ITmix.cz logo

Dámske smart hodinky Samsung: ktoré sú najlepšie?

Dámske smart hodinky Samsung: ktoré sú najlepšie?

Hľadáte skvelé dámske smart hodinky od spoločnosti Samsung? V tomto článku sa dozviete, aké najlepšie modely sú dostupné na trhu. Dozviete sa tiež, akú veľkosť majú ich ciferníky, z akých vzorov si môžete vybrať a či sú nejaké rozdiely v ponúkaných funkciách dámskych a pánskych modelov.

Recenzie vybraných produktov

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie smart hodinky Samsung pre ženy?

V rámci našich recenzií je v súčasnosti najlepšie hodnoteným modelom Samsung Galaxy Watch 5, ktorý je k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch.

Aká je šírka ciferníka dámskych hodiniek?

V prípade značky Samsung sa zvyčajne používa ciferník s priemerom 40 mm.

Môžu inteligentné hodinky Samsung sledovať môj menštruačný cyklus?

Áno. Stačí zadať dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Hodinky vás potom upozornia na dátum vašej ďalšej menštruácie, ovulácie a plodného obdobia.

Je možné spárovať hodinky Samsung Watch len so systémom Android alebo aj s telefónom so systémom iOS?

Závisí to od konkrétneho modelu. Na spárovanie so zariadením Samsung Galaxy Watch 3 môžete použiť aj iPhone. Od zariadenia Samsung Galaxy Watch 4 však spoločnosť Samsung už párovanie so zariadením iPhone nepodporuje.

Aké smart hodinky ponúka spoločnosť Samsung pre ženy?

V našej redakcii pravidelne testujeme a recenzujeme rôzne smart hodinky. Výnimkou nie sú ani modely Samsung. Vzhľadom na to sa nám podarilo zostaviť rebríček TOP modelov, ktoré sa v našom dôkladnom testovaní ukázali ako najlepšie pre dámy. Nasledujúci zoznam vám môže poslúžiť ako skvelá inšpirácia v prípade, že práve hľadáte šikovné zariadenie.

Samsung Galaxy Watch 5

Najnovšia generácia inteligentných hodiniek pre ženy od juhokórejského výrobcu. Samsung Galaxy Watch 5 sú vydarené smart hodinky s bohatou ponukou funkcií. Merajú váš srdcový tep, okysličenie krvi a dokonca aj krvný tlak a EKG. Zaujmú aj odolným zafírovým sklíčkom, prehľadným rozhraním a podporou rýchleho nabíjania. Samozrejme, nechýba ani funkcia sledovania menštruačného cyklu. A priamo z hodiniek môžete aj telefonovať a posielať správy.

Samsung Galaxy Watch 5

Silné stránky
  • Veľký displej
  • Možnosť komunikácie
  • Slušná výdrž batérie
  • Podpora rýchleho nabíjania
  • Zafírové sklíčko
  • Meranie EKG a krvného tlaku
  • Podpora bezkontaktných platieb
Slabé stránky
  • Nemožno spárovať s iPhonom
  • Niektoré funkcie sú určené len pre telefóny Samsung
  • Potreba nainštalovať viacero aplikácií

Samsung Galaxy Watch 5 sú vydarené smart hodinky, ktoré nájdu uplatnenie u ľudí používajúcich mobilný telefón so systémom Android. Ešte lepšie na tom budú majitelia mobilných telefónov Samsung, pre ktorých je pripravená aj funkcia na meranie EKG a krvného tlaku. Okrem toho toto zariadenie zaujme veľkým displejom, zafírovým sklíčkom, prehľadným rozhraním a podporou rýchleho nabíjania.

Pri bežnom používaní dosahuje výdrž batérie až 50 hodín, takže ho budete musieť nabíjať pomerne často. Vzhľadom na širokú ponuku funkcií je to však pochopiteľné. Samozrejmosťou je potom možnosť pohodlnej komunikácie. Na hodinkách môžete jednoducho vyťukať správu a uskutočniť hovor.

Celkové hodnotenie
4.0/5
Kde kúpiť

Samsung Galaxy Watch 4

Generačne starším modelom sú hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Funkcie sú prakticky rovnaké ako u Galaxy Watch 5. V porovnaní s novšou verziou musíte počítať s o niečo nižšou kvalitou materiálov, hodinkám napríklad chýba zafírové sklíčko. Ďalším rozdielom oproti Galaxy Watch 5 je o niečo nižšia výdrž batérie, ktorá dosahuje 40 hodín. Na druhej strane je ich obstarávacia cena nižšia.

Samsung Galaxy Watch 3

Pri týchto smart hodinkách musíme spomenúť skutočnosť, že ide o posledný model od spoločnosti Samsung, ktorý sa dá ešte spárovať s iPhonom. Jeho elegantný dizajn podčiarkuje ciferník z nehrdzavejúcej ocele a kožený remienok. Zaujme aj svojou prijateľnou cenou. Veľký rozdiel spočíva aj vo výdrži batérie, ktorá v tomto prípade dosahuje až 6 dní pri bežnom používaní. Z hľadiska funkcií im chýba napríklad analýza zloženia tela a navigácia. S hodinkami si tiež nezaplatíte.

Veľkosti dámskych hodiniek: z ktorých modelov si vybrať?

Inteligentné hodinky Samsung sú zvyčajne dostupné v dvoch veľkostiach. Menšia je určená pre ženy, väčšia pre mužov. Existujú však aj výnimky. Napríklad hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro majú len jednu veľkosť ciferníka (45 mm).

V prípade spoločnosti Samsung sa na dámskych modeloch stretnete s okrúhlym ciferníkom, najčastejšie so šírkou 40 mm. Takýto variant je prispôsobený práve pre užšie ženské zápästia. Ďalší rozdiel potom spočíva v celkovej dĺžke remienka, a teda obvode zápästia, na ktoré hodinky dobre padnú.

Napríklad v prípade hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 sa menšia verzia hodiniek hodí na obvod zápästia 13 až 19 cm. Väčšia verzia hodiniek potom cieli na obvod zápästia 14,5 až 20,5 cm.

Dôležitý faktor pre ženy? Určite dizajn

Ďalší rozdiel medzi pánskymi a dámskymi smart hodinkami spočíva nepochybne v ich dizajne. Dámy si môžu vybrať z unisex modelov, ako aj z hodiniek určených špeciálne pre nežnejšie pohlavie. Takéto inteligentné hodinky pracujú s farbami, ktoré sú u žien všeobecne obľúbenejšie. Môžeme hovoriť napríklad o bielej, zlatej, ružovej alebo ružovom zlate.

Daný dizajn sa nemusí odrážať len na remienku, ale často sa objavuje aj na samotnom ciferníku. Vďaka tomu takéto hodinky pôsobia na prvý pohľad elegantne a žensky.

Funkcie inteligentných dámskych hodiniek

Pánske a dámske smart hodinky sa spravidla veľmi nelíšia, pokiaľ ide o funkcie. Niekedy však pre vás môže byť rozhodujúce, či hodinky danou funkciou vôbec disponujú.

Sledovanie menštruačného cyklu

V tejto súvislosti musíme určite spomenúť funkciu sledovania menštruačného cyklu, ktorú môžu muži ľahko prehliadnuť. V prípade hodiniek Samsung s ňou môžete počítať (objavuje sa v pánskych aj dámskych modeloch). Prostredníctvom mobilnej aplikácie najprv zadáte dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku cyklu. Hodinky potom vypočítajú, kedy sa pravdepodobne začne vaša ďalšia menštruácia, kedy bude vaše telo ovulovať a kedy sa objaví plodné obdobie.

Touto funkciou sú vybavené zariadenia Samsung Galaxy Watch 3, Watch 4 a Watch 5.

Ponuka športov môže byť tiež rozhodujúca

Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré športy sú vo všeobecnosti obľúbenejšie u žien. V prípade smart hodiniek budete chcieť vedieť, či daný model podporuje monitorovanie danej fyzickej aktivity. V prípade žien to môže byť joga, pilates, aerobik alebo dokonca tanec. Na druhej strane prítomnosť režimu monitorovania amerického futbalu väčšina žien pravdepodobne neocení.

V prípade hodiniek Samsung sa však zvyčajne zobrazia desiatky rôznych aktivít vrátane týchto pre ženy populárnejších športov. Hodinky Samsung Watch 4 aj Watch 5 sú vybavené spomínanou ponukou športov.

Ako sa vám páčil tento článok?
4.1/5 - (9 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram