ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti Niceboy Watch KIDS PATROL

Silné stránky
 • Nastavenie bezpečných zón
 • Posielanie správ a telefonovanie
 • Videohovory
 • Pripojenie k sieti Wi-Fi
 • Dizajn a grafika pre deti
 • Odolnosť voči prachu a vode
Slabé stránky
 • Tlačidlo SOS možno ľahko stlačiť omylom
 • Nie úplne presné zobrazenie polohy
 • Nemožnosť nastaviť dvoch správcov
 • Výdrž batérie

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL sú cenovo dostupné smart hodinky pre deti, ktoré pomáhajú zabezpečiť bezpečnosť najmenších. Hodinky alebo mobilná aplikácia dokážu presne sledovať ich polohu a históriu pohybu. Hodinky sú vybavené SOS tlačidlom, ktoré môžu deti stlačiť v prípade nebezpečenstva a rodičia sú o tejto skutočnosti okamžite informovaní.

Deti môžu z hodiniek uskutočňovať plnohodnotné telefonické hovory a zariadenie dokonca podporuje aj videohovory. Okrem toho možno posielať hlasové správy, fotografie a emoji. Medzi nevýhody možno zaradiť najmä kratšiu výdrž batérie, ktorá v našom teste dosiahla v priemere len jeden deň.

Často kladené otázky a odpovede

S ktorými mobilnými telefónmi možno hodinky spárovať?

Niceboy Watch KIDS PATROL možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android od verzie 4.4 a iOS od verzie 9.

Ktorú mobilnú aplikáciu budú rodičia používať?

Mobilná aplikácia Leefine, ktorá je bezplatne k dispozícii na Google Play a App Store, vám pomôže nastaviť hodinky, sledovať polohu a komunikovať s dieťaťom.

Je možné komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Áno. Klasický hovor a videohovor môžete vytočiť priamo z hodiniek. Deti môžu tiež posielať fotografie, emotikony a hlasové správy.

Majú funkciu tlačidla SOS?

Áno. Po stlačení tlačidla SOS sa v mobilnej aplikácii automaticky zobrazí správa vrátane 30-sekundového hlasového záznamu.

Súčasťou balenia je všetko potrebné

Inteligentné hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL pre deti nám do redakcie dorazili v dizajnovej škatuli s rozmermi 9,5 × 9,5 × 7,5 cm a celkovou hmotnosťou 203 gramov. Okrem samotných hodiniek balenie obsahuje množstvo ďalšieho príslušenstva a výbavy. Konkrétne medzi ne patrí napr.:

 • príslušenstvo na vloženie karty SIM (skrutkovač a náhradné skrutky),
 • napájací kábel s vlastným konektorom,
 • používateľská príručka
 • a ochrannú fóliu na displej hodiniek.

Hodinky sú k dispozícii v dvoch farbách (modrá a ružovo-fialová). My sme testovali práve ružovo-fialový variant, ktorý je zameraný na malé slečny. Vďaka svojej veľkosti sa hodinky hodia na zápästia s obvodom 15,1 až 22 cm. Vďaka veľkosti remienka možno hodinky teoreticky odporučiť aj dospelým (napríklad seniorom), ktorí si môžu privolať pomoc prostredníctvom SOS tlačidla. Zariadenie však bude sedieť skôr na užších ženských zápästiach, muži môžu mať problém.

Technické parametre Niceboy Watch KIDS PATROL

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL sú vybavené 1,44" dotykovým displejom IPS, ktorý deťom uľahčuje ich používanie. Poteší vás aj vysoká odolnosť voči vode a prachu podľa parametra IP67. Trochu nás prekvapili mierne väčšie rozmery hodiniek, pričom treba počítať s tým, že na detskom zápästí budú vyzerať masívnejšie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP67
Displej1,44" dotykový displej IPS
Výdrž batérieAž 3 dni
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operačný systémvlastný systém Niceboy
Rozmery bez remienka43 × 55 × 15,6 mm
Hmotnosť vrátane remienka50 g

Rozmery určené pre detské zápästia

Celkovo sú hodinky navrhnuté tak, aby vyhovovali najmenším. To sa odráža v ich atraktívnom dizajne a spracovaní. Puzdro hodiniek je vyrobené z ľahkého a tvrdého plastu, takže celková hmotnosť zariadenia je 50 gramov. Na druhej strane je otázkou, ako odolný bude tento plastový materiál v rukách detí. Ak hľadáte ľahšie hodinky, vhodnejšie pre vás môžu byť hodinky LAMAX WatchY2 s hmotnosťou 40 gramov.

Remienok potom vsádza na klasickú silikónovú konštrukciu, ktorá je pohodlná na zápästí a bude vyhovovať aj deťom, ktoré trpia alergiou na kov.

Ako uviesť smart hodinky do prevádzky

Do hodiniek musíte najprv vložiť nano SIM kartu. Nezabudnite, že SIM karta musí podporovať pripojenie 4G.

Karta SIM sa do hodiniek vkladá z ľavej strany. Pomocou priloženého skrutkovača odstráňte dve skrutky. Odstráňte kryt a vložte doň kartu SIM (čip smeruje k displeju). Potom naskrutkujte kryt späť na miesto.

Kde kúpiť Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnotenie
4.0/5

Stiahnite si do mobilného telefónu aplikáciu Leefine, ktorá je bezplatne k dispozícii v službe Google Play a App Store. Zaregistrujte sa v aplikácii. Zaregistrovaný účet bude potom správcom aplikácie aj hodiniek (zvyčajne to bude účet rodiča). V rámci registrácie bude potrebné zadať svoje meno, mobilný telefón rodiča, e-mail a heslo.

Potom pridáte svoje smart hodinky do mobilnej aplikácie (stačí naskenovať QR kód, ktorý sa zobrazí na displeji hodiniek po ich zapnutí). Potom môžete v aplikácii pre hodinky zadať meno dieťaťa, dátum narodenia, pohlavie, výšku a hmotnosť. Je potrebné zadať aj telefónne číslo hodiniek.

V mobilnej aplikácii môžete tiež vykonať všetky potrebné nastavenia, určiť bezpečné oblasti, nastaviť blokovanie cudzích hovorov pre vaše dieťa a používať ďalšie funkcie.

Je škoda, že hodinky, resp. mobilná aplikácia, neumožňujú nastavenie dvoch správcov, a teda sledovanie polohy dieťaťa oboma rodičmi. Na druhej strane je možné v aplikácii sledovať viacero hodiniek, a teda aj viacero detí.

Hodinky podporujú slovenčinu

Rozhranie inteligentných hodiniek je veľmi jednoduché a prispôsobené tak, aby ho mohli používať aj tí najmenší. Zariadenie podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať žiadnej jazykovej bariéry.

Senzory na určenie polohy

Hodinky sú vybavené technológiou GPS na meranie polohy vášho dieťaťa. V miestach so slabým signálom navyše využívajú blízke siete Wi-Fi a/alebo vysielače (k sieti Wi-Fi sa pripojíte prostredníctvom hodiniek, heslo pohodlne vyťukáte na klávesnici).

Pri dostatočnom signáli GPS (zvyčajne vonku) je bežná presnosť určenia polohy približne 5 až 30 metrov. Na druhej strane vo vnútorných priestoroch (kde je signál GPS slabý alebo neexistuje) sa poloha určuje pomocou siete GSM alebo Wi-Fi a presnosť určenia polohy sa môže líšiť o stovky metrov.

Prehľadný displej a nastaviteľný číselník

Hodinky sú vybavené pomerne dobre čitateľným 1,44" farebným displejom IPS. Jeho rozlíšenie je 240 × 240 px a je úplne postačujúce. Vzhľad ciferníka si môžete prispôsobiť a vybrať si variant, ktorý sa bude vášmu dieťaťu najviac páčiť. O niečo väčší displej ponúka Garett Kids Cute 2 4G alebo Garett Kids Essa 4G.

Hodinky sa ľahko ovládajú prostredníctvom dotykového displeja. Okrem toho deti na ovládanie využijú tlačidlo umiestnené na pravej strane.

Batéria vydrží až 3 dni

Detské smart hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL sú vybavené batériou s kapacitou 600 mAh. Vďaka nej vydržia na jedno nabitie až 3 dni.

Výdrž batérie je však ovplyvnená spôsobom, akým deti hodinky používajú. Ak často telefonujú, fotografujú a posielajú správy, výdrž batérie sa môže výrazne skrátiť a hodinky budete musieť nabíjať každý deň. Pri našom testovaní sme dosiahli priemernú výdrž batérie tesne pod jeden deň. Výdrž batérie konkurenčných hodiniek Lamax WatchY2 je o niečo lepšia.

Na nabíjanie hodiniek sa používa priložený napájací kábel s proprietárnym konektorom. Plné nabitie sa dosiahne približne za dve hodiny.

Odolnosť voči prachu a vode

Detské inteligentné hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL majú stupeň krytia IP67. To znamená, že sú úplne odolné voči prachu a vydržia ponorenie do vody do jedného metra na 3 minúty.

Funkcie hodiniek Niceboy Watch KIDS PATROL

Detské smart hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL nie sú primárne určené na monitorovanie zdravia malých detí, ale skôr na ich bezpečnosť. S ohľadom na to umožňujú rodičom sledovať polohu svojho dieťaťa a komunikovať medzi sebou vďaka SIM karte. Hodinky sa dajú pripojiť aj k sieti Wi-Fi, čo znamená, že nebudú využívať dáta z mobilnej siete.

Kde kúpiť Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnotenie
4.0/5

Hodinky ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií, ale v niektorých ohľadoch sa od konkurencie odlišujú. Ak hľadáte zdravotné hodinky pre deti, ktoré ponúkajú aj zábavné hry, lepšie sa vám budú hodiť hodinky Lamax BCool.

Na druhej strane, hry môžu deti zbytočne rozptyľovať, odpútavať ich pozornosť v škole a riskujete, že vám hodinky zabavia napríklad učitelia. Zábavnou funkciou hodiniek Niceboy Watch KIDS PATROL je aspoň prítomnosť fotoaparátu a zaujímavých rámčekov, s ktorými sa deti výborne zabavia.

Krokomer

Jedinou funkciou na monitorovanie zdravia vašich najmenších je krokomer, ktorý meria počet krokov prejdených počas dňa. Môžete oceniť, že je sprevádzaný peknou animáciou.

Tlačidlo SOS

Ak sa vaše dieťa dostane do krízovej situácie, môže vás pomocou SOS tlačidla okamžite upozorniť. Stačí dvakrát stlačiť hlavné tlačidlo. Hodinky potom pomocou mikrofónu nahrajú 30 sekúnd zvuku a odošlú záznam a informácie o polohe dieťaťa do mobilnej aplikácie pre rodičov.

Spustenie SOS tlačidla je pomerne jednoduché a v praxi sa nám ho podarilo omylom spustiť niekoľkokrát, čo sa môže ľahko stať aj malým deťom.

Stlačenie tlačidla SOS
Stlačenie tlačidla SOS

Monitorovanie polohy a nastavenie bezpečných zón

Mobilná aplikácia dokáže sledovať aktuálnu polohu dieťaťa v reálnom čase. Okrem toho môžete zobraziť aj históriu jeho pohybu, teda všetky miesta, kde sa vaše dieťa počas dňa nachádzalo.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť tzv. bezpečné zóny (napríklad určitý okruh okolo domu alebo školy). Ak vaše dieťa vstúpi do tejto zóny alebo ju prekročí, mobilná aplikácia vás automaticky upozorní. Vždy tak budete vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza.

Pri našom testovaní hodinky nie vždy zobrazovali správnu polohu. Keď boli hodinky umiestnené v budove, zobrazovali polohu o jednu ulicu ďalej (vzdušnou čiarou približne 100 metrov). Pri použití vonku však už bola poloha správna.

Telefonovanie a odosielanie správ

Priamo z hodiniek môžu deti samy vytočiť hovor zadaním telefónneho čísla. Prípadne si môžu vybrať zo zoznamu kontaktov, ktorý ste pre ne nastavili. Ak sa obávate, že vaše dieťa bude telefonovať cudzím ľuďom, môžete funkciu vytáčania čísel vypnúť v mobilnej aplikácii. Kvalita hovoru je dobrá a druhá strana nemá problém porozumieť.

Keďže sú hodinky vybavené fotoaparátom, možno ich používať na klasické hovory aj videohovory. Vzhľadom na vysokú spotrebu energie je však videohovor obmedzený na 3 minúty, potom sa automaticky ukončí a ďalší videohovor možno uskutočniť po 5 minútach.

Z hodiniek možno tiež pohodlne odosielať správy, ktoré prídu do mobilnej aplikácie Leefine. Deti môžu rodičom poslať selfie, smajlíka alebo nahrať hlasovú správu. Vďaka tomu sú hodinky určené aj pre najmenšie deti, ktoré ešte nepoznajú abecedu a nevedia písať.

V mobilnej aplikácii môžu rodičia poslať správu do hodiniek. Správu môžete napísať na klávesnici alebo nahrať ako hlasovú správu. Svojmu malému dieťaťu môžete poslať aj emoji.

V mobilnej aplikácii môžu deti nastaviť tichý režim na hodinu alebo krúžok, aby ich zvonenie nerušilo.

Fotoaparát

Malé deti určite zabaví zabudovaný fotoaparát, ktorý im umožňuje robiť rýchle selfie. Nájdu tu aj najrôznejšie rámčeky a samolepky, vďaka ktorým budú ich fotografie výnimočné. Fotografie si môžu prezerať v albume. V tomto ohľade sa líšia od konkurenčných hodiniek Lamax.

Záznamník

Malé deti môžu kedykoľvek použiť funkciu diktafónu a záznam si uložiť do hodiniek.

Záznamník
Záznamník

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí skôr kalkulačka, možnosť nastavenia klasického budíka, stopky a časovač.

Záver – pre koho sú smart hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL určené?

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL sú určené rodičom, ktorí chcú svojim deťom dopriať trochu slobody a zároveň mať ich pohyb pod kontrolou. Vďaka mobilnej aplikácii máte vždy prehľad o tom, kde sa vaše dieťa nachádza. Zároveň vás vaše dieťa môže upozorniť, keď sa ocitne v nebezpečenstve, pomocou tlačidla SOS.

Výhodou hodiniek je aj plnohodnotná komunikácia vďaka integrovanej SIM karte. Z hodiniek môžete telefonovať a posielať hlasové správy. Okrem toho sa dajú pripojiť k sieti Wi-Fi, a tak nevyužívajú dáta zo SIM karty.

Kde kúpiť Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnotenie
4.0/5

Medzi nevýhody patrí v niektorých prípadoch nie úplne presné zobrazenie polohy hodiniek. Ocenili by sme tiež, keby sa hodinky dali nastaviť s dvoma správcami, aby mohli polohu dieťaťa sledovať napríklad obaja rodičia súčasne.

Recenzia: smart hodinky pre deti Niceboy Watch KIDS PATROL
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Hodinky podporujúce bezpečnosť detí

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL sú cenovo dostupné smart hodinky pre deti, ktoré pomáhajú zabezpečiť bezpečnosť najmenších. Hodinky alebo mobilná aplikácia dokážu presne sledovať ich polohu a históriu pohybu. Hodinky sú vybavené SOS tlačidlom, ktoré môžu deti stlačiť v prípade nebezpečenstva a rodičia sú o tejto skutočnosti okamžite informovaní.

Deti môžu z hodiniek uskutočňovať plnohodnotné telefonické hovory a zariadenie dokonca podporuje aj videohovory. Okrem toho možno posielať hlasové správy, fotografie a emoji. Medzi nevýhody možno zaradiť najmä kratšiu výdrž batérie, ktorá v našom teste dosiahla v priemere len jeden deň.

Klady

 • Nastavenie bezpečných zón
 • Posielanie správ a telefonovanie
 • Videohovory
 • Pripojenie k sieti Wi-Fi
 • Dizajn a grafika pre deti
 • Odolnosť voči prachu a vode

Zápory

 • Tlačidlo SOS možno ľahko stlačiť omylom
 • Nie úplne presné zobrazenie polohy
 • Nemožnosť nastaviť dvoch správcov
 • Výdrž batérie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram