ITmix.cz logo

Elektrokolobežky City Boss: ktorá je najlepšia?

Elektrokolobežky City Boss: ktorá je najlepšia?

Elektrické kolobežky City Boss si získali svoju popularitu vďaka vysokej kvalite spracovania, spoľahlivosti a výbornej dostupnosti náhradných dielov. Či už si vyberiete mestskú alebo terénnu kolobežku, ponúkne vám slušný pomer ceny a výkonu, praktické funkcie a príslušenstvo. Ak zvažujete kúpu elektrokolobežky, poradíme vám, či sú pre vás kolobežky City Boss tou správnou voľbou.

Súvisiace články

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho sú elektrické kolobežky City Boss vhodné?

Sortiment elektrických kolobežiek City Boss je dostatočne široký, aby pokryl potreby takmer každého používateľa. Výrobca ponúka predovšetkým elektrické kolobežky určené do terénu alebo do mestského prostredia. V ponuke sú však aj kolobežky určené pre starších ľudí, ktoré majú sedlo.

Sú kolobežky City Boss vhodné na prepravu na poslednú vzdialenosť?

Áno, niektoré kolobežky z portfólia City Boss možno jednoducho vziať do auta alebo verejnej dopravy a použiť ich na posledný úsek cesty do práce alebo do školy. Ide najmä o ľahšie mestské kolobežky, ako sú RS500, RS350 alebo RX5L.

Aká je maximálna rýchlosť kolobežiek City Boss?

Maximálna rýchlosť kolobežiek City Boss je zvyčajne 25 km/h. V prípade niektorých elektrických kolobežiek je to však len limit, ktorý možno deaktivovať. V dôsledku toho môžu niektoré modely dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Aký je dojazd kolobežiek City Boss?

Maximálna rýchlosť kolobežiek City Boss je zvyčajne 25 km/h. V prípade niektorých elektrických kolobežiek je to však len limit, ktorý možno deaktivovať. Následne môžu niektoré modely dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Koľko stojí elektrická kolobežka City Boss?

Ceny elektrických kolobežiek City Boss závisia najmä od ich výkonu a výbavy. Odpružené kolobežky s výkonom nad 1 000 W do náročného terénu sú k dispozícii od 1 000 EUR. Mestské elektrické kolobežky s výkonom do 500 W a kratším dojazdom možno kúpiť za menej ako 500 EUR.

Najlepšie elektrické kolobežky City Boss testované v našej redakcii

Naša redakcia už otestovala niekoľko elektrických kolobežiek City Boss s rôznym zameraním. Na základe našich skúseností sme vybrali niekoľko TOP modelov v rôznych kategóriách.

City Boss D1000LH

Najlepšia do terénu
Silné stránky
 • Vyšší výkon
 • Možnosť pohonu dvoch kolies
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Účinné odpruženie
 • Dezén terénnych pneumatík
 • Skladacia konštrukcia
 • Veľká plocha pre chodidlá
 • Výškovo nastaviteľné riadidlá
Slabé stránky
 • Dlhšia odozva plynu v továrenských nastaveniach
 • Vysoká hmotnosť
 • Žiadna podpora aplikácie City Boss
 • Žiadne funkcie proti krádeži

Elektrická kolobežka City Boss D1000LH má výkon 1000 W, ktorý je rozdelený do dvoch motorov - predného a zadného. Vďaka tomu kolobežka ľahko zvládne aj veľmi nerovný, nerovný, mokrý alebo strmý terén. Na rovinkách a upravenom teréne môžete využiť tempomat, ktorý udržiava rýchlosť za vás. Výkonný motor dopĺňa batéria s kapacitou 18 Ah, ktorá vám zabezpečí dojazd až 50 km. Rám kolobežky je vyrobený z hliníka a jeho celkovú kvalitu vyhotovenia hodnotíme veľmi pozitívne. Konštrukcia je skladacia, vďaka čomu môžete kolobežku celkom pohodlne premiestňovať v kufri auta. Vzhľadom na hmotnosť 27,8 kg však kolobežka nie je vhodná na časté prenášanie. Ak bývate napríklad na vyšších poschodiach, bez výťahu sa nezaobídete.

Celkové hodnotenie
4.3/5

City Boss RS500

Najlepšia do mesta
Silné stránky
 • Slušný dojazd
 • Sklápacia konštrukcia
 • Hmotnosť 16 kg
 • Prehľadná ovládacia aplikácia
 • Tempomat
 • Štyri režimy rýchlosti
Slabé stránky
 • Slabšie predné osvetlenie
 • Kolobežku nemožno po uzamknutí vypnúť
 • Nižšia účinnosť predného blatníka

Elektrická kolobežka City Boss RS500 ponúka elegantný dizajn, dobrú ovládateľnosť a solídny dojazd. Riadidlá kolobežky sa dajú ľahko zložiť a upevniť, takže ju môžete vziať do kufra auta alebo do verejnej dopravy. Vďaka tomu je City Boss RS500 ideálna na dochádzanie do školy, do práce alebo aj  na dlhšie výlety po okolí. Keďže kolobežke chýba odpruženie, neodpustí vám tak ľahko nerovnosti, takže je vhodná skôr na spevnené povrchy a cyklotrasy. Pokiaľ ide o funkcie, kolobežka ponúka štyri rýchlostné režimy, tempomat a pripojenie bluetooth na pripojenie k aplikácii City Boss v smartfóne.

Celkové hodnotenie
4.4/5

City Boss Z500

Najlepšia so sedlom
Silné stránky
 • Veľmi pohodlné sedlo
 • Odolná hliníková konštrukcia
 • Kovové blatníky
 • Zadné a brzdové svetlo
 • Smerovky so zvukovým signálom
 • Jednoduché ovládacie prvky
 • Úložný box na batožinu
 • 12" pneumatiky plnené vzduchom
Slabé stránky
 • Horšia skladnosť
 • Riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné
 • Menej vhodná do terénu

Elektrokolobežka City Boss Z500 je ideálnym spoločníkom pre starších používateľov, seniorov, ľudí so zníženou pohyblivosťou alebo pre všetkých, ktorí počas jazdy radi sedia. Kolobežka je vybavená výškovo nastaviteľným sedadlom, ktoré je odpružené a veľmi pohodlné aj pri jazde na nerovnom teréne. Kolobežka sa dodáva s kovovými blatníkmi, úložným boxom so zámkom a stojanom. Z hľadiska bezpečnosti má elektrická kolobežka čo ponúknuť. Vpredu a vzadu nájdete LED osvetlenie, ktoré je doplnené smerovkami v zadnej časti. Na osiach sú osadené väčšie 12" kolesá s kotúčovými brzdami s primeranou účinnosťou. Celkovo kolobežka ponúka kvalitné spracovanie a vo svojej cenovej kategórii je pomerne dobre vybavená. V podstate ide o moderný skúter alebo elektrickú "babetu", ktorá vás bude voziť ticho, ekologicky a bezpečne.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Ďalšie elektrické kolobežky City Boss, ktoré stoja za zváženie

Jednou z najobľúbenejších kolobežiek City Boss, ktorú sme v redakcii ešte netestovali, je GV5L. Kolobežka ponúka 500W motor, dojazd približne 35 km, odpružené nápravy a prevádzkové napätie 48 V. To z nej robí pomerne univerzálne zariadenie, ktoré vás nesklame na dobre udržiavanom povrchu ani v náročnejšom teréne.

Za zmienku stojí aj čisto mestská elektrická kolobežka City Boss RX5, ktorá má tiež 500W motor a prevádzkové napätie 48 V. Kolobežka ponúka maximálnu rýchlosť až 35 km/h, vďaka čomu je pohyb po udržiavaných cestách rýchly a efektívny.

Funkcie, na ktoré sa môžete tešiť pri elektrických kolobežkách City Boss

Funkcie elektrických kolobežiek sú zamerané najmä na pohodlie. Sú navrhnuté tak, aby spríjemnili dlhšie jazdy alebo uľahčili používanie kolobežky. Na druhej strane, kolobežky, ktoré neponúkajú funkcie, ako je tempomat alebo rôzne režimy jazdy, sú intuitívnejšie a vhodnejšie pre starších ľudí.

Režimy rýchlosti a obmedzovač rýchlosti

Väčšina elektrických kolobežiek City Boss ponúka niekoľko rýchlostných režimov, ktoré umožňujú lepšie prispôsobiť techniku jazdy rôznym situáciám. Najčastejšie sa na týchto kolobežkách stretnete s tromi rýchlostnými režimami. Najpomalší je zvyčajne obmedzený na 6 km/h (rýchla chôdza) a je určený na veľmi pomalú jazdu.

Pri testovaní niektorých kolobežiek, ktoré nezvládli maximálny testovaný sklon (13°/23 %), sme použili režim chôdze, ktorý nám pomohol kolobežku vytlačiť nahor.

Ďalším režimom je zvyčajne režim jazdy, ktorý ponúka vyššiu rýchlosť (až 15 km/h), väčšiu dynamiku jazdy, ale stále obmedzuje výkon elektrickej kolobežky. Najviac kolobežku využijete, keď nastavíte režim Sport, ktorý je zvyčajne výrobcom obmedzený na 25 km/h.

Pri viacerých modeloch môžete obmedzenie rýchlosti deaktivovať a dosiahnuť v tomto režime vyššiu rýchlosť (35 km/h alebo viac). Jednotlivé kroky deaktivácie obmedzovača rýchlosti sa pri elektrokolobežkách City Boss líšia. Pokyny na deaktiváciu alebo opätovnú aktiváciu obmedzovača nájdete v recenziách konkrétnych modelov.

Niektoré elektrické kolobežky, ako napríklad City Boss RS500, RS250 a RS350 ponúkajú aj režim ECO, ktorý je obmedzený na 10 km/h. Tento režim je určený na úspornú jazdu v prípade, že chcete predĺžiť životnosť batérie.

Tempomat

Tempomat je veľmi praktická funkcia elektrických kolobežiek, najmä pri jazde po spevnených povrchoch (cyklotrasy atď.). Pri prvom použití kolobežky neodporúčame aktivovať tempomat, prípadne začať jazdiť pri nižších rýchlostiach. Tempomat totiž funguje na inom princípe ako v automobiloch. V ich prípade je množstvo výkonu elektronicky regulované tak, aby udržiavalo zvolenú rýchlosť bez ohľadu na stúpanie alebo klesanie.

V prípade elektrických kolobežiek je princíp v podstate opačný. Zvyčajne po piatich sekundách udržiavania ustálenej rýchlosti kolobežka zaregistruje množstvo výkonu (určené polohou "plynového pedála"), ktoré motor v danom okamihu dodáva na udržanie tejto rýchlosti. Neberie však do úvahy žiaden sklon, vietor alebo iný odpor, ktorý kladie motor.

V prípade, že stúpate s kolobežkou na maximálny výkon, tempomat sa môže aktivovať napríklad pri rýchlosti 10 km/h. Po prekonaní stúpania motor stratí predchádzajúci odpor a môže opäť zrýchľovať.

Na viacerých kolobežkách City Boss je tempomat deaktivovaný z výroby. Môžete ho aktivovať buď v servisných/továrenských nastaveniach priamo na kolobežkách alebo v aplikácii, s ktorou je kolobežka kompatibilná. V prípade elektrickej kolobežky City Boss RS500 môžete tempomat v aplikácii nielen aktivovať, ale aj nastaviť minimálnu rýchlosť pre automatickú aktiváciu tempomatu.

Bezpečnostný zámok

V prípade krátkeho zastavenia (rýchly nákup a pod.) môžete na niektorých kolobežkách City Boss aktivovať elektronický zámok, ktorý zablokuje poháňané koleso. V prípade, že sa niekto pokúsi odísť na takto uzamknutej kolobežke, koleso zostane uzamknuté a spustí sa aj alarm. Elektronický zámok je však k dispozícii len na modeloch, ktoré sú kompatibilné s aplikáciou City Boss.

Ďalšou možnosťou je klasická spínacia skrinka na kľúč, aká je v autách, mopedoch a motocykloch. Tieto kolobežky nie je možné zapnúť bez vloženia a otočenia kľúča. So spínaním na kľúč sme sa stretli napríklad na elektrickej kolobežke City Boss Z500 so sedlom.

Niektoré elektrické kolobežky City Boss, ako napríklad D1000LH alebo K600, bohužiaľ neponúkajú žiadne krátkodobé bezpečnostné prvky. V ich prípade sa používateľ musí spoliehať len na bežné zámky alebo iné formy zabezpečenia, čo je u drahších elektrických kolobežiek menšia slabina.

S modelom Z500 sa bez kľúča ďaleko nedostanete
S modelom Z500 sa bez kľúča ďaleko nedostanete

Aplikácia CityBoss

Niektoré elektrické kolobežky City Boss sú kompatibilné s aplikáciou CityBoss. Ide najmä o mestské modely, ktoré okrem displeja ponúkajú aj jedno tlačidlo na ovládanie. V tomto prípade je aplikácia predĺženou rukou systému - obsahuje nastavenia kolobežky, štatistiky, umožňuje meniť jazdné režimy alebo aktivovať tempomat. Aplikácia je k dispozícii na Google Play a App Store, takže kolobežky City Boss sú kompatibilné so systémom Android aj iOS.

Praktické príslušenstvo pre elektrické kolobežky

Na väčšine modelov City Boss alebo skôr na väčšine kolobežiek, ktoré sú v súčasnosti na trhu, sa stretnete s blatníkmi na prednej aj zadnej náprave. Na lacnejších elektrických kolobežkách vhodných skôr do mesta sú blatníky zvyčajne plastové (napr. City Boss RS500). Univerzálne alebo terénne orientované modely sú vybavené kovovými blatníkmi s masívnejšími nosníkmi.

Ďalším, takmer všadeprítomným príslušenstvom je klaksón/zvonček a stojan. Stojan môže byť umiestnený v oblasti zadnej nápravy alebo na podvozku kolobežky. K výbave patria aj bezpečnostné prvky, ktorými sú najmä odrazky a osvetlenie. Kolobežky ponúkajú LED odrazky vpredu a vzadu, ktoré by mali poskytovať dostatočne silné svetlo aj pri pohybe mimo pouličného osvetlenia.

Ovládač smeroviek by mohol byť robustnejší
Ovládač smeroviek by mohol byť robustnejší

Reflektory na kolobežkách City Boss Z500 a D1000LH umožňujú nastavenie uhla svietenia. Zatiaľ čo model RS500 má reflektor zabudovaný v konštrukcii vo výške riadidiel. Nastaviteľné reflektory sú logicky účinnejšie a praktickejšie, zvyčajne sú tiež umiestnené nižšie na konštrukcii kolobežky. Vyššie umiestnené diódy osvetľujú vozovku menej účinne.

Kolobežky ponúkajú samozrejme aj ďalšie príslušenstvo, ktoré je však špecifické pre konkrétne modely. V prípade modelu City Boss Z500 máte k dispozícii napríklad praktický úložný box na batožinu a pohodlné odpružené sedlo. Niektoré modely majú aj smerovky, ktoré blikajú spolu so zvukovými signálmi. Smerovky slúžia na zvýšenie bezpečnosti nielen jazdca, ale aj jeho okolia.

Ďalšie vybavenie pre elektrické kolobežky

Jednou z nesporných výhod elektrických kolobežiek City Boss je ich kompatibilita s ďalším príslušenstvom. Vďaka ich jednoduchej konštrukcii môžete namontovať nielen príslušenstvo dostupné od výrobcu, ale aj produkty tretích strán.

Takmer všetky modely možno vybaviť napríklad praktickou taškou na drobnosti (smartfón, kľúče alebo peňaženku). Model D1000LH umožňuje namontovať sedlo pre pohodlnejšiu jazdu a model K600 možno vybaviť terénnymi pneumatikami.

Dostupnosť servisu a náhradných dielov City Boss

Jednou zo silných stránok elektrických kolobežiek City Boss je dostupnosť náhradných dielov. Výrobca ponúka náhradné diely nielen pre kolobežky, ktoré sú v súčasnosti v predaji, ale aj pre tie, ktorých predaj bol už ukončený. Okrem samotných dielov sa môžete na výrobcu obrátiť aj so žiadosťou o radu ohľadom náhradných dielov alebo iných požiadaviek.

Elektrické kolobežky City Boss si teda môžete opraviť sami alebo ich nechať opraviť odborne priamo u výrobcu. Ak to priestor dovoľuje, odporúčame vám ponechať si originálny obal kolobežky, pretože tak bude jej odoslanie do servisu oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie. Servis je k dispozícii nielen pre kolobežky City Boss, ale aj pre modely konkurenčných značiek.

O poradenskom servise a dostupnosti náhradných dielov sme sa mali možnosť presvedčiť počas testovania modelu City Boss D1000LH. Počas testovania došlo k poškodeniu displeja, čo viedlo k nefunkčnosti kolobežky. Výrobca nám telefonicky popísal postup výmeny a dohodli sme sa na zaslaní náhradného dielu na našu adresu. Nasledujúci pracovný deň bol diel doručený a výmena bola taká jednoduchá, ako nám ju výrobca opísal.

Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

City Boss RS500
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram