ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro

Silné stránky
 • Jednoduché ovládanie
 • Vydarený elegantný dizajn
 • Dva remienky v balení
 • Široká ponuka ciferníkov
 • Mnoho doplnkových funkcií
Slabé stránky
 • Nízka presnosť senzorov
 • Nemožnosť používať iné funkcie hodiniek pri zapnutej aktivite
 • Časté odpájanie telefónu

Elegantné hodinky Silentwatch 5 Pro vyrába český výrobca Armodd. Názov značky symbolizuje spojenie umenia, módy a dizajnu. A také sú aj hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro. Na prvý pohľad vyzerajú veľmi elegantne a vďaka kovovému náramku ich môžete nosiť k obleku. Hodinky, ktoré spadajú do cenovej kategórie do 100 eur, však ponúkajú aj množstvo užitočných funkcií na šport aj každodenné aktivity. 11 športových režimov, množstvo senzorov, skvelý displej a možnosť telefonovať cez Bluetooth patria k tomu najlepšiemu, čo tieto smart hodinky ponúkajú.

Často kladené otázky a odpovede

Kto vyrába hodinky Armodd?

Armodd je česká firma, ktorej cieľom je vyrábať a dodávať špičkové smart produkty za dostupné ceny. V roku 2020 mala viac ako päťdesiattisíc spokojných zákazníkov.

K akej aplikácii sa hodinky pripájajú?

Hodinky používajú vlastnú aplikáciu WearPro, ktorá je k dispozícii pre Android i iOS.

Ako dlho vydržia hodinky na jedno nabitie?

Výrobca udáva maximálnu výdrž batérie 20 dní. 7 dní pri bežnom používaní. Deklarovaných 7 dní pri ľahkom používaní je podľa testu konzistentných. Ak hodinky používate často, počítajte s 3-4 dňami.

Je možné platiť hodinkami cez NFC?

Hodinky sú vybavené technológiou NFC, ale bohužiaľ s ňou nemôžete platiť.

Príjemným prekvapením je prídavný remienok v balení

Prvý dojem z hodiniek je skvelý. Z dizajnovej škatuľky vystupujú hodinky v okrúhlom prevedení, ktoré vyzerajú prémiovo a na prvý pohľad by ste im pravdepodobne priradili vyššiu cenovku.

Obsah balenia je skromný a minimalistický, ale nájdete v ňom všetko potrebné. Okrem samotných hodiniek s kovovým náramkom vás poteší náhradný silikónový remienok. Samozrejmosťou je nabíjací kábel na bezdrôtové nabíjanie a manuál v slovenčine.

Technické parametre Armodd Silentwatch 5 Pro

Hlavné prednosti hodiniek sú:

 • veľký kvalitný displej s pohodlným ovládaním,
 • dobrá výdrž batérie
 • a prémiový dizajn z nehrdzavejúcej ocele.

Ďalšie dôležité technické parametre nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaNerezová oceľ (alebo silikónový)
OdolnosťIP67
DisplejDotykový IPS, uhlopriečka 1,5"
Výdrž batérieaž 20 dní (7 dní pri bežnom používaní)
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, USB
Operačný systémVlastný operačný systém výrobcu
Rozmery bez remienkaPriemer: 46 mm, výška: 11 mm
Hmotnosť bez remienka70 g

Materiál a elegantné spracovanie

Hodinky s telom z nehrdzavejúcej ocele vyzerajú na zápästí dobre. Výber remienka má veľký podiel na ich vzhľade:

 • So silikónovým remienkom vyzerajú športovejšie a sú vhodné na rôzne fyzické aktivity.
 • So strieborným náramkom (alebo čiernym, v závislosti od zvolenej farby hodiniek) ich môžete nosiť aj k obleku.

Systém výmeny je jednoduchý a nepotrebujete naň žiadny nástroj. Remienky môžete často meniť v závislosti od príležitosti a druhý remienok nosiť skrytý v náprsnom vrecku.

Displej bez rámčeka prechádza priamo do kovového tela hodiniek, po ktorého obvode sa nachádzajú dve tlačidlá, ktoré možno použiť na zapnutie displeja, otáčanie v ponuke alebo skratku športového menu.

Vďaka 70 gramom, širokému a vysokému ciferníku vyzerajú tieto pánske hodinky lepšie na širšom zápästí a budú vyhovovať tým, ktorí na svojom zápästí uprednostňujú rozmernejšie hodinky.

Uvedenie do prevádzky a spárovanie s telefónom

Hodinky sa po zapnutí spúšťajú veľmi svižne. Ovládanie pomocou dotykového displeja s rýchlou odozvou je intuitívne aj pre tých, ktorí nemajú veľa skúseností s používaním inteligentných hodiniek. Poteší aj slovenčina, ktorá sa ľahko nastaví v menu. Na niektorých miestach sa však stretnete so zlým prekladom (napríklad free exercise - voľné cvičenie - je preložené ako bezplatné školenie.

Kde kúpiť Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnotenie
3.8/5

Ak chcete hodinky spárovať s mobilným telefónom, musíte si do smartfónu najprv nainštalovať aplikáciu WearPro, ktorú nájdete v App Store a Google Play.

V aplikácii si najprv vytvoríte účet, zadáte základné informácie o sebe (pohlavie, výška, hmotnosť, dátum narodenia) a potom sa spárujete s mobilnou aplikáciou.

Hodinky sú kompatibilné s telefónmi so systémom Android 5.0 alebo iOS 10 a novšími. V teste sme použili Apple iPhone s iOS 16 a spárovanie bolo bezproblémové v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. Telefón sa však po vzdialení sa od hodiniek pomerne často odpojí. Zariadenie musíte znova manuálne spárovať, čo môže byť dosť nepríjemné.

Displej

Dotykový 1,5" IPS displej je jednou z najsilnejších stránok hodiniek Armodd Silentwatch 5 Pro a je dobre viditeľný aj na priamom slnečnom svetle, navyše si môžete nastaviť jeho jas v niekoľkých úrovniach. Je dostatočne veľký, takže na ňom ľahko prečítate všetky informácie, a ľahko sa ovláda aj väčšími prstami.

Užitočnou funkciou je osvetlenie zápästia (ktoré môžete vypnúť v mobilnej aplikácii).

Výdrž batérie odpovedé údajom výrobcu

Výdrž batérie je slušná - výrobca uvádza až dvadsať dní. Pri bežnom používaní potom sedem dní. Pri piatich hodinách športových aktivít týždenne a niekoľkých použitiach hodiniek (napríklad kalkulačka, budík, čítanie notifikácií) denne sa dá dosiahnuť spomínaných sedem dní.

Nabíjanie je veľmi pohodlné aj rýchle. Dodávaný nabíjací kábel sa ľahko magneticky pripojí k zadnej strane hodiniek a nabíjanie sa spustí okamžite.

Možnosť spustenia úsporného režimu
Možnosť spustenia úsporného režimu

Odolnosť hodiniek

Hodinky majú vodotesnosť do 30 cm pri ponorení, takže nie sú vhodné na plávanie, ale bez obáv si ich môžete vziať do sprchy. Keď však voda stečie, niekedy hodinky reagujú ako na dotyk a môžu sa spustiť. Ak hľadáte hodinky za podobnú cenu, s ktorými môžete bez obáv plávať, vyberte si Huawei Watch Fit 2.

Výhodou je aj sklo Gorilla Glass, ktoré chráni displej pred fyzickým poškodením (rozbitím alebo poškriabaním skla).

Prehľad mobilnej aplikácie WearPro

V mobilnej aplikácii s jednoduchým dizajnom môžete sledovať všetky svoje aktivity alebo spánok a vykonávať nastavenia hodiniek. Priamo z aplikácie môžete tiež začať merať svoje športové aktivity alebo srdcovú frekvenciu a nastaviť si ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

Môžete si odtiaľto stiahnuť aj alternatívne ciferníky hodiniek, ktorých sú v ponuke stovky. Od klasických vzorov až po rôzne hravé motívy.

Rôznorodá ponuka senzorov a funkcií

Hodinky Silentwatch 5 Pro sú vybavené senzormi pre:

 • meranie srdcového tepu,
 • počítanie krokov,
 • meranie krvného tlaku,
 • EKG,
 • meranie saturácie krvi kyslíkom,
 • monitorovanie spánku.

To poskytuje celý rad funkcií.

Zdravotné funkcie (radšej neberte vážne)

Výbava senzormi je celkom slušná, žiaľ, s ich fungovaním je to trochu horšie. Meranie srdcového tepu neprebieha na pozadí, ale až po spustení špecializovanej aplikácie v menu hodiniek alebo v intervale, ktorý si nastavíte v mobilnej aplikácii.

Kde kúpiť Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnotenie
3.8/5

Meranie je navyše nepresné. Pri testovaní napríklad niekoľkokrát hodinky ukázali hodnoty okolo 80 aj po desiatkach minút behu. Ani meranie okysličenia krvi, EKG alebo krvného tlaku nebolo v porovnaní s inými zariadeniami príliš presné. Zdravotné funkcie sú teda užitočné len na základný prehľad, nie na podrobné vyhodnotenie športového výkonu alebo na zdravotné účely (výrobca to ani netvrdí a sám na to upozorňuje).

Počítanie krokov

Ani senzor prejdených (odbehnutých) krokov nie je veľmi presný a kroky počíta len napríklad pri mávaní rukami. Pri pravidelnom používaní si však všimnete, ako senzor počíta kroky a môžete porovnať merania, vývoj v čase a svoje zlepšenie. Údaje sa automaticky odosielajú do mobilnej aplikácie.

Hodinky nepretržite počítajú zistené kroky
Hodinky nepretržite počítajú zistené kroky

Monitorovanie spánku

Monitorovanie spánku zobrazuje celkový čas spánku rozdelený na hlboký a ľahký spánok. Môžete tak vyhodnotiť kvalitu svojho spánku.

Ani tieto údaje neberte príliš vážne, ale užitočnou a príjemnou funkciou je možnosť nastavenia budíka, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí. Bohužiaľ, hodinky nemajú funkciu inteligentného budíka, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku - ako napríklad model z rovnakej cenovej kategórie, Amazfit GTS 4 mini.

Počas testu sa stalo, že hodinky zohľadnili čas spánku a odpočinku pri čítaní knihy.

Hodinky monitorujú váš spánok
Hodinky monitorujú váš spánok

11 športových režimov

Hodinky sa môžu pochváliť slušnou ponukou 11 športových režimov - chôdza, beh, bicykel, švihadlo, bedminton, basketbal, futbal, bežecký pás, joga, voľný pohyb (cvičenie), eliptický trenažér.

Vo všeobecnosti sa režimy od seba príliš nelíšia a hodinky u všetkých merajú:

 • trvanie aktivity,
 • počet krokov,
 • kilometrov,
 • spálené kilokalórie
 • a srdcovú frekvenciu.

Napríklad pri tréningu v posilňovni spálené kalórie vôbec nezodpovedajú, pretože prejdená vzdialenosť je minimálna a meranie srdcovej frekvencie je podhodnotené. Z tohto dôvodu hodinky aj po náročnom tréningu ukazujú minimálny počet spálených kalórií.

Vďaka tomu sú tieto režimy vhodné najmä na počítanie vzdialenosti počas chôdze a behu alebo iných aeróbnych aktivít, ako je futbal alebo basketbal.

Hlavnou nevýhodou športových režimov je, že po spustení merania vidíte namerané hodnoty, ale nič iné. Kým aktivitu nezastavíte, nemôžete používať žiadnu inú funkciu hodiniek, takže ani nevidíte, koľko je hodín.

Meranie aktivity musíte spustiť a zastaviť manuálne a po jeho ukončení a synchronizácii môžete namerané hodnoty vidieť v mobilnej aplikácii (dokonca aj spätne v uloženej histórii).

Ak hľadáte športové hodinky s vyladenými režimami a stopercentne spoľahlivými senzormi, poobzerajte sa napríklad po niektorom z modelov Garmin alebo Apple Watch.

Ďalšie doplnkové funkcie

Hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro majú aj množstvo ďalších funkcií, ktoré nebudú argumentom na kúpu, ale určite potešia pri každodennom používaní. Patrí medzi ne napr.:

 • kalkulačka a stopky,
 • ovládanie hudobného prehrávača (zdroj hudby musí byť v mobilnom telefóne, hodinky nemajú internú pamäť),
 • baterka,
 • dýchacie cvičenia,
 • pripomenutie cvičenia a pitného režimu
 • alebo predpoveď počasia.

Podporujú notifikácie a hovory

Pokiaľ ide o notifikácie, v aplikácii WearPro si môžete nastaviť tie, ktoré sa majú na hodinkách zobrazovať a ktoré nie. Ponuka je široká, od SMS, WhatsApp a Messenger až po Twitter, LinkedIn alebo Instagram.

Kde kúpiť Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnotenie
3.8/5

Notifikácie a čítanie správ z hodiniek sú už štandardom, ale Silentwatch 5 Pro umožňujú vybavovať aj hovory priamo zo samotných hodiniek, čo je v tejto cenovej kategórii príjemné prekvapenie.

Z hodiniek môžete prijímať a vytáčať hovory, keď je telefón v dosahu (napríklad vo vrecku alebo na lavičke počas športovania). Zvuk z hodiniek nie je závratnej kvality, ale na dôležité rýchle hovory postačuje. Navyše, ak máte k telefónu schovanom v batohu pripojené slúchadlá, môžete ich použiť na uskutočnenie hovoru alebo hovor prijať na hodinkách.

Záver – komu budú smart hodinky Armodd Silent Watch 5 Pro vyhovovať?

Hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro ponúkajú na svoju cenovú kategóriu veľa funkcií, bohužiaľ, nie všetky sú úplne vyladené. Hodinky tak ocenia najmä tí, ktorí so smart hodinkami nemajú veľa skúseností a hľadajú jednoduchý model, ktorý zároveň vyzerá elegantne.

Hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro sú určené pre tých, ktorí hľadajú štýlový doplnok, ktorý môže byť vďaka prepojeniu s telefónom užitočným pomocníkom pri každodenných činnostiach a zároveň pomôže monitorovať fyzickú a športovú aktivitu a udržiavať sa vo forme.

Užijete si funkcie, ako je uskutočňovanie hovorov priamo z hodiniek, 11 športových režimov alebo ovládanie hudobného prehrávača. To všetko v elegantnom dizajne, na skvelom prehľadnom displeji a s dobrou výdržou batérie. V tejto cenovej kategórii celkom slušná ponuka.

Recenzia: smart hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.8

Elegantné hodinky s funkciou telefonovania

Elegantné hodinky Silentwatch 5 Pro vyrába český výrobca Armodd. Názov značky symbolizuje spojenie umenia, módy a dizajnu. A také sú aj hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro. Na prvý pohľad vyzerajú veľmi elegantne a vďaka kovovému náramku ich môžete nosiť k obleku. Hodinky, ktoré spadajú do cenovej kategórie do 100 eur, však ponúkajú aj množstvo užitočných funkcií na šport aj každodenné aktivity. 11 športových režimov, množstvo senzorov, skvelý displej a možnosť telefonovať cez Bluetooth patria k tomu najlepšiemu, čo tieto smart hodinky ponúkajú.

Klady

 • Jednoduché ovládanie
 • Vydarený elegantný dizajn
 • Dva remienky v balení
 • Široká ponuka ciferníkov
 • Mnoho doplnkových funkcií

Zápory

 • Nízka presnosť senzorov
 • Nemožnosť používať iné funkcie hodiniek pri zapnutej aktivite
 • Časté odpájanie telefónu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Knížátko
Autor: Martin Knížátko
Rád skúšam nové veci a technologické hračky zo všetkého najradšej. Keď o nich navyše môžem písať a pomôcť ľuďom urobiť správne rozhodnutie, teší ma to. Preto píšem pre ITmix a testujem rôzne vybavenie v teréne na juhomoravskej Pálave, kde aj jazdím na bicykli, behám, chodím... žijem.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram