ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active

Silné stránky
 • Zaujímavý pomer cena/výkon
 • Presné snímače životných funkcií
 • Lokalizácia GPS
 • Platby NFC
 • Vhodné na plávanie
 • Monitorovanie cyklu
Slabé stránky
 • Obmedzený počet metrík
 • Jednoduché prekrytie reproduktora
 • Problém s ovládaním pod vodou
 • Slabá podpora slovenských bánk
 • Horšia čitateľnosť na slnku

Xiaomi Watch S1 Active sú športovo orientované smart hodinky dostupné za atraktívnu cenu. Model ponúka pomerne širokú škálu funkcií, ktoré využijete nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Hodinky sú dodávané s gumovým remienkom, ktorý ponúka pohodlie aj pri pevnejšom utiahnutí.

Hodinky sú vybavené aj technológiou NFC, vďaka ktorej s nimi môžete vykonávať bezkontaktné platby. Hodinky ponúkajú monitorovanie viac ako 110 športových aktivít vrátane plávania alebo bojových umení. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, saturáciu krvi alebo množstvo spálených kalórií.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia hodinky Xiaomi Watch S1 Active?

Podľa výrobcu by mali hodinky Xiaomi Watch S1 Active vydržať v režime smartwatch až 12 dní. V prípade nepretržitého používania GPS klesne výdrž batérie na 30 hodín. Výdrž teda závisí od spôsobu používania hodiniek a v prípade deaktivácie niektorých smart funkcií môžu hodinky vydržať na jedno nabitie až 24 dní.

Môžem s hodinkami Xiaomi Watch S1 Active platiť cez NFC?

Áno, hodinky sú vybavené technológiou NFC, ktorá umožňuje používať hodinky na bezkontaktné platby. Je však dôležité, aby vaša banka podporovala aplikáciu Xiaomi Pay. Zoznam podporovaných bánk nájdete na produktových stránkach výrobcu.

S ktorými mobilnými telefónmi sú hodinky Watch S1 kompatibilné?

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active sú kompatibilné so systémami Android a iOS. V oboch prípadoch hodinky ponúkajú rovnaký rozsah funkcií. Aplikáciu Mi Fitness na spárovanie nájdete v App Store a Google Play.

Aký je rozdiel medzi hodinkami Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active?

Hodinky S1 Active sú svojim vzhľadom zamerané na šport. Rozdiel je aj v spôsobe nabíjania, keďže nepodporujú bezdrôtové nabíjanie ako štandardný model S1. Z hľadiska funkcií, odolnosti a väčšiny parametrov ide o identické modely.

Balenie obsahuje všetko potrebné

Balenie hodiniek je kompaktné a obsahuje len príslušenstvo potrebné na ich používanie. Na druhej strane biela tenká škatuľka vyzerá celkom prémiovo. Po jej otvorení sme narazili na nasledujúce položky:

 • smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active,
 • napájací USB kábel s nabíjacou podložkou.

Balenie štandardného modelu Watch S1 obsahuje kožený a gumový remienok. Recenzovaný model sa dodáva len s gumovým remienkom.

Parametre hodiniek Xiaomi Watch S1 Active

Parametre hodiniek nás vzhľadom na ich cenu príjemne prekvapili. O tom, či sú pre vás hodinky tou správnou voľbou, rozhoduje aj rozsah ich funkcií, ktoré si popíšeme nižšie. Ak vás zaujíma viac informácií o tom, ako si vybrať hodinky, pozrite si náš článok o najlepších smart hodinkách, ktoré sú v súčasnosti na trhu.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaGumový
Odolnosť5 ATM (ponorenie do 50 m)
DisplejGorilla Glass 3, dotykový, uhlopriečka 1,43"
Výdrž batérieAž 12 dní (24 dní v úspornom režime)
Spôsob nabíjaniaMagnetický adaptér
KonektivitaBluetooth 5.2, WiFi, NFC
Operačný systémMIUI Watch
Rozmery bez remienka46,5 x 47,3 x 11 mm
Hmotnosť bez remienka36 g

Porovnanie Watch S1 a Watch S1 Active

Spolu s hodinkami Xiaomi Watch S1 uzreli svetlo sveta aj smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active. Oproti recenzovanému modelu majú športovejší charakter, ľahšie telo a sú dostupné za nižšiu cenu.

Ciferník štandardného modelu je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo ciferník modelu S1 Active je vyrobený z polyamidu vystuženého sklenými vláknami. Súhrn parametrov, ktorými sa modely odlišujú, nájdete v nasledujúcej tabuľke:

ModelXiaomi Watch S1Xiaomi Watch S1 Active
Rozmery46,5 × 46,5 × 11 mm46,5 × 47,3 × 11 mm
Hmotnosť bez remienka53 g36 g
Typ sklíčkaZafírovéMinerálne
Materiál telaNerezová oceľPolyamid
NabíjanieBezdrôtový adaptérMagnetický adaptér

Modely majú veľa spoločného. Od uhlopriečky cez ponuku senzorov až po kapacitu batérie. Kde sa však modely výrazne líšia, je spôsob nabíjania. Štandardný model S1 podporuje bezdrôtové nabíjanie pomocou dodávanej nabíjačky. Smart hodinky S1 Active možno nabíjať len pomocou kábla s magnetickými kontaktmi. Rozdiel je aj v skle displeja. Hodinky S1 majú zafírové sklíčko, zatiaľ čo model S1 Active je vybavený minerálnym sklom Gorilla Glass 3.

Na rozdiel od modelu S1 Active môžete štandardné hodinky Watch S1 nabíjať aj pomocou nabíjacej podložky.

Líšia sa modely presnosťou merania?

Oba modely majú spoločný aj rozsah sledovaných športov a senzorov. Pri monitorovaní bežného behu bol výkon oboch zástupcov v podstate identický. Pauzy a opätovné štarty zaznamenávali takmer v rovnakom čase a ich merania boli zväčša totožné.

Pri modeli S1 Active sme však narazili na dva problémy. Remienok bol pravdepodobne zle utiahnutý, pretože hodinky nezaznamenávali srdcovú frekvenciu polovicu behu, čo ovplyvnilo niekoľko ďalších odhadovaných parametrov. Zaznamenali sme aj menší problém s lokalizáciou GPS.

Na výslednej mape trasy sme našli niekoľko odchýlok od skutočnej trasy. Treba však poznamenať, že tieto problémy boli pravdepodobne spôsobené náhodou. Pri opakovanom testovaní oboch modelov pri rovnakej činnosti sa tieto problémy už nevyskytli. V tomto prípade sa namerané hodnoty a lokalizácie GPS do značnej miery zhodovali.

Dizajn spája šport s eleganciou

Na telo hodiniek bol zvolený materiál polyamid vystužený sklenenými vláknami. Vďaka tomu sú hodinky ľahké a pomerne odolné. Model pôsobí dominantným športovým dojmom. Vzhľadom na jemnú farebnú paletu použitú na hodinkách však musíme uznať, že sú aj celkom elegantné. Po obvode ciferníka nájdete dve ovládacie tlačidlá označené Home a Sport. Na druhej strane ciferníka nájdete ďalšie označenia Outdoor a Active, ktoré však plnia len dekoratívnu funkciu.

Kde kúpiť Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnotenie
4.1/5

Remienok

Hodinky sa dodávajú s gumovým remienkom, ktorý je vhodný pre zápästia s obvodom 16 až 22 cm. Rovnako ako modely Garmin Forerunner má aj tento športový remienok rad otvorov na zapínanie. Vďaka tomu si na ňom nájdu svoju veľkosť osoby so štíhlymi aj hrubšími zápästiami, ženy nevynímajúc.

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active majú 22 mm gumový remienok
Hodinky Xiaomi Watch S1 Active majú 22 mm gumový remienok

Senzory

Ponuka senzorov v recenzovanom modeli je rovnaká ako v štandardných hodinkách Xiaomi Watch S1. Práve vďaka tomu majú oba modely aj spoločnú ponuku funkcií. Medzi senzormi hodiniek nájdete:

 • senzor srdcového tepu,
 • oximeter,
 • akcelerometer,
 • gyroskop,
 • geomagnetický senzor (elektronický kompas),
 • atmosférický senzor (senzor tlaku vzduchu),
 • a svetelný senzor (na automatické nastavenie jasu).
Senzory dominujú zadnej strane hodiniek
Senzory dominujú zadnej strane hodiniek

Výdrž batérie a nabíjanie

Ak by sme mali vybrať jednu funkciu, v ktorej hodinky vynikajú, bola by to výdrž batérie. Hodinky sú vybavené batériou s kapacitou 470 mAh. Podľa výrobcu by vám mala na jedno nabitie v režime smart hodiniek vydržať až 12 dní. Výdrž je však ovplyvnená spôsobom, akým hodinky používate. Napríklad pri nepretržitej lokalizácii pomocou GPS môže výdrž batérie klesnúť na 30 hodín.

Na hodinkách sme nenašli režim úspory energie

Spoločnosť Xiaomi na stránkach produktu uvádza aj režim úspory energie. V systéme hodiniek sme ho však nenašli. Namiesto toho sme v aplikácii narazili na tipy, ako predĺžiť výdrž batérie. V centre pomoci aplikácie sa napríklad odporúča:

 • znížiť jas obrazovky,
 • vypnúť funkciu “Aktivny displej” (Always on display),
 • alebo vypnúť prijímanie notifikácií zo smartfónu.

Podľa výrobcu môže vypnutie niektorých funkcií predĺžiť výdrž batérie až na 24 dní.

Náš test výdrže batérie hodiniek Xiaomi Watch S1 Active

Test výdrže batérie hodiniek Xiaomi Watch S1 Active sme vykonali v redakcii počas bežného používania hodiniek. V našom teste sme sa zamerali na celkovú výdrž plne nabitých hodiniek. Počas testu neustále merali srdcový tep, prijímali notifikácie, monitorovali nočný spánok a úroveň ich jasu sa automaticky upravovala podľa okolitého svetla.

Hodinky vydržali na jedno nabitie (zo 100 % na 0 %) približne 6 dní. Počas tejto doby sme s hodinkami s GPS lokalizáciou monitorovali celkovo približne 5 hodín športových aktivít. Výrobcom deklarovaných 12 dní v režime smart hodiniek by bolo možné dosiahnuť pri menej intenzívnom používaní hodiniek, najmä v súvislosti so športovými aktivitami. V skutočnosti výrobca testoval túto výdrž pri dvoch 30-minútových športových aktivitách s lokalizáciou GPS za týždeň. Výdrž recenzovaného modelu je porovnateľná s výdržou štandardných hodiniek Watch S1.

Nabíjanie hodiniek

Od nabíjania hodiniek sme mali pomerne veľké očakávania, keďže model Watch S1 nás príjemne prekvapil - nabíjanie zo zásuvky 230 V a s 18W adaptérom trvalo približne 75 minút. Štandardný model však na nabíjanie využíva bezdrôtovú technológiu, zatiaľ čo model Active sa nabíja pomocou plochy s magnetickými kontaktmi. Opäť sme hodinky nabíjali zo štandardnej 230V zásuvky s 18W adaptérom.

Displej hodiniek S1 Active

Dotykový displej hodiniek Xiaomi Watch S1 Active ponúka uhlopriečku 1,43", rozlíšenie 466 x 466 pixelov a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz. Tieto parametre v kombinácii s vysokým kontrastom vytvárajú obraz, ktorý poteší každé oko, najmä v tieni a v tme. Animácie sú plynulé a celkový obraz je veľmi atraktívny. Na displeji sa zobrazujú aj notifikácie v rozsahu až 280 znakov.

Dĺžka notifikácie môže dosiahnuť maximálne 280 znakov
Dĺžka notifikácie môže dosiahnuť maximálne 280 znakov

Problém však nastáva na priamom slnečnom svetle, kedy maximálny jas 430 nitov jednoducho nestačí. To je slabina, ktorú sme si všimli aj pri hodinkách Xiaomi Watch S1. Recenzovaný model S1 Active je však o niečo lacnejší ako štandardný model S1, takže nejde o také výrazné negatívum. Horšiu viditeľnosť na priamom slnku možno čiastočne vyriešiť stiahnutím jasnejších digitálnych ciferníkov v aplikácii Mi Fitness.

Aký je rozdiel medzi displejom hodiniek Watch S1 Active a hodiniek Watch S1?

Pokiaľ ide o displej, zatiaľ sme sa venovali len funkciám, ktoré majú modely S1 a S1 Active spoločné. S ohľadom na to je čas pripomenúť jeden významný rozdiel v displejoch týchto modelov. Je ním sklo, ktoré je v prípade modelu S1 Active minerálne a všeobecne známe ako Gorilla Glass 3. Sklíčko je umiestnené v rovnakej výške ako luneta, a preto nevyčnieva ako zafírové sklíčko modelu S1. Taká konštrukcia môže viac chrániť sklíčko pred odreninami pri bočných nárazoch.

Ovládanie športových hodiniek dotykom môže byť problémom pri hojnom potení alebo keď sa hodinky namočia. Ponorenie recenzovaných hodiniek do vody spôsobilo zmeny na displeji ako pri ovládaní prstom. Napríklad sa samovoľne otvorila rýchla ponuka alebo sa obrazovka presunula na ponuku widgetov.

Kde kúpiť Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnotenie
4.1/5

Hoci modely Xiaomi Watch S1 a S1 Active používajú rovnakú technológiu displeja, pri modeli S1 sme sa s týmto problémom nestretli. Môže teda ísť o náhodu, ktorá sa nemusí týkať každého modelu.

Spárovanie zariadenia Watch S1 Active so smartfónom

Ak chcete spárovať hodinky a smartfón, musíte si zo služby Google Play alebo App Store stiahnuť aplikáciu Mi Fitness. Hodinky tak možno spárovať s operačnými systémami Android aj iOS. Proces párovania je jednoduchý a rýchly. Podrobnosti sme pre vás zhrnuli v našej recenzii štandardného modelu S1.

Športové funkcie

Napriek športovému nádychu ponúkajú hodinky rovnaký rozsah sledovaných aktivít ako Xiaomi Watch S1. Základný zoznam aktivít dostupných po stlačení tlačidla Šport pozostáva z niektorých najobľúbenejších športov, ako je beh, bicyklovanie alebo plávanie v bazéne. Tento zoznam môžete upravovať priamo na hodinkách a k dispozícii máte športy z kategórií, ako napr:

 • vodné športy,
 • outdoorové aktivity,
 • tréningy,
 • tanec,
 • bojové umenia,
 • loptové športy,
 • zimné športy,
 • rekreačné športy
 • a ďalšie.

Z hľadiska športov by sme radi zamerali vašu pozornosť na plavecké športy vrátane kitesurfingu a vodného póla. Treba však poznamenať, že hodinky majú hodnotu vodotesnosti 50 metrov, takže nie sú vhodné na potápanie. Pri plávaní v bazéne hodinky automaticky určia váš plavecký štýl, zmerajú množstvo preplávaných dĺžok, určia vašu plaveckú efektivitu SWOLF a tiež vaše tempo. Pri plávaní vo voľnej vode budú vďaka systému GPS zaznamenávať aj vašu trasu. Vďaka týmto možnostiam môžeme model odporučiť tým, ktorí hľadajú smart hodinky na plávanie.

Bežecké metriky patria medzi najpodrobnejšie

Rozsah meraných metrík pri športovaní je priemerný a výrazne nás neohromil. Počas bežeckých podujatí však hodinky dokážu analyzovať zóny srdcovej frekvencie (ST zóny), medzi ktoré patrí aj zóna VO2 max. Samotný odhad VO2 max sme však v hodinkách nenašli. Oceňujeme aj atraktívne farebné grafy, ktoré sú súčasťou stručnej analýzy aktivity v hodinkách a podrobných štatistík v aplikácii.

Xiaomi Watch S1 Active ponúkajú aj automatické zaznamenávanie behu alebo chôdze (športovej aktivity). To znamená, že ak začnete jednu z týchto aktivít, hodinky ju zaznamenajú a "spýtajú sa vás", či ju majú monitorovať. V tomto smere sme však zaznamenali niekoľko drobných nedostatkov. Pri jednom z behov hodinky zaznamenali aktivitu ako chôdzu napriek tomu, že mali dostatočnú rýchlosť a pripojenie GPS. V niektorých prípadoch opätovnej chôdze hodinky aktivitu vôbec nezaznamenali. Preto odporúčame spúšťať športové aktivity manuálne.

Automatická detekcia aktivity má svoje obmedzenia
Automatická detekcia aktivity má svoje obmedzenia

Funkcie monitorovania životného štýlu a zdravia

Okrem športovania môžete pomocou hodiniek monitorovať aj svoje zdravie. Rozsah údajov, ktoré v hodinkách nájdete v súvislosti s funkciami, je pomerne malý. V mnohých prípadoch budete vyzvaní, aby ste navštívili aplikáciu a získali ďalšie informácie. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na jednotlivé funkcie hodiniek. Niektorým používateľom však môže množstvo údajov a funkcií stačiť. Preto si teraz stručne popíšeme jednotlivé funkcie.

V aplikácii Mi Fitness môžete upravovať widgety funkcií
V aplikácii Mi Fitness môžete upravovať widgety funkcií

Index zdravia

Funkcia index zdravia vám ponúka tri ciele na každý deň, ktoré by ste mali splniť. Každý deň budete mať nastavený limit spálených kalórií, prejdených krokov a minút fyzickej aktivity. Váš aktuálny pokrok zobrazuje trojica farebných polkruhov, ktoré sa počas dňa postupne zapĺňajú. Hoci sa cieľové hodnoty odhadujú automaticky, v nastaveniach si môžete zvoliť aj vlastné.

Meranie srdcovej frekvencie

Hoci je senzor srdcovej frekvencie základom pre množstvo meraní, ponúka aj vlastné merania. V hodinkách nájdete:

 • aktuálnu tepovú frekvenciu,
 • graf za posledných 24 hodín,
 • zóny ST,
 • a graf priemernej hodnoty za posledných 30 dní.

Monitorovanie spánku

Hodinky ponúkajú krátku analýzu spánku na základe dĺžky spánku a srdcovej frekvencie. Hlavným zdrojom informácií o vašom spánku je aplikácia Mi Fitness. Okrem iného môžete vidieť, ako dlho trval ľahký a hlboký spánok. V nastaveniach môžete tiež povoliť meranie saturácie krvi počas spánku s frekvenciou merania 10 alebo 30 minút.

Kde kúpiť Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnotenie
4.1/5

Monitorovanie menštruačného cyklu

Hodinky vyzerajú v porovnaní s hodinkami Xiaomi Watch S1 menej robustne a viac športovo. To však nie je jediný dôvod, prečo ich môžeme dámam odporučiť. Ďalším dôvodom je funkcia monitorovania cyklu. Po nastavení základných údajov o vašom cykle máte na hodinkách prístup ku kalendáru, ktorý opisuje priebeh vášho cyklu.

V aplikácii potom nájdete podrobnejšie štatistiky, históriu cyklu a tiež možnosť zaznamenávať rôzne sprievodné javy, ako sú bolesti alebo zmeny nálad. Ak je pre vás táto funkcia dôležitá a hodinky vám dizajnovo nevyhovujú, preskúmali sme mnoho ďalších dámskych smart hodiniek od rôznych výrobcov a v rôznych cenových kategóriách.

Saturácia krvi kyslíkom

Pri modeli S1 Active nás vzhľadom na cenu príjemne prekvapila prítomnosť oxymetra. Oxymeter meria úroveň okysličenia krvi. Meranie saturácie je k dispozícii buď na požiadanie, počas spánku, alebo si môžete nastaviť kontinuálne meranie, čo však výrazne znižuje výdrž batérie. Jednotlivé merania trvajú približne 30 sekúnd a aby boli úspešné, mali by ste byť v pokoji.

Telefonovanie

Mikrofón a reproduktor na telefonovanie sú pre inteligentné hodinky v tejto cenovej kategórii pomerne netypické. Pomocou hodiniek môžete prijímať a iniciovať hovory. Hovory však môžete uskutočňovať len na posledné volané alebo prijaté číslo. Hodinky nemajú prístup ku kontaktom vášho smartfónu.

Pri pohybe zápästím sa môže ľahko stať, že počas hovoru zakryjete reproduktor pokožkou. To bude mať za následok zníženie hlasitosti hovoru na minimum, čo môže byť pre niektorých používateľov značný problém.

Umiestnenie reproduktora nie je ideálne
Umiestnenie reproduktora nie je ideálne

Ovládanie hudby

Pomocou hodiniek môžete preskakovať skladby, vracať sa k nim, pozastaviť ich alebo ovládať hlasitosť. Hodinky však neponúkajú možnosť ukladať skladby a prehrávať ich cez bezdrôtové slúchadlá. S touto funkciou sa väčšinou stretnete pri drahších modeloch, ako je napríklad Garmin Forerunner 255 Music.

NFC a bezkontaktné platby

Podporu NFC na hodinkách Watch S1 Active hodnotíme veľmi pozitívne. Pred pridaním platobnej karty do aplikácie je potrebné nastaviť 6-miestny pin. Ten je potom potrebné z bezpečnostných dôvodov zadať, aby bolo možné platby vykonávať nasledujúcich 24 hodín. Po zadaní údajov o karte do ovládacej aplikácie môžete hodinky používať na bezkontaktné platby. Menším negatívom je obmedzená podpora všetkých bánk v Slovenskej republike. Viac informácií o kompatibilite nájdete na webovej stránke výrobcu.

Hodinky umožňujú aj bezkontaktné platby
Hodinky umožňujú aj bezkontaktné platby

Ďalšie praktické funkcie

Okrem športových a lifestylových funkcií ponúkajú hodinky niekoľko praktických funkcií, ktoré môžu byť v niektorých situáciách neoceniteľné. Napríklad:

 • svietidlo (biele pozadie a maximálny jas),
 • počasie,
 • funkcia "Nájdi môj telefón",
 • stopky, časovač a budík
 • alebo diaľková spúšť fotoaparátu.

Záver – pre koho sú vhodné smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active?

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active sú vhodné pre každého, kto hľadá športové a zároveň relatívne elegantné inteligentné hodinky. Tento model si vás získa už pri výbere dobrým pomerom ceny a výkonu. Nosenie hodiniek je vďaka gumovému remienku pohodlné aj pri pevnejšom utiahnutí. Displej hodiniek je dotykový a jeho obraz bude pri správnom osvetlení lahodiť takmer každému oku. Podľa výrobcu hodinky vydržia pri bežnom používaní až 12 dní, čo ocení nejeden používateľ.

V ponuke sledovaných aktivít nájdete viac ako 110 športových aktivít, medzi ktorými nechýbajú zimné športy, bojové umenia alebo tanec. Vďaka rôznym zabudovaným senzorom vám hodinky zmerajú srdcový tep, saturácia krvi alebo dĺžku spánku. Monitorovanie športov dopĺňa lokalizácia GPS, vďaka ktorej budete mať po tréningu prístup k prejdenej trase, ako aj k tempu a rýchlosti. Medzi funkciami nechýba ani NFC, takže budete mať platobnú kartu vždy na zápästí.

Na druhej strane sa model neodporúča ľuďom, ktorí sa športu venujú profesionálne. Metriky hodiniek sú totiž pomerne obmedzené a chýba im podpora sťahovania a používania tréningových plánov. Napriek podpore širokej škály aktivít získate prístup k monitoru tepovej frekvencie len pri niektorých športoch. Ak hľadáte multišportové hodinky so širšou škálou metrík, odporúčame vám napríklad hodinky Garmin Forerunner 55.

Kde kúpiť Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnotenie
4.1/5
Recenzia: smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Športové smart hodinky s GPS a NFC za atraktívnu cenu

Xiaomi Watch S1 Active sú športovo orientované smart hodinky dostupné za atraktívnu cenu. Model ponúka pomerne širokú škálu funkcií, ktoré využijete nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Hodinky sú dodávané s gumovým remienkom, ktorý ponúka pohodlie aj pri pevnejšom utiahnutí.

Hodinky sú vybavené aj technológiou NFC, vďaka ktorej s nimi môžete vykonávať bezkontaktné platby. Hodinky ponúkajú monitorovanie viac ako 110 športových aktivít vrátane plávania alebo bojových umení. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, saturáciu krvi alebo množstvo spálených kalórií.

Klady

 • Zaujímavý pomer cena/výkon
 • Presné snímače životných funkcií
 • Lokalizácia GPS
 • Platby NFC
 • Vhodné na plávanie
 • Monitorovanie cyklu

Zápory

 • Obmedzený počet metrík
 • Jednoduché prekrytie reproduktora
 • Problém s ovládaním pod vodou
 • Slabá podpora slovenských bánk
 • Horšia čitateľnosť na slnku
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.3/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram