ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Ultra

Silné stránky
 • Vysoká odolnosť
 • Aj na potápanie
 • Funkcia sirény
 • Detekcia nehody
 • Pokročilé monitorovanie zdravia žien
 • Prémiové materiály
 • Nastaviteľné tlačidlo
Slabé stránky
 • Vysoká cena
 • Iba pre iPhone
 • Príliš rozmerné pre ženy
Tento produkt má nástupcu

Apple Watch Ultra sú prémiové smart hodinky určené pre outdoorových nadšencov. Zvládnu extrémne teploty, zapamätajú si trasu, dovedú ťa na miesto štartu a dokonca sa s nimi môžete potápať až do hĺbky 40 metrov. Okrem toho dokážu rozpoznať nehodu a automaticky privolať pomoc. Hodinky sú vybavené teplomerom, ktorý meria teplotu vášho tela počas spánku. Ženy ho môžu využiť na odhadnutie dátumu očakávanej ovulácie a začiatku menštruačného cyklu.

Okrem toho hodinky zaujmú robustným spracovaním, ktoré kombinuje titán a zafírové sklíčko. Vybrať si môžete z troch základných remienkov. Vzhľadom na svoju veľkosť sú hodinky určené predovšetkým pre mužov, pretože na ženskom zápästí vyzerajú naozaj masívne. Prečítajte si, ako zariadenie obstálo v našom teste.

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho sú Apple Watch Ultra určené?

Apple Watch Ultra sú určené pre dobrodruhov a milovníkov adrenalínu. Ich dizajn a funkcie sú navrhnuté tak, aby vám pomohli na vrcholkoch hôr, v púšti alebo v džungli. Z hľadiska veľkosti sú tieto hodinky určené skôr pre pánov. Na ženskom zápästí sú totiž pomerne masívne.

Ako sa Apple Watch Ultra líšia od Apple Watch 8?

Okrem úplne odlišného vzhľadu a materiálového spracovania existujú aj rozdiely vo funkciách. Apple Watch Ultra sa napríklad dodávajú s aplikáciou Ocean+ pre potápačov. Majú tiež prepracovaný kompas a sirénu, ktorá vás upozorní v prípade núdze.

Celkovo sú odolnejšie a vydržia dlhšie na batériu. Apple Watch Ultra sú určené pre milovníkov adrenalínu a extrémnych športov, zatiaľ čo Apple Watch 8 sú určené skôr na bežné nosenie v meste a v prírode a na fyzické aktivity, ktoré nie sú extrémne.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Bežná výdrž batérie je 36 hodín. Keď však pracujete v režime nízkej spotreby, môže dosiahnuť až 60 hodín, čo je najvyššia výdrž, akú ste kedy v hodinkách Apple Watch videli.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Aplikácia Watch slúži na spárovanie hodiniek a mobilného telefónu. Aplikácia Zdravie potom sleduje štatistiky a informácie o zdraví.

S ktorým mobilným telefónom sú kompatibilné?

Apple Watch Ultra sú kompatibilné s iPhonom 8 a novším s iOS od verzie 16. Párovanie s mobilným telefónom so systémom Android nie je možné.

Obsah balenia: pletený kábel a jeden remienok

V porovnaní s ostatnými testovanými hodinkami Apple Watch nás prekvapilo odlišné balenie, z ktorého je jasné, že vnútri sa nachádza naozaj špeciálny produkt. Celkové rozmery balenia sú 21 × 11 × 3 cm a hmotnosť 420 gramov.

Rozdiel v tomto prípade spočíva aj v obsahu balenia. Okrem ciferníka v ňom nájdete len jeden remienok (nie dva veľkostné varianty ako pri Apple Watch 8), návod na použitie a magnetický napájací kábel, ktorý je pletený. Hodinky sa predávajú v troch veľkostných variantoch (S, M alebo L). Medzi jednotlivými variantmi sa však líši len veľkosť remienka, nie veľkosť ciferníka.

 • Varianta S je vhodná pre zápästie s obvodom 13 až 16 cm.
 • Varianta M je určená pre zápästie s obvodom 14,5 až 19 cm.
 • A varianta L je určená ľuďom s obvodom zápästia od 16,5 do 21 cm.

V rámci našej recenzie sme hodinky Apple Watch Ultra testovali s hviezdnym bielym remienkom Alpine Tension vo veľkosti M.

Špecifikácie hodiniek Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra vynikajú vysokou odolnosťou. Hodnota vodotesnosti je 100 metrov. Môžete sa s nimi potápať až do hĺbky 40 metrov. Majú tiež najväčší a najjasnejší displej zo všetkých hodiniek Apple Watch a vynikajú výdržou batérie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaAlpine Thrust, Trail Thrust alebo Ocean Strap
OdolnosťVodotesnosť 100 metrov, potápanie do 40 metrov, prachotesnosť IP6X
Displej1,92" OLED Retina
Výdrž batérieAž 36 hodín (60 hodín v režime nízkej spotreby)
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KompatibilitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémwatchOS
Rozmery bez remienka49 × 44 × 14,4 mm
Hmotnosť bez remienka61 g

Prémiové titánové a zafírové spracovanie

Cena hodiniek Apple Watch Ultra sa šplhá až do 1 000 eur (približne marec 2023). Je teda samozrejmé, že tomu musí zodpovedať nielen výbava, ale aj použité materiály. V tomto prípade Apple vsadil na prémiové materiály v podobe titánového puzdra a zafírového sklíčka. Okraje puzdra sú vyvýšené, čo poskytuje lepšiu ochranu skla pred bočnými nárazmi.

Hodinky už na prvý pohľad pôsobia odolným dojmom a na zápästí sú naozaj masívne. Ak ich porovnáme s hodinkami Apple Watch Series 7 alebo 8, rozdiel je markantný. Kým Apple Watch 8 sa dajú nosiť do spoločnosti, Apple Watch Ultra už na prvý pohľad prezrádza, že ide o odolný športový model. Vzhľad hodiniek teda rozhodne nie je pre každého a dovolíme si tvrdiť, že určite zaujmú viac mužov ako dámy.

Na pravej strane nájdete nielen otočnú korunku Digital Crown, ale aj ďalšie tlačidlo, na ktorom si môžete sami nastaviť, akú funkciu má plniť. Vďaka tomu je to skvelá možnosť rýchleho spustenia vami zvolenej funkcie. Hodinky sa ľahko ovládajú aj v rukaviciach. Môžete si vybrať z rôznych ciferníkov. Napríklad základný ciferník Wayfinder má zabudovaný kompas a jednoduchý prístup k niektorým aplikáciám.

Remienok Alpine Thrust, ktorý sme mali možnosť otestovať, je vyrobený z dvoch vrstiev tkaniny spletených dokopy. Má sponu v tvare písmena G, ktorá je vyrobená z titánu a odoláva korózii. Oceľový remienok potom môžete použiť v prípade, že sa chcete venovať vodným športom. Trailový remienok je určený pre bežcov.

Kde kúpiť Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnotenie
4.4/5

Pomerne vysoká je aj hmotnosť hodiniek Apple Watch Ultra, ktorá sa vyšplhala na 61 gramov (bez remienka). Pre porovnanie, menšia verzia Apple Watch 8 váži 32 gramov, takže rozdiel pocítite. Rozhodne sa nedá povedať, že by ste po chvíli zabudli, že máte tieto hodinky na ruke.

Hodinky sú stavané do náročných podmienok

Hodinky Apple Watch Ultra bez problémov zvládnu okolité teploty od -20 do 55 °C. Hodinky sú odolné voči prachu podľa normy IP6X.

Po novom spĺňajú aj normy WR100, EN13319 a MIL-STD 810H. To znamená, že hodnota vodotesnoti je 100 metrov a mali by zvládnuť potápanie do hĺbky 40 metrov. V tomto ohľade sa líši od mnohých konkurenčných hodiniek, pri ktorých výrobcovia potápanie spravidla neodporúčajú.

Akými senzormi sú hodinky vybavené?

Hodinky Apple Watch vynikajú z hľadiska GPS. Pracujú totiž s dvojfrekvenčným systémom GPS, ktorý dosahuje veľkú presnosť a poskytuje vám adekvátne údaje v meste aj vo voľnej prírode.

Okrem toho hodinkám nechýba:

 • senzor srdcového tepu,
 • elektrický senzor srdcovej frekvencie (na generovanie EKG),
 • senzor hladiny kyslíka v krvi,
 • akcelerometer (na detekciu pohybu),
 • barometer,
 • gyroskop a kompas
 • a senzor teploty (teplota tela a okolia pri potápaní).

Výdrž batérie je až 60 hodín

Apple Watch Ultra sa od ostatných hodiniek Apple Watch zásadne líšia, pokiaľ ide o výdrž batérie. V skutočnosti majú maximálnu výdrž batérie až 60 hodín v úspornom režime. V prípade Apple Watch 8 je to len 36 hodín. Pokiaľ ide o výdrž batérie pri bežnom používaní, je to až 36 hodín.

 • Ak sa rozhodnete pre nepretržité prehrávanie skladieb, výdrž batérie je maximálne 20 hodín.
 • Pri nepretržitom monitorovaní vnútornej aktivity sa výdrž batérie vyšplhá na 18 hodín.
 • Ak sa rozhodnete monitorovať vonkajšiu aktivitu so zapnutým systémom GPS, výdrž batérie je 12 hodín.
 • A ak pridáte pripojenie LTE, hodinky budete musieť nabíjať už po 10 hodinách.

Na nabíjanie použijete priložený magnetický napájací kábel. Prípadne môžete použiť kompatibilné nabíjacie podložky a stojany. Za hodinu nabíjania dosiahne kapacita batérie 80 %, na úplné nabitie potom musíte počkať približne hodinu a pol.

Doteraz najväčší a najjasnejší displej hodiniek Apple Watch

Za zmienku rozhodne stojí 1,92" OLED displej, ktorý bol zvolený pre tieto smart hodinky. Apple Watch 7 a Watch 8 majú 1,9" displej. Zaujímavá je na ňom najmä jeho svietivosť, ktorá dosahuje 2 000 nitov, a je teda dvakrát silnejšia ako na ostatných hodinkách Apple Watch.

Displej je ľahko čitateľný
Displej je ľahko čitateľný

Ďalšou zaujímavosťou je nočný režim, ktorý sa spúšťa otočením korunky Digital Crown. Tým sa všetky prvky na ciferníku hodiniek zmenia na sýtočervené, takže si nebudete rušiť cirkadiánny rytmus modrou alebo zelenou farbou.

Apple Watch Ultra spárujete len s iPhonom

Kompatibilita hodiniek je prakticky totožná s akýmikoľvek inými hodinkami Apple Watch. Nie je prekvapením, že sa párujú len s iPhonom. Používatelia telefónov so systémom Android si musia vybrať z outdoorových modelov iných značiek (napríklad Garmin Fénix 7).

Spárovanie smart hodiniek s mobilným telefónom je veľmi jednoduché a intuitívne, ako ste zvyknutí pri produktoch Apple. Stačí spustiť hodinky a zapnúť aplikáciu Watch v mobilnom telefóne. Potom pomocou aplikácie naskenujete jedinečný obrazec, ktorý sa zobrazí na hodinkách, a obe zariadenia sú spárované.

Potom musíte chvíľu počkať, kým sa uskutoční synchronizácia a kým si hodinky Watch stiahnu aplikácie, ktoré používate v mobilnom telefóne (môže to byť napríklad Messenger).

Kde kúpiť Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnotenie
4.4/5

Operačný systém hodiniek

Rovnako ako v prípade ostatných hodiniek Apple Watch aj tu nájdete prepracovaný operačný systém Watch OS, ktorý je prakticky bezchybný. Ponúka jednoduché a prehľadné rozhranie, intuitívne ovládanie a podporu slovenčiny. Operačný systém sa musel trochu prispôsobiť dodatočným funkciám hodiniek. Môžete používať exkluzívne ciferníky alebo prepnúť ciferníky na červenú farbu, ktorá je skvelá na čítanie v noci. Okrem toho na vás čakajú inovatívne funkcie pre extrémnych športovcov, ktoré si podrobnejšie predstavíme nižšie.

Aplikácie Watch a Zdravie

Ak chcete hodinky využívať naplno, musíte si do mobilného telefónu stiahnuť dve aplikácie (pravdepodobne ich však už v zariadení máte). Ide o aplikácie Watch a Zdravie.

Aplikácia Watch slúži na prvotné spárovanie oboch zariadení a následné nastavenie hodiniek. Prostredníctvom aplikácie Zdravie potom budete môcť sledovať svoje zdravotné ukazovatele, zobrazovať svoje športové výkony a sledovať svoj pokrok. Údaje z aplikácie môžete zdieľať aj so svojimi blízkymi (sami si však nastavíte, ktoré údaje chcete zdieľať a ktoré nie).

Do hodiniek si môžete stiahnuť ďalšie aplikácie

Ak chcete, môžete si do hodiniek Apple Watch Ultra pridať ďalšie aplikácie. Na ich prevzatie použite obchod App Store. Podobne ako v prípade aplikácií v iOS alebo napríklad v macOS, nie všetky sú k dispozícii zadarmo.

Zároveň musíte rozlišovať, na akom zariadení budete aplikáciu používať. Niektoré aplikácie sú určené pre mobil aj hodinky (napríklad Spotify), iné sú určené výlučne pre inteligentné hodinky (napríklad niektoré hry).

Funkcie Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra sú určené na používanie v extrémnych podmienkach. Využiť tak môžete napríklad ich vylepšený kompas s funkciou Návrat, sirénu, ktorá ťa upozorní, alebo hĺbkomer pri potápaní. Z hľadiska ďalších funkcií je zariadenie prakticky na nerozoznanie od Apple Watch Series 8.

Hodinky môžete voliteľne vybaviť kartou eSIM. V takom prípade budete môcť z hodiniek komunikovať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón.

Úplne nový kompas

Aplikácia Kompas bola vylepšená o novú grafiku a funkcie. To vám pomôže oveľa lepšie sa orientovať v prírode. Napríklad vďaka funkcii Návrat hodinky zaznamenajú, kam idete, v prípade, že sa stratíte a budete potrebovať vedieť cestu späť. Aplikáciu môžete použiť aj na označenie štítkov na mape a napríklad si poznačiť, kde máte stan alebo kde sa chcete najesť.

Siréna, ktorá vás upozorní

Ak sa stratíte, zraníte alebo jednoducho potrebujete privolať pomoc, môžete použiť 86-decibelovú sirénu, ktorú je počuť až do vzdialenosti 180 metrov. Na seba tak upozorníte jednoduchšie.

Siréna a núdzové volanie
Siréna a núdzové volanie

Zisťovanie hĺbky pod vodou

Apple Watch Ultra sú vybavené aplikáciou Oceanic+, ktorá v podstate nahrádza potápačský počítač. Je navrhnutá tak, aby ti pomohla pri rekreačnom prístrojovom potápaní a freedivingu do hĺbky 40 metrov. V aplikácii si môžete skontrolovať aktuálny čas, hĺbku ponoru, teplotu vody a maximálnu dosiahnutú hĺbku.

Nižšie sú uvedené ďalšie funkcie hodiniek Apple Watch Ultra, ktoré sú totožné s hodinkami Apple Watch 8.

Základné informácie týkajúce sa vášho zdravotného stavu

Apple Watch Ultra zvládnu aj mnoho ďalších funkcií na monitorovanie vášho zdravia a pohybu. Môžete napríklad použiť krokomer, ktorý vám ukáže počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Hodinky vám tiež môžu merať srdcovú frekvenciu alebo EKG.

Zariadenie má tiež zabudovaný snímač okysličenia krvi. K dispozícii je aj aplikácia Mindfulness, ktorá podporuje duševné zdravie. S jej pomocou môžete absolvovať dychové cvičenia alebo cvičenia na sebauvedomenie.

Pokročilé monitorovanie menštruačného cyklu

Hodinky Apple Watch Ultra sú po vzore hodiniek Apple Watch 8 vybavené teplomerom, ktorý sa však nepoužíva na bežné meranie teploty. Hodinky ho využívajú na meranie teploty počas spánku, čo umožňuje odhadnúť čas ovulácie, a teda ideálny čas na počatie. Okrem toho vás upozorní aj na očakávaný začiatok menštruácie.

Kde kúpiť Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnotenie
4.4/5
Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Podrobnejšie informácie na vás čakajú v aplikácii Zdravie, kde môžete zadávať svoje príznaky, údaje o výsledkoch tehotenských testov atď.

Údaje o telesnej teplote sa v aplikácii Zdravie zobrazia až po tom, čo ste s nimi spali približne 5 nocí. Hodinky tak zistia vašu východiskovú teplotu zápästia a následne budú sledovať odchýlky. Treba však zdôrazniť, že hodinky nefungujú ako teplomer a nezmerajú vám teplotu na požiadanie. Ide skôr o orientačné údaje, ktoré vám pomôžu sledovať váš zdravotný stav.

Zistenie dopravnej nehody a privolanie pomoci

Podobne ako Apple Watch 8, aj tieto hodinky dokážu rozpoznať pád a autonehodu. Ak sa tak stane, spustia výrazný zvukový alarm a zobrazia vám upozornenie. Na displeji sa tiež zobrazí posuvník s núdzovými volaniami, ktoré môžete aktivovať alebo zrušiť. Ak neurobíte nič, hodinky po 20 sekundách automaticky zavolajú záchrannú službu.

Ak máte uložené núdzové kontakty, zariadenie im pošle správu s vašou polohou a informáciou, že sa vám stala nehoda.

Monitorovanie spánku

Ak budete hodinky nosiť cez noc, budú automaticky monitorovať váš spánok. Kým v hodinkách Apple Watch 7 chýbali informácie o tom, ako dlho trvali jednotlivé fázy spánku, v hodinkách Apple Watch 8 a Apple Watch Ultra o tieto informácie neprídete.

Po prebudení tak uvidíte, ako dlho ste boli v ľahkom, hlbokom a REM spánku. Ak chcete cez noc stlmiť upozornenia, stačí zapnúť režim Nerušiť. Môžete si tiež nastaviť budík, ktorý vás zobudí v presne stanovený čas. Nejde teda o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku (ten nájdete napríklad v oveľa lacnejšom zariadení Amazfit GTS 4 mini). Môžete to však vyriešiť pomocou niektorej z aplikácií tretích strán.

Monitorovanie fyzickej aktivity

Hodinky Apple Watch Ultra môžete využiť aj na sledovanie rôznych športových aktivít. Patrí medzi ne beh, bicyklovanie, veslovanie, silový tréning, tanec a mnoho ďalších.

Po spustení vybranej športovej aktivity hodinky zobrazia uplynulý čas, srdcovú frekvenciu (vrátane klasifikácie zón srdcovej frekvencie) a množstvo spálených kilokalórií. Aktivitu môžete kedykoľvek pozastaviť a potom sa k nej vrátiť. A tiež môžete minimalizovať režim cvičenia a používať hodinky na čokoľvek iné.

Môžete tiež sledovať svoje tempo a dĺžku úseku, ktorý ste prešli napríklad pri behu alebo jazde na bicykli. K dispozícii sú aj informácie o nadmorskej výške.

Meranie VO2 max

Apple Watch Ultra vám pomocou svojich monitorov poskytnú aj pomerne presný odhad vášho VO2 max. VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa počas fyzickej námahy dostane do vašich svalov.

Hodinkám môžete nadiktovať správu

S hodinkami Apple Watch sú samozrejmosťou upozornenia na všetky prichádzajúce notifikácie. Hovory môžete vďaka reproduktoru a mikrofónu uskutočňovať priamo z hodiniek. Prípadne môžete k zariadeniu pripojiť bezdrôtové slúchadlá a komunikovať pomocou nich. Kvalita hovoru je vynikajúca a nie je jej čo vytknúť.

Hodinky nemajú problém ani so správnym zobrazovaním správ vrátane emoji. Prostredníctvom zariadenia na ne môžete aj odpovedať, a to dvoma spôsobmi. Buď si vyberiete z prednastavených odpovedí, alebo svoju odpoveď hodinkám jednoducho nadiktujete. Hlasový vstup funguje veľmi dobre (diktovanie otestované v češtine) a hodinkám môžete nadiktovať aj to, kedy majú používať interpunkciu. Do správy môžete pridať aj emotikon podľa vlastného vkusu.

Ako sme už popísali pri hodinkách Apple Watch 8, českú klávesnicu na písanie správ priamo na hodinkách však, žiaľ, nedostanete. V tomto smere je možné použiť iba anglickú klávesnicu, ale musíte počítať s absenciou diakritiky. Ak máte hodinky v češtine, nie je k dispozícii funkcia na kreslenie písmen a ich rozpoznávanie. Ako môžete vidieť na videu, klávesnica alebo zadávanie textu gestami nie je v prípade češtiny príliš použiteľné.

Jazyk hodiniek môžete zmeniť v aplikácii Watch. Túto možnosť nájdete v časti Všeobecné > Jazyk a región.

Podpora Apple Pay

Rovnako ako pri ostatných hodinkách Apple Watch môžete používať bezkontaktné platby Apple Pay. Platobnú kartu môžete do hodiniek pridať prostredníctvom aplikácie Peňaženka. Môžete ju použiť aj na ukladanie lístkov alebo leteniek.

Hlasová asistentka Siri

Ak ste používateľom produktov Apple, hlasovú asistentku Siri vám asi netreba dlho predstavovať. Na hodinkách ju spustíte dlhým stlačením korunky Digital Crown a potom jej môžete jednoducho diktovať pokyny. Slovenčina zatiaľ nie je k dispozícii, takže na komunikáciu budete musieť použiť niektorý z podporovaných jazykov.

Počúvanie hudby

Hodinky Apple Watch Ultra môžete používať aj na pohodlné počúvanie hudby. Môžete prehrávať skladby z aplikácií tretích strán (napríklad Spotify) alebo z aplikácie Hudba. V nej nájdete skladby, ktoré si môžete pridať do svojej knižnice v iPhone. Hodinky majú 32 GB úložisko. Ak hodinky vybavíte kartou eSIM, môžete počúvať hudbu aj prostredníctvom online dát (bez toho, aby ste museli mať pri sebe iPhone).

Hodinky majú reproduktor, takže hudbu môžete počúvať priamo alebo pripojiť bezdrôtové slúchadlá, čo bude pravdepodobne preferovaná možnosť.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Ďalšie funkcie

Smart hodinky ponúkajú aj množstvo ďalších funkcií. Môžeme spomenúť počasie, kalendár, mapy, zoznamy úloh, pripomienky liekov, vzdialené spustenie fotoaparátu a podobne.

Záver – komu by sme hodinky Apple Watch Ultra odporučili?

Apple Watch Ultra sú vhodné najmä pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít. Ak radi vyrážate do prírody alebo sa venujete potápaniu, pravdepodobne si ich zamilujete. Vzhľadom na svoju veľkosť sú vhodné skôr pre mužov, na ženskom zápästí vyzerajú naozaj masívne.

Kde kúpiť Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnotenie
4.4/5

Smart hodinky dokážu rozpoznať aj nehodu a privolať pomoc. V krízových situáciách vám pomôže aj siréna, ktorú je počuť až do vzdialenosti 180 metrov. Hodinky merajú srdcový tep, okysličenie krvi, EKG a monitorujú spánok. Využijete ich aj na meranie svojej výkonnosti počas fyzických aktivít a vďaka zabudovanému teplomeru dokážu odhadnúť dátum ženskej ovulácie alebo začiatok menštruácie.

Z nevýhod možno spomenúť snáď len vyššiu cenu, ktorá je však odôvodnená špičkovými funkciami a použitím prémiových materiálov. Do úvahy treba brať aj to, že tieto hodinky sa spárujú len s iPhonom.

Používateľská príručka k hodinkám Apple Watch Ultra

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Ultra
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.4

Apple Watch pre náročných

Apple Watch Ultra sú prémiové smart hodinky určené pre outdoorových nadšencov. Zvládnu extrémne teploty, zapamätajú si trasu, dovedú ťa na miesto štartu a dokonca sa s nimi môžete potápať až do hĺbky 40 metrov. Okrem toho dokážu rozpoznať nehodu a automaticky privolať pomoc. Hodinky sú vybavené teplomerom, ktorý meria teplotu vášho tela počas spánku. Ženy ho môžu využiť na odhadnutie dátumu očakávanej ovulácie a začiatku menštruačného cyklu.

Okrem toho hodinky zaujmú robustným spracovaním, ktoré kombinuje titán a zafírové sklíčko. Vybrať si môžete z troch základných remienkov. Vzhľadom na svoju veľkosť sú hodinky určené predovšetkým pre mužov, pretože na ženskom zápästí vyzerajú naozaj masívne. Prečítajte si, ako zariadenie obstálo v našom teste.

Klady

 • Vysoká odolnosť
 • Aj na potápanie
 • Funkcia sirény
 • Detekcia nehody
 • Pokročilé monitorovanie zdravia žien
 • Prémiové materiály
 • Nastaviteľné tlačidlo

Zápory

 • Vysoká cena
 • Iba pre iPhone
 • Príliš rozmerné pre ženy
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4/5 - (11 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram