ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky Amazfit: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky Amazfit: porovnávací test a recenzie

Smart hodinky Amazfit vynikajú svojím pomerom cena/výkon. Zvyčajne sú vybavené kvalitným AMOLED displejom a ich výdrž batérie je zvyčajne dlhšia ako jeden týždeň. Okrem toho sa môžu pochváliť kvalitnou senzorovou výbavou, modernými funkciami a podporou slovenčiny. Zistite, ktorý model je pre vás ten pravý.

Často kladené otázky a odpovede

Čo je charakteristické pre hodinky Amazfit?

Smart hodinky Amazfit sú nepochybne cenovo dostupné a kvalitné. Môžete si zaobstarať základný model na monitorovanie zdravia a športu, ako aj pokročilé hodinky s podporou telefónu alebo outdoorové hodinky s vysokou odolnosťou a dlhou výdržou batérie.

Koľko stoja inteligentné hodinky Amazfit?

Najlacnejšie smart hodinky Amazfit sa pohybujú okolo cenovej hranice 40 eur. Najdrahšie modely potom stoja maximálne 250 eur. Sumy sú uvedené k novembru 2022.

Aké sú rozdiely medzi produktami určenými pre ženy a mužov?

Hodinky Amazfit pre ženy bývajú kompaktnejšie a často používajú farby, ktoré sú u žien obľúbené (napríklad zlato alebo ružové zlato). Hodinky pre mužov bývajú robustnejšie a majú väčší ciferník.

Aká aplikácia sa používa na spárovanie hodiniek Amazfit s telefónom?

Smart hodinky spárujete s mobilným telefónom prostredníctvom aplikácie Zepp, ktorá je k dispozícii v Google Play i App Store.

Aké produktové rady ponúka Amazfit?

Najlacnejšie hodinky Amazfit nájdete v základnom produktovom rade Amazfit BIP. Najširšia ponuka produktov na vás čaká v sériách GTS a GTR, čo sú hodinky kombinujúce športové a každodenné funkcie. Ak hľadáte model na outdoorové aktivity, nájdete ho v produktovom rade Amazfit T-Rex.

O smart hodinkách Amazfit: aké sú ich výhody?

Smart hodinky Amazfit sa často predávajú pod názvom Xiaomi Amazfit. Treba však zdôrazniť, že v skutočnosti ide o produkty spoločnosti Huami, ktorá má partnerstvo so spoločnosťou Xiaomi. Len pre poriadok.

V posledných rokoch sa značka Amazfit dostáva do čoraz väčšieho povedomia. Jednotlivé smart hodinky v sebe spájajú viacero výhod. Poďme si ich predstaviť.

Skvelý pomer ceny a kvality

Zariadenia od značky Amazfit sú z hľadiska kvality veľmi slušné a napriek tomu to nie je vykúpené vysokou obstarávacou cenou. Jednotlivé produkty sa preto zameriavajú na ľudí, ktorí nechcú za túto elektroniku míňať veľké sumy peňazí.

Prípadne môže ísť o skvelú voľbu, ak o smart hodinkách ešte len uvažujete a nie ste si istí, či ich skutočne využijete. V takom prípade môžu byť modely Amazfit dobrým prvým krokom na vyskúšanie tejto nositeľnej elektroniky bez veľkých nákladov.

Slušná výdrž batérie

Inteligentné hodinky Amazfit vynikajú aj z hľadiska výdrže batérie. V súčasnosti (november 2022) na trhu prakticky nenájdete model, ktorý by na jedno nabitie nevydržal aspoň týždeň. V porovnaní s hodinkami Apple Watch, ktoré budete nabíjať prakticky každý deň, je to naozaj skvelá hodnota.

Vydarený displej

Ak sa obávate, že s nízkou obstarávacou cenou príde aj nie príliš kvalitný displej, ste na omyle. Vo väčšine prípadov tu nájdete vydarený AMOLED displej, ktorý často podporuje funkciu Always-On. Samozrejmosťou je prepracovaná grafika, ktorá uľahčuje orientáciu v rozhraní hodiniek.

Ciferník je pomerne veľký
Ciferník je pomerne veľký

Sofistikované funkcie a kvalitné senzorové vybavenie

Hodinky Amazfit nezaostávajú ani čo sa týka senzorovej výbavy. Budú vám merať srdcový tep, okysličenie krvi a monitorovať váš spánok. Presne zmerajú aj vaše outdoorové aktivity vďaka GPS, ale iba niektoré modely (typicky z radu T-Rex) sú vybavené navigáciou.

V drahších modeloch nájdete mikrofón a reproduktor na pohodlné telefonovanie priamo z hodiniek. Nájdete tu aj hudobný prehrávač a internú pamäť na ukladanie skladieb na počúvanie offline.

Najlepšie smart hodinky Amazfit ponúknu aj pokročilé merania, s ktorými sa stretnete skôr v drahších zariadeniach. Hovoríme o veciach, ako je Vo2 Max, odhadovaný čas regenerácie a tréningová záťaž.

Kedy si (ne)kúpiť smart hodinky Amazfit

Hodinky Amazfit odporúčame kúpiť, ak:

 • Ste nováčikom v oblasti smart hodiniek a chcete ich vyskúšať.
 • Chcete cenovo dostupné inteligentné hodinky na základné monitorovanie zdravia, športovanie a prijímanie oznámení.
 • Chcete z hodiniek telefonovať, ale nechcete smart hodinky s cenovkou vyššou ako 10 000 Kč.

Na druhej strane si hodinky Amazfit nekupujte, ak:

 • Potrebujete sofistikované smart hodinky so zameraním na šport, ktoré ponúkajú skutočne presné merania. V tomto prípade vám budú lepšie vyhovovať napríklad modely Garmin.
 • Chcete smart hodinky, ktoré prakticky nahradia váš mobilný telefón a umožnia vám s ním plne komunikovať a inštalovať ďalšie aplikácie. V tomto prípade vám budú viac vyhovovať inteligentné hodinky Samsung (pre fanúšikov systému Android) alebo Apple Watch (pre používateľov zariadení Apple).
 • S hodinkami chcete bezkontaktne platiť v obchodoch.
 • Striedate telefón so systémom iOS a Android a chcete hodinky s plnou podporou funkcií oboch operačných systémov. Súbor funkcií sa totiž môže v oboch operačných systémoch líšiť. Napríklad niektoré hodinky Amazfit podporujú prednastavené odpovede len v systéme Android, nie v systéme iOS.

Smart hodinky Amazfit pre mužov sú odolnejšie

Pánske smart hodinky Amazfit bývajú celkovo robustnejšie a majú väčší ciferník, vďaka čomu lepšie sedia na mužskom zápästí. Do portfólia značky patria aj outdoorové modely, ktoré sa vďaka svojmu dizajnu hodia najmä do prírody, nie do mesta. Tieto modely spoznáte podľa toho, že sú zaradené do produktového radu Amazfit T-Rex.

Smart hodinky Amazfit pre ženy vsádzajú na kompaktný dizajn

Na rozdiel od pánskych hodiniek sú modely pre ženy menšie a ľahšie. Často sa stretnete s elegantným dizajnom, ktorý dámy uprednostňujú. Hodinky sa často spoliehajú na zlaté alebo dokonca ružovozlaté detaily, ktoré sú u žien obľúbené.

Z hľadiska funkcií sa však inteligentné hodinky pre ženy a mužov veľmi nelíšia. Pre dámy však môže byť praktická prítomnosť funkcie na monitorovanie menštruačného cyklu (alebo tehotenstva). Preto sa s touto funkciou stretnete vo väčšine modelov.

Najlepšie inteligentné hodinky Amazfit

V našej redakcii pravidelne testujeme smart hodinky Amazfit. Do nášho rebríčka najlepších modelov sme zaradili outdoorové hodinky, univerzálne hodinky s podporou telefónu a lacné základné modely. Ľahko tak získate inšpiráciu, aké zariadenie si zaobstarať.

Amazfit T–Rex 2

Najlepší outdoorový model
Silné stránky
 • Robustná konštrukcia
 • Prehľadné rozhranie
 • Veľký rozsah športových aktivít
 • Dlhá výdrž batérie
 • Veľký displej
 • Praktické funkcie
 • Podpora slovenčiny
 • Vodotesnosť
Slabé stránky
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Nemožnosť inštalovať ďalšie aplikácie
 • Na správy môžu odpovedať len používatelia systému Android

Špičkové smart hodinky, ktoré na jedno nabitie vydržia až 45 dní. To sú hodinky Amazfit T-Rex 2, ktoré zaujmú veľkým AMOLED displejom, robustným dizajnom a modernými funkciami. Podporujú slovenčinu, ponúkajú prehľadné rozhranie a môžete s nimi sledovať viac ako 150 rôznych športov. Navyše sa môžu pochváliť vojenskou odolnosťou a sú určené do extrémnych podmienok.

Celkové hodnotenie
4.0/5

Ak hľadáte univerzálne zariadenie na monitorovanie športových aktivít a komunikáciu, môžeme vám odporučiť hodinky Amazfit GTS 4 a GTR 4. Oba tieto modely sú v mnohých ohľadoch rovnaké, ich hlavný rozdiel spočíva v dizajne ciferníka. Amazfit GTS 4štvorcový ciferník, GTR 4 naopak vsádza na okrúhly ciferník.

Amazfit GTS 4

Univerzálne hodinky s podporou telefónu
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Podpora telefonovania
 • Prehľadné rozhranie
 • Podpora slovenčiny
 • Rozpoznávanie cvičenia
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Inteligentný budík
Slabé stránky
 • Na správy je možné odpovedať len s Android telefónom
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Slabá rozšíriteľnosť ďalšími aplikáciami

Amazfit GTS 4 prináša oproti svojmu predchodcovi jednu zásadnú zmenu. Podporujú funkciu telefonovania a možno ich používať na pohodlnú komunikáciu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu využívať aj funkciu prednastavených odpovedí. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre telefóny iPhone.

Smart hodinky zaujmú aj dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On a prehľadným rozhraním. Dokážu rozpoznať vybrané fyzické aktivity, merať srdcový tep, okysličenie krvi a tiež vás zobudiť vo fáze ľahkého spánku.

Celkové hodnotenie
3.9/5

Ak hľadáte skôr základné smart hodinky s rozumnou obstarávacou cenou a elegantným dizajnom, mohli by vás zaujať hodinky Amazfit GTS 4 mini.

Amazfit GTS 4 mini

Lacné základné hodinky s elegantným spracovaním
Silné stránky
 • Veľký AMOLED displej
 • Ľahká konštrukcia
 • Elegantný dizajn
 • Veľký výber športových aktivít
 • Veľká výdrž batérie
 • Funkcia Always-On
 • Automatické ovládanie jasu
Slabé stránky
 • Nie je možné reagovať na notifikácie
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Menej funkcií pri používaní s iPhone

Smart hodinky Amazfit GTS 4 mini sú vďaka svojim kompaktným rozmerom a elegantnému dizajnu určené predovšetkým pre ženy. Zaujmú AMOLED displejom s funkciou Always-On, prehľadným rozhraním a širokou ponukou funkcií. Zariadenie meria srdcovú frekvenciu, okysličenie krvi, spánok a množstvo spálených kalórií počas rôznych športov.

Poteší vás aj dlhá výdrž batérie. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android ocenia aj to, že na prichádzajúce hovory možno odpovedať pomocou prednastavených odpovedí. Fanúšikovia iPhonov však majú v tomto smere bohužiaľ smolu. Prečítajte si celú recenziu so zhrnutím hlavných silných a slabých stránok tohto zariadenia.

Celkové hodnotenie
3.9/5
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.4/5 - (5 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Amazfit Cheetah Pro
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram