predĺžená výdrž batérie a pokročilé športové metriky v podobe vyhodnotenia intenzity cvičenia, hodnoty Vo2 Max alebo času potrebného na regeneráciu pred ďalším cvičením.

Aké sú rozdiely medzi zariadeniami Amazfit GTS 4 a GTR 4?

Hlavný rozdiel viditeľný na prvý pohľad spočíva v dizajne ciferníka. Amazfit GTS 4 má štvorcový ciferník, GTR 4 má okrúhly. Amazfit GTS 4 sú tiež celkovo kompaktnejšie, a preto vhodnejšie pre ženy. Líši sa aj veľkosť úložiska, ktoré je v prípade Amazfit GTS 4 väčšie o 0,3 GB. Výdrž batérie v prípade zariadenia Amazfit GTS 4 je maximálne 30 dní, zatiaľ čo v prípade zariadenia Amazfit GTR 4 môžete očakávať maximálne 24 dní.

Ktorú mobilnú aplikáciu si stiahnuť?

Prostredníctvom aplikácie Zepp, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store, môžete spárovať inteligentné hodinky s mobilným telefónom a sledovať svoje štatistiky.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Amazfit GTS 4 sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android od verzie 7.0 a iOS od verzie 12.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Áno. Z hodiniek môžete pohodlne telefonovať. Okrem toho môžu majitelia mobilných telefónov so systémom Android odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí alebo posielať emoji.

Obsah balenia smart hodiniek

Inteligentné hodinky Amazfit GTS 4 nám do redakcie prišli v malej nenápadnej škatuľke. Jeho rozmery sú 10,5 × 11 × 6,5 cm a celková hmotnosť 220 gramov. Balenie obsahuje smart hodinky s jedným remienkom, magnetický napájací kábel a návod na použitie. Zariadenie teda nijako nevybočuje z radu konkurencie.

Vďaka rozmerom silikónového remienka hodinky dokonale padnú na zápästia s obvodom 14 až 20 cm. Vďaka technológii Quick Release ho možno v prípade zakúpenia ľahko odopnúť a vymeniť za iný.

Technické parametre Amazfit GTS 4

Smart hodinky majú rovnakú uhlopriečku AMOLED displeja ako ich predchodca. Teraz majú batériu s väčšou kapacitou, vďaka ktorej vydržia v úspornom režime až 30 dní.

Hodinky sú vybavené technológiou Wi-Fi, ktorá sa však používa výlučne na prenos väčšieho množstva dát medzi telefónom a hodinkami (napríklad hudby). V tomto prípade hodinky vytvoria hotspot, ku ktorému sa pripojíte prostredníctvom mobilného telefónu a jednotlivé súbory prenesiete cez aplikáciu Zepp.

Wi-Fi sa používa na prenos súborov
Wi-Fi sa používa na prenos súborov
Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,75"
Výdrž batérieAž 30 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operačný systémZepp OS
Rozmery bez remienka42,7 × 36,5 × 9,9 mm
Hmotnosť bez remienka27 g

Vzhľad hodiniek sa snaží podobať na populárne Apple Watch

Dizajn týchto hodiniek je nepochybne inšpirovaný dizajnom, ktorý používa spoločnosť Apple pri svojich smart hodinkách. Môžete sa preto tešiť na štvorcový ciferník so zaoblenými hranami, ktorý pôsobí veľmi elegantne. Ak dávate prednosť okrúhlemu ciferníku, môžeme vám odporučiť hodinky Amazfit GTR 4.

Ďalšou výhodou hodiniek Amazfit GTS 4 je ich veľmi nízka hmotnosť (len 27 gramov), vďaka ktorej sa pohodlne nosia na zápästí. Mali sme možnosť otestovať dámsky variant v ružovom vyhotovení, ktorý na prvý pohľad pôsobí veľmi žensky a dobre sedí na zápästí. K dispozícii sú však aj univerzálne alebo unisex farby.

Kde kúpiť Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnotenie
3.9/5

Pokiaľ ide o materiál, Amazfit GTS 4 kombinuje vysokokvalitný hliník a polykarbonát. Remienok je silikónový.

Na ovládanie hodiniek budete používať dotykové ovládanie. Na pravej strane sa nachádza aj otočná korunka, s ktorou sa pohodlne pracuje a slúži na navigáciu v menu.

Prvé spustenie alebo ako uviesť hodinky do prevádzky

Najskôr hodinky Amazfit GTS 4 nabite pomocou priloženej nabíjačky. Medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Zepp, ktorá je k dispozícii zadarmo na Google Play a App Store. Po otvorení aplikácie budete vyzvaní na vytvorenie používateľského účtu.

Potom môžete začať párovať svoje zariadenie. Na hodinkách sa zobrazí špeciálny QR kód, ktorý môžete naskenovať pomocou aplikácie. Potom potvrdíte spárovanie a počkáte niekoľko minút, kým sa všetko automaticky nastaví.

Hodinky Amazfit GTS 4 sú kompatibilné so systémom Android od verzie 7.0 a s iOS od verzie 12.

Operačný systém Zepp OS

Inteligentné hodinky bežia na operačnom systéme Zepp OS, ktorý sa vyznačuje svižným ovládaním a prehľadným rozhraním. Samozrejmosťou je podpora slovenčiny a možnosť stiahnuť si do hodiniek ďalšie aplikácie. Neumožňuje však bezkontaktné platby.

Prehľadná mobilná aplikácia

Na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu slúži aplikácia Zepp, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. Jej silnou stránkou je intuitívne rozhranie s podporou slovenčiny. Vďaka tomu si môžete ľahko prezerať štatistiky týkajúce sa vášho zdravia a cvičenia.

Prostredníctvom aplikácie si môžete stiahnuť aj nové ciferníky hodiniek alebo miniaplikácie. Ide o veľmi jednoduché aplikácie, ktoré vám umožnia napríklad uložiť si narodeniny vašich blízkych a hodinky vám ich potom pripomenú.

Funkcie Amazfit GTS 4

Hodinky Amazfit GTS 4 skvele monitorujú vaše zdravie a športové aktivity. Okrem toho bude aj vaším pomocníkom pri komunikácii. A dámy ocenia funkciu na monitorovanie menštruačného cyklu. Na druhej strane hodinkám chýba napríklad navigácia.

Základné funkcie na monitorovanie zdravia

Inteligentné hodinky Amazfit GTS 4 sa skvele hodia na monitorovanie vášho zdravia. Ľahko zmeria počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli, ako aj vašu srdcovú frekvenciu alebo aktuálne okysličenie krvi. Zvládne aj monitorovanie vašej stresovej záťaže a obsahuje dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu upokojiť sa počas hektického dňa.

Oceníte ich aj počas spánku

Amazfit GTS 4 zvládne aj monitorovanie vášho spánku. Po prebudení budete môcť vidieť, ako dlho trvali jednotlivé fázy. Praktickou funkciou je inteligentný budík, ktorý môžete aktivovať a hodinky vás zobudia v ľahkej fáze spánku pred nastaveným časom. Ak z nejakého dôvodu nedokáže identifikovať ľahkú fázu, zobudí vás presne v čase, ktorý ste si zvolili.

Meranie hodnoty PAI

Rovnako ako Amazfit GTS 4 mini, aj tento variant zvládne meranie skóre PAI (Personal Activity Intelligence). PAI vyhodnocuje fyzickú aktivitu s ohľadom na úroveň vašej kondície. Hodinky zohľadňujú srdcovú frekvenciu, intenzitu aktivity, ale aj vaše fyziologické údaje.

Meranie hodnoty PAI
Meranie hodnoty PAI

Ideálny pomocník pri športe

Podobne ako iné smart hodinky, aj hodinky Amazfit GTS 4 môžete používať na monitorovanie svojich športových aktivít. S ponukou viac ako 150 športov si určite máte z čoho vyberať. 8 športov hodinky vedia dokonca rozpoznať automaticky. Využiť môžete aj tzv. asistenta cvičenia, ktorý vás upozorní napríklad na uplynulý čas.

Počas cvičenia sa na displeji zobrazí uplynulý čas, srdcová frekvencia a množstvo spálených kilokalórií. Môžete tiež ovládať hudbu. Inak hodinky počas cvičenia nemôžete používať na nič iné. Po skončení cvičenia vám hodinky poskytnú súhrnný prehľad vášho výkonu.

Kde kúpiť Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnotenie
3.9/5

Hodinky tiež bezproblémovo zobrazia údaje týkajúce sa vašej maximálnej spotreby kyslíka (Vo2 Max), tréningovej záťaže a času potrebného na zotavenie pred ďalšou aktivitou.

Pohodlné vybavovanie hovorov

Veľkou výhodou týchto hodiniek je možnosť pohodlného telefonovania priamo z hodiniek. Túto funkciu môžu využívať používatelia mobilných telefónov so systémom Android aj iOS.

Hodinky vás tiež upozornia na prichádzajúce notifikácie. Pokiaľ ide o odpovedanie na správy, je tu zásadný rozdiel. Majitelia telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy odpovedať prednastavenou odpoveďou alebo emoji, ale fanúšikovia iPhonu majú smolu. Notifikácie síce prídu, ale na správy sa nedá odpovedať.

V nasledujúcom videu môžete vidieť, ako je telefonovanie alebo komunikácia prostredníctvom smart hodiniek jednoduchá a hlavne rýchla.

Počúvanie hudby

Tieto inteligentné hodinky majú 2,6 GB úložisko, do ktorého môžete nahrávať hudbu, audioknihy a podcasty prostredníctvom aplikácie Zepp. Hudbu môžete prehrávať buď priamo z hodiniek alebo k zariadeniu pripojiť bezdrôtové slúchadlá a vychutnať si ju ešte viac. Úložisko je o 0,3 GB väčšie ako v prípade modelu Amazfit GTR 4. Ak je to pre vás dôležitý parameter, oceníte o niečo väčšie úložisko.

Sledovanie menštruačného cyklu

Ženy ocenia funkciu sledovania menštruačného cyklu. Hodinky vás najprv vyzvú, aby ste zadali dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku menštruácie. Potom vás už budú upozorňovať na príchod dátumu menštruácie alebo plodného obdobia.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie hodiniek patrí predpoveď počasia, stopky, možnosť zadávania hlasovej poznámky, časovač Pomodoro a funkcia vzdialeného fotografovania. Do hodiniek môžete ukladať aj svoje členské karty.

Aké senzory hodinky ponúkajú?

Z hľadiska výbavy senzormi sa tieto smart hodinky môžu pochváliť:

 • senzor srdcového tepu a okysličenia krvi,
 • akcelerometrom a gyroskop na detekciu pohybu,
 • barometrom na meranie atmosférického tlaku
 • a GPS, Glonass a Galileo na navigáciu.

Senzory teda zodpovedajú cenovej úrovni, v ktorej sa tieto inteligentné hodinky nachádzajú. Drahšie hodinky Samsung Galaxy Watch 5 navyše zvládajú napríklad meranie srdcového tepu a EKG. A hodinky Apple Watch 8 dokonca dokážu merať telesnú teplotu na monitorovanie zdravia žien.

Dostatočne veľký a prehľadný displej

Podobne ako Amazfit GTS 3, aj tento novší model ponúka dostatočne veľký 1,75" AMOLED displej s rozlíšením 390 × 450 px. Variant Amazfit GTS 4 mini potom ponúka o niečo menší 1,65" displej. Nechýba ani funkcia Always-On, vďaka ktorej budete mať vždy prehľad o aktuálnom čase.

Displej hodiniek je chránený chemicky tvrdeným sklom. Hodinky sú tiež vybavené automatickou reguláciou jasu. Celkovému dojmu potom napomáha vydarená grafika, vďaka ktorej nie je problém sa v rozhraní orientovať.

Ak hľadáte smart hodinky s okrúhlym ciferníkom, možno vás zaujmú hodinky Amazfit GTR 4.

Displej s funkciou Allways-On
Displej s funkciou Allways-On

Výdrž batérie až 30 dní

Hodinky Amazfit GTS 4 sa medzi generáciami dočkali aj vylepšenia batérie. V Amazfit GTS 3 bola kapacita batérie 250 mAh, zatiaľ čo v Amazfit GTS 4 je to 300 mAh. Tým sa zvýšila aj celková výdrž batérie na maximálne 30 dní (v prípade úsporného režimu).

Bežná výdrž batérie je 8 dní, pri našom testovaní sme sa dostali na týždeň výdrže batérie. Pri nepretržitej prevádzke GPS znížite výdrž batérie len na 16 hodín. Verzia Amazfit GTS 4 mini vydrží na jedno nabitie až 45 dní, pričom bežná výdrž batérie je približne dva týždne.

Kde kúpiť Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnotenie
3.9/5

Na nabíjanie týchto hodiniek sa používa priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za dve hodiny.

Odolnosť

Hodinky Amazfit GTS 4 sú rovnako ako ich predchodca vodotesné podľa hodnoty 50 metrov. To znamená, že si ich môžete bez obáv vziať so sebou do sprchy alebo bazéna.

Záver – komu by sme hodinky Amazfit GTS 4 odporučili?

Smart hodinky Amazfit GTS 4 by sme odporučili ľuďom, pre ktorých je dôležité nielen monitorovanie zdravia a športovej aktivity, ale aj možnosť komunikácie. S týmto zariadením môžete pohodlne telefonovať, či už máte mobilný telefón so systémom Android alebo iOS. Pre fanúšikov systému Android je k dispozícii aj funkcia prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy.

Amazfit GTS 4 zaujme aj dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On a podporou slovenčiny. Bude vám merať srdcový tep, okysličenie krvi a tiež monitorovať spánok. Môžete využiť funkciu inteligentného budenia a hodinky dokonca dokážu rozpoznať vybrané športové aktivity vrátane silového tréningu.

Z hľadiska nevýhod môžeme spomenúť snáď len obmedzenú dostupnosť funkcií pre používateľov iPhonu. Ako sme už spomenuli, v tomto prípade neexistuje možnosť reagovať na prichádzajúce správy. A medzi nedostatky môžeme zaradiť aj to, že Amazfit nepodporuje bezkontaktné platby.

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTS 4
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.9

Chytré hodinky, z nichž můžete telefonovat

Amazfit GTS 4 prináša oproti svojmu predchodcovi jednu zásadnú zmenu. Podporujú funkciu telefonovania a možno ich používať na pohodlnú komunikáciu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu využívať aj funkciu prednastavených odpovedí. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre telefóny iPhone.

Smart hodinky zaujmú aj dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On a prehľadným rozhraním. Dokážu rozpoznať vybrané fyzické aktivity, merať srdcový tep, okysličenie krvi a tiež vás zobudiť vo fáze ľahkého spánku.

Klady

 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Podpora telefonovania
 • Prehľadné rozhranie
 • Podpora slovenčiny
 • Rozpoznávanie cvičenia
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Inteligentný budík

Zápory

 • Na správy je možné odpovedať len s Android telefónom
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Slabá rozšíriteľnosť ďalšími aplikáciami
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram