Recenzia: smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro
Smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vás na prvý pohľad zaujmú svojou dostupnou cenou. Hodinky ponúkajú operačný systém Wear OS, ktorý sa vyznačuje širokou škálou lifestylových funkcií, spoľahlivou komunikáciou so smartfónom a, bohužiaľ, kratšou výdržou batérie. Hodinky sú vybavené modulom GPS, podporujú bezkontaktné platby a môžete si s nimi aj odbavovať hovory. Okrem štandardnej verzie bluetooth sú hodinky k dispozícii aj vo verzii LTE s podporou mobilných dát a kompatibilitou s eSIM.
Často kladené otázky a odpovede
Podľa výrobcu sú smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro kompatibilné len s telefónmi so systémom Android 8.0 a vyšším. Hodinky nie sú kompatibilné so smartfónmi iPhone.
Výrobca uvádza 65-hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie v rámci bežného používania. Počas nášho testu v podmienkach uvedených nižšie hodinky dosiahli výdrž batérie 1 - 2 dni.
Áno, hodinky podporujú bezkontaktné platby prostredníctvom čipu NFC a aplikácie Google Pay (Wallet).
Hodinky majú predvolene nainštalovanú aplikáciu Mapy Google. Po spustení navigácie sú dostupné pokyny doplnené hlasovými pokynmi. Môžete si tiež zobraziť trasu a celú mapu.
Technické parametre Xiaomi Watch 2 Pro
Základné technické parametre hodiniek sme zhrnuli v nasledujúcej tabuľke. Spomedzi parametrov nás príjemne prekvapila kombinácia procesora Snapdragon W5 Gen 1 a 2 GB operačnej pamäte, čo na papieri našepkáva, že chod systému bude plynulý.
Z ďalších parametrov vás môže prekvapiť vyššia hmotnosť a robustnejšie rozmery puzdra. V porovnaní s inými hodinkami so systémom Wear OS sú však rozmery celkom štandardné. Iná situácia je však v porovnaní s ostatnými kategóriami hodiniek, medzi ktorými je Xiaomi naozaj na strane väčších a robustnejších modelov.
Názov parametra | Hodnota |
---|---|
Typ remienka | Silikón, koža |
Odolnosť | 5 ATM |
Displej | AMOLED 1,43" 466 x 466 px |
Výdrž batérie | Až 65 hodín (bežné používanie) |
Spôsob nabíjania | Magnetický napájací kábel |
Konektivita | Bluetooth 5.2, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, LTE* |
Procesor | Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 |
Operačná pamäť | 2 GB |
Operačný systém | Wear OS 3.5 |
Rozmery bez remienka | 47,6 x 45,9 x 11,8 mm |
Hmotnosť bez remienka | 54,5 g |
Ak sa chcete o inteligentných hodinkách dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať smart hodinky alebo si pozrite naše recenzie konkrétnych modelov.
Hodinky vyzerajú robustne
Luneta hodiniek je pomerne výrazná a je doplnená vrúbkovaním po obvode, ktoré evokuje možnosť otáčania, napriek tomu ide len o dizajnový doplnok. Celkovo hodinky vyzerajú pomerne robustne, najmä ak vezmeme do úvahy ich hmotnosť 54,5 g, čo je o 10 g viac ako pri modeli TicWatch Pro 5.
Vzhľadom na väčšie puzdro, vyššiu hmotnosť a robustnejší pocit odporúčame hodinky skôr mužom.
Napriek vyššej hmotnosti sa hodinky nosia pohodlne a možno ani nebudete vedieť, že ich nosíte denne. Problém môže nastať počas spánku, kedy robustnejšie puzdro pôsobí rušivo. Na záver však pozitívne hodnotíme kvalitu spracovania hodiniek. Najmä keď zoberieme do úvahy ich cenu, ktorá je v porovnaní s konkurenciou, ako sú Samsung Galaxy Watch 6 alebo TicWatch Pro 5, nižšia.
Displej má nižší jas, čo však nemusí byť nutne negatívum
Hodinky sú vybavené AMOLED displejom, ktorého výkon je v súčasnosti medzi lifestylovými smart hodinkami štandardom. Povrch displeja dopĺňa bližšie nešpecifikované ochranné sklo Gorilla Corning Glass.
Drobným nedostatkom displeja je jeho maximálny jas 600 nitov, ktorý je v porovnaní s konkurenciou (TicWatch Pro 5 1000 nitov, Samsung Galaxy Watch 6 až 2000 nitov) nižší. Nižší maximálny jas nemusí byť výrazným problémom napríklad v interiéri, ale na priamom slnku v lete alebo na horách nemusí byť displej dostatočne čitateľný.
Nižší maximálny jas môže znamenať nižšie nároky na napájanie displeja. V dôsledku toho môže displej mierne šetriť batériu a predĺžiť jej životnosť.
Dotyk, korunka a ďalšie tlačidlá - ako sa hodinky ovládajú?
Hodinky sú vybavené dotykovým displejom. Ovládanie je preto intuitívne, rovnako ako na smartfóne. Potiahnutím prsta do strany sa dostanete na obrazovky so základnými údajmi, ako sú denné ciele, počasie, analýza spánku alebo srdcová frekvencia. Ak na ciferníku hodiniek potiahnete prstom zdola nahor, zobrazí sa lišta so základnými nastaveniami. Potiahnutím prstom nadol získate prístup k oznámeniam.
Rýchla ponuka so základnými nastaveniami na väčšine hodiniek má hornú lištu ako smartfón. Umiestnenie tejto ponuky v spodnej lište je menej intuitívne a treba si na ňu zvyknúť.
Korunka nemusí vyhovovať každému
Na ovládanie hodiniek sa používa aj otočná korunka, ktorá funguje ako tlačidlo domov (návrat na ciferník/prebudenie z nečinnosti). Otáčanie korunky vám umožňuje pohybovať sa v používateľskom prostredí. Podržaním korunky sa potom spustí aplikácia Google Assistant.
Na rozdiel od hodiniek TicWatch Pro 5 GPS alebo všetkých modelov Apple Watch má korunka menší priemer a kombinuje vrúbkovaný vnútorný povrch s hladkým vonkajším okrajom. Samotný dizajn korunky však nie je slabinou hodiniek. Je to skôr jej uloženie a tvarovanie puzdra okolo nej, ktoré výrazne obmedzuje kontaktnú plochu medzi prstom a vrúbkovanou časťou korunky.
Pri pohybe v používateľskom prostredí sme často zistili, že náš prst sa len kĺže po lesklej časti korunky. Ak by haptická (vibračná) odozva na posun korunky nebola aktívna, netušili by sme, či hodinky vôbec zaznamenali otáčanie korunky.
Pri používaní korunky sme si všimli aj rozdielnu kalibráciu/akceleráciu v rôznych častiach používateľského rozhrania. Napríklad v ponuke aplikácií trvá pomerne dlho, kým sa korunkou posuniete zhora nadol. Keď však korunku použijete na nastavenie dychových cvičení, na prechádzanie všetkými možnosťami naraz stačí zbežný pohyb.
Častým problémom bolo neúmyselné stlačenie/podržanie korunky pri otáčaní zápästia. Čiastočným riešením bolo posunutie hodiniek ďalej od zápästia do polohy, ktorá je pre väčšinu používateľov neprirodzená.
Horné tlačidlo hodiniek je štandardne určené na spustenie ponuky aktivít, ale v nastaveniach môžete zmeniť jeho cieľovú aplikáciu. Spodné tlačidlo možno použiť na otvorenie nedávno zatvorenej aplikácie a jeho dvojitým stlačením sa otvorí aplikácia Peňaženka.
Systém Wear OS, kompatibilita a párovanie s telefónom
Používateľské rozhranie je vyvinuté na platforme Wear OS. Celkovo na nás systém hodiniek zanechal dobrý dojem. Vďaka procesoru Snapdragon W5 Gen 1 a 2 GB pamäte RAM je pohyb rýchly a plynulý.
Spárovanie hodiniek so smartfónom je intuitívne a trvalo nám približne dve minúty. Podobne, ako ostatné inteligentné hodinky Xiaomi, aj hodinky Watch 2 Pro sa spárujú so smartfónom pomocou aplikácie Mi Fitness. Výhodou je, že okrem tejto aplikácie nie sú potrebné žiadne iné, čo je výhoda oproti hodinkám Suunto 7 Titanium alebo hodinkám Garmin, ktoré vyžadujú viacero aplikácií.
Výdrž batérie hodiniek
Hodinky sú vybavené batériou s kapacitou 495 mAh, čo je v porovnaní s konkurenčnými hodinkami so systémom Wear OS priemerná hodnota (hodinky TicWatch Pro 5 GPS ponúkajú 628 mAh a Samsung Galaxy Watch 6 425 mAh). Ako sa však kapacita batérie prejavuje v praxi?
Výdrž batérie pri bežnom používaní dosiahla 30 hodín
V tomto teste nás hodinky veľmi nepotešili. Kombinácia náročnejšieho operačného systému s batériou s priemernou kapacitou urobila z týchto hodiniek jednodňové zariadenie, ktoré dáte na nabíjačku buď večer pred spaním alebo ráno počas každodennej rutiny. Podmienky testovania boli nasledovné:
- aktívny Always-On displej,
- prijímanie všetkých oznámení z telefónu,
- 30 minút športových aktivít monitorovaných pomocou GPS,
- monitorovanie spánku,
- dve uskutočnené bezkontaktné platby,
- 3 minúty prijatého hovoru,
- nepretržité meranie srdcovej frekvencie,
- jedno meranie saturácie.
Mierne obmedzenie funkcií predĺžilo životnosť batérie na 50 hodín
Keď sme obmedzili oznámenia prijímané hodinkami na základné (správy, e-maily atď.), vypli funkciu Always-On, nenosili sme hodinky počas spánku a neplatili sme bezkontaktne, výdrž batérie na jedno nabitie sa výrazne zvýšila. V prípade ešte väčšieho obmedzenia môžete dosiahnuť aj 65 hodín výdrže batérie, ktorú opisuje výrobca.
V prípade aktívneho GPS klesla výdrž batérie na 4 hodiny
Po spustení monitorovania športovej aktivity, ktoré okrem športových ukazovateľov zaznamenáva aj trasu, klesla výdrž batérie na jedno nabitie na 4 hodiny. To znamená, že ak sa chystáte na celodennú turistiku a chcete zaznamenávať jej priebeh, pribaľte si aj USB powerbanku a pripravte sa na kratšiu prestávku na nabíjanie hodiniek.
Na drahších hodinkách Samsung Galaxy Watch 6 sme sa v tomto režime stretli s 5-hodinovou výdržou batérie.
Rýchle nabíjanie sa bude páčiť väčšine používateľov
Na rozdiel od výdrže batérie, ktorá nás príliš nenadchla, nás rýchlosť nabíjania príjemne prekvapila. Pri použití štandardného sieťového adaptéra sa hodinky nabili z 0 na 100 % za 40 minút. To je kratší čas v porovnaní s veľkou časťou konkurencie aj mimo hodiniek so systémom Wear OS.
Lifestylové funkcie
Súbor funkcií hodiniek Xiaomi Watch 2 Pro z nich robí plne autonómne smart hodinky. Z hodiniek môžete vytočiť ľubovoľné číslo, poslať textovú správu alebo nahrať hlasovú poznámku - to všetko so smartfónom mimo dosahu alebo v rámci pripojenia bluetooth.
Nižšie uvedené funkcie sú typické pre hodinky so systémom Wear OS. Preto v tejto recenzii rozoberáme len naše skúsenosti s týmito funkciami a nie ich objektívny opis. Viac informácií o týchto funkciách nájdete v našom článku o najlepších hodinkách so systémom Wear OS.
Bezkontaktné platby, NFC a Google Pay
Ak chcete používať platobnú kartu, musíte si najprv zvoliť heslo na obrazovke, ktoré je potrebné zadať vždy, keď si hodinky zložíte. Počas nášho testovania sme sa nestretli so žiadnymi problémami s platbami. V prípade, že chcete maximalizovať výdrž batérie, môžete NFC deaktivovať v hornej lište rýchlych nastavení, keď nevykonávate bezkontaktné platby.
Ak hľadáte inteligentné hodinky na bezkontaktné platby, vopred sa uistite, že vaša banka podporuje službu Google Pay.
Navigácia a Google Maps
Po spustení navigácie môžete získať pokyny, úplný náhľad trasy a mapu. Pohyb po mape je plynulý a môžete ju priblížiť alebo oddialiť pomocou typických gest. Mierne zníženie plynulosti sme zaznamenali len pri rýchlejších pohyboch na mape, ktoré však v praxi pravdepodobne nevyužijete.
Zrkadlenie hovorov
Hovory pomocou hodiniek prebiehali počas nášho testovania presne podľa očakávaní. Zvuk reproduktora je čistý a počas hovoru môžete korunkou upravovať hlasitosť. Druhá strana nás počula zreteľne, a to aj pri pohybe na rušnom verejnom priestranstve.
Občas sa vyskytol problém, ak sme odmietli hovor na telefóne, ale hodinky ho naďalej zobrazovali ako prichádzajúci. Jediným riešením bolo zrušiť tento už odmietnutý hovor na hodinkách. Podobná situácia nastala aj po ukončení hovoru na telefóne, keď hodinky naďalej zobrazovali hovor ako prebiehajúci. Tento stav trval ďalšiu hodinu, kým sme hodinky opäť nepoužili a v ich používateľskom rozhraní zrušili dávno ukončený hovor. Pevne veríme, že spoločnosť Xiaomi tieto chyby opraví v budúcich aktualizáciách systému.
Hodinky sú dostupné aj vo verzii LTE, ktorá podporuje pripojenie eSIM, s čím sa u drahších konkurentov, ako sú Suunto 7 Titanium alebo TicWatch Pro 5 GPS, nestretnete.
Upozornenia a správy
Hodinky v predvolenom nastavení prijímajú notifikácie zo všetkých aplikácií smartfónu. Zoznam aplikácií si však môžete v nastaveniach prispôsobiť podľa svojich preferencií. Môžete tiež zmeniť spôsob doručovania (zvuk, vibrácie hodiniek). Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro dokážu zobraziť oznámenia v plnom rozsahu, ale pri niektorých aplikáciách (vrátane systémových) bolo zobrazenie chybné, viď snímku obrazovky nižšie.
V prípade správ máte k dispozícii odpovede typické pre Wear OS - písanie na klávesnici vrátane gest, hlasový vstup, preddefinované odpovede a emoji. Tieto možnosti sme pre vás podrobne opísali v našom článku o operačnom systéme.
Ovládanie a prehrávanie hudby
Hodinky sú vybavené 32 GB úložiskom, ktoré je určené aj na ukladanie vlastnej hudby alebo podcastov pomocou streamovacích služieb, ako je YouTube Music alebo Spotify. Bohužiaľ, do hodiniek nemôžete ukladať vlastné súbory, ako napríklad súbory .mp3. Hodinky môžete počas prehrávania používať aj na ovládanie prehrávania médií zo smartfónu. Médiá môžete preskočiť, vrátiť sa k nim, pozastaviť ich alebo zmeniť hlasitosť.
Asistent Google
Asistent Google je v hodinkách k dispozícii od momentu, keď ich vybalíte z krabice. Podržaním korunky ho môžete nastaviť a spustiť. Pomocou asistenta a hlasového vstupu môžete hodinkám zadávať rôzne príkazy. Medzi podporovanými jazykmi vstupu a zobrazenia chýba slovenčina, takže si budete musieť vystačiť s angličtinou alebo iným podporovaným jazykom. Výstup po zadaní príkazu "počasie Praha" nájdete v galérii nižšie.
Výstup príkazov môže obsahovať aj obrázky.
Napriek deaktivácii asistenta má podržanie korunky funkciu jeho prvotného nastavenia. V prípade náhodného stlačenia korunky pri pohybe zápästia hodinky asistenta vždy spustia. Privítali by sme preto možnosť nastaviť jedno z bočných tlačidiel ako tlačidlo spustenia namiesto korunky.
Ďalšie praktické funkcie
- kalendár,
- časovač, stopky, budík,
- diaľková spúšť fotoaparátu s obrazom,
- hlasový záznamník.
V službe Google Play nájdete na stiahnutie celý rad ďalších aplikácií.
Zdravotné funkcie
Rozsah zdravotných funkcií je porovnateľný s hodinkami Suunto 7 Titanium a TicWatch Pro 5. Základnou funkciou je meranie srdcového tepu, z ktorého potom hodinky odhadujú úroveň stresu alebo počet spálených kalórií. V porovnaní s uvedenými konkurentmi, majú hodinky Watch 2 Pro na prvý pohľad miernu výhodu v podobe merania bioimpedancie. Či ide o skutočne prínosnú funkciu, sa však dozviete v príslušnej časti nižšie.
Každá zdravotná funkcia má svoje vlastné využitie, čo je pre hodinky typické. Niektoré hodinky (TicWatch Pro 5 alebo Huawei Watch 4) ponúkajú aj samostatnú aplikáciu, ktorá zvyčajne v priebehu minúty vykoná všetky dostupné merania a ponúkne rýchly komplexný prehľad o vašom stave. Pri hodinkách Xiaomi Watch 2 Pro ste, bohužiaľ, odkázaní na samostatné merania.
Meranie srdcovej frekvencie a okysličenia krvi
Tak ako v prípade drvivej väčšiny smart hodiniek, aj v prípade Xiaomi Watch 2 Pro máte k dispozícii merania srdcového tepu a okysličenia krvi s rôznou frekvenciou alebo na požiadanie. Meranie srdcovej frekvencie reaguje na zmeny promptne, čo oceňujeme.
Meranie okysličenia krvi by malo trvať maximálne 20 sekúnd a je veľmi citlivé na pohyby alebo prerušenie kontaktu snímača s pokožkou. Často sa nám stalo, že meranie bolo úspešné až na tretí alebo štvrtý pokus.
Záznam spálených kalórií
K dispozícii sú pasívne spálené kalórie (počas nečinnosti) a aktívne spálené kalórie (počas monitorovaných činností). Na základe spálených kalórií potom môžete upraviť svoj jedálniček alebo zameranie tréningu.
Bohužiaľ, hodinky neumožňujú zaznamenávať množstvo spotrebovaných kalórií v tej istej aplikácii. S touto funkciou sme sa stretli napríklad v hodinkách Huawei Watch GT 4, ktoré bežia na platforme Harmony OS a nie Wear OS.
Odhad stresovej záťaže
Hodinky odhadujú vašu aktuálnu stresovú záťaž na základe vašej srdcovej frekvencie. Okrem manuálneho spustenia merania máte k dispozícii aj priebežné meranie.
Odhadovaná záťaž hodinkami počas dňa kolísala podľa našich predstáv. Napríklad po konzumácii dvoch šálok kávy espresso sa údaje posunuli z nízkej úrovne na normálnu úroveň. Podobný nárast sme zaznamenali po konzumácii výdatného obeda.
Bioimpedančné merania
Bioimpedancia je v praxi často používaná metóda na určenie zloženia tela. Bežné prístroje pracujú na základe merania odporu, ktorý kladie elektrický prúd v našom tele. Rôzne látky v našom tele kladú prúdu rôzny odpor. Na základe výsledného odporu možno určiť percentuálny podiel tukov, vody, solí a bielkovín.
Hodinky určujú zloženie vášho tela počas merania, ktoré si vyžaduje priloženie dvoch prstov na bočné tlačidlá hodiniek, ktoré v tomto prípade fungujú ako vodiče. Meranie trvá približne jednu minútu a je veľmi citlivé na akýkoľvek pohyb prstov alebo ruky. Zvyčajne sa nám podarilo dosiahnuť úspešné meranie po piatich pokusoch.
Výsledné hodnoty majú v porovnaní s profesionálnymi meraniami až na niektoré výnimky odchýlku 20 - 40 %. Vo výsledku ide o zaujímavé obohatenie rozsahu zdravotných funkcií, ale neodporúčame vám považovať namerané hodnoty za medicínsky podložené.
Športové funkcie
Rozsah športových funkcií by sme označili za základný, podobne ako rozsah zdravotných funkcií. Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro podporujú monitorovanie viac ako 150 športových aktivít, ale pri väčšine z nich sa stretnete len s jednoduchým meraním tepovej frekvencie, spálených kalórií, krokov a času.
Najpodrobnejšie je už tradične meranie bežeckých aktivít,ktorých metriky sú podobné ako u hodiniek TicWatch Pro 5 GPS. Hoci oba modely ponúkajú niektoré pokročilé údaje o behu, nepatria medzi najlepšie smart hodinky so systémom Wear OS pre športovcov.
ST (zóny srdcovej frekvencie)
Zóny srdcovej frekvencie sú rýchlou spätnou väzbou o aktuálnom zameraní vášho tréningu. Každá zóna je okrem názvu sprevádzaná aj farbou, ktorá je na všetkých inteligentných hodinkách rovnaká. Na základe zóny ST môžete počas aktivity upravovať svoje tempo. Farby zóny ST nájdete po obvode obrazoviek s údajmi počas monitorovania aktivity. Podrobnejšia analýza zón je potom k dispozícii v analýze po ukončení aktivity.
Ak chcete zistiť zónu ST, musíte aktivovať displej hodiniek. Ak je teda displej Always-On deaktivovaný alebo vyberiete funkciu prebudenia, budete musieť hodinky prebudiť ťuknutím na displej alebo stlačením korunky. Je to menej pohodlný spôsob ako pri hodinkách TicWatch Pro 5, ktoré majú podsvietenie energeticky úsporného displeja AoD farebne synchronizované so zónou ST.
Počet spálených kalórií
Hodinky zaznamenávajú nielen počet pasívne spálených kalórií (v pokoji mimo aktivít), ale aj počet aktívnych. V prípade, že sme absolvovali niekoľko po sebe nasledujúcich dní tréningu s podobnou záťažou, bol porovnateľný aj počet aktívne spálených kalórií.
Celkové zameranie tréningu
Zatiaľ čo zóny ST sú aktuálnou spätnou väzbou počas tréningu, hodinky dokážu váš výkon spriemerovať a určiť tak celkové zameranie tréningu. Hodinky vás tak informujú, či bol tréning viac aeróbny (kondičný tréning alebo tréning na chudnutie) alebo anaeróbny (silový tréning vyššej intenzity).
Čas na zotavenie
Aby ste z tréningu vyťažili čo najviac, musí byť vaše telo dostatočne zregenerované. Na základe času regenerácie určeného hodinkami budete môcť lepšie odhadnúť, či ste pripravení na regeneračný tréning alebo intenzívny intervalový tréning.
V praxi sme spočiatku zistili, že časy zotavenia sú príliš dlhé. Po stredne intenzívnej aktivite hodinky odporúčali až 50 hodín regenerácie. Čím dlhšie sme však hodinky používali, tým viac sa hodnoty normalizovali. Po štyroch intenzívnejších tréningoch sme sa dostali na 15 až 20 hodín zotavenia, čo je čas, na ktorý je náš redaktor zvyknutý.
Odhadovaná hodnota VO2 max
Hodnota VO2 max opisuje stav vašej dlhodobej aeróbnej kondície. Čím je hodnota vyššia, tým viac kyslíka dokážu vaše svaly využiť za určitý čas. Presnosť odhadu VO2 max si však podobne ako pri čase zotavenia vyžaduje dlhodobé používanie hodiniek. Hoci hodinky odhadnú hodnotu po vašej prvej aktivite, presnejšie údaje ponúknu približne po týždni používania.
Viac ako samotná hodnota VO2 max je pre hodnotenie kondície prínosnejší jej vývoj v čase. Môže odrážať vašu zlepšujúcu sa alebo zhoršujúcu sa výdrž.
Záver – pre koho sú hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vhodné?
Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro odporúčame predovšetkým používateľom, ktorí hľadajú smart hodinky s dobrým pomerom cena/výkon. Napriek nižšej cene je systém hodiniek plynulý, rýchly a ponúka lifestylové funkcie, ktoré sú typické aj pre drahšie smart hodinky s Wear OS. S hodinkami môžete prijímať hovory pomocou zrkadlenia hovorov alebo pripojenia eSIM, bezkontaktne platiť a odpovedať na správy alebo e-maily.
Hovory pomocou eSIM alebo dostupnosť verzie LTE za rozumnú cenu je vo svete hodiniek s Wear OS veľmi vítanou možnosťou. K dispozícii je síce aj LTE verzia hodiniek Samsung Galaxy Watch 6, ale všetky funkcie môže ponúknuť len po spárovaní so smartfónom Samsung.
Hodinky môžu byť vhodnou voľbou aj pre rekreačných športovcov, ktorí hľadajú jednoduchý športtester so sledovaním GPS a niektorými pokročilými metrikami, ako je VO2 max, čas regenerácie alebo hodnotenie tréningu.
Na druhej strane smart hodinky Watch 2 Pro neodporúčame používateľom, ktorí hľadajú hodinky s dlhou alebo aspoň priemernou výdržou. Pri našich testoch bežného používania dosiahli hodinky maximálne dvojdňovú výdrž batérie na jedno nabitie. Hodinky neuspokoja ani vášnivejších športovcov, ktorí sa viac zameriavajú na detaily svojich výkonov.
Recenzia: smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro
-
Kvalita spracovania
-
Batéria
-
Operačný systém
-
Kompatibilita
-
Pomer cena/výkon
Cenovo dostupné smart hodinky s Wear OS, GPS a NFC
Smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vás na prvý pohľad zaujmú svojou dostupnou cenou. Hodinky ponúkajú operačný systém Wear OS, ktorý sa vyznačuje širokou škálou lifestylových funkcií, spoľahlivou komunikáciou so smartfónom a, bohužiaľ, kratšou výdržou batérie. Hodinky sú vybavené modulom GPS, podporujú bezkontaktné platby a môžete si s nimi aj odbavovať hovory. Okrem štandardnej verzie bluetooth sú hodinky k dispozícii aj vo verzii LTE s podporou mobilných dát a kompatibilitou s eSIM.
Klady
- Výhodný pomer cena/výkon
- Zrkadlenie hovorov
- Pohodlné nosenie počas dňa
- Bezkontaktné platby
- Hlasové zadávanie textu
- Odhad VO2 max
Zápory
- Nízka výdrž batérie
- Nižší jas displeja
- Chyby v oznámeniach
- Chyby pri prijímaní a odmietaní hovorov