Recenzia: smart hodinky Huawei Watch 3 Pro

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi hodinkami Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 a Watch GT 3 Pro?

Tieto inteligentné hodinky sú si v mnohom podobné. Spísali sme najväčšie rozdiely medzi jednotlivými modelmi. Pri hodinkách Huawei Watch 3 Pro nie ste obmedzení na prednastavené odpovede, ale môžete vyťukať správu prostredníctvom klávesnice (hodinky Watch GT 3 ani Watch GT 3 Pro to neumožňujú). Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro podporujú aj kartu eSIM. Watch GT 3 Pro sú luxusnou verziou Huawei Watch GT 3 a vynikajú kvalitou použitých materiálov. Ponúkajú aj niekoľko prémiových funkcií, ako je EKG, meranie arteriálnej tuhosti a laktátového prahu. Vďaka zvýšenej odolnosti sa s nimi môžete dokonca potápať.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie mobilného telefónu a hodiniek budete potrebovať aplikáciu Huawei Health. Tá je k dispozícii v obchode App Store, používatelia systému Android ju nájdu prostredníctvom aplikácie Huawei AppGallery, ktorú si musia najprv stiahnuť do svojho telefónu.

S ktorými mobilnými telefónmi sú hodinky kompatibilné?

Hodinky Huawei Watch 3 Pro možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 9.0 a vyššej.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Áno. Z hodiniek môžete uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory. Okrem toho môžu používatelia mobilných telefónov so systémom Android odpovedať na prichádzajúce správy pomocou odpovede pohodlne ťuknutím na klávesnicu. K dispozícii je aj podpora emoji.

Elegantné balenie so všetkým, čo potrebujete

Podobne ako ostatné inteligentné hodinky tejto značky, aj Huawei Watch 3 Pro sa dodávajú v minimalistickej, elegantnej škatuľke. Jej rozmery sú 11,5 x 11,5 x 8 cm a celková hmotnosť 323 gramov. Vo vnútri sa nachádzajú samotné smart hodinky s remienkom, magnetický napájací kábel a používateľská príručka.

Hodinky sú na trhu dostupné vo variantoch Classic (s koženým remienkom) a Elite (s kovovým remienkom). V redakcii sme mali možnosť otestovať model Classic, ktorý nás na prvý pohľad zaujal svojím elegantným spracovaním.

Vďaka použitému remienku sú hodinky určené pre majiteľov zápästia s obvodom 18 až 22 cm.

Technické parametre Huawei Watch 3 Pro

Inteligentné hodinky Huawei Watch 3 Pro zaujmú dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On. Pri použití extra úsporného režimu sa výdrž batérie vyšplhá až na pôsobivých 21 dní. Poteší aj podpora Wi-Fi a prítomnosť NFC, hoci Huawei zatiaľ neponúka bezkontaktné platby.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaKožený (alebo kovový)
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,43"
Výdrž batérieaž 21 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS, Wi-Fi, NFC
Operačný systémHarmony OS
Rozmery bez remienka48 × 49,6 × 14 mm
Hmotnosť bez remienka63 g

Elegantné hodinky, ktoré sú určené skôr pre mužov

Hodinky Huawei Watch 3 Pro na prvý pohľad zaujmú svojím elegantným dizajnom. So šírkou puzdra 48 mm sú však vhodné skôr pre mužov. Na ženskom zápästí pôsobia hodinky príliš masívne.

Kde kúpiť Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnotenie
4.0/5

Hodinky sa môžu pochváliť kvalitným spracovaním s použitím prémiových materiálov. Majú titánové telo a ich displej chráni zafírové sklíčko. V prípade remienka si potom môžete vybrať z kovových alebo kožených variantov.

Huawei Watch 3 Pro sú pomerne robustné, čomu zodpovedá aj o niečo vyššia hmotnosť. Bez remienka vážia 63 gramov. Pre porovnanie, Huawei Watch 3 s telom z nehrdzavejúcej ocele vážia bez remienka len 54 gramov.

Kožený remienok
Kožený remienok

Ako spárovať Huawei Watch 3 Pro s mobilným telefónom

Po vybalení hodinky najprv nabite pomocou priloženého magnetického napájacieho kábla. Vyberte jazyk, ktorý chcete na zariadení používať (v ponuke nechýba slovenčina). Ďalší krok závisí od toho, či chcete hodinky spárovať s mobilným telefónom so systémom Android alebo iOS.

V prípade systému iOS stačí do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Huawei Health, ktorú nájdete v obchode App Store.

V prípade systému Android je postup o niečo zdĺhavejší. Najprv si totiž musíte stiahnuť aplikáciu Huawei AppGallery prostredníctvom webového prehliadača telefónu (v Google Play ju nenájdete). Potom v tejto aplikácii vyhľadáte aplikáciu Huawei Health a stiahnete ju do mobilného telefónu.

Hodinky Huawei Watch 3 Pro sú kompatibilné s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 6.0 a novšej a iOS vo verzii 9.0 a novšej.

Ďalší krok je rovnaký pre obe zariadenia. V aplikácii vyberiete, že chcete spárovať nové zariadenie a všetko potvrdíte (na hodinkách aj na mobilnom telefóne). Potom chvíľu počkáte, kým sa vykonajú všetky potrebné nastavenia a stiahnu sa všetky dostupné aktualizácie.

Ovládanie hodiniek je veľmi intuitívne. Budete používať dotykový displej, otočnú korunku a nastaviteľné tlačidlo na pravej strane. Aplikácie sú usporiadané v mriežkovom usporiadaní, ktoré spoločnosť Huawei zrejme skopírovala od hodiniek Apple Watch.

Mriežkové rozloženie aplikácií
Mriežkové rozloženie aplikácií

Mobilná aplikácia Huawei Health

Mobilná aplikácia Huawei Health slúži nielen na spárovanie oboch zariadení, ale aj na následné sledovanie jednotlivých štatistík. Na hlavnej obrazovke si budete môcť prezerať údaje týkajúce sa počtu krokov prejdených počas dňa, srdcovej frekvencie, kvality spánku a podobne.

Na karte Cvičenie si môžete vybrať jeden z dostupných tréningových plánov. Karta Zariadenie slúži na nastavenie hodiniek a výber ciferníka. A napokon na karte Ja nájdete svoje osobné informácie.

Kde kúpiť Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnotenie
4.0/5

Ďalšie aplikácie môžete do hodiniek nainštalovať prostredníctvom aplikácie Huawei AppGallery, ktorá je k dispozícii priamo v hodinkách.

Senzorové vybavenie

Huawei Watch 3 Pro sú vybavené niekoľkými senzormi na presné monitorovanie zdravia a pohybu. Konkrétne medzi ne patria:

Veľký AMOLED displej

Kľúčovým prvkom týchto smart hodiniek je nepochybne okrúhly ciferník s veľkým 1,43" AMOLED displejom s rozlíšením 466 × 466 px. Maximálny jas je až 1 000 nitov, čo znamená, že displej je dokonale čitateľný aj vo vonkajšom prostredí.

Nechýba ani podpora funkcie Always-On, vďaka ktorej máte prehľad o aktuálnom čase bez toho, aby ste museli hodinky zapínať. Aktivácia tejto funkcie však zníži výdrž batérie.

Ako dlho hodinky vydržia?

Hodinky Huawei Watch 3 Pro dostali do vienka batériu s kapacitou 790 mAh. Vďaka nej štandardne vydržia približne 5 dní. Ak zapnete režim ultra dlhej výdrže batérie, táto hodnota sa vyšplhá až na 21 dní. V porovnaní s hodinkami Huawei Watch 3 ide o mierne zlepšenie. S nepretržite zapnutým GPS sa potom dostanete na približne 16 hodín. V našom teste sa ukázalo, že uvedené hodnoty viac-menej zodpovedajú realite.

Výdrž batérie
Výdrž batérie

Spoločnosť Huawei konkrétne uvádza, kedy je možné dosiahnuť konkrétne hodnoty výdrže batérie.

Hodinky vydržia 5 dní v nasledovnom režime: továrenské nastavenia, 2 hodiny pripojenia LTE každý deň, 22 hodín pripojenia Bluetooth s mobilným telefónom každý deň, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutá funkcia HUAWEI TruSleep™ na nočný spánok, 60 minút používania aplikácií, 30 minút volania cez Bluetooth, 30 minút prehrávania hudby cez Bluetooth, 90 minút cvičenia (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov a 3 alarmy za deň) a obrazovka sa zapne 200-krát za deň.

Hodinky vydržia 21 dní v nasledujúcom režime: zapnutý režim extrémnej výdrže batérie, predvolené továrenské nastavenia, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutá funkcia HUAWEI TruSleep™ pre nočný spánok, 30 minút hovorov cez Bluetooth každý týždeň, 90 minút cvičenia každý týždeň (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov za deň a 3 alarmy) a obrazovka sa zapne 200-krát za deň.

Na nabíjanie sa používa priložený magnetický napájací kábel. Možno použiť aj mobilný telefón Huawei, ktorý podporuje reverzné nabíjanie. V takom prípade stačí hodinky položiť na podporovaný telefón.

Hodinky si môžete vziať aj k bazénu

Vodotesnosť hodiniek zodpovedá parametru 5 ATM. To znamená, že ich môžete nosiť na zápästí počas plávania v bazéne, ale nie sú vhodné na potápanie. V tomto ohľade vám lepšie poslúžia hodinky Huawei Watch GT 3 Pro, ktoré možno používať aj na potápanie.

Kde kúpiť Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnotenie
4.0/5

Funkcie hodiniek Huawei Watch 3 Pro

Hodinky Huawei Watch 3 Pro ponúkajú množstvo praktických funkcií na monitorovanie športu a zdravia. Vynikajú najmä v oblasti komunikácie, kde ponúkajú plnohodnotné telefonovanie. Používatelia telefónov so systémom Android ocenia aj možnosť pohodlne vyťukať správu.

K hodinkám môžete pridať eSIM a komunikovať týmto spôsobom bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón.

Ak sa uspokojíte s prednastavenými odpoveďami na správy a hľadáte hodinky s bohatšou ponukou športových funkcií, môžete siahnuť po Huawei Watch GT 3 Pro. Tie dokážu merať EKG, laktátový prah a dokonca analyzovať tuhosť vašich tepien.

Funkcie na monitorovanie vášho zdravia

Základné funkcie hodiniek Huawei Watch 3 Pro sa od konkurencie príliš nelíšia. Samozrejme, merajú počet krokov prejdených počas dňa, množstvo spálených kilokalórií, ako aj sledovanie času stráveného aktivitou.

Okrem toho vám hodinky zmerajú srdcový tep a okysličenie krvi. Poskytnú vám aj údaje o vašej aktuálnej úrovni stresu. Ak chcete počas dňa upokojiť svoju myseľ, môžete tak urobiť prostredníctvom krátkych dychových cvičení.

Monitorovanie spánku

Ak spíte s hodinkami na zápästí, po prebudení vám poskytnú podrobné informácie týkajúce sa vášho spánku. Konkrétne budete vedieť, ako dlho trval váš spánok, vrátane rozpisu jednotlivých fáz.

V tejto súvislosti môžete použiť funkciu budíka, aby vás zobudil v určitom čase. Bohužiaľ, zariadenie neponúka budenie počas fázy ľahkého spánku. Preto je v tomto ohľade vhodnejšie zariadenie Amazfit GTR 4.

Údaje týkajúce sa tréningu

Inteligentné hodinky môžete používať aj na monitorovanie svojho cvičenia. Na výber budete mať viac ako 100 športových režimov a 6 najčastejších aktivít sa dá rozpoznať automaticky. Po spustení vybranej aktivity vám hodinky zobrazia uplynulý čas od začiatku cvičenia, aktuálnu tepovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií.

Podobne ako pri iných hodinkách Huawei možno zariadeniu vyčítať, že počas monitorovania sa nedá používať na nič iné. Po skončení športovania si môžete zobraziť podrobné štatistiky týkajúce sa vášho výkonu.

Hodinky zobrazujú aj pokročilé metriky v podobe odhadu času zotavenia, tréningovej záťaže a hodnoty Vo2 Max.

Kde kúpiť Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnotenie
4.0/5

Meranie teploty zápästia

Rovnako ako v prípade hodiniek Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch GT 3 dokážu hodinky merať teplotu vášho zápästia. Treba však poznamenať, že ide skutočne len o povrchovú teplotu pokožky, nie o teplotu celého tela. Používaním hodiniek teda, žiaľ, nezistíte zvýšenú teplotu a s ňou súvisiace ochorenia.

Meranie teploty zo zápästia
Meranie teploty zo zápästia

Detekcia nehody

Hodinky Huawei Watch 3 Pro myslia aj na vašu bezpečnosť a dokážu rozpoznať nehodu, podobne ako napríklad Apple Watch 8. Ak zistia pád, automaticky sa prepnú do núdzového režimu a upozornia vami nastavený kontakt. Prípadne môžete v takom prípade jednoducho vytočiť číslo tiesňového volania.

Správu môžete vyťukať priamo na hodinkách

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu, aby ste boli vždy v obraze. Zariadenie môžete používať na plnohodnotné telefonovanie. Niektoré iné hodinky Huawei (napríklad Huawei Watch GT 3) umožňujú uložiť 10 obľúbených kontaktov, ktoré môžete vytočiť na volanie z hodiniek. S týmto zariadením však máte k dispozícii celý zoznam kontaktov alebo môžete na klávesnici zadať ľubovoľné telefónne číslo.

Ďalšia praktická funkcia sa týka odpovedania na správy. Na prichádzajúce správy môžu odpovedať iba používatelia telefónov so systémom Android. Títo používatelia môžu odpoveď napísať na hodinkách pomocou klávesnice (najprv je potrebné stiahnuť anglickú klávesnicu). K dispozícii je aj podpora emoji.

Osobne sa nám klávesnica používala trochu ťažšie. Vzhľadom na jej malú veľkosť budete pravdepodobne často robiť chyby.

Počúvanie hudby

Hodinky majú 2 GB internej pamäte, do ktorej si môžete ukladať svoje obľúbené skladby a počúvať ich offline (napríklad cez slúchadlá Bluetooth). Ak by ste hľadali hodinky s väčším interným úložiskom, môžeme vám odporučiť napríklad Huawei Watch GT 3 Pro s kapacitou 32 GB. Funkcia prenosu hudby je však bohužiaľ dostupná len pre zariadenia so systémom Android a vykonáva sa prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Mapy? Len pre systém Android

Ďalšou funkciou pripravenou výhradne pre používateľov telefónov so systémom Android sú mapy. Do mobilného telefónu si musíte stiahnuť napríklad aplikáciu Petal Maps prostredníctvom aplikácie Huawei AppGallery. V mapách potom môžete zadať požadovaný cieľ a nechať sa k nemu hodinkami navigovať.

Peňaženka

Spoločnosť Huawei nepodporuje bezkontaktné platby. Peňaženku však môžete použiť napríklad na uloženie vstupeniek alebo preukazov. Bezkontaktné platby podporujú konkurenčné hodinky, napríklad Samsung Galaxy Watch 5 alebo Garmin Vivoactive 4S v podobnej cenovej kategórii.

Peňaženka
Peňaženka

Ďalšie funkcie

Z ďalších funkcií smart hodiniek môžeme spomenúť predpoveď počasia, stopky, výškomer alebo kompas. Pomocou zariadenia môžete tiež vytvárať hlasové poznámky.

Záver – komu by sme hodinky Huawei Watch 3 Pro odporučili?

Hodinky Huawei Watch 3 Pro sú určené pre tých, ktorí chcú zo svojich hodiniek plnohodnotne komunikovať a zároveň ich používať na monitorovanie svojho zdravia. Vzhľadom na obmedzenú dostupnosť funkcií pre iPhony by sme ich odporučili skôr používateľom mobilných telefónov so systémom Android. Ak hodinky vybavíte kartou eSIM, môžete z nich komunikovať aj bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón. Rovnakú funkciu ponúkajú aj hodinky Huawei Watch 3.

Kde kúpiť Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro
Hodnotenie
4.0/5

Samozrejmosťou sú aj funkcie na meranie srdcového tepu, okysličenia krvi, monitorovanie spánku a teploty pokožky. Hodinky majú úložisko, do ktorého si môžete ukladať skladby. Táto funkcia je však dostupná len pre telefóny so systémom Android. Zariadenie pamätá aj na vašu bezpečnosť a v prípade nehody upozorní váš núdzový kontakt.

A nevýhody? Určite musíme zopakovať obmedzenú dostupnosť funkcií pre iPhony, čo je rozhodne škoda. Pri bežnej prevádzke musíte počítať aj s nižšou výdržou batérie, takže zariadenie budete pomerne často nabíjať. A používatelia telefónov so systémom Android musia pretrpieť trochu komplikovanejšie párovanie s mobilným telefónom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *