ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky Samsung: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky Samsung: porovnávací test a recenzie

Zaujíma vás, čo všetko je súčasťou smart hodiniek Samsung? V tomto článku sa na to pozrieme podrobne. Dozviete sa, na aké funkcie sa môžete tešiť a ako sa líšia modely pre ženy a mužov. Povieme vám tiež, ktoré smart hodinky možno spárovať s iPhonom a ktoré sa spárujú len s telefónom so systémom Android.

Čím sa vyznačujú smart hodinky Samsung

Inteligentné hodinky Samsung vám pomôžu dosiahnuť vaše športové ciele. Na prvý pohľad vás zaujmú svojím dizajnom, vďaka ktorému sú vhodné na športovanie aj každodenné nosenie v kancelárii. Na rozdiel od najlacnejších smart hodiniek (napr. od spoločnosti Xiaomi) pracujú s kvalitnejšími materiálmi. Často ich preto uvidíte napríklad s hliníkom. Z hľadiska ceny by sme ich mohli označiť za pomyselnú zlatú strednú cestu v porovnaní smart hodiniek.

Môžete sa tešiť na širokú škálu funkcií, ktoré sa líšia od modelu k modelu. Samozrejmosťou je monitorovanie srdcového tepu, spánku a rôznych športových aktivít. Pri najnovších modeloch nájdete špičkovú inováciu v podobe snímača BioActive, ktorý vás dokáže informovať o zložení tela, EKG a krvnom tlaku.

Hodinky sú tiež vybavené prepracovaným operačným systémom Wear OS a možnosťou bezkontaktného platenia pomocou služby Google Pay (zatiaľ len pri vybraných modeloch).

Nie všetky hodinky Samsung sa spárujú so zariadením iPhone

Donedávna bolo možné všetky smart hodinky Samsung bez problémov prepojiť s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS.

Od modelu Samsung Galaxy Watch 4, ktorý nájdete v našom porovnaní smart hodiniek, to však už nie je možné a majitelia zariadení Apple majú smolu. To isté platí aj pre najnovšie Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 6.

Donedávna bolo možné všetky smart hodinky Samsung bez problémov pripojiť k mobilnému telefónu so systémom Android aj iOS.

Ak vlastníte iPhone, môžete si zaobstarať iba jeden zo starších modelov, teda:

 • Galaxy Watch 3,
 • Galaxy Watch Active 2,
 • Galaxy Watch Active,
 • Galaxy Watch,
 • Gear Sport,
 • Gear S3 Frontier/Classic
 • alebo zariadenie Gear S2.

Najlepšie hodinky Samsung z nášho testu

Naše recenzie inteligentných hodiniek zahŕňajú niekoľko modelov od spoločnosti Samsung. Absolútnym víťazom nášho testu sú hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro, ktoré majú používateľom mobilných telefónov so systémom Android rozhodne čo ponúknuť.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Najlepšie z nášho testu
Silné stránky
 • Titánové telo
 • Zafírové sklíčko
 • Možnosť importovať trasy do hodiniek
 • Možnosť telefonovania a posielania správ
 • Meranie krvného tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Vyžaduje inštaláciu 3 rôznych aplikácií
 • Niektoré funkcie sú určené len pre používateľov telefónov Samsung

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro sú určené výhradne pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android. Fanúšikom telefónov Samsung ponúka aj funkciu merania krvného tlaku a EKG. Okrem toho sa môžu pochváliť titánovým telom so zafírovým sklom a dostatočne veľkým Super AMOLED displejom.

Z hľadiska funkcií je pre vás pripravených viac ako 90 športových režimov. Hodinky dokážu analyzovať zloženie vášho tela, merať srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Okrem toho z nich môžete plnohodnotne telefonovať a posielať správy. A poteší aj prítomnosť máp.

Celkové hodnotenie
4.2/5

Dámske smart hodinky Samsung

Ponuka obsahuje niekoľko modelov, z ktorých niektoré sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch. Ak máte záujem o inteligentné hodinky pre ženy, odporúčame vyberať z modelov v kompaktnejších veľkostiach (napr. Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 5 so šírkou ciferníka 40 mm, Galaxy Watch 4 tiež so šírkou ciferníka 40 mm atď.)

Nenechajte si ujsť podrobný článok o inteligentných hodinkách Samsung pre ženy.

Nájdete tu aj smart hodinky v dámskom prevedení, ktorým dominuje ružovo-zlatý dizajn. Pre ženy je však rovnako vhodný aj unisex čierny alebo strieborný variant. Väčšina modelov ponúka širokú škálu športových aktivít, ktoré možno merať. Nechýbajú ani športy, ktoré sú vo všeobecnosti obľúbenejšie u žien (napr. joga).

Spoločnosť Samsung nezabudla ani na nežnejšiu časť populácie. Ponuka dámskych a pánskych modelov je prakticky totožná. Ženy si však spravidla vyberajú menšie hodinky, ktoré lepšie sedia na menších zápästiach.

Čo sa týka farieb, ktoré preferujú viac ženy, tak aj tie Samsung ponúka.

Hodinky tiež umožňujú prehľadne sledovať menštruačný cyklus, čo niektorým konkurenčným hodinkám chýba. Výhodou je aj možnosť komunikácie prostredníctvom hodiniek. Správy možno diktovať hlasom alebo ťukať priamo na klávesnici (v závislosti od konkrétneho modelu). Vybrané modely majú aj mikrofón na prijímanie hovorov.

Pánske smart hodinky Samsung sú odolnejšie

Ak hľadáte pánske smart hodinky, budete si pravdepodobne vyberať z modelov s väčším ciferníkom (44 alebo 46 mm široký). Čo sa týka dizajnu, väčšina modelov je unisex, takže klasickým čiernym prevedením rozhodne nič nepokazíte. Inteligentné hodinky spravidla nemajú žiadne špeciálne funkcie zamerané špeciálne na pánov. Preto si s tým pri výbere nemusíte lámať hlavu.

Kým napríklad značka Xiaomi ponúka vyslovene outdoorové modely (napr. Xiaomi Amazfit T-Rex), od Samsungu takéto smart hodinky momentálne neuvidíte. Ak často pracujete v prašnom prostredí, môžete sa poobzerať aspoň po modeli, ktorý spĺňa požadovanú triedu odolnosti voči prachu (nie vždy ju však výrobca uvádza). V našom porovnaní smart hodiniek sme sa zamerali na tieto modely:

Fitness náramky Samsung – lacnejšia alternatíva k hodinkám

Nechcete investovať do inteligentných hodiniek, ale napriek tomu chcete zariadenie, ktoré bude sledovať vaše zdravie? V tom prípade sa môžete poobzerať po ponuke fitness náramkov Samsung, ktoré sú mnohonásobne lacnejšie.

Musíte však vziať do úvahy, že fitness náramky ponúkajú v porovnaní so smart hodinkami obmedzené funkcie. Fitness náramky nemajú GPS a pri sledovaní outdoorových športov musíte mať v blízkosti mobilný telefón, aby ste sa mohli pripojiť k GPS.

S fitness náramkom tiež nebudete môcť komunikovať so svojím okolím. Takéto zariadenie vám neumožní odpovedať na správy alebo hovory. Ak však hľadáte cenovo dostupnú možnosť na sledovanie prejdených krokov, spálených kilokalórií a srdcovej frekvencie, neurobíte chybu.

Najčastejšie otázky týkajúce sa smart hodiniek Samsung

Čo je charakteristické pre smart hodinky Samsung?

Inteligentné hodinky Samsung kombinujú špičkové funkcie s atraktívnym vzhľadom. V závislosti od konkrétneho modelu zvládajú nielen meranie fyzickej aktivity, ale aj monitorovanie srdcového tepu, krvného tlaku a EKG. Ak ich spárujete s mobilným telefónom Samsung, budete môcť využívať viac funkcií ako majitelia iných telefónov.

Ktoré hodinky Samsung je možné spárovať s iPhonom?

Zariadenia Galaxy Watch 3, Galaxy Watch Active 2, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch, Gear Sport, Gear S3 Frontier/Classic a Gear S2 možno spárovať so zariadením iPhone. Spárovanie so zariadením iPhone už nie je možné v prípade zariadenia Galaxy Watch 4.

Koľko stoja smart hodinky Samsung?

Cena smart hodiniek Samsung sa pohybuje približne od 200 do 400 eur. Vyššia cena je prirodzene spojená s väčším množstvom funkcií (napr. možnosť pridania eSIM).

Ktoré smart hodinky sú vhodné pre ženy a ktoré pre mužov?

Výhodou hodiniek Samsung je ich dostupnosť vo viacerých veľkostiach. Ženy si tak môžu pri väčšine modelov vybrať menšiu veľkosť ciferníka ako muži.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (4 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram