ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Silné stránky
 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé zdravotné ukazovatele
 • Mapy a navigácia
 • Kvalitné materiály
 • Vodotesnosť
 • Importovanie trás
 • Návrhy na zlepšenie tréningov
Slabé stránky
 • Vyššia hmotnosť
 • Obmedzená možnosť komunikácie
 • Vyššia cena
 • Teplomer teploty okolia nie je úplne presný

Ste nadšenec outdoorových aktivít? Potom by vašej pozornosti nemali uniknúť smart hodinky Garmin Fénix 7X. Zvládnu monitorovanie zdravia a pohybu, pričom vám ponúkne aj pokročilé ukazovatele. S ich pomocou ľahko zistíte, aká je vaša aktuálna tréningová záťaž a či je čas spomaliť alebo sa pustiť do intenzívnej aktivity. Hodinky zaujmú aj špičkovým spracovaním a použitím kvalitných materiálov. Zafírové sklíčko je vybavené solárnym nabíjaním, ktoré dokáže predĺžiť životnosť batérie. Výhodou hodiniek sú aj mapy a navigácia.

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho sú inteligentné hodinky Garmin Fénix 7X určené?

Garmin Fénix 7X cieli predovšetkým na športových nadšencov a milovníkov outdoorových aktivít. Práve pre nich ponúkajú hodinky najširšiu škálu funkcií. Hodinky dokážu nielen monitorovať vaše zdravie a pohyb, ale poslúžia vám aj pri navigácii na výpravách. Ich prednosti podčiarkuje prítomnosť solárneho nabíjania, vďaka ktorému si môžete užívať extrémne dlhú výdrž batérie.

Aká je výdrž batérie zariadenia Garmin Fénix 7X?

Výdrž batérie ovplyvňuje spôsob používania smart hodiniek. Pri zapnutom režime úspory energie je životnosť batérie až 90 dní, respektíve viac ako rok pri použití solárneho nabíjania.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Spárujte svoj mobilný telefón a smart hodinky pomocou aplikácie Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

S ktorými mobilnými telefónmi sú hodinky kompatibilné?

Garmin Fénix 7X možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android od verzie 4.4 a iOS od verzie 9.

Čo je súčasťou balenia?

Inteligentné hodinky Garmin Fénix 7X sa predávajú v jednoduchej sivej škatuľke, ktorej dizajn nájdete aj na iných hodinkách rovnakej značky. Celkové rozmery balenia sú 9,5 × 9,5 × 9,5 cm a hmotnosť 325 gramov.

Po otvorení škatuľky sa vám naskytne pohľad na:

 • samotné smart hodinky s remienkom,
 • napájací kábel,
 • návod na použitie
 • a kupón na stiahnutie mapy Topo Czech V4 Pro.

Už na prvý pohľad pôsobia tieto hodinky Garmin veľmi odolným a robustným dojmom, čo od outdoorových hodiniek aj očakávame. Zariadenie je pomerne veľké, takže by sme ho odporúčali skôr pre širšie pánske zápästie.

Vďaka zvolenej veľkosti remienka budú hodinky dobre sedieť na zápästí s obvodom 12,7 až 21 cm. Remienok má rýchloupínanie so šírkou 26 mm, a preto ho možno rýchlo a jednoducho vymeniť za iný.

Technické špecifikácie hodiniek Garmin Fénix 7X

Garmin Fénix 7X zaujme elegantným spracovaním a pevnou konštrukciou. Kľúčovým prvkom je transflexný MIP displej s uhlopriečkou 1,4", ktorý je perfektne čitateľný aj na ostrom slnku. Samozrejmosťou je podpora slovenčiny.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 100 metrov
DisplejTransflexný MIP s uhlopriečkou 1,4"
Výdrž batérieAž 90 dní (so solárnym nabíjaním až jeden rok)
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka51 × 51 × 14,9 mm
Hmotnosť bez remienka61 g

Titánová luneta a zafírové slnečné sklo

Niet pochýb o tom, že inteligentné hodinky Garmin Fénix 7X vynikajú kvalitou vyhotovenia. Z hľadiska použitých materiálov im dominuje tvrdený polymér, titánová luneta s DLC úpravou a zafírové sklíčko so solárnym nabíjaním, ktoré kryje ich displej.

Hodinky sa dodávajú so silikónovým remienkom, ktorý je príjemný na zápästí a je vhodný pre všetkých aktívnych športovcov. Okrem toho ho ocenia aj tí, ktorí trpia alergiou na kovy.

Kde kúpiť Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnotenie
4.4/5

Pri prvom pohľade na hodinky vám bude jasné, že pomerne veľké rozmery a použité materiály sa museli odraziť na ich hmotnosti. A je to skutočne tak. Hodinky bez remienka vážia 61 gramov a to je jeden z dôvodov, prečo by sme ich odporúčali mužom. Hodinky Garmin Fénix 7 sú o niečo ľahšie a vážia 56 gramov. Dámam je potom určená verzia Garmin Fénix 7S s hmotnosťou 47 gramov.

Aké sú rozdiely medzi hodinkami Fénix 7, Fénix 7S a Fénix 7X?

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené hlavné rozdiely medzi hodinkami Garmin Fénix 7, Fénix 7S a Fénix 7X.

Garmin Fénix 7S je model určený pre ženy, ktorý má kompaktnejšie rozmery. Tento model má zároveň nižšiu výdrž batérie. Model Garmin Fénix 7 ponúka o niečo menšie rozmery ako model Fénix 7X a tiež nižšiu výdrž batérie.

Model Fénix 7X ako jediný ponúka praktickú zabudovanú LED baterku. Pri každom modeli si tiež môžete vybrať medzi dvoma typmi skla, minerálnym a zafírovým. Varianty so zafírovým sklom spravidla ponúkajú viac úložného priestoru a multifunkčný príjem GPS. Z hľadiska dostupných funkcií sú modely v podstate rovnaké.

Názov parametraGarmin Fénix 7Garmin Fénix 7SGarmin Fénix 7X
Veľkosť displeja1,3"1,2"1,4"
Rozlíšenie displeja260 × 260 px240 × 240 px280 × 280 px
Rozmery bez remienka47 × 47 × 14,5 mm42 × 42 × 14,1 mm51 × 51 × 14,9 mm
Hmotnosť bez remienka50 g42 g61 g
Výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 18 dní (22 dní)Až 11 dní (14 dní)Až 28 dní (37 dní)
Výdrž batérie v úspornom režime (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 57 dní (173 dní)Až 38 dní (87 dní)Až 90 dní (viac ako 1 rok)
Výdrž batérie v režime len GPS (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 57 hodín (73 hodín)Až 37 hodín (46 hodín)Až 89 hodín (122 hodín)
Výdrž batérie v režime zapnutia všetkých satelitných systémov (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 40 hodín (48 hodín)Až 26 hodín (30 hodín)Až 63 hodín (77 hodín)
Výdrž batérie v režime zapnutia všetkých satelitných systémov + viacpásmový režim (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 23 hodín (26 hodín)Až 15 hodín (16 hodín)Až 36 hodín (41 hodín)
Výdrž batérie v režime zapnutia všetkých satelitných systémov + hudba (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Do 10 hodínDo 7 hodínAž 16 hodín
Výdrž batérie v režime GPS s maximálnou výdržou batérie (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 136 hodín (289 hodín)Až 90 hodín (162 hodín)Až 213 h (578 hodín)
Výdrž batérie v režime expedičnej aktivity s GPS (hodnoty v zátvorkách pre modely Solar)Až 40 dní (74 dní)Až 26 dní (43 dní)Až 62 dní (139 dní)
Možnosť telefonovaniaNieNieNie

Ako spárovať smart hodinky s mobilným telefónom

Spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu trvá len chvíľu. Po vybalení z krabice hodinky nabite (ak je to potrebné) a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

V aplikácii vyberte, že ste si zakúpili nové zariadenie. Na hodinkách sa zobrazí jedinečný kód, ktorý musíte prepísať v mobilnej aplikácii. Potom všetko potvrdíte a chvíľu počkáte, kým sa vykonajú všetky potrebné nastavenia. V mobilnej aplikácii následne zadáte svoje osobné údaje (napríklad pohlavie, výšku a hmotnosť) a nastavíte svoje osobné ciele (napríklad počet krokov, ktoré prejdete).

Zariadenie Garmin Fénix 7X možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 4.4 a vyššej a iOS vo verzii 9 a vyššej.

Prehľadná mobilná aplikácia a možnosť sťahovania doplnkov

Ako sme už spomenuli, inteligentné hodinky budete používať s aplikáciou Garmin Connect. Po spárovaní uvidíte v aplikácii všetky dôležité štatistiky týkajúce sa vášho športu a zdravia. Môžete ju tiež použiť na zmenu niektorých nastavení hodiniek.

Do mobilného telefónu si môžete stiahnuť aj aplikáciu Garmin Connect IQ, pomocou ktorej si môžete stiahnuť ďalšie aplikácie alebo nové ciferníky hodiniek podľa svojich potrieb.

Slušné vybavenie senzormi

Smart hodinky sú vybavené niekoľkými snímačmi na presné sledovanie vášho zdravia a pohybu.

Konkrétne medzi ne patria:

 • senzor srdcovej frekvencie,
 • senzor okysličenia krvi,
 • teplomer okolitej teploty,
 • kompas,
 • barometer,
 • akcelerometer a gyroskop na detekciu pohybu
 • a GPS, Glonass a Galileo na sledovanie polohy.

Displej so skvelou čitateľnosťou vo vonkajšom prostredí

Podobne ako pri iných outdoorových hodinkách Garmin sa môžete tešiť z prítomnosti transflexného displeja MIP. Skratka MIP znamená Memory in Pixel (pamäť v pixeloch) a označuje, že pixely zostávajú "zmrazené" a menia sa len tie, ktoré je potrebné zmeniť. Týmto spôsobom sa predlžuje výdrž batérie.

Kde kúpiť Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnotenie
4.4/5

Uhlopriečka displeja týchto hodiniek je 1,4", vďaka čomu sa naozaj ľahko používajú. S hodinkami Garmin Fénix 7 získate rovnaký transflexný displej s o niečo menšou uhlopriečkou (1,3"). Outdoorové hodinky Garmin EPIX 2 ponúkajú displej AMOLED, ktorý nie je tak dobre čitateľný na jasnom slnečnom svetle (v porovnaní s MIP).

Pri hodinkách môžete voliteľne zapnúť alebo vypnúť aj podsvietenie displeja. Robí sa to prostredníctvom horného tlačidla umiestneného na ľavej strane označeného nápisom Light (Svetlo). Na ovládanie hodiniek slúži dotykový displej aj päť tlačidiel umiestnených po stranách. Dve tlačidlá nájdete na pravej strane, tri tlačidlá sú umiestnené na ľavej strane.

Výdrž batérie sa zvyšuje solárnym nabíjaním

Garmin Fénix 7X ponúka veľmi slušnú výdrž batérie, ktorú ešte zvyšuje solárne nabíjanie. V režime smart hodiniek dosahuje výdrž batérie až 28 dní. Pri použití solárneho nabíjania je to až 37 dní. Podmienkou však je, aby ste hodinky vystavili intenzite svetla 50 000 luxov na 3 hodiny denne (slnečný deň bez mrakov).

Hodinky Garmin Fénix 7X sme v našej redakcii testovali 14 dní. Redaktor ich nosil každý deň a niekoľkokrát týždenne ich používal na monitorovanie športových aktivít približne hodinu. Počas tejto doby sme zaznamenali, že kapacita batérie sa každý deň znížila približne o 3 %. Výrobcom udávaná výdrž batérie je teda úplne reálna.

Ak zapnete režim úspory batérie, výdrž hodiniek sa zvýši až na 90 dní alebo jeden rok (pri použití solárneho nabíjania za vyššie uvedených podmienok).

Pri nepretržite zapnutej navigácii GPS je maximálna výdrž batérie 89 hodín alebo 122 hodín pri solárnom nabíjaní. V režime odosielania s GPS môže byť životnosť batérie až 63 dní alebo 139 dní pri solárnom nabíjaní.

Solárne nabíjanie sme pre vás otestovali, ale v čase testovania nám bohužiaľ neprialo počasie. Hodinky sme preto nemohli umiestniť na priame slnečné svetlo. Keď sme zariadenie umiestnili na podložku pod zatiahnutou oblohou, kapacita batérie sa nezvýšila (hodinky sa skôr vybíjali). A to isté platilo aj pri bežnom nosení hodiniek, ktoré neboli zámerne vystavené priamemu zdroju svetla. Treba zdôrazniť, že testovanie prebiehalo v zime za nepriaznivého počasia. V letných mesiacoch by sme možno dosiahli iné výsledky. Pre približnú predstavu o fungovaní solárneho nabíjania si môžete prečítať našu recenziu hodiniek Garmin Instinct 2, kde sme túto funkciu mohli otestovať dôkladnejšie.

V prípade zariadenia Garmin EPIX 2 bez solárneho nabíjania je maximálna výdrž batérie 21 dní v úspornom režime. V prípade zariadenia Garmin Fénix 7 so solárnym nabíjaním sa maximálna výdrž batérie vyšplhá na 173 dní. V tomto ohľade teda jednoznačne vyhráva recenzovaný model.

Hodinky si môžete vziať aj do bazéna

Hodinky majú hodnotu vodotesnosti 100 metrov, a preto ich môžete používať aj na plávanie. Po spustení monitorovania plávania sa dotykový displej vypne a na ovládanie možno použiť len tlačidlá, čo je vo vode oveľa pohodlnejšie. Hodinky ponúkajú aj prepracované režimy pre surferov, na potápanie nie sú k dispozícii žiadne špeciálne režimy. Hodinky Garmin Fénix 7 a Garmin EPIX 2 ponúkajú rovnakú výdrž.

Funkcie zariadenia Garmin Fénix 7X

Inteligentné hodinky Garmin Fénix 7X sú určené na presné sledovanie zdravotného stavu a športových aktivít. Vďaka pokročilým ukazovateľom si s ním môžete ľahko naplánovať tréningy s prihliadnutím na vašu aktuálnu pripravenosť na fyzickú aktivitu. Okrem toho sú hodinky skvelé aj pokiaľ ide o navigáciu, čo z nich robí skvelé zariadenie na outdoorové aktivity.

Funkcie na monitorovanie vášho zdravia

Rovnako ako konkurenčné smart hodinky, aj tieto hodinky vám poskytnú niekoľko funkcií na monitorovanie vášho zdravia. Hodinky si poradia s meraním počtu krokov, ktoré ste prešli, meraním srdcovej frekvencie a okysličenia krvi.

Hodinky Garmin Fénix 7X tiež dokážu merať frekvenciu dýchania, úroveň stresu a odhadnúť vašu aktuálnu zostávajúcu energiu pomocou funkcie Body Battery. Na hodinkách môžete tiež zadávať množstvo vypitých tekutín a sledovať svoj pitný režim. Praktickou funkciou je meranie Health Snapshot, ktoré trvá 2 minúty a jeho výsledkom je prehľad dôležitých štatistík (srdcová frekvencia, variabilita srdcovej frekvencie, okysličenie krvi, telesný stres a frekvencia dýchania).

Kde kúpiť Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnotenie
4.4/5

Monitorovanie spánku

Ak si hodinky necháte na zápästí cez noc, po prebudení sa budete môcť tešiť na podrobné informácie o dĺžke a kvalite vášho spánku. Ak sa chcete vyhnúť rušeniu prichádzajúcimi notifikáciami počas noci, môžete ich jednoducho stlmiť (alebo si v mobilnej aplikácii nastaviť presný čas, od kedy sa má režim Nerušiť spustiť). A môžete si nastaviť aj budík, ktorý vás bude budiť jemným vibrovaním na zápästí.

Na základe kvality vášho spánku, dĺžky regenerácie a intenzity tréningovej záťaže vám hodinky hneď po prebudení poradia, či je na mieste tvrdý tréning, alebo by ste sa mali viac zamerať na odpočinok.

Funkcie na lepšie plánovanie tréningov

Hodinky Garmin Fénix 7X sú vybavené množstvom funkcií na lepšie plánovanie tréningov a športových aktivít. Funkcia Real-Time Stamina vám umožní ľahšie regulovať vašu námahu a zabrániť pretrénovaniu na začiatku behu alebo jazdy na bicykli.

Po každom tréningu uvidíte, ako dlho potrebujete na zotavenie, kým sa budete môcť venovať ďalšiemu športu. Pri behu môžete tiež ľahko sledovať svoj výkon na trati a lepšie rozložiť svoje úsilie. K dispozícii sú aj informácie o vašom VO2 Max. Hodinky tiež dokážu vyhodnotiť, či trénujete efektívne alebo nadmerne.

Používajte ho pri rôznych športoch

Pomocou smart hodiniek môžete monitorovať svoje športové aktivity a využívať údaje, ktoré vám pomôžu napredovať. Na výber je nepreberné množstvo aktivít vrátane behu, turistiky, cyklistiky, plávania, lyžovania, lezenia na stene a mnohých ďalších.

Po začatí sledovania športu sa na displeji zobrazí uplynulý čas od začiatku cvičenia, vaša srdcová frekvencia, množstvo spálených kilokalórií a ďalšie informácie v závislosti od konkrétnej aktivity. Napríklad pri jazde na horskom bicykli môžete vidieť, aká náročná a plynulá je vaša jazda. Okrem toho hodinky automaticky pozastavia aktivitu, keď sa rozhodnete odpočívať. Surfisti môžu sledovať nielen počet prejazdených vĺn, ale aj dĺžku a rýchlosť surfovania na každej vlne. Lyžiari ocenia funkciu automatických stopiek na lanovke a mnoho ďalšieho.

Pre fanúšikov behu je k dispozícii funkcia Race Predictor, ktorá na základe vašich historických štatistík odhadne, aké by mohlo byť vaše tempo na konkrétnej vzdialenosti, ktorú chcete zabehnúť. Pomocou funkcie PacePro môžete ľahšie vytvoriť plán tempa behu na základe profilu prevýšenia vašej trasy.

Ak radi hráte golf, oceníte prepracované farebné mapy CourseView, ktoré zobrazujú viac ako 42 000 golfových ihrísk z celého sveta. Pre lyžiarov sú k dispozícii lyžiarske mapy SkiView, ktoré zakresľujú zjazdovky vo viac ako 2 000 lyžiarskych strediskách po celom svete.

Funkcie pre outdoorových nadšencov

Hodinky samozrejme využijete, ak ste outdoorový nadšenec, ktorý sa chystá na túru alebo viacdňovú expedíciu. Súčasťou balenia je kupón na stiahnutie máp Topo Czech V4 Pro, aby ste vždy presne videli, kde sa nachádzate.

Vďaka funkcii NextFork sa môžete nechať viesť po trase pomocou jednoduchých vizuálnych pokynov a vždy presne vidieť vzdialenosť k ďalšej križovatke. Navigáciu v teréne uľahčuje aj trojosový kompas, výškomer a barometer. Samozrejme, môžete si importovať aj vlastné trasy alebo uložiť určité pozície na mape (napríklad polohu auta, kempu atď.).

V teréne sa môže hodiť aj zabudovaná LED baterka s nastaviteľnou intenzitou a farbou svetla (biela alebo červená). Môžete si tiež vybrať z niekoľkých režimov (napríklad rýchle blikanie, klasické blikanie, pulz alebo maják).

Teplomer

Hodinky sú vybavené teplomerom na meranie okolitej teploty. Výsledky sú však bohužiaľ ovplyvnené teplotou vášho tela, a preto údaje nemožno brať príliš vážne. Prípadne si môžete hodinky zložiť zo zápästia, ale aj vtedy je meranie pomerne nepresné, pretože zariadenie teplotu určitý čas udržiava a vy musíte počkať. Na presnejšie meranie okolitej teploty môžete použiť externý snímač Garmin Tempe.

Zobrazenie okolitej teploty
Zobrazenie okolitej teploty

Upozorní na prichádzajúce správy a hovory

Hodinky vás upozorňujú na prichádzajúce správy a hovory z mobilného telefónu. Z hodiniek však nemôžete vytočiť hovor. Ak prijmete hovor, na komunikáciu musíte použiť mobilný telefón.

Pokiaľ ide o prichádzajúce správy, používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu odpovedať pomocou prednastavených odpovedí. Ich znenie si môžete prispôsobiť v mobilnej aplikácii. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre fanúšikov iPhonu. V tomto ohľade sa hodinky nijako nelíšia od modelu Garmin Fénix 7.

Bezkontaktné platby Garmin Pay

Hodinky Garmin Fénix 7X sú vybavené službou Garmin Pay, a preto ich možno používať na bezkontaktné platby v obchodoch. Upozorňujeme však, že službu Garmin Pay v súčasnosti nepodporujú všetky banky. Odporúčame vám preto, aby ste sa vopred informovali vo svojej banke. Pomôže vám zoznam bánk, ktoré podporujú službu Garmin Pay.

Garmin Pay
Garmin Pay

Počúvanie hudby

Inteligentné hodinky majú 32 GB internej pamäte, ktorú môžete využiť na import obľúbených skladieb na počúvanie offline. V tomto prípade oceníte možnosť spárovať hodinky s bezdrôtovými slúchadlami.

Kde kúpiť Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnotenie
4.4/5

Prípadne môžete zariadenie použiť na ovládanie hudby, ktorá sa práve prehráva v mobilnom telefóne. Skladbu je možné pozastaviť, opätovne spustiť alebo prepnúť na ďalšiu.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí napríklad zobrazenie kalendára z mobilného telefónu, predpoveď počasia alebo zobrazenie času východu a západu slnka.

Zobrazenie východu a západu slnka
Zobrazenie východu a západu slnka

Záver – komu by sme smart hodinky Garmin Fénix 7X odporučili?

Garmin Fénix 7X sú vhodné pre ľudí, ktorí milujú outdoorové aktivity a šport všeobecne. Ponúkajú totiž pokročilé merania a funkcie, ktoré oceníte pri vyhodnocovaní aktuálnej tréningovej záťaže a plánovaní svojich aktivít. Oproti Garmin Fénix 7 sú dokonca o niečo väčšie, ponúkajú viac priestoru na batériu a môžu sa tak pochváliť výrazne dlhšou výdržou. Okrem toho poteší aj prítomnosť baterky.

Hodinky zvládajú meranie srdcovej frekvencie, okysličenia krvi, variability srdcovej frekvencie, VO2 Max a mnohých ďalších hodnôt. Využiť ich môžete aj na monitorovanie spánku a odhad vašej pripravenosti na tréning.

Ak patríte medzi outdoorových nadšencov, potešia vás mapy, pokročilá navigácia, možnosť zaznamenávať dôležité body na mape alebo importovať trasy prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Hodinky sú určené predovšetkým na šport, takže komunikácia je obmedzená. Upozornia vás však na prichádzajúce správy a hovory. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu aspoň odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. V neposlednom rade poteší prítomnosť zafírového skla so solárnym nabíjaním, ktoré dokáže predĺžiť celkovú výdrž batérie.

Recenzia: smart hodinky Garmin Fénix 7X
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.4

Odolné smart hodinky so solárnym nabíjaním

Ste nadšenec outdoorových aktivít? Potom by vašej pozornosti nemali uniknúť smart hodinky Garmin Fénix 7X. Zvládnu monitorovanie zdravia a pohybu, pričom vám ponúkne aj pokročilé ukazovatele. S ich pomocou ľahko zistíte, aká je vaša aktuálna tréningová záťaž a či je čas spomaliť alebo sa pustiť do intenzívnej aktivity. Hodinky zaujmú aj špičkovým spracovaním a použitím kvalitných materiálov. Zafírové sklíčko je vybavené solárnym nabíjaním, ktoré dokáže predĺžiť životnosť batérie. Výhodou hodiniek sú aj mapy a navigácia.

Klady

 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé zdravotné ukazovatele
 • Mapy a navigácia
 • Kvalitné materiály
 • Vodotesnosť
 • Importovanie trás
 • Návrhy na zlepšenie tréningov

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Obmedzená možnosť komunikácie
 • Vyššia cena
 • Teplomer teploty okolia nie je úplne presný
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (12 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: smart hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
 1. Zaujímalo by ma ,či informácie na hodinkách sú stále viditeľné, alebo je displej tmavý a informácie sa objavia po potočení rukou.
  Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram