ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex

Silné stránky
 • Dlhá výdrž batérie
 • Gorilla Glass
 • Veľký displej
 • Jednoduché ovládanie
 • GPS
 • Prehľadná mobilná aplikácia
 • Podpora slovenčiny
Slabé stránky
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať ďalšie aplikácie
 • Len základné senzory
 • Žiadny mikrofón
Tento produkt má nástupcu

Xiaomi Amazfit T-Rex sú masívne hodinky v pánskom prevedení. Pýšia sa veľkým displejom a jednoduchým ovládaním. Na jedno nabitie vydržia až 20 dní. Jeho špičkové spracovanie podčiarkuje sklo Gorilla Glass 3. Tešiť sa môžete aj na jednoduché ovládanie a intuitívnu mobilnú aplikáciu.

Robustné spracovanie zaujme skôr mužov

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex nás na prvý pohľad zaujali svojím elegantným spracovaním. Vďaka svojmu dizajnu sa dokonale hodí pre outdoorových nadšencov. Zároveň by sme ho vzhľadom na veľkosť odporúčali skôr mužom, keďže na ženskom zápästí vyzerajú hodinky príliš masívne.

Predávajú sa v jednoduchej bielej krabičke s rozmermi 15 × 12,5 × 6 cm. Celková hmotnosť balenia je 300 gramov. Súčasťou balenia sú samotné smart hodinky s jedným remienkom, napájací kábel a návod na použitie.

Použitý remienok dobre padne na zápästie s obvodom 12,2 až 20 cm. Ak vám však remienok v originálnom balení nevyhovuje, môžete si zakúpiť viac verzií a striedať ich podľa aktuálnej nálady alebo potrieb.

Technické parametre Xiaomi Amazfit T-Rex

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex sa môžu pochváliť robustnou konštrukciou a pomerne veľkým displejom, ktorý je potiahnutý sklom Gorilla Glass 3. Toto ochranné sklo zároveň vyniká tenkou, ale odolnou konštrukciou. Treba však poznamenať, že na trhu sú oveľa novšie verzie skla Gorilla Glass, pričom táto pochádza z roku 2013.

Ďalšou výhodou smart hodiniek je dlhá výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá môže pri bežnom používaní dosiahnuť až 20 dní. Použitý operačný systém Amazfit OS je prehľadný a intuitívny, bohužiaľ však neumožňuje inštalovať do hodiniek žiadne ďalšie aplikácie. Môžete si teda stiahnuť iba ďalšie ciferníky hodiniek, ktoré sa líšia dizajnom.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,3"
Výdrž batérieAž 20 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Operačný systémAmazfit OS
Rozmery bez remienka4,7 × 4,7 × 1,3 cm
Hmotnosť bez remienka58 g

Odolný plast a silikónový remienok

Xiaomi Amazfit T-Rex vyzerá na prvý pohľad veľmi solídne. Puzdro je vyrobené z odolného plastu a všetko podčiarkuje silikónový remienok, ktorý je ľahký a príjemný na dotyk. Vďaka tomu sú hodinky skvelou voľbou pre športovcov a ocenia ich aj ľudia trpiaci alergiou na kov.

Pokiaľ ide o tvar ciferníka, výrobca zvolil okrúhly dizajn. Ak dávate prednosť hranatému displeju, poobzerajte sa po hodinkách Xiaomi Amazfit GTS 2, GTS 2 mini alebo po ikonických Apple Watch.

Hodinky bez remienka vážia 58 g, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi skôr výhoda. Napríklad Apple Watch 7 vážia 47 gramov, zatiaľ čo Xiaomi Amazfit GTS 2 mini len 19,5 gramu.

Spárovanie smart hodiniek trvá chvíľu

Spárovanie smart hodiniek s mobilným telefónom zvládnete za okamih. Všetko zabezpečuje rozhranie Bluetooth vo verzii 5.0. Po vybalení hodinky najprv nabite a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Zepp, ktorá je bezplatne dostupná na Google Play a App Store.

Po stiahnutí vás aplikácia vyzve na vytvorenie používateľského účtu. Potom musíte naskenovať QR kód, ktorý sa zobrazí na hodinkách po ich spustení. Potom musíte potvrdiť spárovanie a chvíľu počkať, kým sa všetko automaticky nastaví.

Inteligentné hodinky je možné spárovať s mobilným telefónom so systémom iOS 10 a vyšším alebo Android 5.0 a vyšším. Pri našom testovaní sme použili iPhone 11 s iOS vo verzii 15.0.1 a spárovanie zariadení bolo úplne bezproblémové.

Kde kúpiť Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie
3.6/5

Na ovládanie hodiniek budete používať bočné tlačidlá a dotykový displej. Na ľavej strane nájdete tlačidlá nahor a nadol, ktorými sa môžete pohybovať medzi možnosťami. Na pravej strane potom nájdete tlačidlá Vybrať a Späť na návrat o krok späť.

Operačný systém nepodporuje bezkontaktné platby

Podobne ako ostatné modely Amazfit, aj tieto smart hodinky používajú operačný systém Amazfit OS. Medzi jeho výhody možno určite zaradiť prehľadné a intuitívne rozhranie. Na druhej strane musíte počítať s tým, že do zariadenia nenainštalujete žiadne ďalšie aplikácie. Operačný systém tiež nepodporuje bezkontaktné platby. Výhodou je podpora slovenčiny.

Mobilná aplikácia je pomerne prehľadná

Ako sme už spomenuli, operačný systém Amazfit OS nepodporuje sťahovanie ďalších aplikácií do smart hodiniek. V mobilnej aplikácii Zepp nájdete aspoň možnosť stiahnuť si nové ciferníky hodiniek, ktoré sa líšia dizajnom.

Samotná mobilná aplikácia Zepp je prehľadná a intuitívna. Môžete v nej sledovať štatistiky, napríklad srdcovú frekvenciu a fyzickú aktivitu. Nájdete tu aj historický prehľad jednotlivých športových aktivít a ženy môžu sledovať údaje týkajúce sa ich menštruačného cyklu.

Funkcie Xiaomi Amazfit T-Rex

Xiaomi Amazfit T-Rex ponúka niekoľko zaujímavých funkcií na monitorovanie vášho zdravia. Jeho ponuka však vo všeobecnosti nie je taká široká ako u iných smart hodiniek. Úplne mu napríklad chýbajú funkcie na meranie okysličenia krvi, monitorovanie stresu alebo dokonca monitorovanie menštruačného cyklu, ktoré sú v rovnakej cenovej kategórii bežné. Mnohé konkurenčné modely bývajú vybavené aj praktickými dychovými cvičeniami.

Zároveň hodinky nevyužijete na komunikáciu s ostatnými. Zariadenie vám síce dokáže zobraziť prichádzajúce notifikácie, ale nemôžete na ne nijako reagovať. Ak chcete smart hodinky používať na písanie správ alebo telefonovanie, odporúčame siahnuť po Apple Watch 6 alebo radšej 7, ktoré tieto funkcie podporujú. Ich cena je však niekoľkonásobne vyššia.

Krokomer

Jednou zo základných funkcií smart hodiniek je spoľahlivé meranie počtu krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Aktuálnu hodnotu si môžete kedykoľvek skontrolovať buď na hodinkách alebo v mobilnej aplikácii. Pri našom testovaní bola hodnota takmer totožná s tou, ktorú zobrazovala mobilná aplikácia Zdravie.

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky sú vybavené optickým senzorom srdcovej frekvencie, a preto dokážu merať aj vašu srdcovú frekvenciu. Aktuálnu hodnotu vrátane interpretácie môžete vždy zistiť priamo na hodinkách. V mobilnej aplikácii si potom môžete zobraziť štatistiky za celý deň.

Monitorovanie spánku

Ak nosíte smart hodinky na spanie, využijete možnosť monitorovania spánku. Hodinky majú špeciálny nočný režim, takže vás počas spánku nebudú rušiť notifikácie.

Po prebudení si budete môcť v mobilnej aplikácii zobraziť najrôznejšie štatistiky o svojom spánku. Konkrétne uvidíte, ako dlho ste boli v ľahkom a hlbokom spánku a koľkokrát ste sa počas noci prípadne zobudili. Aplikácia tiež poskytuje rady pre váš kvalitnejší spánok.

Kde kúpiť Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie
3.6/5

Pri našom testovaní síce odhad času do zaspania nebol úplne presný, ale na základnú orientáciu postačuje. Inteligentný budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku, však hodinky nepodporujú.

Cvičenia a záznamy cvičení

Inteligentné hodinky môžete používať aj na cvičenie. Môžete merať aktivity v interiéri aj exteriéri. Vďaka zabudovanému senzoru GPS je monitorovanie vonkajších aktivít veľmi presné a zariadenie v tomto prípade dokáže zaznamenať aj vašu trasu.

Pokiaľ ide o rozsah športov, nie je príliš široký. Môžete si vybrať zo 14 rôznych športov, vrátane:

 • beh v prírode,
 • chôdza,
 • outdoorová cyklistika,
 • plávanie v bazéne,
 • plávanie v otvorenej vode,
 • chôdza na bežiacom páse,
 • bicyklovanie v interiéri,
 • eliptický trenažér,
 • cvičenie,
 • lezenie,
 • beh na chodníku,
 • lyžovanie,
 • turistika
 • a triatlon.

Počas cvičenia sa na displeji zobrazuje uplynulý čas, množstvo spálených kilokalórií a aktuálna srdcová frekvencia. Hodinky majú počas cvičenia uzamknutý displej a na jeho odomknutie stačí stlačiť ľubovoľné bočné tlačidlo.

Aktivitu možno počas cvičenia kedykoľvek pozastaviť. Nevýhodou však je, že ho nemôžete minimalizovať a používať smart hodinky na čokoľvek iné (napr. zapnúť stopky). Podobne nemôžete počas cvičenia ovládať hudbu, čo je rozhodne škoda.

Meranie skóre PAI

Inteligentné hodinky zvládnu aj meranie skóre PAI (Personal Activity Intelligence). Tento algoritmus vyhodnocuje fyzickú aktivitu s ohľadom na úroveň vašej kondície. Pri výpočte sa zohľadňujú informácie, ako je vaša srdcová frekvencia, intenzita dennej aktivity a fyziologické údaje (pohlavie, výška a hmotnosť). Tieto údaje nastavíte pri prvom spustení mobilnej aplikácie.

Hodinky vás upozornia na dlhodobú nečinnosť počas dňa a vyzvú vás, aby ste sa hýbali. Nebude vás však nabádať k športovaniu.

Na správy ani hovory neodpoviete

Inteligentné hodinky môžu zobrazovať prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Bohužiaľ, ak dostanete dlhšiu správu, hodinky ju nezobrazia celú. Čo sa týka emoji, hodinky podporujú len niekoľko z nich. Hodinky vás tiež môžu upozorniť na prichádzajúci hovor, ale nemôžete ho prijať kvôli absencii mikrofónu.

Upozornia vás na prichádzajúcu správu
Upozornia vás na prichádzajúcu správu

Ovládanie hudby

Pomocou inteligentných hodiniek môžete ovládať hudbu, ktorá sa práve prehráva na vašom mobilnom telefóne. Skladbu môžete pozastaviť, znovu spustiť alebo prehrať nasledujúcu či predchádzajúcu skladbu. Je trochu škoda, že hodinky nemôžete použiť napríklad na ovládanie hlasitosti.

Zariadenie dokáže rozpoznať napríklad aplikáciu Spotify. Ak prehrávate hudbu na YouTube, hodinky si s ňou bohužiaľ neporadia.

Nevýhodou je, že do Xiaomi Amazfit T-Rex nemôžete uložiť žiadne skladby, aby ste mohli počúvať hudbu offline. Mimochodom, zariadenie nepodporuje ani spárovanie s bezdrôtovými slúchadlami. V tomto smere jednoznačne vedú napríklad Garmin Vivoactive 4S alebo Apple Watch.

Hudbu možno ovládať
Hudbu možno ovládať

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad aktuálna predpoveď počasia alebo časovač. K dispozícii je aj funkcia Nájsť môj telefón, ktorá po aktivácii vyvolá pípnutie mobilného telefónu. Na hodinkách si môžete nastaviť aj budík (bežný, nie inteligentný, ktorý vás zobudí vo fáze ľahkého spánku).

Kde kúpiť Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie
3.6/5

Senzory na sledovanie zdravotného stavu a polohy

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex sú vybavené nasledujúcimi senzormi:

 • optický senzor srdcového tepu,
 • GPS (na presné monitorovanie outdoorových aktivít),
 • výškomer,
 • gyroskop,
 • kompas,
 • a glonass (tiež na určenie polohy, ide o ruský ekvivalent amerického systému GPS).

Na rozdiel od konkurenčných modelov smart hodinky nezvládajú meranie okysličenia krvi. Hodinky Apple Watch Series 6 a Series 7 navyše dokážu využívať meranie EKG (treba však počítať s mnohonásobne vyššou obstarávacou cenou).

Veľký displej s ochranným sklom Gorilla Glass

Hodinky na prvý pohľad zaujmú veľkým okrúhlym ciferníkom s 1,3" AMOLED displejom. Displej je chránený sklom Gorilla Glass 3, ktoré sa môže pochváliť vysokou odolnosťou aj tenkým dizajnom (hoci nejde o najnovšiu verziu).

Displej by sme označili za stredne veľký. Približne rovnako veľký je aj displej hodiniek Xiaomi Mi Watch. Jeho uhlopriečka je 1,39". Ak je však tento displej pre vás stále príliš veľký, možno vám bude viac vyhovovať konkurenčný Garmin Vivoactive 4S, ktorý ponúka uhlopriečku displeja len 1,1". Ak ste naopak fanúšikom väčších displejov, skôr vás zaujmú smart hodinky Amazfit GTS 2 s 1,65" displejom alebo Apple Watch 7 s uhlopriečkou 1,9".

Výhodou tohto displeja je skvelá čitateľnosť za denného svetla aj v noci. Jas displeja si môžete nastaviť podľa svojich potrieb, prípadne môžete využiť funkciu automatického nastavenia v závislosti od okolitých podmienok. Grafika softvéru je vydarená a zvyčajne nie je problém rozpoznať, čo jednotlivé ikony znamenajú.

Batéria vydrží až 20 dním alebo aj viac

Veľkou výhodou týchto smart hodiniek je bezpochyby batéria s kapacitou 390 mAh. Vďaka nej dokáže zariadenie fungovať na jedno nabitie až 20 dní, čo je pri smart hodinkách všeobecne vysoká hodnota. V praxi samozrejme výdrž batérie ovplyvňuje viacero faktorov.

Kombinovaná výdrž batérie

Pri našom testovaní sa nám podarilo dosiahnuť 16 dní kombinovanej výdrže batérie. Hodinky sa najviac vybíjajú, ak spustíte sledovanie outdoorových aktivít so zapnutou navigáciou GPS, ktorá zaznamenáva vašu polohu.

Ak trávite pracovný čas v kancelárii, potom sa venujete športu, domácnosti alebo rodine, je to pre vás relevantný údaj.

Výdrž batérie v úspornom režime

V extrémnych prípadoch možno dosiahnuť aj dlhšiu ako 20-dňovú výdrž batérie. Znamená to však obmedziť funkcie na minimum a tiež vypnúť automatické zobrazenie času, keď zdvihnete zápästie.

Ak hodinky odpojíte od mobilného telefónu a vypnete všetky inteligentné funkcie, výdrž batérie sa podľa mnohých používateľov hodiniek môže vyšplhať aj na 60 dní. My sme však skúsili hodinky používať v štandardnom režime, nie ako náramkovú váhu.

Výdrž batérie pri používaní s GPS

Aj 32-hodinovú výdrž batérie pri zapnutom GPS hodnotíme ako obdivuhodnú. Aj v tomto režime však záleží na tom, ako hodinky používate. Teda v prípade, že hodinky nebudíte často a nepoužívate viacero aplikácií, pravdepodobne vám vydržia o nejakú tú hodinku dlhšie.

Pri konkurenčných modeloch je výdrž batérie na jedno nabitie spravidla nižšia. Napríklad Xiaomi Amazfit GTS 2 mini dosahujú v priemere 6 dní, Apple Watch 6 a 7 vám na jedno nabitie nevydržia ani 24 hodín (to je však vykúpené veľkým množstvom funkcií konkurenčných modelov, ktoré Xiaomi Amazfit T-Rex neponúkajú).

Kde kúpiť Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie
3.6/5

Na nabíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie dosiahnete približne za 2 hodiny.

Hodinky sú odolné aj voči extrémnym podmienkam

Smart hodinky sú vodotesné podľa parametra 50 metrov, a preto ich môžete bez obáv vziať do sprchy alebo bazéna. Odolnosť voči prachu, bohužiaľ, výrobca neuvádza.

Inteligentné hodinky však boli podrobené vojenským testom a získali 12 vojenských certifikátov, ktoré hovoria o vysokej odolnosti voči extrémnym podmienkam. Odolajú teplotným výkyvom od -40 °C do 70 °C.

Často kladené otázky

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Smart hodinky vydržia pri bežnom používaní na jedno nabitie až 20 dní. V praxi však výdrž ovplyvňuje spôsob používania zariadenia. Pri našom testovaní sme dosiahli 16 dní výdrže batérie na jedno nabitie.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu použite aplikáciu Zepp, ktorá je k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS.

S akým mobilným telefónom sú smart hodinky kompatibilné?

Inteligentné hodinky možno spárovať s mobilným telefónom so systémom iOS 10 a vyšším alebo Android 5.0 a vyšším.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Inteligentné hodinky, bohužiaľ, nepodporujú bezkontaktné platby.

Pre koho sú smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex vhodné?

Xiaomi Amazfit T-Rex sú ideálne smart hodinky pre nadšencov outdoorových športov. Ich silnou stránkou je špičkový dizajn a odolnosť voči teplotným výkyvom. Hodinky majú veľký displej a ľahko sa používajú. Výhodou je aj použité sklo Gorilla Glass, ktoré chráni displej pred poškriabaním a pádmi. Ďalšou silnou stránkou je dlhá výdrž batérie. Inteligentné hodinky vydržia na jedno nabitie až 20 dní.

Operačný systém Amazfit OS je prehľadný a ľahko ovládateľný. Bohužiaľ, do smart hodiniek si nebudete môcť stiahnuť žiadne ďalšie aplikácie. Operačný systém tiež nepodporuje bezkontaktné platby. Nevýhodou je nemožnosť reagovať na správy. Ak chcete zo smart hodiniek posielať správy a telefonovať, vhodnejšie sú hodinky Apple Watch (za ktoré budete musieť zaplatiť podstatne viac).

Kde kúpiť Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie
3.6/5
Recenzia: smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.6

Masívne smart hodinky v pánskom dizajne

Xiaomi Amazfit T-Rex sú masívne hodinky v pánskom prevedení. Pýšia sa veľkým displejom a jednoduchým ovládaním. Na jedno nabitie vydržia až 20 dní. Jeho špičkové spracovanie podčiarkuje sklo Gorilla Glass 3. Tešiť sa môžete aj na jednoduché ovládanie a intuitívnu mobilnú aplikáciu.

Klady

 • Dlhá výdrž batérie
 • Gorilla Glass
 • Veľký displej
 • Jednoduché ovládanie
 • GPS
 • Prehľadná mobilná aplikácia
 • Podpora slovenčiny

Zápory

 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať ďalšie aplikácie
 • Len základné senzory
 • Žiadny mikrofón
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.6/5 - (5 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit T-Rex
Hodnotenie: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram