ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 6

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché ovládanie
Slabé stránky
 • Nižšia výdrž batérie
 • Vyššia cena
 • Nekompatibilita s Android zariadeniami
Tento produkt má nástupcu

Apple Watch 6 ponúkajú veľký displej a kvalitné spracovanie. Môžu sa pochváliť množstvom moderných a sofistikovaných senzorov, ktoré poskytujú množstvo praktických funkcií. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, okysličenie krvi, EKG a kvalitu spánku. Okrem toho budete môcť monitorovať svoju fyzickú aktivitu, prijímať správy a telefonické hovory.

Súčasťou balenia sú dve veľkosti remienkov

Apple Watch Series 6 sa podobne ako ostatné inteligentné hodinky Apple dodávajú v minimalistickej bielej škatuľke s výrazným logom. Rozmery škatuľky sú 29,5 × 8,5 × 3,5 cm a celková hmotnosť je 380 gramov.

Okrem samotných smart hodiniek balenie obsahuje:

 • dva remienky (vo veľkostiach S/M a M/L),
 • magnetický napájací kábel
 • a príručku na prvé použitie.

Dve veľkosti remienkov sú rozhodne praktické a môžete si vybrať variant, ktorý vám viac vyhovuje. Inteligentné hodinky dokonale padnú na zápästia s obvodom 14 až 21 cm.

Výmena remienkov je veľmi jednoduchá a rýchla. Ak teda chcete, môžete si kúpiť viac farebných a materiálových variantov a striedať ich podľa aktuálnej nálady, oblečenia a príležitosti.

Technické parametre Apple Watch Series 6

Apple Watch 6 sú vydarené smart hodinky od spoločnosti Apple. Pýšia sa klasickým štvorcovým displejom so zaoblenými hranami. Použitý OLED Retina displej má uhlopriečku 1,57", a preto sa ľahko ovláda.

Na jedno nabitie sú hodinky schopné vydržať až 18 hodín. Na dobíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Škoda len, že nepodporuje rýchle nabíjanie (ako je to v prípade Apple Watch 7).

Z hľadiska konektivity môžete využiť Bluetooth, pripojenie Wi-Fi, GPS a čip NFC (napr. na bezkontaktné platby). Inteligentné hodinky bežia na operačnom systéme watchOS, ktorý je jednoduchý a intuitívny.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,57" OLED Retina
Výdrž batérieAž 18 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémwatchOS
Rozmery bez remienka44 × 38 × 10,7 mm
Hmotnosť bez remienka47 g

Vyberte si z dvoch šírok ciferníka

Apple Watch Series 6 si môžete zaobstarať so šírkou ciferníka 40 alebo 44 mm. V prípade novšej verzie sú potom k dispozícii možnosti so šírkou 41 a 45 mm (rozdiel je nepatrný). Zároveň si môžete vybrať z dvoch materiálov, a to z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. Variant s ciferníkom z nehrdzavejúcej ocele je výrazne drahší.

V našej recenzii sme sa rozhodli pre hliníkové hodinky so 44 mm ciferníkom.

Ako je už zvykom, Apple opäť vsadil na štvorcový ciferník so zaoblenými hranami. V porovnaní s novšími hodinkami Apple Watch 7 majú tieto hodinky väčší rámik, takže displej nesiaha až po okraje ciferníka. Podobne aj Apple Watch 7 majú hrubšie sklo, ktoré zvyšuje celkovú odolnosť zariadenia.

Na pravej strane nájdete tlačidlo, ktoré slúži na zapnutie a vypnutie hodiniek. Nad ním sa nachádza digitálna korunka, pomocou ktorej sa dostanete do hlavnej ponuky. Jej otáčaním sa môžete ľahko pohybovať medzi položkami ponuky.

Silikónový remienok sa ľahko nasadzuje na zápästie a vďaka ľahkej konštrukcii je pohodlný aj pri dlhom nosení. Jeho výhodou je aj to, že sa dá ľahko vymeniť. Ocenia ho ľudia trpiaci alergiou na kovy a je tiež skvelou voľbou pre športovcov.

Apple Watch 6 bez remienka vážia 47 gramov, zatiaľ čo ich nástupca, Apple Watch 7, sú o 9 gramov ľahšie. V porovnaní s modelmi konkurenčných značiek sú však hodinky skôr ťažšie. Napríklad Xiaomi Amazfit GTS 2 vážia len 24,5 gramu a verzia mini dokonca 19,5 gramu.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5

Smart hodinky sa spárujú len s iPhonom

Inteligentné hodinky sú v okamihu pripravené na prevádzku. Len nezabudneme upozorniť, že sú kompatibilné len s mobilnými telefónmi rovnakej značky. Ak teda máte telefón so systémom Android, hodinky sa s ním bohužiaľ nespárujú.

Ako uvádza samotná spoločnosť Apple, tieto smart hodinky možno spárovať s telefónom iPhone 6S a novším alebo iOS 15 a novším. Pri našom testovaní sme použili iPhone 11 s iOS 15.0.1 a počas párovania nenastal najmenší problém.

Apple Watch 6 je potrebné po vybalení z krabice nabiť. Potom si ich môžete pripevniť na zápästie a zapnúť pomocou tlačidla umiestneného na pravej strane pod korunkou. Párovanie s mobilným telefónom zabezpečuje technológia NFC. Stačí teda obe zariadenia k sebe priblížiť. Keď vás k tomu hodinky vyzvú, pomocou mobilného telefónu naskenujete kód, ktorý sa zobrazí na hodinkách.

Smart hodinky sa potom synchronizujú a stiahnu aplikácie, ktoré máte v mobilnom telefóne a ktoré sú s nimi kompatibilné. Môže to byť napríklad Messenger alebo Spotify.

Intuitívny operačný systém ako u iných Apple produktov

Rovnako ako ostatné smart hodinky Apple, aj tieto bežia na operačnom systéme watchOS. Jeho silnou stránkou je skvelá kompatibilita so zariadeniami Apple. Tešiť sa môžete aj na jednoduché a intuitívne rozhranie.

Systém watchOS podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať, že by ste nerozumeli položkám menu (ako to môže byť napríklad v prípade smart hodiniek Xiaomi). Veľkou výhodou tohto operačného systému je možnosť inštalácie ďalších aplikácií prostredníctvom obchodu App Store. WatchOS podporuje aj bezkontaktné platby prostredníctvom čipu NFC.

Súčasťou operačného systému je aj hlasová asistentka Siri, na ktorú môžete hovoriť 21 svetovými jazykmi. Bohužiaľ, slovenčina chýba, ale môžete jej dávať pokyny v angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine a ďalších jazykoch.

Inteligentné hodinky ponúkajú množstvo aplikácií

Apple Watch Series 6 majú množstvo predinštalovaných aplikácií. Patria medzi ne napr.: Aktivita, Budík, Obchod s aplikáciami, Audioknihy, Saturácia kyslíkom, Kalkulačka, Kalendár, Fotoaparát, Kompas, Kontakty, Sledovanie cyklistiky, EKG, Vyhľadávanie zariadení, Nájsť predmety, Nájsť ľudí, Tepová frekvencia, Domov, Mail, Mapy, Memoji, Správy, Mindfulness, Hudba, Šum, Aktuálne prehrávané, Telefón, Fotografie, Podcasty, Pripomienky, Diaľkové ovládanie, Nastavenia, Skratky, Spánok, Akcie, Stopky, Minúty, Tipy, Diktafón, Rádio, Peňaženka, Počasie, Cvičenie a Svetový čas.

Okrem toho si však do nich môžete prevziať ďalšie aplikácie podľa svojho vkusu. V tomto smere sa smart hodinky líšia od modelov niektorých konkurenčných značiek. Napríklad do smart hodiniek Xiaomi si nemôžete stiahnuť ďalšie aplikácie.

Aplikácie si do hodiniek môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu App Store alebo mobilnej aplikácie Watch. Na výber je množstvo aplikácií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše športové aktivity, spánok, osobný rozvoj alebo aj pracovné povinnosti. K dispozícii sú však aj hry, ktoré vám pomôžu skrátiť čas.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5

Niektoré aplikácie sa automaticky stiahnu do vášho mobilného telefónu a hodiniek. Existujú však aj aplikácie, ktoré sú určené výlučne pre smart hodinky (napr. rôzne hry).

Mobilná aplikácia Watch sa ľahko ovláda

Mobilná aplikácia Watch slúži na spárovanie inteligentných hodiniek s telefónom a ich následné nastavenie. Pomocou aplikácie sa môžete podrobnejšie zoznámiť so svojím zariadením, prečítať si najnovšie správy o systéme watchOS alebo si dokonca prispôsobiť smart hodinky podľa svojich predstáv.

V mobilnej aplikácii Zdravie nájdete najrôznejšie štatistiky

Druhou mobilnou aplikáciou, ktorú budete s hodinkami používať, je aplikácia Zdravie. Nájdete v nej všetky štatistiky, ktoré potrebujete vedieť o svojom cvičení, spánku, srdcovom tepe, menštruačnom cykle a mnoho ďalšieho.

Pomocou tejto aplikácie môžete tiež zdieľať jednotlivé údaje (s rodinou alebo priateľmi). Táto funkcia je však voliteľná a môžete si nastaviť, čo môžu vaši blízki vidieť.

Aplikáciu Zdravie môžete v iPhone používať aj bez smart hodiniek. S hodinkami Apple Watch však získate aj údaje týkajúce sa vašej fyzickej aktivity, zdravia srdca, dýchania, spánku a pozornosti.

Funkcie hodiniek Apple Watch 6

Apple Watch 6 ponúkajú množstvo praktických funkcií, ktoré vám pomôžu monitorovať zdravie a uľahčia vám každodenný život. Umožňujú pripojenie k Wi-Fi a používanie mobilného pripojenia (s funkciou Cellular), ak to váš mobilný operátor podporuje. V takom prípade môžete inteligentné hodinky používať aj na posielanie správ a telefonovanie bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón.

Pokiaľ ide o samotný súbor funkcií, je prakticky totožný s novšími hodinkami Apple Watch 7.

Hodinky sa pripájajú k sieti Wi-Fi
Hodinky sa pripájajú k sieti Wi-Fi

Krokomer

Ako prakticky všetky smart hodinky, aj Apple Watch 6 môžete používať na meranie počtu krokov, ktoré počas dňa urobíte.

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky majú zabudovaný senzor srdcového tepu, ktorý vás počas dňa informuje o vašej aktuálnej srdcovej frekvencii. Ak by bol váš tep nezvyčajne nízky alebo vysoký, zariadenie vás na to upozorní. Aktuálna srdcová frekvencia sa zobrazí na displeji hodiniek, ako aj v mobilnej aplikácii Zdravie.

Meranie prebieha počas celého dňa
Meranie prebieha počas celého dňa

Meranie EKG

Vďaka zabudovanému elektrickému senzoru srdcovej frekvencie môžu hodinky merať EKG. Celé meranie trvá 30 sekúnd, pričom sa na displeji zobrazí odpočet. Zároveň je potrebné počas tohto času držať jeden prst na korunke Digital Crown. Keď hodinky dokončia meranie, vygenerujú pre vás priebeh EKG, ktorý si môžete podrobne prezrieť v mobilnej aplikácii Zdravie.

Spoločnosť Apple počas merania upozorňuje, že smart hodinky sa nikdy nepokúšajú zistiť infarkt. Informuje vás však o tom, či vaše srdce vykazuje pravidelný sínusový alebo nepravidelný srdcový rytmus.

Meranie okysličenia krvi

Hodinky majú zabudovaný senzor saturácie O2, a preto môžu merať aktuálne okysličenie vašej krvi.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5

Monitorovanie spánku je skôr základné

Ak s hodinkami SmartWatch spíte, môžete ich použiť na monitorovanie svojho spánku. Po prebudení nájdete v mobilnej aplikácii prehľadné štatistiky, napríklad o celkovej dĺžke spánku, srdcovej frekvencii a tepovej frekvencii.

Bohužiaľ však v hodinkách Apple Watch vo všeobecnosti chýbajú údaje o tom, ako dlho trval ľahký a hlboký spánok. Vzhľadom na vyššiu obstarávaciu cenu je škoda, že tu takéto informácie nenájdete (keď ich poskytujú mnohé lacnejšie hodinky konkurenčných značiek). To sa však dá vyriešiť inštaláciou aplikácie tretej strany.

Na hodinkách nájdete režim spánku. Keď ho zapnete, nebudú vás rušiť žiadne prichádzajúce notifikácie. Spomenúť musíme aj možnosť nastavenia budíka, ktorý vás môže budiť buď zvolenou melódiou alebo jemným vibrovaním na zápästí.

Cvičenie, aktivity a záznamy o cvičení

Inteligentné hodinky môžete samozrejme využívať aj na monitorovanie svojich fyzických aktivít. Vďaka senzoru GPS je možné veľmi presne sledovať aj outdoorové aktivity (napr. beh, chôdzu alebo jazdu na bicykli).

Monitorovať možno desiatky rôznych športov vrátane turistiky, funkčného silového tréningu, HIIT alebo dokonca rybárčenia a meditácie.

Rovnako ako pri iných hodinkách Apple Watch, sa môžete pustiť do plnenia tzv. krúžkov. Tie ukazujú, koľko sa počas dňa hýbete, stojíte alebo cvičíte. Sú navrhnuté tak, aby vás motivovali k pohybu a povzbudili vás k dokončeniu všetkých troch krúžkov. Pri prvom zapnutí hodiniek si nastavíte vlastné ciele.

Keď začnete cvičiť, hodinky vám ukážu uplynulý čas, aktuálnu tepovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií. Počas fyzickej aktivity môžete aplikáciu jednoducho minimalizovať a používať zariadenie na čokoľvek iné (čo mnohým lacnejším zariadeniam chýba). Po skončení cvičenia si budete môcť v mobilnej aplikácii Zdravie prezerať najrôznejšie štatistiky.

Ak chcete s hodinkami vykonávať vodné športy, oceníte funkciu Water Lock. V tomto režime zariadenie nebude reagovať na dotyk, čím zabráni nechcenému ovládaniu. Keď hodinky opäť odomknete, zariadenie prehrá sériu rôznych zvukov a pomocou nich sa pokúsi odstrániť vodu, ktorá mohla zostať v reproduktore.

Mindfulness pre vaše duševné zdravie

Aplikácia Mindfulness slúži na vaše upokojenie počas dňa a tiež na váš osobný rozvoj. Môžete si vybrať dychové cvičenie v trvaní 1 až 5 minút, ktorým vás aplikácia prevedie. Obsahuje aj krátke cvičenie na sebauvedomenie sa, ktoré vás povzbudí, aby ste sa na chvíľu zastavili a venovali sa nejakej činnosti (napr. zamysleniu sa nad zvolenou otázkou).

Aplikácia Mindfulness vám cvičenie pripomenie počas celého dňa. Ak sa necítite pohodlne, môžete upozornenia vypnúť.

Sledovanie menštruačného cyklu

Pre dámy je k dispozícii funkcia sledovania menštruačného cyklu, ktorá ponúka zaznamenávanie podrobných informácií týkajúcich sa vášho ženského zdravia.

V aplikácii sú k dispozícii napríklad informácie týkajúce sa začiatku vašej ďalšej menštruácie. Môžete však zaznamenávať aj množstvo ďalších informácií, ako je vaša sexuálna aktivita, výsledok ovulačného alebo tehotenského testu či bazálna telesná teplota. Podrobné monitorovanie môže byť užitočné najmä pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť a chcú mať všetky údaje o svojom zdraví na jednom mieste.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5
Monitorovanie menštruačného cyklu
Monitorovanie menštruačného cyklu

Správy, hovory a notifikácie

Smart hodinky vás počas dňa upozorňujú na notifikácie z aplikácií. Ak nechcete dostávať upozornenia z určitých aplikácií, môžete to jednoducho nastaviť. V porovnaní s inými značkami si môžete prečítať celý text správy (nielen úryvok) priamo na displeji.

Môžete tiež odpovedať na jednotlivé prichádzajúce správy. Môžete si vybrať jednu z prednastavených odpovedí alebo správu jednoducho nadiktovať (v slovenčine). Diktovanie celých viet funguje naozaj dobre a bez problémov. Vybrať si môžete aj z emotikonov.

V tejto súvislosti stojí za zmienku novinka, s ktorou prichádzajú hodinky Apple Watch 7. Oproti svojmu predchodcovi už podporujú QWERTY klávesnicu a správu môžete písať priamo na nej.

Inteligentné hodinky skvele fungujú aj pri telefonovaní. Ľahko ich vytočíte a ľahko na ne odpoviete. Môžete využiť buď vstavaný mikrofón a reproduktor alebo komunikovať cez bezdrôtové slúchadlá. Kvalita hovorov je od Applu prepracovaná a je na výbornej úrovni (napr. v porovnaní s Xiaomi Amazfit GTS 2, ktorý sme tiež testovali).

Pomocou hodiniek môžete vykonávať bezkontaktné platby

Tieto hodinky Apple Watch môžete používať aj na bezkontaktné platby v obchodoch. Stačí do smart hodiniek nahrať platobnú kartu cez aplikáciu Peňaženka a môžete túto funkciu používať. Do aplikácie môžete nahrať aj rôzne lístky, letenky alebo dokonca účtenku za kovidový test.

Pri platení nebudete musieť zadávať žiadny kód. Ak si však hodinky zložíte zo zápästia, budete vyzvaní na jeho zadanie, čo chráni zariadenie pred zneužitím.

Do peňaženky si môžete uložiť napríklad lístky
Do peňaženky si môžete uložiť napríklad lístky

Hlasový asistent

Hlasového asistenta Siri spustíte podržaním bočnej korunky Digital Crown. Potom jej môžete začať dávať jednotlivé pokyny (napr. poslať správu, vytočiť číslo atď.). Siri dokáže hovoriť 21 rôznymi jazykmi. Slovenčina bohužiaľ chýba, ale môžete použiť napríklad angličtinu, nemčinu alebo španielčinu.

Ovládanie a počúvanie hudby

Inteligentné hodinky môžete používať aj na počúvanie hudby, a to buď prostredníctvom zabudovaného reproduktora alebo bezdrôtových slúchadiel. Hudbu môžete počúvať z aplikácie Hudba alebo z aplikácie tretej strany (napr. Spotify).

Aplikácia Hudba obsahuje skladby, ktoré do nej uložíte prostredníctvom aplikácie Watch v iPhone. Apple Watch 6 majú 32 GB úložisko pre jednotlivé aplikácie a hudbu. Vďaka tomu môžete mať v hodinkách Watch skutočne veľa skladieb.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí svetový čas, stopky, budík a počasie. Priamo z hodiniek môžete ovládať aj fotoaparát v mobilnom telefóne.

Môžete tiež používať kalendár, nastavovať pripomenutia, ovládať príslušenstvo v rámci inteligentnej domácnosti HomeKit alebo sa dokonca pozerať na mapy. K dispozícii je aj aplikácia na prezeranie fotografií, ktoré máte uložené v mobilnom telefóne. Hodinky vám však zobrazia len niektoré. Môžete tiež použiť funkciu Nájsť ľudí (ak niekto zdieľa vašu polohu) alebo Nájsť zariadenia.

Z bezpečnostných dôvodov si môžete na hodinkách nastaviť vlastný štvormiestny kód na odomknutie zariadenia. Tento kód potom budete vyzvaní zadať, ak si hodinky zložíte zo zápästia alebo ich vypnete a znova zapnete.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5

Rovnaké senzory ako v Apple Watch 7

Smart hodinky sú vybavené množstvom užitočných senzorov. Novšie hodinky Apple Watch 7 sú vybavené rovnakými senzormi, takže môžeme povedať, že obe zariadenia sú v tomto ohľade identické.

Hodinky Apple Watch 6 majú nasledujúce senzory:

 • senzor srdcového tepu,
 • senzor kyslíka v krvi,
 • elektrický senzor srdcovej frekvencie (na generovanie EKG),
 • akcelerometer (na detekciu pohybu),
 • výškomer (na zisťovanie nadmorskej výšky)
 • a gyroskop (na navigáciu).

Displej OLED Retina je ľahko čitateľný v interiéri aj v exteriéri

Apple Watch Series 6 majú v porovnaní so smart hodinkami Series 3 o 30 % väčší displej. Ak ho však porovnáme s novším modelom, trochu zaostáva. Rámček hodiniek Apple Watch 7 sa zmenšil o 40 %, takže na novšom modeli si užijete väčšiu plochu displeja (v porovnaní s 20 % u Series 6).

Môžete si vybrať zo 40 mm alebo 44 mm ciferníka hodiniek. Druhý menovaný (ten, ktorý sme testovali) má 1,78" displej ( Apple Watch 7 so 45 mm ciferníkom majú 1,9" displej).

Použitý displej OLED Retina zostáva stále zapnutý. Nie je teda potrebné ťukať alebo stláčať tlačidlo, aby ste napríklad skontrolovali aktuálny čas. V prípade Apple Watch 7 je však displej o 70 % jasnejší ako v prípade modelu 6, pričom si zachováva rovnakú výdrž batérie. V tomto ohľade je teda generačný rozdiel celkom badateľný.

Výdrž len 18 hodín na jedno nabitie

Výdrž batérie je, bohužiaľ, slabinou hodiniek Apple Watch všeobecne. Podobne ako novší model, aj tento vydrží na jedno nabitie len 18 hodín. Ak ich teda chcete využívať naplno, vyhnite sa každodennému nabíjaniu. Pri našom testovaní sa ukázalo, že deklarovaná výdrž je skutočne dostatočná.

Nabíjanie prebieha pomocou priloženého magnetického kábla, na ktorý možno smartfón položiť. Na druhej strane má kábel klasický USB konektor. Na nabíjanie však môžete použiť aj rôzne podložky, stojany a nabíjacie stanice, ktoré sú medzi fanúšikmi zariadení Apple veľmi obľúbené. Úplné nabitie Apple Watch 6 trvá približne hodinu a pol. V prípade Apple Watch 7 je však čas nabíjania ešte o tretinu rýchlejší.

Rozdiel medzi týmito modelmi spočíva aj v samotnej nabíjačke. V prípade tohto modelu Apple stále spolieha na bežnú nabíjačku, ale k Apple Watch 7 si môžete zaobstarať špeciálnu rýchlonabíjačku. Rozdiel v rýchlosti nabíjania je badateľný.

Ideálne pre milovníkov plávania

Apple Watch 6 sú vodotesné podľa normy WR 50. Vďaka tomu sa s nimi môžete pokojne sprchovať alebo plávať v bazéne hlbokom až jeden meter. Bohužiaľ, tieto smart hodinky nie sú prachotesné, čím sa líšia od svojho nástupcu.

Často kladené otázky

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Apple Watch Series 6 vydržia na jedno nabitie až 18 hodín. Výdrž batérie je vždy ovplyvnená tým, na čo smart hodinky používate. Pri našom testovaní sme sa však dostali na približne 18 hodín.

Kde kúpiť Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie
4.2/5
Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu sprostredkúva mobilná aplikácia Watch. Okrem toho budete potrebovať mobilnú aplikáciu Zdravie na sledovanie rôznych štatistík týkajúcich sa vášho zdravia. Obe aplikácie sú súčasťou základnej výbavy iPhonu.

S akým mobilným telefónom sú smart hodinky kompatibilné?

Tieto Apple Watch hodinky možno spárovať s iPhonom 6S a novším alebo iOS 15 a novším. Ak máte mobilný telefón so systémom Android, s inteligentnými hodinkami sa, žiaľ, nespáruje.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Áno, inteligentné hodinky podporujú Apple Pay a umožňujú uložiť platobnú kartu do aplikácie Peňaženka. Hodinky potom môžete pohodlne používať na bezkontaktné platby.

Pre koho sú smart hodinky Apple Watch Series 6 určené?

Hodinky Apple Watch Series 6 by sme odporučili každému, kto hľadá kvalitné zariadenie na monitorovanie svojho zdravia. Vzhľadom na ich obstarávaciu cenu si však pravdepodobne radšej zaobstaráte o jednu generáciu novší model. Cena oboch modelov je totiž takmer identická a Apple Watch 7 sú vo viacerých ohľadoch prepracovanejšie.

Medzi silné stránky hodiniek Apple Watch 6 patrí dostatočne veľký displej, celý rad pokročilých senzorov a špičkové funkcie vrátane monitorovania srdcového tepu, okysličenia krvi a EKG. So smart hodinkami budete môcť prijímať aj správy a hovory, čo vám v mnohom uľahčí každodenný život. Vyzdvihnúť musíme aj operačný systém watchOS, ktorý je prehľadný, intuitívny a plne dostupný v slovenčine.

Používateľská príručka k hodinkám Apple Watch Series 6

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 6
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Šikovné smart hodinky s množstvom funkcií

Apple Watch 6 ponúkajú veľký displej a kvalitné spracovanie. Môžu sa pochváliť množstvom moderných a sofistikovaných senzorov, ktoré poskytujú množstvo praktických funkcií. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, okysličenie krvi, EKG a kvalitu spánku. Okrem toho budete môcť monitorovať svoju fyzickú aktivitu, prijímať správy a telefonické hovory.

Klady

 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • Bezkontaktné platby
 • Operačný systém v slovenčine
 • Jednoduché ovládanie

Zápory

 • Nižšia výdrž batérie
 • Vyššia cena
 • Nekompatibilita s Android zariadeniami
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 6
Apple Watch Series 6
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram