ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 4

Silné stránky
 • Skvelý pomer cena/výkon
 • Veľký displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Hliníkové puzdro
 • Automatická regulácia jasu
 • Otočná korunka
Slabé stránky
 • Chýbajúce NFC pre bezkontaktné platby
 • Na prichádzajúce správy nie je možné odpovedať
 • Preklad do slovenčiny nie je stopercentný

Xiaomi Redmi Watch 4 sú cenovo dostupné inteligentné hodinky, ktoré ponúkajú množstvo funkcií na sledovanie vášho zdravia a pohybu. Oproti predchádzajúcej generácii sa dočkali vylepšení, ako je použitie prémiovejších materiálov alebo podpora automatickej regulácie jasu. Ako hodnotím ich funkcie a má toto zariadenie nejaké nedostatky?

Často kladené otázky a odpovede

Ako sa líšia Xiaomi Redmi Watch 4 od Redmi Watch 3?

Prvý rozdiel spočíva v kvalite materiálu. Novšie hodinky Redmi Watch 4 majú puzdro vyrobené z hliníka, zatiaľ čo Redmi Watch 3 sú len plastové. Medzi generáciami sa zväčšil aj displej (namiesto 1,75" má 1,97"). Na bočnej strane je tiež nová otočná korunka. V hodinkách Redmi Watch 4 je aj nová funkcia automatického ovládania jasu. Hodinky Redmi Watch 3 sú k dispozícii aj v osekanej verzii Active, pričom v hodinkách Redmi Watch 4 už nie sú k dispozícii dve produktové línie.

Je možné remienky z Redmi Watch 3 používať na Redmi Watch 4?

Použitie remienkov z hodiniek Redmi Watch 3, bohužiaľ, nie je možné. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou, dostali smart hodinky nový systém upínania remienka.

Pre koho sú inteligentné hodinky určené?

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 by sme odporučili ľuďom, ktorí hľadajú skôr základné smart hodinky za rozumnú cenu. V porovnaní s niekoľkonásobne drahšími hodinkami tu síce nenájdete pokročilé tréningové funkcie ani funkcie pre plnohodnotnú komunikáciu, ale základný rozsah funkcií bude mnohým používateľom určite stačiť.

S akými mobilnými telefónmi možno hodinky spárovať?

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 sa spárujú s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 8.0 alebo novšej a iOS vo verzii 12.0 alebo novšej.

Obsah balenia a technické parametre

Balenie hodiniek Xiaomi Redmi Watch 4 sa prakticky nelíši od mnohých iných smart hodiniek. Okrem samotného zariadenia sa môžete tešiť na potrebnú dokumentáciu a napájací kábel. Nič dôležité teda nechýba.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť podľa parametra 50 metrov
Displej1,97" displej AMOLED
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
PripojenieBluetooth 5.3, GPS
Operačný systémXiaomi HyperOS
Rozmery bez remienka47,5 × 41,1 × 10,5 mm
Hmotnosť bez remienka31,5 g

Hliníkové puzdro a otočná korunka

Jeden z hlavných medzigeneračných rozdielov spočíva v použitom materiáli. Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 majú aj pri svojej dostupnej cenovke hliníkové puzdro, ktoré im dodáva elegantný a prémiový vzhľad. V prípade hodiniek Redmi Watch 3 to bol plastový materiál. Čo sa týka tvaru puzdra, hodinky, rovnako ako ich predchodca, vsádzajú na hranatý dizajn.

Musím povedať, že použitie hliníka dodáva hodinkám výrazne luxusnejší dizajn. Keby som o nich nikdy nepočul, osobne by som im tipoval dvojnásobnú cenovku.

Na pravej strane hodiniek nájdete otočnú korunku s funkčným tlačidlom z nehrdzavejúcej ocele. Otáčaním korunky sa ľahko pohybujete v menu. Haptická odozva nechýba, zdá sa však, že aj v predvolenom nastavení je pomerne silná. Pri silnom nastavení je takmer rušivá. Možno sa preto (podobne ako ja) rozhodnete nechať ju vypnutú.

Hmotnosť Xiaomi Redmi Watch 4 je príjemných 31,5 g, čo možno označiť za takú zlatú strednú cestu v oblasti inteligentných hodiniek. Osobne sa mi hodinky počas testovania nosili pohodlne a väčšinou mi nijako neprekážali pri bežnej práci s počítačom, športe ani domácich prácach (napr. varení), hoci som o nich parkrát niečo zachytila (to však pripisujem väčšej veľkosti pre ženské zápästie).

Kde kúpiť Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Hodnotenie
4.2/5

Remienok je silikónový a vzhľadom na svoju dĺžku sú hodinky určené pre majiteľov so zápästím s obvodom od 13,5 do 20,5 cm. Vďaka tomu skvele padne väčšine žien a mužov (osobne som si ho bez problémov utiahol, aby nebol na mojom zápästí príliš voľný).

Hodinky vyzerajú solídne
Hodinky vyzerajú solídne

Výbava snímača obsahuje všetko potrebné

Z hľadiska senzorovej výbavy nie je smart hodinkám v tejto cenovej kategórii čo vytknúť. Samozrejmosťou je snímač srdcového tepu s meraním okysličenia krvi, akcelerometer na detekciu pohybu a päť satelitných systémov na určenie vašej polohy.

AMOLED displej v hlavnej úlohe

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 sú vybavené 1,97-palcovým AMOLED displejom (predchádzajúca generácia pracovala s 1,75-palcovým displejom). Jas dosahuje až 600 nitov. Čo sa týka čitateľnosti, tá je vo vnútornom prostredí úplne perfektná a bezproblémová. Ak ste vonku v naozaj jasnom počasí, môžete mať sem-tam problémy s čitateľnosťou (aj pri nastavení maximálneho jasu). To je však daň, ktorú za tento typ displeja zaplatíte. Podanie farieb je však veľmi dobré a na rozlíšenie 450 × 390 pixelov sa tiež nie je na čo sťažovať.

Obnovovacia frekvencia displeja je 60 Hz. Nízkofrekvenčná obnovovacia frekvencia displeja zodpovedá 5 Hz (používa sa napríklad pri aktívnom displeji Always-On).

Zatiaľ čo predchádzajúcej verzii hodiniek chýbala funkcia automatickej regulácie jasu, Xiaomi Redmi Watch 4 už túto funkciu ponúkajú. Vďaka tomu nemajú tendenciu vás napríklad zbytočne oslňovať, keď idete do tmavého prostredia. Treba podotknúť, že režim Always-On svieti pomerne málo a pri silnejšom svetle budete musieť hodinky pravdepodobne aj tak mnohokrát prebudiť zdvihnutím alebo korunkou.

Počas testovania som si však všimla, že automatická regulácia nefunguje úplne spoľahlivo. Stávalo sa, že smart hodinky zostali po odomknutí príliš tmavé a jas sa vyrovnal až po dotyku.

Displej je pomerne veľký a aj vďaka nemu sa smart hodinky ľahko ovládajú dotykom prstov.

AMOLED displej je dostatočne veľký
AMOLED displej je dostatočne veľký

Slušná výdrž batérie

Smart hodinky sa medzi generáciami zlepšili aj z hľadiska výdrže batérie. Namiesto 289 mAh batérie ide o 470 mAh variant. Vďaka tomu model vydrží pri bežnom používaní až 2 týždne prevádzky. Všetko však, samozrejme, závisí od toho, aké konkrétne funkcie sa rozhodnete využívať. Ak chcete výdrž batérie predĺžiť na maximum, je tu aj možnosť spustiť úsporný režim.

Počas testovania som sa dostala na približne 11 dní (bez zapnutej funkcie Always-On). Počas týždňa som sa venovala približne 3 hodinám aktivít, pričom som hodinky používala aj na monitorovanie spánku a priebežné monitorovanie stresu.

Keď som hodinky používala na nepretržité monitorovanie aktivít so zapnutou funkciou GPS počas turistiky, musela som ich nabíjať po celom dni. Celodennú túru však zvládli bez problémov, čo hodnotím veľmi pozitívne.

Kde kúpiť Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Hodnotenie
4.2/5

Nabíjanie zabezpečuje priložený kábel s magnetickými sponami. Hodinky nabijete z 0 na 100 % približne za 1,5 hodiny. Chýba teda funkcia rýchleho nabíjania, ale to sa dá opäť odpustiť vzhľadom na cenovku.

Môžete si ich vziať aj do bazéna

Vďaka vodotesnosti 5 ATM si môžete vziať inteligentné hodinky so sebou do bazéna. Počas plávania sa dotykový displej vypne a hodinky vám zobrazia uplynulý čas, počet preplávaných metrov a dĺžok a množstvo spálených kilokalórií. Podobne, ako hodinky Redmi Watch 3, nezobrazujú vašu aktuálnu tepovú frekvenciu. Ak teda chcete počas plávania zostať v zóne tepovej frekvencie, nemáte sa, žiaľ, podľa čoho riadiť.

Rovnako, ako pri predchádzajúcom modeli, výrobca neuvádza odolnosť hodiniek voči prachu.

Systém HyperOs vyniká svojou plynulosťou

Xiaomi Redmi Watch 4 podporujú slovenčinu, lokalizácia však nie je úplne stopercentná. Počas testu som narazila na niekoľko položiek, ktoré neboli preložené a zostali v angličtine. Čo sa týka plynulosti počas používania, tá je úplne bezproblémová. Na dotyk reagujú takmer okamžite a systém tiež nemá tendenciu sa nejako zasekávať.

Na nastavenie hodiniek a sledovanie štatistík slúži mobilná aplikácia Mi Fitness, ktorá sa mi zdala prehľadná a ľahko sa v nej orientuje.

Funkcie Xiaomi Redmi Watch 4

Napriek nízkej cene, ponúkajú hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 slušný balík funkcií, ktoré oceníte pri sledovaní svojho zdravia a pohybu. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Základné funkcie sledovania zdravia

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 ponúkajú niekoľko funkcií, ktoré sú už na poli inteligentných hodiniek virtuálnym základom. Patrí medzi ne meranie srdcového tepu, pri ktorom si môžete nastaviť interval merania (inteligentné, každú minútu, každých 10 minút alebo každých 30 minút). V prípade monitorovania úrovne stresu môžete nastaviť meranie na požiadanie alebo v priebehu dňa. Ja som si zvolila monitorovanie počas celého dňa, aby som zistila, v ktorých momentoch bola úroveň najvyššia.

Osobne som však mala pocit, že údaje presne neodrážajú realitu a že počas dňa dochádza k výkyvom (z mne neznámych dôvodov). Prakticky identický problém som opísala pri hodinkách Redmi Watch 3, a preto by som na monitorovanie úrovne stresu odporúčala drahšie smart hodinky (napr. Garmin to robí vynikajúco). Na druhej strane, kolega z redakcie mal opačnú skúsenosť a funkcia mu fungovala úplne v poriadku.

Funkcia obsahuje aj krátke dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu počas dňa spomaliť a chvíľu sa sústrediť len na dýchanie. K dispozícii je aj funkcia na meranie okysličenia krvi.

Podobne, ako hodinky Redmi Watch 3, aj inteligentné hodinky ponúkajú typické pohybové krúžky, ktoré monitorujú počet spálených kilokalórií, počet prejdených krokov a minút, ktoré ste strávili pohybom. Pokrok môžete na hodinkách pekne vidieť počas celého dňa, čo mňa osobne motivovalo k tomu, aby som sa snažila krúžky vždy splniť. Ciele si môžete upraviť v mobilnej aplikácii, takže si ich môžete prispôsobiť svojim potrebám.

Kde kúpiť Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Hodnotenie
4.2/5

Monitorovanie spánku

Smart hodinky môžu monitorovať váš spánok v noci. Pre čo najlepší prehľad odporúčam zapnúť tzv. rozšírené meranie a tiež hodnotenie dýchania, čím zo zariadenia získate naozaj najviac údajov.

Po prebudení na vás budú čakať podrobné údaje o dĺžke a fázach spánku. Samozrejme, v tomto prípade je ťažké posúdiť pravdivosť výstupov, ale hodnotenie kvality spánku u mňa zodpovedalo realite (t. j. ako som sa cítila oddýchnutá po prebudení).

Ako som už spomínala, Xiaomi Redmi Watch 4 sú vzhľadom na svoju veľkosť určené skôr pre mužov. Prejavilo sa to aj počas spánku, kedy mi na zápästí trochu zavadzali. Verím však, že muži s nimi nebudú mať žiadne problémy a ľahšie si na ich prítomnosť zvyknú.

Monitorovanie športových aktivít

Xiaomi Redmi Watch 4 nájdu využitie pri monitorovaní športových aktivít. Na výber ich máte viac ako 150. Jednotlivé športy sú rozdelené do kategórií, vďaka čomu je celok pekne prehľadný a daný režim nájdete v okamihu. Nestane sa vám teda, že by ste niekoľko minút listovali v zozname, keď už skupinová hodina začala.

Údaje zobrazované počas tréningu sa prirodzene líšia v závislosti od zvolenej aktivity (napr. pri chôdzi nechýbajú informácie o prejdenej vzdialenosti a priemernom tempe).

Z hľadiska športových funkcií stojí za zmienku aj zobrazenie tréningového zaťaženia za posledných 7 dní. Vďaka tomu sa môžete lepšie rozhodnúť, či zaradiť viac tréningu alebo sa viac zamerať na odpočinok. Na tento účel si môžete zobraziť aj odhad času potrebného na regeneráciu. K dispozícii je aj funkcia monitorovania VO2 Max. Ďalšou hodnotou je tzv. týždenné skóre vitality (od 0 do 100). 100 znamená, že cvičíte spôsobom, ktorý zlepšuje vaše zdravie. Pre predstavu: po dvojkilometrovej chôdzi som sa dostala z týždennej hodnoty 0 na hodnotu 4.

Inteligentné hodinky je možné pripojiť k populárnym mobilným aplikáciám Strava a Google Fit a zdieľať údaje o cvičení s ostatnými aj týmto spôsobom.

Hodinky sú vybavené systémom GPS, a preto sa dajú použiť na záznam trasy (napríklad pri chôdzi, behu alebo jazde na bicykli). Funkciu som testovala v mestskej oblasti a záznam verne kopíroval skutočnú trasu.

Tréningy pre bežcov

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 potešia aj amatérskych bežcov (tí profesionálni pravdepodobne siahnu po drahšom a prepracovanejšom modeli hodiniek).

Bežci si môžu vybrať z niekoľkých predpripravených tréningov, ktorými ich hodinky prevedú. Zariadenie vám na displeji vždy ukáže, čo by ste mali robiť (napr. 3-minútovú rýchlu chôdzu). Zároveň nechýba informácia o tom, v akej zóne tepovej frekvencie by ste sa mali zdržiavať (ak som sa však nachádzala pod rozsahom zóny, hodinky ma nijako neupozornili). Ak chcete naozaj sledovať čísla, nezostáva vám nič iné, len sa na hodinky pozerať.

Kde kúpiť Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Hodnotenie
4.2/5

Sledovanie menštruačného cyklu

Rovnako, ako pri predchádzajúcom modeli je k dispozícii funkcia sledovania menštruačného cyklu. V mobilnej aplikácii môžete navyše nastaviť, koľko dní vopred chcete, aby vás smart hodinky upozornili na očakávaný dátum menštruácie alebo ovulácie, čo môže byť užitočné, ak sa snažíte otehotnieť. Priamo na hodinkách môžete tiež spätne prechádzať údaje a ľahko zistiť dátum poslednej menštruácie, keď sa vás na ňu lekár pýta.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Upozornenia a telefonické hovory

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 vás počas dňa upozorňujú na prichádzajúce správy. Ale rovnako, ako v prípade predchádzajúcej generácie, na ne bohužiaľ nie je možné odpovedať. Smart hodinky si neporadia so zobrazením emoji a pri dlhších správach aj tak zvyčajne siahnete po mobilnom telefóne, aby ste si prečítali celú správu.

Smart hodinky majú tiež zabudovaný mikrofón a reproduktor, takže môžete pohodlne telefonovať priamo zo zápästia (za predpokladu, že je váš mobilný telefón pripojený k hodinkám). Hovor môžete vytočiť aj priamo z hodiniek (ťuknutím na číslo na klávesnici alebo výberom z obľúbených kontaktov). Obľúbené kontakty si môžete uložiť prostredníctvom aplikácie, ale bohužiaľ, ste obmedzení len na 10 kontaktov. Žiaľ, nemôžete sem preniesť celý svoj zoznam kontaktov.

Môžete vytočiť telefónne číslo
Môžete vytočiť telefónne číslo

Upozornenia na upozornenia a podpora vytáčania telefónneho čísla sa vzťahujú na mobilné telefóny so systémom Android aj iOS.

Hodinky myslia aj na vašu bezpečnosť. Ak sa dostanete do núdzovej situácie, môžete trojitým stlačením korunky rýchlo vytočiť núdzový kontakt (ktorý si sami nastavíte). Jedinou podmienkou však je, že váš mobilný telefón musí byť v blízkosti hodiniek. Vďaka tomu sú hodinky vhodné napríklad pre deti alebo starších ľudí, ktorým môžete uložiť kontaktné údaje blízkej osoby. Keďže tlačidlo je potrebné stlačiť trikrát po sebe, nestane sa vám, že by ste to urobili náhodne.

Ovládanie hudby

Priamo z inteligentných hodiniek môžete pohodlne ovládať hudbu, ktorá práve hrá na vašom mobilnom telefóne. Jednoduchým stlačením môžete prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu, pozastaviť ju a znovu spustiť. Lokálne úložisko ani špecializovanú hudobnú aplikáciu tu nehľadajte, ale vzhľadom na nízku cenu to nie je problém.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie, ktoré stoja za zmienku, patrí predpoveď počasia, kalendár, stopky a budík. Môžete tiež sledovať svetový čas, diaľkovo ovládať spúšť fotoaparátu telefónu pre skupinové fotografie a mnoho ďalšieho. Na druhej strane sa dá očakávať absencia máp (vrátane Petal Maps), hoci to opäť, vzhľadom na cenu, nie je až také prekvapujúce.

Záver – komu by sme smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 odporučili?

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 sú mimoriadne cenovo dostupné inteligentné hodinky. Napriek nízkej cenovke ponúkajú širokú škálu funkcií, ktoré budú nenáročným používateľom stačiť. Vďaka veľkému AMOLED displeju sa veľmi pohodlne používajú a poteší aj veľmi slušná výdrž batérie.

Čo vám na hodinkách môže chýbať

Z hľadiska nevýhod môžeme spomenúť len fakt, že lokalizácia do slovenčiny nie je úplne stopercentná. Do úvahy treba brať aj fakt, že na prichádzajúce správy nemôžete nijako reagovať. V nastaveniach mobilnej aplikácie sme tiež nenašli riešenie pre ľavákov. Sťažovať sa môžeme aj na NFC a s tým súvisiacu absenciu bezkontaktných platieb. Vzhľadom na relatívne nízku cenovku sa však tieto skutočnosti dajú hodinkám ľahko odpustiť.

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 4
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Vydarené hodinky za pár korún

Xiaomi Redmi Watch 4 sú cenovo dostupné inteligentné hodinky, ktoré ponúkajú množstvo funkcií na sledovanie vášho zdravia a pohybu. Oproti predchádzajúcej generácii sa dočkali vylepšení, ako je použitie prémiovejších materiálov alebo podpora automatickej regulácie jasu. Ako hodnotím ich funkcie a má toto zariadenie nejaké nedostatky?

Pros

 • Skvelý pomer cena/výkon
 • Veľký displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Hliníkové puzdro
 • Automatická regulácia jasu
 • Otočná korunka

Cons

 • Chýbajúce NFC pre bezkontaktné platby
 • Na prichádzajúce správy nie je možné odpovedať
 • Preklad do slovenčiny nie je stopercentný
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram