ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky pre deti: porovnávací test a recenzie

Recenzované modely smart hodiniek pre deti

Pozrime sa bližšie na recenzované modely. Ak vám tento prehľad nevyhovuje a chceli by ste získať podrobnejšie informácie, potom neváhajte navštíviť jednotlivé recenzie týchto modelov inteligentných hodiniek, kde nájdete podrobné informácie.

Ak chcete podporiť najmä bezpečnosť detí, môžete sa inšpirovať nasledujúcim modelom smart hodiniek. S jeho pomocou môžete sledovať aktuálnu polohu svojho dieťaťa a tiež s ním ľahko komunikovať.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Na podporu bezpečnosti detí
Silné stránky
 • Jednoduché používanie
 • Sledovanie polohy dieťaťa
 • Funkcia odpočúvania
 • Možnosť vytvárania fotografií na diaľku
Slabé stránky
 • Displej je ťažšie čitateľný
 • Lokalizácia nie je bezchybná

Chcete mať pod kontrolou bezpečnosť svojich detí? Potom by vás mohli zaujímať smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, ktoré odporúčame rodičom detí vo veku okolo 6 rokov. Môžu ich používať na monitorovanie svojich ratolestí, telefonovať im alebo posielať textové správy. Pomocou zabudovaného fotoaparátu môžete tiež na diaľku odfotiť obrázok alebo použiť trochu kontroverznú funkciu diaľkového odpočúvania. Ako hodnotíme jednotlivé funkcie a ako hodinky obstáli v našom teste?

Celkové hodnotenie
4.1/5

Ak máte doma nádejného športovca, ktorý túži sledovať svoje zdravie a výkony, môže byť pre vás vhodnejší iný typ detských hodiniek. Vhodnou možnosťou môžu byť tieto veselé smart hodinky od spoločnosti Lamax.

Lamax BCool

Na monitorovanie zdravia detí
Silné stránky
 • Prehľadný displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Nízka cena
 • Dlhá životnosť batérie
 • Zábavné hry
 • Podpora slovenčiny
 • Kompaktná veľkosť
Slabé stránky
 • Absencia GPS
 • Absencia tlačidla SOS
 • Nemožnosť komunikácie

Smart hodinky Lamax BCool pre deti sú skvelé na základné monitorovanie zdravia a sledovanie športových aktivít. Majú prehľadné rozhranie a ľahko sa používajú. Malé deti ocenia prítomnosť štyroch hier, ktorými si môžu skrátiť dlhé chvíle. Ďalšou výhodou je možnosť nastaviť si vlastnú tapetu.

Celkové hodnotenie
3.8/5

Detské smart hodinky sú určené pre športovcov aj starostlivých rodičov

Ak sa chceme zamerať na porovnanie inteligentných hodiniek pre deti, musíme jednotlivé modely rozdeliť do dvoch základných kategórií - pre športovcov a pre starostlivých rodičov.

Inteligentné hodinky pre začínajúcich športovcov

Do prvej kategórie patria smart hodinky pre deti, ktoré slúžia na monitorovanie výkonov tých najmenších. Sú teda vhodné najmä pre nadšených športovcov, ktorí chcú sledovať svoje výkony počas tréningov. Takéto modely potom fungujú prakticky rovnako ako klasické inteligentné hodinky pre dospelých. V niektorých prípadoch sú vybavené aj zábavnými hrami.

Inteligentné hodinky pre starostlivých rodičov

Druhá kategória potom slúži predovšetkým na bezpečnosť detí a jednoduché sledovanie ich aktuálnej polohy rodičmi.

Sledovanie pohybu

Niet teda pochýb o tom, že týmto hodinkám nesmie chýbať GPS, aby ste mohli ľahko zistiť, kde sa vaše dieťa práve nachádza.

Inteligentné hodinky s GPS majú svojich priaznivcov aj odporcov. Niektorým ľuďom vadí, že takto "špehujú" vlastné dieťa. Iní sa naopak tejto funkcie nevedia nabažiť a tešia sa z pokoja, ktorý môžu mať, keď sú deti preč.

S touto funkciou súvisí aj možnosť upozornenia pri opustení "bezpečnej zóny", ktorú si sami nastavíte. Môže to byť napríklad nastavený okruh okolo školy alebo vášho domu.

Možnosť komunikácie

Niektoré modely majú aj slot na kartu SIM. Takéto smart hodinky sú skvelou voľbou pre deti, ktoré si zatiaľ nechcú kupovať vlastný mobilný telefón, ale chcú mať možnosť volať alebo posielať správy.

SOS tlačidlo

Môžete sa stretnúť aj so smart hodinkami so špeciálnym SOS tlačidlom. Jeho stlačením v núdzovej situácii vytočíte vopred uložený kontakt (zvyčajne rodiča).

Funkcia odpočúvania

Niektoré detské smart hodinky majú dokonca funkciu odpočúvania, ktorá vám umožní sledovať, s kým vaše dieťa komunikuje. Vďaka tomu sa môžete uistiť, že nekomunikuje napríklad s cudzím človekom na ulici.

Funkcia vytvárania fotografií na diaľku

Bezpečnostnou funkciou, ktorá je tiež trochu kontroverzná, je možnosť vytvoriť pomocou hodiniek vzdialenú fotografiu a odoslať ju na mobilný telefón rodiča. Takto môžete skontrolovať, či je vaše dieťa v poriadku.

Integrované hry

Vybrané modely sa dodávajú aj so širokou škálou hier, ktoré vášmu dieťaťu pomôžu skrátiť čas.

V čom sa líšia smart hodinky pre chlapcov a dievčatá

Z hľadiska funkcií ponúkajú obe kategórie prakticky to isté. Hlavné rozdiely sú teda v dizajne.

Pri chlapčenských smart hodinkách preto často uvidíte dizajny, ktoré malí chlapci všeobecne preferujú (napríklad modré alebo zelené). Môžu tiež pracovať s motívmi, ktoré sú u chlapcov obľúbenejšie (napríklad autá).

V prípade inteligentných hodiniek pre dievčatá si naopak môžete najčastejšie vyberať z obľúbených dievčenských dizajnov, kde hlavnú úlohu zohráva ružová farba alebo motívy princezien.

Inteligentné hodinky pre staršie deti často využívajú tlmenejšie a neutrálnejšie vzory. Farebný dizajn môžete čiastočne ovplyvniť aj tým, že si zaobstaráte rôzne farebné remienky.

Ktoré značky majú vo svojom sortimente detské smart hodinky?

Detské smart hodinky sú zastúpené značkami ako napr:

A čo porovnanie inteligentných hodiniek z hľadiska ceny? Najlacnejšie inteligentné hodinky pre deti nájdete za menej ako 25 eur. Najdrahšie modely sa potom pohybujú zhruba pod cenovou hranico 150 eur.

Alternatívou môžu byť detské fitnes náramky

Určitou alternatívou k detským smart hodinkám sú fitness náramky pre deti. Spravidla ide o kompaktnejšie zariadenia s menším displejom a ich funkcie môžu byť v porovnaní s najlepšími inteligentnými hodinkami obmedzené.

Fitness náramky však často nemajú GPS, a preto sa používajú predovšetkým na monitorovanie zdravia a spánku. Zároveň nie sú vybavené slotom na SIM kartu. Ak teda hľadáte základné zariadenie primárne na monitorovanie polohy vášho dieťaťa, je lepšie siahnuť po lacnejších inteligentných hodinkách, ktoré tieto funkcie zvyčajne podporujú.

Aké inteligentné hodinky zaobstarať starším deťom?

Ak máte doma dospievajúce deti, budete sa pozerať na trochu inú kategóriu inteligentných hodiniek. Rozhodujúcimi faktormi pre vás môžu byť napríklad prijateľná cena, kompaktné rozmery a pokročilé metriky na sledovanie zdravia a pohybu. Zozbierali sme niekoľko modelov, ktoré majú funkcie vhodné práve pre staršie deti, pri ktorých už nepotrebujete sledovať ich aktuálnu polohu.

Často kladené otázky o detských smart hodinkách

Aké funkcie ponúkajú detské smart hodinky?

Inteligentné hodinky sa dajú použiť na monitorovanie zdravia, ako aj polohy detí. V tomto prípade sú zvyčajne vybavené napríklad sledovaním polohy, funkciou odpočúvania, SOS tlačidlom a ďalšími vymoženosťami.

Aký je rozdiel medzi smart hodinkami pre dievčatá a chlapcov?

Inteligentné hodinky pre dievčatá sa spoliehajú na vzory, ktoré sú všeobecne obľúbenejšie u nežnejšieho pohlavia (ružová farba, motív princeznej atď.). Na druhej strane smart hodinky pre chlapcov využívajú farby a vzory, ktoré sú obľúbenejšie u chlapcov.

Koľko stoja detské smart hodinky?

Najlacnejšie inteligentné hodinky pre deti sú zvyčajne k dispozícii za približne 25 eur. Najdrahšie modely sa potom pohybujú v cene okolo 150 eur.

Aký je rozdiel medzi detskými fitnes náramkami?

Detské fitnes náramky zvyčajne nemajú GPS, a preto ich nemožno použiť na sledovanie polohy detí. Zároveň nemajú slot na SIM kartu, a preto vám neposlúžia z hľadiska komunikácie. Ich hlavnou úlohou je teda len monitorovanie vášho zdravia.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.8/5 - (16 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Garett Kids Essa 4G
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram