Dámske smart hodinky Garmin: ktoré sú najlepšie?

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlešpie Garmin hodinky pro ženy?

V našich recenziách získali najlepšie hodnotenie smart hodinky Garmin Venu Sq 2, ktoré sú ideálne pre športovo založené ženy.

Aké veľké je puzdro smart hodiniek Garmin pre ženy?

V prípade hodiniek Garmin neexistuje žiadna špecifická veľkosť puzdra (alebo displeja) pre ženy. V prípade okrúhlych puzdier sa priemer zvyčajne pohybuje od 40 do 42 mm v závislosti od konkrétneho modelu. V prípade hranatých puzdier sa šírka pohybuje okolo 40 mm.

Môžu smart hodinky Garmin sledovať môj menštruačný cyklus?

Áno, smart hodinky dokážu sledovať váš menštruačný cyklus a tehotenstvo. Na začiatok musíte zadať dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Hodinky vás potom upozornia na dátum ďalšej menštruácie.

Môžu byť hodinky Garmin spárované s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS?

Áno, inteligentné hodinky Garmin sa zameriavajú na majiteľov zariadení so systémom Android aj na verných fanúšikov telefónov Apple. Stačí si len overiť kompatibilitu jednotlivých modelov s verziou operačného systému.

Aké smart hodinky ponúka Garmin pre ženy?

Naša redakcia neustále testuje rôzne smart hodinky pre ženy aj mužov. Preto nie je prekvapením, že našej pozornosti neunikli ani modely značky Garmin. Vďaka našim testom sa nám podarilo zostaviť rebríček najlepších inteligentných hodiniek pre ženy. Ak teda hľadáte nejakú kvalitnú nositeľnú elektroniku, môžete sa naším zoznamom inšpirovať.

Garmin Venu Sq 2

Najlepšie z testovaných
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Výdrž batérie
 • Detekcia nehody
 • Vytváranie vlastných tréningov
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot
Slabé stránky
 • Nemožnosť telefonovať
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Skladby nie je možné do hodiniek uložiť 

Smart hodinky Garmin Venu Sq 2 sú úspešným nástupcom predchádzajúcej generácie. Tešiť sa môžete na dostatočne veľký AMOLED displej a až 12-dňovú výdrž batérie. Okrem toho vás potešia aj funkcie na sledovanie vášho zdravia a športových aktivít. S hodinkami si môžete zacvičiť s niektorým z animovaných tréningov alebo si ísť zabehať s virtuálnym trénerom Garmin Coach.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Ak však chcete prijať hovor, musíte na komunikáciu použiť mobilný telefón. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí, ale fanúšikom telefónov iPhone táto funkcia chýba.

Celkové hodnotenie
4.3/5

Garmin Vivomove Trend

Elegantná dizajnová voľba
Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrôtových nabíjačiek Qi
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ľahko čitateľný displej
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Absencia GPS

Hybridné smart hodinky Garmin Vivomove Trend sa svojou veľkosťou a dizajnom zameriavajú najmä na ženy. Je to elegantné zariadenie, ktoré vás prekvapí množstvom funkcií. Zvládne totiž monitorovanie pohybu, srdcového tepu, spánku a okysličovania krvi. Okrem iného aj monitorovanie bezkontaktných platieb.

Okrem toho vás upozorní aj na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu reagovať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone. Poteší vás aj podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay a bezdrôtových nabíjačiek Qi.

Celkové hodnotenie
3.9/5
Kde kúpiť

Dámske hodinky Garmin majú menšie rozmery

Zásadnou vlastnosťou dámskych smart hodiniek Garmin je nepochybne odlišná veľkosť puzdra. Modely určené pre ženy sa môžu pochváliť menšou veľkosťou puzdra ako modely určené pre mužov. Súvisí to aj s veľkosťou displeja, ktorý býva v porovnaní s puzdrom ešte menší kvôli prítomnosti rámčeka. Veľkosť puzdra sa udáva v milimetroch, veľkosť displeja v palcoch.

Napríklad Garmin Venu 2 má priemer puzdra 45 mm a Garmin Venu 2S pre ženy má priemer puzdra 40 mm. V prípade outdoorových inteligentných hodiniek Garmin Fénix 7 nájdete puzdro s priemerom 47 mm, zatiaľ čo dámska verzia Garmin Fénix 7S má puzdro s priemerom 42 mm. Garmin Lily 2 Classic ponúka dokonca len 35 mm puzdro.

Môžete sa rozhodnúť podľa dizajnu

Na smart hodinkách Garmin nájdete rôzne dizajny. Môžete si vybrať z unisex farebných prevedení, ako aj z dizajnov, ktoré sú určené predovšetkým pre dámy. V tomto prípade sa môžete stretnúť napríklad s kombináciou zlatej, bielej alebo ružovozlatej farby. Dámske modely sú vo všeobecnosti skôr elegantné, preto nájdu uplatnenie nielen pri športe, ale aj pri každodennom nosení.

Funkcie dámskych smart hodiniek Garmin

Z hľadiska funkcií sa pánske a dámske inteligentné hodinky Garmin príliš nelíšia. Ženy však môže zaujímať, či zariadenie dokáže monitorovať menštruačný cyklus alebo či podporuje monitorovanie konkrétneho športu.

Monitorovanie menštruačného cyklu a tehotenstva

Inteligentné hodinky Garmin sú vybavené funkciou sledovania menštruačného cyklu. V aplikácii najprv zadáte dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Zariadenie vám potom ukáže, v akej fáze cyklu sa práve nachádzate.

Hodinky možno použiť aj na sledovanie tehotenstva (po nastavení v aplikácii, že ste tehotná a predpokladaného dátumu pôrodu). Pomocou aplikácie môžete skontrolovať, v ktorom týždni a trimestri tehotenstva sa práve nachádzate. Hodinky vám tiež ukážu, akú veľkosť ma aktuálne pravdepodobne vaše dieťa. Na uľahčenie prehľadu aplikácia používa prirovnania k ovociu alebo zelenine (napríklad v deviatom týždni tehotenstva aplikácia prirovnáva veľkosť dieťaťa k veľkosti jahody).

Touto funkciou sú vybavené hodinky Garmin Venu Sq, Garmin Venu Sq 2, Garmin Vivoactive 4S, Garmin Forerunner 255 Music, Garmin Venu 2 Plus, Garmin Vivomove Trend, Garmin Forerunner 55, Garmin Venu 2S, Garmin Forerunner 965, Garmin Forerunner 265S, Garmin Venu 3S, Garmin Vivoactive 5 a Garmin Lily 2 Classic.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Akému športu sa venujete?

Hodinky Garmin sú vo všeobecnosti určené na veľmi presné monitorovanie športových aktivít. Pre dámy môže byť v tomto ohľade rozhodujúce, či zariadenie dokáže sledovať ich obľúbenú aktivitu. Môže ísť napríklad o športy, ktoré sú vo všeobecnosti u žien obľúbenejšie. Napríklad joga, aerobik, pilates alebo tanec.

Spomenuté smart hodinky zvyčajne ponúkajú režim pre jogu a pilates, pre tanec a aerobik musíte použiť režim Iné. Uvedené modely samozrejme ponúkajú aj množstvo ďalších bežných športov, ako je beh, cyklistika, turistika, plávanie alebo posilňovanie. Vďaka tomu sa zameriavajú na široké spektrum žien, ktoré sa venujú rôznym aktivitám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *