ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti Lamax WatchY2

Silné stránky
 • Sofistikovaný systém sledovania polohy
 • Jednoduché rozhranie
 • Hlasové správy
 • Možnosť komunikácie
 • Prehľadná mobilná aplikácia
 • Tlačidlo SOS
Slabé stránky
 • Hodinky nesledujú zdravie
 • Nemožnosť zmeniť ciferník
 • Potreba dobíjania kreditu

Smart hodinky Lamax WatchY2 sú povinnou výbavou pre každého, pre koho je bezpečnosť najvyššou prioritou. Môžu to byť nielen malé deti, ale aj starší ľudia alebo dlhodobo chorí, ktorí budú vďaka tomuto zariadeniu pod lepším dohľadom. V prípade potreby vám môžu ľahko poslať hlasovú správu, zavolať alebo stlačiť SOS tlačidlo. Ich aktuálnu polohu budete môcť sledovať na prehľadnej mape.

V balení nájdete všetko potrebné

Detské inteligentné hodinky Lamax WatchY2 sa dodávajú v elegantnej bielej škatuli s rozmermi 16 × 8,5 × 9 cm a celkovou hmotnosťou 240 gramov.

Vo vnútri škatuľky nájdete:

 • smart hodinky s jedným remienkom,
 • napájací kábel,
 • návod na použitie,
 • a nástroje na vloženie karty SIM do hodiniek (malý skrutkovač, pinzeta a 2 náhradné skrutky).

Remienok sa dá v prípade potreby ľahko odňať a vymeniť. Môžete si teda zaobstarať viacero variantov a striedať ich. Vďaka použitej dĺžke remienka hodinky dokonale padnú na zápästia s obvodom 14 až 25,5 cm. Vďaka tomu sú hodinky skvelé pre školákov, predškolákom budú pravdepodobne príliš voľné.

Okrem toho možno zariadenie vďaka vysokej hornej hranici bez problémov používať aj pre dospelých. Môže ísť napríklad o dlhodobo chorých alebo starších ľudí, ktorí môžu jednoducho stlačiť núdzové tlačidlo a privolať pomoc.

Technické parametre Lamax WatchY2

Hodinky vás na prvý pohľad zaujmú svojím kvalitným spracovaním. Vďaka možnosti vloženia micro SIM karty môžete z hodiniek posielať správy a telefonovať. Hodinky vydržia na jedno nabitie až 100 hodín.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťPlne odolné voči prachu a ponoreniu do vody
Displej1,3" dotykový displej
Výdrž batérieAž 100 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaGSM (microSIM), Wi-Fi, GPS
Operačný systémvlastný od spoločnosti Lamax
Rozmery bez remienka45 × 39 × 15 mm
Hmotnosť bez remienka40 g bez remienka

Perfektne sedia na detskom aj dospelom zápästí

Hodinky sú navrhnuté tak, aby dobre sedeli na úzkom detskom zápästí. Výrobca uvádza, že telo hodiniek je vyrobené z úplne netoxických materiálov. Hlavnú úlohu tu zohráva silikón a tvrdý plast.

Remienok hodiniek je vyrobený zo silikónu a postará sa o pohodlie aj počas dlhého nosenia. Okrem toho bude vyhovovať aj malým športovcom a deťom, ktoré trpia alergiami na kovy.

Hodinky bez remienka vážia 40 gramov, čo je o 20 gramov viac ako Lamax BCool. Stále to však nie je vysoká hodnota, ktorá by spôsobovala nepohodlie.

Ako uviesť smart hodinky do prevádzky

Na rozdiel od mnohých iných smart hodiniek sa toto zariadenie spáruje s mobilným telefónom rodiča, nie dieťaťa. Je to preto, že hodinky sú primárne určené na zaistenie bezpečnosti malých detí, a preto neslúžia na monitorovanie pohybu alebo zdravia.

Do mobilného telefónu je potrebné stiahnuť aplikáciu Lamax Tracking, ktorá je k dispozícii zadarmo pre systémy Android aj iOS. My sme testovali spárovanie s telefónom iPhone s operačným systémom iOS 15.5 a Samsung Galaxy S7 so systémom Android 8.0.0. V oboch prípadoch prebehlo všetko bez problémov.

Hodinky je potrebné najprv nabiť. Potom otvorte spomínanú mobilnú aplikáciu, ktorá vás vyzve na vytvorenie používateľského konta. V mobilnej aplikácii ďalej pridáte zakúpené zariadenie zadaním jeho jedinečného ID (ktoré nájdete na obale).

Kde kúpiť Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnotenie
4.1/5
Zadanie unikátneho ID
Zadanie unikátneho ID

Ďalej musíte do hodiniek vložiť kartu microSIM. Pomocou priloženého skrutkovača odstráňte dve malé skrutky na ľavej strane hodiniek. Vložte kartu SIM do hodiniek čipom smerom k displeju a skosenou stranou k zadnému tlačidlu (symbol štvorca). Potom naskrutkujte kryt späť na miesto a zapnite hodinky.

Vloženie karty SIM
Vloženie karty SIM

Potom nastavte všetky dôležité informácie v mobilnej aplikácii Lamax Tracking. Medzi ne patrí telefónne číslo správcu (zvyčajne rodiča), SOS kontakty a zoznam kontaktov. Môžete tiež nastaviť oblasti, ktoré sa majú monitorovať.

Sledovanie má veľmi jednoduché rozhranie

Hodinky podporujú slovenčinu, vďaka čomu sú vhodné aj pre menšie deti. Nemusíte sa teda obávať jazykovej bariéry. Rozhranie je veľmi jednoduché a v jednotlivých funkciách sa ľahko orientujú aj malé deti.

Mobilná aplikácia je prehľadná

Vyššie uvedená mobilná aplikácia pre rodičov tiež ponúka prehľadné a intuitívne rozhranie. Na domovskej obrazovke sa zobrazí veľká mapa, na ktorej môžete vidieť aktuálnu polohu inteligentných hodiniek.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie môžete tiež poslať správu alebo zavolať svojmu dieťaťu. V časti história si môžete prezrieť históriu polohy hodiniek. To znamená, že môžete ľahko zistiť, akou trasou išlo vaše dieťa do školy alebo prípadne ku kamarátovi.

V aplikácii môžete tiež nastaviť monitorovanie konkrétnej oblasti (napríklad školy, domu alebo miesta, kde sa nachádza mimoškolský klub). Mobilná aplikácia vás potom bude informovať, ak dieťa vstúpilo do tejto zóny alebo ju opustilo.

Funkcie Lamax WatchY2 sú určené predovšetkým na bezpečnosť

Funkcie Lamax WatchY2 sú primárne určené na bezpečnosť a komunikáciu s deťmi. S ohľadom na to sú niektoré funkcie smart hodiniek s nimi zanedbané. To znamená, že zariadenie nebude napríklad merať srdcovú frekvenciu dieťaťa alebo zvládať monitorovanie športovej aktivity.

Na plnohodnotné využívanie všetkých funkcií je potrebné hodinky doplniť micro SIM kartou. Vďaka nej je možné zo zariadenia komunikovať a zároveň naplno využívať monitorovanie polohy. Na karte SIM nie je potrebné mať predplatené hovory a SMS, stačí využívať dátový tarif.

Krokomer

Krokomer je prakticky jedinou funkciou týchto inteligentných hodiniek, ktorá slúži na monitorovanie pohybu. Aktuálnu hodnotu zobrazujú samotné hodinky a výsledky si môžete pozrieť aj v mobilnej aplikácii.

Hodinky využívajú zabudovaný gyroskop a akcelerometer na presné určenie polohy hodiniek v priestore, a teda na správne počítanie krokov.

Hodinky merajú počet prejdených krokov
Hodinky merajú počet prejdených krokov

Sledovanie polohy

V mobilnej aplikácii Lamax Tracking môžete kedykoľvek vidieť, kde sa hodinky (a teda aj vaše dieťa) nachádzajú. Môžete tiež použiť sledovanie histórie polohy, aby ste napríklad zistili, ktorým smerom išlo vaše dieťa cestou zo školy domov.

Okrem toho je praktickou funkciou možnosť nastavenia monitorovacích zón. V aplikácii nájdete na mape konkrétnu oblasť (napríklad školu) a nastavíte požadovaný polomer oblasti (minimálne 100 metrov, maximálne 5 km). Oblasť môžete pomenovať vlastným názvom. Mobilná aplikácia vás potom automaticky upozorní, akonáhle dieťa s hodinkami vstúpi do tejto zóny alebo ju opustí.

Kde kúpiť Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnotenie
4.1/5

Hlasové správy

Deti môžu pomocou hodiniek posielať správy svojim blízkym. Keďže nejde o textovú správu, ale o hlasovú správu, táto funkcia je ideálna pre malé deti, ktoré ešte nepoznajú písmená. Hlasovú správu môžete deťom poslať aj prostredníctvom aplikácie Lamax Tracking.

Bohužiaľ, ak pošlete klasickú SMS správu prostredníctvom mobilného telefónu na telefónne číslo na hodinkách, hodinky vás na ňu neupozornia.

Hlasové správy fungujú skvele
Hlasové správy fungujú skvele

Telefonovanie

Na hodinkách môžete vytočiť ľubovoľné telefónne číslo a používať zariadenie na telefonovanie. Prípadne môžete vybrať požadované číslo zo zoznamu kontaktov (ktoré si môžete uložiť v mobilnej aplikácii)

Tlačidlo SOS

Hodinky sú vybavené tlačidlom umiestneným na pravej strane, ktoré môžete použiť na zapnutie a vypnutie zariadenia. Pri dlhšom stlačení slúži ako SOS tlačidlo, kedy automaticky upozorní osobu, ktorá je v mobilnej aplikácii uvedená ako SOS kontakt.

Nastavenie hlasitosti a jasu

Hlasitosť a jas displeja na hodinkách je možné veľmi jednoducho nastaviť podľa potrieb dieťaťa. Naopak nastaviť hlasitosť nie je možné pri modeli Carneo GuardKid+ 4G Platinum. V mobilnej aplikácii môžu deti nastaviť režim Nerušiť na určité časy dňa. Zvyčajne to môže byť čas, keď sú v škole alebo spia a nechcú byť rušené prichádzajúcimi notifikáciami.

Budík

Deťom môžete nastaviť aj budík. Opäť sa to vykonáva pomocou mobilnej aplikácie, aby si vaše deti omylom nenastavili budík.

Hodinky používajú senzory na sledovanie vašej polohy

V týchto smart hodinkách neuvidíte žiadne senzory na monitorovanie srdcového tepu a iných oblastí zdravia. Dostali GPS na presné sledovanie polohy detí. Keď nie je k dispozícii GPS, hodinky na určenie polohy používajú údaje dostupné z blízkych sietí Wi-Fi alebo mobilných sietí.

Ak hľadáte skôr inteligentné hodinky pre deti, ktoré budú monitorovať šport a zdravie, odporúčame siahnuť po hodinkách Lamax BCool.

Prehľadný displej

Hodinky pracujú s hranatým displejom so zaoblenými okrajmi. Uhlopriečka displeja je 1,3" a jeho rozlíšenie 240 × 240 px, čo je úplne postačujúce. Vzhľad ciferníka je daný a bohužiaľ ho nie je možné nijako prispôsobiť (ako je to možné napríklad pri hodinkách Lamax BCool).

Hodinky budú deti ovládať jednoducho dotykom, prípadne bočným tlačidlom na pravej strane.

Displej je prehľadný
Displej je prehľadný

Výdrž batérie je až 100 hodín

Tieto smart hodinky pre deti vydržia na jedno nabitie až 100 hodín používania. Takže rozhodne nebudete musieť myslieť na to, aby ste ich nabíjali každý deň. V praxi výdrž batérie najviac ovplyvňuje zvolený interval obnovovania lokalizácie.

Mobilná aplikácia vám oznámi, že batéria vydrží len 24 hodín, ak zvolíte obnovovanie lokalizácie každú minútu. Ak si však vystačíte s obnovovaním lokalizácie každú hodinu, budete sa tešiť zo 4-dňovej výdrže batérie.

Kde kúpiť Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnotenie
4.1/5

Na pohodlné nabíjanie použite priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie dosiahnete približne za 2 hodiny.

Hodinky odolávajú prachu a vode

Hodinky Lamax WatchY2 sú navrhnuté tak, aby odolali pôsobeniu vody a prachu. Ich odolnosť je hodnotená stupňom krytia IP67. To znamená, že hodinky sú plne odolné voči prachu a vydržia aj ponorenie do vody.

Často kladené otázky

S akým mobilným telefónom môžem hodinky spárovať?

Hodinky sú kompatibilné so systémom Android od verzie 4.4 a so systémom iOS od verzie 7.

Akú mobilnú aplikáciu budem potrebovať?

Mobilná aplikácia Lamax Tracking je bezplatne k dispozícii na Google Play a App Store.

Je možné komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Áno, môžete telefonovať a posielať hlasové správy priamo z hodiniek.

Sledujú hodinky aktuálnu polohu dieťaťa?

Áno, na domovskej obrazovke mobilnej aplikácie môžete vždy skontrolovať aktuálnu polohu hodiniek (a teda aj dieťaťa).

Záver – pre koho sú hodinky Lamax WatchY2 určené?

Tieto hodinky sú určené pre každého, kto sa obáva o bezpečnosť svojich blízkych a chce mať kontrolu nad ich polohou. Vzhľadom na veľkosť hodiniek sú ideálnou voľbou nielen pre deti, ale napríklad aj pre starších alebo dlhodobo chorých ľudí, na ktorých bezpečnosti vám záleží.

Vďaka hodinkám Lamax WatchY2 môžete pozorne sledovať ich pohyb a byť upozornení, keď opustia svoj domov alebo školu. Správy možno zadávať hlasom, vďaka čomu sú hodinky vhodné aj pre najmenšie deti, ktoré ešte nerozoznávajú správne všetky písmená. Zároveň ich možno použiť na pohodlné telefonovanie.

Na druhej strane treba počítať s tým, že tieto smart hodinky nebudú slúžiť na monitorovanie zdravia alebo sledovanie športových aktivít.

Kde kúpiť Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnotenie
4.1/5
Recenzia: smart hodinky Lamax WatchY2
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Smart hodinky, ktoré umožňujú sledovanie pohybu

Smart hodinky Lamax WatchY2 sú povinnou výbavou pre každého, pre koho je bezpečnosť najvyššou prioritou. Môžu to byť nielen malé deti, ale aj starší ľudia alebo dlhodobo chorí, ktorí budú vďaka tomuto zariadeniu pod lepším dohľadom. V prípade potreby vám môžu ľahko poslať hlasovú správu, zavolať alebo stlačiť SOS tlačidlo. Ich aktuálnu polohu budete môcť sledovať na prehľadnej mape.

Klady

 • Sofistikovaný systém sledovania polohy
 • Jednoduché rozhranie
 • Hlasové správy
 • Možnosť komunikácie
 • Prehľadná mobilná aplikácia
 • Tlačidlo SOS

Zápory

 • Hodinky nesledujú zdravie
 • Nemožnosť zmeniť ciferník
 • Potreba dobíjania kreditu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram