ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky Xiaomi: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky Xiaomi: porovnávací test a recenzie

Smart hodinky Xiaomi majú svoje špecifiká. Zaujíma vás, čo od nich môžete vo všeobecnosti očakávať? Aké sú rozdiely medzi modelmi určenými pre ženy a pre mužov? A ako s tým všetkým súvisí značka Amazfit? V tomto článku vám na tieto otázky odpovieme a okrem toho vám dáme tipy na konkrétne modely pre mužov a ženy, ktoré sú najobľúbenejšie.

Smart hodinky Xiaomi majú vo všeobecnosti skvelý pomer ceny a výkonu, vďaka čomu sú veľmi obľúbené. Môžu sa pochváliť atraktívnym dizajnom, ktorý na prvý pohľad pripomína modely mnohých drahších značiek (napr. Apple Watch). V hodinkách Xiaomi sa však nemusíte stretnúť s prémiovými materiálmi a ich spracovanie nie je také precízne ako v prípade prémiových značiek.

Smart hodinky Xiaomi sa stanú vaším asistentom pri športe, cestovaní, práci aj zábave. Tešiť sa môžete na moderné funkcie, ktoré sa v jednotlivých modeloch mierne líšia. Vo všeobecnosti platí, že pri vyššej cene môžete počítať so širšou ponukou funkcií. Hodinky Xiaomi ponúkajú rôzne športové režimy, monitorovanie srdcového tepu, monitorovanie stresu, monitorovanie kvality spánku, funkciu monitorovania menštruácie a mnoho ďalšieho. Ak vás zaujímajú podrobnosti o jednotlivých modeloch, prečítajte si naše porovnanie inteligentných hodiniek a jednotlivé recenzie.

Smart hodinky Xiaomi možno vo všeobecnosti rozdeliť na dámske a pánske.

Dámske smart hodinky Xiaomi majú menší ciferník

V tejto kategórii nájdete smart hodinky s kompaktnými rozmermi. Veľkosť ich ciferníka je navrhnutá tak, aby zariadenie lepšie sedelo na úzkom ženskom zápästí. Aj pri týchto modeloch výrobca dbá na atraktívny dizajn, ktorý je pre mnohé ženy prvoradý. Preto sa často stretnete so zlatými, ružovými alebo dokonca ružovozlatými farbami.

Z hľadiska funkcií ponúkajú inteligentné hodinky pre ženy a mužov prakticky to isté. Dámy však navyše ocenia funkciu na monitorovanie menštruačného cyklu, ktorá je pre pánov zbytočná. V rámci nášho porovnania smart hodiniek pre ženy sme preskúmali modely opísané nižšie. Dámske hodinky Xiaomi nájdete aj na našej špecializovanej stránke.

Xiaomi Watch S1 Active

Najlepšie športové hodinky Xiaomi pre ženy
Silné stránky
 • Zaujímavý pomer cena/výkon
 • Presné snímače životných funkcií
 • Lokalizácia GPS
 • Platby NFC
 • Vhodné na plávanie
 • Monitorovanie cyklu
Slabé stránky
 • Obmedzený počet metrík
 • Jednoduché prekrytie reproduktora
 • Problém s ovládaním pod vodou
 • Slabá podpora slovenských bánk
 • Horšia čitateľnosť na slnku

Xiaomi Watch S1 Active sú športovo orientované smart hodinky dostupné za atraktívnu cenu. Model ponúka pomerne širokú škálu funkcií, ktoré využijete nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Hodinky sú dodávané s gumovým remienkom, ktorý ponúka pohodlie aj pri pevnejšom utiahnutí.

Hodinky sú vybavené aj technológiou NFC, vďaka ktorej s nimi môžete vykonávať bezkontaktné platby. Hodinky ponúkajú monitorovanie viac ako 110 športových aktivít vrátane plávania alebo bojových umení. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, saturáciu krvi alebo množstvo spálených kalórií.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Tu sme vybrali dámske hodinky Xiaomi, ktoré svojou veľkosťou a dizajnom potešia nežnejšie pohlavie.

Pánske smart hodinky Xiaomi sú robustnejšie

Pánske inteligentné hodinky majú zvyčajne väčší displej a robustnejšiu konštrukciu, vďaka čomu vyzerajú na mužskom zápästí oveľa lepšie. Ponuka spoločnosti Xiaomi obsahuje aj vyslovene outdoorové modely, ktoré by väčšinu žien veľmi nelákali. Ide napríklad o Xiaomi Amazfit T-Rex, ktoré sú odolné voči extrémnym podmienkam, a preto sú vhodné pre milovníkov outdoorových športov.

Xiaomi Redmi Watch 4

Najlepšie hodinky Xiaomi pre mužov
Silné stránky
 • Skvelý pomer cena/výkon
 • Veľký displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Hliníkové puzdro
 • Automatická regulácia jasu
 • Otočná korunka
Slabé stránky
 • Chýbajúce NFC pre bezkontaktné platby
 • Na prichádzajúce správy nie je možné odpovedať
 • Preklad do slovenčiny nie je stopercentný

Xiaomi Redmi Watch 4 sú cenovo dostupné inteligentné hodinky, ktoré ponúkajú množstvo funkcií na sledovanie vášho zdravia a pohybu. Oproti predchádzajúcej generácii sa dočkali vylepšení, ako je použitie prémiovejších materiálov alebo podpora automatickej regulácie jasu. Ako hodnotím ich funkcie a má toto zariadenie nejaké nedostatky?

Celkové hodnotenie
4.2/5
Kde kúpiť

Ako súvisia hodinky Amazfit so značkou Xiaomi?

Pozrime sa ešte raz na porovnanie smart hodiniek Xiaomi a Amazfit. Amazfit je značka, ktorej produkty pochádzajú od spoločnosti Huami, ktorá spolupracuje so spoločnosťou Xiaomi. Ponúka jednotlivé produkty v líniách Bip, GTS, GTR, T-Rex a Stratos. Inteligentné hodinky Amazfit sa pritom často predávajú pod značkou Xiaomi Amazfit, čo môže byť mätúce.

Modely Xiaomi aj Amazfit majú podporu slovenčiny.

Aplikácia používaná na sledovanie jednotlivých štatistík týkajúcich sa vášho zdravia sa líši. V prípade hodiniek Xiaomi budete používať mobilnú aplikáciu Xiaomi Wear, zatiaľ čo v prípade hodiniek Amazfit je kľúčová mobilná aplikácia Zepp.

Uvedené operačné systémy používajú aj graficky odlišné rozhrania, ale fungujú na rovnakých princípoch. Oba varianty sú však pomerne intuitívne a nie je problém sa v nich orientovať.

Fitness náramky Xiaomi - lacnejšia alternatíva k smart hodinkám

Keď už hovoríme o smart hodinkách Xiaomi, musíme spomenúť aj fitness náramky od rovnomennej značky. Tieto zariadenia sa môžu pochváliť kompaktnými rozmermi a skvelými funkciami, no na rozdiel od smart hodiniek sú na nižšej úrovni. Ak však hľadáte základný model na monitorovanie svojho zdravia, s týmito rozhodne neurobíte chybu.

V porovnaní s hodinkami nemajú fitnes náramky snímač GPS a na monitorovanie vonkajších aktivít vyžadujú prítomnosť mobilného telefónu. Práve prostredníctvom mobilného telefónu sa pripájajú k GPS.

Najčastejšie otázky týkajúce sa smart hodiniek Xiaomi

Čo je charakteristické pre inteligentné hodinky Xiaomi?

Tieto smart hodinky vynikajú skvelým pomerom cena/výkon. Môžete sa tešiť na širokú škálu funkcií (v závislosti od modelu), prehľadné rozhranie a atraktívny dizajn.

Ako súvisia hodinky Amazfit so značkou Xiaomi?

Amazfit patrí pod značku Xiaomi. Tieto smart hodinky však používajú iný operačný systém (Amazfit OS namiesto vlastného riešenia Xiaomi).

Koľko stoja inteligentné hodinky Xiaomi?

Cenové rozpätie inteligentných hodiniek Xiaomi je pomerne široké. Najlacnejšie modely nájdete za menej ako 40 eur, tie najdrahšie sa potom pohybujú v cenách okolo 150 eur.

Ktoré smart hodinky sú vhodné pre ženy a ktoré pre mužov?

Pre ženy môžeme odporučiť Xiaomi Amazfit GTS 3 a Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Muži ocenia napríklad hodinky Xiaomi Mi Watch, Xiaomi Amazfit GTS 2 alebo Xiaomi Amazfit T-Rex.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.6/5 - (11 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Xiaomi Redmi Watch 4
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram