ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Lamax BCool

Silné stránky
 • Prehľadný displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Nízka cena
 • Dlhá životnosť batérie
 • Zábavné hry
 • Podpora slovenčiny
 • Kompaktná veľkosť
Slabé stránky
 • Absencia GPS
 • Absencia tlačidla SOS
 • Nemožnosť komunikácie

Smart hodinky Lamax BCool pre deti sú skvelé na základné monitorovanie zdravia a sledovanie športových aktivít. Majú prehľadné rozhranie a ľahko sa používajú. Malé deti ocenia prítomnosť štyroch hier, ktorými si môžu skrátiť dlhé chvíle. Ďalšou výhodou je možnosť nastaviť si vlastnú tapetu.

Súčasťou balenia sú 2 remienky

Detské inteligentné hodinky Lamax BCool sa predávajú v jednoduchej škatuľke s rozmermi 19 × 3 × 7 cm a celkovou hmotnosťou 158 gramov. V tejto škatuľke nájdete samotné smart hodinky, dva remienky (v žiarivom farebnom a minimalistickom dizajne), magnetický napájací kábel a návod na použitie.

Remienok sa dá v prípade potreby jednoducho vymeniť. Veľkosť oboch priložených remienkov je rovnaká a smart hodinky dokonale padnú na zápästia s obvodom 11 až 20 cm.

Technické parametre Lamax BCool

Hodinky vás na prvý pohľad zaujmú svojím veselým 1,3" dotykovým displejom a kompaktnými rozmermi určenými pre detské zápästia. Operačný systém od spoločnosti Lamax podporuje slovenčinu. Hodinky navyše vydržia na jedno nabitie až týždeň.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťPlne odolné voči prachu a ponoreniu do vody
Displej1,3" dotykový displej
Výdrž batérieAž 7 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Operačný systémproprietárny od spoločnosti Lamax
Rozmery bez remienka36,5 × 41 × 11 mm
Hmotnosť bez remienka20 g

Hodinky majú štíhly dizajn pre deti

Hodinky opísané v tejto recenzii sa predávajú za sumu nepresahujúcu 40 eur. Je preto celkom pochopiteľné, že sa spoliehajú skôr na jednoduché (ale stále plne postačujúce) spracovanie. Výrobca zároveň zdôrazňuje, že hodinky sú vyrobené z bezpečných a odolných materiálov. Vďaka svojmu štíhlemu dizajnu perfektne sedia na úzkom detskom zápästí.

Remienky, s ktorými sa hodinky predávajú, sú vyrobené zo silikónu, a preto sľubujú pohodlie aj pri dlhodobom nosení. Zároveň sú skvelou voľbou pre deti, ktoré trpia alergiami na kovy.

Výhodou je aj pomerne nízka hmotnosť. Bez remienka vážia hodinky iba 20 gramov.

Ako spárovať Lamax BCool s mobilným telefónom

Hodinky je potrebné po vybalení z krabice najprv nabiť. Medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu HitFit Pro, ktorá je k dispozícii zadarmo na Google Play a App Store. Trochu nás prekvapilo, že aplikácia nemá v názve značku Lamax.

Mobilná aplikácia vás po otvorení vyzve na vytvorenie používateľského účtu. Potom nastavíte svoje osobné údaje (týkajúce sa veku, pohlavia, výšky, hmotnosti a požadovaných cieľov).

Mobilný telefón potom automaticky začne vyhľadávať najbližšie zariadenie, ku ktorému sa môžete pripojiť. Keď hodinky nájde, stačí všetko potvrdiť a môžete začať hodinky používať.

Zariadenie je kompatibilné so systémom Android od verzie 5.0 a so systémom iOS od verzie 10.

V rámci nášho testovania sme hodinky vyskúšali so zariadením iPhone 11 so systémom iOS 15.5 a so zariadením Samsung Galaxy S7 so systémom Android 8.0.0. V oboch prípadoch všetko prebehlo bez problémov

Hodinky podporujú slovenčinu

Hodinky používajú operačný systém od značky Lamax. Ten ponúka intuitívne rozhranie, v ktorom sa ľahko orientujú aj menšie deti. Okrem toho podporuje slovenčinu (a ďalšie svetové jazyky). Pre deti je to úplne postačujúca voľba.

Prehľadná mobilná aplikácia

Ako už bolo spomenuté, mobilná aplikácia HitFit Pro slúži na spárovanie hodiniek a mobilného telefónu. Na domovskej obrazovke sa zobrazujú aktuálne informácie týkajúce sa tepovej frekvencie, spánku a športových aktivít. Vzhľad aplikácie si môžete vybrať podľa svojich preferencií.

Menšou nevýhodou je skutočnosť, že do hodiniek nemôžete stiahnuť žiadne ďalšie aplikácie (môžete len zmeniť vzhľad ciferníka). To však často nevedia ani niekoľkonásobne drahšie modely pre dospelých, takže tento fakt možno hodinkám odpustiť.

Funkcie Lamax BCool sú prispôsobené deťom

Svojím rozsahom funkcií sa smart hodinky zameriavajú na deti, ktoré chcú zariadenie na základné sledovanie aktivity, upozornenia na prichádzajúce správy a hovory a na skrátenie voľného času hrami.

Ak chcete navyše sledovať aktuálnu polohu svojich detí, siahnite po hodinkách Lamax WatchY2. Toto zariadenie je vybavené aj SOS tlačidlom pre prípad nebezpečenstva. Konkurenčný model Carneo GuardKid+ 4G Platinum tiež ponúka funkcie zvyšujúce bezpečnosť.

Prehľad dennej aktivity

V rámci tejto funkcie vám hodinky ukážu, koľko krokov ste počas dňa prešli, aká bola vzdialenosť a koľko kalórií ste spálili.

Kde kúpiť Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnotenie
3.8/5
Prehľad dennej aktivity
Prehľad dennej aktivity

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky majú zabudovaný senzor, ktorý meria vašu srdcovú frekvenciu počas celého dňa. Namerané hodnoty si môžete spätne prezrieť v mobilnej aplikácii.

Meranie srdcovej frekvencie
Meranie srdcovej frekvencie

Meranie športovej aktivity

Hodinky možno použiť aj na meranie základných športových aktivít. Patrí medzi ne chôdza, beh, turistika, cyklistika a basketbal. Po spustení vybranej fyzickej aktivity hodinky zobrazia uplynulý čas, aktuálnu tepovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií.

Bohužiaľ, počas cvičenia nemôžete minimalizovať aktivitu a hodinky používať na niečo iné.

Monitorovanie spánku

Hodinky môžu deti používať aj na monitorovanie spánku. Keď sa zobudia, hodinky zobrazia, ako dlho spali. Mobilná aplikácia poskytuje aj informácie o kvalite spánku, t. j. o dĺžke hlbokého a ľahkého spánku a frekvencii prebúdzania. Funkcia Nerušiť slúži na vypnutie upozornení počas noci. Hodinkám by sme vytkli absenciu budíka.

Relaxácia

Hodinky sa dajú využiť aj na relaxáciu a krátke dychové cvičenia počas dňa. Zariadenie vám ukáže, kedy sa máte nadýchnuť a kedy vydýchnuť. Nevýhodou je však fakt, že táto funkcia nepodporuje slovenčinu.

Relaxačné cvičenie
Relaxačné cvičenie

Počasie

Na hodinkách si môžete zobraziť aktuálne počasie vrátane maximálnej a minimálnej teploty pre daný deň.

Počasie
Počasie

Upozornenia na správy a hovory

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie, správy a hovory vibrovaním, takže vás nebudú zbytočne rušiť (napríklad počas vyučovania). Nevýhodou je, že na ne nemôžete nijako odpovedať. Slúžia teda len ako upozornenia.

Notifikácie
Notifikácie

Ovládanie hudby

Hudbu, ktorá sa práve prehráva v mobilnom telefóne, môžete ovládať priamo z hodiniek. Skladbu možno pozastaviť, znovu spustiť, prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu. Môžete tiež upravovať hlasitosť.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Súčasťou sú štyri hry

V hodinkách sú štyri hry, ktoré sa skvele hodia na skrátenie dlhého času. Sú to Posuvné puzzle, hra 2048, Aritmetika a Basketbal. Všetky hry sa na hodinkách ľahko ovládajú. Menšou nevýhodou je skutočnosť, že sa nedozviete, aké sú ich pravidlá. Preto musíte hru poznať alebo sa do nej dostať metódou pokusu a omylu.

V prípade Aritmetiky vám hodinky ukážu príklady a vy vyberiete správny výsledok. Táto hra však nepodporuje angličtinu (to však nie je veľká prekážka, keďže ide hlavne o čísla).

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patria stopky, časovač a funkcia Nájsť telefón, ktorá po spustení vyvolá pípnutie telefónu. Môžete tiež použiť funkciu diaľkovej spúšte fotoaparátu na pohodlné vytváranie skupinových fotografií.

Stopky
Stopky

Vstavané senzory merajú srdcovú frekvenciu a pohyb

Hodinky sa môžu pochváliť pomerne nízkou obstarávacou cenou, takže nie je prekvapením, že sú vybavené pomerne základnými senzormi. Vďaka senzoru srdcového tepu vám budú počas dňa merať srdcovú frekvenciu zo zápästia. Okrem toho sú vybavené aj akcelerometrom na detekciu pohybu.

Hodinky nie sú vybavené systémom GPS (na rozdiel od modelu Lamax WatchY2), a preto ich nemožno použiť na sledovanie aktuálnej polohy dieťaťa.

Hodinky ponúkajú prehľadný displej a peknú grafiku

Hodinky na prvý pohľad zaujmú hranatým ciferníkom so zaoblenými hranami alebo 2,5D krycím sklom. Jeho uhlopriečka je 1,3" a displej je dokonale čitateľný aj vo vonkajších podmienkach. Rozlíšenie 240 × 240 px vynahrádza potrebnú jemnosť, ktorá zodpovedá cenovke hodiniek. Vzhľad ciferníka si pritom môžete jednoducho zmeniť podľa svojich potrieb. Rovnaká veľkosť displeja na vás čaká aj pri hodinkách Lamax WatchY2.

Kde kúpiť Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnotenie
3.8/5

Zaujímavou funkciou týchto hodiniek je možnosť vytvoriť si vlastný ciferník (v mobilnej aplikácii). Tu si môžete nastaviť vlastnú fotografiu alebo si nechať vygenerovať ciferník podľa štýlu vášho oblečenia. V tomto prípade pomocou fotoaparátu odfotíte kúsok oblečenia a aplikácia potom na základe farby navrhne zaujímavý ciferník. Pre deti je to určite zaujímavá funkcia, s ktorou si užijú veľa zábavy.

Hodinky sa intuitívne ovládajú dotykom a tlačidlom na pravej strane. Jeho stlačením sa dostanete do hlavnej ponuky.

Vlastná tapeta na hodinkách
Vlastná tapeta na hodinkách

Výdrž na jedno nabitie až týždeň

Tieto smart hodinky vydržia na jedno nabitie až týždeň. Malé deti tak nemusia myslieť na to, že musia svoje zariadenie nabíjať každý deň. Pri našom testovaní sme dosiahli výdrž batérie až 6 dní. V tomto ohľade sú na tom hodinky lepšie ako hodinky Lamax WatchY2, ktoré ponúkajú širšiu škálu funkcií, ale výdrž batérie je len 4 dni.

Na nabíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Hodinky môžete nabiť z 0 na 100 % približne za 2 hodiny.

Odolnosť voči prachu a vode

Tieto smart hodinky boli navrhnuté tak, aby vydržali náročné zaobchádzanie deťmi. Z tohto dôvodu majú stupeň krytia IP68, čo znamená, že sú plne odolné voči prachu a vydržia ponorenie do vody. Deti ich teda môžu bez obáv nosiť v bazéne.

Často kladené otázky

S akým mobilným telefónom môžem hodinky spárovať?

Hodinky sa spárujú s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 alebo novším a iOS 10 alebo novším.

Akú mobilnú aplikáciu budem potrebovať?

Aplikáciu HitFit Pro, ktorá je bezplatne dostupná v Google Play a App Store, môžete použiť na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu a sledovať svoje štatistiky.

Môžem komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Žiaľ, nie. Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory, ale môžete ich vybaviť len klasicky cez mobilný telefón.

Sledujú hodinky aktuálnu polohu dieťaťa?

Tieto inteligentné hodinky nie sú vybavené systémom GPS, a preto neumožňujú sledovať aktuálnu polohu detí.

Zhrnutie recenzie – pre koho sú hodinky Lamax BCool určené?

Tieto smart hodinky sa budú hodiť deťom, ktoré túžia po jednoduchom zariadení na sledovanie svojho pohybu a zdravia. Výhodou hodiniek je nepochybne nízka obstarávacia cena, dostatočne veľký displej a intuitívne ovládanie. Vzhľadom na nízku cenu nie sú hodinky vybavené GPS, a preto ich nemožno použiť na sledovanie polohy dieťaťa. V podstate by sme ich mohli prirovnať k fitnes náramku s väčším displejom a radom zábavných hier.

Poteší však prehľadná mobilná aplikácia, veselá grafika a štyri hry, ktoré deťom skrátia dlhé chvíle. Hodinky vás tiež upozornia na prichádzajúce správy a hovory.

Kde kúpiť Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnotenie
3.8/5
Recenzia: smart hodinky Lamax BCool
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.8

Lamax BCool na monitorovanie zdravia detí

Smart hodinky Lamax BCool pre deti sú skvelé na základné monitorovanie zdravia a sledovanie športových aktivít. Majú prehľadné rozhranie a ľahko sa používajú. Malé deti ocenia prítomnosť štyroch hier, ktorými si môžu skrátiť dlhé chvíle. Ďalšou výhodou je možnosť nastaviť si vlastnú tapetu.

Klady

 • Prehľadný displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Nízka cena
 • Dlhá životnosť batérie
 • Zábavné hry
 • Podpora slovenčiny
 • Kompaktná veľkosť

Zápory

 • Absencia GPS
 • Absencia tlačidla SOS
 • Nemožnosť komunikácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram