ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 7

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Kvalitné spracovanie
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché ovládanie
Slabé stránky
 • Nižšia výdrž batérie
 • Vyššia cena
 • Nekompatibilita s Android zariadeniami
Tento produkt má nástupcu

Apple Watch Series 7 sa právom považujú za jedny z najlepších smart hodiniek na trhu. Merajú srdcovú frekvenciu, EKG a okysličenie krvi. Podporujú aj bezkontaktné platby a pripájajú sa k Wi-Fi a mobilným dátam. Použitý operačný systém watchOS sa ľahko používa a hodinky môžete využiť aj na sledovanie svojich výkonov pri športe. Jedným slovom - dokonalosť.

V balení nájdete dva remienky

Hodinky Apple Watch Series 7 boli dlho očakávanou novinkou v roku 2021 a balenie týchto inteligentných hodiniek je typickým balením produktov Apple. Je čisto biely, s jednoduchým obrázkom loga.

Rozmery škatuľky sú 30 × 7,5 × 3,5 cm a celková hmotnosť je približne 380 gramov. Po rozbalení uvidíte:

 • samotné smart hodinky,
 • dva remienky (S/M a M/L),
 • magnetický napájací kábel
 • a príručku na prvé použitie.

Vďaka dvom remienkom rôznych veľkostí si môžete vybrať variant, ktorý vám viac vyhovuje. Smart hodinky preto dokonale padnú na zápästia s obvodom 14 až 21 cm.

Ak vám dodané remienky nevyhovujú, môžete si kúpiť iné verzie a vymeniť si ich podľa svojho vkusu. Samotná výmena je veľmi jednoduchá a rýchla.

Technické parametre Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 sú považované za doteraz najúspešnejší model od spoločnosti Apple. Jeho hlavnou prednosťou je displej, ktorý sa zmenšil. Vďaka tomu sa hodinky používajú ešte jednoduchšie.

Bohužiaľ, hodinky nevydržia na jedno nabitie celý deň (iba 18 hodín). Na druhej strane je to vzhľadom na množstvo funkcií pochopiteľné. Výhodou sú aj technológie Bluetooth, Wi-Fi, GPS na navigáciu a NFC na bezkontaktné platby.

Operačný systém watchOS je vo všeobecnosti veľmi prehľadný a ak ste zarytý používateľ Apple, ľahko sa v ňom zorientujete. Navyše si môžete stiahnuť aplikácie podľa svojho vkusu.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov, odolnosť proti prachu IP6X
Displej1,9" OLED Retina
Výdrž batérieAž 18 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémwatchOS
Rozmery bez remienka45 × 38 × 10,7 mm
Hmotnosť bez remienka38,8 g

Kvalitné spracovanie od Apple

Za zmienku stojí, že hodinky Apple Watch 7 si môžete zaobstarať so šírkou ciferníka 41 alebo 45 mm. My sme si na testovanie vybrali väčší variant. Rovnako si môžete vybrať z dvoch materiálov, buď z nehrdzavejúcej ocele, alebo zo 100 % recyklovateľného hliníka. Variant z nehrdzavejúcej ocele je výrazne drahší. V tejto recenzii sme testovali hodinky vyrobené z hliníka.

Čo sa týka tvaru ciferníka, ten je opäť štvorcový so zaoblenými hranami, ako je pri hodinkách Apple Watch zvykom. V porovnaní s hodinkami Apple Watch 6 je predné sklo v najhrubšom mieste dvakrát hrubšie, takže je ešte pevnejšie a odolnejšie. Displej siaha až po okraje, čím sa hodinky výrazne líšia od starších modelov.

Na pravej strane je digitálna korunka (otočné tlačidlo), ktorá je charakteristickým znakom hodiniek Apple Watch. Slúži na prechod do ponuky. Jeho otáčaním môžete jednoducho prechádzať ponukou. Vedľa tejto korunky nájdete aj klasické tlačidlo, ktoré slúži na zapnutie a vypnutie hodiniek.

Silikónový remienok sa pohodlne nosí na zápästí, je ľahký a neprekáža. Dá sa tiež ľahko vymeniť.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Apple Watch 7 bez remienka vážia približne 38 gramov, čo je o niečo viac ako niektoré konkurenčné modely. Napríklad Xiaomi Amazfit GTS 2 váži 24,5 gramu a Xiaomi Amazfit GTS 2 mini váži o 5 gramov menej, teda 19,5 gramu. Na druhej strane, v porovnaní s hodinkami Apple Watch 6, ktoré bez remienka vážia 47 gramov, sú tieto hodinky ľahšie.

Inteligentné hodinky sa spárujú len s iPhonom

Prvé spustenie je jednoduché a intuitívne, ako pri všetkých produktoch Apple. Treba však poznamenať, že toto zariadenie je kompatibilné len s mobilnými telefónmi rovnakej značky. Ak vlastníte mobilný telefón so systémom Android, so smart hodinkami ho, žiaľ, nespárujete.

Hodinky Apple Watch Series 7 je možné spárovať s telefónom iPhone 6S a novším alebo so systémom iOS 15 a novším. Pri našom testovaní sme použili iPhone 11 so systémom iOS 15.0.1 a spárovanie prebehlo bez najmenších problémov.

Zariadenie je potrebné najprv nabiť. Potom si ho môžete pripevniť na zápästie a zapnúť pomocou bočného tlačidla umiestneného vedľa korunky. Následne sa vám priamo na displeji hodiniek zobrazia pokyny na vykonanie všetkých nastavení.

Stačí priblížiť iPhone k hodinkám Apple Watch a počkať, kým sa na displeji mobilného telefónu zobrazia informácie o spárovaní. Keď vás k tomu zariadenie vyzve, naskenujte kód, ktorý sa zobrazí na hodinkách. Tým sa obe zariadenia spárujú pomocou technológie NFC.

Inteligentné hodinky potom synchronizujú a stiahnu aplikácie, ktoré máte v mobilnom telefóne a ktoré sú kompatibilné s hodinkami Apple Watch (v našom prípade to boli Messenger, Spotify, Uber a ďalšie).

Operačný systém je jednoduchý a intuitívny

Tieto smart hodinky, podobne ako ostatné modely Apple, bežia na operačnom systéme watchOS. Jeho výhodou je dokonalá kompatibilita so zariadeniami Apple. Ak však vlastníte mobilný telefón so systémom Android, tieto smart hodinky vám budú prakticky k ničomu.

Výhodou operačného systému je jednoduché a intuitívne rozhranie. Výhodou je aj podpora bezkontaktných platieb (túto funkciu zabezpečuje čip NFC). Operačný systém podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať prípadnej jazykovej bariéry ako napríklad pri hodinkách Xiaomi. Na hlasovú asistentku Siri môžete hovoriť 21 rôznymi svetovými jazykmi. Chýba síce slovenčina, ale môžete používať angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu a ďalšie.

K dispozícii sú všetky aplikácie
K dispozícii sú všetky aplikácie

Na smart hodinkách je k dispozícii množstvo aplikácií

V hodinkách Apple Watch je hneď od začiatku predinštalované množstvo užitočných aplikácií: V hodinkách nájdete: Aktivita, Budík, Obchod s aplikáciami, Audioknihy, Nasýtenie kyslíkom, Kalkulačka, Kalendár, Fotoaparát, Kompas, Kontakty, Sledovanie cyklistiky, EKG, Vyhľadávanie zariadení, Nájsť predmety, Nájsť ľudí, Tepová frekvencia, Domov, Mail, Mapy, Memoji, Správy, Mindfulness, Hudba, Šum, Aktuálne prehrávané, Telefón, Fotografie, Podcasty, Pripomienky, Diaľkové ovládanie, Nastavenia, Skratky, Spánok, Akcie, Stopky, Minúty, Tipy, Diktafón, Rádio, Peňaženka, Počasie, Cvičenie a Svetový čas.

Do smart hodiniek si môžete stiahnuť aj niekoľko mobilných aplikácií, ktoré sú k dispozícii v obchode App Store. V tomto ohľade sa líšia aj od niektorých konkurenčných modelov (napr. Xiaomi Amazfit nepodporuje sťahovanie aplikácií).

Pri našom testovaní sa opakovane pri zapnutí obchodu App Store na hodinkách objavilo hlásenie"Sorry. Obchod Apple Store je dočasne nedostupný. Skúste to prosím neskôr."

Preto sme prešli na mobilnú aplikáciu Watch, cez ktorú sme sa dostali do ponuky dostupných aplikácií pre hodinky Watch. V ponuke sú rôzne aplikácie na šport, efektívnejšiu prácu, počasie alebo aj osobný rozvoj. Niektoré z aplikácií sú bezplatné, iné sú spoplatnené (ako pri aplikáciách pre mobilné telefóny).

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Aplikáciu si môžete pohodlne stiahnuť do mobilného telefónu a potom ju automaticky pridať do smart hodiniek. Niektoré aplikácie sú určené výhradne pre Apple Watch a do telefónu sa nenainštalujú (napr. rôzne hry určené špeciálne pre hodinky).

Neskôr počas testovania už bol k dispozícii obchod App Store a aplikácie bolo možné stiahnuť prostredníctvom hodiniek. Išlo teda pravdepodobne len o krátkodobý výpadok.

Aplikácia pre hodinky

Mobilná aplikácia Watch slúži na nastavenie hodiniek, ktoré spárujú zariadenie s mobilným telefónom. Aplikáciu môžete použiť aj na prispôsobenie hodiniek, oboznámenie sa s nimi alebo prípadne na objavovanie najrôznejších nových funkcií v systéme watchOS.

Aplikácia Zdravie

Keď už hovoríme o mobilnej aplikácii, musíme spomenúť aj aplikáciu Zdravie, ktorá vám poskytuje všetky dôležité informácie a štatistiky. Nájdete v nej napríklad informácie týkajúce sa počtu prejdených krokov, spánku, menštruačného cyklu, cvičenia, srdcovej frekvencie a mnoho ďalších.

Pomocou aplikácie môžete tiež zdieľať informácie o svojom zdraví (napr. s rodinou alebo priateľmi). Táto funkcia je samozrejme voliteľná a môžete si nastaviť, čo vaši blízki uvidia.

Aplikáciu Zdravie môžete používať aj bez smart hodiniek. Okrem toho pri používaní inteligentných hodiniek získate údaje týkajúce sa vašej aktivity, srdca, spánku, dýchania a pozornosti.

Apple Watch 7 ponúkajú špičkové funkcie

Apple Watch 7 sú navrhnuté tak, aby vám pomáhali sledovať vaše zdravie a zároveň vám uľahčovali každodenné úlohy. S ohľadom na to sú vybavené širokou škálou funkcií.

Môžete sa s nimi pripojiť k sieti Wi-Fi a potom ich bezproblémovo používať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón. Inteligentné hodinky umožňujú využívať aj mobilné pripojenie. Musíte si len overiť, či to váš mobilný operátor podporuje. Ak áno, môžete z hodiniek telefonovať a písať správy bez toho, aby ste mali po ruke mobilný telefón. Zároveň je potrebné vlastniť funkciu Cellular.

Krokomer

Podobne ako iné konkurenčné modely, aj hodinky budú merať počet krokov, ktoré počas dňa urobíte. To vám poskytne motiváciu k väčšiemu pohybu.

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky Apple Watch merajú vašu aktuálnu tepovú frekvenciu počas celého dňa a zobrazujú ju na displeji alebo v mobilnej aplikácii. O svojej srdcovej frekvencii ste informovaní aj vtedy, keď sa pustíte do cvičenia. Ak je vaša srdcová frekvencia príliš vysoká alebo príliš nízka, zariadenie vás na to upozorní.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5
Srdcovú frekvenciu merajú nepretržite
Srdcovú frekvenciu merajú nepretržite

Meranie EKG

Zaujímavou funkciou týchto smart hodiniek je meranie EKG, ktoré zabezpečuje zabudovaný elektrický senzor srdcovej frekvencie. Meranie trvá 30 sekúnd a počas merania musíte mať jeden prst na korunke Digital Crown. Po dokončení merania hodinky vygenerujú priebeh EKG, ktorý si môžete zobraziť v aplikácii Zdravie.

Táto aplikácia dokáže určiť, či váš srdcový rytmus vykazuje známky fibrilácie predsiení (forma nepravidelného srdcového rytmu) alebo či je váš srdcový rytmus sínusový (normálny). Hodinky tiež upozorňujú, že nedokážu identifikovať srdcový infarkt. Na bežné monitorovanie zdravia vášho srdca však plne postačujú.

Vyhodnotenie merania EKG
Vyhodnotenie merania EKG

Meranie okysličenia krvi

Inteligentné hodinky sú vybavené senzorom nasýtenia kyslíka v krvi. Ak spustíte meranie saturácie O2, zariadenie vám po chvíli poskytne výsledok.

Monitorovanie spánku

Hodinky Apple Watch 7 môžete používať aj na monitorovanie spánku. Mobilná aplikácia vám potom po prebudení poskytne rôzne štatistiky o celkovej dĺžke spánku, frekvencii dýchania a srdcovej frekvencii. K dispozícii sú aj informácie o tom, koľkokrát ste sa počas noci zobudili.

Na hodinkách je možné jednoducho zapnúť režim spánku, takže vás nebudú rušiť prichádzajúce notifikácie. Môžete si tiež nastaviť budík, ktorý vás prebudí buď melódiou podľa vášho výberu alebo len jemným vibrovaním na zápästí.

Menšou nevýhodou je, že hodinky neposkytujú žiadne podrobné informácie o vašom spánku. Napríklad úplne chýbajú údaje o tom, ako dlho trval ľahký a hlboký spánok. Vzhľadom na pomerne vysokú cenovú kategóriu je to rozhodne škoda. Mnohé lacnejšie smart hodinky vám totiž takéto údaje bez problémov zobrazia. Môžete to vyriešiť inštaláciou aplikácie tretej strany.

Hodinky merajú dĺžku vášho spánku
Hodinky merajú dĺžku vášho spánku

Cvičenie, aktivity a záznamy o cvičení

Samostatnou kategóriou sú aplikácie na sledovanie vašich športových výkonov. Ak sa venujete fyzickej aktivite, môžete ju jednoducho začať sledovať. Smart hodinky majú senzor GPS, ktorý oceníte pri sledovaní outdoorových športov.

Vybrať si môžete z desiatok rôznych športov vrátane behu, cyklistiky, posilňovania, jogy, ale aj rybárčenia, meditácie alebo dokonca jazdy na bicykli.

Apple Watch Series 7 sú ako stvorené pre cyklistov. Oproti predchádzajúcej generácii dokážu automaticky rozpoznať jazdu na bicykli a pripomenúť ti, že máš začať cvičiť. Hodinky navyše myslia na bezpečnosť cyklistov. Informácie o prejdenej vzdialenosti, rýchlosti a ďalších údajoch môžu byť oznámené hlasovou odozvou, takže nemusíte spúšťať oči z cesty. Detekcia pádov bola tiež optimalizovaná pre cyklistiku a hodinky dokážu v prípade nehody privolať pomoc.

Apple Watch sú vybavené aj ikonickými krúžkami, ktoré ukazujú, koľko sa počas dňa hýbete, stojíte a cvičíte. Môžu ťa motivovať, aby ste zatvorili všetky tri krúžky. Navyše sa o svoje aktivity môžete jednoducho podeliť s rodinou a priateľmi. Jednotlivé ciele si nastavujete sami.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Po zapnutí režimu cvičenia hodinky prehľadne zobrazujú uplynulý čas, množstvo spálených kilokalórií a aktuálnu tepovú frekvenciu. Aplikáciu na cvičenie môžete tiež minimalizovať a hodinky používať normálne (napr. prečítať si prichádzajúcu správu, zmeniť skladbu alebo sa počas cvičenia pozrieť na mapu). Po skončení cvičenia sú v mobilnej aplikácii k dispozícii štatistiky týkajúce sa vašej aktivity.

Pri vodných športoch oceníte funkciu Water Lock. To znamená, že hodinky nebudú reagovať na dotyk, čím sa zabráni ich nechcenému ovládaniu. Po opätovnom odomknutí hodiniek sa zariadenie pokúsi odstrániť vodu, ktorá mohla zostať v reproduktore. Urobí to prehrávaním rôznych výšok tónov.

Meranie VO2 max

Apple Watch Series 7 vám pomocou svojich monitorov poskytnú aj pomerne presný odhad vášho VO2 max. VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa počas fyzickej námahy dostane do vašich svalov.

Mindfulness

Táto aplikácia slúži najmä na váš osobný rozvoj a upokojenie. Pomocou nej môžete absolvovať dychové cvičenia v trvaní 1 až 5 minút, ktorými vás prevedie. Prípadne si môžete vybrať cvičenie mindfulness, ktoré vás povzbudí, aby ste sa na chvíľu zastavili a venovali sa pokojnej činnosti (napr. cielenému uvoľňovaniu napätia v celom tele alebo premýšľaniu nad otázkou).

Aplikácia vám počas dňa pripomenie aj takúto malú meditáciu. Upozornenia však môžete vypnúť, ak vám to nevyhovuje.

Aplikácia Mindfulness
Aplikácia Mindfulness

Sledovanie menštruačného cyklu

Ženy ocenia aj možnosť sledovať svoj menštruačný cyklus pomocou týchto smart hodiniek. Okrem toho, že vám poskytne údaje o tom, kedy sa pravdepodobne začne vaša ďalšia menštruácia, môžete tu zhromažďovať aj množstvo ďalších informácií týkajúcich sa zdravia žien.

Aplikácia napríklad umožňuje zaznamenávať údaje týkajúce sa vašej sexuálnej aktivity, ovulácie alebo výsledkov tehotenského testu, bazálnej telesnej teploty alebo výsledkov progesterónového testu. Toto monitorovanie môže byť prospešné napríklad pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť a chcú mať všetky informácie o svojom zdraví na jednom mieste.

Údaje o menštruačnom cykle
Údaje o menštruačnom cykle

Odpoveď môžete zadať aj na klávesnici (alebo nie?)

Inteligentné hodinky vás budú upozorňovať na notifikácie z aplikácií. Môžete si nastaviť, z ktorých aplikácií chcete dostávať upozornenia a z ktorých nie. Výhodou je možnosť zobraziť celý text prichádzajúcej správy priamo na hodinkách (mnohé konkurenčné produkty túto možnosť nemajú). Bezproblémové je aj zobrazovanie emoji.

Na prichádzajúce správy môžete aj odpovedať. Môžete si vybrať jednu z prednastavených odpovedí (napr. Áno, Nie, Ďakujem, Som na ceste...) alebo nahrať odpoveď pomocou svojho hlasu. Hodinky podporujú slovenčinu a diktovanie celých viet funguje naozaj dobre. Nakoniec môžete pridať aj emoji. Na odoslanie polohy môžete použiť aj funkciu iMessage.

Pri Apple Watch 7 bola veľkou novinkou možnosť písať správu aj pomocou klasickej QWERTY klávesnice. Keď sme hodinky testovali, klávesnicu sme spočiatku nevedeli nájsť. Stačilo však počas písania správy urobiť gesto potiahnutím nahor a funkcia sa objavila. Ako sa však časom ukázalo, išlo pravdepodobne o chybu. Slovenská klávesnica nie je oficiálne dostupná a mnohí používatelia ju neskôr zo svojich hodiniek stratili. A neuvidíte ju ani na novších hodinkách Apple Watch 8.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Čo sa týka hovorov, všetko funguje tiež skvele. Môžete vytáčať priamo na hodinkách a používať buď mikrofón a reproduktor na zariadení alebo k hodinkám pripojiť bezdrôtové slúchadlá (napr. AirPods). Pri našom testovaní nebol s ničím problém a kvalita hovoru bola na veľmi dobrej úrovni, rozdiel oproti volaniu z mobilného telefónu sme takmer nepostrehli. V prípade smart hodiniek Xiaomi Amazfit GTS 2 bola kvalita hovoru oveľa horšia.

S hodinkami je možné bezkontaktne platiť

Inteligentné hodinky možno použiť aj na bezkontaktné platby v obchodoch. Stačí do hodiniek pridať platobnú kartu (prostredníctvom aplikácie Peňaženka) a môžete začať túto funkciu používať. Do peňaženky môžete vkladať aj rôzne lístky, vstupenky alebo letenky. Pri platení nie je potrebné zadávať kód. Pri každom sňatí hodiniek zo zápästia však budete vyzvaní na zadanie kódu. Nemusíte sa teda obávať zneužitia vašej kreditnej karty.

Do peňaženky môžete pridať aj niektoré účtenky
Do peňaženky môžete pridať aj niektoré účtenky

Hlasová asistentka Siri nesmie chýbať

Dlhým podržaním bočnej korunky spustíte hlasovú asistentku Siri, ktorej môžete začať diktovať pokyny. Hlasové pokyny musíte zadávať v jednom z 21 rôznych jazykov (napr. v angličtine, nemčine, španielčine, francúzštine a ďalších). Hodinky tak môžete jednoducho ovládať hlasom, nech ste kdekoľvek.

Počúvanie hudby

Hudbu môžete na hodinkách SmartWatch počúvať buď zo zabudovaného reproduktora alebo pomocou bezdrôtových slúchadiel. Môžete používať rôzne aplikácie (napr. Spotify) alebo aplikáciu Hudba, ktorá je od začiatku súčasťou hodiniek. Skladby, ktoré si pridáte do knižnice, uvidíte v aplikácii Watch na iPhone.

Hodinky Watch majú 32 GB úložisko, ktoré môžete využiť na sťahovanie rôznych aplikácií aj hudby. V hodinkách Watch tak môžete mať naozaj veľké množstvo skladieb. Je len na vás, ako toto úložisko využijete.

Ďalšie funkcie

Apple Watch 7 majú aj niekoľko ďalších funkcií, ktoré sú skôr doplnkové. Patrí medzi ne počasie, stopky, kalkulačka a zobrazenie svetového času. Šikovnou funkciou je možnosť ovládať fotoaparát. Keď túto možnosť zapnete na hodinkách, fotoaparát sa automaticky zapne na mobilnom telefóne. Na hodinkách potom môžete stlačiť tlačidlo spúšte alebo nastaviť samospúšť. K dispozícii je aj voľba medzi predným a zadným fotoaparátom.

Medzi ďalšie dostupné funkcie patrí kalendár, budík, ovládanie inteligentného domáceho príslušenstva HomeKit, nastavenie pripomienok a mapy. K dispozícii je aj možnosť zobrazenia fotografií uložených v mobilnom telefóne. Smart hodinky ich však ponúknu len niekoľko. Súčasťou je aj funkcia Nájsť zariadenie alebo Nájsť ľudí (ak priatelia alebo rodina zdieľajú vašu polohu).

Praktickou funkciou je možnosť nastaviť vlastný kód na odomknutie hodiniek (ak si ich zložíte zo zápästia alebo vypnete a zapnete). Takto môžete ľahko zabrániť tomu, aby ich používal niekto iný.

Senzory sú identické s predchádzajúcou generáciou

Pokiaľ ide o zabudované senzory, tieto smart hodinky majú rozhodne čo ponúknuť. V porovnaní s hodinkami Apple Watch 6 sa senzory nezmenili ani nepridali žiadne nové. Hodinky sú vybavené:

 • senzorom srdcovej frekvencie,
 • elektrickým senzorom srdcovej frekvencie (na generovanie EKG),
 • senzorom kyslíka v krvi,
 • výškomerom (na meranie nadmorskej výšky),
 • akcelerometrom (na zisťovanie pohybu)
 • a gyroskopom (na navigáciu).

Pred uvedením hodiniek Apple Watch Series 7 sa špekulovalo, že budú vybavené aj senzorom na meranie hladiny cukru v krvi. To sa nakoniec nestalo, a tak sa očakáva, že ďalšia séria zariadení túto technológiu dostane. Tieto smart hodinky sú teda vybavené rovnakými senzormi ako ich predchodca.

Na cestách sa s nimi nestratíte
Na cestách sa s nimi nestratíte

V porovnaní s predchádzajúcou verziou sa zmenšil rámik

Apple Watch 7 dostali 45 mm (alebo 41 mm) široký ciferník s 1,9" OLED Retina displejom. V porovnaní so sériou 6 bol displej úplne prepracovaný a rámik sa zmenšil o 40 %, čím hodinky získali o 20 % väčšiu zobrazovaciu plochu ako predchádzajúca generácia a dokonca o 50 % väčšiu ako séria 3.

Vďaka väčšiemu displeju sa smart hodinky celkovo pohodlnejšie používajú a informácie sú ľahšie čitateľné. Displej Retina zostáva neustále zapnutý, takže nie je potrebné ťukať na obrazovku, tlačidlo alebo zdvíhať zápästie, aby ste napríklad skontrolovali aktuálny čas. Displej svieti o 70 % jasnejšie v porovnaní s hodinkami Apple Watch 6, pričom výdrž batérie je rovnaká, čo sa Applu rozhodne podarilo.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Ako sme už spomínali, predné sklo sa môže pochváliť najväčšou odolnosťou proti prasknutiu, akú kedy Apple na inteligentné hodinky dal.

Displej je dokonale čitateľný
Displej je dokonale čitateľný

Za 8 minút nabíjania umožní monitorovať 8 hodinový spánok

Ak budete tieto smart hodinky aktívne používať, pravdepodobne sa nevyhnete ich každodennému nabíjaniu. Samotný Apple totiž uvádza, že hodinky majú maximálnu výdrž batérie 18 hodín (rovnako ako Apple Watch Series 6). V našom testovaní sa tomuto údaju vyrovnali. Keď sme si plne nabité hodinky ráno nasadili na zápästie a používali ich, nedokázali v ten istý deň monitorovať spánok a počas noci sa vybíjali.

Našťastie však výrobca myslel na rýchle nabíjanie, vďaka ktorému sú hodinky po celom dni rýchlo pripravené monitorovať spánok. V skutočnosti ich stačí nabiť za 8 minút, aby mohli monitorovať váš spánok 8 hodín. Apple tiež tvrdí, že nabíjanie je teraz ešte sofistikovanejšie a až o 33 % rýchlejšie ako pri Apple Watch Series 6. Nabíjačky z predchádzajúcich verzií nemajú rýchle nabíjanie. Ak už teda máte napríklad nabíjačku z minulosti, v súvislosti s nabíjaním Apple Watch 7 ju možno nebudete môcť využiť naplno.

Na pohodlné nabíjanie stačí na hodinky nasadiť priložený magnetický kábel. Na druhej strane má tento kábel konektor USB-C. Tieto smart hodinky sú výhodné aj pre kompatibilitu s rôznymi nabíjacími podložkami a stojanmi, ktoré sa môžu stať dizajnovým doplnkom vo vašej domácnosti.

Výdrž batérie nie je v porovnaní s konkurenčnými smart hodinkami príliš vysoká. Xiaomi Amazfit GTS 2 a GTS 2 mini dokážu získať až 6 dní výdrže batérie.

Zatiaľ najodolnejšie smart hodinky od spoločnosti Apple

Apple Watch Series 7 sú zatiaľ najodolnejšie smart hodinky od spoločnosti Apple. Ako sme už spomínali, predná strana je vybavená zatiaľ najpevnejším sklom, ktoré vyniká dokonalou odolnosťou.

Inteligentné hodinky sú tiež vodotesné podľa normy WR 50, takže ich môžete používať na všetky druhy vodných športov až do hĺbky 1 metra. Bez obáv sa s nimi môžete aj sprchovať.

Odolnosť voči prachu zodpovedá stupňu IP6X, čo je v tomto ohľade najvyššia trieda a znamená, že hodinky sú plne prachotesné. Tým sa výrazne líšia od hodiniek Apple Watch 6, ktoré nie sú odolné voči prachu.

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Apple Watch Series 7 vydržia na jedno nabitie až 18 hodín. Pri našom testovaní bol výsledok konzistentný.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Spárujte svoje smart hodinky a telefón pomocou aplikácie Watch. Pomocou aplikácie Zdravie môžete sledovať rôzne štatistiky a informácie o zdraví. Obe aplikácie sú súčasťou iPhonu alebo si ich môžete stiahnuť z App Store.

S akým mobilným telefónom sú inteligentné hodinky kompatibilné?

Apple Watch Series 7 možno spárovať s iPhonom 6S a novším alebo iOS 15 a novším. Spárovanie s telefónom so systémom Android bohužiaľ nie je možné.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Áno. Hodinky sú vybavené čipom NFC a vďaka podpore Apple Pay môžete používať bezkontaktné platby. Platobnú kartu si môžete jednoducho pridať do aplikácie Peňaženka.

Kde kúpiť Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnotenie
4.3/5

Pre koho sú smart hodinky Apple Watch Series 7 určené?

Apple Watch 7 by sme odporučili všetkým ľuďom, ktorí nechcú robiť kompromisy. Tieto inteligentné hodinky totiž naozaj vynikajú kvalitnou konštrukciou a veľkým displejom, ktorý uľahčuje ich používanie. Poteší vás aj množstvo najmodernejších senzorov, ktoré vám umožnia monitorovať srdcový tep, EKG, okysličenie krvi a dýchanie počas spánku. K dispozícii je aj možnosť využívať Wi-Fi, mobilné pripojenie alebo GPS navigáciu. Použitý watchOS podporuje aj bezkontaktné platby Apple Pay. Samozrejme, potom môžete sledovať rôzne športy a sťahovať aplikácie podľa svojich predstáv.

Za menšiu nevýhodu možno považovať nižšiu výdrž batérie. Ak si zaobstaráte Apple Watch 7, počítajte s tým, že ich budete nabíjať takmer každý deň (pri aktívnom používaní). Ďalším nedostatkom je nemožnosť spárovať smart hodinky s mobilným telefónom, ktorý beží na operačnom systéme Android. A s týmto zariadením prichádza aj vyššia cena (ktorá však zodpovedá kvalite spracovania a množstvu dostupných funkcií).

Používateľská príručka k hodinkám Apple Watch Series 7

Recenzia: smart hodinky Apple Watch 7
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Zatiaľ najodolnejšie smart hodinky od Apple

Apple Watch Series 7 sa právom považujú za jedny z najlepších smart hodiniek na trhu. Merajú srdcovú frekvenciu, EKG a okysličenie krvi. Podporujú aj bezkontaktné platby a pripájajú sa k Wi-Fi a mobilným dátam. Použitý operačný systém watchOS sa ľahko používa a hodinky môžete využiť aj na sledovanie svojich výkonov pri športe. Jedným slovom - dokonalosť.

Klady

 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Kvalitné spracovanie
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché ovládanie

Zápory

 • Nižšia výdrž batérie
 • Vyššia cena
 • Nekompatibilita s Android zariadeniami
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.2/5 - (11 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 7
Apple Watch 7
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram