ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivomove Trend

Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrôtových nabíjačiek Qi
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ľahko čitateľný displej
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Absencia GPS

Hybridné smart hodinky Garmin Vivomove Trend sa svojou veľkosťou a dizajnom zameriavajú najmä na ženy. Je to elegantné zariadenie, ktoré vás prekvapí množstvom funkcií. Zvládne totiž monitorovanie pohybu, srdcového tepu, spánku a okysličovania krvi. Okrem iného aj monitorovanie bezkontaktných platieb.

Okrem toho vás upozorní aj na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu reagovať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone. Poteší vás aj podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay a bezdrôtových nabíjačiek Qi.

Často kladené otázky a odpovede

Čo znamená, že smart hodinky sú hybridné?

Hodinky Garmin Vivomove Trend sú hybridné hodinky, a preto kombinujú klasické analógové ručičky a dômyselne skrytý displej LCD. Vďaka tomu vyzerajú mimoriadne elegantne.

Podporujú hodinky bezkontaktné platby?

Áno, smart hodinky podporujú bezkontaktné platby Garmin Pay. Odporúčame vám však, aby ste si vopred overili, či vaša banka Garmin Pay podporuje.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Spárujte svoje inteligentné hodinky a mobilný telefón s aplikáciou Garmin Connect.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu posielať prednastavené odpovede. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov iPhone.

Obsah balenia nie je prekvapujúci

Smart hodinky Garmin Vivomove nám do redakcie prišli v kompaktnej škatuľke s typickým dizajnom hodiniek Garmin. Celkové rozmery balenia sú 13 × 6 × 6 cm a hmotnosť dosahuje 155 gramov. Vo vnútri škatuľky nájdete:

 • smart hodinky s jedným remienkom,
 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Inteligentné hodinky nás hneď zaujali svojím vzhľadom. Na prvý pohľad nepripomínajú bežné športové smart hodinky, pretože kombinujú analógový štýl s displejom a inteligentnými funkciami. Vďaka použitému remienku sa hodia na zápästia s obvodom 12,5 až 19 cm.

Technické parametre Garmin Vivomove Trend

Smart hodinky Garmin Vivomove Trend zaujmú skrytým LCD displejom, bezproblémovou konektivitou a slušnou výdržou batérie. A poteší vás aj jeho nízka hmotnosť.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejLCD DISPLEJ (1,01 × 0,74″)
Výdrž batérieAž 6 dní
Spôsob nabíjaniaKábel s klipom, napájacie podložky Qi
KonektivitaBluetooth, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka40,4 × 40,4 × 11,9 mm
Hmotnosť bez remienka28,3 g

Elegantné hodinky s lunetou z nerezu

Inteligentné hodinky Garmin Vivomove sú dostupné v niekoľkých radoch. My sme testovali verziu Garmin Vivomove Trend s rámikom a lunetou z nehrdzavejúcej ocele. Puzdro hodiniek je vyrobené z polyméru vystuženého vláknami a hodinky sa spoliehajú na chemicky tvrdené sklo.

Remienok je vyrobený zo silikónu a pýši sa zapínaním QuickRelease. To umožňuje jeho jednoduché odstránenie a výmenu za iný variant remienka so šírkou 20 mm. Výhodou hodiniek je nepochybne ich veľmi nízka hmotnosť, ktorá je bez remienka len 28,3 gramu. V kategórii inteligentných hodiniek pre ženy ide teda o ideálnu značku.

Vo variante Sport sa nerezová oceľ neobjavuje. Naopak, rad Luxe sa vyznačuje použitím skutočne luxusných materiálov, ako je zafírové sklíčko a 18- alebo 24-karátové zlato. Variant Style prináša kombináciu hliníkového puzdra a nylonového remienka.

Vodotesnosť 50 metrov

Smart hodinky sú vodotesné podľa parametra 50 metrov, takže si ich môžete vziať so sebou do bazéna. Medzi podporovanými športovými režimami je aj plávanie. Len nezabudnite, že na prípadné poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka.

Kde kúpiť Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnotenie
3.9/5

Senzory prekvapia absenciou GPS

Smart hodinky Garmin Vivomove Trend sú vybavené základnými senzormi na monitorovanie srdcového tepu, okysličenia krvi alebo aj spánku. Nechýba ani akcelerometer na detekciu pohybu či barometer.

Negatívne však možno hodnotiť absenciu GPS (rovnako ako napríklad pri dámskych hodinkách Garmin Lily 2 Classic). Ak teda chcete sledovať outdoorové aktivity, musíte mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa hodinky spoja s GPS. V tejto cenovej hladine sa s GPS stretnete vo väčšine konkurenčných modelov.

Výdrž batérie sa vyšplhá na 6 dní

Hybridné inteligentné hodinky Garmin Vivomove Trend vydržia na jedno nabitie až 5 dní. V režime náramkových hodiniek je to jeden deň navyše. Pri našom testovaní sú uvedené hodnoty konzistentné a hodinky nie je potrebné nabíjať každý deň.

Na nabíjanie sa používa originálna nabíjačka Garmin s klipom, ktorá je pripevnená na boku hodiniek. Môžete však použiť aj bezdrôtové nabíjačky Qi (v podobe rôznych stojanov alebo nabíjacích podložiek). Už za 15 minút nabíjania budete mať dostatočnú kapacitu na celodenný chod hodiniek.

Skrytý LCD displej prekvapí

Tieto smart hodinky sú vybavené monochromatickým displejom LCD s dostatočným rozlíšením 254 × 346 pixelov. V jeho strede potom nájdete klasické analógové ručičky, ktoré pomáhajú dotvárať elegantný vzhľad hodiniek. V radoch Style a Luxe sa dočkáte farebného displeja, takže modely sa v tomto ohľade líšia.

Údaje na displeji sa zobrazujú nad a pod ručičkami, ktoré možno v prípade potreby posúvať, aby boli informácie čitateľnejšie. Na druhej strane je vzhľadom na konštrukciu displeja potrebné počítať s tým, že sa na displej nezmestí veľa údajov naraz. Preto môže spočiatku chvíľu trvať, kým sa zorientujete v tom, čo jednotlivé piktogramy znamenajú.

Údaje a informácie sa na displeji zobrazujú len na požiadanie, čím sa šetrí batéria. S čitateľnosťou na slnku nebudete mať väčšie problémy. Na ovládanie hodiniek slúži dotykový displej, nenájdete na ňom žiadne tlačidlá.

Ako spárovať Garmin Vivomove s mobilným telefónom

Spárovanie inteligentných hodiniek s mobilným telefónom sa vykonáva prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. V nej stačí vybrať, že ste si zakúpili nové zariadenie a spustiť proces párovania. Následne budete vyzvaní na zadanie jedinečného kódu, ktorý sa zobrazí na hodinkách a o chvíľu máte všetko pripravené.

Hodinky Garmin Vivomove Trend možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android od verzie 7.0 a iOS od verzie 13.

Mobilná aplikácia je veľmi intuitívna a ľahko sa používa. Prostredníctvom nej môžete sledovať podrobné štatistiky alebo prejsť do nastavení hodiniek.

Funkcie Garmin Vivomove Trend

Tieto inteligentné hodinky v slovenčine slúžia na základné sledovanie vášho zdravia, spánku a pohybu. Nie sú však určené na komunikáciu. Funkcia prednastavenej odpovede je pripravená len pre používateľov systému Android.

Sledovanie vášho zdravia

Tieto smart hodinky zvládnu meranie srdcového tepu zo zápästia, sledovanie počtu krokov, ktoré ste počas dňa prešli a meranie spálených kilokalórií. Pomocou funkcie Body Battery môžete tiež sledovať úroveň energie vo vašom tele počas dňa. K dispozícii je aj senzor okysličenia krvi alebo funkcia telesnej záťaže, ktorá vás povzbudí ku krátkemu dychovému cvičeniu alebo športovej aktivite.

Okrem toho vám hodinky zmerajú rýchlosť dýchania. V rámci pitného režimu môžete zaznamenávať aj množstvo vypitých tekutín.

Smart hodinky budú zaznamenávať vaše kroky, vystúpené poschodia, spálené kilokalórie a minúty strávené pri intenzívnej aktivite. To vás môže motivovať k ďalšiemu pohybu.

Monitorovanie spánku

Inteligentné hodinky môžete nosiť aj cez noc. Po prebudení vám hodinky oznámia podrobnosti o vašom spánkovom cykle a jednotlivých fázach. Okrem toho vyhodnotia aj kvalitu vášho spánku prostredníctvom skóre.

Monitorovanie menštruačného cyklu

Hodinky ocenia aj ženy, ktoré ich chcú používať na monitorovanie svojho menštruačného cyklu. Na začiatku je potrebné zadať dátum poslednej menštruácie, jej dĺžku a obvyklú dĺžku cyklu.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Sledovanie športových aktivít

Hodinky Garmin Vivomove možno použiť aj na monitorovanie športových aktivít. Po spustení vybranej aktivity sa zobrazí uplynulý čas od začiatku cvičenia, aktuálny čas, vaša srdcová frekvencia a prípadne ďalšie informácie v závislosti od konkrétnej aktivity. Po skončení cvičenia si môžete v mobilnej aplikácii zobraziť podrobné štatistiky.

V porovnaní s inými hodinkami Garmin ide skôr o základné monitorovanie športových aktivít. Na hodinkách nenájdete tréningy s ukážkami cvičenia, a to aj vzhľadom na ich hybridný dizajn. V tomto smere poslúžia napríklad hodinky Garmin Venu 2.

Kde kúpiť Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnotenie
3.9/5

Hodinky nedisponujú systémom GPS. Ak ich chcete používať na meranie outdoorových aktivít (napr. chôdza alebo beh), musíte mať v blízkosti mobilný telefón. Hodinky sa prostredníctvom neho pripájajú k GPS.

Upozornenia a prednastavené reakcie

Smart hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu reagovať na hovory a prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Pre fanúšikov iPhonu táto funkcia nie je k dispozícii. Prichádzajúce hovory môžete pomocou hodiniek prijať alebo odmietnuť, ale na komunikáciu musíte použiť telefón.

Ovládanie hudby

Prostredníctvom smart hodiniek môžete ovládať hudbu, ktorá sa práve prehráva v mobilnom telefóne. Skladbu môžete pozastaviť, znovu spustiť alebo prepínať.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Garmin Pay

Garmin Vivomove Trend podporuje bezkontaktné platby Garmin Pay, takže môžete pohodlne platiť pomocou hodiniek. Touto funkciou sú vybavené aj modely Vivomove Luxe, ale na modeli Vivomove Sport sa s ňou nestretnete.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie hodiniek patrí predpoveď počasia, časovač odpočítavania alebo stopky.

Predpoveď počasia
Predpoveď počasia

Záver – komu by sme hodinky Garmin Vivomove Trend odporučili?

Hodinky Garmin Vivomove Trend sú ideálne pre ženy, ktoré ocenia elegantný dizajn. V skutočnosti na prvý pohľad ani nie je zrejmé, že ide o inteligentné hodinky na monitorovanie športu a zdravia.

Hodinky ponúkajú ľahko čitateľný LCD displej a môžu sa pochváliť kvalitným spracovaním. Všimnite si však, že displej je v rade Trend monochromatický. Ak túžite po farebnom displeji, musíte siahnuť po modeli z radu Style alebo Luxe.

Poteší vás aj podpora služby Garmin Pay a množstvo funkcií na sledovanie zdravia a pohybu. Okrem toho môžete na nabíjanie používať bezdrôtové nabíjačky Qi.

Garmin Vivomove nás prekvapil množstvom funkcií pri zachovaní minimalistického dizajnu. Na prvý pohľad by sme takúto výbavu funkcií určite nečakali.

Z nevýhod môžeme spomenúť najmä absenciu GPS. Pri meraní outdoorových aktivít je potrebné mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa pripojí k GPS. A nepoteší ani fakt, že funkcia prednastavených odpovedí na správy je pripravená len pre používateľov telefónov so systémom Android.

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivomove Trend
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.9

Príťažlivý dizajn v hlavnej úlohe

Hybridné smart hodinky Garmin Vivomove Trend sa svojou veľkosťou a dizajnom zameriavajú najmä na ženy. Je to elegantné zariadenie, ktoré vás prekvapí množstvom funkcií. Zvládne totiž monitorovanie pohybu, srdcového tepu, spánku a okysličovania krvi. Okrem iného aj monitorovanie bezkontaktných platieb.

Okrem toho vás upozorní aj na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu reagovať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone. Poteší vás aj podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay a bezdrôtových nabíjačiek Qi.

Klady

 • Elegantný dizajn
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrôtových nabíjačiek Qi
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ľahko čitateľný displej

Zápory

 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Absencia GPS
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram