ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 8

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Presné meranie zdravia žien
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • Množstvo športov
 • Rozhranie v slovenčine
 • Bezkontaktné platby
 • Možnosť komunikácie
Slabé stránky
 • Vyššia cena
 • Nekompatibilné s Android telefónmi
 • Absencia slovenskej klávesnice
Tento produkt má nástupcu

Apple Watch 8 ponúkajú pokročilé funkcie, ktoré ocenia všetky ženy, ktoré chcú otehotnieť. Vďaka teplotnému senzoru snímajú teplotu počas spánku a na základe toho odhadujú, kedy ovulujete. Okrem toho sa stanú aj vaším pomocníkom v prípade dopravnej nehody, keď automaticky zavolajú záchrannú službu. K dispozícii sú aj ďalšie pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia, monitorovanie športových aktivít a komunikáciu.

Často kladené otázky

Čo prináša Apple Watch 8 oproti predchádzajúcej generácii?

Hodinky sú po novom vybavené snímačom teploty, ktorý sa používa predovšetkým na presné monitorovanie zdravia žien a odhad ovulácie. Okrem toho hodinky dokážu rozpoznať aj dopravnú nehodu a automaticky zavolať záchrannú službu. Novinkou je aj režim nízkej spotreby, ktorý by sa však mal objaviť aj v ďalších modeloch v rámci aktualizácie operačného systému watchOS 9.

Aká je výdrž batérie hodiniek Apple Watch 8?

Apple Watch 8 vydržia na jedno nabitie až 18 hodín. V režime nízkej spotreby však vydržia až 36 hodín.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Mobilná aplikácia Watch spáruje inteligentné hodinky a mobilný telefón. Aplikácia Zdravie slúži na sledovanie zdravotných informácií a rôznych štatistík.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Spárujte inteligentné hodinky s iPhonom 8 a novším alebo iOS 16 a novším. Párovanie s mobilným telefónom so systémom Android však nie je možné.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Hodinky majú čip NFC a vďaka podpore Apple Pay sa dajú používať na pohodlné bezkontaktné platby.

Má zmysel prejsť na hodinky Watch z Apple Watch 7?

Hodinky ponúkajú dve hlavné inovácie. Jedna je určená predovšetkým pre ženy a druhá pre prípady katastrofických scenárov. Ak sú pre vás tieto funkcie nevyhnutné, určite môžete prejsť na nový model. Zmeny však nie sú veľké, a preto je pravdepodobné, že mnoho ľudí (najmä mužov) zostane pri Apple Watch 7.

Súčasťou balenia sú dve veľkosti remienkov

Balenie hodiniek Apple Watch 8 v podstate nadväzuje na ich predchodcov a nie je to nič, čo by vás malo prekvapiť. Opäť sa môžete tešiť na elegantnú krabičku v minimalistickom bielom dizajne a praktické usporiadanie všetkého príslušenstva. Celkové rozmery krabičky sú 30 × 7,5 × 3,5 cm a hmotnosť 380 gramov.

Po vybalení sa vám naskytne pohľad na:

 • smart hodinky,
 • dva remienky (vo veľkostiach S/M a M/L),
 • magnetický napájací kábel
 • a návod na použitie.

Za prítomnosť dvoch veľkostných variantov od nás Apple rozhodne dostáva palec hore. Vďaka tomu si môžete vybrať variant, ktorý vám vyhovuje, takže hodinky perfektne padnú na menšie zápästie s obvodom 13 až 20 cm. Samozrejme, rovnako ako v prípade jeho predchodcov, sa remienok dá rýchlo a jednoducho vymeniť.

Špecifikácie Apple Watch Series 8

Pokiaľ ide o základné technické špecifikácie hodiniek, tie sa oproti predchádzajúcej verzii prakticky nezmenili. Opäť sa môžete tešiť na 1,9" OLED Retina displej, slušnú odolnosť voči prachu a až 18-hodinovú výdrž batérie pri bežnom používaní. Pribudol však nový režim nízkej spotreby, ku ktorému sa dostaneme neskôr.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdporVodotesnosť 50 metrov, odolnosť proti prachu IP6X
Displej1,9" OLED Retina
Výdrž batérieAž 18 hodín (36 hodín v režime nízkej spotreby)
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémwatchOS
Rozmery bez remienka (45 mm variant)41 × 35 × 10,7 mm (45 × 38 × 10,7 mm)
Hmotnosť bez remienka (45 mm variant)32 g (38,8 g)

Vyberte si z dvoch veľkostí

Rovnako ako v prípade Apple Watch Series 7 sa budete musieť rozhodnúť pre preferovaný variant veľkosti. Hodinky sú totiž k dispozícii so šírkou ciferníka 41 alebo 45 mm. Pri našom testovaní sme sa rozhodli pre menšiu verziu, ktorá bude lepšie sedieť ženám.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5
41 mm verzia na dámskom zápästí
41 mm verzia na dámskom zápästí

Aj ôsma séria hodiniek má s tou predchádzajúcou spoločný materiál. V ponuke je totiž variant vyrobený zo 100 % recyklovateľného hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele. Treba zdôrazniť, že hodinky z nehrdzavejúcej ocele sú výrazne drahšie.

Tvar ciferníka vás pravdepodobne tiež neprekvapí. Rovnako ako pri ostatných modeloch Apple má elegantné zaoblené hrany. Rovnako ako v prípade Apple Watch 7 displej siaha až k okrajom a dokonale kopíruje krivky puzdra. Pravej strane opäť dominuje otočná korunka Digital Crown, ktorá slúži na ovládanie zariadenia.

Čo sa týka remienka, Apple už tradične stavil na silikónový materiál. Jeho silnou stránkou je nepochybne nízka hmotnosť a fakt, že sa pohodlne nosí na zápästí aj pri športe.

Nezabúdajme ani na celkovú hmotnosť. Menšia verzia bez remienka váži 32 g, väčšia 38,8 g. Hmotnosť sa teda medzi generáciami prakticky nezmenila.

Môžete si vybrať z rôznych ciferníkov
Môžete si vybrať z rôznych ciferníkov

Apple Watch sa spárujú len s iPhonom

Treba zdôrazniť, že hodinky Apple Watch 8 sú kompatibilné len s mobilným telefónom rovnakej značky. Majitelia zariadení so systémom Android majú preto smolu a musia sa poobzerať po hodinkách iných značiek (napríklad Garmin alebo Samsung).

Samotné párovanie je však veľmi jednoduché a intuitívne. Rovnako ako ostatné zariadenia Apple vás hodinky prevedú prvým spustením. Do redakcie nám prišli nabité, takže nám nič nebránilo v tom, aby sme ich zapli a pustili sa do párovania.

V mobilnom telefóne prejdite do aplikácie Watch. Prostredníctvom tejto aplikácie naskenujete vzor, ktorý sa zobrazí na hodinkách, a tým sa obe zariadenia spárujú.

Potom sa synchronizujú a hodinky si stiahnu aplikácie, ktoré používate v mobilnom telefóne a ktoré sú kompatibilné s Apple Watch (napríklad Spotify, Messenger atď.).

Intuitívne rozhranie s podporou slovenčiny

Operačnému systému watchOS nie je čo vytknúť. Celé rozhranie je veľmi jednoduché a ľahko ovládateľné. Podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať jazykovej bariéry.

Neodmysliteľnou funkciou hodiniek Apple Watch je hlasová asistentka Siri, ktorej môžete dávať pokyny v jednom z podporovaných jazykov (napríklad v angličtine). Plusom je aj podpora bezkontaktných platieb Apple Pay.

Do hodiniek si môžete jednoducho stiahnuť ďalšie aplikácie

Hodinky už v základe ponúkajú veľké množstvo aplikácií na monitorovanie vášho zdravia a celkové uľahčenie života. Ak chcete, ďalšie aplikácie si môžete stiahnuť cez App Store. Nájdete tu rôzne aplikácie na šport, efektivitu práce, plánovanie alebo osobný rozvoj.

Ako pri mobilných aplikáciách, aj tu musíte počítať s tým, že nie všetky sú k dispozícii zadarmo. Za niektoré zaplatíte poplatok, aby ste ich mohli používať.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5

Existujú aplikácie, ktoré môžete mať v mobilnom telefóne a v hodinkách (napríklad Spotify). Môžete si však stiahnuť aj aplikácie, ktoré sú určené výhradne pre hodinky (napríklad hry na krátenie času).

Budete potrebovať dve mobilné aplikácie

Ako sme už spomenuli, aplikácia Watch slúži na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu. Môžete ju tiež použiť na lepšie spoznanie svojho zariadenia alebo na vykonanie určitých nastavení.

Svoje zdravotné štatistiky potom môžete sledovať pomocou aplikácie Zdravie, ktorá poskytuje informácie, ako sú prejdené kroky, spánok, srdcový tep, menštruačný cyklus a mnoho ďalších. Prostredníctvom aplikácie môžete svoje údaje zdieľať so svojimi blízkymi. Nastavíte si, ktoré údaje chcete sprístupniť a ktoré nie.

Funkcie hodiniek Apple Watch Series 8

Inteligentné hodinky sú vybavené širokou škálou funkcií, ktoré monitorujú vaše zdravie, udržiavajú vás v kontakte a celkovo vám uľahčujú život.

Môžete sa rozhodnúť buď pre model bez mobilného pripojenia alebo s mobilným pripojením. Výhodou tejto možnosti je zabudované mobilné pripojenie, ktoré vám umožní pohodlne posielať správy a telefonovať, aj keď pri sebe nemáte iPhone (ak túto funkciu podporuje váš operátor). Za túto funkciu si v roku 2022 priplatíte približne 100 eur.

Naozaj pokročilé sledovanie menštruačného cyklu

Hlavnou novinkou tohto modelu je pokročilé sledovanie menštruačného cyklu. Ocenia ju ženy, ktoré chcú mať pod kontrolou svoje zdravie, a najmä dámy, ktoré sa snažia otehotnieť.

Hodinky sú vybavené novým teplomerom, ktorý neslúži na meranie telesnej teploty. Apple ho používa na meranie teploty počas spánku, čo hodinkám umožňuje odhadnúť čas ovulácie, a teda ideálny čas na počatie. Okrem toho vás zariadenie môže upozorniť na odhadovaný dátum ovulácie. Okrem ovulácie dokážu hodinky odhadnúť aj začiatok menštruácie. Výrobca však uvádza, že odhad ovulácie by mal byť k dispozícii až po dvoch cykloch (dovtedy hodinky pracujú s hodnotami, ktoré zadáte v aplikácii).

Údaje o teplote sa v mobilnej aplikácii zobrazia až po približne piatich nociach nosenia hodiniek Apple Watch na zápästí. Vedenie teplotných záznamov môže byť užitočné aj pre mužov, ktorí chcú poznať svoj celkový zdravotný stav. Treba však poznamenať, že hodinky nefungujú ako teplomer a nezmerajú vám telesnú teplotu na požiadanie.

Podrobnejšie informácie o svojom ženskom zdraví môžete zadať do mobilnej aplikácie Zdravie, kde môžete vyplniť údaje o svojej sexuálnej aktivite, výsledku tehotenského testu a podobne.

Zistenie dopravnej nehody a privolanie pomoci

Ďalšou novou funkciou, ktorú predchádzajúca séria hodiniek nemala, je detekcia možného pádu a autonehody. Tú dokáže rozpoznať vďaka vylepšenému trojosovému gyroskopu a novému akcelerometru, ktorý dokáže snímať naozaj vysoké zrýchlenie. Okrem toho hodinky na túto úlohu využívajú aj zabudovaný mikrofón, barometer, GPS a pokročilý algoritmus.

Ak hodinky zistia nehodu, spustia výrazný zvukový alarm a zobrazia vám notifikácie. Zároveň sa na displeji zobrazí posuvník s núdzovým volaním, ktoré môžete aktivovať alebo zrušiť. Ak neurobíte nič (napríklad ak ste v bezvedomí), zariadenie po 20-sekundovom oneskorení automaticky zavolá záchrannú službu.

Zariadenie myslí aj na vaše núdzové kontakty. Ak ich máte uložené, pošle im správu s vašou polohou a oznámi im, že ste mali dopravnú nehodu.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5

Nižšie sú uvedené funkcie, ktoré sa nezmenili a sú totožné s predchádzajúcim modelom.

Krokomer

Pomocou hodiniek môžete merať počet krokov, ktoré ste počas dňa urobili. Môžete si tiež nastaviť denný cieľ a motivovať sa k pohybu.

Meranie srdcovej frekvencie

Zariadenie meria vašu srdcovú frekvenciu počas celého dňa. Aktuálnu hodnotu si môžete kedykoľvek skontrolovať priamo na zápästí alebo v mobilnej aplikácii. Ak by bola vaša srdcová frekvencia príliš vysoká alebo nízka, hodinky vás na túto skutočnosť automaticky upozornia.

Meranie EKG

Rovnako ako pri hodinkách Apple Watch 7 aj tu máte k dispozícii funkciu merania EKG. Hodnotu meria integrovaný elektrický senzor srdcovej frekvencie a samotné meranie trvá 30 sekúnd. Počas neho musíte byť v pokoji a držať jeden prst na korunke Digital Crown.

Po dokončení merania si môžete zobraziť priebeh EKG v mobilnej aplikácii Zdravie. Hodinky však upozorňujú, že nedokážu identifikovať srdcový infarkt. Na základné monitorovanie vášho zdravia však určite postačia.

Meranie okysličenia krvi

Môžete využiť aj zabudovaný senzor okysličenia krvi. Po spustení funkcie musíte byť pokojní a počkať na ukončenie odpočítavania na hodinkách. Výsledok sa čoskoro zobrazí na displeji.

Meranie VO2 max

Apple Watch Series 8 vám pomocou svojich monitorov poskytnú aj pomerne presný odhad VO2 max. VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa dostane do svalov počas fyzickej námahy.

Monitorovanie spánku

Spoločnosť Apple na tejto funkcii zapracovala. V predchádzajúcich verziách chýbali informácie o tom, ako dlho trvali jednotlivé fázy spánku. Mnohí konkurenční výrobcovia tieto informácie ponúkali a Apple bol v tomto smere trochu pozadu.

V hodinkách Apple Watch 8 však teraz môžete pohodlne sledovať jednotlivé fázy spánku. Po prebudení budete vedieť, ako dlho ste boli v hlbokom, ľahkom a REM spánku a kedy vás pravdepodobne niečo zobudilo.

Na hodinkách môžete zapnúť režim Nerušiť, aby ste pred spaním stíšili notifikácie. Môžete si tiež nastaviť budík, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí. Ide však o klasický budík, nie o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku.

Váš kamarát na cvičenie

Smart hodinky samozrejme nájdu svoje využitie aj pri športe. V tomto smere si môžete vybrať z desiatok rôznych fyzických aktivít, ktoré sa prostredníctvom nich dajú sledovať. V ponuke športov nájdete napríklad beh, chôdzu, cyklistiku, plávanie, jogu, pilates a mnoho ďalších.

Do hodiniek bol novo pridaný virtuálny súťažiaci, s ktorým môžete počas tréningu súťažiť a merať svoje sily. S touto funkciou sa stretnete aj na konkurenčných hodinkách Amazfit T-Rex Pro.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5

Po začatí sledovania aktivity vám hodinky zobrazia uplynulý čas, aktuálnu tepovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií. Ak ide napríklad o chôdzu alebo beh, uvidíte aj svoje priemerné tempo a vzdialenosť, ktorú ste prešli.

Meranie aktivity môžete kedykoľvek pozastaviť a potom sa k nemu opäť vrátiť. Zároveň môžete hodinky počas monitorovania používať na čokoľvek iné. Počas behu môžete napríklad pohodlne odpovedať na prichádzajúcu správu pomocou hlasového diktovania.

Rovnako ako pri iných hodinkách Apple Watch sa môžete motivovať zatváraním ikonických krúžkov. Tie ukazujú, koľko sa počas dňa hýbete, stojíte a cvičíte. Nastavíte si individuálne ciele a potom môžete sledovať, ako sa vám darí v priebehu času. Svoje výsledky môžete pohodlne zdieľať aj s priateľmi.

Svoje ciele si môžete nastaviť sami
Svoje ciele si môžete nastaviť sami

Pri plávaní alebo iných vodných športoch oceníte funkciu Water Lock. To znamená, že hodinky nebudú reagovať na váš dotyk. Hneď ako ich odomknete, prehrajú rôzne vysoké tóny, aby odstránili vodu, ktorá mohla zostať v reproduktore.

Mindfulness pre vaše duševné zdravie

Hodinky vás podporia nielen z hľadiska vášho fyzického, ale aj duševného zdravia. Jeho súčasťou je aplikácia Mindfulness, v ktorej môžete cvičiť sebeuvedomenie. Hodinky vás povzbudia, aby ste mysleli na konkrétne veci a mohli si užiť chvíľku pre seba.

Prípadne môžete pomocou aplikácie dokončiť dychové cvičenie, kde si môžete nastaviť požadovanú dĺžku. Ak chcete, aplikácia vám môže tieto cvičenia pripomínať počas celého dňa.

Bohužiaľ, chýba slovenská klávesnica

Smart hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie. Nastavíte si, z ktorých aplikácií chcete dostávať notifikácie a z ktorých nie.

Hodinky vám tiež zobrazia prichádzajúce správy vrátane emoji. Môžete na ne tiež pohodlne odpovedať prostredníctvom zariadenia. Môžete si vybrať z prednastavených odpovedí alebo nahrať svoju odpoveď pomocou hlasového diktovania. Funguje to veľmi dobre a hodinky nemajú problémy s angličtinou. Hodinky dokážu diktovať aj vety vrátane interpunkčných znamienok (napríklad: "Ako je na tom váš otáznik"). Do správy môžete pridať aj emotikon.

Správu možno pohodlne nadiktovať
Správu možno pohodlne nadiktovať

V našej recenzii hodiniek Apple Watch 7 sme spomínali novinku v podobe QWERTY klávesnice, ktorá umožňovala jednoduché vyťukanie správy priamo na hodinkách. Pri testovaní tohto modelu sa však táto funkcia neobjavila v prípade, že sme mali zariadenie v slovenskom jazyku. Až po prepnutí mobilného telefónu (a teda aj hodiniek) na angličtinu sa funkcia klávesnice sprístupnila. Podľa rôznych zdrojov však softvérová klávesnica nie je v Slovenskej republike oficiálne dostupná. Niektorým používateľom sa napríklad objavila na hodinkách Apple Watch 7 (rovnako ako nám), ale po chvíli zmizla. Ak používate anglickú klávesnicu, musíte počítať s absenciou diakritiky.

Na druhej strane telefonovanie funguje skvele. Pomocou hodiniek môžete prijať prichádzajúci hovor a na komunikáciu použiť zabudovaný reproduktor a mikrofón. Prípadne možno k hodinkám priamo pripojiť bezdrôtové slúchadlá a použiť ich na komunikáciu. Čo sa týka kvality hovoru, tá je naozaj špičková a nie je jej čo vytknúť.

Telefónne číslo vytočíte jednoducho
Telefónne číslo vytočíte jednoducho

Pohodlne platiť pomocou hodiniek

Rovnako ako ostatné smart hodinky Apple, aj tieto podporujú službu Apple Pay, takže ich môžete používať na bezkontaktné platby. Platobnú kartu si do hodiniek môžete pridať prostredníctvom aplikácie Wallet. Okrem platobnej karty si do nich môžete uložiť aj rôzne elektronické lístky alebo letenky.

Pri platení nie je potrebné zadávať žiadny kód. Ak si však hodinky zložíte zo zápästia a nasadíte si ich späť, zobrazí sa výzva na zadanie kódu. Týmto spôsobom je Apple Pay chránená pred zneužitím.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5

Hovor so Siri, hlasovou asistentkou

Dlhým podržaním bočnej strany korunky Digital Crown spustíte hlasovú asistentku Siri, ktorej môžete jednoducho nadiktovať pokyny alebo ju prípadne požiadať, aby vám povedala nejaký vtip. Môžete s ňou komunikovať v angličtine alebo v ktoromkoľvek inom svetovom jazyku, ktorý podporuje. Bohužiaľ, slovenčinu použiť nemôžete.

Pohodlné počúvanie hudby

Hodinky môžete používať aj na pohodlné počúvanie hudby (buď cez reproduktor, alebo cez pripojené bezdrôtové slúchadlá). Jednotlivé skladby môžete prehrávať pomocou aplikácií tretích strán (napr. Spotify) alebo aplikácie Hudba. V nej sa zobrazia skladby, ktoré ste pridali do svojej knižnice v iPhone.

Podobne ako predchádzajúce generácie majú hodinky 32 GB úložisko na skladby, aplikácie a iné súbory. Žiadne iné možnosti ukladania nie sú k dispozícii.

Hudbu môžete počúvať bez telefónu
Hudbu môžete počúvať bez telefónu

Ďalšie funkcie

Apple Watch 8 ponúkajú aj množstvo ďalších funkcií, napríklad predpoveď počasia, stopky, kalkulačku, zobrazenie svetového času, kalendár, ovládanie fotoaparátu a ďalšie. Praktická je aj prítomnosť máp, ktoré možno použiť na základnú navigáciu.

Senzory boli rozšírené o senzor teploty

Najväčšou novinkou týchto hodiniek z hľadiska senzorov je senzor teploty. Okrem toho je k dispozícii aj:

 • senzor srdcového tepu,
 • elektrický senzor srdcovej frekvencie (na generovanie EKG),
 • senzor hladiny kyslíka v krvi,
 • akcelerometer (na detekciu zrýchlenia),
 • GPS
 • a barometer.

Už o predchádzajúcej generácii hodiniek sa špekulovalo, že budú obsahovať senzor na meranie hladiny cukru v krvi. Nakoniec sa však táto funkcia neobjavila a pravdepodobne si na ňu budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Dostatočne veľký displej na pohodlné ovládanie

Displej hodiniek v podstate nadviazal na predchádzajúcu generáciu a Apple opäť vsadil na OLED Retina displej. Vďaka tenkému rámčeku siaha displej až po okraje. Uhlopriečka displeja je 1,9" a oproti Watch 7 sa nezmenila.

Praktická je prítomnosť Always-On displeja, ktorý je výborne čitateľný. Vďaka dostatočnej veľkosti displeja sa hodinky ľahko ovládajú a jednotlivé možnosti sú na displeji jasne rozpoznateľné.

S režimom nízkej spotreby vydržia až 36 hodín

Štandardná výdrž batérie týchto smart hodiniek je 18 hodín, teda rovnaká ako v prípade Apple Watch 6 a Watch 7. V tomto režime potom hodinky vydržia až 36 hodín.

Funkcia režimu nízkej spotreby by sa mala objaviť aj na ďalších hodinkách Apple Watch v rámci aktualizácie operačného systému watchOS 9.

Výdrž batérie pri zapnutej hudbe alebo GPS

Výdrž batérie pri prehrávaní hudby je až 11 hodín. Pri nepretržitom monitorovaní aktivity v interiéri je výdrž batérie až 11 hodín, a ak sa pustíte do outdoorového tréningu so zapnutým GPS, výdrž batérie je až 7 hodín.

Pri našom testovaní tieto hodnoty v podstate zodpovedali skutočnosti a pri bežnom používaní bolo potrebné hodinky pred spaním dobiť.

Na nabíjanie hodiniek použite priložený magnetický kábel na rýchle nabíjanie. Za 45 minút nabíjania sa hodinky nabijú na približne 80 % a na plné nabitie sa potom dostanete približne za 75 minút, čo je v porovnaní s konkurenciou skvelé.

Apple Watch 8 sú kompatibilné aj s rôznymi nabíjacími podložkami a stojanmi, ktoré často poslúžia ako dizajnový doplnok vášho pracovného stola alebo nočného stolíka.

V sprche a v bazéne

Odolnosť smart hodiniek sa oproti predchádzajúcemu modelu nezmenila. Odolnosť voči prachu zodpovedá stupňu krytia IP6X, čo znamená, že zariadenie je plne prachotesné.

Zariadenie si môžete vziať so sebou do sprchy aj do bazéna. Hodinky sú totiž vodotesné podľa parametra WR 50, čo znamená, že ich môžete používať na vodné športy až do hĺbky 1 metra.

Celkové spracovanie podčiarkuje pevné predné sklo a robustná konštrukcia, vďaka ktorej displej hodiniek len tak nepraskne.

Záver – komu by sme hodinky Apple Watch 8 odporučili?

Niet pochýb o tom, že Apple Watch 8 sú smart hodinky, ktoré skvele nadväzujú na svojho predchodcu. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou však neponúkajú príliš veľa nových funkcií. Medzi najdôležitejšie nové funkcie patrí v podstate meranie teploty, ktoré využijú prakticky len ženy a detekcia autonehody. Ak teda uvažujete o prechode z predchádzajúcej generácie na túto novšiu, musíte zvážiť, či sú to pre vás naozaj také dôležité funkcie.

Ak však ešte len hľadáte moderné smart hodinky, ktoré by vám vyhovovali, Apple Watch 8 sú určite jednou z možných volieb. Ak vlastníte iPhone, určite s nimi neurobíte chybu. Zariadenie skvele monitoruje vaše zdravie, fyzické aktivity a komunikáciu.

Jedinou výčitkou by bola absencia QWERTY klávesnice v slovenčine. Na hodinkách tak môžete napísať správu len vtedy, ak ich prepnete do angličtiny a budete ochudobnení o diakritiku. Výrobky Apple sa tiež vo všeobecnosti spájajú s vyššou obstarávacou cenou. Musíte tiež počítať s tým, že hodinky budete nabíjať prakticky každý deň. Vzhľadom na dostupné funkcie je to však celkom pochopiteľné.

Kde kúpiť Apple Watch 8
Apple Watch 8
Hodnotenie
4.3/5

Používateľská príručka k hodinkám Apple Watch 8

Recenzia: smart hodinky Apple Watch 8
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Inteligentné hodinky, ktoré odhadnú dátum ovulácie

Apple Watch 8 ponúkajú pokročilé funkcie, ktoré ocenia všetky ženy, ktoré chcú otehotnieť. Vďaka teplotnému senzoru snímajú teplotu počas spánku a na základe toho odhadujú, kedy ovulujete. Okrem toho sa stanú aj vaším pomocníkom v prípade dopravnej nehody, keď automaticky zavolajú záchrannú službu. K dispozícii sú aj ďalšie pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia, monitorovanie športových aktivít a komunikáciu.

Klady

 • Veľký displej
 • Množstvo funkcií
 • Presné meranie zdravia žien
 • Meranie EKG
 • Meranie okysličenia krvi
 • Množstvo športov
 • Rozhranie v slovenčine
 • Bezkontaktné platby
 • Možnosť komunikácie

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nekompatibilné s Android telefónmi
 • Absencia slovenskej klávesnice
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (7 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch Series 8
Apple Watch 8
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram