ITmix.cz logo

Dámske smart hodinky Garmin: ktoré sú najlepšie?

Dámske smart hodinky Garmin: ktoré sú najlepšie?

Smart hodinky Garmin sa vo všeobecnosti zameriavajú na športovcov a outdoorových nadšencov. Vďaka tomu, že sa dajú spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS, sú medzi používateľmi veľmi obľúbené. Ako presne sa líšia dámske modely od pánskych? Na aké funkcie sa môžete tešiť? A z akých skvelých dizajnov si môžete vybrať?

Recenzie vybraných produktov

Často kladené otázky a odpovede

Jaké jsou nejlepší Garmin hodinky pro ženy?

V našich recenziách získali najlepšie hodnotenie smart hodinky Garmin Venu Sq, ktoré sú ideálne pre športovo založené ženy.

Aké veľké je puzdro smart hodiniek Garmin pre ženy?

V prípade hodiniek Garmin neexistuje žiadna špecifická veľkosť puzdra (alebo displeja) pre ženy. V prípade okrúhlych puzdier sa priemer zvyčajne pohybuje od 40 do 42 mm v závislosti od konkrétneho modelu. V prípade hranatých puzdier sa šírka pohybuje okolo 40 mm.

Môžu smart hodinky Garmin sledovať môj menštruačný cyklus?

Áno, smart hodinky dokážu sledovať váš menštruačný cyklus a tehotenstvo. Na začiatok musíte zadať dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Hodinky vás potom upozornia na dátum ďalšej menštruácie.

Môžu byť hodinky Garmin spárované s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS?

Áno, inteligentné hodinky Garmin sa zameriavajú na majiteľov zariadení so systémom Android aj na verných fanúšikov telefónov Apple. Stačí si len overiť kompatibilitu jednotlivých modelov s verziou operačného systému.

Aké smart hodinky ponúka Garmin pre ženy?

Naša redakcia neustále testuje rôzne smart hodinky pre ženy aj mužov. Preto nie je prekvapením, že našej pozornosti neunikli ani modely značky Garmin. Vďaka našim testom sa nám podarilo zostaviť rebríček najlepších inteligentných hodiniek pre ženy. Ak teda hľadáte nejakú kvalitnú nositeľnú elektroniku, môžete sa naším zoznamom inšpirovať.

Garmin Venu Sq

Najlepšie z testovaných
Silné stránky
 • Množstvo funkcií pre športovcov
 • Podrobné štatistiky
 • Možnosť bezkontaktnej platby
 • Spárovanie so systémami Android a iOS
 • Elegantný dizajn
 • Prehľadné rozhranie
 • Možnosť inštalácie ďalších aplikácií
Slabé stránky
 • Neschopnosť komunikovať prostredníctvom hodiniek
 • Zložitejšie nastavenie merania okysličenia krvi
 • Vyžaduje inštaláciu 2 aplikácií do mobilného telefónu

Smart hodinky Garmin Venu Sq sú určené pre športovcov. Zakladajú si však aj na elegantnom dizajne, vďaka ktorému sú vhodné na každodenné nosenie. Ponúkajú pokročilé funkcie na sledovanie športov a mimoriadne vydarená je sekcia venovaná golfistom. Okrem toho potešia dostatočne veľkým displejom, jednoduchým ovládaním a robustnou konštrukciou.

Celkové hodnotenie
4.2/5
Kde kúpiť

Garmin Vivomove Trend

Elegantný výber dizajnu
Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrôtových nabíjačiek Qi
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ľahko čitateľný displej
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Absencia GPS

Hybridné smart hodinky Garmin Vivomove Trend sa svojou veľkosťou a dizajnom zameriavajú najmä na ženy. Je to elegantné zariadenie, ktoré vás prekvapí množstvom funkcií. Zvládne totiž monitorovanie pohybu, srdcového tepu, spánku a okysličovania krvi. Okrem iného aj monitorovanie bezkontaktných platieb.

Okrem toho vás upozorní aj na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu reagovať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone. Poteší vás aj podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay a bezdrôtových nabíjačiek Qi.

Celkové hodnotenie
3.9/5
Kde kúpiť

Dámske hodinky Garmin majú menšie rozmery

Zásadnou vlastnosťou dámskych smart hodiniek Garmin je nepochybne odlišná veľkosť puzdra. Modely určené pre ženy sa môžu pochváliť menšou veľkosťou puzdra ako modely určené pre mužov. Súvisí to aj s veľkosťou displeja, ktorý býva v porovnaní s puzdrom ešte menší kvôli prítomnosti rámčeka. Veľkosť puzdra sa udáva v milimetroch, veľkosť displeja v palcoch.

Napríklad Garmin Venu 2 má priemer puzdra 45 mm a Garmin Venu 2S pre ženy má priemer puzdra 40 mm. V prípade outdoorových inteligentných hodiniek Garmin Fénix 7 nájdete puzdro s priemerom 47 mm, zatiaľ čo dámska verzia Garmin Fénix 7S má puzdro s priemerom 42 mm.

Môžete sa rozhodnúť podľa dizajnu

Na smart hodinkách Garmin nájdete rôzne dizajny. Môžete si vybrať z unisex farebných prevedení, ako aj z dizajnov, ktoré sú určené predovšetkým pre dámy. V tomto prípade sa môžete stretnúť napríklad s kombináciou zlatej, bielej alebo ružovozlatej farby. Dámske modely sú vo všeobecnosti skôr elegantné, preto nájdu uplatnenie nielen pri športe, ale aj pri každodennom nosení.

Funkcie dámskych smart hodiniek Garmin

Z hľadiska funkcií sa pánske a dámske inteligentné hodinky Garmin príliš nelíšia. Ženy však môže zaujímať, či zariadenie dokáže monitorovať menštruačný cyklus alebo či podporuje monitorovanie konkrétneho športu.

Monitorovanie menštruačného cyklu a tehotenstva

Inteligentné hodinky Garmin sú vybavené funkciou sledovania menštruačného cyklu. V aplikácii najprv zadáte dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Zariadenie vám potom ukáže, v akej fáze cyklu sa práve nachádzate.

Hodinky možno použiť aj na sledovanie tehotenstva (po nastavení v aplikácii, že ste tehotná a predpokladaného dátumu pôrodu). Pomocou aplikácie môžete skontrolovať, v ktorom týždni a trimestri tehotenstva sa práve nachádzate. Hodinky vám tiež ukážu, akú veľkosť ma aktuálne pravdepodobne vaše dieťa. Na uľahčenie prehľadu aplikácia používa prirovnania k ovociu alebo zelenine (napríklad v deviatom týždni tehotenstva aplikácia prirovnáva veľkosť dieťaťa k veľkosti jahody).

Touto funkciou sú vybavené hodinky Garmin Venu Sq, Garmin Vivoactive 4S, Garmin Forerunner 255 Music, Garmin Venu 2 Plus, Garmin Vivomove Trend a Garmin Forerunner 55.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Akému športu sa venujete?

Hodinky Garmin sú vo všeobecnosti určené na veľmi presné monitorovanie športových aktivít. Pre dámy môže byť v tomto ohľade rozhodujúce, či zariadenie dokáže sledovať ich obľúbenú aktivitu. Môže ísť napríklad o športy, ktoré sú vo všeobecnosti u žien obľúbenejšie. Napríklad joga, aerobik, pilates alebo tanec.

Spomenuté smart hodinky zvyčajne ponúkajú režim pre jogu a pilates, pre tanec a aerobik musíte použiť režim Iné. Uvedené modely samozrejme ponúkajú aj množstvo ďalších bežných športov, ako je beh, cyklistika, turistika, plávanie alebo posilňovanie. Vďaka tomu sa zameriavajú na široké spektrum žien, ktoré sa venujú rôznym aktivitám.

Ako sa vám páčil tento článok?
3.2/5 - (12 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram