ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivoactive 5

Silné stránky
  • Výdrž batérie
  • Monitorovanie zdriemnutia
  • Funkcie pre vozíčkarov
  • Ľahká konštrukcia
  • Dostupná cena
Slabé stránky
  • Plastové tlačidlá
  • Nemožnosť telefonovať
  • Nedostatok animovaných tréningov
  • Absencia barometrického výškomeru (nemeria nadmorskú výšku)

Hoci si veľa ľudí myslelo, že modelom Vivoactive 4 sa línia Garmin Vivoactive skončila, opak sa stáva pravdou. Výrobca teraz prichádza s modelom Garmin Vivoactive 5, ktorý prináša niekoľko zásadných zmien. Tou hlavnou je prítomnosť AMOLED displeja, ktorý nahradil pôvodný transflektívny variant. Stretnúť sa však môžeme aj s niekoľkými zaujímavými funkciami, ako je napríklad režim pre vozičkárov alebo monitorovanie zdriemnutia. Hodinky teraz podporujú aj režim multi-GNSS, teda všetky systémy súčasne. Poďme sa na tento model pozrieť bližšie v našej podrobnej recenzii.

Často kladené otázky a odpovede

Ako sa líši Garmin Vivoactive 5 od Vivoactive 4?

Hlavný rozdiel spočíva v použitom displeji. Vivoactive 5 dostal AMOLED displej, Vivoactive 4 pracuje s transflexným displejom. Zmenila sa aj výdrž batérie. Z pôvodných 8 dní sa novší model dostal až na 11 dní v režime smart hodiniek. Pribudlo aj niekoľko nových funkcií - napríklad monitorovanie spánku, poradca pri spánku, ranná správa a režim vozíčka. Používatelia systému Android si môžu na novších hodinkách prezerať aj prichádzajúce obrázky. Na rozdiel od predchádzajúcej generácie sú hodinky Vivoactive 5 dostupné len v jednej veľkosti. Pracujú aj s lacnejšími materiálmi - oceľ nahradil hliník a kovové tlačidlá sú teraz plastové. Nová generácia nie je vybavená barometrickým výškomerom, takže nezvládne monitorovanie stúpajúcich poschodí. Nepodporuje ani animované tréningy. Prijímač GPS teraz dokáže prijímať signály zo všetkých systémov naraz, čo by malo prispieť k ešte väčšej presnosti. Medzi generáciami dostali aj novší snímač srdcového tepu.

Akú aplikáciu si musím stiahnuť?

Na spárovanie smartfónu a hodiniek sa používa aplikácia Garmin Connect. Ďalšie aplikácie si do hodiniek môžete stiahnuť prostredníctvom aplikácie Garmin Connect IQ.

Môžem hodinky používať na komunikáciu?

Z hodiniek Garmin Vivoactive 5 bohužiaľ nemôžete telefonovať, pretože nemajú mikrofón. Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy, ale odpovedať na ne môžu len používatelia mobilných telefónov so systémom Android.

Obsah balenia a technické parametre

Obsah balenia týchto smart hodiniek nie je nijako prekvapujúci. Vnútri nájdete samotné hodinky s jedným remienkom, napájací kábel a návod na použitie. Použitý remienok je vhodný pre obvody zápästia od 12,5 do 19 cm, takže bude vyhovovať väčšine žien a mužov.

Na rozdiel od predchádzajúcej generácie sú hodinky Garmin Vivoactive 5 dostupné len v jednom variante univerzálnej veľkosti (42,2 mm). Jeden model je teda určený pre mužov aj ženy, pričom si môžete vybrať z rôznych dizajnov.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,2" AMOLED
Bežná výdrž batérieAž 11 dní v režime smart hodiniek
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
PripojenieBluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka42,2 × 42,2 × 11,1 mm
Hmotnosť so silikónovým remienkom36 g

Plastové tlačidlá kazia celkový dojem

Garmin Vivoactive 5 má rámik z eloxovaného hliníka (predchádzajúca generácia pracovala s oceľou). Rovnako ako pri predchádzajúcej generácii je displej vybavený sklom Corning® Gorilla® Glass 3, ktoré ho chráni pred poškodením. Pri našom testovaní sa pri bežnom používaní neobjavili žiadne škrabance.

Remienok je opäť silikónový, ale z mierne vrúbkovaného dizajnu prešiel na úplne hladký vzhľad. Celkový dojem kazí aj prítomnosť lacno vyzerajúcej plastovej pracky. Celkovo subjektívne na nás lepšie zapôsobila predchádzajúca verzia, ktorá podľa nášho názoru vyzerala o niečo prémiovejšie. Na druhej strane, ak si kovovou prackou poškriabete napr. povrch vášho notebooku, môže vás plastová pracka v novej verzii potešiť. Vďaka technológii Quick Release však nie je problém vymeniť remienok za iný.

Rad hodiniek Garmin Vivo sa zameriava na používateľov, ktorí hľadajú športové hodinky s funkciami životného štýlu na každodenné používanie. S ohľadom na to pracujú s elegantným dizajnom a vkusnými farbami, ktoré oslovia aj ženy. Celkový dojem elegantného dizajnu však v tomto prípade trochu kazí prítomnosť plastových tlačidiel na pravej strane. Je síce pochopiteľné, že Garmin siahol po tomto materiáli kvôli nižšej cene, ale kovové tlačidlá (napríklad na drahšom modeli Venu 3) vyzerajú na prvý pohľad oveľa lepšie. Tlačidlá sa tiež trochu ťažšie stláčajú.

Výhodou inteligentných hodiniek je však nepochybne nízka hmotnosť spojená s použitými materiálmi. S dodávaným remienkom vážia len 36 gramov, vďaka čomu na ne po chvíli nosenia prakticky zabudnete. Vďaka kompaktným rozmerom nie je problém zvládnuť ani bežné úlohy či prácu na počítači. Hodinky sa nezasekávajú a na ich prítomnosť sme si ľahko zvykli.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Hodnotenie
4.0/5

Môžete s nimi aj plávať

Hodinky si môžete vziať so sebou do bazéna pretože plávanie v bazéne alebo vo voľnej vode patrí medzi podporované aktivity. Po skončení plávania nájdete štatistiky o preplávanej vzdialenosti, čase plávania, spálených kilokalóriách alebo frekvencii záberov. K dispozícii je aj metrika swolf, ktorá hodnotí efektivitu plávania (čím nižšie skóre, tým lepšie).

Hodinky môžete bez problémov nosiť v daždi
Hodinky môžete bez problémov nosiť v daždi

Hodinky dostali starší snímač srdcovej frekvencie

Pokiaľ ide o vybavenie snímačom, hodinky Garmin Vivoactive 5 dostali starší snímač srdcovej frekvencie Elevate 4 (nie novší Elevate 5, ktorý sa objavuje v hodinkách Garmin Venu 3 a 3S). Medzi generáciami sa však zlepšili, keďže Garmin Vivoactive 4s pracujú so snímačom tretej generácie.

Snímače obsahujú aj pulzný oxymeter. Hodinky pracujú s viacsystémovým systémom GPS, kde môžete spustiť všetky satelitné systémy naraz. K dispozícii je aj akcelerometer na detekciu pohybu. Na druhej strane v porovnaní s hodinkami Garmin Venu 3 a 3S chýba teplomer a barometrický výškomer. To znamená, že vám, bohužiaľ, nezmeria vystúpané poschodia.

Výdrž batérie je príjemná

Pri výbere smart hodiniek je výdrž batérie nepochybne dôležitým parametrom. Tá zaznamenala medzi generáciami veľké zlepšenie, a to aj napriek tomu, že hodinky majú teraz energeticky náročnejší AMOLED displej.

Konkrétne čísla sú nasledovné:

  • Režim smart hodiniek: až 11 dní (5 dní s trvalo zapnutým displejom)
  • Režim smart hodiniek s úsporou batérie: až 21 dní
  • Režim GNSS len s GPS: do 21 hodín
  • Režim GNSS so všetkými systémami: do 17 hodín
  • Režim GNSS so všetkými systémami a prehrávaním hudby: do 8 hodín

A ako hodnotíme výdrž batérie v našom teste? Jednoznačne môžeme povedať, že výsledky sú viac-menej v súlade s tvrdeniami výrobcu. Hodinky zvládnu napríklad celodennú turistiku v horách so zapnutým GPS, aj keď na konci dňa budete musieť siahnuť po nabíjačke na plnohodnotné monitorovanie spánku.

Úplné nabitie hodiniek trvá približne 1,5 hodiny. Ak si napríklad pred cvičením spomeniete, že hodinky majú málo energie, môžete ich za približne 20 minút nabiť na 30 %, čo stačí na monitorovanie tréningu. Takže kým si pripravíte a prezlečiete všetko vybavenie do posilňovne, zariadenie už bude pripravené.

Hlavná zmena medzi generáciami: displej

Ak by sme mali pomenovať najvýznamnejšiu inováciu, ktorú priniesla nová generácia hodiniek, bol by to jednoznačne displej. Namiesto pôvodného transflexného displeja s výbornou čitateľnosťou na slnku dostali hodinky 1,2" AMOLED displej. V prípade modelu Garmin Vivoactive 4S to bol 1,1" displej, v prípade modelu Vivoactive 4 to bol 1,3" displej. Nová verzia je teda presne medzi nimi.

Tento krok je pre nás pochopiteľný vzhľadom na to, že ide o štýlové mestské (nie outdoorové) hodinky a prítomnosť AMOLED displeja preto dáva zmysel. Napriek tomu najnovší model narazil na množstvo neprajníkov, ktorí si nevedia vynachváliť pôvodný transflektívny displej a siahli radšej po modeli z tohto radu ako po hodinkách Garmin Venu s AMOLED displejom.

Ak by sme mali hodnotiť displej ako taký, jeho čitateľnosť je veľmi dobrá a podanie čiernej farby je úžasné. Na ostrom slnku budete trochu bojovať s odleskami, podobne ako pri konkurenčných modeloch, ale nie je to úplne zásadný problém. Napríklad monitorovanie aktivity môžete bez problémov spustiť aj vonku, rovnako ako si vonku prečítať prichádzajúcu správu. Ak slnko svieti priamo na displej, vždy si ho môžete trochu zatieniť druhou rukou.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Hodnotenie
4.0/5
Prítomnosť AMOLED displeja je medzigeneračnou zmenou
Prítomnosť AMOLED displeja je medzigeneračnou zmenou

Funkcie sledovania zdravia a športových aktivít

Pokiaľ ide o športové a lifestylové funkcie, v inteligentných hodinkách nájdeme taký základ. V porovnaní s drahšími športovými hodinkami Garmin (napríklad rad Fenix alebo Forerunner) budete ochudobnení o niektoré tréningové funkcie. Môže ísť napríklad o tréningovú pripravenosť, tréningovú záťaž, dynamiku behu alebo navigáciu. Má to však samozrejme zmysel a tieto funkcie na vás jednoducho čakajú v športovejšie zameraných modeloch. Koniec koncov, nižšia ponuka tréningových funkcií sa odráža v prijateľnejšej cenovke.

Novinka zameraná na vozíčkárov

Rovnako ako v prípade modelu Garmin Venu 3, si môžete pri prvotnom nastavení hodiniek vybrať režim vhodný pre vozičkárov. Zariadenie potom môžete používať na sledovanie záberov počas celého dňa (namiesto počtu prejdených krokov). Môžete tiež používať špeciálne navrhnuté tréningy pre používateľov invalidných vozíkov.

Zaznamenajú aj krátke zdriemnutie

Podobne ako v prípade zariadenia Garmin Ven 3, boli vylepšené funkcie monitorovania spánku. Okrem monitorovania nočného spánku by hodinky mali byť schopné monitorovať aj krátke zdriemnutia počas dňa.

Po prebudení si môžete jednoducho a pohodlne pozrieť, ako dlho trval váš spánok (vrátane jednotlivých fáz). Súčasťou je aj prehľad frekvencie prebudení. Aj keď je pre nás samozrejme ťažké posúdiť pravdivosť týchto údajov, čas zaspávania by pre nás mohol zodpovedať skutočnosti. Ranná správa obsahuje aj vyhodnotenie skóre spánku. Ak bol náš spánok dlhý a kvalitný, dostali sme informáciu, že išlo o vysoko regeneračný spánok. Naopak, spánok trvajúci približne 5 hodín si vyslúžil výrazne nižšie skóre.

V hodinkách nájdete aj spánkového poradcu, ktorý vás informuje o odporúčanej dĺžke vášho ďalšieho spánku. Tú ovplyvňuje vaša spánková história, aktivity, prípadné denné zdriemnutie a variabilita srdcovej frekvencie. Pri našom testovaní hodinky stabilne zobrazovali 8 hodín, treba však poznamenať, že sme nemali žiadne výkyvy (napríklad v podobe veľmi krátkeho spánku alebo veľmi intenzívnej aktivity).

Podobne ako pri hodinkách Garmin Ven 3 sa nám, žiaľ, nepodarilo otestovať monitorovanie spánku počas dňa. Ak redaktor počas večerného sledovania seriálu zaspal na pohovke a po prebudení sa presunul do postele, hodinky to už vyhodnotili ako súčasť spánku a bdenia, nie ako spánok.

Základné funkcie na monitorovanie zdravia a pohybu

Samozrejme, Vivoactive 5 má množstvo funkcií, ktoré sú už takým pomyselným základom inteligentných hodiniek. To znamená, že vám bude merať kroky, ktoré ste počas dňa prešli, srdcovú frekvenciu a na požiadanie aj okysličenie krvi.

Vďaka funkcii Body Battery získate prehľad o rovnováhe medzi odpočinkom a výdajom energie. Počas nášho testovania nás hodinky trochu prekvapivo upozornili na dobitie dvoch bodov batérie po hodine práce. Takže aj keď sme sa cítili psychicky unavení, hodinky to trochu úsmevne vyhodnotili ako odpočinok.

Nechýba ani sledovanie zaťaženia organizmu počas dňa, ktoré dokonale odráža realitu. Výkyvy v krivke sme si všimli napríklad vtedy, keď sme boli v dopravnej zápche a ponáhľali sme sa na dôležité stretnutie. Na druhej strane, keď sme večer relaxovali pri čítaní knihy, hodinky zobrazovali najnižšiu záťaž organizmu počas dňa.

Sledovanie zdravia žien

Hodinky Garmin Vivoactive 5 sa výborne hodia aj na sledovanie menštruačného cyklu alebo tehotenstva žien. Pri zobrazovaní údajov sa však hodinky striktne spoliehajú na jednoduchý výpočet na základe údajov, ktoré im poskytnete. Nespolupracujú s teplomerom na presnejší odhad ovulácie, ako napríklad hodinky Apple Watch. Ak sa vás však lekár opýta, aký je aktuálny deň vášho cyklu, jednoducho sa pozriete na hodinky a nemusíte robiť žiadne zdĺhavé výpočty ani nič vyhľadávať v mobilnej aplikácii.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Hodnotenie
4.0/5
Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Meranie VO2 max a zobrazenie veku podľa kondície

Rovnako, ako predchádzajúca generácia, aj hodinky dokážu merať VO2 max. Spolu s funkciou merania veku podľa kondície si môžete pozrieť, ako sa vaša kondícia vyvíja v čase.

Množstvo podporovaných aktivít

Smart hodinky samozrejme nájdu svoje využitie aj pri športe, keď si môžete vybrať z veľkého množstva aktivít. Údaje zobrazované počas cvičenia sa líšia podľa toho, akú aktivitu si vyberiete. Napríklad počas jogy môžete sledovať frekvenciu dýchania a aktuálnu záťaž vášho tela, zatiaľ čo počas chôdze hodinky ponúknu metriky, ako je prejdená vzdialenosť alebo rýchlosť. Silové tréningy umožňujú zadať počet opakovaní a váhy, s ktorými ste trénovali.

Medzi pridané aktivity patrí plávanie v otvorenej vode, rôzne športy na vozíku a riadená meditácia.

V porovnaní napríklad s hodinkami Garmin Venu 3 a 3S hodinky neponúkajú animované tréningy s riadnym zobrazením cvičenia, čo je pre začínajúcich športovcov veľká škoda. Ak napríklad neviete, ako správne vykonávať príťahy na jednej ruke, hodinky vám v danom momente nepomôžu. Vidíte len mapu, na ktorej sú zobrazené časti tela, ktoré daným cvikom posilňujete a to je všetko.

S hodinkami sme vykonali jeden tréning priamo z ich ponuky. Najprv sme mali urobiť 20 drepov, pričom hodinky by mali vedieť spočítať počet vykonaných drepov. Žiaľ, v praxi táto funkcia nefunguje dobre a hoci sme ešte ani nezačali, hodinky nám ukázali 3 vykonané drepy. V praxi sa na ňu teda nemôžeme spoľahnúť. Nasledoval krátky odpočinok, na ktorého koniec vás upozornila vibrácia na zápästí. Takto vždy viete, kedy je čas začať ďalšie cvičenie.

Garmin Vivoactive 5 zobrazuje aj čas potrebný na zotavenie pred ďalším tréningom. To vám pomôže zabezpečiť, aby ste sa nepreťažovali. Nám napríklad po približne 2 hodinách silového tréningu zobrazovali, že na zotavenie bude potrebných päť hodín.

Zobrazenie času potrebného na zotavenie
Zobrazenie času potrebného na zotavenie

Vytváranie vlastných tréningov

Táto funkcia sa bude hodiť tým, ktorí si vytvárajú vlastné tréningy (t. j. nemajú osobného trénera, nenavštevujú skupinové lekcie alebo napríklad nesledujú rôzne dostupné video tréningy).

Vlastné tréningy si môžete vytvoriť priamo v aplikácii Garmin Connect, kde si môžete naplánovať tréningy a prísť do fitnescentra už pripravení. V aplikácii si môžete vybrať z veľkého množstva aktivít podľa zvoleného športu (napríklad pri joge nájdete jednotlivé jogové pozície). Môžete tiež nastaviť, kedy chcete prejsť na ďalšie cvičenie (napríklad po určitom čase alebo po určitom počte opakovaní).

Rovnako ako pri iných hodinkách Garmin je k dispozícii aj funkcia Garmin Coach, ktorá vás postupne pripraví na beh na 5 km, 10 km alebo polmaratón. K dispozícii sú aj rôzne cyklistické plány.

Hodinky Garmin Vivoactive 5 bohužiaľ nemajú klasický navigačný systém, v ktorom by ste zadali požadované miesto a nechali sa naň navigovať. Využiť možno iba navigáciu na uložené miesto. Napríklad počas túry v horách si môžete poznačiť miesto, kde sa budete občerstvovať na ceste späť. Potom sa môžete nechať hodinkami navigovať. Pokyny sú však veľmi zjednodušené a hodinky v podstate ukazujú len smer a vzdialenosť. Používanie funkcie teda nie je príliš intuitívne.

Kde kúpiť Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Hodnotenie
4.0/5
Navigácia na uloženú pozíciu
Navigácia na uloženú pozíciu

Lifestylové funkcie

Garmin Vivoactive 5 sú hodinky určené na šport a do mesta. A tomu zodpovedá aj široká ponuka lifestylových funkcií. Samozrejmosťou je upozorňovanie na prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia iPhonu nemôžu na prichádzajúce správy nijako reagovať. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu používať prednastavené odpovede alebo písať odpoveď na klávesnici. Hoci nejde o tradičnú klávesnicu QWERTZ, jej používanie je pomerne pohodlné a správu môžete ľahko napísať.

Možnosť písania správy
Možnosť písania správy

Hodinky podporujú aj zobrazovanie fotografií, ktoré vám prídu prostredníctvom komunikačných aplikácií (rovnako ako Venu 3). Táto funkcia je však, bohužiaľ, pripravená len pre mobily so systémom Android, používatelia Apple majú smolu.

V porovnaní s drahšími modelmi Garmin Venu 3 a 3S hodinky nemajú mikrofón a neumožňujú uskutočňovať hovory priamo zo zápästia. Takže hoci vás upozornia na prichádzajúci hovor, na jeho prijatie musíte stále zdvihnúť mobilný telefón.

Ďalšie funkcie inteligentných hodiniek

Garmin Vivoactive 5 vám pomôžu aj s mnohými ďalšími každodennými úlohami. My sme ich napríklad využili na pohodlnú kontrolu predpovede počasia a zobrazenie kalendára z telefónu, aby sme mali prehľad o nadchádzajúcich úlohách.

Samozrejmosťou je aj podpora služby Garmin Pay, vďaka ktorej oceníte, že pri platení v obchodoch nemusíte vyťahovať mobilný telefón alebo peňaženku. Nechýba ani možnosť počúvať hudbu. Skladby si môžete stiahnuť priamo do hodiniek na počúvanie offline alebo ovládať prehrávanie hudby v smartfóne. Počas prechádzky tak môžete napríklad ľahko pozastaviť hudbu a objednať si kávu.

Záver – komu by sme hodinky Garmin Vivoactive 5 odporučili?

Ako sme už spomenuli, Garmin Vivoactive 5 sú mestské smart hodinky, ktoré kombinujú športové a lifestylové funkcie. V porovnaní s drahším modelom Garmin Venu 3 prinášajú o niečo menší rozsah funkcií, ako aj menej kvalitné materiály.

Najväčšiu medzigeneračnú zmenu možno vidieť v prítomnosti AMOLED displeja, ktorý nahradil transflexný variant. Hodinky spolupracujú aj s ďalšími modernejšími technológiami a ponúkajú nové funkcie, napríklad v podobe možnosti monitorovania spánku alebo funkcií určených pre používateľov invalidných vozíkov.

Hodinky vás môžu osloviť, ak hľadáte cenovo dostupný model od spoločnosti Garmin a rozsah funkcií je dostatočný. Profesionálnym športovcom alebo tým, ktorí potrebujú sledovať viac tréningových ukazovateľov, pravdepodobne stačiť nebudú. Keďže na prichádzajúce správy môžu reagovať len používatelia telefónov so systémom Android, hodinky by sme im odporučili. Vernosť značke Apple je o túto funkciu bohužiaľ ochudobnená.

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivoactive 5
  • Kvalita spracovania
  • Batéria
  • Operačný systém
  • Kompatibilita
  • Pomer cena/výkon
4

Praktické mestské smart hodinky

Hoci si veľa ľudí myslelo, že modelom Vivoactive 4 sa línia Garmin Vivoactive skončila, opak sa stáva pravdou. Výrobca teraz prichádza s modelom Garmin Vivoactive 5, ktorý prináša niekoľko zásadných zmien. Tou hlavnou je prítomnosť AMOLED displeja, ktorý nahradil pôvodný transflektívny variant. Stretnúť sa však môžeme aj s niekoľkými zaujímavými funkciami, ako je napríklad režim pre vozičkárov alebo monitorovanie zdriemnutia. Hodinky teraz podporujú aj režim multi-GNSS, teda všetky systémy súčasne. Poďme sa na tento model pozrieť bližšie v našej podrobnej recenzii.

Pros

  • Výdrž batérie
  • Monitorovanie zdriemnutia
  • Funkcie pre vozíčkarov
  • Ľahká konštrukcia
  • Dostupná cena

Cons

  • Plastové tlačidlá
  • Nemožnosť telefonovať
  • Nedostatok animovaných tréningov
  • Absencia barometrického výškomeru (nemeria nadmorskú výšku)
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivoactive 5
Garmin Vivoactive 5
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram