ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 165

Silné stránky
 • Vynikajúci komfort
 • Jasný, vysokokvalitný displej
 • Slušná výdrž batérie
 • Pokročilé bežecké metriky
 • Navigácia
 • Platby NFC
Slabé stránky
 • Bez topografických máp
 • Menej prémiové materiály
 • Chýbajúca podpora telefonovania

Ľahké, pohodlné, nabité športovými funkciami a za rozumnú cenu - to sú hlavné výhody najmenších hodiniek z radu Forerunner. Hodinky dostali krásne farebný dotykový AMOLED displej, ktorý tradične dopĺňa päť tlačidiel po obvode puzdra.

Počas testovania ma hodinky prekvapili množstvom športových funkcií a meraní, navigáciou po slepej mape alebo platbami cez NFC. Hoci sú hodinky v portfóliu Garminu cenovo dostupnejšie, stretol som sa s veľmi malými kompromismi.

Často kladené otázky a odpovede

Môžem platiť s hodinkami Forerunner 165?

Áno, hodinky sú vybavené čipom NFC a podporujú bezkontaktné platby. Platobnú kartu však musíte najprv pridať do aplikácie Garmin Connect (dostupnej pre Android a iOS) a nastaviť heslo na odomknutie obrazovky hodiniek. Heslo je potrebné zadávať každých 24 hodín alebo pri vybratí a opätovnom nasadení hodiniek.

Majú hodinky Garmin Forerunner 165 GPS?

Áno, hodinky podporujú systémy GPS, Galileo a Glonass. Dokážu používať všetky tieto systémy súčasne, chýba im však podpora viacpásmového systému GPS.

Merajú hodinky VO2 max a pokročilé bežecké metriky?

Áno, ak budete hodinky používať aspoň týždeň, odhadnú VO2 max alebo časy pretekov. Ďalšie pokročilé metriky sú k dispozícii ihneď po ukončení bežeckej aktivity (kadencia, dĺžka kroku, tréningový efekt, zotavenie a ďalšie).

Balenie je tradične strohé - okrem hodiniek v ňom nájdete napájací adaptér s konektorom USB-C a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre Garmin Forerunner 165

Z technických parametrov ma v prvom rade zaujali rozmery hodiniek, hmotnosť a výdrž batérie. Hodinky sú orientované na šport, takže podporujú niekoľko navigačných systémov, ktoré dokážu určiť polohu súčasne, ale nie na rôznych frekvenciách. Hodinkám totiž chýba viacpásmové GPS, s ktorým som sa stretol na prémiovom športtesteri Forerunner 965.

Počas testovania som sa však nestretol so žiadnymi nepresnosťami pri určovaní polohy, takže pri bežnom používaní by absencia viacpásmového GPS nemala vadiť.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový, 20 mm
OdolnosťVodotesnosť do 50 m (5 ATM)
DisplejAMOLED 1,2", 390 x 390 px
Výdrž batérieAž 20 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel (proprietárny konektor)
KonektivitaWiFi, Bluetooth, ANT , GPS, Galileo, Glonass
ProcesorVýrobca nešpecifikuje
Operačná pamäťVýrobca nešpecifikuje
Operačný systémGarmin OS
Rozmery (bez remienka)43 x 43 x 11,6 mm
Hmotnosť (s remienkom)39 g

Ak si neviete vybrať športtester, prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať inteligentné hodinky alebo si pozrite recenzie konkrétnych produktov.

Osvedčený dizajn a dobrá kvalita vyhotovenia

Ešte pred otvorením škatuľky mi bolo jasné, že výrobca sa pri modeli Forerunner 165 držal tradičného dizajnu. Netrénované oko by si hodinky mohlo ľahko pomýliť s modelom Forerunner 265 alebo staršími modelmi. Po vybalení z krabice mi však bolo jasné, pre koho sú hodinky svojím dizajnom určené - najmä pre športovcov a ženy s menším obvodom zápästia. Puzdro má priemer 43 mm a je doplnené 20 mm silikónovým remienkom Quick Release, vďaka ktorému je výmena remienka rýchla a jednoduchá.

Hodinky pôsobia športovým dojmom s dôrazom na beh, čo podčiarkuje nápis RUN na remienku a tlačidlo aktivity (podobne ako Forerunner 965 a 265). Aby boli čo najľahšie, puzdro je vyrobené z plastu, čo je pre hodinky Forerunner typické. Luneta je tiež vyrobená z plastu, na rozdiel od prémiovejších hodiniek, ktoré používajú titán, hliník alebo nehrdzavejúcu oceľ.

Musím uznať, že vďaka tomu hodinky vyzerajú trochu lacnejšie. Keď som ich však zapol a začal používať, veľmi príjemne ma prekvapila ich hmotnosť a množstvo funkcií, ktoré popíšem nižšie.

Vďaka menším rozmerom sú hodinky vhodné pre pánske aj dámske zápästia s obvodom od 126 do 203 mm.

Hodinky sa môžu pochváliť 1,2" dotykovým AMOLED displejom, ktorý ponúka krásne sýte farby a vysoký maximálny jas. Hoci výrobca neuvádza presnú hodnotu jasu, čitateľnosť displeja na priamom slnečnom svetle je bezchybná.

Vďaka vynikajúcemu komfortu nebudete vedieť, že máte na ruke hodinky

Hodinky s remienkom vážia len 39 g, čo je v dobe prémiových kovových materiálov a lifestylových hodiniek veľká výhoda. Ak dodaný silikónový remienok vymeníte za nylonový, hmotnosť ešte viac klesne. Hodinky som používal nepretržite - počas práce, športových aktivít, spánku aj sprchovania. Ak hodinky nevibrovali kvôli notifikáciám z telefónu, ani som o nich nevedel.

Podobnú skúsenosť som mal aj so starším modelom Forerunner 55, ktorý je tiež veľmi ľahký a pohodlný, ale v porovnaní s modelom Forerunner 165, ponúka oveľa menej funkcií.

Výdrž batérie bola prekvapením

Napriek veľmi kompaktným rozmerom hodinky ponúkajú výdrž batérie, ktorá úspešne konkuruje nielen lifestylovým, ale aj športovo orientovaným smart hodinkám. Hodinky Garmin Forerunner 165 som testoval v rôznych podmienkach, ktoré uvediem v nasledujúcich podkapitolách.

Výdrž batérie na jedno nabitie pri bežnom používaní

Hodinky som jednoducho zapol a nemenil ich systémové nastavenia. To znamená, že funkcia Always-on display bola vypnutá, hodinky nepretržite monitorovali záťaž, srdcovú frekvenciu a niektoré ďalšie metriky. Denne som s hodinkami športoval približne 60 minút, pričom trasa bola zaznamenávaná prostredníctvom GPS. Na oznámenia som reagoval preddefinovanými správami, denne som vykonal maximálne dve platby a pri nižších úrovniach nabitia som neaktivoval režim úspory energie.

Výrobca uvádza výdrž batérie pri bežnom používaní až 11 dní. Túto hodnotu sa mi za uvedených podmienok podarilo takmer dosiahnuť. Hodinky vydržali na jedno nabitie niečo vyše 10 dní, čo je pôsobivé číslo.

Výdrž batérie v úspornom režime

Hodinky sú vybavené samostatným režimom úspory energie, ktorý výrazne obmedzuje ich inteligentné a lifestylové funkcie. Po jeho aktivácii sa ciferník hodiniek zmení na alternatívu úspory energie a pozastaví sa synchronizácia. Hodinky prestanú monitorovať okysličenie krvi a srdcovú frekvenciu. Jas je nastavený na minimum, takže na priamom slnečnom svetle je displej horšie čitateľný. Hodinky však umožňujú spustiť sledovanie aktivity, čo oceňujem.

Ak som na hodinkách aktivoval úsporný režim a nešportoval som s nimi, dosiahli výdrž batérie na jedno nabitie až 20 dní.

Režim GPS znížil výdrž batérie na 18 hodín

Činnosť modulu GPS je pomerne náročná na spotrebu batérie. V prípade nepretržitého monitorovania aktivity pomocou GPS som dosiahol výdrž batérie približne 18 hodín, čo je len o hodinu menej, ako uvádza výrobca (19 hodín). Napriek tomu, ak sa chystáte na celodenný výlet, dlhú horskú túru alebo inú časovo náročnú aktivitu, hodinky Forerunner 165 by vás nemali sklamať.

Napájací kábel má proprietárny konektor pre hodinky a USB-C pre napájanie. Vďaka tomu môžete hodinky nabíjať aj prostredníctvom smartfónu alebo iných zariadení s USB-C portom. Nabíjanie z 0 na 100 % trvalo približne 1,5 hodiny.

Športových funkcií je dostatok

Športovcom hodinky ponúkajú viac ako 25 sledovaných aktivít. Výrobca Garmin tak nejde rovnakou cestou ako hodinky Xiaomi a Huawei, ktoré ponúkajú viac ako 100 aktivít, z ktorých väčšina zaznamenáva len základné metriky (tep, kalórie, čas).

Ako som spomínal v kapitole vyššie, hodinky sú ladené na šport s dôrazom na beh. Preto ponúkajú najpodrobnejšie metriky pri monitorovaní bežeckých aktivít. V analýze aktivít nájdete predovšetkým základné údaje, ako napr:

 • trasa,
 • vývoj srdcovej frekvencie,
 • zóny srdcovej frekvencie (ST),
 • počet aktívne spálených kalórií,
 • tempo,
 • vývoj nadmorskej výšky.

Okrem týchto údajov však hodinky ponúkajú aj pokročilé metriky, s ktorými sa stretnete najmä v drahších športových hodinkách. Mám na mysli najmä odhad VO2 max a času pretekov, času regenerácie alebo tréningového efektu (pomer aeróbnej a anaeróbnej zložky námahy). Hodinky dokážu sledovať aj dynamiku behu počas disciplín, takže sa môžete dozvedieť informácie, ako napr:

Kde kúpiť Garmin Forerunner 165
Garmin Forerunner 165
Hodnotenie
4.3/5
 • kadencia,
 • dĺžka kroku,
 • vertikálne oscilácie,
 • čas kontaktu so zemou,
 • bežecký výkon.

Na rozdiel od drahších športtesterov, ako je napríklad Garmin Forerunner 965, hodinky nedokážu vypočítať hodnoty, ako je tréningová pripravenosť alebo stav tréningu.

Veľmi príjemne ma prekvapila dostupnosť navigácie po krivkách na slepej mape. V tejto cenovej kategórii totiž navigácia ako taká nie je najrozšírenejšia. Hodinky dokážu navigovať podľa trasy, ktorú do nich používateľ nahrá pomocou súboru .gpx. Priamo v hodinkách nie je možné vytvárať nové trasy, ako je to v prípade modelu Forerunner 965.

Odchýlka od trasy je jasne viditeľná
Odchýlka od trasy je jasne viditeľná

Po spustení navigácie vám hodinky na jednofarebnom pozadí zobrazia krivku, ktorú treba sledovať. Hodinky poskytujú včasné upozornenie na blížiacu sa odbočku a systém upozorní používateľa, ak sa odchýli od trasy. Navigáciu je možné kedykoľvek počas aktivity zastaviť alebo obnoviť a navigovať do východiskového bodu.

Hoci navigáciu chválim, jej podkladová mapa je slepá, čo ma trochu sklamalo. Hodinky Amazfit Cheetah Pro v podobnej cenovej kategórii ponúkajú topografické mapové podklady OpenStreetMap s vedľajšími cestami, ulicami a ďalšími detailmi.

Hodinky Amazfit Cheetah Pro v podobnej cenovej kategórii ponúkajú topografické mapy
Hodinky Amazfit Cheetah Pro v podobnej cenovej kategórii ponúkajú topografické mapy

Tréningy

Priamo na hodinkách sú k dispozícii základné odporúčania na tréning, ktoré systém určuje na základe predtým zaznamenaných metrík. V prípade, že sa dlhší čas venujete len aeróbnemu tréningu, hodinky vám navrhnú tréningy, ktoré by mali týmto spôsobom zlepšiť vašu anaeróbnu kapacitu. Okrem toho si v aplikácii Garmin Connect môžete vytvoriť vlastné tréningy pre beh, cyklistiku, HIIT a ďalšie disciplíny. K dispozícii sú aj rozsiahle tréningové plány pre rôzne preteky (5 km, 10 km, maratón).

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o tom, ako vytvárať tréningy pre hodinky, pozrite si náš článok o funkciách hodiniek Garmin.

Zdravotné funkcie nesklamú

Zo zdravotných funkcií ponúka Forerunner 165 základné funkcie, s ktorými sa stretnete na väčšine smart hodiniek. Hovorím o monitorovaní úrovne stresu, okysličenia krvi, spálených kalórií atď. K dispozícii je aj známa funkcia Body Battery, ktorá vás informuje o nabití vašej "vnútornej batérie".

Hodinky ponúkajú aj funkciu Health Snapshot. Ide o 2-minútové meranie, počas ktorého systém analyzuje srdcovú frekvenciu, stresovú záťaž a okysličenie krvi. Jednotlivé merania môžete samozrejme vykonávať aj samostatne.

Ženy majú k dispozícii menštruačný kalendár, ktorý zobrazuje nielen vývoj cyklu, ale umožňuje aj zaznamenávať rôzne sprievodné javy (rýchlosť krvácania, bolesti, náladu).

Ak plánujete hodinky nosiť počas spánku, ponúknu vám jeho základnú analýzu. Hodinky určujú čas zaspávania a prebúdzania, celkový čas spánku a zastúpenie jednotlivých fáz spánku. Výsledkom je hodnotenie spánku na stupnici od 0 do 100 a slovný komentár.

Oceňujem, že hodinky merajú variabilitu srdcovej frekvencie (stav VST) počas spánku, čo je spoľahlivý ukazovateľ kvality spánku. Okrem spánku monitorujú aj spánok, ktorý prispieva k celkovému množstvu energie počas dňa ("dobíjanie telesnej batérie").

Variabilitu srdcovej frekvencie možno merať aj počas noci
Variabilitu srdcovej frekvencie možno merať aj počas noci

Množstvo a presnosť zdravotných funkcií hodnotím pozitívne. Počas používania mi nič zásadné neuniklo. V porovnaní s niektorými hodinkami Huawei však chýbajú pokročilejšie merania, ako je EKG, teplota pokožky, arteriálna tuhosť alebo krvný tlak. V kontexte týchto meraní však hodinky nepatria medzi najpresnejšie zariadenia na svoj účel, takže ich absenciu nepovažujem za nedostatok.

Funkcie životného štýlu zaujmú platbami a rannou správou

Ponuka lifestylových funkcií je zvyčajne najväčšou slabinou športových hodiniek. Predsa len je to doména štýlovejších a elegantnejších hodiniek, ktoré zase zaostávajú v športových funkciách. Napriek tomu Forerunner 165 ponúka bezkontaktné platby vďaka modulu NFC. Kartu je potrebné pridať do aplikácie Garmin Connect a je nevyhnutné, aby ste nastavili zámok obrazovky hodiniek. Heslo sa vyžaduje každých 24 hodín alebo pri vybratí a opätovnom nasadení hodiniek.

Hodinky sú vybavené modulom NFC
Hodinky sú vybavené modulom NFC

Ak si vyberiete verziu Music, máte k dispozícii 4 GB úložisko na hudbu a podcasty, ktoré môžete počúvať offline. Hodinky podporujú aj pripojenie slúchadiel cez bluetooth, takže telefón môžete nechať doma. Verzia Music je v porovnaní so základným modelom drahšia. Vlastné skopírované skladby si môžete zaobstarať pomocou služby Garmin Express alebo služieb, ako je Spotify, tie však vyžadujú platené konto. Hodinky umožňujú aj ovládanie prehrávania z telefónu, čo som pri športovaní často využíval.

Hodinky tiež zobrazujú oznámenia zo smartfónu a ak dostanete nejakú správu, môžete na ňu odpovedať preddefinovanými odpoveďami. Odpovede môžete upravovať v aplikácii Garmin Connect. Vlastné odpovede alebo emotikony, bohužiaľ, nie sú predvolene k dispozícii. To isté platí aj pre uskutočňovanie hovorov - hodinky síce majú reproduktor, ale nemajú mikrofón.

Absencia podpory akýchkoľvek telefonických hovorov alebo vlastných odpovedí na správy je bohužiaľ pre hodinky Forerunner typická.

Ranná správa je na hodinkách Garmin dobre známa

Na záver tejto kapitoly ešte stojí za zmienku ranná správa, ktorú hodnotím pozitívne na všetkých hodinkách Garmin. Po prebudení vás hodinky privítajú, informujú vás o tréningovom pláne, počasí, regenerácii a nakoniec vás niekoľkými slovami motivujú. Obsah rannej správy môžete upravovať alebo ju môžete úplne deaktivovať.

Záver – pre koho je Garmin Forerunner 165 určený?

Hodinky Garmin Forerunner 165 sú ideálne pre príležitostných športovcov aj profesionálov. Vďaka kompaktným rozmerom, nízkej hmotnosti a mäkkému remienku sú hodinky pohodlné počas každodenného nosenia, pri športovaní aj počas spánku. Hodinky sú zároveň vhodné pre pánov aj dámy. Dominantným materiálom je plast, ktorý je pre hodinky Forerunner typický.

Športové funkcie ocenia najmä bežci, pretože hodinky ponúkajú pokročilé merania na vyhodnotenie krátkodobého bežeckého výkonu a dlhodobej kondície. Počas testovania ma prekvapila dostupnosť navigácie po krivke, ale trochu mi chýbali náznaky topografických máp, podobne ako pri Amazfit Cheetah Pro. Presnosť nameraných hodnôt je viac ako uspokojivá, a to najmä vďaka malým rozmerom, ktoré umožňujú spoľahlivý kontakt snímačov s pokožkou.

Z lifestylových funkcií nechýba NFC, počasie a tradičné ranné hlásenie. Zo zdravotných funkcií spomeniem snímku zdravia, ktorá zjednocuje meranie srdcového tepu, okysličenia krvi a stresovej záťaže. Medzi funkciami však chýba zrkadlenie hovorov alebo vlastné odpovede na správy.

Používateľská príručka smart hodiniek Garmin Forerunner 165

Kde kúpiť Garmin Forerunner 165
Garmin Forerunner 165
Hodnotenie
4.3/5
Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 165
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Kompaktné a pohodlné hodinky so športovými funkciami

Ľahké, pohodlné, nabité športovými funkciami a za rozumnú cenu - to sú hlavné výhody najmenších hodiniek z radu Forerunner. Hodinky dostali krásne farebný dotykový AMOLED displej, ktorý tradične dopĺňa päť tlačidiel po obvode puzdra.

Počas testovania ma hodinky prekvapili množstvom športových funkcií a meraní, navigáciou po slepej mape alebo platbami cez NFC. Hoci sú hodinky v portfóliu Garminu cenovo dostupnejšie, stretol som sa s veľmi malými kompromismi.

Klady

 • Vynikajúci komfort
 • Jasný, vysokokvalitný displej
 • Slušná výdrž batérie
 • Pokročilé bežecké metriky
 • Navigácia
 • Platby NFC

Zápory

 • Bez topografických máp
 • Menej prémiové materiály
 • Chýbajúca podpora telefonovania
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 165
Garmin Forerunner 165
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram