ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 955

Silné stránky
 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé športové funkcie
 • Dotykový displej
 • Jednoduché používanie
 • Podpora Garmin Pay
 • Skvelá čitateľnosť na slnku
 • Dlhá výdrž batérie
 • Podrobné štatistiky
Slabé stránky
 • Vyššia cena
 • Obmedzené možnosti komunikácie

Špičkové hodinky pre profesionálnych aj amatérskych bežcov. Takto by sme zhrnuli hodinky Garmin Forerunner 955, ktoré ponúkajú skutočne pokročilé funkcie pre vaše bežecké tréningy. Po každom behu si budete môcť prezerať podrobné štatistiky, využívať mapy, navigáciu a mnoho ďalšieho.

Čo nájdete v balení?

Športové hodinky Garmin Forerunner 955 sa predávajú v pomerne kompaktnej škatuľke s rozmermi 10 × 10 × 10 cm. Celková hmotnosť balenia je 330 gramov. Po otvorení sa vám naskytne pohľad na samotné smart hodinky, ktorých displej je prekrytý ochrannou fóliou. Okrem toho v škatuľke objavíte napájací kábel a návod na použitie.

Hodinky Garmin Forerunner 955 sú k dispozícii v dvoch verziách, so solárnym nabíjaním a bez neho. My sme sa rozhodli otestovať variant so solárnym nabíjaním.

Výmena remienka je zložitejšia

Hodinky sa dodávajú len s jedným remienkom, ktorý je rovno nasadený na hodinkách. Vďaka svojim rozmerom hodinky dokonale padnú na zápästie s obvodom 13 až 22 cm.

Ak chcete remienok vymeniť, buďte opatrní. Hodinky Garmin Forerunner 955 nepoužívajú štandard QuickFit ani QuickRelaese, takže výmena remienka je o niečo zložitejšia. Medzi remienok a rukoväť musíte vložiť tenký predmet (napríklad nôž) a potom stlačiť remienok. Ak nebudete opatrní, môžete popruh ľahko poškodiť (napríklad ostrým nožom).

Ak chcete, môžete remienok vymeniť za iný s rovnakou technológiou alebo sa môžete rozhodnúť pre 22 mm remienok QuickFit, ktorý sa predáva spolu s tyčinkou.

Technické parametre Garmin Forerunner 955

Napriek svojmu športovému charakteru majú hodinky pomerne elegantný dizajn, a preto vám nič nebráni nosiť ich každý deň. Transflexný displej s uhlopriečkou 1,3" ponúka výbornú čitateľnosť na slnku. Ak sa rozhodnete pre verziu so solárnym nabíjaním, môžete sa tešiť až na 20-dňovú výdrž batérie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejTransflexný s uhlopriečkou 1,3"
Výdrž batérieAž 20 dní (solárna) alebo až 15 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel, solárny panel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka46,5 × 46,5 × 14,4 mm
Hmotnosť bez remienka53 g (solárny) alebo 52 g

Športové hodinky s elegantným dizajnom

Podobne ako predchádzajúce modely hodiniek Forerunner, aj tieto sa spoliehajú na polymérovú konštrukciu, ktorá je vystužená vláknami. V tomto ohľade sa líšia od outdoorových hodiniek Garmin Fenix, ktoré využívajú kombináciu kovu a plastu. Hodinky však pôsobia kvalitným dojmom a dá sa predpokladať, že výrobca sa pre tento materiál rozhodol kvôli hmotnosti. Koniec koncov, pre špičkových bežcov bude rozhodujúci každý gram.

Celkovo hodinky pôsobia pomerne elegantne, a hoci sú primárne určené na šport, bez problémov ich môžete nosiť aj do práce či na prechádzky.

Čo sa týka materiálu remienka, nie je prekvapením, že Garmin zvolil klasický silikón. Ponúka nízku váhu a príjemne sa nosí.

Pokiaľ ide o hmotnosť hodiniek, čiastočne ju ovplyvňuje prítomnosť solárneho panelu (ale len mierne). Garmin Forerunner 955 teda váži 52 gramov, verzia so solárnym nabíjaním 53 gramov.

Hodinky kombinujú športový a elegantný štýl
Hodinky kombinujú športový a elegantný štýl

Aké sú rozdiely medzi hodinkami Garmin Forerunner 955, Forerunner 945 a Forerunner 255?

Pri hodinkách Garmin Forerunner 955 došlo v porovnaní s modelom Forerunner 945 k veľkej zmene. Môžete sa tešiť na nový dotykový displej. V porovnaní s modelom Garmin Forerunner 945 sa trochu zväčšila veľkosť displeja a hmotnosť samotných hodiniek.

Ak sa rozhodnete pre variant Forerunner 955 Solar, môžete sa tešiť až na 20-dňovú výdrž batérie. V prípade ostatných modelov sa výdrž batérie pohybuje okolo 2 týždňov.

ParametreForerunner 955Forerunner 945Forerunner 255
Veľkosť displeja1,3"1,2"1,3"
Rozlíšenie displeja260 × 260 px240 × 240 px260 × 260 px
Rozmery bez remienka46,5 × 46,5 × 14,4 mm47 × 47 × 13,7 mm45,6 × 45,6 × 12,9 mm
Hmotnosť bez remienka52 g50 g49 g
Ochranné skloCorning® Gorilla® Glass DXCorning® Gorilla® Glass DXCorning® Gorilla® Glass 3
Dotykový displejÁnoNieNie
Výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek (v zátvorke verzia solar)Až 15 dní (20 dní) Až 14 dníAž 14 dní

Ako spárovať hodinky Garmin Forerunner 955 s mobilným telefónom

Spárovanie smart hodiniek s mobilným telefónom trvá len niekoľko minút. Nabite zariadenie a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Garmin Connect, ktorá je k dispozícii zadarmo na Google Play a App Store.

V aplikácii vyberte, že ste si zakúpili nové zariadenie. Na hodinkách sa čoskoro objaví jedinečný kód, ktorý musíte prepísať do mobilnej aplikácie a všetko potvrdiť. Potom sa spustí proces synchronizácie, prípadne vás hodinky ešte vyzvú na inštaláciu aktualizácií.

Hodinky Garmin Forerunner 955 môžete spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 7.0 alebo novšej a iOS vo verzii 13 alebo novšej.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie
4.2/5

My sme pri recenzovaní hodiniek pracovali s telefónom iPhone 11 s operačným systémom iOS verzie 15.5 a všetko prebehlo bez problémov. Okrem toho sme testovali aj spárovanie s mobilným telefónom Samsung Galaxy S7 so systémom Android 8.0.0.

Na záver je potrebné v mobilnej aplikácii Garmin Connect nastaviť svoje osobné údaje, ako je pohlavie, výška, hmotnosť alebo denné ciele.

Operačný systém

Hodinky sú vybavené operačným systémom Garmin OS, ktorý sa môže pochváliť intuitívnym rozhraním, podporou slovenčiny a možnosťou používať službu Garmin Pay.

Stiahnite si do hodiniek aplikácie podľa svojich potrieb

Spárujte svoj mobilný telefón a športové hodinky pomocou spomínanej aplikácie Garmin Connect. Ponúka veľmi prehľadné rozhranie s podporou slovenčiny a môžete ju použiť na nastavenie a sledovanie rôznych štatistík.

Domovská obrazovka obsahuje podrobný prehľad, ktorý zahŕňa vaše športové aktivity, srdcovú frekvenciu, stresovú záťaž a ďalšie informácie. Mobilnú aplikáciu môžete používať aj na účasť na rôznych výzvach, ktoré organizuje komunita Garmin. Po splnení výzvy získate odznak na svojom profile (viditeľný pre vašich priateľov, ktorí tiež používajú aplikáciu). V každej výzve je presne uvedené, čo musíte urobiť.

Ak si chcete do svojho zariadenia Forerunner 955 stiahnuť ďalšie aplikácie, použite mobilnú aplikáciu Garmin Connect IQ (dostupná na Google Play a App Store). V tejto aplikácii nájdete napríklad zaujímavé ciferníky hodiniek alebo aplikácie špeciálne navrhnuté pre rôzne športové aktivity.

Funkcie zariadenia Garmin Forerunner 955 ocenia nielen profesionálni bežci

Ako už názov napovedá, Garmin Forerunner 955 je určený predovšetkým pre bežcov, ktorým ponúka najväčšie množstvo funkcií. Vy sa však nemusíte obávať. Svoje výkony môžete merať aj pri mnohých iných športoch.

Krokomer

Garmin Forerunner 955 sú športové hodinky, takže nie je prekvapením, že merajú počet krokov, ktoré počas dňa urobíte.

Tepová frekvencia a variabilita srdcovej frekvencie

Ako prakticky všetky športové hodinky, aj hodinky Garmin Forerunner 955 merajú srdcovú frekvenciu, samozrejme, veľmi presne. Okrem toho dokáže merať variabilitu srdcovej frekvencie a túto hodnotu si môžete na hodinkách jednoducho skontrolovať. Zobrazené informácie sa týkajú 7-dňového priemeru tejto hodnoty a priemeru hodnoty, keď ste naposledy spali. Ak teda chcete získať presné údaje, musíte hodinky nosiť poctivo každý deň.

Monitorovanie spánku

Ak budete mať hodinky počas spánku na zápästí, môžete sa po prebudení tešiť na podrobné informácie o kvalite vášho spánku. Zariadenie vám zobrazí skóre kvality vášho spánku, ako aj to, ako dlho trvali jednotlivé fázy. K dispozícii sú aj informácie o okysličení krvi a dýchaní.

Po prebudení zariadenie Garmin Forerunner 955 zobrazí prehľadne spracovanú rannú správu s informáciami o vašom spánku a pripravenosti na tréning. Informácie v tejto správe si môžete jednoducho prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Na hodinkách si môžete jednoducho nastaviť klasický budík. Bohužiaľ, nie je k dispozícii inteligentný budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku. V noci oceníte možnosť vypnutia notifikácií.

Sofistikované funkcie pre bežecké tréningy

Hodinky Garmin Forerunner 955 poskytujú bežcom naozaj podrobné informácie, vďaka ktorým bude každý tréning alebo preteky mimoriadne efektívne. Okrem úplne bežných údajov, ako je rýchlosť, vzdialenosť alebo uplynulý čas, získate podrobné údaje týkajúce sa tréningu, predpovede výsledkov a podobne.

Maximálna hodnota VO2
Maximálna hodnota VO2

Tréningová pripravenosť

Hneď po prebudení vám hodinky ponúknu informácie týkajúce sa vašej pripravenosti na tréning. Zariadenie vyhodnocuje vašu pripravenosť na základe kvality spánku, miery regenerácie, tréningového zaťaženia a ďalších faktorov. Jednoducho budete vedieť, či si v ten deň môžete dovoliť intenzívny tréning alebo radšej zvolíte odpočinok.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie
4.2/5

Predpovedanie výsledkov

Hodinky dokážu zohľadniť vašu bežeckú históriu a celkovú kondíciu a odhadnúť, aké tempo by ste mohli nastaviť na vzdialenosti 5 km, 10 km a polmaratón.

Odporúčané denné tréningy

Zariadenie dokáže odporučiť vhodné tréningy na základe vašej výkonnosti, regenerácie a nadchádzajúcich pretekov, ktoré si naplánujete v kalendári v aplikácii Garmin Connect. Ak vás teda napríklad v sobotu čakajú náročné preteky, hodinky vám nenavrhnú, aby ste v piatok absolvovali náročný tréning.

S aplikáciou Garmin Coach si užijete tréningový plán prispôsobený vašej kondícii a cieľom. Najprv si ho nastavíte v mobilnej aplikácii a potom vás hodinky povedú počas tréningu. Na začiatku napríklad určíte, či už máte skúsenosti s behom, koľko dní v týždni chcete trénovať a čo chcete dosiahnuť (a do kedy). Tréning sa potom automaticky importuje do hodiniek a môžete ho kedykoľvek spustiť.

Odporúčania na tréning
Odporúčania na tréning

Rozhodli sme sa túto funkciu otestovať. Redaktor nastavil aplikáciu na začiatočníka, ktorý nebehá a za dva mesiace chce vkuse zabehnúť 5 km. Potom sme už začali so skutočným behom. Prvý tréning bol veľmi jednoduchý a skutočne zohľadňoval nastavené faktory. Pozostával len z 2 minút zahrievacieho behu, 5 minút intenzívneho behu a 2 minút výklusu. Počas behu hodinky príjemne upozorňovali na uplynulý čas vibráciami a pípnutím.

Výkonnosť a dynamiku behu

Ak si zaobstaráte špeciálny snímač Running Dynamics Pod alebo hrudný pás HRM-Pro, môžete si ďalej nechať merať kadenciu, dĺžku kroku, rovnováhu pri kontakte so zemou alebo silu, ktorou pri behu pôsobíte na zem.

Výdrž v reálnom čase

Táto funkcia vám počas tréningu ukáže, aké percento svojej potenciálnej energie ste už pravdepodobne vyčerpali. Vďaka tomu môžete lepšie regulovať svoje úsilie počas športovania a predchádzať prípadnému preťaženiu na začiatku tréningu.

Real-time stamina
Real-time stamina

Udržiavanie tempa pri stúpaní alebo klesaní

Ak sa na vašej bežeckej trase nachádza stúpanie alebo klesanie, funkcia PacePro vám pomôže udržať tempo pri zmene terénu.

Čas na zotavenie

Po skončení tréningu môžete na hodinkách vidieť, ako dlho potrebujete na zotavenie pred ďalším tréningom (orientačne). Hodinky zohľadňujú nielen tréning, ktorý ste absolvovali, ale aj úroveň stresu a kvalitu vášho spánku. V mobilnej aplikácii si môžete stiahnuť doplnok MyFitnessPal, ktorý vám umožní zaznamenávať jedlo, ktoré ste počas dňa zjedli, a sledovať vydané aj prijaté kilokalórie.

Čas potrebný na zotavenie
Čas potrebný na zotavenie

Podrobné mapy a navigácia

Počas behu (alebo aj jazdy na bicykli) môžete používať podrobné mapy na navigáciu na vami určené miesto. V mapách môžete vyhľadávať napríklad podľa typu zariadenia (jedlo a nápoje, čerpacia stanica atď.) alebo môžete vyťukať názov miesta pomocou otočnej klávesnice. Na správu mapových údajov slúži časť Map Manager, ktorú nájdete priamo v hodinkách. Ak vám ponuka máp nestačí, môžete si na oficiálnej webovej stránke zakúpiť ďalšie mapy. Pri behu si tak vystačíte len s hodinkami.

Samotné zadávanie názvu miesta však nie je najjednoduchšie a oveľa príjemnejšie by bolo používanie klasickej QWERTY klávesnice. Ak totiž chcete vybrať dané písmeno, musíte sa posúvať na okraji hodiniek v abecede a kliknúť na požadovaný znak. Zadávanie takéhoto slova trvá pomerne dlho a je pomerne ľahké urobiť chybu.

Zadávanie názvu miesta
Zadávanie názvu miesta

V aplikácii Garmin Connect môžete tiež vytvárať alebo vyhľadávať zaujímavé trasy pre svoj ďalší tréning. Hodinky dokážu vyhľadať aj najobľúbenejšie trasy v okolí. Stačí zadať požadovanú vzdialenosť a hodinky navrhnú trasu, na konci ktorej sa vrátite do východiskového bodu.

Meranie ďalších športových aktivít

Okrem behu možno hodinky používať aj na monitorovanie iných športových aktivít. K dispozícii je napríklad cyklistika, triatlon, plávanie, silový tréning a mnoho ďalších športov. Po skončení športovania vám zariadenie poskytne podrobné informácie týkajúce sa vašej srdcovej frekvencie a regenerácie.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie
4.2/5

Monitorovanie stresu

Hodinky zvládnu aj meranie vašej stresovej záťaže. Ak je hodnota príliš vysoká, poskytnú vám odporúčania, ako sa uvoľniť (napríklad tým, že budete chvíľu v pokoji a budete len dýchať).

Meranie stresovej záťaže
Meranie stresovej záťaže

Funkcia Body Battery

Ďalšou praktickou funkciou je funkcia Body Battery, v rámci ktorej Garmin sleduje vašu rovnováhu medzi námahou a regeneráciou. Najvyššiu hodnotu zvyčajne dosiahnete ráno po prebudení, pričom po tréningu sa hodnota znižuje.

Funkcia Body Battery
Funkcia Body Battery

Upozornenia na prichádzajúce správy a hovory

Hodinky Garmin Forerunner 955 vás upozornia na prichádzajúce správy, hovory a notifikácie z mobilného telefónu. Ak chcete s volajúcim hovoriť, musíte na to použiť mobilný telefón.

Na prichádzajúce správy môžu odpovedať iba majitelia mobilných telefónov so systémom Android, a to výberom z prednastavených odpovedí. Telefóny iPhone túto funkciu bohužiaľ nemajú.

Bezkontaktné platby

Hodinky podporujú službu Garmin Pay, a preto ich možno používať na pohodlné bezkontaktné platby. Kartu do hodiniek vložíte prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect. Ale pozor. V súčasnosti nie všetky banky podporujú službu Garmin Pay. Odporúčame vám skontrolovať ich zoznam a zistiť, či je medzi nimi aj tá vaša.

Hodinky podporujú bezkontaktné platby
Hodinky podporujú bezkontaktné platby

Pohodlné počúvanie hudby

Hodinky môžete používať aj na ovládanie hudby, ktorú môžete veľmi pohodlne počúvať z rôznych zdrojov. Hodinky Garmin môžete používať na ovládanie hudby, ktorá práve hrá na vašom mobilnom telefóne. Stačí prepnúť, pozastaviť alebo znovu spustiť skladbu.

Môžete tiež používať aplikácie tretích strán (napríklad Spotify), ktoré si stiahnete prostredníctvom aplikácie Garmin Connect IQ. Keď sme však chceli túto funkciu vyskúšať, hodinky nás upozornili, že je potrebné prémiové konto Spotify.

Vyžaduje sa prémiové konto
Vyžaduje sa prémiové konto

Okrem toho môžete do hodiniek pridať hudbu s vybranými skladbami pomocou aplikácie Garmin Express. Do pamäte sa pritom zmestí až 2 000 skladieb.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie hodiniek Garmin Forerunner 955 patria stopky alebo časovač. Hodinky tiež zobrazujú počasie a poskytujú informácie o tom, kedy vychádza a zapadá slnko. Dokážu tiež zmerať, ako veľmi sú hodinky vystavené slnečnému žiareniu, a môžete tiež použiť výškomer, barometer alebo kompas.

Ak chcete na hodinkách sledovať svoj menštruačný cyklus, musíte si najprv stiahnuť príslušný widget.

Senzory

O meranie vašej fyzickej aktivity sa stará niekoľko senzorov. Sú to:

 • senzor srdcovej frekvencie,
 • senzor okysličenia krvi,
 • teplomer okolitej teploty,
 • GPS, Glonass a Galileo (na sledovanie polohy),
 • gyroskop, akcelerometer (na detekciu pohybu),
 • kompas
 • a barometer (na meranie nadmorskej výšky).

Senzory ponúkajú veľmi presné merania a nie je im čo vytknúť. Ak však náhodou hľadáte hodinky, ktoré dokážu merať aj krvný tlak, môžeme vám odporučiť hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Táto funkcia je však dostupná len pre majiteľov mobilného telefónu rovnakej značky.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie
4.2/5

Okrúhly a teraz aj dotykový displej

Displej týchto inteligentných hodiniek Forerunner je opäť okrúhly, ale prináša jednu zásadnú zmenu. A síce, že sa dá ovládať dotykom, po vzore modelu Garmin Fénix 7. Mnohé športové hodinky sa spoliehajú na ovládanie tlačidlami z dôvodu, že sa ľahšie ovládajú napríklad v rukaviciach. Na druhej strane, kombinácia tlačidlového a dotykového ovládania je ideálna pre väčšinu scenárov používania. Ak by vám náhodou bolo nepohodlné, môžete dotykové ovládanie vypnúť.

Ak porovnáme tieto hodinky s modelom Forerunner 945, môžeme spomenúť mierne zväčšenie veľkosti displeja. Z 1,2" na 1,3". Rozlíšenie displeja je potom 260 × 260 px. Použitý displej je transreflexný, vďaka čomu ponúka výbornú čitateľnosť vo vonkajších podmienkach (aj na ostrom slnku).

Vyzdvihnúť musíme celkovo väčšie rozmery hodiniek, ktoré budú vyhovovať skôr pánom. Na užšom ženskom zápästí môžu pôsobiť trochu masívne.

Ak si zaobstaráte verziu so solárnym nabíjaním, budete si môcť všimnúť "solárny prstenec" okolo displeja. Vysokú ochranu proti poškriabaniu zabezpečuje sklo Corning Gorilla Glass DX, ktoré zároveň zvyšuje kontrast displeja.

Displej sa dá ovládať dotykom
Displej sa dá ovládať dotykom

Výdrž batérie zvyšuje solárne nabíjanie

Ako sme už spomenuli, Garmin Forerunner 955 je k dispozícii v dvoch verziách, so solárnym nabíjaním a bez neho.

Model so solárnym nabíjaním vydrží v režime smart hodiniek až 20 dní. V prípade modelu bez solárneho nabíjania je maximálna výdrž v režime smart hodiniek 15 dní. V praxi samozrejme výdrž batérie ovplyvňuje to, aké funkcie používate. Ak naplno využívate navigáciu GPS a máte stále zapnutú hudbu, hodinky môžu vydržať len niekoľko desiatok hodín.

My sme sa rozhodli otestovať solárne nabíjanie. Hodinky sme umiestnili na priame letné slnko za okno. V tom momente bola batéria nabitá na 83 %. O 2,5 hodiny neskôr sme hodinky skontrolovali znova a batéria bola v tomto momente nabitá na 84 %.

Na štandardné nabíjanie používate napájací kábel, ktorý je súčasťou dodávky. Rovnako ako pri iných hodinkách Garmin nie je magnetický a umiestňuje sa zo zadnej strany. Z tohto dôvodu musia hodinky počas nabíjania ležať na boku.

Zmerajú váš plavecký výkon

Hodnota vodotesnosti týchto smart hodiniek je 5 ATM. Vďaka tomu ich môžete nosiť na zápästí, aj keď sa chystáte do sprchy alebo bazéna. Rovnakú odolnosť voči vode ponúka väčšina inteligentných hodiniek na trhu. Ak však hľadáte ešte väčšiu ochranu pred vodou, môžete staviť na hodinky Garmin Fénix 7 s vodotesnosťou 10 ATM.

Často kladené otázky

S akým mobilným telefónom môžem hodinky spárovať?

Hodinky Garmin Forerunner 955 možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 7.0 alebo novšej a so systémom iOS vo verzii 13 alebo novšej.

Podporujú hodinky bezkontaktné platby?

Áno, hodinky sa dajú používať na bezkontaktné platby vďaka službe Garmin Pay.

Ktorú mobilnú aplikáciu si stiahnuť?

Mobilná aplikácia Garmin Connect spáruje váš mobilný telefón a smart hodinky. Ďalšie aplikácie a ciferníky hodiniek si potom môžete stiahnuť pomocou aplikácie Garmin Connect IQ.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie
4.2/5
Je možné komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Majitelia mobilných telefónov so systémom Android môžu používať funkciu odosielania prednastavených odpovedí, ale táto funkcia nie je k dispozícii pre majiteľov telefónov iPhone.

Záver – komu by sme hodinky Garmin Forerunner 955 odporučili?

Smart hodinky Garmin Forerunner 955 by sme bez váhania odporučili každému, kto to s behom myslí vážne. Je vhodný pre profesionálnych športovcov aj amatérov, ktorí sa chcú zlepšiť a viac sa venovať tejto aktivite. Môžete sa tešiť na veľmi užitočné funkcie, naozaj podrobné štatistiky a kvalitné tréningy navrhnuté s ohľadom na vašu postavu. Ak ste skôr všestranný športovec, pravdepodobne vás viac zaujme model Fénix 7, ktorý je dostupný za podobnú cenu a má dokonca oceľovú lunetu a zadný kryt. Oceľové prvky dobre vyzerajú a zároveň chránia hodinky pred poškodením. Na druhej strane sú hodinky Fénix 7 na zápästí ešte o niečo robustnejšie.

Okrem toho poteší dostatočne veľký transflexný displej so skvelou čitateľnosťou na priamom slnku. Na ovládanie možno použiť dotykové tlačidlá aj tlačidlá po stranách. Ak sa rozhodnete pre Garmin Forerunner 955 Solar, budete môcť využiť aj solárne nabíjanie.

Hodinky vás budú upozorňovať na prichádzajúce notifikácie. Majitelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy odpovedať pomocou prednastavených odpovedí, majitelia iPhonov majú v tomto smere bohužiaľ smolu.

Poteší vás však jednoduché ovládanie, podpora slovenčiny a možnosť využívať bezkontaktné platby Garmin Pay. Mobilná aplikácia ponúka aj perfektnú prehľadnosť.

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 955
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Smart hodinky pre profesionálnych aj amatérskych bežcov

Špičkové hodinky pre profesionálnych aj amatérskych bežcov. Takto by sme zhrnuli hodinky Garmin Forerunner 955, ktoré ponúkajú skutočne pokročilé funkcie pre vaše bežecké tréningy. Po každom behu si budete môcť prezerať podrobné štatistiky, využívať mapy, navigáciu a mnoho ďalšieho.

Klady

 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé športové funkcie
 • Dotykový displej
 • Jednoduché používanie
 • Podpora Garmin Pay
 • Skvelá čitateľnosť na slnku
 • Dlhá výdrž batérie
 • Podrobné štatistiky

Zápory

 • Vyššia cena
 • Obmedzené možnosti komunikácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.4/5 - (9 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 955
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram