ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music

Silné stránky
 • Podrobné monitorovanie športových aktivít
 • Množstvo aktivít
 • Pohodlný remienok
 • Správa na dobré ráno
 • Presné GPS
Slabé stránky
 • Kratšia výdrž batérie
 • Menší displej nemusí vyhovovať všetkým

Garmin Forerunner 255S Music sú kompaktné smart hodinky, ktoré ponúkajú prekvapivé množstvo funkcií. Hodinky sa pohodlne nosia, ľahko používajú a majú vodotesné telo. Monitorovanie a ciele aktivity sa počas používania menia podľa zvykov používateľa. Model podporuje aj počúvanie vlastnej hudby alebo streamovacie služby.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú rozdiely medzi hodinkami Garmin Forerunner 255S Music a Forerunner 255?

Model 255S ponúka kompaktnejšie telo, možnosť ukladať a prehrávať vlastnú hudbu alebo používať služby ako Spotify. Model 255 má dlhšiu výdrž batérie a širší remienok pre silnejšie zápästie.

Podporuje zariadenie Garmin Forerunner 255S Music systémy Android aj iOS?

Aplikácie Garmin Connect aj Connect IQ Store sú k dispozícii v Obchode Play a App Store. To znamená, že hodinky možno používať s oboma operačnými systémami.

S ktorou aplikáciou mám spárovať zariadenie Garmin Forerunner 225S Music?

Pomocou aplikácie Garmin Connect môžete ovládať funkcie a nastavenia hodiniek. Párovanie sa vykonáva medzi hodinkami a aplikáciou. Okrem toho je k dispozícii aplikácia Connect IQ Store ako obchod.

Dá sa s hodinkami Garmin Forerunner 255S Music plávať?

Hodinky Forerunner 255S Music sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov. V ponuke monitorovania sú zahrnuté aj aktivity ako plávanie a triatlon.

Obsah balenia je strohý, ale dostatočný

Balenie má pomerne malé rozmery, ktoré sú pre jeho obsah tak akurát. Grafika na obale popisuje základné funkcie hodiniek a k dispozícii je aj niekoľkostranová ukážka. Pri rozbaľovaní sme narazili na nasledujúce položky:

 • smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music,
 • napájací kábel USB
 • a návod na použitie.

Technické parametre smart hodiniek Garmin Forerunner 255S

Napriek športovému zameraniu hodiniek ide o model s výbavou na každodenné používanie. Technické parametre však nie sú to jediné, čo odlišuje kvalitné modely od tých menej kvalitných. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, podľa čoho vyberať smart hodinky, prečítajte si nášho sprievodcu nákupom.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,1" transflexný
Výdrž batérieaž 12 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, Glonass, Galileo, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka41 × 41 × 12,4 mm
Hmotnosť bez remienka39 g

Silikónový remienok je pevný a zároveň pohodlný

18 mm široký remienok je určený pre zápästia s obvodom 11 až 17,5 cm. Je vyrobený zo silikónu, vďaka čomu je remienok trochu pružný a pevne sedí na ruke bez toho, aby ste ho museli výrazne uťahovať. Jeho vnútorná strana je hladká a vonkajšia strana má textúru.

Kovová pracka má polomatný povrch a pôsobí veľmi pevne. Otvory na sponu sú umiestnené po celej dĺžke remienka. Svoju veľkosť nájdete takmer so 100 % istotou. Pútko, ktoré upína voľnú časť remienka, je vybavené zarážkou, ktorá zapadá do otvorov na remienku. Výsledkom je spona, ktorá sa len tak ľahko neuvoľní.

Systém Quick Release je veľmi praktický
Systém Quick Release je veľmi praktický

Vo výsledku hodnotíme remienok pozitívne, ale nemusí vyhovovať každému. Dôvodom je jeho šírka, ktorá nie je medzi inteligentnými hodinkami Garmin príliš obvyklá. Širší remienok (22 mm) nájdete napríklad na hodinkách Fénix 7 alebo Forerunner 255. V portfóliu spoločnosti Garmin nájdete aj modely s ešte širším remienkom, a to 33 mm. Máme na mysli najmä model Forerunner 955.

So širším remienkom idú ruka v ruke väčšie rozmery konštrukcie. Vďaka nim môžu tieto modely ponúknuť viac funkcií alebo lepšiu výdrž batérie.

Na zápästí redaktora držali hodinky Forerunner 255S s 18 mm remienkom veľmi pevne, bez toho, aby to bolo na úkor pohodlia. Počas športovej aktivity ani pri každodennom nosení hodinky nijako neprekážali. Ponuka náhradných remienkov so šírkou 18 mm je však v porovnaní so šírkami 22 alebo 33 mm oveľa užšia.

Výmena remienka

Na rozdiel od modelu Forerunner 955 je výmena remienka na skúmanom modeli jednoduchá. Rýchloupínací remienok na modeli Forerunner 255 je medzi smart hodinkami štandardom. Časti remienka sú k hodinkám pripevnené teleskopickými dištančnými prvkami s pružinou.

Dizajn

Na prvý pohľad pôsobia hodinky športovo a pomerne elegantne. Nemajú mohutný ciferník a po jeho obvode je len päť tlačidiel, ktoré z konštrukcie vystupujú len mierne. Ciferník je v porovnaní s modelom Forerunner 955 o 6,5 mm menší. Menší je aj displej, ktorý má uhlopriečku 1,1". Vďaka svojmu telu sú hodinky vhodné pre pánske aj dámske zápästie.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5

Dizajn je skromnejší aj v porovnaní s hodinkami Garmin Fénix 7. Rámček ciferníka je vo farbe hodiniek, ktorá bola v našom prípade čierna. Eleganciou sa však recenzovaný model nevyrovná smart hodinkám Samsung Galaxy Watch 5.

Senzory

Presné senzory sú nevyhnutné na analýzu vašich športových alebo iných každodenných aktivít. Inteligentné hodinky Garmin Forerunner 255S Music sú vybavené nasledujúcimi senzormi:

 • senzor srdcového tepu,
 • senzor saturácie krvi (pulzný oxymeter),
 • GPS, GLONASS, GALILEO,
 • gyroskop, akcelerometer,
 • barometrický výškomer,
 • teplomer
 • a kompas.

Rovnaký rozsah senzorov nájdete na hodinkách Garmin Forerunner 255 alebo Forerunner 955 Solar.

Výdrž batérie

Výrobca udáva maximálnu výdrž batérie 12 dní. V porovnaní s hodinkami Garmin Forerunner 955 Solar je to nižšia hodnota. To isté platí aj v porovnaní s modelom Forerunner 255, ktorého maximálna výdrž batérie je 14 dní. Na rozdiel od spomínaného modelu 955 recenzované hodinky nepodporujú ani solárne nabíjanie.

Bežná kombinovaná výdrž batérie

V našom teste trvalo približne 180 hodín (7 dní a 12 hodín), kým výdrž batérie klesla zo 100 % na 5 %. Hodinky sa používali nepretržite a každý deň zaznamenali dve až štyri športové aktivity. Pravidelne sa používali na zobrazenie štatistík aktivít alebo na reakciu na notifikácie zo smartfónu.

Výdrž batérie v úspornom režime

Dôležité je tiež poznamenať, že počas nášho testu sme neaktivovali úsporný režim (v takom prípade podľa nás smart hodinky nemajú jeho funkciu), ktorý výrazne predlžuje výdrž batérie. Režim deaktivuje niektoré funkcie, ako napríklad počasie, zmenu vzhľadu displeja a podobne. Mení sa aj vzhľad ciferníka hodiniek, ktorý potom zobrazuje minimum informácií. Pri nabití na 22 % dokáže režim predĺžiť výdrž batérie z troch dní na sedem, čo bolo príjemným prekvapením.

Výdrž batérie v režime GPS

Keď je aktívne GPS a neprehráva sa žiadna hudba, výdrž batérie je približne 26 hodín. V porovnaní s hodinkami Garmin Forerunner 955 Solar alebo Amazfit T-Rex 2 je to o niečo menej. Uvedené modely ponúkajú v tomto nastavení výdrž batérie presahujúcu 50 hodín.

Výdrž batérie hodiniek s GPS a hudbou

Pri počúvaní hudby z hodiniek a s aktívnou službou GPS môže výdrž batérie dosiahnuť až 5,5 hodiny. Vzhľadom na kompaktné rozmery je to pôsobivý údaj. V modelovom rade Garmin však existuje niekoľko modelov, ktoré tento údaj ľahko prekračujú. Príkladom sú hodinky Garmin Venu 2, ktorých výdrž batérie pri tomto nastavení dosahuje až 8 hodín.

Displej

Displej hodiniek s uhlopriečkou 1,1" hodnotíme pozitívne. Vďaka menšej uhlopriečke sú hodinky kompaktnejšie a pohodlnejšie na nosenie aj na menšom zápästí. Čitateľnosť je veľmi dobrá aj na priamom slnku a podsvietenie príde vhod v tmavších podmienkach. Podsvietenie sa zapína automaticky alebo manuálne pomocou tlačidla Light.

Celkový motív pozadia je nastaviteľný a na výber máte dve možnosti - čierne a biele pozadie. Na oboch pozadiach sú informácie na hodinkách dobre čitateľné. Displeje hodiniek sú z veľkej časti nastaviteľné. Ciferník je možné meniť:

 • téma a rozloženie dátových polí,
 • farebné šablóny ciferníka,
 • a farebné zvýraznenie.

Ďalšie motívy ciferníka a dátových polí si môžete stiahnuť z obchodu Connect IQ Store. Displej je celkovou silnou stránkou modelu. Kombinácia menšej uhlopriečky a veľkého množstva údajov na zobrazenie však niekedy spôsobuje orezané písmená alebo neprehľadné slová.

Menší displej môže orezávať niektoré slová
Menší displej môže orezávať niektoré slová

Smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music nemajú dotykový displej.

Tlačidlové ovládanie je spoločné pre všetky modely radu 255. Rozdiel si však všimnete, keď ho porovnáte s modelom Forerunner 955, ktorý okrem mechanických tlačidiel ponúka aj dotykové ovládanie.

Porovnanie modelov Garmin Forerunner 225S, Forerunner 255 a Forerunner 955

Hodinky Garmin Forerunner 255S Music sú kompaktnejšou verziou modelu 255, ktorá podporuje aj ukladanie a prehrávanie hudby. Čo sa týka parametrov recenzovaného modelu, vďaka nim ho možno označiť za strednú triedu. V nasledujúcej tabuľke sme uviedli parametre, ktoré tieto modely najviac odlišujú.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5
ModelForerunner 255S MusicForerunner 255Forerunner 955
Veľkosť displeja1,1"1,3"1,3"
Rozlíšenie displeja218 x 218 px260 x 260 px260 x 260 px
Rozmery 41 × 41 × 12,4 mm45,6 × 45,6 × 12,9 mm46,5 × 46,5 × 14,4 mm
Hmotnosť bez remienka39 g49 g52 g
Ochranné skloCorning ® Gorilla ® Glass 3Corning® Gorilla® Glass 3Corning® Gorilla® Glass DX
Dotykový displejNieNieÁno
Výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek12 dní14 dní15 dní ( solárna verzia 20 dní)
Podpora hudbyÁnoNieÁno
Úložisko4 GB4 GB32 GB

Spárovanie Garmin Forerunner 255S Music so smartfónom

Ak chcete naplno využívať potenciál zariadenia Forerunner 255S Music, potrebujete dve aplikácie. Aplikácia Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store, je zodpovedná za ovládanie a nastavenie hodiniek.

Druhá aplikácia, nazvaná Connect IQ Store, umožňuje sťahovať nové motívy ciferníka, dátové polia alebo aplikácie tretích strán. Táto aplikácia je k dispozícii aj pre systémy Android a iOS. Hodinky sa s touto aplikáciou spárujú automaticky po spárovaní s aplikáciou Garmin Connect.

Spárovanie hodiniek so smartfónom je rýchle a jednoduché. Funguje v nasledujúcich krokoch.

 1. Stiahnite si aplikáciu Garmin Connect do smartfónu a zapnite funkciu Bluetooth.
 2. Zapnite hodinky, vyberte jazyk a potvrďte možnosť párovania.
 3. Spustite aplikáciu a nechajte zariadenia navzájom rozpoznať.
 4. Ak aplikácia hodinky nerozpozná, môžete model vybrať aj manuálne.
 5. Komunikácia počas párovania zariadení trvá niekoľko sekúnd.
 6. V poslednom kroku zadajte do aplikácie potrebné parametre a hodinky budú pripravené na používanie.

Párovanie sme testovali na smartfónoch Samsung Galaxy S10 so systémom Android 12 a Xiaomi Redmi Note 8T so systémom Android 9. V oboch prípadoch bolo párovanie rovnako rýchle a jednoduché.

Operačný systém

Modely Forerunner 255 sú vybavené operačným systémom Garmin OS. Systém je plynulý, svižný a dostupný v slovenčine. Nechýba ani podpora stiahnutých aplikácií a tém, ktoré sú k dispozícii v ovládacej aplikácii v smartfóne.

Garmin Forerunner 255S Music podporujú sťahovanie aplikácií

Kľúčom k používaniu smart hodiniek je ich spárovanie s aplikáciou Garmin Connect. Ide o aplikáciu, ktorá ponúka veľmi podrobnú analýzu hodinkami nameraných hodnôt. Samozrejmosťou je preklad do slovenčiny a v rozhraní aplikácie nájdete aj niekoľko nastavení funkcií a samotných hodiniek.

Na domovskej stránke aplikácie nájdete stručný prehľad aktuálneho stavu. Jednotlivé položky sú prehľadne usporiadané na dlaždiciach. Horná časť patrí posledným vykonaným športovým aktivitám. V prípade cyklistiky nájdete na dlaždiciach nasledujúce položky:

 • prejdená vzdialenosť,
 • mapa,
 • čas,
 • priemerná rýchlosť,
 • celkový výkon
 • a priemerná srdcová frekvencia.

Každá dlaždica má v pravom hornom rohu ikonu grafu. Po jej stlačení sa zobrazí podrobný rozpis týchto informácií. V prípade väčšiny nameraných údajov ide o časový trend hodnôt v rôznych intervaloch.

V prípade, že si chcete hodinky Forerunner 255S Music prispôsobiť do posledného detailu, je k dispozícii aplikácia Connect IQ Store. Ide v podstate o obchod, v ktorom nájdete rôzne aplikácie alebo jedinečné ciferníky hodiniek. Položky sú buď spoplatnené, bezplatné, alebo sú k dispozícii v demo/skúšobnej verzii - po určitú dobu zadarmo a potom za poplatok.

Hodinky Forerunner 255S Music sú určené na behanie

Ako už názov napovedá, hodinky Forerunner 255S Music sú do veľkej miery určené na behanie. Hoci umožňujú monitorovať celé spektrum športových aktivít, po behu ponúkajú najpodrobnejšie štatistiky.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5

Odporúčaný tréningový beh

Pri tréningu je dôležitá pravidelnosť. Vďaka funkcii trénera si môžete tréning zostaviť presne podľa svojich predstáv. Záťaž vychádza z vašej výkonnosti, regenerácie a bežeckých skúseností. Pomocou aplikácie Garmin Connect si vyberte potrebné parametre, vyberte si trénera alebo trénerku a váš dlhodobý tréning sa môže začať.

Náš redaktor si v aplikácii vybral úroveň náročnosti pre začiatočníkov, pričom predpokladá, že za týždeň nabehá celkovo 9-18 km. Prvý deň tréningu pozostával z dvoch minút zahrievania, piatich minút intenzívneho behu a ďalších dvoch minút ochladzovania.

V každej fáze bol na hodinkách k dispozícii krátky popis toho, čo mal redaktor robiť. Na konci etapy hodinky zavibrovali. Na konci tréningu bol redaktor požiadaný, aby zhodnotil záťaž a svoju aktuálnu náladu. Nakoniec sa na hodinkách zobrazilo zhrnutie behu, ktoré opisujeme ďalej.

Rutinný beh

Hodinky sú ideálnou voľbou aj pre tých, ktorí radi behajú "sami". V tomto prípade stačí vybrať beh ako športovú aktivitu a začať merať čas. Celý proces si vyžaduje iba tri stlačenia tlačidla Štart/Stop. Meranie je možné kedykoľvek počas aktivity pozastaviť a vybrať jednu z nasledujúcich možností:

 • obnoviť,
 • uložiť,
 • pokračovať neskôr,
 • stanoviť okruh,
 • návrat na začiatok,
 • obnovenie merania srdcovej frekvencie
 • a úplné zrušenie aktivity.
Meranie aktivity možno kedykoľvek prerušiť
Meranie aktivity možno kedykoľvek prerušiť

Po spustení merania času sa na displeji zobrazia údaje o aktuálnom behu. K dispozícii sú štyri displeje, ktoré ponúkajú rôzne užitočné informácie. Zobrazenie je možné meniť pomocou tlačidiel nahor a nadol.

Beh je potrebné manuálne zastaviť a uložiť jeho priebeh, aby sa jeho údaje zobrazovali aj v aplikácii Garmin Connect. Po uložení sa automaticky zobrazí prehľad aktivity, ktorý popisuje váš výkon. Informácie na displeji sa automaticky menia a možno ich aj manuálne kontrolovať alebo úplne vynechať.

Krátke zhrnutie behu je k dispozícii kedykoľvek z pamäte hodiniek, a to počas jedného týždňa. Staršie záznamy potom nájdete v aplikácii Garmin Connect, ktorú sme spomínali v kapitole Párovanie. Okrem vyššie uvedených údajov si môžete zobraziť aj podrobnejšie štatistiky, ktoré si môžete pozrieť na nasledujúcich snímkach.

Na záver spomenieme ešte jednu možnosť, ktorá je určená skôr pre skutočných športovcov. Máme na mysli celkové štatistiky, ktoré ponúkajú údaje o behu doslova "čierne na bielom". Posúďte, či by pre vás tieto údaje boli relevantné, z obrázkov nižšie.

Funkcie

Rad Forerunner je určený predovšetkým pre bežcov a chodcov. Napriek tomu hodinky 255S Music ponúkajú funkcie, ktoré sú vhodné nielen na beh, ale aj na iné športové aktivity a každodenné používanie.

Správa na dobré ráno

Nenechajte sa zmiasť názvom tejto funkcie. Nie je to len obyčajné "Dobré ráno". Nie je to len obyčajné dobré ráno, je to prehľadné zhrnutie toho, čo vás v ten deň čaká. Na domovskej obrazovke nájdete aktuálne počasie, čas a samozrejme dátum. Tlačidlom nadol môžete zobraziť aj ďalšie údaje, ako napr:

 • navrhované cvičenie,
 • stručný prehľad vášho spánku,
 • variabilita srdcovej frekvencie,
 • predpoveď počasia,
 • kalendár,
 • minúty intenzívnej aktivity
 • a krátku motivačnú správu.

Medzi údajmi, ktoré je možné zobraziť, chýba pripravenosť na tréning. S týmito údajmi sa môžete stretnúť na zariadení Forerunner 955 Solar.

Údaje, ktoré sa zobrazujú v rannom hlásení, môžete nastaviť v aplikácii Garmin Connect.

Sledovanie spánku

Hodinky Forerunner 255S Music dokážu pomerne presne sledovať spánok. Okrem dĺžky spánku hodinky sledujú aj variabilitu srdcovej frekvencie a to, v akej fáze spánku sa vaše telo v noci nachádza (hlboký, ľahký, REM, bdelý).

Výstupom monitorovania je stručný prehľad spánku, ktorý obsahuje graf spánkových fáz, skóre spánku, priebeh spánku, ako aj kvalitu spánku. K dispozícii je aj podrobnejší popis, napríklad trvanie jednotlivých fáz alebo krátke hodnotenie vášho spánku.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5

Krokomer

Krokomer je medzi smart hodinkami rozšírenou funkciou. Meranie krokov tohto modelu je presné. Od začiatku používania je počítadlo nastavené na 10 000 krokov. Po niekoľkých dňoch používania sa však limit upraví podľa vašich zvykov. Akonáhle dosiahnete odporúčaný počet krokov, hodinky vás o tejto skutočnosti informujú grafickým zobrazením a vibráciami.

Denný počet krokov sa mení podľa vašich zvykov a výkonnosti
Denný počet krokov sa mení podľa vašich zvykov a výkonnosti

Srdcová frekvencia a monitor srdcového tepu

Hodinky nepretržite merajú vašu srdcovú frekvenciu. V hlavnej ponuke funkcií nájdete počítadlo, ktoré je doplnené farebnými údajmi o srdcovej frekvencii. Po "odkliknutí" funkcie tlačidlom Štart/Stop máte k dispozícii štatistiku frekvencie za posledných 24 hodín alebo sedem dní.

Okrem srdcovej frekvencie môžu hodinky sledovať aj variabilitu srdcovej frekvencie (VST). Ide o odchýlky v pravidelnosti jednotlivých úderov srdca. Vyššie hodnoty sa vyskytujú počas odpočinku, zatiaľ čo nižšie hodnoty VST sú charakteristické pre stresové a namáhavé činnosti. Hodinky zobrazujú nasledujúce údaje:

 • dlhodobý priemerný VST (po nosení počas najmenej troch týždňov),
 • minimálny a maximálny VST za poslednú noc vrátane grafu
 • a priemerný VST za posledných sedem dní.

Počasie

Predpovedanie počasia je jednou zo silných stránok modelu. Okrem stručnej predpovede počasia v rannej správe je k dispozícii aj podrobnejšia predpoveď. Predpoveď je rozdelená do štyroch častí, v ktorých sa dozviete nasledujúce informácie:

 • minimálna a maximálna teplota na daný deň,
 • aktuálnu teplotu a pocitovú teplotu,
 • smer vetra,
 • pravdepodobnosť zrážok,
 • miesto,
 • hodinové trendy teploty a vlhkosti na nasledujúcich 12 hodín,
 • predpoveď počasia na nasledujúcich šesť dní,
 • rosný bod,
 • vlhkosť vzduchu
 • a UV index.

Predpoveď počasia je prepojená s polohou smartfónu, s ktorým sú hodinky spárované.

Počúvanie hudby a bezdrôtové slúchadlá

Výraz "Music" v názve modelu naznačuje, že hodinky sú vhodné aj pre tých, ktorí počúvajú hudbu počas športových aktivít. Hodinky možno použiť na ovládanie spárovaných bezdrôtových slúchadiel alebo iných bezdrôtových zvukových zariadení.

Túto funkciu nájdete aj na modeli Forerunner 955 Solar. Počúvanie hudby však nenájdete na hodinkách Forerunner 255 alebo 255S. Recenzovaný model má na tento účel k dispozícii 4 GB vnútornej pamäte, zatiaľ čo model 955 ponúka až 32 GB.

Z výroby sa hodinky dodávajú s aplikáciou Spotify. Ak máte aktivované prémiové konto v tejto službe, môžete sťahovať skladby priamo do hodiniek. Na tento účel je model vybavený 4 GB pamäte. Okrem spomínanej aplikácie si môžete pomocou obchodu Connect IQ Store stiahnuť aj ďalšie aplikácie tretích strán na streamovanie.

Hodinky umožňujú aj ukladanie vlastnej hudby do pamäte a jej následné prehrávanie počas aktivít. Na to si však musíte stiahnuť a nainštalovať do počítača program Garmin Express (kompatibilný so systémami Windows aj MacOS). Podrobné pokyny na stiahnutie a používanie programu nájdete na odkaze na stiahnutie.

Body Battery

Funkcia Body Battery sleduje pomer medzi námahou a odpočinkom. Na základe množstva odpočinku a námahy potom hodinky vypočítajú váš aktuálny energetický stav. Ten sa počas dňa po bežných aktivitách a tréningu prirodzene znižuje a po spánku je opäť najvyšší.

Body Battery odhaduje množstvo vašej energie
Body Battery odhaduje množstvo vašej energie

Monitor stresu

Ďalšou praktickou funkciou hodiniek je monitorovanie stresu. V závislosti od úrovne stresu vám hodinky môžu odporúčiť, aby ste na chvíľu prestali so záťažou a oddýchli si. Okrem samotnej úrovne stresu sú k dispozícii aj ďalšie informácie, ako je znázornené na obrázkoch nižšie.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5

Monitorovanie ďalších športových aktivít

Napriek svojej veľkosti ponúkajú hodinky Garmin Forerunner monitorovanie veľkého množstva aktivít. K dispozícii sú rôzne druhy cyklistiky, plávania a behu. Nechýba ani monitorovanie jogy, zimných športov, kondičného tréningu či silových aktivít.

Za zmienku stojí aj triatlon, ktorý si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií. K dispozícii je aj možnosť pridania ďalších aktivít.

Bezkontaktné platby Garmin Pay

Konektivita smart hodiniek zahŕňa aj NFC. To znamená, že pomocou hodiniek môžete vykonávať bezkontaktné platby. Slúži na to aplikácia Garmin Pay, ktorá je dostupná v rýchlej ponuke po podržaní tlačidla Light. Platobnú kartu je potrebné najprv spárovať s aplikáciou Garmin Connect. Zoznam bánk, ktoré podporujú integráciu so službou Garmin Pay, nájdete na webovej stránke výrobcu.

Služba Garmin Pay je ľahko dostupná
Služba Garmin Pay je ľahko dostupná

Notifikácie zo smartfónu

Zobrazovanie notifikácií zo spárovaného smartfónu je medzi inteligentnými hodinkami štandardom. Zobrazujú sa prichádzajúce hovory, ktoré je možné prijať, zrušiť alebo na ne odpovedať prostredníctvom správy. K dispozícii sú aj notifikácie e-mailov, sociálnych sietí a SMS. Na väčšinu z nich možno odpovedať prostredníctvom krátkych správ, ktoré sú hodinkami preddefinované a nemožno ich ľubovoľne meniť.

Zvukové oznámenia

V širokej ponuke funkcií sú k dispozícii aj konfigurovateľné zvukové oznámenia. Oznámenia sa prehrávajú buď v spárovaných bezdrôtových slúchadlách, alebo v smartfóne. Môžete si nastaviť situácie, v ktorých sa budú oznámenia prehrávať priamo na hodinkách alebo v aplikácii Garmin Connect. K dispozícii sú nasledujúce možnosti:

 • upozornenia na okruh,
 • upozornenia na tempo,
 • upozornenia na srdcovú frekvenciu,
 • upozornenia na cvičenie,
 • udalosti časovača,
 • tréningové alarmy,
 • upozornenia na aktivitu
 • a zvukové upozornenia.

Upozornenia vás môžu informovať o prekročení rozsahu hodnôt alebo o prekročení určitej hodnoty. Limity sú samozrejme nastaviteľné. Ako príklad môžeme uviesť upozornenie na tempo. V tomto prípade môžete nastaviť buď len maximálne/minimálne tempo, alebo obe hodnoty. V prípade, že počas tréningu prekročíte jednu z týchto hodnôt, hodinky vás na to upozornia.

Ďalším príkladom môžu byť upozornenia na aktivitu. V tomto prípade máte k dispozícii rôzne položky, ktoré sa majú počas tréningu týmto spôsobom sledovať. Jednou z nich sú spálené kalórie. Môžete nastaviť hodnotu spálených kalórií, ktorú chcete dosiahnuť a hodinky vás na túto skutočnosť upozornia.

Funkcie, ktoré nám chýbali

Veľkým rozdielom medzi modelom 255S Music a 955 je, že recenzovaný model nepodporuje mapy a navigáciu, na ktoré je väčšina používateľov zvyknutá. Model 255S vám síce dokáže zobraziť trasu, ale len vo forme čiar na monochromatickom pozadí. Naproti tomu model 955 Solar ponúka vytváranie a vyhľadávanie trás alebo plnohodnotnú navigáciu. K dispozícii je aj zobrazenie blízkych ciest alebo názvov ulíc. Takéto podrobné mapové podklady nenájdete ani v modeli Forerunner 255.

Ďalšou funkciou, ktorú ponúka model 955 Solar a ktorú model 255S Music nepodporuje, je výdrž v reálnom čase. Vďaka tejto funkcii dokážu hodinky odhadnúť, koľko potenciálnej energie ste doteraz počas tréningu minuli. Opäť ide o funkciu, ktorú nenájdete ani v klasickom modeli Forerunner 255.

Záver – pre koho sú smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music vhodné?

Hodinky Forerunner 255S Music sú vhodné pre každého, kto hľadá praktického spoločníka najmä na behanie s množstvom funkcií. Model dokáže podrobne monitorovať aj plavecké disciplíny, rôzne druhy cyklistiky a ďalšie aktivity. Hodinkám nechýba podpora bezkontaktných platieb či sťahovanie tém a ďalších aplikácií.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie
4.1/5

Vďaka kompaktnejším rozmerom a 1,1" displeju sú hodinky vhodné aj pre menšie zápästia. Monitorovacie funkcie sú pomerne presné a v prípade, že sa váš výkon odchyľuje od normálu, hodinky vám dokážu ponúknuť aj užitočné rady.

Ak hľadáte väčšie hodinky s dlhšou výdržou batérie a viacerými funkciami, môžete vyskúšať Garmin Forerunner 955. Ak vás nezaujíma počúvanie hudby a kompaktnejšie rozmery, môžete vyskúšať model Forerunner 255, ktorý je dostupný za nižšiu cenu. Ak máte záujem o všestranné smart hodinky s dotykovým displejom pre náročných používateľov, odporúčame hodinky Apple Watch Ultra.

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Kompaktné a pohodlné smart hodinky s množstvom funkcií

Garmin Forerunner 255S Music sú kompaktné smart hodinky, ktoré ponúkajú prekvapivé množstvo funkcií. Hodinky sa pohodlne nosia, ľahko používajú a majú vodotesné telo. Monitorovanie a ciele aktivity sa počas používania menia podľa zvykov používateľa. Model podporuje aj počúvanie vlastnej hudby alebo streamovacie služby.

Klady

 • Podrobné monitorovanie športových aktivít
 • Množstvo aktivít
 • Pohodlný remienok
 • Správa na dobré ráno
 • Presné GPS

Zápory

 • Kratšia výdrž batérie
 • Menší displej nemusí vyhovovať všetkým
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (4 hlasovanie)
2 komentáre – Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 255S Music
Garmin Forerunner 255S Music
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram