ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255 Music

Silné stránky
 • Monitorovacie funkcie
 • Prispôsobivosť rozhrania
 • Podpora hudby
 • Správa Dobré ráno
 • Presné GPS
 • Podpora NFC
Slabé stránky
 • Nevhodné pre štíhle zápästie
 • Žiadna podpora telefonických hovorov
 • Pri niektorých absencia dotykového displeja

Smart hodinky Garmin Forerunner 255 Music sú rozšírené a hlavne obľúbené univerzálne hodinky strednej triedy. Ponúkajú presnú polohu GPS, monitorovanie širokej škály športových aktivít a podporu platieb NFC už od výroby. Hodinky sú vhodné najmä pre hrubšie zápästie, na ktorom sa vďaka 22 mm silikónovému remienku budú dobre a pohodlne nosiť.

Hodinky sú vybavené transflexným Always-on displejom s nastaviteľným podsvietením. Čitateľnosť displeja je výborná za každého počasia a vďaka ochrannému sklu Gorilla Corning Glass 3 vydrží aj menej šetrné zaobchádzanie.

Často kladené otázky a odpovede

Aká je výdrž batérie Garmin Forerunner 255 Music?

V režime smart hodiniek výrobca udáva výdrž batérie približne 14 dní. V našom teste sme pri bežnom používaní vrátane aktivít GPS dosiahli výdrž batérie na jedno nabitie približne 6 dní.

Aké sú hlavné rozdiely medzi hodinkami Garmin Forerunner 255 a 255S?

Model 255S je kompaktná verzia modelu 255. Má menšie rozmery, o 4 mm užší remienok a o 0,2" menšiu uhlopriečku displeja. Kompaktný model je tiež o 10 g ľahší.

Dokáže zariadenie Garmin Forerunner 255 Music prehrávať hudbu bez smartfónu?

Áno, hodinky majú 4 GB interného úložiska na záznamy aktivít a hudbu. Keď hodinky spárujete s bezdrôtovými slúchadlami, môžete počúvať hudbu bez toho, aby ste mali pri sebe smartfón.

Je zariadenie Garmin Forerunner 255 vodotesné?

Áno, do maximálneho tlaku 5 ATM, čo zodpovedá hĺbke 50 metrov. Hodinky sú preto vhodné aj na plávanie, čomu zodpovedá niekoľko plaveckých funkcií (monitorovanie plávania v bazéne alebo na otvorenej vode).

Čo je súčasťou balenia smart hodiniek?

Balenie hodiniek obsahuje len potrebné príslušenstvo. Okrem samotných hodiniek tu nájdete len napájací kábel a používateľskú príručku. Balenie je teda kompaktné, ale zároveň dostatočne robustné, aby vzbudilo dojem, že v rukách držíte kvalitný výrobok.

Technické parametre

Ako sme už spomenuli v úvode, Garmin Forerunner 255 Music sú univerzálne hodinky so zaujímavou ponukou funkcií. To, čím sa tento model odlišuje od konkurencie, sú jeho špecifikácie. Ak neviete, na základe čoho si vybrať smart hodinky, pripravili sme pre vás stručného sprievodcu ich kúpou. Pokiaľ ide o recenzovaný model, ponúkne vám okrem iného nasledujúce funkcie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejTransflexný s uhlopriečkou 1,3"
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel (proprietárny konektor)
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, Glonass, Galileo, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka46 x 46 x 13 mm
Hmotnosť bez remienka49 g

Remienok

Silikónové remienky, s ktorými sa dodáva väčšina hodiniek Forerunner, patria medzi najpohodlnejšie na trhu. Hodinky Forerunner 255 sú vybavené 22 mm širokým remienkom a systémom Quick Release. Vďaka tomu je jeho výmena veľmi jednoduchá v porovnaní s modelom Forerunner 955, ktorého výmena si vyžaduje viac zručnosti.

Remienok je pohodlný a dá sa rýchlo vymeniť
Remienok je pohodlný a dá sa rýchlo vymeniť

Napríklad Forerunner 55 a Fénix 7 sú vybavené remienkom so šírkou 22 mm. Užší remienok so šírkou 18 mm je k dispozícii na modeli 255S Music. Ktorá šírka je pre vás ideálna, zistíte po nasadení hodiniek. Dôležité je dostatočné utiahnutie, aby senzory správne priliehali k vašej pokožke. V opačnom prípade môžete naraziť na problém, ktorý popisujeme v nasledujúcej časti.

Senzory

Hodinky Forerunner 255 Music sú vybavené celým arzenálom senzorov. Aby snímaných hodnôt nebolo málo, hodinky z nich dokážu odhadnúť alebo vypočítať celý zoznam ďalších parametrov. Medzi senzory patria napr:

 • senzor saturácie krvi kyslíkom,
 • senzor srdcovej frekvencie,
 • GPS, Glonass a Galileo,
 • akcelerometer a gyroskop,
 • barometrický výškomer,
 • teplomer
 • a kompas.

Senzory fyziologických funkcií vášho tela sú umiestnené na spodnej strane hodiniek. Presnosť ich merania závisí od toho, ako dobre sú hodinky utiahnuté na vašom zápästí. Ak máte tenšie zápästie, môže byť potrebné hodinky viac utiahnuť, aby senzory merali správne.

Ak má snímač menší kontakt s pokožkou, meranie môže zlyhať
Ak má senzor menší kontakt s pokožkou, meranie môže zlyhať

Nejde len o senzor srdcovej frekvencie, ale napríklad aj o pulzný oxymeter - oba tieto senzory sú závislé od polohy hodiniek. Pri slabom utiahnutí sa môže stať, že meranie saturácie si vyžiada niekoľko pokusov.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255 Music
Garmin Forerunner 255 Music
Hodnotenie
4.1/5
Senzory sú umiestnené na spodnej strane hodiniek
Senzory sú umiestnené na spodnej strane hodiniek

Životnosť batérie

V režime inteligentných hodiniek výrobca udáva maximálnu výdrž batérie 14 dní. V porovnaní s modelom Forerunner 955 je výdrž batérie o jeden deň kratšia. Na rozdiel od recenzovaného modelu Forerunner 955 je však k dispozícii aj verzia so solárnym nabíjaním, ktorá ponúka až o šesť dní dlhšiu výdrž batérie.

Výdrž batérie v režime GPS alebo hudby

Funkcia GPS a počúvanie hudby patria k najnáročnejším úlohám hodiniek. Preto pri tejto kombinácii vydrží na jedno nabitie len približne šesť hodín, čo je o 30 minút viac ako v prípade kompaktných hodiniek 255S Music. Bez hudby a s GPS sa výdrž batérie zvýši na 30 hodín. V porovnaní s modelmi Forerunner 955 je to nižšia hodnota.

Výdrž hodiniek v našom teste

Ako dobre viete, v praxi závisí výdrž batérie od mnohých faktorov. Počas nášho testovania sme merali pokles nabitia batérie v priebehu 24 hodín. Počas tejto doby sme priebežne merali srdcový tep, náš figurant vykonával 30-minútovú športovú aktivitu s lokalizáciou GPS a niekoľkokrát sa pozrel na staršie záznamy alebo počasie. Úroveň jasu bola nastavená na 60 %. Po 24 hodinách používania klesla úroveň nabitia o 15 %. Pri intenzívnejšom používaní tak môže výdrž batérie hodiniek klesnúť pod šesť dní.

Hodinky podporujú aj režim úspory energie, ktorý výrazne obmedzuje funkcie hodiniek. Režim mení predovšetkým ciferník, na jeho úspornú alternatívu. Obmedzí tiež funkcie, ako je hudba, oxymeter, sledovanie aktivity, senzor srdcového tepu alebo komunikácia cez bluetooth so smartfónom. Môžete tiež manuálne nastaviť pozastavenie funkcií, aby sa šetrila batéria. V režime úspory energie môžete dokonca zdvojnásobiť výdrž batérie. Nabíjanie je pomerne rýchle. Počas hodiny nabíjania sa úroveň nabitia zvýšila z 28 % na 95 %.

Obrazovka je ostrá a ľahko čitateľná
Obrazovka je ostrá a ľahko čitateľná

Displej je ľahko čitateľný

Hodinky Forerunner 255 Music sú vybavené 1,3" transflexným displejom s rozlíšením 260 x 260 px. Displej je ľahko čitateľný a problémy mu nerobí ani priame slnečné svetlo. Animácie sú plynulé a na rozdiel od menšieho modelu 255S dochádza k minimálnemu orezávaniu textu. Hlavný ciferník hodiniek je z veľkej časti nastaviteľný. Môžete si napríklad nastaviť:

 • vzhľad hodiniek,
 • rozdelenie dátových polí,
 • obsah dátových polí (oblasti zobrazujúce metriky a údaje)
 • alebo farebnú schému.

Displej však nie je citlivý na dotyk, čo môže byť pre niektorých používateľov nevýhodou.

Porovnanie zariadení Garmin Forerunner 255 Music a Forerunner 955

Na porovnanie sme vybrali model Garmin Forerunner 955. V redakcii sme testovali verziu so solárnym nabíjaním, ktorá sa však od bežného modelu líši len výdržou. Na úvod sa pozrime na parametre, ktorými sa modely Forerunner 255 Music a 955 odlišujú.

ModelForerunner 255 MusicForerunner 955
Veľkosť displeja1,3"1,3"
Rozlíšenie displeja260 x 260 px260 x 260 px
Rozmery bez remienka46 x 46 x 13 mm47 x 47 x 14,4 mm
Hmotnosť bez remienka49 g53 g
Ochranné skloCorning® Gorilla® Glass 3Corning® Gorilla® Glass DX
Dotykový displejNieÁno
Výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek14 dní15 dní (solárna verzia 20 dní)
Podpora hudbyÁnoÁno
Úložisko4 GB32 GB

Hlavné rozdiely si všimnete na prvý pohľad

Forerunner 955 Solar vyzerá o niečo robustnejšie. Je väčší a váži o 4 g viac. Napriek rozdielnym rozmerom majú oba modely takmer identický displej. Rozdiel je v tom, že model 955 má dotykový displej. Rozdiel je aj v tlačidlách. Model Forerunner 255 má oceľové tlačidlá, zatiaľ čo modely 955 majú titánové tlačidlá. Typ kovu, z ktorého sú tlačidlá vyrobené, nemá prakticky žiadny vplyv na použiteľnosť.

Modely Forerunner 955 vedú vo výdrži batérie

Základný model Forerunner 955 ponúka maximálnu výdrž batérie 15 dní. Solárna verzia potom podľa výrobcu vydrží až 20 dní, čo je oproti recenzovanému modelu výrazný rozdiel. Oba modely podporujú ukladanie a prehrávanie hudby. Model 955 má však na tento účel k dispozícii 32 GB pamäte, čo je osemnásobok pamäte modelu 255.

Aj keď je výbava senzorov pre oba modely rovnaká, Forerunner 955 majú výhodu v množstve funkcií. Okrem iného ponúka funkcie, ako je pripravenosť na tréning, mapovanie priamo v hodinkách a výdrž v reálnom čase.

V čom je Forerunner 255 Music lepší ako Forerunner 955?

Jednoznačne je to pomer ceny a výkonu. Hoci hodinky neponúkajú toľko funkcií ako prémiový model 955, za svoju cenu ich ponúkajú viac než dosť. Môžete ich používať na ovládanie hudby, platenie v termináloch a sledovanie rôznych športových aktivít. Vo výsledku za tieto všestranné hodinky zaplatíte približne o tretinu menej v porovnaní s drahším modelom.

Garmin Forerunner 255 Music vs. 255S Music - rozdiely, ktoré by ste mali vedieť

Pri testovaní modelu Forerunner 255S Music nás prekvapilo, koľko funkcií dokáže výrobca vtesnať do takého malého puzdra. Modely sa teda líšia predovšetkým veľkosťou. S menšími rozmermi súvisí aj menšia uhlopriečka displeja (1,1") a nižšie rozlíšenie (218 x 218 px). Pásik modelov 255S je tiež užší, a to až o 4 mm. Ďalším významným rozdielom je výdrž batérie. V režime inteligentných hodiniek kompaktný model zaostáva o celé 2 dni. V konečnom dôsledku by sme model Forerunner 255S Music označili skôr za dámske smart hodinky.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255 Music
Garmin Forerunner 255 Music
Hodnotenie
4.1/5

Spárovanie hodiniek so smartfónom

Spárovanie hodiniek so smartfónom je jednoduché a trvá len niekoľko minút. Hodinky Forerunner 255 Music sú kompatibilné so systémom Android aj iOS. Ak však hodinky spárujete so zariadením iPhone, prídete o niektoré funkcie (napríklad odpovedanie na textové správy). Ovládacia aplikácia Garmin Connect je preto k dispozícii v obchode Google Play aj App Store. Hodinky a smartfón vás prevedú procesom párovania.

Operačný systém umožňuje preberanie aplikácií

Všetky konfigurácie hodiniek Garmin Forerunner 255 sú vybavené operačným systémom Garmin OS. Systém reaguje svižne, umožňuje nastaviť takmer všetky aspekty hodiniek a nechýba mu slovenská lokalizácia. Systém tiež umožňuje sťahovať rôzne aplikácie a témy tretích strán pomocou rozhrania Garmin IQ Store.

Aplikácie Garmin Connect a IQ Store - ktorú z nich potrebujete?

Ak chcete svoje smart hodinky využívať naplno, musíte ich najprv spárovať s aplikáciou Garmin Connect. Tá je akýmsi centrom pre vaše merania a záznamy. Na domovskej karte aplikácie nájdete stručný zoznam rôznych meraných parametrov. To, čo táto karta zobrazuje, si môžete ľubovoľne nastaviť. Aplikáciu môžete použiť aj na zobrazenie celkových záznamov vašich športových aktivít.

Aplikácia Garmin IQ Store slúži ako trhovisko na prevzatie ďalších aplikácií, dátových polí a motívov ciferníkov hodiniek. Aplikácia slúži aj na správu prevzatých súborov a vytváranie vlastných tém. Môžete si nastaviť vlastné pozadie ciferníka hodiniek, rozloženie, vzhľad hodín a farebnú schému.

Bežecké funkcie

Hodinky Garmin Forerunner 255 Music sú ideálne na bežecké aktivity. Dôvodom je množstvo funkcií, ktoré dokážu merať a zlepšovať váš bežecký výkon. Výstupom akejkoľvek bežeckej alebo inej športovej aktivity sú tri typy záznamov. Stručné a podrobné štatistiky sú na hodinkách k dispozícii ihneď po ukončení aktivity. Celkové štatistiky potom nájdete po synchronizácii hodiniek so smartfónom v aplikácii Garmin Connect.

Dnešné odporúčania

Keď krátko podržíte tlačidlo Štart/Stop, hodinky zobrazia odporúčaný beh na aktuálny deň. Aby ste mali predstavu, čo môžete očakávať, hodinky opíšu nadchádzajúci beh nasledujúcimi informáciami:

 • tempo a trvanie,
 • vysvetlenie, prečo bol vybraný práve tento tréning,
 • odhadovaný prínos (aeróbny a anaeróbny)
 • a stručný opis jednotlivých fáz behu (zahrievanie, beh, ochladzovanie).

Po dokončení odporúčaného behu vás hodinky vyzvú na spätnú väzbu. Môžete si vybrať úroveň námahy, ktorú ste museli vykonať, a náladu, v ktorej sa po cvičení nachádzate. Potom môžete záznam uložiť a zobraziť jeho metriky.

Tréning

Personalizovaný tréning je štandardnou súčasťou väčšiny hodiniek Forerunner. V aplikácii Garmin Connect si môžete vybrať vopred pripravený tréning alebo si vytvoriť vlastný. Tréning sa môže týkať takmer akejkoľvek športovej aktivity, ktorú hodinky dokážu monitorovať. Môžete nastaviť fázy tréningu, záťaž atď. My sme si na naše testovanie vybrali beh na 2 km s 3 etapami:

 • rozcvička - 500 m (5:30-6:30/km),
 • beh - 1 500 m (4:30-5:30/km),
 • upokojenie - 500 m (5:30-6:30/km).

Po ukončení tréningu bol náš figurant opäť požiadaný o poskytnutie spätnej väzby, ktorá bola po uložení súčasťou záznamu v aplikácii Garmin Connect.

Rutinný beh

Ak nemáte záujem o tréning alebo odporúčania a chcete behať čisto podľa seba, stačí kliknutím na tlačidlo Späť zrušiť denné odporúčanie a zobrazí sa obrazovka merania rutinného behu. Opätovným stlačením tohto tlačidla sa vrátite k výberu športovej aktivity. Záznam o každom behu sa uloží do pamäte hodiniek a do vášho konta Garmin Connect.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255 Music
Garmin Forerunner 255 Music
Hodnotenie
4.1/5

Ďalšie funkcie na každodenné používanie

Ďalšie funkcie, ktoré si teraz predstavíme, sú vhodné aj na iné športové aktivity alebo na každodenné používanie. Práve tie robia z týchto hodiniek všestranného pomocníka. To znamená, že ak hľadáte športové inteligentné hodinky s radom zaujímavých funkcií, Garmin Forerunner 255 Music môžu byť tou správnou voľbou.

Funkcie sledovania zdravia

S hodinkami Forerunner 255 Music budete mať prehľad o svojom zdraví. Má totiž arzenál funkcií na monitorovanie vášho zdravia. Základné funkcie, ktoré ponúka väčšina smart hodiniek strednej a vyššej triedy, sú srdcový tep, okysličenie krvi a sledovanie spánku .

K dispozícii je niekoľko funkcií, ktoré vám umožnia mať prehľad o svojej energetickej úrovni. Patrí medzi ne monitorovanie VST (variability srdcovej frekvencie) alebo ukazovateľ stresu, ktorý výrazne ovplyvňuje úroveň vašej energie. Uvedené funkcie spoločne ovplyvňujú Body Battery skóre, ktoré vám v podstate hovorí o vašom "nabití".

Zariadenie Garmin Forerunner 255 Music meria aj vašu maximálnu hodnotu VO2. Výsledná hodnota sa potom považuje za ukazovateľ vašej výkonnosti. Hodinky ju využívajú aj na predpovedanie času, za ktorý zvládnete 5 km, 10 km, polmaratón a maratón.

Hodinky dokážu merať VO2 max počas bežného behu aj trailového behu
Hodinky dokážu merať VO2 max počas bežného behu aj trailového behu

Ak vás zaujíma, v akom stave sa vaše telo práve nachádza, môžete vyskúšať snímku zdravia. Počas merania je nevyhnutné, aby ste boli 2 minúty v pokoji. Vaša celková kondícia sa vyhodnotí na základe priemernej srdcovej frekvencie, okysličenia krvi, priemernej frekvencie dýchania, úrovne stresu a variability srdcovej frekvencie.

Snímka zdravia ponúka opis vášho aktuálneho zdravotného stavu
Snímka zdravia ponúka opis vášho aktuálneho zdravotného stavu

Sledovanie zdravotného stavu žien je doménou najmä dámskych inteligentných hodiniek. Recenzované hodinky ponúkajú aj pomerne podrobné monitorovanie vášho menštruačného cyklu. Okrem aktuálneho dňa cyklu umožňujú zaznamenávať aj ďalšie údaje, napríklad príznaky, nálady alebo sexuálnu aktivitu.

Good Morning Message

V aplikácii Garmin Connect môžete nastaviť čas, kedy zvyčajne spíte. Počas tohto času sú hodinky v režime "Nerušiť". Po uplynutí tohto času alebo po ručnej deaktivácii režimu sa spustí tzv. Good Morning Message. Nastavenia umožňujú upraviť jednotlivé dátumy, ktoré budú hodinky ráno zobrazovať. Môžete si tiež vybrať krátku motivačnú správu, ktorá má každé ráno iné znenie. V nastaveniach ju môžete aj úplne vypnúť.

Krokomer

Na základe vašej dlhodobej aktivity hodinky určia odporúčané denné množstvo krokov, ktoré by ste mali urobiť. Keď toto množstvo dosiahnete, hodinky vás na to upozornia. Zvládnutie týchto úloh je často odmenené nielen upozornením, ale aj rôznymi odznakmi v aplikácii.

Monitorovanie športovej aktivity

Recenzované hodinky patria k tzv. multisportovným hodinkám. Môžete ich používať na monitorovanie širokého spektra športových aktivít. Môžete sledovať svoje výkony počas triatlonu, plávania, zimných športov alebo cyklistiky.

Silnou stránkou modelu je navigácia a kompas

V aplikácii Garmin Connect môžete pomocou mapy vytvoriť ľubovoľnú trasu a následne ju odoslať do hodiniek. Pred začatím športovej aktivity stačí v nastaveniach vybrať vytvorenú trasu a tréning sa môže začať. Trasu vo formáte .gpx môžete importovať aj pomocou webového rozhrania alebo spomínanej aplikácie. Vďaka mape budete mať prístup k informáciám, ako napr.:

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255 Music
Garmin Forerunner 255 Music
Hodnotenie
4.1/5
 • mapa,
 • zostávajúca vzdialenosť,
 • odchýlka od trasy,
 • graf prevýšenia trasy
 • alebo ETA (predpokladaný čas dosiahnutia cieľa).

Pohyb po mape pomocou tlačidiel môže byť pre mnohých používateľov náročný.

Zvuková asistencia

Zvukové upozornenia sú navrhnuté tak, aby vás upozornili buď na prekročenie prednastavenej hodnoty, alebo na pokles nameranej hodnoty pod nastavenú úroveň. Hodinky vás môžu upozorniť napríklad na množstvo spálených kalórií, príliš rýchle/pomalé tempo alebo príliš vysokú tepovú frekvenciu.

Upozornenia zo smartfónu

Hoci hodinky neumožňujú uskutočňovať hovory ani písať ľubovoľné správy, umožňujú reagovať na notifikácie zo smartfónu. Pomocou hodiniek môžete prijímať alebo rušiť hovory a reagovať na správy vopred definovanými reakciami. V aplikácii Garmin Connect môžete spravovať preddefinované reakcie alebo vytvárať nové vlastné reakcie.

Reagovanie na textové správy je k dispozícii len pre používateľov smartfónov so systémom Android.

Ďalšie praktické funkcie

Hodinky obsahujú podporu NFC v podobe aplikácie peňaženky (Garmin Pay), ktorá umožňuje vykonávať bezkontaktné platby. Medzi ďalšími funkciami nájdete aj:

 • predpoveď počasia,
 • prehrávanie hudby,
 • kompas a výškomer,
 • nájsť môj telefón
 • alebo časovač a stopky.
Platby NFC sú zvyčajne doménou hodiniek strednej a vyššej triedy
Platby NFC sú zvyčajne doménou hodiniek strednej a vyššej triedy

Komu by sme hodinky Garmin Forerunner 255 Music odporučili?

Hodinky Forerunner 255 Music sú vhodné pre každého, kto hľadá všestranné hodinky za relatívne prijateľnú cenu. Celý rad senzorov dokáže rozobrať váš tréning do posledného detailu a to isté platí aj o vašom zdraví. Bežci a chodci najviac využijú širokú škálu funkcií a meraní. V skutočnosti sú to práve bežecké disciplíny, ktoré hodinky dokážu monitorovať najpresnejšie. Napriek tomu ide o multišportový model, ktorý dokáže presne monitorovať aj iné športové aktivity.

Vďaka podpore NFC budete mať svoju kreditnú kartu vždy pri sebe a 4GB úložisko sa postará o váš bežecký playlist. Výdrž 14 dní v režime smartwatch je v porovnaní s konkurenciou solídna. Hodinky sú pohodlné a držia pevne. Vďaka svojej veľkosti sú však vhodné skôr pre hrubšie zápästie. Hodinky by sme však neodporúčali tým, ktorí chcú prostredníctvom hodiniek telefonovať. Túto funkciu Forerunner 255 neponúka.

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255 Music
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Všestranné smart hodinky vhodné nielen na behanie

Smart hodinky Garmin Forerunner 255 Music sú rozšírené a hlavne obľúbené univerzálne hodinky strednej triedy. Ponúkajú presnú polohu GPS, monitorovanie širokej škály športových aktivít a podporu platieb NFC už od výroby. Hodinky sú vhodné najmä pre hrubšie zápästie, na ktorom sa vďaka 22 mm silikónovému remienku budú dobre a pohodlne nosiť.

Hodinky sú vybavené transflexným Always-on displejom s nastaviteľným podsvietením. Čitateľnosť displeja je výborná za každého počasia a vďaka ochrannému sklu Gorilla Corning Glass 3 vydrží aj menej šetrné zaobchádzanie.

Klady

 • Monitorovacie funkcie
 • Prispôsobivosť rozhrania
 • Podpora hudby
 • Správa Dobré ráno
 • Presné GPS
 • Podpora NFC

Zápory

 • Nevhodné pre štíhle zápästie
 • Žiadna podpora telefonických hovorov
 • Pri niektorých absencia dotykového displeja
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
4/5 - (5 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255 Music
Garmin Forerunner 255 Music
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram