ITmix.cz logo

Najlepšie fitness náramky Xiaomi: porovnávací test a recenzie

Najlepšie fitness náramky Xiaomi: porovnávací test a recenzie

Fitness náramky Xiaomi sú dnes na trhu s nositeľnou elektronikou veľmi populárne. Náramky ponúkajú veľmi priaznivú cenu za pomerne vysokú kvalitu spracovania, pohodlie pri dlhodobom nosení a hlavne zaujímavý výber funkcií. Pre tých z vás, ktorí by si chceli kúpiť niektorý z náramkov Xiaomi, je v tomto článku uvedený prehľad funkcií a vlastností, ktoré sa môžu medzi jednotlivými modelmi líšiť.

Súvisiace články

Často kladené otázky a odpovede

Čím sú fitness náramky Xiaomi charakteristické?

V prvom rade fitness náramky Xiaomi ponúkajú kvalitné spracovanie za rozumnú cenu. Displeje náramkov sú ľahko čitateľné na priamom slnečnom svetle a vďaka vysokému kontrastu je ich obraz atraktívny pre oko. Náramky sú tiež známe svojou pomerne dlhou výdržou batérie a vodotesnosťou.

Fitness náramok alebo smart hodinky - čo si vybrať?

Silnou stránkou fitness náramkov sú ich kompaktné rozmery a pohodlie počas používania. Sú určené predovšetkým pre menej náročných používateľov, ktorí si vystačia s menším rozsahom funkcií. Inteligentné hodinky spravidla ponúkajú širší rozsah funkcií, väčší displej a podrobnejšie monitorovanie športových aktivít. Na druhej strane sú zvyčajne mnohonásobne drahšie ako fitnes náramky.

Ako spárovať fitness náramok Xiaomi so smartfónom?

Ak chcete používať fitnes náramky Xiaomi, musíte si najprv do smartfónu nainštalovať aplikáciu Mi Fitness. Aplikácia slúži na zmenu nastavení náramkov a zobrazenie tréningových údajov. Ak chcete náramok spárovať, jednoducho aktivujte pripojenie Bluetooth v smartfóne a vyberte náramok z dostupných zariadení.

Najlepšie náramky Xiaomi testované v našej redakcii

V našej redakcii sme otestovali niekoľko generácií fitness náramkov Xiaomi. Vďaka nášmu rozsiahlemu testovaniu sme v portfóliu Xiaomi našli jasných favoritov, ktorí vynikajú v rôznych disciplínach.

Xiaomi Mi Band 8

Najlepšie na každodenné používanie
Silné stránky
 • Pohodlný pri dlhom používaní
 • Čitateľnosť na priamom slnku
 • Režim umiestnenia na obuv
 • Dobrá výdrž batérie
 • Pokročilé bežecké metriky
Slabé stránky
 • Nižšia presnosť merania spánku
 • Chýbajúca podpora platieb v SR
 • Prehnaný čas na zotavenie
 • Chýba GPS

Na prvý pohľad fitness náramok Xiaomi Mi Band 8 možno neprináša veľa medzigeneračných zmien, ale po chvíli používania sú rozdiely viac než zrejmé. Model 8 dostal jasnejší displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, výkonnejší procesor, nové športové funkcie a batériu s vyššou kapacitou. Náramok sme v redakcii podrobili náročným testom, aby sme zistili, aké sú jeho možnosti a výkon pri každodennom používaní.

Celkové hodnotenie
4.3/5

Xiaomi Smart Band 8 PRO

Najlepšie s GPS
Silné stránky
 • Podpora GPS
 • Skvelo čitateľný displej
 • Veľký výber športových aktivít
 • Bežecké tréningy
 • Dlhá výdrž batérie
Slabé stránky
 • Absencia platieb NFC
 • Neponúka režim na nosenie na nohe počas behu

Sledujte svoj zdravotný stav, pohyb, spánok, ako aj upozornenia na prichádzajúce hovory a oznámenia. To všetko ponúka cenovo dostupný fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO. Jeho veľkou výhodou je integrované GPS. Vďaka nemu nemusíte počas outdoorových aktivít nosiť so sebou mobilný telefón, pričom po návrate na vás bude čakať záznam trasy vášho behu, prechádzky alebo jazdy na bicykli. Okrem toho zariadenie poteší aj slušnou výdržou batérie, svižným prostredím a podporou slovenčiny.

Celkové hodnotenie
4.4/5

Xiaomi Mi Band 7

Veľa hudby za málo peňazí
Silné stránky
 • Nízka cena
 • Viac ako 110 športových režimov
 • Meranie srdcovej frekvencie a okysličenia krvi
 • Prehľadná aplikácia
 • Podpora slovenčiny
 • Veľký AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
Slabé stránky
 • Nemožnosť odpovedať na správy
 • Chýbajúce GPS
 • Absencia automatického ovládania jasu

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 7 je určený pre tých, ktorí hľadajú cenovo výhodné zariadenie na sledovanie zdravia a pohybu. Športovci si môžu vybrať z viac ako 110 športových aktivít a poteší ich aj prehľadná aplikácia a podpora slovenčiny.

Podobne ako pri mnohých konkurenčných modeloch je potrebné počítať s absenciou GPS a nemožnosťou odosielať odpovede na prichádzajúce správy. Vzhľadom na nízku cenu sa však tieto nedostatky dajú ľahko odpustiť.

Celkové hodnotenie
4.2/5

Fitness náramky Xiaomi - zoznámte sa s ich vlastnosťami a funkciami

V redakcii sme testované náramky Xiaomi hodnotili prevažne pozitívne. Dôvodom boli nielen ich technické parametre, ale aj pohodlie, cena, funkcie a ďalšie vlastnosti. V nasledujúcej kapitole si popíšeme, čo je pre náramky Xiaomi charakteristické

Široká škála športových režimov a funkcií

Novšie náramky Xiaomi ponúkajú viac ako 110 monitorovaných športových aktivít. Ako príklad uveďme Mi Band 7 a Mi Band 8. Staršie náramky ponúkali len niekoľko desiatok športových režimov.

Rozdiel je aj v rozsahu monitorovaných ukazovateľov, ktorý je v novších náramkoch širší. Niektoré z nich dokonca dokážu zaznamenávať vašu trasu pomocou GPS bez toho, aby vyžadovali údaje o polohe z pripojeného smartfónu.

Výber športovej aktivity
Výber športovej aktivity

Zoznam športových aktivít na náramkoch, ktoré sme testovali, bol prakticky rozdelený do kategórií, takže sa v nich dalo vždy ľahko zorientovať. Okrem vyššie uvedených disciplín si môžete vybrať aj z menej tradičných športov, ako je tanec, švihadlo, freestyle alebo dokonca jazdectvo. Treba však poznamenať, že pri väčšine týchto disciplín náramky zaznamenávajú len čas, spálené kalórie a srdcovú frekvenciu.

Okrem uvedených základných ukazovateľov náramky zmerajú počet krokov, vašu odhadnú maximálnu hodnotu VO2 a vyhodnotia Training effect na základe vašej srdcovej frekvencie. To vám poskytne lepšiu predstavu o zameraní vášho tréningu (udržiavanie kondície, regenerácia alebo spaľovanie tukov). Po nasadení na obuv ponúka Mi Band 8 pokročilé bežecké metriky, ako je napríklad vzor došľapu, čas kontaktu s povrchom, sila dopadu došľapu alebo miera supinácie a pronácie.

Iba verzia náramkov Pro zaznamenáva vašu tréningovú trasu vďaka GPS. Základné verzie dokážu pridať vašu trasu do tréningového denníka, ale len ak trénujete so smartfónom a aktívne sledujete svoju polohu.

Verzie Pro zaznamenávajú vašu trasu bez pripojenia k smartfónu
Verzie Pro zaznamenávajú vašu trasu bez pripojenia k smartfónu

S náramkom získate prehľad o svojom zdravotnom stave

Náramok nepretržite meria vašu srdcovú frekvenciu a z jej pravidelnosti potom určuje úroveň stresu. Od šiestej generácie sú náramky vybavené pulzným oxymetrom, takže merajú aj okysličenie vašej krvi. Dámy ocenia monitorovanie menštruačného cyklu a možnosť zaznamenávať rôzne sprievodné príznaky.

Väčšina náramkov Xiaomi analyzuje aj váš spánok. Náramky siedmej a vyššej generácie pridávajú funkciu inteligentného budíka, ktorý vás zobudí v ideálnom čase podľa vašej spánkovej fázy. Hoci náramky pomerne presne určovali začiatok a koniec spánku, často sa im nepodarilo odhaliť prerušenie spánku. Bolo to najmä v prípade, keď sme počas prerušenia spánku neaktivovali displej náramku.

Funkcie životného štýlu, ktoré vám uľahčia každodennú rutinu

Náramky vám ponúkajú aktuálne počasie a predpoveď, časovač, stopky alebo dokonca diaľkovú spúšť fotoaparátu na smartfóne so systémom Android. Väčšina náramkov má možnosť ovládať prehrávanie hudby alebo baterku (maximálny jas s bielym pozadím). V prípade Xiaomi Mi Band 8 sme počas testovania ocenili funkciu Focus, ktorá využíva techniku pomodoro.

Základné verzie náramkov Xiaomi neponúkajú NFC platby. Ak hľadáte náramok, s ktorým môžete vykonávať bezkontaktné platby, budete musieť siahnuť po samostatných verziách s NFC.

Cenovo dostupná alternatíva k športtesterom pre menej náročných

Fitness náramky Xiaomi patria medzi cenovo dostupnejšie. Napriek rozumnej cene však ponúkajú solídnu kvalitu vyhotovenia, dobrú výdrž batérie a množstvo praktických funkcií, o ktorých sme písali vyššie.

V prípade, že hľadáte zariadenie na zaznamenávanie svojich tréningov a inteligentné hodinky sú pre vás príliš drahé alebo zbytočne komplikované, fitness náramok môže byť tou správnou voľbou.

Displej AMOLED s vysokým kontrastom a dobrým jasom

Väčšina novších náramkov Xiaomi má pútavé displeje AMOLED, rovnako ako Huawei Band 7 alebo Honor Band 6. Tieto displeje sú známe svojím vysokým kontrastom a dobrou čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle, ktorá sa s každou generáciou zlepšuje. Napríklad Mi Band 6 šiestej generácie ponúkal maximálny jas 450 nitov, zatiaľ čo jas Mi Band 8 ôsmej generácie dosahuje až 600 nitov.

Naše skúsenosti s používaním náramkov na priamom slnečnom svetle sú veľmi pozitívne. Dobrú čitateľnosť v týchto podmienkach sme zaznamenali už pri piatej generácii, resp. pri Xiaomi Mi Band 5.

Na priamom slnku oceníte vyšší maximálny jas
Na priamom slnku oceníte vyšší maximálny jas

Displeje náramkov Xiaomi sú dotykové a slúžia na ovládanie - mechanické ovládacie tlačidlá na ich puzdrách teda nehľadajte. Na novších generáciách, ako je napríklad Smart Band 7 Pro, sa stretnete s displejmi s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. To znamená, že pohyb v používateľskom prostredí je plynulejší ako u starších náramkov s nižšou (zvyčajne 30 Hz) obnovovacou frekvenciou.

Staršie náramky sú vybavené displejmi TFT, ktoré sú v súčasnosti úspešne nahradené spomínanou technológiou AMOLED. Novšie displeje sú teda jasnejšie a majú oveľa vyšší kontrast.

Kompaktné rozmery, vďaka ktorým o náramku ani nebudete vedieť

Fitness náramky patria vo všeobecnosti medzi najkompaktnejšiu nositeľnú elektroniku. Šírka puzdier väčšiny náramkov je porovnateľná so šírkou ich remienkov. Výnimkou sú verzie Pro, ktoré popíšeme nižšie. Malé rozmery síce umožňujú pohodlné nosenie, ale zároveň obmedzujú rozsah funkcií, ktoré môžu náramky ponúkať. Tá je v dôsledku toho oveľa menšia ako v prípade inteligentných hodiniek.

Fitness náramok
Fitness náramok

Náramkom neublíži ani dážď a prehánky

Ako sme spomenuli v predchádzajúcej podkapitole, fitness náramky Xiaomi umožňujú okrem iného sledovať plavecké disciplíny. To znamená, že náramky sú vodotesné, zvyčajne do 5 ATM. Náramky teda môžete používať pri plávaní v bazéne, vo voľnej vode alebo pri šnorchlovaní. Počas suchozemských športov sa nemusíte obávať dažďa a náramok si môžete pokojne nechať na zápästí aj počas sprchovania.

Pri náramkoch, ktoré sme testovali, sme si všimli, že displeje majú vodoodpudivé vlastnosti. Vďaka tomu z nich voda rýchlo stečie a nezhoršuje čitateľnosť.

Voda na displeji takmer nezostáva
Voda na displeji takmer nezostáva

Modelové rady a konfigurácie náramkov Xiaomi

Ponuka náramkov Xiaomi pozostáva z niekoľkých modelových radov a konfigurácií. Dominujú však základné verzie s typickým vzhľadom náramku. Základné charakteristiky konfigurácií sú nasledovné:

 • Základná verzia - do tejto kategórie patria náramky s typickým dizajnom. Úzke puzdro má zvyčajne oválny tvar a verzia Mi Band 8 má dokonca kovový rám. Z funkcií tieto náramky ponúkajú sledovanie športovej aktivity, meranie niektorých zdravotných parametrov, ovládanie hudby a mnohé ďalšie. Pri týchto náramkoch neočakávajte pripojenie GPS alebo NFC.
Je dokonale čitateľný aj vo vonkajšom prostredí
Je dokonale čitateľný aj vo vonkajšom prostredí
 • Verzie Pro - sú určené pre náročnejších používateľov, ktorí váhajú medzi inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami. Tieto náramky sú vybavené väčším displejom a širším rozsahom funkcií. Ich najväčšou výhodou z hľadiska funkcií je GPS, ktoré im umožňuje zaznamenávať trasu počas tréningov.
Dizajnovo je Xiaomi Smart Band 7 Pro niekde medzi inteligentnými hodinkami a náramkom
Dizajnovo je Xiaomi Smart Band 7 Pro niekde medzi inteligentnými hodinkami a náramkom
 • Verzia NFC - ak chcete fitness náramok používať na bezkontaktné platenie, budete si musieť vybrať verziu NFC náramku Xiaomi. Súbor funkcií je pri tejto verzii rovnaký ako pri základnej verzii. Jediným rozdielom je pripojenie NFC.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Xiaomi Smart Band 8 PRO
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram