ITmix.cz logo

Dámske smart hodinky Huawei

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie hodinky Huawei pre ženy?

V rámci našich recenzií sa ako najlepšie smart hodinky pre ženy od spoločnosti Huawei umiestnili hodinky Huawei Watch GT 3.

Aké veľké sú smart hodinky Huawei pre ženy?

V prípade hodiniek Huawei neexistuje jednotná veľkosť puzdra pre ženy. Priemer puzdra okrúhlych hodiniek je však spravidla okolo 42 mm.

Môžu smart hodinky Huawei sledovať menštruačný cyklus?

Inteligentné hodinky Huawei nemajú v základni funkciu sledovania menštruačného cyklu. V niektorých modeloch však možno túto funkciu pridať prostredníctvom mobilnej aplikácie po aktualizácii systému. Novšie hodinky Huawei Watch GT 4 ponúkajú túto funkciu hneď po prvom zapnutí.

Dajú sa hodinky Huawei spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS?

Áno, inteligentné hodinky sú určené pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android aj iOS. Pred kúpou si len musíte overiť, s ktorou verziou operačného systému sú kompatibilné. Mali by ste mať tiež na pamäti, že väčšina hodiniek tejto značky ponúka širší rozsah funkcií práve pre používateľov telefónov so systémom Android (napríklad v podobe možnosti písania a odosielania správ).

Najlepšie smart hodinky Huawei v našom porovnaní

Spoločnosť Huawei ponúka inteligentné hodinky v rôznych produktových radoch. V našej redakcii sme pre vás mali možnosť otestovať niekoľko modelov. Na ich základe sme potom mohli zostaviť rebríček najlepších smart hodiniek pre ženy, ktoré Huawei v súčasnosti ponúka.

Huawei Watch GT 3

Najlepšie z testovaných
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • 3 varianty remienka
 • Možnosť telefonovania
 • Podpora prednastavených odpovedí (len pre Android)
 • Podpora slovenčiny
 • Slušná výdrž batérie
Slabé stránky
 • Absencia bezkontaktných platieb
 • Komplikované párovanie s telefónom so systémom Android
 • Niektoré funkcie sú dostupné len pre systém Android

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 slúžia na monitorovanie zdravia aj komunikáciu. Možno ich používať na plnohodnotné telefonovanie. Na rozdiel od fanúšikov iPhonu môžu používatelia mobilných telefónov so systémom Android využívať funkciu odpovedania na prednastavené správy, prenos hudby do hodiniek a mapy či navigáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch, ktoré sú určené pre mužov aj ženy.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Huawei Watch Fit 2

Elegantný model so štvorcovým ciferníkom
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 variatny remienka
 • Možnosť telefonovania
 • Podpora prednastavených odpovedí (len pre Android)
 • Podpora slovenčiny
 • Dostupná cena
Slabé stránky
 • Komplikované párovanie s Android telefónom
 • Niektoré funkcie sú k dispozícii len v systéme Android

Smart hodinky Huawei Watch Fit 2 monitorujú váš srdcový tep, okysličenie krvi a spánok. Okrem toho ich môžete používať aj na plnohodnotné telefonovanie. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu navyše odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Okrem toho poteší aj ich elegantný dizajn, nízka hmotnosť, solídna výdrž batérie a prehľadné rozhranie.

Celkové hodnotenie
4.0/5

Dámske inteligentné hodinky Huawei sú vo všeobecnosti menšie

Hlavný rozdiel medzi dámskymi a pánskymi smart hodinkami vo všeobecnosti spočíva vo veľkosti. Značka Huawei nie je v tomto smere výnimkou. S ohľadom na to ponúka množstvo modelov v dvoch veľkostných variantoch, aby si na svoje prišli muži aj ženy. V prípade dámskych hodiniek sa priemer puzdra pohybuje okolo 42 mm.

Napríklad v prípade hodiniek Huawei Watch GT 3 máte na výber hodinky s priemerom puzdra 42 mm a 46 mm. Na druhej strane napríklad hodinky Huawei Watch Fit 2 s obdĺžnikovým puzdrom sú k dispozícii len v jednom veľkostnom variante, ktorý vďaka svojim rozmerom dokonale padne na ženské zápästie.

Pri hodinkách Huawei , podobne ako pri iných značkách, treba zdôrazniť, že zvolený veľkostný variant veľmi úzko súvisí s výdržou batérie. Modely určené pre ženy dosahujú nižšiu výdrž ako hodinky pre mužov. Napríklad v prípade hodiniek Huawei Watch GT 3 je výdrž batérie pri dámskom variante 7 dní, pri pánskej verzii 14 dní.

Rôzne dizajny a materiály

Ďalšou špecifickou vlastnosťou hodiniek Huawei je nepochybne odlišný dizajn jednotlivých modelov. Nájdete tu hodinky v unisexových farbách, ako aj zariadenia s dizajnom v typicky ženských odtieňoch (napríklad biela, zlatá alebo ružovo-zlatá).

Okrem toho si pri niektorých modeloch môžete vybrať z rôznych materiálových úprav. Napríklad hodinky Huawei Watch 3 Pro sú k dispozícii vo vyhotovení Classic (s koženým remienkom) a Active (s kovovým remienkom). V prípade Huawei Watch GT 3 sú okrem týchto variantov hodinky k dispozícii aj vo variante Active so silikónovým remienkom.

Vlastnosti dámskych smart hodiniek Huawei

Z hľadiska funkcií sa dámske a pánske inteligentné hodinky Huawei prakticky nelíšia. Rozhodujúcim faktorom pre vás však môže byť napríklad to, či daný model umožňuje sledovať menštruačný cyklus alebo či podporuje monitorovanie vašej obľúbenej fyzickej aktivity.

Sledovanie menštruačného cyklu

Pri našom testovaní sa ukázalo, že funkcia sledovania menštruačného cyklu nie je na väčšine hodiniek Huawei dostupná hneď od začiatku. Výrobca však uvádza, že po aktualizácii hodiniek a mobilnej aplikácie je možné menštruačný kalendár do hodiniek pridať.

Funkciu sledovania menštruačného cyklu možno pridať do hodiniek Huawei Watch Fit 2 a Huawei Watch GT 3. Hodinky Huawei Watch GT 4 ponúkajú túto funkciu už v predvolenom nastavení.

Zamerané na šport

Pri výbere smart hodiniek bude pre vás rozhodujúce aj to, či podporujú sledovanie vašej obľúbenej športovej aktivity. Výhodou hodiniek Huawei vo všeobecnosti je skutočnosť, že vám umožňujú vybrať si zo širokej škály tradičných aj netradičných športov.

Medzi ženami sú obľúbené napríklad joga, pilates a tanec. Tieto režimy na týchto hodinkách zvyčajne nechýbajú, prípadne môžete vždy použiť režim Iné. A môžete sa venovať aj mnohým ďalším obľúbeným športom, ako je chôdza, beh, cyklistika, turistika, plávanie a mnohé ďalšie.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Huawei Watch GT 3
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram